Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané 31.8.2010 19:25:28

Odpad

Ta Vaša pripomienka-obyvatelov rodinnych domov patrí tým nespratníkom,ktorí odpad rozhadzujú a nie panovi Horníkovi,že vraj viete si urobiť poriadok,ved predsa nemôže stopovať pri smetiakoch.

janko


 
pridané 27.8.2010 19:03:25

odpad

Pán Horník, v IBV máme menšie nádoby a vieme si urobiť poriadok. Choďte sa prejsť po uliciach, či niekde najdete pri smetiakoch nadrozmerný odpad vyhodený na ulici. Každý si ho má vyniesť na zberný dvor.

obyvatelia rodinných domov


 
pridané 27.8.2010 08:41:28

Odpad

Plne súhlasím s pánom Hornikom,

janko


 
pridané 27.8.2010 06:47:16

odpad

Prehodnotíme doplnenie kontajnera na stanovišti. Ostatné pripomienky nechám na kompetentných. Myslím si , že nemá zmysel sa dohadovať na verejnom fóre z dôvodu, že nie aj vy máte vo všetkom pravdu. Budem rád ak sa zastavíte a môžeme tento problém vyriešiť spoločne a nie vypisovaním si!
S úctou

Ing. Juraj Sojka


 
pridané 24.8.2010 22:48:58

Re:Článok VN

Vážená pani Dóriová pre úplnú objektivitu Vás prosím uverejniť zvyšné snímky, vyhotovené dňa 22.7.2010 v ďalšom vydaní VN.
Prvá a druhá snímka zaznamenáva stav nádob na separovaný odpad, tretia na kontajnery s TKO ich preplnenie, štrvtá pohľad na stanovisko celkom, kde je vidno nadrozmerný odpad- kusy nábytku-DVE STOLIČKY. tu detailne vidno ako sú kontajnery na TKO plné a ďalší odpad je po zemi v stanovisku.
Ak ich náhodu nemáte mám ich v archíve.
Vopred ďakujem za uvedenie veci na správnu mieru.
S úctou

Jozef Horník predseda SVB


 
pridané 24.8.2010 22:27:44

RE:Odpad

Ako som už spomenul odpad vyhadzujú stabilne občianky rómskeho pôvodu.
Tu poukážem na nečinosť Mestskej polície,nakoľko nie som osoba verejne činná voči iným občanom, som správcom spoločenstva.Preto nie je mojou povinnosťoua právomocou sledovať a upozorňovať osoby prehrabávajúce smetné nádoby, k tomu máme tu v našom meste za túto činnosť zodpovednú zložku,ktorá sa volá mestská polícia.
Tiež ako predseda by som mohol sledovať ako nesvietia neóny, je vysoká tráva, neodprataný sneh,verejná zeleň rastúca smerom k našmu bytovému domu- tú sme si na základe ohlásenia UPRAVILI ZA VLASTNÉ FINANCIE, bez pomoci mesta. Príčina v marci neboli peniaze, v apríli už nebol termín, a v júli sme to mohli urobiť ale za svoje!
Kontajnery sú preplnené z dvoch príčin:
V dvoch vchodoch býva cca 120 obyvateľov, pri produkcii odpadu 40 litrov TKO/ osoba t.z 4800 litrov za týždeň TKO, sú tam dva kontajnery na TKO s objemom 1100 litrov.
1; Pri vývoze ako uvádzate dva krát za týždeň je tu deficit cca 400litrov čo značí pol kontajnera, ale nakoľko TKO nie je lisovaný, takže tu dochádza k odkladaniu TKO ku kontajnerom nie do kontajnerov, čo má za následok že pracovníci vyvážajúci TKO sa zdržujú čistením stanovišťa
2;Ak by tam bol tretí kontajner, nestálo by to zvýšenie nákladov na častejší vývoz TKO, ale zrýchlenie vývozu TKO a menej odpadu mimo nádob.
Zainteresovanie pracovníkov aby Vám dávali info o stave stanovíšť by tiež prospelo lepšie vzhľadu nášho mesta.
Táto informácia sa však netýka iba bytového domu 1231, ale aj iných stanovíšť na sídliskách.
Hádam by nemali predsedovia SVB suplovať prácu iných!
S úctou

Jozef Horník predseda SVB


 
pridané 24.8.2010 13:26:59

Vážený p. Horník

Na otázku som odpovedal tak ako mi boli položené. Asi bol nesprávne formulovaný článok.
Vývoz TKO sa uskutočňuje každý pondelok a piatok.
Odpad bol vyhádzaný s kontajnerom a kontajnery boli poloprázdne Takže neboli určite preplnené ako píšete.
Na otázky neodpovedal konateľ.
Áno kontrolovali sme stanovište viackrát a situácia sa opakuj v tom, že kontajner je poloprázdny a okolo je plno smeti.
Vy ako predseda by ste tiež mohli trochu sledovať kto Vám ten neporiadok okolo kontajnerov robí!

Ing. Juraj Sojka - vedúci odpadového hospodárstva


 
pridané 23.8.2010 12:50:46

Pán Jozef Horník

Vážený pán Horník,
Podnet do novín ste dávali telefonicky, preto mohlo dôjsť k nedorozumeniu, nepočula som, že by ste výslovne žiadali, aby ste boli v článku uvedený ako predseda SVB, za to sa ospravedlňujem. Snímku som nezverejnila svojvoľne – bola to jedna z tých, ktoré ste mi poslali Vy. Vedúci odpadového hospodárstva, a nie konateľ, ako uvádzate, mi odpovedal na odpad, ktorý bol rozhádzaný okolo kontajnerov – boli tam aj kusy nábytku. K otázke prístreškov na stanovištia kontajnerov sa v inom článku novín č. 16 s názvom „Mesto šetrí nielen na investičných akciách“ vyjadril pán primátor a tomuto problému sa venujeme tiež v ďalších novinách. Prosím, pri ďalšom podnete do novín ma navštívte osobne. Ďakujem za pochopenie.

Eva Dóriová, šéfr. novín Naše Vráble


 
pridané 22.8.2010 10:26:24

chodnik

tiez vrabelcan, prosim vas, to kde je taky chodnik? 3,5m to je skor ako parkovisko.

Giselle


 
pridané 20.8.2010 20:51:34

Článok Vrábeľské noviny

Uvádzam na správnu mieru článok vo Vrábeľských novinách
1; nevolal som ako súkromná osoba, ale ako predseda Spoločenstva vlastníkov bytov, nakoľko na tento stav poukazovali aj moji susedia
2; jednalo sa o kontajnery na komunálny odpad, a k tomu som Vám poslal štyri snímky vážená pani redaktorka, kde ste si svojvoľne uverejnili nádoby na separovaný odpad. Aj tie boli totálne plné
3;Váš obsah článku išiel úplne od veci, hlavne odpovede konateľa spoločnosti tie nemajú vôbec logiku k danej veci. Ja som poukázal v rozhovore na vysoké denné a nočné teploty ktoré boli v uvedenom období, a preplnené a vyhádzané obsahy kontajnerov na komunálny odpad predstavovali nebezpečie šírenia infekcie.nebola reč o nadrozmerných kusoch nábytku a podobné nezmysly.
4; Pán konateľ spoločnosti by sa mohol aj prejsť po meste Vráble pešo, nielen sa vozí autom, a určite by videl čo by sa dalo zlepšiť.
5; Členovia MsP sa tiež vozia, a cigáňov čo vyhadzujú obsah kontajnerov mimo kontajnerov nádob si nevšímajú.
6;Kontrolovali ste už vyprázdnené stanovište smetných nádob, ale tento stav je tam často, a nevidím ani nejakú vyhliadku na zlepšenie, pokiaľ toto stanovište bude otvorené

Jozef Horník predseda SVB


 
pridané 20.8.2010 14:58:32

otazka

"tiez vrabecan".Realizácie jednotlivých investičných akcií ako aj ich rozsahy podliehajú schváleniu Mestským zastupiteľstvom.Akcie sú predkladané kompetentnými na rokovania MZ a schvaľované taktiež MZ . Všetko na základe požiadavok občanov mesta a realizované v závislosti od finančných prostriedkov.
 

ŽPaV


 
pridané 20.8.2010 00:33:55

otazka

Ako spomenul rodny vrabelcan, zostalo vela nezodpovedanych otazok na tomto fore. Zacnime tym chodnikom. Preco mesto vybudovalo 3,5 metra siroky chodnik zo zamkovej dlazby na mieste kde stav chodnika nevyzadoval tak nakladnu opravu? Kolko tato oprava stala? Preco sa budoval chodnik v sirke 3,5 metra, ked vsetky nove chodniky maju sirku ledva 1 meter? Akym sposobom ziadali obyvatelia tych dvoch bytoviek o novy chodnik, ked im bolo vyhovene? Aj nasa bytovka potrebuje opravu chodnikov a ziadosti koncia cele roky v kosi mestskeho uradu. Prosim o zodpovedanie otazok.

tiez vrabelcan


 
pridané 18.8.2010 21:24:35

Okrem správcu a jedného poslanca

Ďakujem za pochopenie od pána správcu a veľmi korektnú odpoveď, ale ako som tu už napísal, de facto nikto na nič nereaguje okrem odd.ŽPaV.
Nie je nutnosťou odpoveď na podnety v diskusii, ale okrem predvolebných mítingov a tie začnú o chvíľku, som nezaregistroval žiadnu činnosť mestského poslanca. Nikto okrem jedného už spomenutého poslanca smerom k voličovi nefunguje ani pozitívne ani negatívne.
Žiadne verejné stretnutia s občanmi, žiadne konzultovanie svojich nápadov(čínsky múr pri predajni bicyklov, oprava dobrého chodníku pri vlastnom činžiaku a podobne) s občanmi.
Vlastne máme vôbec ďalších mestských poslancov? Alebo už čerpajú výpovednú lehotu?
O úplnom vedení mesta no comment.

rodný vrábeľčan


 
pridané 18.8.2010 13:37:05

ŽPaV-názvy ulíc

"občan" ešte dodám,že určovať názvy ulíc,číselne označovať nehnuteľnosti,tak tieto činnosti NIE sú pracovnou náplňou oddelenia ŽPaV.

ŽPaV


 
pridané 18.8.2010 13:33:38

ŽPaV-názvy ulíc

"občan".Náš názor a návrh bol tu zrozumiteľne napísaný.Ďalej to nemienime rozvádzať a ani komentovať.Uvedené bolo aj to,čo je pripravené.Ak máte záujem o pracovné stretnutie k tejto téme,sme Vám v rámci pracovnej doby k dispozícii.
 

ŽPaV


 
pridané 18.8.2010 12:52:12

Niet dôvod k rozpisovaniu ...

- po prvé, súhlasím. ako vidíš, nie je to také jednoduché, ako sa zdá. tvoja výhrada bola zaregistrovaná, ale .. zrejme nestačila
- po druhé, musím ťa opraviť: nie "nemusí to byť poslanec", ale NEMÁ! poslanec nie je výkonný človek, ale mozog. toto by mal robiť úradník. marián je "len" ochotný človek, ktorému tieto veci trhajú žily, a preto zaskakuje a pláta. možno ani to nie je dobre, možno, keby to jednoducho ani takto nefungovalo, by bol tlak z vašej strany (ktorý je, ako vidíš, potrebný) výraznejší
- po tretie, súhlasím. spätná väzba je dôležitá (veď o tom je SAMO-správa). a preto znova ďakujem (len prosím, nabudúce - a vlastne vždy - konkrétne k veci)
- po štvrté, áno chápem, aj keď som niektoré (hlavne tie nekonkrétne) výhrady zobral osobne (nechápal som, kam mieriš), čo sa ale vďaka reakciám nasledujúcim po tvojom prvom príspevku (smerujúcim na diskusné fóra) ale ani inak brať nedalo (neklamem a nebudem - nerozumiem, prečo si to niektorí myslia. a keď spravím chybu, tak si ju priznám)
- po piate, znova som sa rozpísal, ale nedalo mi. a ďakujem za snahu meniť veci k lepšiemu. a sorry, za niektoré tie (moje, za iných nebudem hovoriť) prešľapy

správca


 
pridané 18.8.2010 12:28:51

archivácia

príspevky z mája nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 18.8.2010 11:58:34

Niet dôvod k rozpisovaniu

Pán správca, už dávnejšie som navrhol aby ten kto preberá oznam o úmrtí spoluobčana -matrika, recepcia, hlásateľ mestského rozhlasu mal prístup u konkrétnej sekcii-spoločenská kronika, a tento pracovník tieto údaje tam doplnil.Prípadne správca siete IT manager, nemusi to byt prave pan poslanec.
Veď Tvojou prácou vznikla táto stránka, a tu nejde vytýkanie chýb - nedostatkov Tebe, ale aby o nich vedenie úradu, nadriadený nad jednotlivými vedúcimi oddelení, lebo keď sa ponosuje-sťažuje-žiada pomoc zamestnanec je niečo iné ako kontrola z vonka - tzv feedback spätná väzba.
Pre mňa je táto stránka veľmi dobré zrkadlo pre činnosť a stav v meste.
Však hádam nechceš byť človek na ktorého pleciach bude visieť všetko, však si nejaký manager - vedúci oddelenia. Dúfam, že chápeš podstatu článku čo píšem,že nemôžeš stíhať totálne všetko. sorry za tykanie poznáme sa osobne
S úctou

rodený vrábeľčan


 
pridané 18.8.2010 10:54:30

ŽPaV-názvy ulíc

Vaša odpoveď je len komentárom, nie riešením nepomenované ulice pomenovať, číselné značenie v USA. ale konkrétne riešenie pre označenie informačnými šípkami najmä na hlavných ťahoch Levice , a Hlavná na ktorých sú smerovky pri ceste ktoré ulice sa nachádzajú na tej ktorej strane, a na sídlisku sú od Levickej len 2 hl.komunikácie na ktorých by boli čísla so smerom to je také drahé?

občan


 
pridané 18.8.2010 10:09:59

toto je konečne konkrétne, na čo sa dá reagovať:

keď si pozriete históriu diskusného fóra, určite tam nájdete debatu okolo toho, ako by mala vyzerať spoločenská kronika, konkrétne práve v správach o úmrtiach. prispievatelia mi doporučili, aby sme to robili inak ako dovtedy, čo som sľúbil a odvtedy sa aj snažím robiť. už vtedy som ich upozorňoval, že si budem musieť nájsť systém, ako nezabudnúť na odstraňovanie aktuálneho oznamu hneď po tom, ako prestane byť aktuálny, aby to nebolo "morbídne" - a prosil som o pochopenie, ak ten systém niekedy zlyhá. systém zlyhal v prípade prvého augustového smútočného obradu, kedy som si to uvedomil až pri aktualizovaní podstránky ďalším smútočným oznamom ... fakt vám ďakujem, že ste to takto pochopili ...

taktiež nie je pravda, že posledný smútočný oznam bol uverejnený deň po obrade! ak to chcete presne, e-mail o smútočnej udalosti mi bol poslaný v piatok 13.8. o pol druhej popoludní (úrad oficiálne pracuje do pol tretej, teda, ak chcete, oznam som dostal hodinu "pred fajrontom"). ak som jediný, komu kedy ušiel e-mail doručený v takom čase, tak vám všetkým gratulujem k nemeckej presnosti! nič to však nemení na tom, že hneď, ako som sa v pondelok dostal k počítaču, som spomínaný e-mail samozrejme našiel a oznam som uverejnil na stránke. dokonca si presne pamätám, ako som niekomu z kolegov v kancelárii povedal "počkaj, toto je súrne, nebudem robiť nič iné, pokiaľ to nedostanem na stránku"! ja nie celkom môžem za to, že vás ten oznam zachytil až v utorok, kedy ste ma kontrolovali! my, slováci máme jedno také porekadlo (toto nie je myslené na vás osobne, prosím, neberte to tak): čo sa ***** chcelo, to sa ***** snilo ... ja viem, že každý vychádza z toho množstva informácií, ktoré má v danom momente k dispozícii, len potom nevydávajte svoje domnienky za pravdu! že je to tak, vám dokážem kedykoľvek vysvetliť - so svedkom.

a ešte vás poprosím o jednu vec: nabudúce, ak budete s niečím nespokojný, napíšte to priamo, a nie prostredníctvom všeobecných, rozčúlených a nekonkrétnych fráz. veď ste svojou pripomienkou mali pravdu - nikto ju nespochybňuje a moje vysvetlenia slúžia skôr na ospravedlnenie (môjho) postupu, než na riešenie problému. všimnite si, prosím, čo sa ale vďaka tomu stalo. čitatelia sa domnievali (vždy si niekto rád kopne), že vám ide o diskusné príspevky a absolútne bezdôvodne ma začali obviňovať, že niektoré neboli uverejnené. k tomu smerovala moja výzva ohlásiť (a ne-ospravedlniť) sa.

späť k vami prezentovanému problému: systém napĺňania stránky funguje od počiatku naivne a živočíšne. už keď sme stránku zriaďovali, upozorňoval som na to, že nebude dobre, ak budú "všetci robiť všetko" - ako sa to pôvodne plánovalo a ako sme aj boli zaškolení. už vtedy bolo vidieť, že väčšina ľudí bude mať problém s nahadzovaním informácií. potvrdilo sa. skončilo to tak (aj keď v poslednom polroku - roku sa to mierne upravilo), že väčšinu informácií (možno fakt s výnimkou mestského zastupiteľstva - ale aj tam som zaangažovaný), nahadzujem ja - teda správca (nechcem o sebe hovoriť v tretej osobe, lebo ma už jeden z vás upozornil, že je to jasný znak prepracovanosti a syndrómu vyhorenia). to sa, ako vidíte a konštatujete, nedá bez chýb. navyše, doposiaľ som mal aký taký (nie pracovný, ale súkromne zabezpečený) prístup k internetu aj počas dovolenky, takže ste ani nepocítili, že som preč. teraz, haha, nemám! v čase mojej neprítomnosti stránku aspoň provizórne (len čo sa týka diskusií) spravuje jeden z poslancov (nie úradník!). upozorňoval som na potrebu profesionálneho správcu stránky, dokonca som navrhoval jeho pracovnú náplň tak, aby bol vyťažený aj inými záležitosťami, ktoré na úrade plátame na kolene, navrhoval som aj jeho zaradenie v rámci organizačnej štruktúry mesta! nikam to neviedlo. možno aj preto, lebo mesto pracuje systémom "nech povedia občania" (písal som o tom nižšie), nie úradníci ... a tak som rád a ďakujem, že konečne hovoríte. len vás ešte raz prosím, snažte sa byť vždy konkrétny, všeobecné výčitky len dehonestujú silu vašej výhrady.

ďakujem

správca


 
pridané 17.8.2010 18:18:21

Oznam

Reagujem na otázku správcu ,, ušlo mi niečo?"
Iba oznam o úmrtí spoluobčana bol na nete celý týždeň ako aktuálny.
A aktuálny bol zavesený deň 17.8 deň po pohrebe.
M O R B Í D N E !!!
Prepáčte za odvahu, ale vrátničky nemajú PC? Ja Vám ako občan prispejem minimálne jedným na vrátnicu aby sa tam tie dve minimálne NENUDILI.

rodený vrábeľčan


 
pridané 17.8.2010 15:15:24

opakujem

"zverejňujem všetky príspevky, ktoré mi prídu, ak ich náhodou blokujem pre porušenie pravidiel, tak vám to okamžite zvestujem. v poslednom čase som nezablokoval žiadny príspevok, o ktorom by ste nevedeli. pochopte, prosím, že keď nikto nenapíše, nie je za to zodpovedný správca!"

sám som bol prekvapený, ale skutočne som (ak teda nie sú zverejnené) v tom čase žiadne príspevky na fóra nedostal! ja neklamem! ak ale niekto v tom čase na akékoľvek fórum niečo písal, a nie je to tu uverejnené, nech sa, prosím, ohlási - preverím to. ak ale nie, (ne)očakávam ospravedlnenie ...

správca


 
pridané 17.8.2010 11:49:46

neinformovanosť

ano,ušlo, neverím,že od 5.8.do 16.8. nikto nič nepísal...žeby dovolenky????
pani Eva má pravdu

Juro


 
pridané 16.8.2010 21:41:32

neinformovanosť?

prosím vás, aké aktuálne oznamy o úmrtí? čo dostanem e-mailom z mestského rozhlasu, to uverejním! ak sa ale informácia ku mne nedostane, či dostane s oneskorením ... nehovoriac o tom, že aj ja mám nárok na víkend.
a tiež mi, prosím, dajte vedieť, aké diskusné fórum "nie je" - zverejňujem všetky príspevky, ktoré mi prídu, ak ich náhodou blokujem pre porušenie pravidiel, tak vám to okamžite zvestujem. v poslednom čase som nezablokoval žiadny príspevok, o ktorom by ste nevedeli. pochopte, prosím, že keď nikto nenapíše, nie je za to zodpovedný správca!
keby ste boli konkrétnejšia, odpovedal by som vám konkrétnejšie. takto sa musím len znova opýtať: ušlo mi niečo?

správca


 
pridané 16.8.2010 20:39:03

neinformovanosť

No možno ušlo niečo aj mne,ale niesú žiadne aktuálne oznamy o úmrtí ,ani diskusné forum pán správca.

eva


 
pridané 16.8.2010 13:21:52

rodený vrábeľčan

prepáčte, niečo mi ušlo?

správca


 
pridané 16.8.2010 09:26:47

Neinformovanosť!

Nehnevajte sa vážený páni a panie ale na vrábeľskom MsÚ existuje iba jeden človek ktorý ovláda prácu s PC a informuje verejnosť.
Je tam po kanceláriách toľko úradníčkov ako myší v poli a nikto tu nič neaktulizuje.
Súdruhovia zrušte túto stránku, a zamestnajte miestneho bubeníka, keď ten jeden pracovníka nestíha! Akcia neospravedlňuje, každý z nás je nahraditeľný!!!
Už mal byť zástupca správcu siete nevravte že z tích xks zamestnaných na úrade sú všetci vyťažený na 100%!

rodený vrábeľčan


 
pridané 5.8.2010 13:19:15

kamery

Áno, prevádzkovateľ kamerového systému je povinný označiť monitorovaný priestor. § 10 ods. 7 zákona 428/2002 O ochrane osobných údajov znie: "(7) Priestor prístupný verejnosti možno monitorovať
pomocou videozáznamu alebo audiozáznamu len na
účely verejného poriadku a bezpečnosti, odhaľovania
kriminality alebo narušenia bezpečnosti štátu, a to len
vtedy, ak priestor je zreteľne označený ako monitorovaný.
Označenie monitorovaného priestoru sa nevyžaduje,
ak tak ustanovuje osobitný zákon. Vyhotovený
záznam možno využiť len na účely trestného konania
alebo konania o priestupkoch, ak osobitný zákon neustanovuje
inak."

Náč.MsP


 
pridané 4.8.2010 13:15:31

Názvy ulíc

Ešte pre upresnenie dodávame,že na odd.ŽPaV sa nachádza dokumentácia "Mestský informačno-navigačný systém".Realizácia je v štádiu rokovaní.

ŽPaV


 
pridané 4.8.2010 12:05:11

názvy ulíc

ja musím doplniť, že oddelenie kultúry a športu msú iniciovalo vznik tzv. názvoslovnej komisie, ktorá pripravila kompletné pomenovanie ulíc pre vedenie mesta a mestské zastupiteľstvo - formou písomnej správy. pomenovanie ulíc bolo vtedy ale odmietnuté, pričom ako dôvod bolo udávané zaťaženie občanov a firiem pri prepisovaní dokladov (tuším bolo pred voľbami). dnes sa už nepamätám presne, kde sa iniciatíva (ktorá začala práve z popudu oddelenia výstavby) skončila, v každom príklade dokumentácia by sa mala nájsť na úrade. za seba len konštatujem, že sme svoju prácu na pomenovaní ulíc tiež vykonali ...
podľa môjho osobného názoru, pomenovanie ulíc bolo pripravované v čase, kedy ešte nebolo cítiť mimoriadnu potrebu zo strany občanov (trocha sme "predbehli dobu"). keby bolo vtedy dotiahnuté všetko do konca, dnes by ste neavizovali nespokojnosť (na druhej strane, by ste zrejme ani neocenili, že sa také niečo stalo - keď, tak, vďaka potrebe prepisu dokladov, skôr negatívne). dnes síce (a dovolím si tvrdiť, že nie vlastnou vinou) vyzeráme ako zaspaté princezné, na druhej strane sa však dá predpokladať, že niekto začne plniť vaše (konečne vyrieknuté, lebo náš nápad nestačil) želanie, síce neskoro, ale vy budete spokojní, že sa vás niekto zastáva. tomu sa hovorí politický marketing. (len nám potom nevyčítajte, že sa doteraz nič nedialo - v tomto je moje stanovisko rovnaké, ako našich "stavbárov")

juro čokyna, vedúci oddelenia kultúry a športu msú


 
pridané 4.8.2010 11:38:58

Názvy ulíc

Pracovníci odd.ŽPaV už pred cca 9 timi rokmi navrhli pomenovať jednotlivé ulice aj na sídliskách mesta Vráble.Opodstatnenosť tejto požiadavky bola argumentovaná o.i. aj z dôvodu orientácie pracovníkov poruchových služieb,ale aj z dôvodu stavebných konaní atď.Ak už niečo spraviť pre zlepšenie orientácie,tak jedine pomenovať zatiaľ nepomenované ulice.Číselné orientácie v križovatkách , to je zaužívané napr. v USA.

ŽPaV


 
pridané 4.8.2010 11:37:38

kamery

Dobrý deň, všimol som si, že pri bare Amsterdam a priľahlej trafike sú namontované kamery. Nemá majiteľ podniku povinnosť rozmiestniť v najbližšom okolí upozornenia, že priestor je monitorovaný kamerovým systémom? Ďakujem

občan


 
pridané 4.8.2010 10:54:22

Názvy ulíc

Pripájam sa k diskusii o názvoch ulíc v našom meste veď aj v menších obciach na okolí sú uvedené na jednotlivých cestách obce nielen na hlavných smerové tabuľky s názvom ulíc do ktorých sa z uvedenej komunikácie dostanete u nás to nie je nielen na hlavnom ťahu ale ani inde okrem Cintorínskej alebo ktorej neviem presne. takisto by si to zaslúžilo i na sídlisku aspoň na hlavnej/Čerešňovej/ ktorým smerom sú aké čísla . Prosím kompetentných na meste aby sa touto situáciou aspoň zaoberali a oznámili či to má vyznam.

občan mesta


 
pridané 2.8.2010 21:37:01

nazvy ulic

Som tiež rodená vrábelčanka,bývam na sidlisku Lúky,možno by stačilo,keby sa dala nejaka tabulka s plánom a čislami vchodov a ludia by sa lepšie vedeli orientovať po sídlisku,našli by číslo vchodu ,ktoré hľadajú skôr-podla mna by to bolo dobré-čo vy na to??

zuzka


 
pridané 1.8.2010 18:19:19

Názvy ulíc

Bývam na Žitave a orientačné tabulky sú od chodníka a nie od cesty, takže keď nejaká kurierska služba hladá adresu nemá šancu. Stačilo by pritom dať čísla aj z druhej strany.

Občan Vrábľov


 

 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka