Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

Všeobecne ...

pridané 30.3.2010 14:37:50

Rozhlas

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 2


 
pridané 29.3.2010 08:27:54

spoločenská kronika

stalo sa a odteraz sa budem snažiť, aby bol aktuálny oznam zrušený v deň, kedy prebehne verejná rozlúčka. dúfam, že na to popri iných veciach a častejšie navštevovaných podstránkach nezabudnem (bude si treba vymyslieť nejaký systém upozorňovania ...). teším sa na ďalšiu spoluprácu

správca


 
pridané 27.3.2010 18:16:26

spol.kronika

Pán správca,aktuálny oznam po rozlúčke ozaj možete vymazať,lebo meno zosnulého hneď pripíšete do zoznamu príslušného mesiaca a tam si to prečítame.

Magdaléna


 
pridané 26.3.2010 14:17:45

jana

myslím to vážne, prečo by som vás klamal? doteraz sme naozaj postupovali vždy takto - a nikto nám nepovedal, že to máme robiť inak. preto je dobre, že KONEČNE o tom niekto hovorí a smeruje nás. či je to smiešne, alebo nie, nechám na vás. niekto nejako stránku vytvoril, a je na vás, aby bola podľa vašich požiadaviek (len ich musíte vysloviť - a pokúsiť sa urobiť to bez urážania). tak to má byť. ako som písal bety, zatiaľ (dohodnime sa, že do pondelka, nechám stránku tak (dôvod som už napísal) a potom sa prispôsobím. aj vám ďakujem za názor

správca


 
pridané 26.3.2010 14:12:16

bety

nuž, neviem. minule bolo desať málo pri téme mestského rozhlasu, dnes sa vám jeden - dvaja zdajú (podľa tónu vašej otázky) už dostatok ... pokojne, evidujem váš názor
na druhej strane si uvedomte, že do tejto časti stránky nechodievate každý deň, aby vás pri každom jej otvorení zamrazilo, ako popisujete. prosím, neironizujem, evidujem. prepáčte teda, zatiaľ "nevyčistím" spomínanú podstránku, ale nie z trucu, len nech aj ostatní prípadne vidia, prečo a o čom debatujeme. a ďakujem za názor

správca


 
pridané 26.3.2010 14:09:19

neaktualny oznam-spolocenska kronika

Dobry den ,ja sa tiež pripájam ,neaktualny oznam nemá čo tam robiť a hlavne ak ide o takúto citlivú tému.Pán správca píše,,,,toto je bežný postup,ale ale pán správca to nemyslíte vážne ak nikto nezomrie 3 mesiace tak ten oznam bude zmenený až o 3 mesiace,ved to je smiešne,dúfam že si tento problém prečítajú kompetentní a zaujmú stanovisko.

Jana


 
pridané 26.3.2010 13:37:21

spoločenská kronika

Pán správca , koľko ľudí ešte musí vysloviť názor na situáciu so spoločenskou kronikou , aby ste si požiadavku očanov zobrali k srdcu? Veď sa skúste vžiť do situácie, že by niekto Váš blízky figuroval na prvom mieste tejto rubriky až do času keď ho niekto vystrieda ( prepáčte morbídne) a Vy po každom otvorení spoločenskej kroniky si túto smutnú chvíľu takýmto spôsobom pripomeniete. Myslím , že to nemusím ďalej rozvíjať , občania majú pravdu , že neaktuálny oznam by mal ísť čo najsôr preč ...tobôž v takejto chúlostivej veci... bez ďalšej diskusie.

bety


 
pridané 26.3.2010 13:00:57

spoločenská kronika

magdaléna, viem. a ďakujem za slušne napísanú pripomienku. na rozdiel od "občana" ste ju totiž definovali bez toho, aby ste z niekoho robili hlupáka.
je určite jednoduchšie nemusieť myslieť na to, že po rozlúčke je treba "vyčistiť" kroniku, a urobiť tak až v momente, keď to vyžaduje novší oznam (skutočne to nepokladám za nevyhnutné). ale, ak si to želáte, prispôsobíme sa. trocha si počkám na prípadné ďalšie reakcie a ak tlak verejnej mienky túto zmenu vyvolá, zrealizujem ju. ešte raz ďakujem

správca


 
pridané 25.3.2010 22:06:12

spoločenská kronika

Pán správca,občanovi ide o to,že keď je dva dni po pohrebe asi už nieje oznam aktuálny.Keď niekto zomrie o mesiac tak ten oznam tam bude visieť celý ten čas.Po pohrebe by sa oznam mal ozaj zmazať,nakoľko meno je dopísané do zoznamu v spol.kronike.

magdaléna


 
pridané 25.3.2010 12:53:00

otazka

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

Michal Červenka


 
pridané 25.3.2010 09:59:24

vážený (rozčúlený) občan mesta vráble

prečítal som si váš príspevok, skontroloval som si spoločenskú kroniku, a - musím sa priznať - ABSOLÚTNE NECHÁPEM, o čo vám ide! posledný oznam o rozlúčke so zosnulým je práve ten, ktorý je tam uverejnený! nič aktuálnejšieho sa (v tomto prípade chvalabohu) neudialo! takže - tým pádom logicky (čo pre vás asi také logické nie je) je posledný záznam uvedený ako aktuálny! čo vás na tomto môže rozčuľovať? ak sa situácia zmení a vpíšeme niekoho ďalšieho do kolónky zosnulých, aktuálny oznam bude zmenený. doteraz nás NIKTO neupozornil, že mu uvedený postup vadí, nikto nenavrhol jeho zmenyu, nikto neargumentoval. a tak je tu opäť niekto, kto namiesto toho, aby v pokoji porozmýšľal, vytvára atmosféru spackanej práce, pričom ale k ničomu takému nedošlo! opakujem: TOTO JE BEŽNÝ POSTUP! aké chyby to tu, prosím spomínate? akú hanbu! hanbou (a, ako som už písal nižšie, dôvodom zábavy pre čitateľov "zvonku") sú podobné nasiludehonestujúce príspevky.
prosím všetkých ostatných čitateľov, aby si zachovali zdravý úsudok a súdnosť a nedali sa znechutiť podobnými mudrlantmi (ak by totiž prispievateľovi šlo o vec, určite by nepoužil použitý štýl ...)

správca


 
pridané 24.3.2010 20:22:26

Spoločenská kronika - aktuálne

Hádam ten oznam nie je vážne pravda!
Dnes je 24.marca čas 20:18, a aktuálny oznam o zosnulých svieti že pohreb je v pondelok 22.marca o 14:00.
Nenesie niekto za TIETO CHYBY ZODPOVEDNOSŤ!?
Veď ten oznam je hanba do sveta!
PS ak zodpovedný nestíha, dajte túto prácu niekomu vykonávať. Určite je na MsÚ minimálne jeden pracovník čo nie je na stopercent vyťažený prácou pre mesto.

občan mesta Vráble


 
pridané 24.3.2010 17:22:08

poletujúce gulicky polystyrenu

zopakovaný príspevok uverejnený nižšie - zmazané. správca

zina


 
pridané 24.3.2010 17:16:51

poletujúce gulicky polystyrenu

Chcela by som upriamiť Vašu pozornosť,na činnosť--zateplenie nizkeho činžiaku oproti bufetu--u pana Hudecka-na sídlisku,isla som na návstevu popri tom cinziaku som prechádzala robotníci tam pílili polystyren len tak volne,vsade ho bolo poletoval vsade ,padal na oblecenie,na travu ,na stojacich ludí,na mamičky,ktoré boli na prechádzke so svojimi detičkami,poviem Vám že ked som pozrela na idúci kocík,bolo mi do plaču,mamička doslova sypala von z deky polystyrénové guličky,čo na to naši predstavení zo životného prostredia????Aký je to prístup k práci,ked sa takto znečistuje a na balkonoch toho majú ludia tiež veľa.Ja viem poviete si inak sa to nedá aj inde tak robia nie to je omyl,pri autobuske pri T18-tiež zateplujú a všimla som si,ze aj lešenie majú pozakrývané a okolo toho polystyrenu ked sa režie treba nieco dat alebo to robit inak,lebo takto ak skončia robotníci prácu ako si po sebe upracú-čo musia!!! ak tej nečistoty bude všade ? Co Vy na to spoluobčania?


 
pridané 24.3.2010 15:01:42

pre Táňu - kalanetika

Od 24.3 sa začína opäť cvičiť kalanetika s Dadou, ale v kultúrnom dome na Dyčke. Cvičí sa v pondelok a v stredu od 19.00 hod.

Jana


 
pridané 22.3.2010 14:53:34

Nesúhlas s motorkárskou dráhou v lokalite

Dnes som odovzdal na Mestskom úrade text nesúhlasu s dlhodobým prenájmom mestského pozemku v lokalite "Kopčeky" na vybudovanie dráhy pre terénne motocykle a štvorkolky, ktorý podpísalo 71 občanov mesta. Tento text som poslal e-mailom všetkým poslancom nášho mesta.
Pretože v osobných rozhovoroch so mnou, v e-mailoch i na tomto diskusnom fóre sa objavilo viac hlasov s tým istým názorom a pripravujú s rokovania komisií pred ďalším Mestským zastupiteľstvom, prosím všetkých, ktorí tak isto nesúhlasia s takýmto prenájmom mestského majetku, aby svoj názor zverejnili, oznámili svojim poslancom a podporili náš návrh tento prenájom zamietnuť teraz i v budúcnosti.

Ing. Peter Miklóssy


 
pridané 22.3.2010 12:08:30

re: zúčastnený

Vdaka za slova uznania:-) Pre uplnost treba uviest, ze podujatie, ktore za Vrable bolo organizovane obcianskym zdruzenim FONTIS, bolo sucastou viacerych konkretnych aktivit suvisiacic s vodou, o ktorych sa pripadni zaujemcovia mozu docitat na portali Zitava (www.zitava.sk)

Podporu a porozumenie prednostu MsU pana Jamricha ocenili aj hostia zo ZMOS a dalsi spoluorganizatori podujatia.

Michal Demes


 
pridané 22.3.2010 09:38:50

nové fórum: gratulujem, objavili ste ameriku ...

vami odporúčaná webstránka nie je nič iné, ako naše diskusné fóra (bývalá presnejšie pomenovaná lampáreň) - akurát, že u nás nie sú uverejnené fotografie. registrovať sa netreba (ako u nás), napísať môžete bárs čo (ako u nás) podnety (nie sťažnosti, pán peter, pletiete si dojmy s pojmami!) - alebo, ako to oni volajú, problémy - sú občianskym zružením spravujúcim tieto stránky posielané samosprávam jednotlivých mestských častí v bratislave. úradníci, ak chcú, odpovedia (presne ako u nás), ak nechcú, neodpovedia (presne ako u nás). jediný rozdiel vidím v tom, že úroveň tých, ktorí na problémy upozorňujú, je iná, ako úroveň niektorých prispievateľov do našich fór. tam ide o riešenie konkrétnych problémov, tu (niektorým) len o podpichovanie (niekedy navyše „rafinovane“ skryté za akožeupozornenia, či akoženávrhy riešení). navrhujem založiť občianske združenie (ktoré za stránky ale nesie aj právnu zodpovednosť!), založiť stránku odkazpreprimatora.sk a sprostredkovať ďalšiu cestu komunikácie medzi občanmi a samosprávou. držím vám palce, aby ste sa vďaka tomu stali práve vy tým, kvôli ktorému by sme sa vyhli problémom ako napríklad vypnutý rozhlas. inak ste zasa len objavili ameriku ...

mimochodom, pán peter, neriešite jadro problému. pýtam sa, prečo? (nevidíte ho?). na jednej strane majú tieto diskusné fóra problém na strane prispievateľov, na strane druhej na strane úradu. ak občan chce riešiť problém, často pod dojmom anonymity „nevypne emócie“, veci popisuje tak, že apriori uráža stranu, ktorá by ich mala riešiť, a potom očakáva kultivovanú odpoveď a rozčuľuje sa, ak ju nedostane. a to ani nehovorím o špeciálnej kategórii prispievateľov, ktorí by sa dali pomenovať ako internetoví hurvínkovia, alebo truhlíci - to sú tí, čo v intimite počítača všetko vedia, ku všetkému sa vyjadrujú, na všetko majú riešenia (priam by sa dalo čudovať, že oni to zvládajú doma - či nebodaj v práci - od klávesnice, kým tí hlúpi platení úradníci s tým nevedia pohnúť). zoberte si, ako málo je vo fórach príspevkov, ktoré bez komentárov (!) idú po veci, ktorým záleží na riešení problémov. za posledný mesiac na tomto fóre: verejné osvetlenie, (možno) kalanetika, predaj pozemkov, dotácie na rok 2010, rozhlas, (možno) fórum, protest a žitava bez rozhlasu. spolu teda osem. pritom celkovo sa v tomto fóre v marci (doteraz) objavilo 36 príspevkov. ak uvážim, že polovica z toho by logicky mali byť odpovede (reálne nie sú, ale pre zjednodušenie situácie to čert ber), príspevkov, ktoré mali smerovať k riešeniu problémov zo strany občanov - prispievateľov bolo celkovo osemnásť! a z toho len osem k veci, bez invektív, alebo ich náznaku! o tom je naše fórum. mám dojem, že je to v ľuďoch, toto nezmení ani nová tvár diskusného fóra na vrable.sk, jednoducho sa ľudia musia nabažiť tejto „slobody bez zodpovednosti“ až po štádium, kedy ich to takto prestane baviť (a tí ostatní to, bohužiaľ, budú dovtedy musieť vydržať)... druhý problém fóra sú odpovede zo strany samosprávy. vyriešili sme problém „rešeršovania“ - aby sa nám nestalo, že čítanie všetkých príspevkov občanov na všetkých fórach zaberá úradníkom veľa času a „pink“ na nové príspevky k problematike jednotlivých oddelení dostávajú formou e-mailu, pričom sa kvôli kontrole preposiela aj na adresu prednostu msú. po prvé však: z osemnástich príspevkov som na desať nemal komu poslať spomínané upozornenie! po druhé: zo zvyšných ôsmych boli dva príspevky, ktoré svojim charakterom nevyžadovali odpoveď a na zvyšných (ak sa nemýlim) šesť bolo zo strany úradu odpovedané! čudujete sa, že na tie ostatné nie?

a na záver trocha osobne: pán peter, prosím o trocha objektivity. výraz „ďalší múdry“ som použil v jednom jedinom prípade pri príspevku, v ktorom prispievateľ (poviem to jemne) nepovedal pravdu. prispievateľ zvážil, pochopil a ospravedlnil sa (anonym! - nemusel, urobil. ďakujem). dosť dobre nechápem, prečo ste sa do tejto debaty zapojili vy, ale, keď sa tak už stalo, váš príspevok šiel do vetra a bol úplne mimo kontext (áno, rétorikou povedaného vyššie, v tomto konkrétnom prípade ste sa zachovali ako truhlík). navyše dnes už paušalizujete a z jedného môjho pomenovania sú zrazu príspevky, „ktoré by tu skončili s označením ďalší múdry“. ak si, pán peter, potrebujete niečo dokazovať, doporučujem, aby ste tak robili inde a na úkor niekoho iného. ďalšie príspevky k tejto téme zo strany nás dvoch by uvedenú diskusiu už len zbytočne nabaľovali, navyše by nikam neviedli (podobne, ako nedávna debata ohľadom diskusného fóra). a tak vám ďakujem za „podnety“ a vopred aj za prípadnú sebareflexiu a pochopenie.

správca


 
pridané 20.3.2010 08:38:27

seminár o vode

Včera super séria prezentácií o vode. Len ma mrzí, že som nemohol zostať do konca. Kto nebol môže ľutovať. Teším sa že v meste máme ludí, ktorým záleží na tom ako to to tu bude vyzerať o 10,20,x rokov (páni Demeš, Pavlovič atď.). Naozaj dobre pripravená akcia.

zúčastnený


 
pridané 19.3.2010 11:05:22

nove fórum

Dávam do pozornosti stránku
http://www.odkazprestarostu.sk/
Keby takéto niečo fungovalo na stažnosti aj u nás, vyhli by sme sa problémom ako napríiklad vypnutý rozhlas. Stažnosti sa dajú komentovať bez registrácie, pridávať fotky, priebeh vybavovania je minitorovaný, hlasuje sa o spokojnosti vybavenia stažnosti. Zástupcovia mesta slušne reagujú aj na príspevky, ktoré by tu skončili s nálepkou: "(ďalší "múdry" ...)"

peter m.


 
pridané 17.3.2010 22:35:33

osvetlenie

ktory expert osadil tie lampy tak ze svietia rovno do okien? Svetelny smog sa to nazyva a je to skodlive. Neda sa to otocit smerom do parku?

obcianko


 
pridané 17.3.2010 10:43:08

re: Verejne osvetlenie

podľa informácie, ktorú som práve dostal od prednostu msú, je závada na osvetlení už odstránená. ďakujeme za podnet, nabudúce sa v záujme urýchlenia riešenia môžete s dôverou obrátiť aj priamo na vepos, ktorý má uvedenú problematiku v náplni činností. ale, samozrejme, budeme sa snažiť reagovať aj na vaše podnety uvedené na tomto mieste ...

správca


 
pridané 16.3.2010 21:28:25

peter m.

po reakcii občianky nemá význam reagovať na váš príspevok. možno by sa patrilo dodať, že jej príspevok nemal s vašim komentárom absolútne nič spoločné. (gratulujem - tesne vedľa - ale, píšte ďalej. sú takí, čo sa na tomto dobre zabávajú, takže, ak ste to mysleli takto ...)

správca


 
pridané 16.3.2010 21:23:37

občianka

ďakujem za porozumenie

správca


 
pridané 16.3.2010 13:43:31

re: nemám slov

Ale ale. Správca má zas rýchle prsty a málo času na zdvorilú odpoveď. Občianke radím aby si prečítala pravidlá diskusného fóra (tu hore je link s názvom "tu"), kde je na konci uvedené že príspevok si treba pred odoslaním skopírovať pre prípad, že sa neodošle. Stávalo sa veľmi často že prispevok sa neodoslal pre nejakú chybu. Napríklad kôli dĺžke príspevku, kôli časovému limitu, kôli nepovoleným znakom, odkazom na webstránky, kôli slovám ktoré vraj nezodpovedajú dobrým mravom... A potom chodili aj nahnevané reakcie prispievaťeľov, podobné tomu od občianky. Napíšte si radšej text v nejakom textovom editore (notepad, wordpad) a až výsledok nakopírujte sem. Po odoslaní Vám musí naskočiť okno "príspevok bol odoslaný a ...". Vo fóre sa potom príspevok objaví až podľa voľného času správcu (zvyčajne 1-5dní).

peter m.


 
pridané 15.3.2010 21:24:10

správca

ospravedlňujem sa, beriem späť

občianka


 
pridané 15.3.2010 19:40:00

Verejne osvetlenie

Davam na vedomie nesvietiace verejne osvetlenie sídlisko Lúky 1231, západná strana od detskeho ihriska, nesvietia dva neony, vchod 89,91.

predseda SVB


 
pridané 15.3.2010 15:43:38

Kalanetika

Neviete mi niekto náhodou poradiť či sa niekde vo Vrábľoch cvičí ešte kalanetika? ďakujem

Táňa


 
pridané 15.3.2010 12:51:36

AP - mestská knižnica

Informácia: má. To, že niečo nie je na webstránkach ešte neznamená, že sa nič nedeje. Dokonca Vás upokojím: predstavte si, že tí, ktorí o tom majú vedieť, vedia! Inak, telefónne číslo na knižnicu nájdete (aj) na webe. 037-7832327.

juro čokyna, vedúci oddelenia kultúry a športu msú


 
pridané 15.3.2010 12:46:09

občianka

môžete nám všetkým, prosím, povedať, na základe čoho ste napísali, čo ste napísali? uveďte, prosím, čitateľom, kedy konkrétne, aký príspevok nenaskočil (teda nebol vybratý). pochopím, ak neodpoviete, pretože o ničom konkrétnom neviete (ďalší "múdry" ...)

správca


 
pridané 15.3.2010 09:31:23

nemám slov

vidím, že tu si asi niekto vyberá, že aký príspevok sem naskočí

občianka


 
pridané 15.3.2010 08:48:29

odhlásenie z obeda v škôlke v ZŠ s MŠ

Chcela by som sa opýtať, že kto si schvaľuje svoje pravidlá, čo sa týka škôlky a obedy? Som z toho dosť smutná, lebo dnes mi bolo povedané, že dieťa z obeda sa dá odhlásiť len 24hodín, pred tým dňom, ako nepríde, ale ako ja mám vedieť, že to dieťa do rána bude teplotovať, hlavne po víkende, alebo sa niečo iné prihodí a s tým, že nie je možnosť ísť pre ten obed? To mám pochopiť tak, že pani kuchárky si prilepšia o jeden obed, ak nestihnem ísť preň? Podľa mňa je to veľký problém, lebo sú to naše peniaze a nie peniaze mesta ani jedálne. MOhla sa teda hranica posunúť do 7hod. rána, keď je to taký problém čakať do 8hod. či jedno z detí vypadne. Ďakujem za vysvetlenie.

mamička


 
pridané 12.3.2010 13:53:23

mestská knižnica

Prosím o informáciu - knižnica nemá žiadnu akciu v mesiaci marec?

AP


 
pridané 11.3.2010 11:03:47

stretnutie základných umeleckých škôl požitavia

rád by som poďakoval základnej umeleckej škole imricha godina vráble za včerajší koncert a výstavu výtvarných prác žiakov základných umeleckých škôl požitavia. jednak za to, že koncert bol vynikajúcim zážitkom, jednak za nápad: včera sme sa z veľmi nenápadnej iniciatívy a za minimálnych nákladov stali opäť centrom požitavia ...

juro čokyna


 
pridané 11.3.2010 09:04:35

Rozhlas na Žitave

Anketa ohľadom vysielania mestského rozhlasu bola súčasťou mestských novín "Naše Vráble" číslo 2/2010 na strane č. 7, ktoré sú zdarma distribuované do každej domácnosti v meste Vráble vrátane mestských častí Dyčka a Horný Ohaj. Kto pozorne číta toto periodikum, nemohol uvedenú anketu prehliadnuť (viď. čitatelia, ktorí anketové lístky odovzdali). Vzhľadom na uvedené je zrejmé, že všetci občania dostali možnosť sa k tejto téme vyjadriť. Uvedenú informáciu si môžete overiť na webovej stránke mesta Vráble, kde sú všetky mestské noviny zverejnené.

Ľubica Beláková, vedúca OOP MsÚ Vráble


 
pridané 10.3.2010 11:27:46

Re : Predaj pozemkov


Mesto Vráble nemá v súčasnej dobe k dispozícii stavebné pozemky , a preto v najbližšej dobe neuvažuje o predaji takýchto pozemkov.Mesto riešilo možnosti vykúpenia pozemkov na Družstevnej ul. (ľavá strana smerom na Tehliansku ul. ) , ale Bohužiaľ sa tieto nepodarilo doposiaľ vykúpiť z dôvodu rôznych výhrad zo strany ich majiteľov.Čo sa týka Kostolnej ul., je prijatá filozofia tzv. „ Novej Kostolnej ul.“ ,ktorá by bola súbežná s terajšou , avšak tu sa ešte neuskutočnil výkup pozemkov pre následné stavebné pozemky.V prípade predaja stavebných pozemkov mesto štandartne uskutočňuje predaje formou obchodnej verejnej súťaže.V súčasnej dobe sú ponúkané súkromné stavebné pozemky v časti Horný Ohaj vedľa cesty na vinohrady a vo Vrábľoch na Chalúpkovej ul. v časti pri Podmájskej ul.Prípadné podrobnejšie info k vyššie uvedeným otázkam môžem poskytnúť osobne alebo tel. na č. 7777030 rep. 0915 570 946.

Imrich Vojtek ved. OPČaSMM


 
pridané 10.3.2010 11:16:10

Mário Chren-vínna cesta

Ďakujem veľmi pekne za postačujúcu odpoveď. Budem sa s Vami kontaktovať.

Jozef F.


 
pridané 9.3.2010 17:30:15

rozhlas na Zitave

Ani ja nesúhlasím,aby na Zitave rozhlas nevysielal,pýtam sa ako sa mohlo rozhodnút,o nas bez nás,to nie je podla pravidiel alebo ked chcete podla zakona a čudujem sa že sa to zverejnilo aj v novinách,. Ved ked chcete byt o bjektivny tak by muselo hlasovať sa úplne inak,ved toto bolo smiešne vhodit listok z novín a bolo ich väčšina byvajucich domnácností???? Ved si to uz raz uvedomte, aby to bolo transparentné,tak by musela dostat doruky kazda domácnosť hlasovaci listok a by sa to zozbieralo alebo by vhodili do urny vtedy by sa to dalo považovat za o.k.Ja neviem nejako sa to v týchto našich Vrabloch zacalo robit skoro vsetko naopak.To sa musi zmenit nie?

obcianka lia


 
pridané 9.3.2010 14:55:24

Nové DF

Ohľadom zavedenia nového DF na portály mesta chcem oznámiť verejnosti a občanom, že práce zhotoviteľa diela na novom diskusnom fóre sa predĺžili, nakoľko technické riešenie je trocha zložitejšie ako sme predpokladali. Na riešení sa pracuje, prosím o malú trpezlivosť pokiaľ spustíme skúšobnú prevádzku.
Myslím, že záujemcovia o diskusiu nie sú v súčasnosti v ich aktivitách obmedzovaní a ich snaha a možnosť diskutovať a vyjadriť svoj názor nie je nijako dotknutá.

S úctou

Ing. Ján Jamrich, prednosta MsÚ vo Vrábľoch


 
pridané 9.3.2010 14:26:14

Dotácie na rok 2010

bolo možné nájsť v sekcii mestské zastupiteľstvo a tam v priložených materiáloch spolu s uznesením. pre jednoduchosť som ich uložil do formátu pdf a odteraz ich ako súbory na stiahnutie nájdete v sekcii rozpočet mesta

správca


 
pridané 8.3.2010 10:50:55

Predaj pozemkov

Dobrý deň.
Chcel by som sa kompetentných opýtať či mesto Vráble plánuje v najbližšej dobe predaj stavebných pozemkov v katastrálnom územý Vráble. Zaujma ma hlavne Kostolná ulica, resp. Družstevná. A ak áno kedy by to bolo aktuálne a akou formou sa bude uskutočňovať predaj?

občan mesta Vráble


 
pridané 7.3.2010 22:41:53

Jozef F - vínna cesta

Vínna cesta u nás začala na vinobraní v uplynulom roku, kde mali možnosť vinári predstaviť svoje vína. Táto akcia bola čo sa týka záujmu úspešná a preto už teraz pracujeme v rámci Požitavskej vínnej cesty o.z. o väčšom rozsahu, kde by sme chceli zapojiť viac vinárov a centrom by bol Archív vín a vinohrady. Chatka bude musieť spĺňať určitý štandard, samozrejme vieme že nie každý môže ponúkať víno na degustáciu u seba, týmto budú vytvorené podmienky na inom mieste. Pripraviť takúto akciu nie je jednoduché, pre nás je reálny termín rok 2011. Určite však aj v tomto roku budú prebiehať rôzne akcie (Víno Vráble 2010, Sv. Urban...), kde sa budeme snažiť predstaviť vína z nášho regiónu. Som rád že je o to záujem zo strany verejnosti ale aj vinárov. Určite je pre Vás teraz najdôležitejšie dorábať kvalitné víno a prezentovať ho za hranice svojej pivnice. Je to strašne široká téma, kto má záujem viac sa o našej činnosti dozvie na www.pzvc.sk alebo nás môže priamo kontaktovať. Nápady a pomoc sú u nás vítane. Víno a Žitava nech nás spája!

Mário Chren, predseda ZVV, podpredseda PŽVC


 
pridané 7.3.2010 16:05:08

Dotácie na rok 2010

Dobrý deň, môžete mi povedať, kde nájdem schválenie dotácií na kultúrne, spoločenské a športové účely pre rok 2010. Ďakujem

Zvedavec


 
pridané 7.3.2010 15:43:44

Návrh

Občan zo sídl. Žitava. Navrhujem, aby sa urobila korektná anketa o tom, či mestský rozhlas na Žitave odpojiť, alebo nie . Predsa 10 ľudí nie je predsa reprezentatívna vzorka. To akože nemyslíta vážne !!! Ja nesúhlasím s odpojením rozhlasu na Žitave a nie som sám. My sme v Mestských novinách žiadny anketový lístok nemali, tak ako sme sa mali k tejto téme vyjadriť.

Tiež občan zo Žitavy


 
pridané 6.3.2010 23:04:30

diskusia dvoch

...ja len na okraj, spravca - v takomto pripade by si uz zasiahol a poslal dvoch diskutujucich vyjasnit si veci osobne, alebo mailom, ale zrejme sa na to inak pozera teraz z tvojho uhlu. Myslim, ze by ste si mohli veci vyjasnit napr. v knihe navstev, kde som uz nenasla pokec-lebo toto uz je asi "pokec".
Toto nie je kritika, len moj postreh. :)
PS: rada si precitam aj debatu dvoch, ale ked je zdlhava a o tom istom, zacina nudit.

Giselle


 
pridané 4.3.2010 11:43:46

zmena témy

Prepáčte,že Vám zasahujem do Vašej dôležitej prekáračky, ktorú by ste si mohli vybaviť aj z očí do očí a nie cez fórum......no,ale je to Vaša vec...

ja by som sa chcel spýtať, čo pre mňa ako viničiara znamená, že sa bude budovať na viniciach vínna cesta....... čo to konkrétne znamená, pre mňa čo mám vinicu aj s chatkou?
Ďakujem za odpoveď.

Jozef F.


 
pridané 4.3.2010 08:48:38

ešte občanovi s ..

začínam byť unavený z našich neustálych prekáračiek, ktoré nás napokon úplne odviedli od témy a zaberajú mi množstvo z pracovného času, ktorý by som mohol venovať napríklad tomu, aby som si splnil nutné povinnosti a mohol sa venovať možným - napríklad aj novému fóru. na jednej strane, verte, že nie je také jednoduché odmietnuť pracovať na stránke, ako sa vám zdá, lebo mi na nej záleží, na druhej strane musím povedať (a vlastne aj tieto rozhovory s vami ma o tom donútili premýšľať), že by sa nič zásadného (minimálne po istý čas) nestalo: kolegovia totiž, aj keď možno s určitými ťažkosťami vďaka nárastu povinností, do veľkej miery so stránkou už zžili, takže by vlastne fungovala (plus-mínus-autobus) samospádom. jediný problém by možno nastal práve pri diskusných fórach, ale všetko je riešiteľné.

a ešte jedna vec, aby bolo jasné: svoj názor na diskusné fórum som nezmenil. je rovnaký, ako váš: treba ho zmeniť. verte, že sme pre to vykonali kus práce - od nápadu poslanca libiaka, cez hľadanie vhodného softvéru, jeho zakúpenie, prerobenie (dúfam všetkých, ale určite väčšiny) anglických textov a úpravy grafiky. fórum je pripravené na spustenie, len ... ja, ktorý sa mám oň postarať nie som. prepáčte, ale je to tak. preto ma vaša pripomienka termínu trafila presne (a preto to následné vyjasňovanie si problému)

prednostu som na vašu výhradu v súvislosti s dodržiavaním "infozákona" upozornil, aj on chápe pozdržanie termínu spustenia fóra, pokiaľ viem, tiež sa ho pokúša riešiť a, ako ho poznám, určite vám napíše odpoveď

juro čokyna - správca


 
pridané 3.3.2010 16:52:17

re: juro čokyna - správca

"nečakajte však odpovede! postup v zmysle zákona o poskytovaní informácií nájdete aj na týchto stránkach. veru, milý pane, úradník je sluha, ale nie otrok!"

Na uplne dokreslenie reality Vam upresnujem ze uradnu odpoved na tomto type fora-lamparne necakam. Pisal som panovi prednostovi priamo a odpoved som v zmysle zakona o poskytnuti informacii nedostal. Viac mu pisat nebudem, nakolko je to zbytocne a neucinne. Veci budem dalej riesit osobnym rozhovorom a vyjasneni si otvorenych veci z oci do oci.

Otroci robia tazku pracu zadarmo, sluhovia a zamestnanci za peniaze. Praca spravcu portalu je tazka, zodpovedna a profesionalna praca. Ja urcite nie som ten co Vas ju nuti dlhodobo robit zadarmo. Nehladajte preto svojeho otrokara v mojej osobe...

obcan mesta Vrable s vlastnym nazorom


 
pridané 3.3.2010 13:43:30

vážený občan s vlastným ..

názorom, vysvetlil som vám, čo sú priority, aj to, že som si ich nevymyslel ja (úradník). ako vás poznám, nepochybujem, že dane platíte poctivo. ak viete ako získavať finančné prostriedky, nech sa páči, kandidujte na poslanca msz - toto je totiž mimo mojich kompetencií. a napokon, vysvetľoval som vám aj to, že mi zrejme (dokonca len v rámci mojej úradnej agendy) záleží na ďaleko viac veciach, ako len na jednom diskusnom fóre. a na záver, len tak by the way, o akom správaní sa úradníkov v kontexte so mnou hovoríte? o tom, ktoré je reakciou na váš (akože) nátlak? ok, môžeme sa teda rozprávať aj slušne a oficiálne: nech sa páči, píšte na fórum na ja budem uverejňovať vaše príspevky, pokiaľ neporušia jeho pravidlá. nečakajte však odpovede! postup v zmysle zákona o poskytovaní informácií nájdete aj na týchto stránkach. veru, milý pane, úradník je sluha, ale nie otrok!

juro čokyna - správca


 
pridané 3.3.2010 13:01:57

re: juro čokyna - správca

"...nové fórum tu budete mať, keď príjmami z daní zaplatíte ďalšieho (potrebného) človeka na úrade. už by vám tu aj niekto iný ako ja mohol dať najavo, že nie ste jediný človek s vlastným názorom..."

Dane platim poctivo a dost. Viac penazi uradnikom Vaseho spravania za takychto okolnost zverit do ruk bez ucinnej verejnej kontroly neplanujem. Ak nemate dost penazi, predajte napriklad pozemok nevyuzivanej sportovej bikrossovej drahy a bude z coho slusne zaplatit spravcu noveho fora naseho mesta, na ktorom mi zalezi minimalne tak ako Vam.

obcan mesta Vrable s vlastnym nazorom


 
pridané 3.3.2010 11:19:23

Obyvateľ sídliska Žitava 1400

Výsledky ankety ohľadom vysielania mestského rozhlasu nájdete v mestských novinách Naše Vráble č. 4/2010 na strane č. 2. Čo sa týka sídliska Žitava, za vysielanie v mestskom rozhlase sa vyjadrili 3 obyvatelia sídliska a za zrušenie vysielania sa vyjadrili 10 obyvatelia sídliska.

Ľubica Beláková, vedúca OOP MsÚ Vráble


 
pridané 2.3.2010 16:55:35

Rozhlas

Chcem sa opytat zodpovednych, kolko anketovych listkov na vysielanie rozhlasu bolo vytlacenych, pretoze v nasej ulici ho nedostal nikto, pricom noviny nam chodia pravidelne.

Milan J.


 
pridané 2.3.2010 16:53:07

forum

Terajsie forum je ok. Na tri kliky mam precitane vsetky nove prispevky. Akakolvek zmena bude len zmena k horsiemu a komlikovanejsiemu. Ak priratame povinnu registraciu forum to celkom zlikviduje.


 
pridané 2.3.2010 15:25:10

podaj prst ...

áno, v podstate nastali nepredvídané okolnosti. je ďaleko dôležitejšie spracovať dohody o poskytnutí dotácií, ktoré ovplyvnia životy mnohých občanov mesta ďaleko viac, ako nový vzhľad diskusného fóra, na ktorom sa vy, pane, budete chovať presne tak, ako doteraz (lebo povahu človeka fórum nezmení). je ďaleko dôležitejšie spracovať na stránky výsledky futbalovej ligy, ktoré zaujímajú množstvo ľudí, ktorí pre vás akoby v tomto meste asi ani nežili. je napríklad ďaleko dôležitejšie organizačne pripravovať vyhlásenie ankety o najúspešnejšieho športovca roka ... atď atď, čím chcem povedať, že sú oveľa dôležitejšie veci nutné, ako veci možné. nutné, to sú tie, ktoré ako úradník robiť musím, lebo sú napríklad naplánované v rozpočte, či prikázané zákonom. možné, to sú napríklad tie, keď sa jeden človek, namýšľajúc si, že je anonymný, pokúša (zrejme z nedostatočného pracovného vyťaženia) vytvoriť akože tlak akože verejnej mienky. som zvedavý, dokedy vám táto taktika obťažovania verejnosti, až si povie "kašlať na to" osvedčená pri veternom parku a začínajúca sa uplatňovať pri možnosti motokrosovej dráhy vydrží a dokedy na ňu ľudia budú naskakovať pod tlakom akože davovej psychózy. ak chcete odpoveď, áno, nastali nepredvídané okolnosti. nastali aj preto, že absolútne nie je čas venovať sa učeniu adminovania fóra, na čo navyše nemám ani dôvod (okrem toho, že sa mi toto fórum tiež nie veľmi páči). a, akosi nikto nerátal s tým, že ja túto prácu môžem skutočne kedykoľvek odmietnuť. tak ma ďalej skúšajte, a nové fórum tu budete mať, keď príjmami z daní zaplatíte ďalšieho (potrebného) človeka na úrade. už by vám tu aj niekto iný ako ja mohol dať najavo, že nie ste jediný človek s vlastným názorom. nech sa páči

juro čokyna - správca


 
pridané 2.3.2010 11:42:38

PROTEST proti zrušeniu Rozhlasu na sídl. Žitava

Ako občan mesta bývajúci na sídlisku Žitava, PROTESTUJEM proti zrušeniu mestského rozhlasu na našom sídlisku . Ja si vždy veľmi rád vypočujem oznamy. Komu rozhlas vadí, vidno že ho život v meste Vráble nezaujíma.

Vlado


 
pridané 2.3.2010 08:42:44

motorky

Včera zase motorkár na "Kopčekoch". Je niečo neskutočné aký hluk to dokáže narobiť. Čudujem sa že to ľuďom v okolí nevadí a nevolajú políciu. A tiež sa čudujem mestu, že im nevadí, čo z ich pozemkom robia týto ludia. Chápem že je ťažké hliadkovať v týchto miesta. Preto by to chcelo nejaké trvalé riešenie.

peter


 
pridané 1.3.2010 11:19:03

Zitava bez rozhlasu

Dobrý den, chcel by som sa opýtat na rozhodnutie ohladne rozhlasu. O tom kolko ludi bolo proti vysielaniu rozhlasu sme sa malo moznost dičítat v novinách teda aj z akej lokoality boli stazovatelia. Istotne tak o rozhodovaní nášho sídliska boli brané počty nielen ZA zrusenie rozhlasu na Zitave ale ja PROTI zruseniu vysielania. Chcel by som sa aký bol počet hlasov z ankety zo sídliska Zitava proti zruseniu rozhlasu? Dakujem za odpoved ak je toto číslo k dipozícii. A nakolko žijem na tomto sídlisku nepocitujem nekvalitu rozhlasu. Cize dovod preco niektorí obyvatelia zitavy boli za zrusenie je asi iní. Dosiahli svoje. Dochodcom zo zitavy, ktorí si budú chciet vypočuť rozhlas, aby sa dozvedeli kto v meste zomrel, poprid ine informacie, ku ktorým nemaju pristup pretoze nemaju internet a pod. zostava asi len jedno. Pocuvat rozhlas na sidlsiku Luky.

obyvatel Zitavy 1400


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka