Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

základné informácie

Priemyselný park vo Vrábľoch (ďalej len PPV) je prvým z priemyselných parkov na Slovensku.

Podnet na výstavbu parku vzišiel od holandskej firmy United Parts Slovakia, ktorá sa od roku 1995 zaoberala výrobou automobilových komponentov v prenajatých priestoroch bývalého podniku Tesla Vráble. Vedenie firmy oslovilo investorov, ktorí založili v roku 1999 spoločnosť Industrie und Gewerbepark Vráble, s.r.o. so  stopercentnou Nemeckou účasťou. Tá v januári roku 2000 odkúpila od mesta Vráble pozemok so zámerom postaviť na ňom a prenajímať výrobné závody. IGP Vráble s.r.o. a Mesto Vráble rokovali s ďalšími záujemcami o vstupe do parku a ich zámerom bolo získať investorov s dlhodobými podnikateľskými zámermi.

Výhodná poloha priemyselného parku jeho vybavenosť a kvalifikovaná pracovná sila sú pre budúcich investorov výborný potenciál. V roku 2005 v lokalite priemyselného parku vlastní spoločnosť IGP Vráble s.r.o. tri priemyselné budovy a ďalší pozemok prenajíma mesto Vráble dlhodobou nájomnou zmluvou spoločnosti MIBA, čím sa uzavrela I. etapa výstavby PPV.
Zahájenie II. etapy výstavby PPV sa uskutočnilo po odkúpení ďalších pozemkov od Mesta Vráble a výstavbou závodu spoločnosťou Cesam s.r.o. v r. 2008. Dobudovaním infraštruktúry na pozemkoch II. etapy PPV sa vytvorila ďalšia možnosť investícií nových firiem. V r. 2010 to bola spoločnosť ICU Medical, ktorá po odkúpení pozemkov od mesta postavila svoj závod so zameraním na výrobu lekárskych a dentálnych nástrojov a potrieb v severnej časti lokality PPV.

Ďalšími investormi v PPV boli spoločnosť Semecs s.r.o., ktorá zrealizovala výstavbu svojho závodu v r. 2012 a ako posledná realizovala výstavbu svojho závodu v r. 2013 spoločnosť MASAM s.r.o.


 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka