Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

Všeobecne

pridané 30.9.2010 20:18:39

kosenie zeliny za bytovkou žitava1633

Vyzeralo to nádejne,že tá 2 metrová zelina sa aj do hodov skosí,ale ak budú kosiť tak ako dnes ,tak s toho zas nič nebude.Sedela som na balkone a pozorovala ich.Jeden kosil a traja sa pozerali a to nehovorím,ako nadávali,že sa to nedá.Ked sa chce všetko sa dá,len treba chcieť.

nájomníčka


 
pridané 30.9.2010 19:29:19

vyhadzovanie odpadu

Chcel by som upozornit na pana, ktory na sidlisku Luky vyhadzoval stavebny odpad do smetiakov. Ked som ho pozoroval, mal naponahlo. Jeho auto ma evidencne cislo NR625DH. Ak niekto pozna majitel, prosim aby ho tu nahlasil. Dakujem.


 
pridané 29.9.2010 19:34:44

zimné obdobie 2010/2011-"bytovka 1633"

Pripájame sa k diskusii a chceli by sme sa spýtať: či aj toto zimné obdobie bude pre podkrovných nájomníkov bytovky,tiež také kritické,ako minulé a to z dôvodu tepla a tmy v podkrovných bytoch.Nevieme prečo sa to neriešilo cez leto ale dúfame,že sa to bude riešiť teraz na jesen,ked je vonku už riadne chladno,nebodaj cez zimu.Bývame tu s malými deťmi,ale na to ohľad neberie nikto,že v zime nemôžme vetrať,lebo okná sú zapadnuté snehom,že máme v byte malé okná a tým pádom slabé svetlo,ked fúka nárazový vietor podfukuje a to že celú zimu mrzneme v bytoch aj s malými deťmi,tak to je už vrchol ! ! !Deti sú stále choré,musia chodiť naobliekané po byte.Vidieť,že kto si žije v teple,tak ten tomu neverí a toho to netrápi.Nájom nás stojí nemalé peniaze a taktiež plyn a elektrina,no platíme aj za to čo nemáme a to teplo,svetlo a hlavne závady za ktoré nemôžeme my,ale prenajímateľ.Tento problém sa už rieši dva roky no tieto problémy máme od prvej zimy čo tu bývame.Doplácame na to,že bytovka bola takto odfláknuto postavená a skolaudovaná!Zas vidieť,že sa šetrilo tam,kde sa nemalo.Kedy budeme normálne bývať?

podkrovné byty


 
pridané 29.9.2010 18:00:39

problém s parkovaním

Chcem sa podakovať za odpoved p.Ing.Vladimírovi Pavlovičovi za rýchle a rozumné riešenie s parkovaním pred bytovkou žitava 1633.

majiteľka auta


 
pridané 29.9.2010 17:44:24

životné prostredie

Rada by som sa spýtala,že kedy sa pokosí tá 2 metrová zelina,ktorá sa nachádza medzi parkom a bytovkou žitava 1633,ktorú vy nazývate nestská lúka.Dúfam ,že za 3 roky ju pokosíte aspon na Vrábeľské hody.Stále sa kosí len akosi na túto 2 metrovú zelinu sa zabúda.

p.Mária


 
pridané 29.9.2010 15:28:50

PROBLEM S PARKOVANIM ! ! !

majiteľka auta,pridané 24.9.2010 15:23:04.
Problém s parkovaním užívateľov bytov pred bytovkou 18b.j.- Žitava 1633 vyriešime osadením doplnkovej značky "Len s povolením MsÚ Vráble" v čo najkratšom čase.

S pozdravom Ing.Vladimír Pavlovič ,ved.odd.ŽPaV
 


 
pridané 29.9.2010 15:09:54

Nové fórum mesta Vráble

Dnešným dňom je, po dohode s prednostom MsÚ, Ing. Jamrichom, verejne prístupné nové fórum mesta Vráble, ktoré postupne nahradí súčasné fórum. Simultánna prevádzka obidvoch fór bude trvať do 31. októbra 2010. Od 1. novembra 2010 bude prístupné už len nové fórum.
Nové fórum je prístupné na čítanie všetkým návštevníkom, no prispievať budú môcť len registrovaní užívatelia. Títo budú môcť zároveň hlasovať v prípadných anketách, či zasielať si navzájom správy bez toho, aby tieto boli viditeľné pre ostatných používateľov fóra.
Nové fórum by malo prispieť k zásadnému zvýšeniu úrovne príspevkov, zvýšeniu celkovej kultúry na tomto fóre a malo by viesť k vyššej zodpovednosti oslovených poslancov, zamestnancov MsÚ, či iných, mestom riadených inštitúcií.
Adresa fóra je forum.vrable.sk - link by mal byť aj na www.vrable.sk, ale dnes už asi nie.

Marian Libiak, poslanec MsÚ Vráble


 
pridané 28.9.2010 20:57:08

Nesvieti verejne osvetlenie

Nesvieti verejné osvetlenie Lúky 1231/91 od pondelka minulého týždňa.

JH


 
pridané 28.9.2010 17:19:46

Bytovka 1633

Prosim Vas,to uz na mestkom urade nieje nikto zodpovedny kto by informoval najomnikov byvajucich v podkrovnych bytoch vo veci zateplenia strechy a vymene okien?Kebyze nezaplatime najomne,tak to viete hned volat...Nehnevajte sa prosim,ale mame tu male deti a urcite si neviete predstavit aku zimu tu mame,hlavne,ked zafuka severak,ktory je citit dost casto v zimnych mesiacoch.Vas to samozrejme nezaujima,lebo Vy si sedite v teple Vasho domova po ktorom tuzime aj my,kedze najomne platime ako aj Vy.Najhorsie na tom celom je,ze nepomaha ani celodenne kurenie,ktore tiez nieco stoji.A to nehovorim o tom,ze popri tom kureni ocividne vidiet miesta,kde je najhorsia izolacia a vsetky tie miesta strasne vlhnu a vznikaju plesne,ktore samozrejme skodia nasmu zdraviu.Ale "srat" na nase,ale nase deti ktore to znasaju velmi zle.Takze PROSIME VAS zamyslite sa nad sebou a zacnite uz konat,nielen ako vzdy vsetko ukoncite nezmyselnymi slubmi.P.S.-ak ste este nevideli kus ladu zamrznuteho s vnutra okna pri kureni,staci sa zastavit cez zimu.Su aj fotky s predchadzajucej zimy.Dakujeme

najomnici podkrovnych bytov


 
pridané 28.9.2010 17:17:15

Bytovka 1633

Prosim Vas,to uz na mestkom urade nieje nikto zodpovedny kto by informoval najomnikov byvajucich v podkrovnych bytoch vo veci zateplenia strechy a vymene okien?Kebyze nezaplatime najomne,tak to viete hned volat...Nehnevajte sa prosim,ale mame tu male deti a urcite si neviete predstavit aku zimu tu mame,hlavne,ked zafuka severak,ktory je citit dost casto v zimnych mesiacoch.Vas to samozrejme nezaujima,lebo Vy si sedite v teple Vasho domova po ktorom tuzime aj my,kedze najomne platime ako aj Vy.Najhorsie na tom celom je,ze nepomaha ani celodenne kurenie,ktore tiez nieco stoji.A to nehovorim o tom,ze popri tom kureni ocividne vidiet miesta,kde je najhorsia izolacia a vsetky tie miesta strasne vlhnu a vznikaju plesne,ktore samozrejme skodia nasmu zdraviu.Ale "srat" na nase,ale nase deti ktore to znasaju velmi zle.Takze PROSIME VAS zamyslite sa nad sebou a zacnite uz konatt,nielen ako vzdy vsetko ukoncite nezmyselnymi slubmi.P.S.-ak ste este nevideli kus ladu zamrznuteho s vnutra okna pri kureni,staci sa zastavit cez zimu.Su aj fotky s predchadzajucej zimy.Dakujeme

najomnici podkrovnych bytov


 
pridané 27.9.2010 14:44:08

Znalec pomerov...

Neviem ako poznáte tie pomery, ale môžem Vás s úplnou istotou ubezpečiť, že keby mesto Vráble nebolo založilo záujmové zdrúženie Mochovecký región s členstvom viac ako sto obcí a miest, ešte v apríli 1993 a vyvinulo tlak na vtedajšiu vládu a parlament ( skutočné lobby aké má byť) tak v našom meste by nebol určite ani strojárensky park a okrem problému s rozvojom podnikania, by aj občania mali problém so zásobovaním pitnou vodou. Projekt prívodu pitnej vody z Gabčíkova by nebol možno zrealizovaný do dnes. Dúfam, že keď ste znalý pomerov tak Vám neuniklo ani to, že nežná revolúcia v našom meste bola práve o pitnej vode nakoľko v IBV vodovod takmer nebol a v našich studniach bola nepitná voda v ktorej obsah dusitanou a dusičnanou vysoko prekračoval prípustnú hranicu hygienickej normy. Okrem toho dnešný primátor čo Vám tiež nemohlo uniknúť, bol vtedy prednosta MsÚ v našom meste, tak sa skúste s ním o tom porozprávať aké bolo vtedy zrejme aj jeho byrokratické ničnerobenie ako ste to obdobie nazvali. Vážený pán znalec pomerov, o tom všetkom existujú faktá a dokumenty. Verím,že máte rsp. budete mať o ne záujem, aby ste sa presvedčil hlavne o tom, že nikto nemôže vedieť úplne všetko. Dúfam, že Vám ide o skutočné poznanie pomerov a nie o niečo celkom iné...?

občan znalý


 
pridané 27.9.2010 09:20:13

PROBLEM S PARKOVANIM ! ! !

Chcem sa sa spýtať ohľadne parkovania pred nájom.bytovkou 18b.j.- žitava 1633.Do kedy ešte budu parkovať autá zamestnanci pekárne pred touto bytovkou?MY Nájomníci nemáme kde parkovať,ale zamestnanci pekárne den čo den parkujú pred bytovkou.Tých pár miest na parkovanie si myslím že patrí nám čo tu bývame a nie zamestnancom pekárne.Prečo neparkujú z predu pekárne kde majú svoje miesta na parkovanie,alebo pred žitavanom na parkovisku!Vždy sú obsadené všetky parkovacie miesta,hlavne večer a ked sa vraciam večer z práce a tak 20 min. rozmýšľam kde zaparkujem.Prosím vás urobte stým niečo.Dakujem

majiteľka auta


 
pridané 24.9.2010 15:23:04

To :občan

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4. Zmazané. správca

znalec pomerov


 
pridané 24.9.2010 13:17:37

RE :Značky
Dobrý deň pán peter m.
Budem len stručne reagovať na Váš názor (ktorý Vám tým neberiem , ale podľa mňa je subjektívny) vo veci zverejnenia súťaže a „budovanie garáží na Kaške“.
Nejednalo sa o dražbu ako píšete , ale o obchodnú verejnú súťaž , ktorej konanie bolo zverejnené obvyklým spôsobom t.j. v dvojtýždenníku Naše Vráble, na úradných tabuliach mesta (10 ks) ,prostredníctvom Ms – rozhlasu ako aj na web stránke mesta.Na margo oznamu na vchodoch bytoviek len toľko , že v prvom kole tam oznamy boli a neprišiel na súťaž nikto.
Čo sa týka „budovania garáží na Kaške“ (aj keď mesto ich ani „nebudovalo“ ani nestavalo len dalo možnosť záujemcom takto učiniť z už jestvujúcej stavby) mám za to , že aj výstavba garáží je verejný záujem.Nehovoriac o ekonomike v prípade zbúrania stavby na náklady mesta a následnej realizácie parkoviska tiež na náklady mesta, ktoré by malo podľa vyjadrenia odborníkov asi o 3 miesta väčšiu kapacitu ako garáže.
Vo veci realizácie parkoviska na úkor verejnej zelene len toľko , že v podstate iná možnosť nie je ,nakoľko na sídlisku jestvujú plochy zastavané bytovkami , cestami , chodníkmi prípadne zariadeniami pre deti a zeleň.
Týmto by som končil moju reakciu na predmetnú tému prostredníctvom tohto fora , aby som nezaťažoval ostatných dikutujúcich na iné témy , ale som ochotný po dohode s Vami prediskutovať túto problematiku osobne.

S pozdravom

Imrich Vojtek ved. OPČaSMM


 
pridané 24.9.2010 11:03:27

RE : značky

pridané 16.9.2010 10:18:59,peter m.:Váš názor považujeme za podnetný a pristúpime k razantnejšiemu riešeniu v záujme zamedzenia parkovania tzv."dodávok".Účelom osadenia dopr. značky...do 3,5 ton je zamedzenie parkovanie ťažších motorových vozidiel z dôvodu konštrukčného poškodzovania parkovisk.Ešte raz ďakujeme za podnet.

S pozdravom Ing.Vladimír Pavlovič ,ved.odd.ŽPaV
 


 
pridané 23.9.2010 21:21:15

bytová otázka...

Na jar t.r.bola mimoriadna schôdza ohľadne bytu č. 6,sídl.žitava 1633/32,vráble.V byte sa mali odstrániť závady na ktorých sme sa dohodli ako sú-ZATEPLOVANIE,OKNA.Dohoda znela z mest.úradu,že závady odstráni počas leta.Do dnešného dna tak urobili iba v kuchyni a izbu nechali tak.Máme 2 malé deti a už 4 zimu budeme mať zas v byte zimu a tmu.Je dosť smutné,že platíme za nájom a musíme bývať v takýchto podmienkach.

JOZEF


 
pridané 23.9.2010 20:58:00

nájomníci

Sme nájomníci novej bytovky /18b.j./ na sídl.žitava.CHceme sa spýtať do kedy ešte budeme žiť ako v stredoveku,kedže za bytovkou smerom na park máme pod oknami už 3 roky výhľad na 2 metrovú zelinu,ktorá tam rastie,nemôžme vetrať,lebo cez leto je zo zeliny smrad a množia sa komáre.Mesto nemá hanbu,že postavilo novú bytovku,ktorá vyzerá,ako keby stála v pralese.Je zaujímavé,že okolo nájomných bytoviek,ako sú za mestským úradom-mestské a vedľa novopostavené bytovky tie oranžové a modré je ukážkovo upravená zelen,vysadené stromy a hlavne tam ukončená asfaltová cesta.Nám ostatným stačí aj tá dierová cesta,ktorú iba vždy zaplátate kamienkami.Platíme mestu nájom,ale bývame ako v pralese.

nájomníci


 
pridané 22.9.2010 15:05:14

PROSÍM, ZAMYSLIME SA !!!

Nechal som sa inšpirovať. Priebeh diskusie v časti "Doprava" uzatvára pracovník MsÚ, po kritike ktorú vyvolali okolnosti za akých prebiehala oprava železničného priecestia poučením, aby bol občan radšej vďačný primátorovi za to, že vybavil jeho opravu a nekritizoval. Tiež si spomínam, že v niektorom z posledných čísiel novín "Naše Vráble" sám pán primátor hovorí o tom, že by ešte chcel znovu kandidovať aj na primátora napriek tomu, že je už poslancom NR SR. Zdôvodňoval to tým, že to bude nášmu mestu len na prospech, pretože tak bude mať viac možností pri získavaní informácií o ďaľších finančných zdrojoch pre naše mesto. Neviem ako Vy vnímate tieto skutočnosti, ale ja ich jednoznačne považujem minimálne za protekciu a nie žiadny lobbing ako sa mi to niektorí snažia nahovoriť. A protekcia je vždy nespravodlivé superanie s ostatnými. Okrem toho si myslím, že v mestách kde takúto možnosť nemajú by mali mať občania minimálne daňovú uľavu. Všetci dobre viete kde sa ešte pred niekoľkými dňami odovzdávali ihriská kde boli tí správní starostovia či primátori a bolo to tiež z daní všetkých obyvateľov našho štátu. Bola to volebná kampaň predsedu jednej strany zároveň aj premiéra za Vaše peniaze. Dúfam, že si to všetci uvedomujeme. A keď nam je to jedno, potom sa vráťme späť a začnime znovu budovať socializmus. To nie je o tom, že košeľa je bližšia ako kabát. Politika nie je špinavá, ale špinaví a bezcharakterní môžu byť len ľudia ktorí sú v politike keď si ich tam zvolíme ! ! !
Ďakujem za pozornosť.

občan znalý


 
pridané 22.9.2010 14:41:48

RE : značky

Najprv reakcia na pána Vojteka. Predaj objektu sledujem od začiatku. O verejnej dražbe som nevedel, pretože prebehla v čase dovoleniek a oznam v novinách som prehliadol kôli jeho umiestneniu na stránke platenej inzercie. Neviem či bol oznam aj v rozhlase, ale to sem aj tak nepočuť. Oznam som nenašiel ani na webstránke mesta, možno tam bol tak krátko že som ho nezbadal a deň po dražbe som dôkladne prešiel všetky rubriky a nikde nič. Na zasadnutí bolo sľúbené že občania kašky budú informovaní aj letákom na vchodoch, nič také som nevidel.

Budovanie garáží na sídlisku, kde už nieje miesto na ďalšie rozširovanie parkovísk, je len mrhanie priestorom. Ďalšia výstavba parkovacích miest už pôjde len na úkor verejnej zelene. Tomu sa dalo zabrániť, ak by prešiel návrh pani poslankyne na zbúranie objektu a vybudovanie verejného parkoviska. Rozpredávate pozemky na sídliskách a potom nieje priestor na verejné záujmy.

Reakcia na pána Pavloviča. Asi sme si nerozumeli, preto znovu zopakujem že tie vozidlá, kôli ktorým sa tie značky osadzujú, sú DO 3,5 tony a preto to problém nerieši. Značka obytná zóna má aj svoje záporné stránky. Citujem: zákon 315/1996 Z. z., § 60 ods. 3) „V obytnej zóne a pešej zóne je státie vozidiel zakázané, ak dopravnou značkou nie je určené inak.“ To v praxi znamená koniec parkovania na trávniku, popri ceste, pred vchodom, na chodníku... parkovať sa tam môže len na vyznačených boxoch. Nedá sa tam parkovať na kraji cesty ani prípade že necháte voľný priestor na prechod áut. Značka nevyrieši parkovanie dodávok typu Avia Furgon, Fiat Duccato, Citroen Jumper, Pegueot Boxer..., pretože to sú vozidlá DO 3,5 tony. Videl som tam len jedno vozidlo, ktoré sa pre svoju dĺžku nezmestí do boxu a ničí trávniky. Pravdepodobne toto vozidlo je nad 3,5 tony, ale jeho parkovanie sa dá riešiť ochranou verejnej zelene aj bez značiek. Vodiči týchto áut majú aj trvalý pobyt na kaške, takže by získali aj povolenie, ak by sa tam dal nejaký ďalší zákaz, ako to urobili v Nitre.
fotka:
http://lnk.sk/parkovisko

peter m.


 
pridané 16.9.2010 10:18:59

RE : značky


Dobrý deň pán peter m.
Chcel by som touto cestou upresniť a vysvetliť niektoré veci , ktoré uvádzate vo svojom príspevku týkajúceho sa parkovania a predaja objektu na Kaške.Vážim si Vaše podnety a príspevky na diskusnom fore , no priznám sa , že že ten posledný ma trošku zarazil ,nakoľko sa možno ako jeden z mála občanov (alebo iba jeden) zúčastňujete všetkých zasadnutí MsZ , na ktorých sa pomerne detailne preberajú jednotlivé body vrátane predajov a prenájmov nehnuteľností a s tým súvisiacich podmienok.Preto uvádzam , že MsZ schválilo predaj nehnuteľnosti na Kaške po uskutočnení obchodnej verejnej súťaže ,ktorej sa mohol zúčastniť ktokoľvek (boli by sme len uvítali ,keby to boli občania z Kašky , aj keď garáže tam zostanú a je predpoklad ich užívania aj týmito občanmi) a to za cenu 11 006 eura , čo si myslím nie je nízka cena s prihliadnutím na stav nehnuteľnosti a potrebu ďalšej nemalej investície do nej.Neviem prečo ste spomínali búranie , pretože toto je už parketa kupujúceho pri rekonštrukcii objektu.Sme presvedčení o tom ,že toto riešenie bolo správne a na Kaške pribudnú aj garáže a získaním prostriedkov z predaja nehnuteľnosti aj časť finančných prostriedkov potrebných na vybudovanie ďalších parkovacích miest na Kaške.

S pozdravom

Imrich Vojtek ved. OPČa SMM


 
pridané 14.9.2010 21:10:41

evanjelici vo Vrabloch

Dobry den,
nedavno som sa prestahovala do Vrabel a patrala som po nejakych informaciach ohladne stretavania sa evanjelikov na bohosluzbach. Je ich tu pramalo, ale predsa nejaki existuju :) a podla stranky ECAV.sk sa stretavaju kazdu druhu nedelu na bohosluzbach, ktore vedie pani fararka zo Zlatych Moraviec. Moja otazka je, kde sa konaju tie bohosluzby.
Vopred vdaka za odpoved.

mlha


 
pridané 13.9.2010 20:32:24

cesta pred 3.ZŠ

príspevok bol presunutý do fóra doprava - správca

šoférka


 
pridané 13.9.2010 13:53:32

RE: značky

Pán peter m.,ešte pridám jeden postreh z neďalekej Nitry.Len nedávno mesto pristúpilo k razantnému kroku vo veci riešenia parkovania a to na Mostnej ulici.Keď že obyvatelia bytoviek nemali možnosť parkovania vo dvoroch svojich bytových domov z dôvodu parkovania "cudzích motorových vozidiel",mesto tam vytvorilo "obytnú zónu" a zároveň nechalo osadiť dopravné značky s dodatkovým textom "parkovanie,len s povolením MsÚ".Povolenia pritom obdržia výlučne obyvateľa ,ktorí majú v daných bytových domoch nahlásený pobyt.náklady tu su neporovnateľne nižšie pretože "obytná zóna" začína z vedľajšej ulice ( v tomto prípade Podzámskej) a teda nie je potrebné tak finančne náročné značenie ,ako z cesty prvej triedy.No a návštevníci parkujú všade inde.

S pozdravom Ing.Vladimír Pavlovič ,ved.odd.ŽPaV
 


 
pridané 13.9.2010 13:27:06

RE: značky

Pán peter m.Požiadavka tu bola konkrétne a adresne uvedená , požadovaná kompetentnou osobou.No podľa mňa je to skôr o skúške na dobu ktorá preukáže opodstatnenosť už uvedenej požiadavky.Ak prax ukážte nutnosť iného riešenia tak k nemu pristupíme.Značky ... do 3,5 ton vieme využiť aj inde v meste .Najvhodnejším riešením ja vytvorenie tzv."obytnej zóny".Tu však narážame na problém ,na dnešnú dobu" privysokej finančnej náročnosti.Spojené je s tým totižto osadenie pomerne veľkého množstva informačných tabúľ a dopravných značiek.kontrolovať stav po osadení" do 3,5 tonových značiek" a ich rešpektovanie musí v prvom rade polícia.Tu je vítaná aj spolupráca občanov,no zároveň je to aj o slušnosti a ohľaduplnosti užívateľov vozidiel nad 3,5 tony s súvislosti s ich parkovaním na sídlisku Kaška.

S pozdravom Ing.Vladimír Pavlovič ,ved.odd.ŽPaV


 
pridané 13.9.2010 12:58:52

RE: značky

Neviem či toto vyrieši problém, pretože tie dodávky čo tam teraz parkujú sú do 3,5 tony. To si nikto nepreveril či tie značky majú zmysel?

peter m.


 
pridané 13.9.2010 12:36:09

re: značky

peter m.Na Vašu otázku koľko stojí vybudovanie parkovacích miest, či to nebude drahšie ako zbúranie toho starého objektu v skratke toľko.Výstavba jedného metera štvorcového parkovacieho miesta pre osobné motorové vozidlo stoji od 25.00 EUR vyššie v závislosti na druhu a pevnosti podložia.V cene nie sú zarátané náklady spojené so zabezpečením vlastníckych práv k pozemku na ktorom má byť parkovacie miesto vybudované,projektovú dokumentáciu a inžiniersku činnosť.

S pozdravom Ing.Vladimír Pavlovič ,ved.odd.ŽPaV


 
pridané 13.9.2010 10:53:27

značky

Na základe požiadavky p.poslankyne Ľubici Černákovej o výkon dohľadu nad parkoviskami na sídlisku Kaška vo Vrábloch z dôvodu,že parkoviská sú často znehodnocované parkovaním veľkých vozidiel vplynula z 34 zasadnutia MZ úloha , riešiť uvedený stav.Po vyhodnotení celkovej situácie sa ako najvhodnejšie riešenie ukazuje osadenie dopravných značiek "zákaz parkovania nad 3,5 ton".No a práve tieto značky budú umiestnené na už zabudované stĺpiky.

S pozdravom Ing.Vladimír Pavlovič ,ved.odd.ŽPaV


 
pridané 13.9.2010 10:36:59

re: značky

Na minulom zasadnutí MSZ bola znesená požiadavka obyvateľov sídliska Kaška na riešenie problému s parkovacími miestami, ktoré obsadzujú veľké dodávky podnikateľov. Jedno z riešení je osadenie značiek zákazu parkovania takýmto vozidlám...


Ďalšie riešenie navrhli poslanci pri predaji mestského objektu vo dvore oproti terajšej kotolne. Zbúraním objektu by vzniklo minimálne 10 nových parkovacích miest. Mesto s tým ale nesúhlasilo a objekt v auguste 2010 predali za 10 tisic euro.... Kde chce teraz mesto budovať ďalšie parkoviská v tejto lokalite ostáva záhadou. Tiež by ma zujímalo koľko stojí vybudovanie parkovacích miest, či to nebude drahšie ako zbúranie toho starého objektu. Slabou náplasťou na túto situáciu má byť podmienka že nový majiteľ tam musí vybudovať garáže. Akurát že taká garáž zaberie dva a pol miesta a už to nieje parkovanie zadarmo, ale biznis s prenájmom ľudmi, ktorí na tomto sídlisku ani nebývajú...
U z n e s e n i e číslo 114/2010
http://www.vrable.sk/download_file_f.php?id=105811

peter m.


 
pridané 13.9.2010 09:28:59

spoločenská kronika

uf!! ďakujem za upozornenie, už aj to dávam do poriadku ...

správca


 
pridané 13.9.2010 09:25:09

komu som šliapol na kurie oko?

prosím, ak máte osobnú skúsenosť s "cenzúrou" tejto stránky, buďte konkrétny! už som tu niekoľkokrát vysvetľoval, ako stránka v oblasti diskusií funguje, niekoľkokrát som napísal, že o každom aj nezverejnenom príspevku viete, niekoľkokrát som napísal, že nezverejnené príspevky archivujem a, že nemám problém ich na základe e-mailovej žiadosti komukoľvek zaslať ...
viete, čo je na ľuďoch najhoršie (ale najviac ich vystihuje)? tá subjektivita posudzovania faktov (ak chcete, dobra a zla). čo je dobré pre mňa, je dobré vo všeobecnosti, čo je pre mňa zlé, je všeobecne amorálne. ak to chcete inými slovami: podľa seba súdim teba. ak je potom ale niekto špina, zo subjektívneho pohľadu sám seba logicky považuje za kryštálovo priezračného, vďaka čomu čistých (ako negáciu) považuje za špiny ...
nie som cenzor, nepátram po vašich ip-adresách (načo by som to robil, keď sa ku všetkým aj tak správam rovnako), len sa snažím, aby vo fórach boli dodržiavané pravidlá. aj za tú cenu, že ma budete obviňovať z toho, čo by ste radi videli, aby som robil.
ako som napísal na začiatku, ak máte konkrétnu skúsenosť, napíšte ju. ak došlo k nejakému nedorozumeniu (a, verte, inak to byť nemôže), dokážem ho vysvetliť k vašej (ne)spokojnosti

správca


 
pridané 13.9.2010 09:23:06

verejná vyhláška

Pán peter m.Ďakujeme za upozornenie.Dátum vyvesenia je doplnený.Dátum zavesenia bude dopísaný v zákonnej lehote.Projektová dokumentácia sa nachádza na oddelení životného prostredia a výstavby je možné si ju bezplatne preštudovať.Z dôvodu jej rozsiahleho obsahu (cca 102 formátov A4) nie je možné túto vyvesiť.

S pozdravom Ing.Vladimír Pavlovič,ved.odd.ŽPaV


 
pridané 11.9.2010 22:39:47

spolocenska kronika

chudak pan zosnuly a zase aktualne umrtie, prosim Vas zruste tuto stranku pretoze nic na nej nie je aktualne aj to ze uz je polovica septembra ale este umrtie pisete do augusta

obcan vrabel


 
pridané 10.9.2010 21:06:29

značky

tento týždeň na kaške boli namontované pri parkoviskách tyče na ktoré budu pripevnené neviem aké značky.o čo sa tam jedná?


 
pridané 10.9.2010 17:52:46

Za obsah zodpovedá

Ešte dodávam,nezabudnite (ako zakaždým) zisťovať,komu patrí IP adresa prispievateľov do tohoto ...fóra...,tomuto hovorím bývalé ŠTB.( na vedomie ...,kvôli cenzúre tejto stránky jej správcom).


 
pridané 10.9.2010 17:14:58

verejná vyhláška

Kde ho nájdete ? No predsa u toho kto tu vyhlášku vyvesil.Máte to uvedené v texte vyhlášky.(tento text bol odoslaný aj na adresy ...xxx...z dôvodu cenzúry tejto stránky jej správcom).


 
pridané 9.9.2010 14:18:25

verejná vyhláška

Včera som na nástenke MSú našiel verejnú vyhlášku, stavebné povolenie na stavbu Rekonštrukcia NN na uliciach Levická a 1.mája. Ide o zakopanie elektrického vedenia do zeme. Na nástenke chýba dátum vyvesenia a zvesenia ako aj projektova dokumentácia.

Na webstránke mesta to neviem nájsť. Kde nájdem tento dokument?

Ďakujem.

peter m.


 
pridané 9.9.2010 08:01:52

ďakujem, luboš,

vďaka tebe som zas o voľačo múdrejší. rád sa nechám poučiť človekom, ktorý ma pátranie po vrábeľskej histórii v krvi ...

čokyna


 
pridané 8.9.2010 21:02:39

vinobranie

Dobry vyber fotografie pan Cokyna, gratulujem :) v tom bledom obleku sedi vrabelsky kralovsky postmajster Jozef Necsey spolu s bratom a Paduchovcami :)

lubos


 
pridané 8.9.2010 11:11:05

revitalizácia

Teším sa už na pripravovanú revitalizáciu. Dúfam, že na budúcom námestí už nikdy neuvidím autá a hlavne bielu dodávku patriacu pánovi D. a VW Touareg patriaci inému pánovi D.

ferinko


 
pridané 7.9.2010 20:24:10

Na odľahčenie

Ja si v dome kúrim, a Vy panelákoví ako? Je Vám zima? Mne nie.


 
pridané 7.9.2010 11:18:25

slávnosti vinobrania

po dohode vedenia mesta, združení vinohradníkov a predstaviteľov požitavskej vínnej cesty, sa budú konať 26. septembra. nakoľko mesto je momentálne v neštandardnom rozpočtovom režime, chvíľu trvalo (do dnes), kým sme utriasli, aký program a čo k nemu dokážeme zabezpečiť a zaplatiť. dnes sme sa dohodli - začíname pracovať na zabezpečovaní a propagácii (predbehol si nás). v programe sa klasicky predstavia naše súbory (obnovený súbor mažoretiek, detský folklór, seniori), vinohradníci a účinkujúci zabezpečia alegorický sprievod a klasické vinohradnícke súťaže, bude "gulášová súťaž", požitavská vínna cesta zabezpečuje predstavenie vín (ako v minulom roku), úrad zabezpečuje remeselníkov, hosťa programu (ander z košíc tu už dlhoooo nebol) a na záver akčnú päťku. bude sa aj nalievať vínko prizerajúcim v uliciach ... klasika
dúfame, že vyjde počasie a, že sa všetci stretneme na starom ihrisku (ďakujem za otázku)

juro čokyna, ved. okaš msú


 
pridané 6.9.2010 20:05:35

Slavnosti vinobrania

Cau Juro chcel by som sa spytat kedy budu slavnosti vinobrania a priblizne aky bude program.Diky

Enrico


 
pridané 6.9.2010 17:46:36

Odpad

Patrím medzi obyvateľov na sídlisku Luky č. 1118. Čítal som príspevok nespokojných obyvateľov obytného domu č. 1135 vo Vrábelských novinách ohľadne poriadku pri kontajneroch. Pozrel sa niekto zo zainteresovaných ako vyzerajú kontajnery pri obytných domoch č. 1117 1118. Sem nosia odpad aj z domu č. 1119 a aj z protiľahlých domov cez cestu. Kontajner pre PET fľaše je tam iba jeden a ten je behom troch dní plný. Potom ľudia dávajú PET fľaše mimo alebo do kontajnérov pre komunálny odpad, čím zaníka zmysel separovaného odpadu.

obyvateľ domu č. 1118/32


 
pridané 3.9.2010 18:22:13

odpad

Ako krásne sa páni Horník a Sojka pozývajú navzájom na návštevu.Len sme zvedaví,či niečo aj poriešia.

nájomníci


 
pridané 3.9.2010 08:28:27

Odpad

Pán Horník veľmi rád Vás privítam u nás na podniku aj s Vašími podnetmi.
Denne nás môžete navštíviť od 7.00 - 15.00 hod.
S úctou

Ing. Juraj Sojka - vedúci odpadového hospodárstva


 
pridané 2.9.2010 13:35:56

odpad

Váž. pán Horník,
z priestorového dôvodu som nemohla a ani nemôžem v novinách zverejniť všetky 4 fotografie, čo ste mi poslali. Ďakujem za pochopenie. Na stretnutí sa môžeme dohodnúť telefonicky, telefónne číslo na mňa máte.

Eva Dóriová, šéfr. novín Naše Vráble


 
pridané 2.9.2010 13:17:17

archivácia

príspevky z júla nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 2.9.2010 13:02:23

archivácia

príspevky z júna nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 1.9.2010 19:50:24

RE: Odpad

Pán Sojka, ja som podnety za SVB (46 vlastníkov bytov)zverejnil, funkciu vykonávam na úkor alebo v čase svojho osobného voľna.
Ale Zhromaždenie Spoločenstva vlastníkov bytov Vás s radosťou privíta na svojej schôdzi,kde Vám svoje podnety oznámi 46 vlastníkov bytov.
Dátum konania schôdze Vám pošlem mailom, tešíme sa na Vašu účasť.
S úctou

Jozef Horník predseda SVB


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka