Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané 30.7.2010 17:09:20

Názvy ulíc

Ja bývam v rodinnom dome na konci Vrábeľ a súhlasím s rodeným vrábeľčanom.Bytovky na sídl. Lúky sú pre mňa španielska dedina,asi by som tamnenašla ani hľadanú adresu.

tiež rodená vrábelčanka


 
pridané 29.7.2010 08:31:18

Názvy ulíc

Na sídlisku Lúky názvy ulíc nie sú, napriek tomu,že to chvílku bolo v krčmových rečiach.
Chýbajú však orientačné tabuľky aspoň na vstupe do sídliska, tým smerom smerom sú čísla tie a tie. Firmy majú značenie od začiatku mesta, ale nájsť konkrétne číslo pre návštevníka mesta je španielska dedina.
Napr. neviem kde je činžiak 1114. Tabuľky by veľmi pomohli aj záchranným zložkám.

rodený vrábelčan


 
pridané 28.7.2010 12:41:18

Policajt, ohájoohaj

Nie je to vec toho jedného iniciatívneho policajta (ak myslíte, toho, čo urobil ten preklep, tak ten je už možno dávno v spoločnosti krtkov a dážďoviek). On len robí svoju prácu - myslím, že v systéme sa to nedá zmeniť a ak sa aj dá, asi to nevie každý úradník na obvode (počítačové systémy bývajú veľmi prepracované, no väčšina ľudí ovláda len pár nevyhnutne potrebných krkov). Je to hlúpe, ale mne zapísali dokonca úplne inú adresu a skoro desať rokov som s tým bez problémov existoval, dokonca som s tým nemal problém ani na katastri, ani nikde, pár krát sa ma niekde pýtali, že tak teraz, ktoré číslo je správne (keďže som do formulára uviedol skutočnú adresu a na občianskom bola iná), paradoxne v bratislavskej knižnici a filmovom ústave tuším.

Mimochodom s tou výmenou - myslíte si, že vytlačenie 300 občianskych preukazov je taký problém? Veď výroba takej kartičky stojí pár centov. Poplatky účtované pri strate alebo odcudzení sú preventívne opatrenie proti zneužívaniu.

A s tými ulicami - znie to vtipne, ale naozaj je to kvôli poštárkam. Na Ohaji totiž čísla nových domov(myslím, že od 80-tych rokov, opravte ma niekto starší, ak píšem hlúposť) nie sú radené po poradí. Nové stavebné pozemky sú "rozhádzané" po celej dedine a tak (opäť môj vlastný prípad) náš dom s číslom 282 je na opačnom konci dediny ako dom s číslom 281 a úplne inde je dom s číslom 280. Predstavte si, že začne slúžiť nová poštárka, šak by sa aj zbláznila, kým by sa v tom zorientovala. Žial z polície (a možno aj z nejakých iných úradov neviem), chodia tuším obálky bez označenia ulice. Ale možno v tom bol aj nejaký zákon, ktorý mestským častiam neprikazoval mať pomenované ulice a teraz prikazuje, toto neviem. Pred dvadsiatimi rokmi však pomenované neboli, to viem na 100 percent. Ale napríklad aj na sídlisku lúky sú pomenované ulice a voľakedy neboli...

Skrátka, taký náš malý ohajský(policajný, slovenský...) folklór.

filips


 
pridané 27.7.2010 16:49:19

re: Horný Ohaj či Horný Oháj

"Horný Ohaj" je spravne. "Oháj" - je policajny preklep... Verim ze to kompetenti policajti coskoro vyriesia. MsU ma pravdu - je to chyba, ktoru treba cim skor napravit. Obcas sa stava, ze "co jeden ....... pokazi, to ani desat rozumnych na miesto neda"... Dotknutym "Ohájčanom" zrejme ten iniciativny policat na svoje vlastne naklady vymeni obcianske preukazy. Ci za jeho nekvalifikovanost zaplatime ako zvycajne vsetci?

obcan


 
pridané 27.7.2010 13:29:42

Horný Ohaj či Horný Oháj

Práve som sa vrátila z policajného oddelenia- evidencie obyvateľstva. A znovu sa mi potvrdilo,že štátne inštitúcie a orgány sú naozaj ,,orgány". Opíšem situáciu. Pred nejakým časom sme si v Hornom Ohaji-Oháji postavili malý domček. Veľmi sme sa tešili, že už deti nebudú ,,zavreté" v paneláku. Dostali sme stavebné povolenie, kolaudačné rozhodnutie, potvrdenie o pobyte a ešte všelijaké OFICIALNE rozhodnutia z mestského úradu. Len pripomínam,že všade sa jednalo o Vráble časť HORNÝ OHAJ.
S potvrdením o pobyte sme sa vybrali zmeniť si trvalý pobyt na občianskych preukazoch. Pri kontrole údajov v Žiadosti o vydanie občianskeho preukazu, som si všimla, že nám uviedli Trvalý pobyt- Vráble Horný Oháj. Preto som to išla reklamovať, že taká obec, časť obce neexistuje. Reagovali argumentom, že oni to tak majú v databáze z Ministerstva vnútra. Ja som argumentovala potvrdením o pobyte(ktorý mi vydali vo Vrábľoch), kde bolo uvedené Časť obce- Horný Ohaj; a 3 rôznymi oficialnymi dokumentami z mestského úradu, kde všade uvádzali Horný Ohaj. Že to zle policajti opísali. To je vraj môj problém a musí si to vyriešiť mesto.
Preto som volala na mestský úrad s nádejou, že sa to hneď vyrieši k mojej spokojnosti. ,,Ako veľmi som sa mýlila"-citujem z jednej rozprávky.
Tam mi povedali, že oni o tom vedia (vraj túto chybu objavili len pred nedávnom) a že buď si dám vyrobiť občiansky tak, alebo ho nebudem mať. Chyba je vraj na ministerstve a musel by sa kvôli tomu zmeniť zákon a kvôli jednej obci to robiť nebudú. A okrem toho by si celá mestská časť musela zmeniť doklady.
Vetou- ,,VŠETCI TO TAK MAJÚ" ,ma totálne dorazili.
Viem, že sa TO asi dlho nevyrieši, mám len niekoľko otázok.
1. Naozaj všetci občania tejto mestskej časti bývajú v Oháji? a doteraz to nikomu nevadilo?
2. Ak o tejto chybe mestský úrad vie, prečo na úradné dokumenty ním vydávané nepíše správny údaj Oháj ale stále píše Ohaj?
Čo ak mi raz nejaký ,,neomylný" úradník povie,že moje oficialne dokumenty sú neplatné,lebo taká obec neexistuje. Čo ak sa mi to stane na katastri a nebudú mi chcieť stavbu zapísať....
3. Prečo sú v Ohaji-Oháji označené ulice ak sa toto označenie nepoužíva v úradnom styku? Aby poštárka vedela....čo ak je iná oficialna adresa.
Ešte aj GPS delí Ohaj podľa určených názvov ulíc. Tak načo to potom je...
4. Ak vchadzam do mestskej časti, idem do Horného Ohaja alebo Horného Ohája, pretože na tabuli je napísané Vráble časť Horný Ohaj. Neviem kto túto tabulu inštaluje, ale tiež nevie, že Ohaj neexistuje?
 

nespokojná, momentálne nasr... alebo len rozčarovaná (?) občianka mestskej časti


 
pridané 25.7.2010 14:42:03

komare

Važení,maslite si že ten postrek proti komarom -bude to účinné??a co so stojacou vodou-od luk smerom z Vrablov na Dyčku,? ta voda nemá kam odtiecť? nedal sa urobiť nejaky jarček?? Blízko domov je to a stojí tam voda a komáre sú stále Ako dalej??Všimli sme si to -mali sme tu rodinku z Ceskej republiky a prechadzka po lú kach jajajaj vysadene stromky ale sama jama okolo nich nevybrate korene stromov,vedel by niekto odpovedat ako to bude na lúkach,upravi da to nejako,bude sa stavať domov dôchodcov,?Dakujem za odpoved.

obcianka ria


 
pridané 23.7.2010 15:57:21

KOMÁRE !!!

Zmazané 18. 5. 2016 na základe žiadosti prispievateľky. Správca


 
pridané 22.7.2010 16:52:39

spolocenska kronika

Dobry den, chcem znovu poukazat na doplnanie informacii na stranke. Viem ze co sa tyka oznamov o umrti je to dost ubohe, pretoze uz ludia su davno pochovany a Vy date oznam a este niekedy aj ako aktualny. To ze su dovolenky nikoho neospravedlnuje, pretoze aj ini ludia maju dovolenky a praca musi byt tak vykonana aby nikto nepostrehol ze su niektori zodpovedni pracovnici na dovolenke.

obcan


 
pridané 20.7.2010 15:44:49

to Tomas

sorry nesledujem to, ale na ohajskom ihrisku nemusite hrat len 11 na 11. Naozaj staci vyzliect dve tricka a branky si rozostavis na vzdialenost aku uznas za vhodnu. S futbalom je naozaj najmensi problem. S volejbalom alebo basketbalom je to trochu horsie.

filips


 
pridané 18.7.2010 20:40:51

to f400

na tých 10,- € za ihrisko nie ste asi sám, jedine, že by ste si išli len kopať na bránu. Ideálna zostava na také ihrisko je 8-10 ľudí, čiže 1 - 1,25 € na človeka... to je na úrovni tej kofoly. Ak si dáte 2-3 (kofoly, či pivá), môžete hrať 2-3 hodiny. Trošku rozmýšľajte, kým uvádzate takéto príklady - nič v zlom...

občan


 
pridané 16.7.2010 10:01:57

f400

tych 10 € za ihrisko predsa neplatis sam, ked robis kolektivny sport, je vas aspon 10, to je 1€ na hlavu.

Giselle


 
pridané 15.7.2010 22:13:53

Odvoz odpadu

V článku mi pán Čokyna odpovedáte odvoz odpadu je podľa Vás z verejných financií,ale mne prišiel v 1.Q roku 2010 poplatok za odvoz odpadu na rok 2010.
Kosenie verejnej zelene, oprava a údržba verejného osvetlenia ako si pamätám tak najmenej za posledných35-40 rokov dozadu vykonával vždy MNV-hospodársky dvor, z priestorov dnešného Novidu zo Žitavskej ulice /býval som tam v susedstve/.
Takže táto položka sa v rozpočte v zásade nemení, a ak aj, tak je to vždy plus mínus to isté.
Odpovede úradníkov mi až tak nevadia, ako keď pán prednosta odpíše a vie že jeho odpoveď nebude vždy na 100% splniteľná.
Preto názov príspevku sľuby, o našich poslancoch pomlčím, okrem dvoch čo majú snahu,...ale nedokončím ..radšej.
Pekný deň všetkým

rodený vrábeľčan


 
pridané 15.7.2010 14:55:25

f400 pre giselle

Citujem "PS: keď ideš do toho šenku, tak tam asi tiež nesedíš len tak, určite daš nejaké to euričko na "trúnok" a určite to je viac, ako by si dal za to ihrisko."

Ste ma asi nepochopili čo som tým chcel povedať, keď ste takto zareagovala. Tým šenkom som myslel to, že človek, ktorý chce športovať určitý šport, nemôže keďže nemá kde!! Tak potom je znechutený a radšej si ide niekde sadnúť, čo je pravda. Vy tiež keď idete na nákup a obchod je z technických príčin zatvorený, nebudete čakať kým ho otvoria, ale pôjdete do iného. A druhá vec je rozdiel dať euro na kofolu a 10 eur za ihrisko...

f400


 
pridané 15.7.2010 09:05:43

Sľuby 2

Len na doplnenie predchádzajúceo (pretože nikdy nič nie je jednoduché a priamočiare), ihriská sú pekná vec (teraz hovorím sám proti sebe), parkoviská tiež, lavičky a detské ihriská nevynímajúc (a teraz príde ALE) ...
Ale vyvážanie odpadu, kosenie ulíc, verejné osvetlenie a ďalšia (povedzme) nevyhnutná správa mesta je - iste uznáte - prvoradá. Zodpovední (tí, čo ste ich zvolili, aby sedeli za volantom stroja zvaného úrad) musia pri deľbe peňazí z rozpočtu pozerať v prvom rade na to ... Sľuby? (Ale to je už celkom iná téma a možno námet na román) Až potom ...

Čokyna


 
pridané 15.7.2010 08:51:31

Sľuby

Priatelia, mám dojem, že hystéria nám všetkým trocha brzdí korektný prístup. Je pravda, že sa v diskusii často objavujú otázky typu "kedy budeme mať vo Vrábľoch to, či kedy vybudujeme ono", na ktoré prispievatelia očakávajú odpovede. Je tiež pravda, že (aspoň v poslednom čase) sa na ne viac-menej pravidelne úrad snaží odpovedať. Je tiež pravda, že je to zväčša pisateľom podo mnou kritizovaným spôsobom typu "zrealizujeme, keď bude dostatok prostriedkov", čo vám (ani mne osobne) nepostačuje. Ale ...
Uvedomte si, prosím, že vám zväčša odpovedajú úradníci (dokonca poväčšine pri otázkach tohto typu z oddelenia životného prostredia a výstavby MsÚ). Ani vám nemôžu odpovedať inak! Veď si to rozoberme: keď položíte podobnú otázku, oni väčšinou odpovedia - "máme pripravenú dokumentáciu, čakáme na prostriedky". To ale znamená, že mestský úrad svoju prácu vykonal, nielen registruje, ale už má pripravený aj návrh riešenia problému, ktorý ste vy práve nadškrtli, kedy to ale bude (myslím to riešenie), či na to budú prostriedky ... to rozhodnutie už nie je len na úradníkoch! To je skôr na vami volených zástupcoch (úradníkov nevolíte), ktorých ste si vyberali a vyberáte práve preto, aby vykonávali vašu vôľu. Aby bolo celkom jasné - úradníci, ktorí tu odpovedajú na otázky, len vysvetľujú, v akom stave je ich riešenie ... nesľubujú (nie je dôvod, keďže ich nevolíte). Sľubuje sa inokedy a sľubujú iní ... Tí tu zväčša na otázky neodpovedajú, čo ale nie je dôvod pre plač, či výčitky (sú to riadne zamestnaní ľudia, ktorí sa navyše na základe vášho výberu venujú práci pre svoje okolie) - môžete sa s nimi stretnúť na mestskom zastupiteľstve (v reále: oni nechodia na fórum - vy na zastupiteľstvo) a tam si tieto veci vydiskutovať.
Navyše, viacerým sa nám nepáči nekoncepčnosť niektorých rozhodnutí, mám však osobný dojem, že o nich rozprávame izolovane, teda bez väčšieho tlaku na tých, ktorých sme volili. A v takom prípade sa hlas "dvoch-troch najbližších" môže javiť volenému predstaviteľovi ako prejav väčšinovej mienky.
Moja reakcia smerovala k tomu, aby ste, prosím, rozlišovali, kto sú "páni z úradu" a "páni z úradu", pretože, ako sami vidíte, nie je to jedno. Niektorí sú totiž v pozícii ťažného stroja, za ktorého volantom sedia ale "tí druhí". A "stroj" vám nemôže odpovedať inak, ako vám tu zväčša odpovedá ...

Juro Čokyna, úradník i občan


 
pridané 15.7.2010 08:29:23

Pani Sališová,

na otázku komárov predsa bolo odpovedané! Nie tu a slovom, ale v meste a činom! Postrek proti komárom bol vo Vrábľoch, na Hornom Ohaji a Dyčke vykonaný vo večerných hodinách v pondelok 12.7.! Oznam o tom prebehol v mestskom rozhlase i na týchto stránkach.
Haló! Registrujete?

správca


 
pridané 14.7.2010 21:46:59

Sľuby

Prepáčte ale vyjadrenia typu je to zaradené, čakáme na rozdelenie investícií sú úbohé frázy aké tu už boli.
Kedy budú konkrétne termíny naplnené, kedy sa sľuby pánov z úradu zmenia na skutky?
Alebo stále platí sľuby sa sľubujú a voľby sa hotujú.
Lavičky,parkovacie miesta, športoviská, detské ihriská? málo alebo je viac archív vín, bezodný mestský futbalový klub ktorýmá návštevnosť cca 400 fanúšikov na zápas voči požiadavkám 10000 obyvateľom?

rodený vrábelčan


 
pridané 14.7.2010 19:41:19

Zmazané 18. 5. 2016 na základe žiadosti prispievateľky. Správca


 
pridané 14.7.2010 12:11:40

Volbalove ihrisko

Je pravda, ze by sme tu radi uvitali plazove volejbalove ihrisko. Minuly rok bola poziadavka na plazove ihrisko, bolo nam povedane zozente si firmu. Nic sa nekonalo. Futbalisti moznosti maju, aj hokejbalisti ale na volejbalistov sa stale zabuda. chceme jednu jamu zasypanu pieskom, co neni tak strasne financne narocne v porovnani s krosovou drahou. Pytam sa, za kym treba ist, kolko ludi treba zohnat, aj firmu si zozenieme...

Tomas


 
pridané 14.7.2010 11:52:03

RE:Nesúhlasím!

jasne Pan čokyna, v tomto mate pravdu, ale ked platit, tak vsetci ! bez vynimky! neviem z akeho logickeho dovodu su tam dane tie podmienky, ze uz ked hra jeden nad 18rokov musi sa platit. A deti pod18 platit nemusia - oni to ihrisko menej nicia? bol som sam svedkom, ze ked sme dohrali futbal, prisli po nas deti do 10r a vsetci mali kopacky. Tak tam dajte spravcu, co sa tomu trosku bude rozumiet, a nie len peniaze pytat.

Tomas


 
pridané 14.7.2010 09:35:06

športoviská

Vie niekto ako to funguje v iných mestách? Napíšte.
PS: keď ideš do toho šenku, tak tam asi tiež nesedíš len tak, určite daš nejaké to euričko na "trúnok" a určite to je viac, ako by si dal za to ihrisko.
 

giselle


 
pridané 14.7.2010 08:33:20

Nesúhlasím!

Peter, "bez poplatku" znamená z daní všetkých!!! To, že ty nezaplatíš za ihrisko priamo, znamená, že sa ti naň zloží celé mesto! Aj ja! Ale, prečo by som ja mal platiť za tvoje aktivity?! Mám svoje! Len si ty pekne zaplať svoju návštevu športoviska, ja si zaplatím svoje priority! A, prosím, prestaň sa domáhať "mojich" peňazí ...

juro čokyna


 
pridané 13.7.2010 21:19:04

Športoviská v našom meste

Súhlasím s tebou Tomáš. Tiež si myslím, že v našom meste by mali byť vybudované športoviská, na ktoré by sa dalo ísť športovať bez zaplatenia poplatku. Veď predsa nechceme, aby sme mali o pár rokov mesto plné feťákov a invalidov. Či áno? Ja verím, že nie. Preto si myslím, že všetci čo sme za vybudovanie športovísk bez platenia, dajme o sebe vedieť. Inak to asi nepôjde. Tu sa mi ale naskytá otázka, čím sa potom zaoberajú kompetentní?

Peter L.


 
pridané 13.7.2010 16:01:17

Volejbalove ihrisko

mna by zaujimalo kedy vo Vrabloch spravia volejbalove plazove ihrisko kedze vsetky ihriska su uz vybudovane + krosova draha za 30 000 eur, ktora nie je ani 20% vyuzivana. Volejbalove ihrisko zastarale, ktore sa nachadza pri Gymnaziu je dost vyuzivane. Ohlasy o nove ihrisko boli podane pred 2 rokmi a este sa nenasiel jeden kompetentny, ktorý by sa vyjadril.... stale sa len caka. Ludia chcu aby sa sportovalo a pritom ten kto chce ozaj sportovat nema kde a pri navrhu na zlepsenie mu je povedane ze ma pockat. Tak clovek caka a caka az ho chut k sportu prejde tak radsej zajde do senku. Poznam vela ludi, ktorý za sportom ako je plazovy volejbal musia cestovat do nitry aby mohli trenovat do ligy... dakujem a mohol by sa niekto aj vyjadrit..

f400


 
pridané 12.7.2010 16:13:03

futbal

je to pekne ze sa da hrat aj na Dycke a Ohaji, ale nezvykneme sa nazbierat v takom pocte ze by sme hrali 11na11....co sa tyka paziti, nech sa paci, nepokosenych je ich tu dost, aj komare mame, a hned po futbale sa mozme okupat v aquaparku Zitava

Tomas


 
pridané 12.7.2010 16:08:46

volejbal

..ale namiesto toho plne vyuzivaneho zarasteneho ihriska na lukach... ani neviem presny nazov, pre bikerov a korculiarov, sme mohli mat 4 volejbalove ihriska, ale uplne by stacilo aj to jedno....a co sa tyka arealu pri Gymnaziu tam su problemy, pretoze nevieme komu ihrisko patri ci mestu alebo Gymnaziu

Tomas


 
pridané 12.7.2010 14:52:11

futbal

okrem paziti na lukach sa da futbal hrat aj na ihrisku na ohaji a predpokladam, ze aj na dycke.

f.


 
pridané 12.7.2010 09:25:01

Tomas

A kam si môže ísť znudený občan Levíc, Nových Zámkov, Lučenca, či Zvolena zahrať futbal, bez toho, aby za to zaplatil? Neodpovedám otázkou preto, aby som ironizoval, chcem len poukázať, že tento problém asi nie je len vo Vrábľoch. Kedysi sa vybehlo na pažiť, spravili sa z nohavíc, či košieľ bránky a hralo sa. Dnes by sa mono tiež tých pažití ešte našlo, ale kto by už hral futbal týmto zastaralým spôsobom?
Na druhej strane, tie ihriská, o ktorých píšete sú síce prístupné, ale spoplatnené - ale to je len logické. Tie ihriská niečo stáli a niekto sa o ne stará. Aspoň peniaze na nevyhnutnú údržbu sa musia vrátiť späť do kasy. Okrem toho je tu jedna skúsenosť - čo je zadarmo, to si nevieme vážiť.
Stotožňujem sa s tým, čo tu kedysi napísal správca o cene za ihrisko, je naozaj symbolická, nemala by byť prekážkou.

občan


 
pridané 12.7.2010 09:02:10

zumba

v piatok o 18.00 si pridite zatancovat do T18.

giselle


 
pridané 12.7.2010 08:59:39

volejbal

Tomas, obrat sa na vrabelskych volejbalistov - pokial viem, tak plazove ihrisko fungovalo v areali Gymnazia - treba klopat na spravne dvere.
Dolezite je, aby si so svojou poziadavkou nebol sam. :)

giselle


 
pridané 9.7.2010 12:52:18

Kam si ist zahrat ? ? ?

Mna by zaujimala otazka futbalu. Kam si moze ist znudeny obcan mesta Vrable zahrat futbal, bez toho aby si zan zaplatil. Na stadion asi tazko, dalsiou moznostou su tiu super moderne multifunkcne ihriska s umelou travou...lenzie tie su spoplatnene, a su tam vseliake podmienky. Mam ist na sildisko kopat si medzi stromcekami??? Alebo naozaj na tie dve osarpane betonove ihriska, kde chybaju brany aj pletivo.
...Preco vrable preferuju len futbal,mame dve ihriska s umelou travou, jedno hokejbalove ihrisko...!preco nemame volejbalove plazove ihrisko! ???

Tomas


 
pridané 8.7.2010 19:52:02

komare

V tlači i na internete každý den čitame ohrozenie poštípania komármi,dalej čitame že sa usídlújú v stojatých vodách atd,chcel by som sa opýtať na okraji mestkej časti Dyčka je ešte stále stojatá voda i blízko domov,čo sa s tým robí,alebo bude teraz robiť,aby neboli ohrození ludia ale najviac malé deti.Dakujem za odúoved.

občan Dyčky


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka