Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

Všeobecne ...

pridané 30.4.2010 09:57:36

Letný tábor

K informácii o letnom tábore by som sa chcela spýtať kto ho organizuje, resp. či PRIMON, ako to bolo v minulom roku. Aké bude zameranie - program. Ďakujem

záujemca


 
pridané 28.4.2010 20:41:49

Správca vs vulgarizmy

Pán správca nechal ste sa v posledenj uniesť davom, Vy čo tu máte toto diskusné fórum na starosti sa fakt neviete ovládať, a Vaše invektívy tu visia už pekne dlho.
Všetky ostatné s náznakom vulgarizmu, nebododaj smerom k niekomu bezpardonu mažete.
Preto Vás veľmi pekne prosím skontrolujte si Vaše príspevky spätne koľko krát ste osočil diskutujúcich.
Tieto príspevky si totiž čítajú aj obyvatelia iných miest a obcí nielen Vrábľania.

dúfam že tento príspevok si zoberie správca k srdcu


 
pridané 28.4.2010 15:09:24

re: nespokojny so spravcom

Stotoznujem sa s tym, co napisal 'nespokojny so spravcom' na fore 'Poriadok v meste'. Uloha spravcu je spravovat stranku. Rozhodne vsak spravcovi neprinalezi navazat sa do diskutujucich na fore, ci "nezainteresovane a objektivne" hodnotit sameho seba v dalsom siahodlhom prispevku...

Osobne nazory piste pod vlastnym obcianskym menom alebo nickom, no rozhodne nie ako spravca, ktory ma spravovat stranku - nic viac a nic menej:-)

Obcan mesta Vrable


 
pridané 27.4.2010 15:01:04

kosenie trávnikov.

Dobrý deň na fóre. Mám jeden postreh, na ktorý chcem upozorniť. Vepos začal kosiť trávniky,čo je potrebné aj dobré, len ako sa budú tváriť,keď si fasádu paneláku dáme čistiť, alebo maľovať na ich náklady!


 
pridané 26.4.2010 12:21:53

Zberný dvor

Zberný dvor bude v dňoch 1 a 8 mája ZATVORENÝ!!!

Vepos


 
pridané 25.4.2010 22:36:04

Nočný kľud

Prosím kompetentných na Mestskom zastupiteľstve o riešenie malého problému. Dnes t.j. 25.4.2010 po 22 hod. na sídlisku Žitava za bytovkou 1400, bola traktorom obrábaná pôda. Prosím nebolo by možné osloviť majiteľa, aby takéto práce zrealizoval v inom čase ? Veď predsa v tomto čase by už mal byť nočný kľud. Samozrejme nechcem nikomu uškodiť, ale toto sa opakovalo už aj v iných rokoch. Za pochopenie ďakujem.

Občan zo Žitavy


 
pridané 25.4.2010 11:15:59

Zberný dvor

Chcem sa opýtať, či bude zberný dvor otvorený aj 1. a 8. mája (sobota) a v akých hodinách.

Oskar


 
pridané 20.4.2010 09:28:17

Re : Vrábelčan - jarmok


Veľmi radi privítame všetky reálne nápady , ktoré smerujú k zlepšeniu a skvalitneniu podmienok ako aj služieb poskytovaných počas Vrábeľského jarmoku.Váš návrh na riešenie občerstvenia v priestoroch starého ihriska by však podľa nášho názoru neuspel , vzhľadom na jeho lokalitu , čím by došlo k odtrhnutiu časti návštevníkov jarmoku od hlavného diania samotného jarmoku v priestoroch predajných stánkov.Máme s tým už nejaké skúsenosti za tie dve desaťročia jeho konania , keď sme chceli napríklad spojiť jarmok s firemnými dňami respekt. robiť zábavu na futbalovom štadione a pod..Napriek tomu kvitujeme Váš podnet hlavne z pohľadu zväčšenia kapacity sedenia pri stánkoch občerstvenia a v tomto smere budeme pozitívne tlačiť aj na predávajúcich.
Ešte raz vďaka za Váš , prípadne aj ďaľšie podnety.

Imrich Vojtek ved.OPČaSMM -hl.organizátor jarmoku


 
pridané 19.4.2010 08:23:22

Zberný dvor

Zberný dvor sa nachádza v areále bývalej OPS. Otváracie hodiny sú nasledovné pondelok, streda, piatok 12.00 - 18.00 a sobotu 9.00 - 17.00

Vepos


 
pridané 17.4.2010 13:32:18

ocenenie

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 2

nespokojní rodičia


 
pridané 16.4.2010 21:42:37

PArkovisko Luky

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5 (téma doprava)

KB


 
pridané 16.4.2010 16:40:39

pán peter,

ja vaše argumenty chápem, ale:
a) nemôžem dať upútavku na stránku vo forme bežiaceho textu, ako som to robil predtým, pretože mi to zakazuje vyhláška ministerstva financií (aj toto je slovensko - vraj to nie je "user friendly"). dať do bočného menu statickú upútavku ... to radšej priamo oznam na hlavnej stránke (ako je to teraz)
b) hneď, ako ste písali pripomienku do tohto fóra, v ktorej ste žiadali o uverejnenie programu, som na váš príspevok upozornil kompetentné oddelenie. odpovedali, že v zmysle zákona majú termín tri dni pred zasadnutím (urobili tak skôr - ďakujem).
c) v aktuálnych oznamoch je link (sám som ho tam nahodil hneď, ako sa bolo na čo odvolávať) ...

správca


 
pridané 16.4.2010 15:42:04

RE: motokrosova draha na schvalenie

V čase písania príspevku som na stránke našiel len pozvánku a VZN, preto ďakujem za výber z dôvodovej správy. Aj občania potrebujú nejaký čas aby sa k nim dostala pozvánka na MsZ, čas na preštudovanie materiálov, čas na reakciu. Upozornil som na ten bod rokovania už dnes, pretože je tak vačšia šanca že sa o programe dozvie viac ľudí, ktorí s tým nesúhlasili. V pondelok by už bolo neskoro.

Koľko ľudí vie kde má hľadať program MsZ? Upútavky sa už nerobia a v aktuálnych oznamoch naň nieje ani link.

peter m.


 
pridané 16.4.2010 14:48:55

pán peter,

ja tomu už asi nerozumiem ... Ako to sledujem, na rozdiel od vás si myslím, že tentoraz bolo ďaleko viac času na solídne presondovanie situácie zo strany komisií a poslancov, ako v predchádzajúcom prípade, kedy to bol mimochodom dôvod na stiahnutie bodu z jednania zastupiteľstva. Na rozdiel od vás verím tomu, že ani poslanci, ani ich poradné orgány nie sú banda skorumpovaných hlupákov, problému sa zodpovedne venovali, vedia o podpisovej akcii i o náladách obyvateľstva, pričom za pravdu mi dáva niekoľko skutočností uvedených v dôvodovej správe (citujem):
1) ... Predmetný zámer bol predbežne prerokovaný aj so zástupcami poľovného združenia, ktorí ho privítali ako určitý spôsob riešenia a vymedzenia problémov, ktoré z titulu motocyklového športu v minulosti vznikali ...
2) Podnikateľská komisia nedoporučuje MsZ schváliť prenájom pozemku na realizáciu predloženého zámeru v danej lokalite.
3) Finančná komisia nedoporučuje MsZ schváliť prenájom pozemku na realizáciu predloženého zámeru v danej lokalite.
4) Komisia verejného poriadku nedoporučuje MsZ schváliť prenájom pozemku na realizáciu predloženého zámeru v danej lokalite.
5) Komisia životného prostredia a výstavby nedoporučuje MsZ schváliť prenájom pozemku na realizáciu predloženého zámeru v danej lokalite.
Myslím si, že ak už občan predložil mestu žiadosť, úradník sa jej musel venovať a predložiť podklady (komisiám a) poslancom a poslanci sa rozhodnú práve na základe doporučenia svojich komisií. Neurobil som nič navyše, len som si na týchto stránkach pozrel dôvodovú správu. Ak v čase, kedy ste písali svoj príspevok, ešte uverejnená nebola, prečo ste chvíľu nepočkali? Vaša otázka by bola čítaná (a braná na zreteľ) aj tri dni pred zastupiteľstvom (kedy je vraj podľa zákona posledná lehota na uverejnenie materiálov). Gratulujem, opäť trefa: zazvonili ste na poplašný zvonec, keď nehorelo ... Ak sa poslanci, napriek stanovisku komisií a verejnej mienke, rozhodnú inak, ako očakávame (vy z dôvodov verejnej mienky, ja na základe stanoviska komisií), niečo nie je v poriadku a poslanci budú mať čo vysvetľovať a veľmi predpokladám, že v najbližších mesiacoch bude príležitosť, ako im to dať pocítiť. Ale, ako vravím, prečo im apriori nedôverovať?

juro č.


 
pridané 16.4.2010 13:58:03

motokrosova draha na schvalenie

21. 4. 2010 /streda/ po 13,00 hod. sa na Verejnom MsZ bude schvaľovať aj tento bod programu:

12. Návrh na schválenie prenájmu pozemku „Kopčeky“ za účelom vybudovania rekreačnej dráhy pre terénne motocykle a štvorkolky.

Vzhľadom na diskusie a akcie, ktoré tomu predchádzali to považujem za predčasné. Obyvatelia mesta zatiaľ neboli o tomto projekte dostatočne informovaní. Bude pretlačený ďalší podnikaťelský zamér pred záujmy obyvaťelov mesta? Dúfam že to poslanci zastavia.

peter m.


 
pridané 16.4.2010 09:45:20

zberny dvor

prosim o informaciu, nezachytil som kde sa presťahoval zverný dvor a kedy a v akom čase býva teraz otvorený. Je jar a čas upratovaní, možno to bude zaujímať aj iných.

Peter


 
pridané 15.4.2010 15:29:34

knižnica a nové knihy

Pokiaľ nie ste spokojní so službami knižnice vo Vrábľoch, kľudne môžete navštevovať aj tú v Nitre, v minulosti tak robilo niekoľko mojich známych. Ja osobne som však napriek tomu, že som bol registrovaný aj v Univerzitnej knižnici v Bratislave (kde je výber kníh na neporovnateľnej úrovni) stále navštevoval aj tú Vrábeľskú. Žiadna knižnica nie je dokonalá a v súčasnosti vychádza také množstvo kníh, že ani skutočne veľké knižnice nemôžu mať všetky novinky (a už vôbec nie v množstve, ktoré by uspokojilo stovky, či tisícky návštevníkov). Netreba však zabúdať ani na staré knihy. Aj vo Vrábeľskej knižnici sa dá nájsť veľa dobrých kníh, ktoré sa z políc za tie roky ani nepohnú, len preto, lebo nemajú peknú obálku alebo ich autori už momentálne nie sú "in". Stačí len trochu poprehliadať, polistovať, zohnúť sa aj k spodným poličkám... Okrem toho dnes existuje aj veľa iných spôsobov ako sa dostať k literatúre. Napríklad internetové antikvariáty, ktoré vám knihy doručia domov (za skutočne super ceny), pomocou ktorých ich potom môžete aj predať... Klasické čaro knižnice je však práve v nachádzaní neznámych skvostov, listovaní si v knihách - niektoré sa vám zapáčie, iné nie, a možno sa do niektorej úplne zamilujete...

filips


 
pridané 15.4.2010 13:01:13

Vážená čitateľka,

naozaj si myslíte, že by sme dokázali žiadať z rozpočtu pomerne vysoký rozpočet na nákup nových kníh, keby sme sa netešili z toho, že ľudia (aj vy) chodia do knižnice? Veď, v podstate sú v meste len dve inštitúcie, ktoré neustále šíria kultúru: kino a knižnica. Všetko ostatné (vrátane, festivalov, súťaží a prehliadok) považujem za "jednorazovky" (včera boli, zajtra nemusia byť), aj napriek tomu, že sa jedná o opakujúce sa a často významné podujatia. Na druhej strane, naozaj si myslíte, že čakáme na anonymov vášho razenia, aby sme sa od nich nechali vyzauškovať, keď začnú paušalizovať jednu nemilú skúsenosť a nafukovať ju? No, neviem, osobne sa mi nezdá, že by sa Vám tu podarilo rozprúdiť nejakú búrlivú diskusiu (zo šiestich doterajších príspevkov sú tri Vaše, jeden vysvetľujúci a celkovo ste tu o knižnici písali až dve prispievateľky). Navyše, sami nedokážeme definovať, koho sme tak veľmi nahnevali, pretože v knižnici si nik nijaký konflikt nepamätá. Verte, že je nám nepríjemné každé podobné nedorozumenie, nezavádzajte však, prosím, vydávaním jednej negatívnej skúsenosti za pravidlo. Skutočne mám teraz požiadať všetkých čitateľov, ktorí sa v pohode dostanú k výpožičke nových kníh v knižnici bez akejkoľvek protekcie, aby na Vás začali reagovať? Iste uznáte, že by to bola hlúposť. Veľmi predpokladám, že ak nemáte problém so zrakom, nové knihy uvidíte (aj bez troch bu-bu-bu výkričníkov).
Vo svojom príspevku tiež tvrdíte, "že sa knihy požičiavajú po známosti je pravda, dosvedčila mi to jedna vaša "zákazníčka". Reagujem na predchádzajúce príspevky" ... Bolo by to v poriadku, keby ste tie predchádzajúce príspevky sama nepísali (chcete ma skúšať?). Opäť klasický príklad webu, keď jeden pisateľ vyvoláva dojem davu ...
Je nám všetkým ľúto, že sa stala táto (aká?) nepríjemnosť, skutočne ale nevieme, čoho sa vyvarovať: knihy nakupujeme v dostatočných množstvách, pracovníčky knižnice sa snažia (v rámci svojich možností) vychádzať klientom v ústrety, neregistrujeme žiadny konflikt, knihy (ako to v príspevku nižšie vysvetľuje vedúca knižnice) nepožičiavame prednostne žiadnej vybranej skupine čitateľov ... a tak ďalej a tak ďalej - jednoducho si robíme svoju robotu, ako vieme.
Ak celá táto bublina vznikla len preto, že sme v deň, kedy ste mali požiadavku na zapožičanie novej knihy, túto nemali v knižnici, a vy to vydávate za pravidlo a hneď nás bez dôkazov obviňujete z protekcionárstva, tak by som Vám v reakcii na Vaše slová rád pripomenul, že nie my žijeme v socializme, v čase, kedy sa obviňovalo a zatýkalo na základe súdružského ukázania prstom

juro čokyna, vedúci oddelenia kultúry a športu msú


 
pridané 15.4.2010 11:13:27

mestská knižnica

Reagujem na to, koľko je nových čitateľov v knižnici. Keď máte toľko nových čitateľov, malo by Vás to len tešiť a robiť všetko preto, aby nám u Vás bolo príjemne a mali sme si z čoho vyberať. Som zvedavá na tie nové knihy, či ich taj vôbec uvidím!!!
Tá suma na nové knihy je celkom dobrá, takže by sa to malo ukázať na ponuke kníh. Keď zmenu neuvidí bežný návštevník, tak znovu je to len pre vyvolených a nie pre nás obyčajných ľudí. A to , že sa knihy požičiavajú po známosti je pravda, dosvedčila mi to jedna vaša "zákazníčka". Reagujem na predchádzajúce príspevky. Porozmýšlajte o tom, či by nebolo dobré uverejňovať zoznam nových kupených kníh, aby sme vedeli či sú vôbec v knižnici a podľa toho sa zariadili. ĎAKUJEM.


 
pridané 14.4.2010 20:25:37

zasadnutie

O tyždeň je zasadnutie MsZ. Prosím zverejniť nejaký predbežný program, alebo pozvánku s programom na webstránku.

Ďakujem.

peter m.


 
pridané 14.4.2010 17:07:08

mestka knižnica

Už som si to zistila,ta milá blondínka je na materskej dovolenke,prajem jej to,ale škoda bola ochotná.A mala aj prehľad o spisovateloch aj knihách.

anka


 
pridané 14.4.2010 15:10:54

re: knižnica

Práve včera, keď ste písali o tom, že v knižnici nenájdete nové knihy, sme boli kupovať knihy do knižnice. Nakúpili sme knihy za 1324 Eur. Okrem týchto kníh, ktoré ešte v knižnici ani nie sú, sme od začiatku roka kúpili 292 nových kníh za 2595 Eur. V rozpočte mesta Vráble je na nákup nových kníh v tomto roku schválených 5000 Eur. Okrem týchto peňazí sa snažíme získať peniaze na nákup kníh aj z iných zdrojov. Sme jednou z knižníc, ktoré boli úspešné v grantovom programe Ministerstva kultúry SR a ktorým práve teraz MK SR schválilo 1500 Eur na nákup nových kníh. Takže suma sumárum v tomto roku pribudnú do knižnice knihy za 6500 Eur. Nie všetky mestá sú k čitateľom také štedré.
K odkladaniu kníh - u nás knihy nikomu neodkladáme, okrem čitateľov, ktorí si knihy objednajú a zaplatia za medziknižničnú výpožičnú službu. Knihy neodkladáme z dôvodu, aby mal každý čitateľ rovnakú šancu.
Od 1. januára doteraz sa do knižnice zapísalo 1115 čitateľov. Je teda zrejmé, že nie vždy a každému sa ujdú práve tie najnovšie knihy. Každoročne však do knižnice pribudne okolo 700 kníh a práve toľko sa aj vyradí, takže knižničný fond sa takýmto spôsobom obnovuje.
Je pre nás nepríjemné, ak niekto odíde z knižnice nespokojný. My sa snažíme aj sa budeme k našim čitateľom správať "Náš zákazník-náš pán."Budeme radi ak nás budete navštevovať a aj keď nenatrafíte na tú najnovšiu knihu, vyberiete si takú, ktorá splní účel Vašej výpožičky.

Mgr. Eva Franková - vedúca knižnice


 
pridané 14.4.2010 15:01:18

Chcel by som dať návrh a hned sa opýtať či by sa nedalo pripraviť niečo podobné ako býva počas jarmoku pri mestkom úrade len vo väčšom ... mohlo by to byť na starom ihrisku tam sa vojde aj viac stánkov z občerstvením a hlavne viac stolov. Lebo pri mestkom je zopár stolov a tam to je natrieskané a človek sa tam ani radšej nezastaví. A ked že by to bolo na starom ihrisku tak by tam mohla byť nejaká tradičná zábava akú by si jarmok zaslúžil. Pokojne aj do 22:00 keby tam je živá hudba, stánky z občerstvením alebo aj súťaž vo varení gulášu a myslím si, že tam by sa prišiel pozrieť minimálne na polhodinku každý. Jarmok by konečne z väčšieho hladiska splnil tú kultúrno-spoločenskú úlohu. Nehovorím, že to neplnil ale malo by to väčšie čaro :)

vrábelčan


 
pridané 14.4.2010 10:47:29

mestská knižnica

Asi ste nebola dlhšie v knižnici, lebo tá blondína tam momentálne nie je a nové knihy sú skutočne úzky profil.

čitateľka


 
pridané 13.4.2010 14:10:59

mestka knižnica

Ja chodím do knižnice dlhšie a často a vždy si nájdem niečo pre seba,nové knihy tiež mávajú a tá dlhovlasá blondínka mi vždy ochotne poradila.

anka


 
pridané 13.4.2010 13:31:23

mestská knižnica

Chcem sa opýtať, ako často sa dopĺňajú nové knihy do mestskej knižnice, ja tam už dlho chodím, a vždy sú tam, len staré dávno vydané knihy. Keď sa opýtam vždy nahnevanej pracovníčky knižnice na nové vydania tak mi povie, že sú asi požičané. Na vlastné oči som videla, ako niekoľko nových knih posiela po nejakom dieťati, aby ich zobrala mame prečítať. To znamená, že nové hnihy sú len pre vyvolených a známych ako za socializmu. Urobí niekto nápravu v tom, aby sa ľudia v mestskej knižnici cítili dobre, aby sa pracovníčky knižnice tešili z každého, kto tam príde a neboli sme ich na obtiaž. Lebo tak sa správajú, ako keby sme im vadili, že tam chodíme. Už sa ich radšej ani na nič neopýtam, lebo len pokrúti nahnevanou hlavou.

čitateľka


 
pridané 13.4.2010 13:30:31

susedia

Dobrý deň.
Prosím o radu, kam sa mám obrátiť, ak sa chcem sťažovať na neprispôsobivých susedov. Ďakujem za odpoveď.

H.M.


 
pridané 13.4.2010 09:43:07

prázdniny

S tou ZOO je dobrý nápad,mohlo by z toho niečo byť.

tiež mamina


 
pridané 12.4.2010 09:43:53

PETER

ak predavate pozemok vo vrabloch poslite mi mail .. a budem vas kontaktovat

ROBO TURCEK


 
pridané 9.4.2010 12:17:13

Predáme pozemok

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

Peter


 
pridané 7.4.2010 14:19:59

letné prázdniny

Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať, či by nebolo možné cez letné prázdniny tak ako sa chodí autobusom na kupaliská, vybaviť cez sociálne odd. autobus aj napr. do ZOO Bojnice alebo podobne.Nie každý má k dispozícií auto a čo som sa pýtala v okolí boli by aj záujemci.
 

mamina


 

 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka