Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané 31.12.2010 17:06:15

re: plat

A akýže majú poslanci príjem? Čo to tu na záver roka splietate? Už pôsobí alkohol? Vráble sú, podľa Vás, mimogalaktické mesto, kde je všetko dotované, pravda? Vy si myslíte, že v iných mestách toto všetko neplatí občan? Na to, že sa 4 roky nezvyšovali poplatky, a teraz sa ďalšie 4 roky zvyšovať nebudú, na to nikto nepoukazuje. Vráble patria stále medzi mestá s najnižšími daňami a poplatkami. To chcete, aby Vám mesto kúpilo pozemok a postavilo dom? Ufff... Silná káva.
Verím, že sa do roku 2011 zobudíte s triezvejším pohľadom na svet. K tomu Vám želám veľa zdravia, šťastia, pokoja a objektívneho uvažovania.

tiež občan


 
pridané 31.12.2010 10:34:15

RÁD BY SOM SI PREZREL STARÉ FOTKY MESTA VRÁBLE :)

Hlavne z rokov 1960 - 1995. Ak ich niekto máte, dajte vedieť, ďakujem :)

http://www.facebook.com/Rikill#!/album.php?aid=45433&id=171353036211499 Tu nájdete fotky zo starej Nitry :)

Sukerman19


 
pridané 30.12.2010 22:44:36

re:plat

Tak pozemky si kúpime za svoje peniaze,postavíme domy za svoje peniaze,chodník pred domom,ktorý nieje náš musíme očictiť a ešte také zvýšenie daní?Ak je to pravda.Každý nemá taký príjem ako pán primátor a poslanci.

pridané 30.12.2010 18:42:01

plat

Starosta Rače bude poberať základný plat:
http://bratislava.sme.sk/c/5698505/pilinsky-ako-
starosta-race-bude-poberat-zakladny-plat.html

A čo tak asi schválili tí naši noví poslanci vo Vrábľoch na prvej schôdzi?
1,5 násobok platu pre primátora, 40% zvýšenie dane z nehnuteľností a zvýšenie poplatku za komunálny odpad....

Takže toľko asi k tomu štastiu a radosti do nového roka. Ďakujeme, tešíme sa.

občan


 
pridané 22.12.2010 08:12:37

Vianočný pozdrav

Krásne prežitie Vianočných sviatkov,veľa zdravia, šťastia a radosti a do Nového roka 2011 všetko najlepšie želá všetkým ľuďom dobrej vôle

Laci Pecek


 
pridané 16.12.2010 11:34:50

To: Peter

Nech sa Vám páči urobte čo činíte, dúfam že aj za Vaše hnevlivé útoky na iných členov fóra bude použitý rovnaký meter ako navrhujete mne.
Nikoho som neosočoval, nikomu nenadávam.
Mám asi jednu chybu som absolútne apolitický, nikdy som nebol súdruh, ani v minulom režime ani teraz nie súdruhom žiadnej strany, a reálne poukazujem na status quo chyby a vady v meste.
Keď bolo treba pochváliť prácu niekoho, dokázal som aj pochváliť za dobré veci pre dobro občanov.
Prepáčte ale z každej Vašej reakcie na kohokoľvek na fóre práve Vy osočojute a ponižujete, urážete viď Vaše príspevky v predvolebnom období/ sú archivované).
Ja nebudem nikoho vyzývať aby niekomu niečo zakázal, to už tu bolo, ale prepáčte mám dojem že, ste niečím frustruovaný a potrebuje dokázať svoju silu cez anonymné fórum.
Ja už na Vaše príspevky nebudem regaovať držím sa pravidla Múdrejší ustúpi.
Toto fórum už o chvílu končí, a v novom fóre po 1.1. som zvedavý ako budete reagovať.
Želám všetkým pekné previanočné obdobie.

rodený vrábeľčan


 
pridané 16.12.2010 10:09:34

Peter - k "rodenému vrábelčanovi"

Nie som cenzor, nie som diktátor, nie som fašista, nie som komunista ... V prípade mazania lživých príspevkov by tieto diskusie v prvom rade vôbec nefungovali! Otázok a slušne napísaných pripomienok je tu minimum, ale .. PRETOŽE VY TO TAK CHCETE! Keď som v minulosti apeloval slovami slušnosť a česť, bolo mi tu naznačené, že nie som normálny, tak, nech sa páči.
Okrem toho, prečo si myslíte, že "rodený vrábelčan" klame a zavádza? Naposledy sa (podľa mňa normálne) opýtal, či bude otvorená nová krčma? Aké zavádzanie? Predtým sa v tomto fóre pýtal, či bude prevedená zimná údržba chodníkov. Bola. Aké zavádzanie? Predtým gratuloval primátorovi a poslancom k zvoleniu. Aké zavádzanie? Predtým sa pýtal na voľné priestory na prenájom v budove MsÚ. Aké zavádzanie? Ja si skôr myslím (prepáčte subjektívne hodnotenie úradníka), že ide skôr o podnetného prispievateľa!
Prosím, nabudúce predtým, než niečo napíšete, skúste si preveriť, či váš názor napísaný v momentálnom rozpoložení (možno vás niečo rozčúlilo, možno ste si niečo zle vysvetlili) platí aj vo všeobecnosti. Lebo teraz ste po prvé silne zovšeobecnili váš (nechápem z čoho vychádzajúci, ale - bohužiaľ - nepravdivý) názor, po druhé, spochybňujete moju prácu, čo si teda dosť vyprosím! Prajem Vám príjemnú spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní ... a radostiplné a požehnané sviatky pokoja a mieru prichádzajúceho baránka

správca


 
pridané 15.12.2010 21:05:55

rodený vrábeľčan

Osobne si myslím,že správca tejto stránky by tu mal urobiť konečne poriadok.Myslené konkrétne - zamedziť prístup osobe "rodený vrábeľčan".Dôvodom sú jeho neustále sa opakujúce sa lži ,klamstvá a zavádzajúce informácie.Asi to posuniem k trestnoprávnemu konaniu.

Peter


 
pridané 15.12.2010 20:47:53

To rodený vrábeľčan

Pokiaľ viem, má to byť vínotéka, čo je dosť vzdialené od krčmy.

občan


 
pridané 15.12.2010 20:45:10

To abc

Ten redaktor by mal písanie nechať tak, je to amatérske. Ale k veci... Nuž, ak boli zvolení nejakí poslanci, čo sa vždy vo voľbách stáva, tak títo poslanci sú potom predsedovia komisií - to je fakt. Z 11 poslancov zvolených za koalíciu SDKÚ-DS, KDH a SaS je 5 (slovom päť) nových poslancov. SNS a SMER sú zastúpení tými istými 2 poslancami, ktorí boli zvolení aj v minulom volebnom období. Smer a SNS odmietli účasť v komisiách, nielen na postoch predsedov komisií, ale nenominovali ani žiadnych členov.
Takže, suma sumárum. V jedenástich komisiách je 6 staronových predsedov a 5 nových.
O akých starých tvárach to pán redaktor píše?

xyz


 
pridané 15.12.2010 20:43:16

Ďalšia krčma na sídlisku?

Otvára sa ďalšia krčma na sídlisku Lúky? Vchod bude z Kolárovej ulice, viete o tom niečo?

rodený vrábeľčan


 
pridané 15.12.2010 11:28:25

toto sa nás veěmi netýka :(

www.nitra.sme.sk/c/5684586/vo-vrabloch-funguje-zastupitelstvo-po-starom.html

abc


 
pridané 13.12.2010 17:37:50

toto sa nás týka

www.nitra.sme.sk/c/5672773/protipovodnove-opatrenia-mozno-zbrzdi-majitel-farmy.html

abc


 
pridané 10.12.2010 22:23:59

Je to pravda ? Je !

Príspevok zmazaný pre porušenie pravidla 5. Správca

pridané 10.12.2010 10:22:37

prispevky

Po dlhom čase som si klikla stranku Vrable co noveho atd,ale čo čítam ludia sa navzájom obvinujú: to nebolo alebo to tam nie je a už je ,ludia čo je to s Vami-nami,ved je čas Vianoc,alebo keby aj nebol trošku úcty slušnosti by nezaškodilo,ved vetko sa dá vyriešit aj s kludom nemyslíte si to...Prajem Vám všertkým pekný den...

občianka Vrábelčanka


 
pridané 9.12.2010 14:08:15

ešte k archívu

pán peter, a kedy sa na našich stránkach, ako spomínate, "toľko omieľal archív príspevkov"? akosi mi to (znova) uniklo. a ďakujem, že oceňujete moju prácu pri archivácii príspevkov z diskusných fór. nemáte ani predstavu, aké je to pre mňa komplikované, ba navyše ste si zrejme ani nevšimli, kedy fóra archivujem - najčastejšie večer a cez víkendy. ani len na toto totiž nie je čas v práci. navyše, ak som chcel byť voči vám minimálne slušný, musel som sa stránke piešťan, ktorú ste doporučili, aspoň zbežne venovať. aspoň zbežne znamená (keď pozerá na hodinky) hodinu a pol klikania. a teraz si spomeňte na moju prioritnú pracovnú náplň (a potom, že nestíham ...). nuž, bude treba zmeniť podmienky spravovania stránky. tu však vystáva otázka z akých prostriedkov a následne, kedy?

správca


 
pridané 9.12.2010 13:59:22

re: archív

uf! pozeral som a poctivo som preklikal celých 482 oznamov. poviem vám, neviem, aká je návšteva tých posledných stránok s vyše ročnými oznamami (predpokladám, že blížiaca sa nule, ak nie nulová), dokumentačná hodnota je to ale (teda podľa mňa, aby som sa nehral na niečo, čo nie som) obrovská (a to som pozeral len oznamy z kultúry, keďže sme sa bavii v tomto kontexte). vždy sa však nájde hranica, takže aj tu sa dá opýtať: kde sú staršie oznamy? to som ale odbočil. istý problém vidím v tom, že v našich oznamoch (či o podujatiach, či iných) používame veľmi často linky, a tie by po čase nefungovali (viem, o čom hovorím, spomínal som googlovanie po histórii - ak na stránke oznam bol, nájdete ho, len .. linky nefungujú). bolo by teda potrebné nielen upraviť administrátorské moduly webygroup, ale komplet zmeniť prístup k oznamovaniu. a, pán peter, bez hanby sa priznám, na toto ja nemám (viete, ako je spravovaná stránka). túto našu debatu končím konštatovaním: oceňujem nápad, nepociťujem požiadavku verejnosti (termín mikuláša bol smiešny - napokon najmä môj - problém). nenegujem myšlienku, len ju odkladám. na čas, kedy bude mať stránka svojho profesionálneho správcu. možno. teda, ak bude aj potom požiadavka a zo strany viacerých občanov ...
mimochodom, na vami stránkach stránkach nie je oznam o konaní mikuláša (pokiaľ som dobre pozeral), ale o pridaní fotogalérie z tejto udalosti ... ale to len na okraj

správca


 
pridané 9.12.2010 13:17:06

re: archiv

hneď prvá ktorá ma napadla: www.piestany.sk
"Zobrazené oznamy 1 až 10 z celkového počtu 482"

Už len pohľad na hlavnú stránku ukazuje hlavné akcie v meste a zároveň ukončené akcie aj mesiac dozadu. Aj mikuláš tam ešte je.

peter m.


 
pridané 9.12.2010 12:17:56

archív

rád sa nechám poučiť - ktoré stránky takto fungujú?

správca


 
pridané 9.12.2010 12:15:32

archiv

Toho mikuláša by vyriešil, už toľkokrát omieľaný, archív príspevkov. Prečo si nemôžem pozrieť históriu akcií, oznamov, či elektronickej tabule, keď diskusie sú vzorne spracované na roky do zadu?

peter m.


 
pridané 9.12.2010 09:39:00

mamička

len kľud, prosím. mikuláš fakt nebol na stránke? (dal som si tú námahu a skúšal som ho vyhľadať v histórii googlom a ... nenašiel som! kurnik, je to možné?! bol by som sa hádal, že som ho tam nahadzoval! - normálne si pamätám tie pohyby!) v tom prípade sa veeeľmi ospravedlňujem - fakt neviem, ako sa toto mohlo stať. nechcel som z vás urobiť lamu (čo asi nedopatrením tak ale vyznelo, prepáčte), na druhej strane to isto nestojí za to, aby ste sa v tomto predvianočnom čase hnevali na ďalších prispievateľov - ak, tak len na mňa. fakt nechápem, ako sa mi toto podarilo a veľmi ma to mrzí

správca


 
pridané 8.12.2010 21:02:44

vianočka

Ty zhorená vianočka,ja som slušne poprosila o info hocikoho.Keď si taká múdra mohla si to napísať.A predstav si, že po kliknutí na akcie dnes to tam nebolo.

mamička


 
pridané 8.12.2010 11:48:23

lyzovacka - Vrablanka

V minulosti som zachytila oznam o lyzovackach, ktore organizoval Mladeznicky parlament - skuste u nich, mozno by vas zobrali. :)

Giselle


 
pridané 7.12.2010 21:18:51

re: mamička - mikuláš

ludia su zhyckani pracou spravcu. Vsetko im dava pod nos na hlavnu stranku, alebo do reklamnych bannerov. A ked to tam nenajdu, na nejake "akcie dnes" ich ani nenapadne klikat, lebo nevedia ze to existuje a ze aj to obcas treba pouzit... Treba asi zalozit rubriku pre novacikov, kde su taketo zakladne veci vysvetlene.

vianocka


 
pridané 7.12.2010 15:47:22

mamička - mikuláš

je mi ľúto, ale vaša otázka ma zachytila až teraz (v piatok som bohužiaľ nebol v práci), takže skôr som na ňu reagovať nemohol. teraz vám samozrejme nebudem písať, o koľkej bol mikuláš pri úrade, píšem skôr s ohľadom na budúcnosť: ak nezachytíte akúkoľvek informáciu o spoločenskom dianí, vždy, prosím, skúste pozrieť oznamy na hlavnej stránke, či kliknúť na ponuku akcie dnes. nikde inde ani nehľadajte (ak nie je tam, inde nebude ...). to sú miesta, kam sa snažíme dať všetky oznamy (a mikuláš tam napríklad bol ...)

juro čokyna, ved. okaš msú


 
pridané 7.12.2010 15:43:10

zájazdy pre vrábľanku

nemám pre vás dobrú správu. preveroval som u kolegov, či mesto v minulosti organizovalo lyžiarske zájazdy, a ... neorganizovalo. a ani neplánuje. jediné, o čom v tomto smere viem je, že mesto poskytovalo v rámci projektu "urobte si akciu" zo svojho rozpočtu financie na JEDEN výjazd na lyžovanie klubu turistov vráble. tí organizovali lyžovačku (ak sa dobre pamätám) v januári. ak s podobnou iniciatívou prídu aj v budúcom roku (a bude schválený a "pustí" rozpočet), predpokladám, že im bude znova vyhovené ...

juro čokyna, ved. okaš msú


 
pridané 6.12.2010 20:36:33

archivácia

príspevky z októbra nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 6.12.2010 12:08:44

ešte raz voľby

nikto nič neprekročil, netreba sa obávať (ani hnevať). len je logickejšie odporúčať niekoho, kto chce získať informáciu, priamo na "seriózne" podstránky, ako na diskusné fórum (akejkoľvek úrovne). len o to išlo ...

správca


 
pridané 6.12.2010 11:49:31

Re: voľby 2010

Pán správca, tí, ktorí to nenašli mi volali aj počas víkendu, z aktuálnych odkazov sa to stratilo, ja som stránku do podrobností neštudoval, chcel som pomôcť... Niektorým som výsledky zaslal mailom, ale potom som dal odkaz na fórum. Ublížilo to niekomu?
Pri zverejňovaní oznamov si treba uvedomiť, že nie všetci návštevníci stránky sú dostatočne zdatní na používanie internetu. Videli poradie bez počtu hlasov a ďalej nehľadali...
A pre tých, ktorí internet nemajú stačilo výsledky zverejniť v informačných tabuliach mesta. Komunálne voľby sú raz za 4 roky a ľudí zaujíma, ako dopadli...
No, ale asi som prekročil kompetencie prispievateľa, budem si dávať nabudúce pozor.

Marian Libiak


 
pridané 6.12.2010 08:08:52

voľby 2010

prosím, prečo takto? tí, ktorí chcú byť informovaní o výsledku volieb ich predsa MUSIA NÁJSŤ A NÁJDU aj priamo na mestských stránkach! nechápem, prečo je tu odkaz na fórum. stačí sa predsa pozrieť do ponuky samospráva, kde ako piaty nájdete odkaz na komunálne voľby ...

správca


 
pridané 5.12.2010 23:51:05

Voľby 2010

Mnoho ľudí nevie, ako to vlastne vo Vrábľoch skončilo, tak teda výsledky komunálnych volieb aj s počtami hlasov nájdete tu:
http://forum.vrable.sk/showthread.php?t=25

Marian Libiak


 
pridané 4.12.2010 17:23:00

zájazdy

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či mesto Vráble bude konať 1-dňové zájazdy do lyžiarskych stredísk? Ak áno, kde budú zverejnené termíny zájazdov? Vopred ďakujem za odpoveď.

Vrábľanka :)


 
pridané 3.12.2010 19:52:29

Mikuláš 2010

Akosi mi ušla informácia, kedy bude chodit v meste Mikuláš. Prosím o info.

mamička


 
pridané 3.12.2010 10:44:26

RE: sneh

dik za info, nasypal som sykorkam slnecnicu

vbggh2


 
pridané 3.12.2010 08:22:45

zimná údržba

Zimná údržba chodníkov v meste sa robí v zmysle platného pasportu (tak ako po minulé roky). Chodníky priľahlé k nehnuteľnostiam sú v zmysle ceestného zákona povinní udržiavať vlastníci, správcovia, al. užívatelia nehnuteľnosti . Nedostatky kontroluje mestská polícia.

odd.ŽPaV


 
pridané 3.12.2010 07:31:08

Zimná údržba

Bude prevedená zimná údržba chodníkov v našom meste?

rodený vrábeľčan


 
pridané 2.12.2010 10:36:06

Noviny

Kvôli volebnému moratóriu sme nemohli uverejniť noviny č. 22 skôr (bola v nich politická reklama). Za celkové štvordňové oneskorenie novín č. 22 a 23 sa ospravedlňujem pozemšťanom aj mimozemšťanom. Eva Dóriová, Naše Vráble

pridané 1.12.2010 21:06:21

Prečo nie sú noviny?

Ak sa nemýlim,nejako dlho sa na webe neobjavili aktuálne noviny,už skrachovali alebo čo?

nedočkavý mimozemšťan


 
pridané 1.12.2010 14:43:41

sneh

snezí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vbggh


 

 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka