Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané 29.6.2010 11:23:27

to Radka

V novinách nebol spomenutý odkaz na benefičný koncert z jednoduchého dôvodu - nikto mi o ňom nič nedal vedieť. Takže sa nezabudlo...

Eva Dóriová, šéfr. novín Naše Vráble


 
pridané 29.6.2010 11:18:11

Píše, čo chce?

Musím sa zastať kolegyne. Nemôže predsa písať o podujatiach, o ktorých nič nevie! V tomto meste sa deje priveľa vecí na to, aby ich jeden človek všetky stíhal sledovať. Medzi normálnymi ľuďmi sa to v takých prípadoch deje tak, že o akcii médiá informujú sami ORGANIZÁTORI, ktorým záleží na tom, aby sa o nich vedelo, aby "došli ľudia", prípadne, aby po akcii vedeli, ako dopadla.
Na týchto stránkach už prednedávnom vznikla polemika o informovanosti o podujatiach a jednalo sa práve o akciu organizovanú MPV. Začínam nadobúdať dojem, že to buď robiť nechcú (myslím propagáciu), alebo nevedia. Len prečo potom vždy plačete na nesprávnom hrobe a očierňujete prácu tých, čo za to nemôžu?

Juro Čokyna, jeden z organizátorov podujatí, ale aj admin


 
pridané 29.6.2010 10:49:36

Píše čo chce?

v novinách sa "zabudlo "spomenúť benefičný koncert v pizza puba ,čo zorganizoval MPV.

Radka


 
pridané 26.6.2010 18:35:46

Obnosene satstvo

chcem sa spytat, kde by sa vo Vrabloch dalo odovzdat obnosene satstvo ?

dakujem

Palo


 
pridané 24.6.2010 21:38:27

Má to logiku?

Má to logiku?
Matričný úrad v budove Mestského úradu Vráble, streda čas 16:10, ešte sú úradné hodiny, ale matrikár nemôže overiť občanom podpisy!
Dôvod: pokladňa má úradné hodiny do 16:00 !!!
Návrh na cestu z kocúrkova: ,,Tak ako v minulosti by sa mali znovu vyberať poplatky za úkony v kancelárii matriky,pretože na úrad chodia aj starší občania, a sú zbytočne šikanovaní pobehovaním po poschodiach celého úradu.
Ďakujem za skoré vykonanie nápravy smerom k zjednodušeniu momentálneho nelogického systému!
S úctou

JH


 
pridané 22.6.2010 15:41:42

..... berie uplatky .....

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3 - bude uverejnený po prípadnej identifikácii prispievateľa.

nespokojny Obyvatelia Vrabel


 
Reakcia na príspevokpridané 23.6.2010 15:10:18

ak trváte na uverejnení Vášho príspevku, zašlite mi, prosím Vaše identifikačné údaje (meno, priezvisko, adresu) formou e-mailu na kultura@vrable.sk

správca


 
pridané 22.6.2010 10:49:45

PARKOVANIE

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

obyvateľ okružnej ulice


 
pridané 21.6.2010 20:28:40

10.výročie Kotvy

Ďakujeme za príjemne prežité chvíle pri super pesničkách všetkých kapiel na koncerte v sobotu v Hostinci pod Orechom. Do ďalších rokov prajeme ešte veľa pekných pesničiek a spokojných fanúšikov.

fanúšikovia


 
pridané 18.6.2010 16:33:33

Kanalizácia Horný Ohaj

Na tému výstavby kanalizácii v mestských častiach bolo už odpovedané.S výstavbou chodníka budeme pokračovať po pridelení finančných prostriedkov.

ŽPaV


 
pridané 18.6.2010 16:28:18

ale, ani nie ...

môžete na to mať iný názor, ale ja si skôr myslím, že šlo o pripomienky k organizácii jazzfestu, ktorý organizovalo priamo mesto (a mohlo by to veci napomôcť), nie teda o komentáre príspevkov, či prispievateľov. facebook je asi interkomunikatívnejší a tým pádom málo seriózny. nemám ilúzie o serióznosti tohto fóra, ale aspoň sa tu v mnohých prípadov dočkáte odpovedí kompetentných (aj keď ich úroveň tiež radšej nebudem hodnotiť), a nielen komentárov tých, ktorí si myslia, že vedia, ale vlastne všetko vidia len zo svojho uhla pohľadu ...
nehnevám sa - ja tu nie som na to, aby som sa hneval (aj keď niekedy ...). som rád, že píšete (všetci. a toto vôbec nemyslím ironicky)

správca


 
pridané 18.6.2010 16:20:45

KOMÁRE !!!

Zmazané 18. 5. 2016 na základe žiadosti prispievateľky. Správca


 
pridané 17.6.2010 23:27:20

Otázka na správcu

Otázka na správcu.
Nič proti Jazz festu alebo pisateľom príspevkov ale neporušili žiadne pravidlo? Žiadna otázka na mestské problémy ale zato samí komentár. Aj keď nikoho nekritizujú alebo neurážajú (čo som rád) nie sú príspevky komentáre? Nestáva sa nám tu z diskusného fóra FACEBOK?
Keby napíšem komentár alebo svoj názor na inú vec, nevymazal by ste ma pán správca?
A nehnevajte sa. Ja reku popíšem si.

mipisatel


 
pridané 17.6.2010 23:05:20

Kanalizácia Horný Ohaj

Dobrý deň.
Výstavba verejnej kanalizácie v hornom Ohaji nebude obsahovať aj prípojky k rodinným domom? Mesto už raz obdržalo financie na tento účel od AE Mochovce? Bude sa mesto stále macošsky chovať k mestským častiam a občania nebudú mať žiadnu mestskú výhodu aj keď už raz platia mestské dane a poplatky? Prispievame a prispievame do mestskej kasy ale teplo lacnejšie nemáme aj chodník do obce nie je pripojený tak aby bol bezpečný a tak ďalej. Odpoviete stroho a nie na všetky otázky tak ako minule?
Ďakujem
S pozdravom

miloš


 
pridané 17.6.2010 22:56:13

primátor

Vážený pán primátor,

sme sklamaní z toho, že taký šikovný človek nás opustil. Aj my by sme potrebovali takého primátora v Šahách. Dúfame, že raz sa vrátite k nám, máte našu podporu!!! Prosím Vás pouvažujte nad tým!!!!!!!!!!
Pevne dúfam, že dostanete môj príspevok.

Zúfalí občania mesta Šahy


 
pridané 17.6.2010 17:37:51

Chodnik pred 1.ZŠ

Taktiež by sme boli radi,keby sa ostrihali konáre pozdľž chodníka na Levickej ulici -1.ZŠ.Nám rodičom ,ktorí vodíme deti do škôl,by ste urobili veľkú radosť nakoľko školy navštevujú aj žiaci nad 1.50m.Najmä pri daždivom počasí to vyzerá zaujímavo.

Rodičia detí


 
pridané 17.6.2010 09:26:55

konare stromu,ktore presahuju na chodník,

Poprosím,pracovníka,ktorý to má na starosti--strom pred vchodom 1228/79,je pomerne velký,ked sa prechádzam s malým po chodníčku-ulicka je tam celkom ticha-je to oproti predajne "u puškárových"haluzám sa musíme vyhybať,to ozaj nie je dobré!! Kde sú pracovníci,ktorí to majú na starosti,ved ohrozuje ludí a určite tieni byty,prístup slnka.Prosím Vás pozrite sa na tento problém a vyriešte ho k spokojnosti nás občanov dakujem.

obcianka


 
pridané 16.6.2010 23:46:10

Jazz v zasadacke

Vyuzitie zasadacky MsU je pre Jazz fest strategicky vyhodne. Je to akcia organizovana mestom vrable a ZUS I. Godina, ktora, ako iste viete, tiez sidli v budove MsU ktorej priestory su pre hudobnikov pocas festivalu nevyhnutne. Naviac v zasadacke je umiestnene aj kridlo PETROF, ktore muzikanti, ako sme mali moznost vidiet aj tento rok, naplno vyuzivaju {kridlo je proste kridlo a v niektorych pripadoch sa nicim inym, napriklad elektronickym klavirom, jednoducho nahradit neda} a neviem si celkom presne predstavit manipulaciu s tymto nastrojom keby sa festival konal niekde inde {park Zitava a podobne}. Pre mna osobne maju koncerty atmosferu aj v zasadacke {neviem ci to nebude aj tym ze som uz na nu roky zvyknuty, mozno}. Ale to nie je dolezite.. Dolezita je myslienka. Silna myslienka a chut priniest aj publiku v malom meste kvalitnu jazzovu muziku, ktoru reprezentuju nielen slovenske, ale aj zahranicne jazzove spicky. O tom je podla mojho nazoru festival jazzfest Vrable. Vzdy sa da nieco urobit lepsie, alebo zdokonalit, avsak musim povedat ze organizatori vrabelskeho jazz festu robia v ramci svojich moznosti vsetko, aby bola vytvorena vseobecna spokojnost. Viem o com hovorim.

Milan Fule ml.


 
pridané 16.6.2010 19:07:04

archivácia

príspevky z apríla nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 16.6.2010 18:47:14

archivácia

príspevky z marca nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 16.6.2010 18:22:14

archivácia

príspevky z februára nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 16.6.2010 15:51:34

fest jazz

V parku by to bolo skveleee. Teda ked to tam je tak pekne spravene, kolko kultury sa uz udialo na tom krasnom okrúhlom podiu v novom parku, ha? Alebo aj v starom parku, kde stoja tie tri devy (susosie) by bol fajn plac na jazzovky, izolovany drevinnou vegetaciou od ruchu z cestnych komunikacii, nejake rozlozitelne podijko, opodial maly stanok s kofolou a pivkom, no a v pripade zleho pocasia by sa to mohlo presunut do tej zasadacky. Je to festival, ci ni? No a piano by sa mohlo nahradit niecim mensim, nebude to hadam az taky problem, jazzovi hudobnici su isto na podobne alternativy zvyknuti. Na margo kulturaku by su chcela povedat, ze z toho co su videla, priestory kina sa tak vyuzivaju, fajn by bolo, keby su sedacky spratne, keby sa daju do seba pozasuvat a tym zvacsit priestor (na tancovanie), co by malo svoje vyhody aj ked sa kona cinemashow. Verim, ze aj s malym balikom penazi by sa dalo nieco zmenit k lepsiemu.

Danka Rici z Luk


 
pridané 16.6.2010 12:55:35

kanalizacia na Dycke

O finančné zabezpečenie výstavby verejnej kanalizácie v m.č. Dyčka sa neustále pokúšame prostredníctvom fondov EÚ.

ŽPaV


 
pridané 16.6.2010 09:58:09

kanalizacia na Dycke

Poprosím,keby by mohol niekto odpovedať,kedy bude zavedená kanalizacia na Dyčke??

Vrabelčan,bývajúci v časti Dyčka


 
pridané 15.6.2010 10:54:33

jazzfest v zasadačke

Ďakujem za jazzfest 2010. Skvelý výber muzikantov. Tiež si myslím, že zasadačka, ale aj kino sú nešťastné priestory. Cítim sa tam stiesnene, oddelený od muzikantov, tak nejako uzavreto. Zasadačka je pre ľudí, ktorí majú radi jazz natoľko, že tam to tam strpia. Myslím si, že tie priestory veľa ľudí odradia, resp. nepritiahnu divákov, ktorý až tak radi jazz nemajú, ale radi by strávili večer s príjemnou hudbou a v príjemných priestoroch. Prečo nemôže byť jazz fest napr. na terase v pizzapube, alebo v tropiku? Tých 100 ľudí sa tam pomestí, atmosféra by bola o dosť príjemnejšia. V piatok tam bol benefičný koncert, kde hralo za večer 5 kapiel a myslím, že to bolo v pohode. Jazzfest si viem predstaviť aj parku Žitava. Áno, vstupné by sa tam nedalo celkom ustrážiť, ale verím tomu že ušlí zisk by sa pohyboval maximálne v 10tkach EUR.

Ďakujem ešte raz všetkým usporiadateľom a teším sa na jazzfest 2011

Juro Lieska


 
pridané 15.6.2010 08:02:02

Kosenie

V súčasnom období je postupné kosenie cintorínov realizované.

ŽPaV


 
pridané 14.6.2010 15:48:50

lieti

nechcem byť veľmi negativistický, alebo pôsobiť premúdrelo, ja si ale nie som celkom istý, či téma jazzfestu v zasadačke je témou kultúrneho domu. ak áno, tak je to skôr téma na to, ako by ten kultúrny dom mal vyzerať:
- pôvodná požiadavka bola na sálu o veľkosti športovej haly (na svadby, plesy a koncerty), dokážeme ale takúto "mamutiu sálu" predeliť na klubový priestor? (už vôbec sa nechcem zamýšľať nad tým, kedy - a či okrem plesu vôbec - ju dokážeme naplniť, a na aký druh programu?) jazzfest potrebuje klubové priestory - veď na čo by bola komu akusticky dobrá no prázdna sála?
- dokážeme vybudovať sálu pri kine (o inej alternatíve sa v podstate vôbec nehovorilo) tak, aby sme pri nej vybudovali infraštruktúru šatní, čo by boli zároveň skúšobňami?
- ak postavíme sálu a infraštruktúru, dokážeme tie priestory vybaviť klavírami? ak, áno, tak koľko rokov po dostavbe? krídlo sme do sály na úrade kupovali skoro päť rokov! napokon sme ho kúpili pri spolufinancovaní so zuš-kou a vďaka pochopeniu firmy petrof. pokiaľ k tomu nedôjde, kulturák bude môcť fungovať, len ... nie pre jazzfest (a tak ten ostane v zasadačke)
- ak sa už ale bavíme o kulturáku, ja to vidím skôr ako tému k prichádzajúcim samosprávnym voľbám - tam a vtedy sa asi bude treba pýtať. a aj to vidím čierne, pretože za menšie peniaze sa tu dajú postaviť momentálne asi ožehavejšie veci: plaváreň a zimný štadión (a vybudovať múzeum v župnom dome) ...
ako vravím, nechcem pôsobiť premúdrelo (asi pôsobím), ani negativisticky (asi pôsobím). do plánu rozvoja mesta sa podarilo dostať všetky tri zariadenia, ktoré som spomínal. len .. plán nie je rozpočet (dokonca ani dlhodobý) a jeho možnosti. toto je na veľmi dlhú debatu ...

juro čokyna, vedúci oddelenia kultúry a športu msú


 
pridané 14.6.2010 14:52:45

Kosenie

Dobrý deň, prosím informáciu bude sa kosiť aj na cintorínoch, alebo si máme okolo hrobov pokosiť sami?
Ďakujem


 
pridané 14.6.2010 12:11:45

Výstavba viničného domčeka

Žiadosť o vydanie stavebného povolenie na vinohradnícky domček má obsahovať :
a) meno, priezvisko (názov) a adresu (sídlo) stavebníka,
b) druh, účel a miesto stavby, predpokladaný termín dokončenia stavby a pri dočasnej stavbe dobu jej trvania,
c) parcelné čísla a druhy (kultúry) stavebného pozemku s uvedením vlastníckych alebo iných práv podľa katastra nehnuteľností a parcelné čísla susedných pozemkov a susedných stavieb alebo ostatných pozemkov, ktoré sa majú použiť ako stavenisko,
d) meno, priezvisko (názov) a adresu (sídlo) projektanta,
e) údaj o tom, či sa stavba uskutočňuje zhotoviteľom alebo svojpomocou,
f) zoznam účastníkov stavebného konania, ktorí sú stavebníkovi známi; t.j. vlastníci susedných parciel a stavieb
g) doklady, ktorými stavebník preukazuje, že je vlastníkom pozemku alebo stavby alebo že má k pozemku či stavbe iné právo, ktoré ho oprávňuje zriadiť na pozemku požadovanú stavbu
h) projektová dokumentácia stavby (projekt stavby) vypracovaná osobou s príslušným odborným vzdelaním,
i) ak ide o stavbu uskutočňovanú svojpomocou, vyhlásenie stavebného dozoru alebo kvalifikovanej osoby, že bude zabezpečovať odborné vedenie uskutočňovania stavby.
j) stanovisko Obvodného pozemkového úradu Nitra ku zmene kultúry

Vinohradnícky domček musí obsahovať výlučne miestnosti určené na uskladnenie a spracovanie vinohradníckych produktov, rozsah stavby určuje projektant v závislosti od osadenia susedných pozemkov a stavieb.
 

ŽPaV


 
pridané 14.6.2010 10:56:34

jazzfest a zasadačka

Áno vedel by som sa podpísať pod oba príspevky "sťažovateľov", ale na druhej strane úplne rozumiem a chápem tomu čo napísal p. Čokyna, plus tiež musím pochváliť zvukárov, robili čo mohli. Každopádne sa už teraz teším na Jazzfest 2011.
Myslím si že to všetko je skôr variáciou na tému Vráble a chýbajúci kultúrny dom. I keď sa jeho absencia snaží byť (pomerne úspešne) nahrádzaná kinom, zasadačkou, KD na Ohaji a Dyčke stále tu podľa mňa dosť výrazne chýba.
Preto sa chcem spýtať aké sú reálne rámcové plány na jeho výstavbu? Ak vôbec, tak zhruba kedy a kde? Alebo je to rovnaká Vrábelská chiméra ako kúpalisko?

lieti


 
pridané 14.6.2010 09:38:48

Výstavba viničného domčeka

Chcel by som sa spýtať oddelenia ŽPaV čo všetko budem potrebovať na povolenie výstavby viničného domčeka , aká je max povolená zastavená plocha .

vinohradník


 
pridané 14.6.2010 08:52:54

zasadacka a jazzfest

nuž, nič nové sme nevymysleli ... keby som mal porovnávať len kino (iný priestor asi nepripadá do úvahy) a zasadačku, tak
- kino má kapacitu 240 miest, zasadačka 150 (čo myslíte, ktorá sále je plnšia pri menej ako 100 návštevníkoch?)
- v zasadačke je koncertný klavír, v kine nie (áno, je problém ho prenášať - neuveriteľne ho to ničí)
- v priestoroch zuš sú triedy, v ktorých sú tiež klavíre(využívame ich ako skúšobné miestnosti, čo niektoré formácie vyžadujú) - v kine sú len tri malé šatne a jedna zasadačka.

oproti môjmu optimizmu spred dvoch rokov nadobúdam dojem, že ani nemáme veľmi na výber. mimochodom, ani jeden z hudobníkov sa nesťažoval na akustické podmienky, skôr všetci chválili výborný výkon zvukárov ...

juro čokyna, vedúci oddelenia kultúry a športu msú


 
pridané 14.6.2010 08:48:40

Kanalizácia Horný Ohaj

Výstavba verejnej kanalizácie v hornom Oháji ešte nie je ukončená.Podľa finančných možností pokračuje jej výstavba.Úseky,ktoré sú stavebne ukončené momentálne podliehajú výkonu kolaudačného konania.Investor verejnej časti nebuduje prípojky.

ŽPaV


 
pridané 13.6.2010 20:00:05

znovuzapojenie

Ja si osobne myslím,že rozhlas má fungovať všade napríklad bývam na lúkach a pracujem aj v noci a neprekáža mi to,ak sa vyhlasuje,podla tohto zrusenia stačilo by sťažovať sa a rozhlas by odpojili kde sa sťažujú,ved to nedáva zmysel ,ale vo Vrábloch sa to môže,každý občan má právo na informáciu,nič za to nedáme ak sa budeme informovať aj cestou médii,že by sa malo hlásiť aj podla smerníc-zákona čo na to kompetentní,,??

obyvatelka,platitelka daní-Vrabelčanka


 
pridané 13.6.2010 06:51:37

Kanalizácia Horný Ohaj

Dobrý deň.
Aby som neporušil žiadne pravidlo fóra začnem hneď otázkami.... Skončila už výstavba kanalizácie v prímestskej časti Horný Ohaj? Štyri roky na výstavbu kanalizácie v obci ako je Ohaj, je priemer, alebo skôr podpriemer? Keď sa dobuduje hlavné potrubie bude mesto realizovať pripojenie až po ohradu môjho domu ako je to zvykom v iných častiach tohto okresu? Alebo si to budem musieť vybudovať sám? Peniaze čo dostala obec na výstavbu kanalizácie od AE Mochovce pred jej spustením nemôžeme už konečne použiť? .......... Zatiaľ Ďakujem

miloš


 
pridané 13.6.2010 01:03:28

Jazzfest v zasadacke

Zvukovo je ta miestnost uplne zla. Tolko sa do nej investovalo a ze autor projektu nevedel ze plavajuca podlaha nepatri na strop, to ma zaraza. Vsetko sa tam od tej stropnej podlahy odraza. Je to ako zdvojena ozvena, no otras. A to sa budovalo v meste kde mala vyroba zvukovej techniky dlhe roky svoje meno... Preco sa mesto neobrati na odbornikov? Este sa to da napravit. Zvukovych materialov existuje velke mnozstvo aj s peknym dizajnom pre zasadacky.

lolo


 
pridané 12.6.2010 20:48:14

súťaž požiarnikov

Dobrý deň.Mohol by niekto napísať niečo o nočnej súťaži hasičských družstiev v Dyčke?Vlani to bolo niekedy koncom júna.


ďakujem

Eva


 
pridané 11.6.2010 22:37:33

hudba v Bistro &hudeček

Ako nikomu to nevadí, že o 22:30 hrá hudba z bistra Hudeček. Mám malé dieťa, ktoré sa neustále budí kvôli hudbe, ktorá sa šíri z bistra Hudeček. Podľa mňa začína nočný kľud o 22tej hodine. Ako naokolo nikto nemá malé deti. Ak chcú hrať tak nech idú na futbalový štadión a tam môžu vyhrávať trebárs aj do rána bieleho.

Anonym


 
pridané 11.6.2010 15:37:26

zasadacka a jazzfest

"vyzerá to tak, že ak toto nebol posledný jazzfest v tomto priestore, tak určite predposledný, pokiaľ nevymyslíme, čo s tým a kam ho dostať, aby bolo splnené všetko, napísané nižšie"
juro čokyna - vedúci oddelenia kultúry a športu msú 13.6.2008 (08:20:43)

pred dvomi rokmi sa tu uz podobna debata rozprudila, okrem ineho som nasiel v archive toto - nechcem tymto nikoho chytat za slovicka. Len myslim, ze je najvyssi cas zamysliet sa nad tym znovu. Vrable sa odvtedy pohli opat o kusok dalej a podla mna by stalo za to pokusit sa premiestnit jazzfest do ineho priestoru - najma ak skutocne odradza ludi, ktori maju jazz radi... Ak nic ine, skusit aspon to kino...

filips


 
pridané 11.6.2010 10:07:05

Jazzfest v zasadacke

Dobry den, vcera bol druhy den Jazzfestu, zaujal ma program, pretoze hudobnikov z prvych dvoch formacii poznam z koncertov v BA, ZV, BB, BS, no nesla som, pretoze ma po prvom dni odradili priestory v ktorych sa koncerty konaju. Ako zasadacka je ta miestnost urcite dobra a urcite tiez aj na usporiadanie vyrocneho koncertu deti ZUS. No na jazzovy koncert otras. Nepohodlnne sedadla, maly priestor ozvuceny nad moznosti, lavice na ktorych si zrejme zasadajuci robia poznamky, no na koncerte to zavadzia, atmosfera naozaj ako na nejakej amaterskej exhibicii ZUS, vyzdoba ako na narodeninovej party 9-rocnych deti... V BB bol koncer Bashavel-u na namesti, v podniku s malym podiom, v ZV napriklad v dome kultury (ktory sluzi aj ako kino a divadlo) aj v parku na namesti, v BS v chrame sv. Katariny, alebo na podiu pred ArtCAFE (aj v ArtCAFE vo vnutri)... to len na ukazku ake priestory si vedia vybrat mensie mesta na jazzove koncerty. Bola som si vychutnat jazz na mnohych koncertoch na SK aj v zahranici, tak zle zvolene priestory ako vo Vrabloch nemali hadam nikde. Uplne ma to odradilo, radsej pojdem do NR synagogy, alebo aj do Londoneru na koncert, ako zase zasadat do Vrabel. Inac program bol fajn, prijemny vyber.

musa musica


 
pridané 11.6.2010 08:13:19

To obyvateľ Žitavy

Neviem, ako je nainštalovaný náš mestský rozhlas, ale vo všeobecnosti by to malo byť tak, že okrem normálneho režimu, pri ktorom by malo byť možné odpojiť (nie fyzicky prestrihnutím drôtov), ale pomocou prepínačov, isté časti mesta (aby nerušil, keď sa nič mimoriadne nedeje). A mal by existovať aj tzv. vynútený režim (alebo krízový), pri ktorom pri vyhlasovaní mimoriadnych oznamov, ktoré súvisia s ohrozením života, či majetku, automaticky fungujú všetky reproduktory.
Bol by som rád, keby niekto zaujal stanovisko k tomuto príspevku.

občan


 
pridané 10.6.2010 20:51:19

To Protirozhlasovač

zopakovaný predchádzajúci príspevok. zmazané bez záznamu v archíve. správca

Obyvatel Zitavy


 
pridané 10.6.2010 20:42:16

To Protirozhlasovač

Po ankete došlo k rozhodnutiu odstaviť rozhlas na sidl. Zitava. Ved ok, malym detom to prekaze a preto nespokojni obcania vzhladom k nezaujimu spokojnych obcanov docielili svoje... lenze minuly tyzden sme mali 3. stupen povodnovej aktivity... Mesto vyuzilo na sirenie tejto spravy - i dalsich nasledujucich ktore vam prekazaju Mestsky ROZHLAS... Teda rozhlas bol efektne vyuzity tam kde predcasom nebol odstaveny... ale k tomu sa vraciat nebudem. My, čo rozhlas nepocujeme sme mali oznamy tykajuce sa povodne nalepene na dverach vytahu! Co by bola pre Vas istotne prijatelnejsia forma... Takže pokial Vám prekáža opakované vysielanie rozhlasu v mimoriadnych situaciach, je to smutne, pretoze mnohi, ktorych sa povodne dotkli boli informovani cez mestsky rozhlas... A predsa sa vratim k rozhlasu na Zitave - Povoden sme zvladli, ale co ak sa stane nieco nepredvidane a este nebezpecnejsie v nasom okoli? Odkial sa to dozvedia ludia byvajuci na sidlisku Zitava? Pockaju si na papier, ktory sa vylepi na vytahove dvere? Mam pocit, ze na mimoriadne udalosti sa pri odpojeny rozhlasu nemyslelo dostatočne (ak vobec) i preto by bolo mozno vhodne zamysliet sa nad jeho znovuzapojen

Obyvatel Zitavy


 
pridané 9.6.2010 22:24:04

kamera

Chcem sa spýtať kompetentných , či kamera ktorá je namontovaná na kostolnej ulici vzadu v romských bytovkách dovidí až na ulicu kde sa sústavne zdržujú romovia. Ak áno tak v pondelok cca 18 -19 hod pupákova žena surovo mlátila svoje dieťa . Nebolo to po prvý krát. Vulgárne a oplzlo im nadáva.Myslím že takýto človek by vôbec nemal vychovávať deti. Čo z nich vyrastie?A čo z nich bude mať mesto?

pista


 
pridané 9.6.2010 15:16:50

odpoveď

(ale asi nebudte spokojný) ... netuším. svojho času tu už taká debata prebehla, vtedy som aj písal providerovi, ale, buď mi neodpovedal, alebo bola odpoveď taká všeobecná, že nič neriešila .... možno je chyba v nejakom výraze, ktorý kontrola hodnotí ako "v rozpore s dobrými mravmi" (ale fakt netuším, aký nevinný výraz to môže spôsobovať). odkazy na stránky sa tu bežne objavujú ... sorry, ale fakt vám neviem pomôcť

správca


 
pridané 9.6.2010 15:10:25

otázka

Pán správca, prosím prečo mi nechce odoslať príspevok v ktorom je odkaz na web stránku? Vypíše mi niečo v zmysle:"Príspevok odporuje dobrým mravom a nebude odoslaný". Ďakujem za odpoveď

tomovič


 
pridané 8.6.2010 08:30:06

Povodne

Aj keď sa ma povodne priamo nedotkli, chcel by som vyjadriť verejné uznanie a poďakovanie tým, ktorí sa verejne angažovali a pomáhali zmierniť následky povodne, či už na súkromnom majetku, alebo na majetku spoločností v priemyselnom parku.
Nikto o tom nepísal, pretože na to nebol čas myslieť, ale tak vedenie mesta, mestská polícia, požiarnici, vojsko, ale aj mnohí občania odviedli veľký kus práce...
Vďaka...

občan


 
pridané 7.6.2010 09:39:07

fotogaléria

Práve som si pozrela fotky z "povodne" - fakt dobrá práca - ako sa hovorí lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Takéto niečo asi ešte nikto nezažil a dúfam, že ešte aspoň 100 rokov nezažije. Takže len to treba dobre zarchivovať(aj s komentárom)- hlavne nejako osobitne označiť, aby sme si to o par rokov mohli pozrieť a ukazalť našim vnukom :), čo može narobiť voda.
Myslím, že fotogaléria je dosť dôležitá a je zaujímavé pozrieť si z akcií, ktoré sa vo Vrábľoch konajú okrem oznamu aj nejakú tú fotečku.
Možno by sa jej malo venovať viac pozornosti - ak nestíha PP byť na každej akcii, mohli by prispieť aj ľudia, ktorí sa jej zúčastnia?
Želám pekný deň - už konečne slnečný.

Giselle


 
pridané 6.6.2010 10:39:29

Sumatizácia škôd

Zaujímalo by ma, koľko ľudí sa dnes dostaví na ten msú, keď to stále dávate do rozhlasu...

Protirozhlasovač


 
pridané 4.6.2010 12:35:02

úprava stránky

práve som kontroloval, čo to asi znamená, keď napíšete, že "už tu odznelo dosť pripomienok" v kontexte vami uvedeného. ak do toho počítate apriori negatíva hľadajúceho rodiča, ktorému aj tak nemalo význam nič vysvetľovať, lebo bol jednoducho zaseknutý vo "svojej" pravde, tak rátam JEDNU PRIPOMIENKU, určite sem treba zarátať konštruktívnu pripomienku "pozorovateľa", pri ktorej mi však stále v hlave "nezoplo" riešenie, tak rátam DRUHÚ PRIPOMIENKU. teda "dosť pripomienok" = DVE (vy ste tretí).
práve vaše pripomienky mi však zoradili nulky a jednotky do akotak schodného riešenia.
- absolútne súhlasím s tým, že "akcie dnes" boli jediným klikateľným menu medzi neklikateľnými! vôbec som si to neuvedomil a nikto ten problém nedefinoval tak presne, ako vy! klobúk dolu, ĎAKUJEM!
- to ma tlačilo k hľadaniu iných možností. skúšal som, či by to nešlo spraviť tak, ako ste navrhovali, ale v rýchlosti času, ktorý som tomu mohol venovať, som na nič múdre neprišiel. ten modul, o ktorom sa bavíme, takto jednoducho nepracuje - nedokážem ho rozdeliť na symbolické a) a symbolické b). vedel by som to obísť, ale bolo by to ťažkopádne riešenie (= škrtám)
- v tom ma napadlo, že problém možno nie je modul, ale fakt len jeho umiestnenie. už som rozmýšľal nad tým, ako inak štruktúrovať ľavé menu, aby kultúra a šport boli jednou jeho položkou (atď, atď.) a aby sa tam niekde objavil podklik "akcie dnes". už je veľa o tom rozprávať, nieto to ešte potom hľadať (aj keď možno logicky umiestnené) na stránke. ťažkopádne. navyše, odklik "akcie dnes" by mal byť na očiach na hlavnej stránke. a tak som sa ho pokúsil umiestniť v klikateľnom hornom menu (kvôli technickým problémom a nedostatku času padol síce za obeť - aj tak nepoužívaný - modul "ponuka majetku", aj tak to ale stojí za to). myslím, že toto by malo byť všeobecne prijateľné a zrozumiteľné riešenie.
skúste, prosím skontrolovať, prípadne navrhnúť iné riešenie. (len by ste pri tom mali trocha zohľadňovať jednak možnosti - o ktorých pochopiteľne celkom neviete - modulov, jednak moju amatérsku programovaciu gramotnosť).
v každom prípade ďakujem, že ste nielen kritizovali, ale aj ponúkali riešenia. aj keď to napokon dopadlo inak, aspoň ste naznačili smer cesty.

správca


 
pridané 4.6.2010 08:24:06

Vážení občania

Voličský preukaz podľa § 9 zák.č. 333/2004 Z.z. o voľbách do NR SR v platnom znení voličovi, ktorý nebude môcť voliť vo volebnom okrsku, v ktorého zozname je volič zapísaný, vydá obec na jeho žiadosť voličský preukaz. Voličské preukazy sa vydávajú v pracovných dňoch na Mestskom úradu vo Vrábľoch - evidencia obyvateľov II. poschodie č. dv. 211 a to do 10. júna 2010. V príade, že občan sa nemôže osobne dostaviť pre voličský preukaz, môže o tento požiadať písomnou formou, cestou svojich príbuzných alebo e-mailom. Voličský preukaz mu na základe tejto žiadosti bude zaslaný na jeho adresu poštou.

Františka Macáková, samost. odborný referent MsÚ Vráble


 
pridané 3.6.2010 20:49:29

web

zopakovaný predchádzajúci príspevok. zmazané. správca

svetumier


 
pridané 3.6.2010 20:43:56

uprava stranky

Uz tu odznelo dost pripomienok, ale spravca akosi nechape ze by sa to dalo zobrat aj konstruktivne. Pre zaciatok by sa mohla oddelit ikonka "akcie dnes" od kalendara, pretoze nieje nijako odlisene, ze je to klikatelna ikonka, akych je na lavej stranke plno. Bezny navstevnik vidi ze jedinou akciou dnesneho dna je ze "dnes je 3.06.2010 meniny ma: Karolina". Schvalne si skuste kliknut na dalsie nadpisy, ako su Pocasie, Region, Diskusie... Ziadna sa kliknut neda... Ked uz nejde zasahovat do dizajnu, aspon prihodit rozbalene menu a v nom dva body: "kino" a "kultura" by pomohli vyriesit tieto nedorozumenia.

pistabaci


 
pridané 3.6.2010 15:29:00

volby

Chcem sa spytat, lebo nikde som nenasiel info, kde a kedy sa da vybavit volicsky preukaz. Som mimo Vrabel a aj budem pocas volieb. Dakujem

M


 
pridané 3.6.2010 11:36:14

kontajnery

Na váš podnet poveril prednosta MsÚ oddelenie výstavby, aby odvoz znehodnotených vecí zo zaplavených pivníc dohodlo so spoločnosťou Vepos. Na základe následnej dohody žiadame všetkých, ktorých sa to týka, aby znehodnotené a nepotrebné veci vyložili v utorok 8.6. (skôr sa zrejme niektorí do svojich pivníc nedostanú)
- v IBV pred rodinné domy,
- na sídliskách k odpadovým košom,
odkiaľ budú tieto odvezené v stredu od siedmej hodiny ráno.
Veľmi Vám ďakujeme za podnet.

správca


 
pridané 2.6.2010 18:30:25

Kontajnery

Dobry den,chcem sa spytat ci sa neplanuje na sidlisku Zitava doviest nejaky kontajner,kde by bolo mozne vyhodit znehodnotene veci zo zaplavenych pivníc. Dakujem

marekm


 
pridané 2.6.2010 17:39:44

deti a škola

Zrejme narážate na to, čo nám spôsobilo počasie. Ihneď po doručení vášho príspevku som volal úradníkom školského oddelenia MsÚ Vráble. Podľa ich informácií, sú školy vo Vrábľoch mimo ohrozenia, nebol teda dôvod rušiť vyučovanie. Jedinú informáciu o prerušení školskej dochádzky z rozhodnutia riaditeľky máme z gymnázia. Podľa ich vyjadrenia však rodič môže zvážiť prípadné riziká a v zmysle školských predpisov ponechať dieťa doma ...

správca


 
pridané 2.6.2010 17:32:16

deti a škola

chcem sa spýtať, či deti so všetkých škôl idú do školy - štvrtok - piatok? a keď ano, tak na koho zodpovednosť a hlavne tie deti, čo dochádzajú, ďakujem

rodič


 
pridané 2.6.2010 14:05:36

foto záplavy

niekoľko záberov od petra prešinského už nájdete vo fotogalérii v sekcii "prírode nerozkážeš" ... (peter, ďakujem)

správca


 
pridané 2.6.2010 11:49:16

foto zaplavy :-(

dobry den, nemohli by ste dat nejake foto na stranku.
nakolko len z info viem,ze zaplavy su aj u NAS doma ale zijem dlhodobo mimo Vrabel
dakujem

zvedavec


 
pridané 1.6.2010 17:12:10

rodič

zasa KLAMSTVO!
25.5.2010 prispievateľ "dieťa" napísal: "Dobrý deň, prosím vás MDD bude AJ VO VRÁBĽOCH NA STAROM IHRISKU 1. JÚNA 2010?
Na túto presne položenú otázku (ja si - na rozdiel od vás - neprevraciam fakty, ako mi vyhovujú) som prispievateľovi - po preverení si situácie u všetkých kompetentných, ktorí by pripadali do úvahy ako organizátori podobného podujatia - presne odpovedal: "nevieme o žiadnej aktivite konanej pri príležitosti dňa detí na starom ihrisku 1. júna 2010."
Ak teda tvrdíte, že správca napísal že "nevieme o žiadnej aktivite konanej pri príležitosti dňa detí ...", (prepáčte - alebo, viete čo, už ani nemusíte) KLAMETE!
Ak sa pýtate, či "to bol taký problém upozorniť, že tá akcia je na Dyčke dňa toho a oného?", odpovedám - NEBOL! Akcia totiž bola propagovaná na vrábeľskej stránke tak, ako sú propagované všetky ostatné podujatia! Na tomto mieste opäť upozorňujem, že nie z iniciatívy organizátorov, ale z MOJEJ OSOBNEJ INICIATÍVY (mimochodom, ten nedostatok som zistil vďaka diskusnému fóru)!
V čom ďalej KLAMETE, je informácia, že v rubrike Všetky oznamy "je všetko okrem MDD". Nie sú tam totiž (a nikdy neboli) pozvánky na kultúrne a športové podujatia ...
Viete, aj keď ste naladený negatívne, možno by ste sa mali zamyslieť a uvedomiť si, kto je vlastne zodpovedný za propagáciu podujatia. Ľahká odpoveď: ORGANIZÁTOR! Prečo teda svojimi pripomienkami nebombardujete tých, ktorých by ste mali? Určite by vám vedeli odpovedať - možno aj v tom zmysle, ako som písal nižšie - možno naozaj zvážili, že propagáciu na webe nepotrebujú (veď na akcii bolo obrovské množstvo ľudí a vydarila sa!) ...

správca


 
pridané 1.6.2010 12:34:53

Voľby na Dyčke -Majeri tak ako všetky doposiaľ

Sústavne sme kritizovaný za neúčasť na voľbách zhromaždeniach ani na iných podujatiach sme tu vraj NEPRISPOSOBILÝ ! ! ! ! !
Tak ako doposiaľ ani pri týchto voľbách nestojíme mi obyvatelia Dyčky-Majera nikomu za to aby nám niekto doniesol alebo aspoň poslal podklady k voľbám do Národnej rady SR. Je tu len cca 27 voličov, o ktorých hlasy nikto nestojí. Keďže nikoho toto nezaujíma pri takmer všetkých voľbách ktoré sa konajú (Výnimkou boli posledné voľby do samosprávneho kraja) asi kompetentných nezaujíma ani zákon
č. 333/2004 Z.z. §26
Obec najneskôr 25 dní predo dňom volieb zašle každému voličovi zapísanému v
zozname voličov, okrem voliča, ktorý je zapísaný v osobitnom zozname voličov, oznámenie, v ktorom uvedie čas konania volieb, volebný okrsok a miesto, kde môže volič voliť.

Pred každými voľbami chodím zisťovať na MsÚ kde je chyba a zakaždým ma ubezpečia že pri ďalších voľbách sa tak nestane
A zasa sa stalo...

Kolienek Rudolf Dyčka-Majer


 
pridané 1.6.2010 00:08:17

mdd

už len doplním. Pod akciou z rozpočtu mesta som myslel prímátorskú kvapku krvi. Prečo primátorskú by nám mohol odpovedať primátor, ale podľa názvu to budí dojem, že si ju platí a organizuje sám, ale pritom to ide z rozpočtu mesta. Preto tie narážky na politickú reklamu. Ak to platíme všetci, tak sa to má volať vrábeľská kvapka krvi, aby slávu za úspech akcie nezožal len jednotlivec. viď noviny. Nebudujme si tu znovu socializmus.

rodič


 

 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka