Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

Všeobecne ...

pridané 26.2.2010 18:56:22

Prednosta MsÚ vo Vrábľoch - čakanie na Godota...

"V úvode tohoto roka Mesto Vráble po predchádzajúcom rokovaní, ktorého som sa zúčastnil vystavilo objednávku na vyhotovenie, dodávku a zabezpečenie skúšobnej prevádzky nového registrovaného diskusného fóra. Predtým sme kontaktovali niekoľko mestských úradov, ktoré majú skúsenosti s prevádzkovaním podobného systému aby sme získali čo najviac informácií. Termín dodávky je predbežne stanovený na úvodný týždeň mesiaca február pokiaľ nenastanú nepredvídané okolnosti.
S úctou
Ing. Ján Jamrich, prednosta MsÚ vo Vrábľoch"


 
pridané 26.2.2010 12:41:56

david

sorry, ale nie. videoprojekcie sme robili v čase, kedy videoprojektory neboli bežným vybavením reštauračných zariadení (či domácností). dnes už sú. ďakujem za podnet, ale zároveň aj za pochopenie ...

juro čokyna, vedúci oddelenia kultúry a športu MsÚ


 
pridané 25.2.2010 21:22:09

David B.

Neplanuje sa len tak nahodou premietanie hokeja v bojoch o jednu z medaili pri mestskom urade?Bolo by to fajn,aj ked asi a zas bude hokej v nocnych alebo rannych hodinach..ale myslim ze by sa nas tam dost nazbieralo..


 
pridané 23.2.2010 11:01:36

MZ

Kompetentní stále nedodali na stránku všetky materiály k MZ konaného dňa 17.2.2010 -prezenčka , hlasovanie.


 
pridané 23.2.2010 09:07:44

brigada

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

zhanam brigadu


 
pridané 20.2.2010 19:41:25

znaly

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4


 
pridané 19.2.2010 14:05:44

Motorkári či motokary...

V našom meste už problémom s nimi predsa je. Takmer všade v blízkosti mesta, napr. chodník vedľa Žitavy, cesta na vinohrady cez lúky, breh Telinského potoka medzi " Pažiťami" a ustím potoka do Žitavy, chodník na Dyčku, atď. tu všade Vás ohrozujú mládenci na hlučných "strojoch". Dúfam, že som ich tam nestretol a nestretám len ja.
Páni policajti kde ste?!!! Možno je ľahšie v niektorých uvedených lokalitách dávať "fúkať" starším ľudom na bicykloch ako sa naťahovať s mládežou. Kedy tu urobíte poriadok? Kde môže ísť občan nášho mesta, ktorý nemá vinohrad do prírody na prechádzku, keď ho tu ohrozuje motorkár či psíčkar s voľne pobehujúcim psom?!!!

občan znalý


 
pridané 19.2.2010 09:19:16

motodráha

pán/pani M to nemyslíte vážne s porovnávaním hluku rotavátora resp. píly s motorkami. Tento hluk prakticky počuť v každej záhrade v meste a max. 1-2 dni v roku. Ak "nezasejem" nebudem "žať".
Každému odporúčam ísť si pozrieť tie vyjazdené kolaje na ceste vedúcej popri záhradkách. Normálny človek sa tam teraz autom ani poriadne nedostane. Ale sa samozrejme motorky áno. A to nehovorím o hlbokých kolajách pri Telinskom potoku, o stromoch zničených len preto "aby bolo kade motorkou ísť". A tu sa nejedná len o motorky. Mám takisto ŠPZ (a poznám aj majiteľa) terénneho auta ktoré spomenuté koľaje vytvorilo a tiež sa po dráhe veselo premávalo. Dúfam že zdravý rozum v tomto prípade zvíťazí.

ten komu to nie je jedno


 
pridané 18.2.2010 20:55:26

Poslanec

Pan poslanec, ako chcete vysvetlit ze noviny nase Vrable uviedli v pozvanke na zasadnutie aj bod rokovania o motokarskej drahe? Na stranke mesta sa tento bod z programu zahadne vyparil. To ze jednotlive oddelenia MSU ani nevedia co sa na urade schvaluje svedci aj tato diskusia.

Upozornujem obyvatelov aby si na zasadnutia davali dobry pozor. Rokovaci poriadok umoznuje aby sa takyto bod do programu schvalil aj na zaciatku schodze a obcan sa o tom vopred nedozvie. Aj o manipulacii pri tvorbe nazvu rokovacich bodov sa tu uz tiez popisalo dost...

obcan bez cisla


 
pridané 18.2.2010 15:05:14

Poslanec

Projekt Veterného parku od samotného začiatku bol pevne v rukách primátora a to ostatné okolo, bolo prepáčte za výraz "štekanie karavány". Osobne som mal pocit, že Veterný park má byť korunný vrchol, niečo ako mohyla jeho osobného úspechu.
Na štastie, sa v konečnom dôsledku jeho tichá ignorácia názoru väčšiny občanov obrátila proti realizácii VP. Pokiaľ ste bol účastníkom prezentácie CE Energy, ktorú väčšina prítomných považovala za Verejné zhromaždenie, tak Vám nemohlo uniknúť ako pán primátor sedel v pléne medzi občanmi bez jediného vystupenia a nechal tam všetkých v rozpačitej emotívnej diskusii. Potom vznikla petícia, ktorú dokonca podpísali takmer všetci poslanci a dnes sa dozvedáme, že aj naplnenie uznesenia MsZ ktorým sa má ukončiť spolupráca mesta s uvedenou fy. nebolo také jednoduché. O VP sa diskutovalo všade, len nie tam kde sa malo. Komisia pre výstavbu a život. prostredia sa vôbec k projektu nemala možnosť vyjadriť a v konečnom dôsledku nebolo k tomu zvolané zastupiteľstvom Verejné zhromaždenie ako najlegitimnejší inštitút. Výzvy poslancov smerom k primátorovi podpisom petície nie je možné komentovať.

občan znalý


 
pridané 18.2.2010 14:58:30

Motocrossová dráha

Chcem sa spýtať, či aj ostatním nevadí, ked v uvedených záhradkách človek z rotavátorom hučí celý deň, ďalší si píli drevo...Ten hluk je celkom porovnatelný a nikto sa nestažuje. Zrazu príde niekto z napadom, a pome sa všetci do neho ako zničí prostredie, ako zvýši hluk atď. Dodnes počuvam hluk lysu z fabriky v danej lokalite a nikomu to nevadí..vodne v noci... Samozrejme treba daný zámer posudit, prehodnotit aj možnosti nekej alternatívnej hlukovej bariery atď. Keď vám nevadí zvuk lysu, susedov rotavátor, trúbiaci kamión, traktor jazdiaci po poly atď...ale vadí vám motorka ktorá jazdi 300 m od poslednej ,,rekreacnej záhradnej,,chatky tak ja neviem , či to nezavána prehnanou neprajnostou maskovanou precitlivelostou...

M


 
pridané 18.2.2010 10:44:59

To obcan znaly

Vážený pán občan znalý (ale aj ostatní),
prečo toľká nervozita. Prebehla informácia, že občan mesta dal návrh na využitie lokality Kopčeky pre motorkárov. To je zatiaľ všetko. Postupne prebiehajú kroky, ktoré tento zámer hodnotia.
Bude ho, okrem iného, posudzovať aj komisia životného prostredia a komisia verejného poriadku a až potom sa bude uvažovať, či tento materiál vôbec bude zaradený do programu mestského zastupiteľstva. Nechápem, načo by v tomto momente bolo verejné zhromaždenie. Počkajme si na stanoviská kompetentných (aj hygiena by mala čosi povedať o hlučnosti). Osobne si myslím, že tento návrh nemá šancu na schválenie, práve z dôvodov, ktoré tu viacerí popísali.
Ale poprosil by som o vysvetlenie, podľa možnosti podrobné, ohľadne nekompetentného a nedemokratického prístupu mesta k Veternému parku. To ma naozaj zaujíma.

Poslanec


 
pridané 18.2.2010 10:27:44

Motorkári - nesúhlas

Pod text vyjadrujúci nesúhlas s umiestnením dráhy pre terénne motocykle a štvorkolky v lokalite "Kopčeky" sa už podpísalo 59 občanov mesta. Text s podpisovými hárkami dám k dispozícii cez e-mail: p.miklossy@gmail.com.
Ak máte podobný názor, nie je Vám ľahostajný ďalší osud tejto pokojnej lokality a máte záujem, pridajte sa k zbieraniu podpisov!

Ing. Peter Miklóssy


 
pridané 18.2.2010 09:30:48

obcanovi

- Maju v meste motocross a bicross registrovane svoje oddiely, podobne ako ine sporty podporujuce kvalifikovane nasu mladez a jej volnocasove aktivity?
neviem. doteraz ma to nezaujímalo, v zmysle zákona nejde o informáciu, ktorá by mala byť mestu apriori poskytnutá - nebol (a nie je) dôvod. mimochodom, prosím, viete mi vysvetliť, čo to znamená "podporujúce kvalifikovane"? to som zvedavý ...
- Je uz bicrossova draha skolaudovana a kto konkretne zodpoveda za jej spravu?
bicrossová dráva je v tzv. skúšobnej prevádzke. očakáva sa totiž, ako sa bude správať terén po zimných mesiacoch (ako "sadne zem"). kolaudácia je pripravená po realizácii (ak bude treba) úprav na jarné mesiace 2010. taktiež je pripravený a so zš s mš lúky dohodnutý materiál o presnom využívaní a zodpovednosti za správu nielen bikrossovej dráhy, ale všetkých športovísk v areáli zš.
- Kto bude zodpovedat za prevadzku a spravu motocrossovej drahy zriadenej na majetku mesta Vrable?
o žiadnej motocrossovej dráhe zriadenej na majetku mesta vráble nič neviem. riešite ulice new yorku pred narodením kolumbusa. prepáčte, ale tentoraz sa zachovám ako rádio jerevan: na hypotetické otázky neodpovedám ...

Juro Čokyna, vedúci oddelenia kultúry a športu MsÚ


 
pridané 17.2.2010 16:08:19

Motorkári - nesúhlas

Stanovisko občanov vlastniacich záhradky hneď vedľa lokality "Kopčeky" je jednomyseľný zásadný nesúhlas s dlhodobým prenájmom tohoto mestského pozemku p. ******** na vybudovanie dráhy pre terénne motocykle a štvorkolky.
Vyjadrujú ho v petícii, ktorú zatiaľ podpísanú 26 občanmi mesta predložia poslancom a je k dispozícii u Ing. Petra Miklóssyho.
Dôvodom je rušenie a obťažovanie prachom, hlukom, splodinami, znečisťovanie a následné zničenie pokojnej atmosféry tejto lokality a bezprostredná blízkosť pietneho miesta večného pokoja - mestského cintorína.
Umiestnenie terénnej dráhy v tomto prostredí je absolútne nevhodné teraz i v budúcnosti, motorkári by mali hľadať inú lokalitu.
Ak máte záujem, pripojte svoj hlas k petícii vyjadrujúcej nesúhlas!
(Doporučujem správcovi vytvoriť samostatné fórum k tejto otázke.)

Ing. Peter Miklóssy


 
pridané 17.2.2010 12:31:36

Juro Čokyna

Myslím,že sme sa vôbec nepochopili. Záleží na tom aký je Váš prah citlivosti a môj. U každého je rozdielny, pretože každy človek je vynimočný a "orginál" na štastie pre ľudstvo modrej planety. Som však presvedčený,že v prípade akejkoľvek významnejšej zmeny využitia územia v zastavanej oblasti alebo v jej tesnej blízkosti môže vytvoriť podmienky pre tých ktorí k tejto časti územia, či k lokalite majú určitý vzťah, alebo tam bývaju. To nie je o zastupiteľnej demokracii. O Veternom parku by som sa radšej zdržal akéhokoľvek komentáru, pretože tak nekompetentne a nedemokratický prístup mesta k riešeniu využitia územia v katastrálnom území sme v našom meste od existencie samosprávy ani nemali. Okrem toho kolko tých verejných zhromaždení v intenciach zákona o obecnom zriadení ich malo naše mesto napr. v minulom roku ? A čo výstavba domov vo vinohradoch aká je to zmena využitia územia v našom meste ? V tomto prípade som presvedčený, že stavebný úrad nakoľko nepotreboval ku tejto územnej zmene záznam z Verejného zhromaždenia porušil zákon. O akej zastupiteľnej demokracii tu ešte môžeme hovoriť ?!!!

občan znalý


 
pridané 17.2.2010 09:48:30

JH

Rešpektujem Vaše nadšenie pre motoristický šport a výchovu mládeže.
Mne a predpokladám,že i ďalším obyvateľom jednoducho rev motoriek v blízkosti našich domovov nechýba ku šťastiu,dokonca nám vadí.
A nie je to preto ,že sme to nevymysleli my---to je absurdné.
Mimochodom človek,ktorý požiadal o pozemok,je spojený s predajom motoriek.Som náchylný uveriť ,že mu nejde o zvýšenie zisku z predaje ale má úprimnú snahu o výchovu našej mládeže.Napriek tomu verím,že poslanci posúdia uvedenú lokalitu za n e v h o d n ú na uvedený zámer.

BP


 
pridané 16.2.2010 16:15:23

Kopčeky

Ak uz niekto zoficialni tuto drahu, vrazi do nej peniaze, urcite tam nebude jazdit raz do tyzdna, ale spusti seriu sutazi, akcii... A hluk tam bude cely rok. Ak niekomu na tej drahe tak zalezi, nech si ju postavi dalej od mesta, kde nebude nikoho rusit. Lokalit je takych dost a buldozer to spravi raz dva aj na zelenej luke. Vid bikrosova draha...

Kto chce pocuvat rev motorov nech si ide do tatier, tam je ticha a koprova dolina plna vrestiacich strojov. Je to "prijemny" relax na par dni, ale nie aby to tu hucalo celorocne pod oknom!

obcan cislo 23


 
pridané 16.2.2010 16:01:56

Dotaz pre Ing. Juraja Čokynu, vedúceho oddelenia kultúry a športu MsÚ

Maju v meste motocross a bicross registrovane svoje oddiely, podobne ako ine sporty podporujuce kvalifikovane nasu mladez a jej volnocasove aktivity?

Je uz bicrossova draha skolaudovana a kto konkretne zodpoveda za jej spravu?

Kto bude zodpovedat za prevadzku a spravu motocrossovej drahy zriadenej na majetku mesta Vrable?
 

obcan


 
pridané 16.2.2010 14:49:56

občan znalý

to by sme museli zvolávať verejné zhromaždenie pri každom inom (sorry, ale malichernom) probléme - pri zamykaní smetiakov, pri nezbieraní psích výkalov, pri problémoch s rušením nočného kľudu motorkármi ... možno by to nebolo zlé, určite veľmi demokratické, rozhodne však zdĺhavé a nepraktické. preto máme zastupiteľskú demokraciu: zvolíme si zástupcov (poslancov), čím na nich prenášame rozhodovaciu právomoc. načo verejné zhromaždenie? je predsa povinnosťou poslanca prísť na rozhodovanie pripravený (= poradený s občanom - voličom). s vami sa k predmetnej veci nikto neradil? a vy? oslovili ste svojho poslanca so svojim názorom? alebo nie? alebo by ste aj tak neprišli ani na verejné zhromaždenie, ktoré stojí istú námahu, organizačné zabezpečenie, peniaze? ja som proti tomu, aby samospráva kvôli každej (s prepáčením) maličkosti, organizovala verejné zhromaždenia. na to som bol voliť (a veľmi dobre viem, koho), a na to navyše voliť pôjdem. a budem sa pýtať. ale nie každý týždeň na verejnom zhromaždení. pozrite, veď vôla (predpokladám) väčšiny sa podobnou cestou presadila bez verejného zhromaždenia i pri rozhodovaní o veternom parku!

juro čokyna


 
pridané 16.2.2010 14:47:42

To Kopčeky

Len, aby to nedopadlo ako bykrosová dráha, aj tam bolo veľa žiadateľov , stálo to nemalé investície a pozrite dnes, chlapci vyrástli a dráha sa nevyužíva

Dodo


 
pridané 16.2.2010 14:41:53

Re obcan cislo 23

občan, ďakujem. chvíľu som veru zvažoval, či vďaka charakteru nemá tento príspevok charakter porušenia nejakého pravidla, keďže som však na nič múdreho neprišiel, uverejnil som ho. ale tiež mi vadí "podtón" ...

správca


 
pridané 16.2.2010 13:41:28

Motorkári

Čo tak zvolať Verejné zhromaždenie na túto tému páni poslanci ! Miesto schválenia prenájmu tejto časti územia, schválte termín Verejného zhromaždenia a problém bude serózne vyriešený. Je úplne jedno aká bude účasť občanov,dôležité je aby mali možnosť o tom spolurozhodovať s poslancami.

občan znalý


 
pridané 16.2.2010 11:14:22

Kopčeky

Na uvedenej trati som jazdil ešte v roku 1984-1988 aj ja, vtedy ako zväzák, na rôznych typoch motocyklov. Vtedy totiež nebolo povolené, ale bolo tolerované MsNV, ZNB a podobnými inštitúciami. Nebolo k tomu potrebné žiadne povolenie, nikomu to nevadilo, mládež mala zábavu, nepila, nerobila neplechu, jazdila mimo mesta, nikoho neohrozovala.
Podotýkam,bolo to bez povolenia, s tichým súhlasom súdruhov.
Dnes, keď niekto chce túto neoficiálnu činnosť zlegalizovať, dať jej nejakú formu, hneď sa tu nájdu rôzni neprajníci,ktorím to vadí, oháňajú sa od právnej veci cez ochranu prírody a podobne. Čo by ste urobili keby tam niekto začal vyvážať odpad?
Ak tam budú jazdiť motorkári bez povolenia, nelegálne čo im urobíte? Budete volať políciu? Policajti prídu a odídu s dlhým nosom, lebo nemajú terénne autá, ani motorky, budú nahánať vietor v poli a je tu pritom možnosť nezmyselného úrazu, majú to aj v zákone o PZ nenaháňať niekeho, ak tím privodia nebezpečenstvo.
Takto tu môže teoreticky vyrásť areál motoristického športu, ktorý Mesto Vráble dá do povedomia širšej motoristickej verejnosti.
Alebo bude lepšie ak nejaký mladík ktorý môže niekedy v budúcnosti využiť skúsenosti z jazdenia na Kopčekoch na nejakej súťaži známeho mena?
Ľudkovia bude lepšie, keď mladíci búdu niekde inde jazdiť po sídliskových komunikáciách, alebo horší prípad fetovať, drogovať?
Alebo sa držite hesla: ,,Ak som to nevymyslel ja, všetko je zlé, aj napriek tomu,že to je dobré!

JH


 
pridané 16.2.2010 10:43:40

motocross

Aj doteraz tam jazdili motorky a dalo sa to raz za týždeň vydržať.

občan


 
pridané 16.2.2010 08:59:57

Re obcan cislo 23

Čo ste chceli svojou poslednou vetou povedať? Prečo sa niekto má spamätávať? Občan o niečo požiadal a teraz prebieha normálny proces prehodnotenia jeho žiadosti. Čo ho mali z úradu vykopnúť? Nikto ešte o ničom nerozhodol, nebude to na mestskom zastupiteľstve, tak čo tu vy a ďalší panikárite?
Máte pocit, že mestskí úradníci, poslanci, či primátor sú na hlavu padnutí a nemajú svoj rozum? Prosím, ak s niečím nesúhlasíte, vyjadrite svoj názor. Ale inou, slušnejšou formou.

občan


 
pridané 15.2.2010 23:00:16

Re : Ešte raz motorkári

Mozno je tento pozemok "mimo zastavanej časti mesta " ale hluk motoriek pocut od kostola az po zaciatok sidliska luky. Taketo hlucne zabavky nepatria do mesta, ani do jeho tesnej blizkosti. Spamatajte sa pani uradnici, poslanci, obyvatelia.... aj vy pan Primator.

obcan cislo 23


 
pridané 15.2.2010 21:14:52

motorky

Zopakovaný nižšie uvedený príspevok. Zmazané. Správca

nemotorkár


 
pridané 15.2.2010 21:14:35

nemotorkár

Ďakujem za odpovede p. Vojtekovi a ŽPaV.
Vrábelské noviny čítam, len môžno nie do detailov :)
Zasadnutia sa zúčastním, ak mi čas dovolí.


 
pridané 15.2.2010 20:12:35

ešte raz motorkári

A čo nato hovoria tí ktorí tam majú záhradky?

občan


 
pridané 15.2.2010 20:08:44

motorkári

Netreba zabudnúť na to,že blízko lokality je aj cintorín.Neviem ako sa bude niekomu páčiť,keď pri poslednej rozlúčke so zosnulím budú na kopčekoch zavíjať motorky a štvorkolky.Cintorín je aj oázou pokoja na duši a oddychu pre pozostalích.

obyvatel z Cintorínskej ulice


 
pridané 15.2.2010 13:33:07

Motorkársky šport

Som toho názoru ,že motorkásky šport v uvedenej lokalite výrazne zhorší životné prostredie veľkej časti obyvateľov(hluk,prach...)Kto sa už zúčastnil na pretekoch ako divák vie o čom hovorím. Prosím kompetentných ,ktorí o tom budú rozhodovať aby zohľadnili okrem uvedeného aj skutočnosť,že v lokalite už existuje jedna záťaž a to Lisovňa na školskej ulici.

Ďakujem


 
pridané 15.2.2010 08:11:07

Re : Ešte raz motorkáriPozemok „Kopčeky“ bol zapísaný na LV Mesta Vráble ako parc.č. 4827/20 o výmere 16 501 m2 len pred pár týždňami.Jedná sa o pozemok nachádzajúci sa mimo zastavanej časti mesta „nad „ PD Vráble medzi Telinským potokom a poľnou cestou vedúcou v predlžení Cintorínskej ul.Je to prudký severný svah zarastený náletovitými drevinami a nachádza sa tam aj niekoľko zostarnutých ovocných stromov.Pozemok v súčasnosti nie je poľnohospodársky využívaný.
O využívanie pozemku prejavili záujem priaznivci motocyklového športu vo Vrábľoch v zastúpení pánom Baloghom na účely vybudovania a udržiavania rekreačnej dráhy pre motocykle a štvorkolky.
Predmetnou žiadosťou sa pred niekoľkými dňami zaoberali komisie ponikateľská a finančná.Z pohľadu vplyvov na životné prostredie a obyvateľov sa žiadosťou budú zaoberať aj komisie životného prostredia a výstavby a komisia verejného poriadku.Rozhodujúce slovo by malo v danej veci prijať MsZ (nie na zasadnutí dňa 17. 2. 2010 ale až na ďalšom).
O petícii v danej veci nemám doposiaľ žiadne informácie.

S pozdravom

Imrich Vojtek ved. OPČaSMM


 
pridané 12.2.2010 13:41:33

nemotorkar - citate noviny Nase Vrable?

"V poradí 32. zasadnutie Mestského zastupiteľstva vo Vrábľoch sa bude konať v stredu 17. februára o 15.30 hodine vo veľkej zasadačke Mestského úradu vo Vrábľoch.

Program:

7. Návrh na schválenie dlhodobého prenájmu pozemkov v lokalite „Kopčeky“ v k.ú. Vráble za účelom vybudovania rekreačnej
dráhy pre terénne motocykle a štvorkolky"

17. februara o 15.30 hodine vo velkej zasadacke na MsU Vam zodpovedia kompetentni ludia na Vase pripadne otazky v tejto veci. Ochranu zivotneho prostredia riesi MUSES a v jeho zmysle predpokladam ze budu rozhodovat aj v MsZ Vrable.

obcan


 
pridané 12.2.2010 13:01:10

ešte raz motorkári

"nemotorkár"

Oddelenie ŽPaV sa k príspevku "nemotorkár" nevyjadrí a to z dôvodu,že k 12.02.2010 neobdržalo od nikoho žiadnu žiadosť o stanovisko výstavbe akejkoľvek dráhy v lokalite "kopčeky".

ŽPaV


 
pridané 12.2.2010 10:07:56

ešte raz motorkári

Dobrý deň,
dňa 27.1. som pridal príspevok týkajúci sa motorkárov. Doteraz som nedostal od kompetentných z MsÚ odpoveď. Včera sa mi do uší dostala informácia o snahe motorkárov vytvoriť na mnou spomínanom území regulérnu dráhu (ktorá tam už teraz reálne je). Naozaj by ma zaujímal názor kompetentných. Asi hlavne z Oddelenia životného prostredia a výstavby, neviem.
Vraj je na svete už aj petícia proti pripravovanej dráhe, tak ak má niekto informáciu, kde je možné sa k nej dostať, tak sem s ňou.
Ďakujem za odpoveď

nemotorkár


 
pridané 11.2.2010 18:34:56

Daň za psa

Nemohlo by mesto z tej psej dani kupit vysavac na psie vykaly? Viacere mesta ho maju davno a docistuju okolie ihrisk. Vo Vrabloch by to jedneho obcana na aktivacnych pracach zamestnalo na cely rok. Som jeden z dvoch psickarov v meste, ktory si poctivo zbieraju vsetok odpad a tiez ma hneva co tu robi zvysok "chovatelov". Poplatok na sidliskach by mali skor zvysit ...

psickar fero


 
pridané 9.2.2010 17:58:00

Daň za psa

Myslím si že poplatok za psa 5x vyšší v paneláku ako za psa v rodinnom dome je diskriminačný.


 
pridané 8.2.2010 16:03:44

pozvanka

pozvanka na msz este nieje?

dakujeme


 
pridané 8.2.2010 14:23:05

nové fórum

nakoľko ma prednosta msú požiadal začiatkom mesiaca, aby som preveril, ako sa veci majú, dovolím si odpovedať: nové mestské diskusné fórum je graficky upravené na podobu s originálnou mestskou stránkou, zastavil som však jeho spustenie z dôvodu, že niektoré texty v podklikoch fóra sa ešte objavovali v pôvodnom (anglickom) jazyku, čo niektorým užívateľom môže spôsobovať problémy. momentálne dodávateľ pracuje na odstránení týchto nedostatkov. všetky drobnosti zrejme aj tak nevychytáme, budeme to musieť ponechať na vás, či na spoluprácu vás s nami. k spusteniu fóra by, ak sa nemýlim, malo dôjsť v nasledovných niekoľkých dňoch ...

správca


 
pridané 8.2.2010 12:10:49

Ing. Ján Jamrich, prednosta MsÚ vo Vrábľoch

"V úvode tohoto roka Mesto Vráble po predchádzajúcom rokovaní, ktorého som sa zúčastnil vystavilo objednávku na vyhotovenie, dodávku a zabezpečenie skúšobnej prevádzky nového registrovaného diskusného fóra. Predtým sme kontaktovali niekoľko mestských úradov, ktoré majú skúsenosti s prevádzkovaním podobného systému aby sme získali čo najviac informácií. Termín dodávky je predbežne stanovený na úvodný týždeň mesiaca február pokiaľ nenastanú nepredvídané okolnosti.
S úctou
Ing. Ján Jamrich, prednosta MsÚ vo Vrábľoch"

Prosim o upresnenie nepredvidanych okolnosti a noveho terminu.

Vopred vdaka za Vasu odpoved.

Občan mesta Vráble


 
pridané 8.2.2010 08:20:34

chovateľovi

vážený pane, 23.1 ste na tomto fóre napísali:
"Na zaklade akych oceneni boli odmeneny chovatelia na polstorocnici organizovaneho chovatelstva ja sam som chovatel psov a dosiahol som snimi tolko vistavnych uspechov ze tolko vistavnych uspechov nemaju vseci chovatelia co dostali ocenenie na polstorocnici no zdasa ze na meskom urade vedia kto ma dostat cenu za chovatelstvo a kto nie" ..., čo - nakoľko som situáciu preveroval a nik nevedel, o čom to vlastne píšete - pokladám za hrubé osočovanie práce ľudí pracujúcich na msú! preto som vás vyzval, aby ste svoje pripomienky upresnili - aby nedošlo k nedorozumeniu. ak je to, čo ste napísali nižšie vaša argumentácia, prepáčte, beriem späť. nie ste klamár. vašu diagnózu nebudem komentovať. ostatní prispievatelia dúfam pochopia, ak ďalšiu diskusiu na túto tému neumožním. ďakujem

správca


 
pridané 6.2.2010 19:16:57

POĎAKOVANIE

chcem poďakovať v mene všetkých občanov Dyčky časť Majer všetkým tým ktorý sa zúčastnili dňa 5.2.2010 pri odpratávaní snehu po snehovej kalamite.

ešte raz vám všetkým Ďakujeme
 

rodina Vagundová a ostatný obyvatelia


 
pridané 5.2.2010 18:53:21

pre spravcu od chovatela

pan spravca tu su tituli len jedneho psa za jeden a pol roka ucasti na medzinarodnych,narodnych,celostatnych,klubovich a specialnich podujatiach organizovanich pod zastitou FCI
Junior sampion Slovenska
Junior sampion Ceskej republiky
Junior sampion Rakuska
Sampion Slovenska
Alpen Cup Viner
Vitaz Slovenska mladych
Klubovy vitaz mladych
Vitaz specialnej vistavi
Klubovy vitaz
Vitaz Ceskej republiky--2x
Junior BOG
11xBOB
15xCAJC
7xCAC
3xCACIB
ocenenia dalsich psov ti uz ani nebudem pisat lebo nasi oceneny chovatelia vratia z hambou ceni naspat ale pokial ich chces vidiet musime sa stretnut osobne
 

chovatel


 
pridané 5.2.2010 13:04:59

Kamerový systém

Ak máte na mysli pohovor na úrade práce ( zo ZŤP ), tak projekt chránenej dielne sme nezrealizovali, nakoľko priestorové podmienky na MsP boli nevyhovujúce

Náč.MsP


 
pridané 5.2.2010 10:05:11

.....................

Ja sa chcem spytat nacelnika MSP, ako to vyzera s tym kamerovym systemom v meste, na ktori pred polrokom robili na urade prace pohovor..

Deje sa s tym nieco ???

Anna


 
pridané 4.2.2010 00:13:18

Ok

Dakujem za rychlu odpoved. Pred Velkou nocou sa ozvem :)

MB


 
pridané 3.2.2010 21:25:41

To MB

Nemyslím si, že y bol problém zorganizovať Vami navrhovaný turnaj. Je tu položka "Urobte si akciu", treba kontaktovať pánu Juraja Čokynu a dohodnúť podmienky a termín... Rád si aj ja prídem zahrať...

Marian Libiak


 
pridané 3.2.2010 15:38:42

MB

toto je pre mňa nová výzva (nová požiadavka) nad ktorou sme sa doteraz nezamýšľali. aby som nestrieľal od boku, nič nesľubujem, zapisujem do úloh, budem sa pýtať komisie, kolegov - uvidíme. skúste, prosím, nezabudnúť, a keby sa vám zdalo, že sa v tejto veci nič nedeje, kľudne sa po čase opýtajte znova

Juro Čokyna, vedúci oddelenia kultúry a športu MsÚ


 
pridané 3.2.2010 14:21:09

Stolnotenisovy turnaj

Chcem sa spytat (ked uz ste otvorili temu turnajov), ci sa by sa nemohlo pouvazovat aj nad vznikom Vianocneho (Velkonocneho ...) turnaja v stolnom tenise, pre neregistrovanych. Ja ako tazky amater by som si napr. rad zmeral sily s podobne "postihnutymi". Myslim, ze by sa nas nazbieralo dost. Ak nieco podobne existuje, tak sa ospravedlnujeme, ale ja o tom neviem.

MB


 
pridané 3.2.2010 14:10:23

predseda svb lúky

prosím vás, ak v nižšie spomínanom príspevku došlo k nedorozumeniu (nevylučujem, že sa tak mohlo stať) a chceli ste ho mať zverejnený na oboch fórach, dajte mi touto cestou vedieť a ja zjednám nápravu ...

správca


 
pridané 3.2.2010 09:08:43

Nove pravidlo ?

príspevok bol zmazaný na žiadosť prispievateľa. správca

obcan


 
pridané 2.2.2010 17:50:50

Ples

Dobrý večer na fóre. Opäť tu máme ples, ktorý sa koná v T18. Úroveň tejto spoločenskej akcie mesta z roka na rok stúpa,len by bolo lepšie mať takúto reprezentačnú zábavu v peknom kultúrnom stánku. Dobrovolná zbierka občanov nášho mesta by mohla byť prvým krokom k realizácii toho čo nám chýba.Nestálo by to za úvahu.

KS


 
pridané 2.2.2010 13:34:42

Otazka na pana primatora

zopakovaný príspevok. pôvodný príspevok nájdete na diskusnom fóre "poriadok". správca

predseda SVB Luky


 
pridané 1.2.2010 19:55:01

Pani Dóriovej

Ďakujem za informácie.

erika


 
pridané 1.2.2010 14:53:20

Primátorská kvapka krvi

Krv môže darovať, každý občan, ktorý dovŕši 18 rokov veku. Preukaz je každému prvodarcovi vystavený pri prvom odbere.

 

Emília Kéryová - opč


 
pridané 1.2.2010 14:25:45

Erike

Inzerát o prijímaní pracovníkov do ICU Medical vyjde v novinách Naše Vráble 4. februára

Eva Dóriová, Naše Vráble


 
pridané 1.2.2010 12:10:20

primátorská kvapka krvi

Dobrý deň,
rád by som sa zúčastnil Primátorskej kvapky krvi. Ešte nikdy predtým som krv nedaroval. Možem sa odberu zúčastniť aj napriek tomu, že nemám preukaz darcu? Bude mi pri odbere vyhotovený?
Ďakujem za odpoveď od kompetentných

nedarca


 

 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka