Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané 31.1.2010 22:48:24

Kanalizácia

Dobrý deň.

- Chcem sa spýtať, či by nemohli aj pracovníci ŽPaV odpovedať týmto diskusným fórom.
- Ak nie, nemohol by si úrad prispôsobiť úradné hodiny mojej pracovnej dobe?
- Chcel sa spýtať ešte raz na výstavbu kanalizácie v mestskej časti Horný Ohaj.
- Ak financuje výstavbu EÚ mesto to nekoordinuje?
- Ak nekoordinuje, prečo sa EÚ rozhodla pripojiť ulice, ktoré majú neveľký počet občanov?
- Prečo EÚ pripojila skôr ulicu kde sú ešte len vytýčené pozemky k výstavbe a nie ulice kde je viac občanov prispievajúcich do mestskej kasy?
- Nemal by som ako občan ktorý si plní povinnosti a stará sa o mestský pozemok pred vlastným domom vedieť, kedy mi to pred ním znova nahryzne bager?
- Neporušil som žiadne pravidlo a môj príspevok bude zverejnený?

Pardon ale ešte mi nikto neodpovedal na otázku, ktorú som pložil už minule.
Tak sa pýtam.
- Kedy bola premenovaná obec Horný Ohaj na Horný Oháj. Ten dĺžeň tam má biť?
- Ak sa zmenil názov prečo ste o tom neinformovali.
- Názov obce HORNÝ OHAJ bol už od 1808 a prečo sa teraz zmenil?

Za skoré odpovede vopred Ďakujem.
S pozdravom

miloš


 
pridané 29.1.2010 17:24:21

prosba o radu

Prosím vás, vie mi niekto poradiť, kde je možné získať informácie o zamestnaní sa vo firme ICU medical? Ďakujem

erika


 
pridané 28.1.2010 14:00:30

životné prostredie

Prosím o radu a pomoc. Bývam na Dyčke a "obyvateľ" z č. d. 8 na Dlhej ulici, nám dosť znepríjemňuje život nepríjemným - neznesiteľným dymom z komína! Nemôžeme doma vetrať, pretože všetok dym nám hneď ide do vnútra, všetko už máme zadymené, a to najdôležitejšie. že nám tým ohrozuje zdravie! A keď suseda upozorníme, nech z tým niečo robí, tak povie, že už len kvôli vám. Čo máme robiť?


 
pridané 28.1.2010 09:20:53

marian, opatrne ...

máš právo na názor, ale nie patent na rozum! kto ti povedal tú hlúposť, aké slovo je pri akom turnaji podstatné? vykašli sa na právne kľučky a formulácie - vrábeľský vianočný turnaj vo vrábľoch nielen dlhé roky organizujeme, ale si presne pamätáme, ako vznikol a ako sa vyvíjal! prečo si myslíš, že práve ty máš právo vysvetľovať, čo v ňom je, a čo nie je podstatné?! mimochodom, pred turnajom nikomu nevadilo, že v tom pre neregistrovaných mohli hrať aj registrovaní hráči pokiaľ presiahli hranicu 35 rokov - nikto ste proti tomu neprotestovali - z histórie turnaja sa to bralo ako východisková podmienka, kým dnes, keď turnaj vyhralo mužstvo s v doterajšej histórii tohto turnaja najvyšším počtom takýchto hráčov, ste všetci najmúdrejší na svete, oplakávate amatérsky futbal (dokonca ma niekto nazval jeho hrobárom!), nadávate na organizátorov a "hlboko nesúhlasíte"! priatelia, prosím, nezosmiešňujte sa, ukľudnite emócie a zamyslite sa nad tým, čo sa v skutočnosti stalo a ako tomu zabrániť, aby ostali zachované aj historické východiská a spokojní aj hráči na turnaji. na rozdiel od vás som to urobil, pretože ľahko sa rozpráva bez zodpovednosti, ktorá nie je na vás, ale na nás (dokonca personifikovaná práve na mňa osobne) - v pohode ju znesieme. východiskom však vôbec nie je pustiť do gatí a po každom probléme prekopať súťažné podmienky! to trocha pripomína filozofiu "kam vietor, tam plášť", a tá je cestou do pekla anarchie, kedy pravidlá vlastne neplatia, lebo aj tak sa po každom "prúsere" zmenia. riešením je (ako som už povedal) pouvažovať, definovať problém a napraviť ho úpravou (nie principiálnou zmenou) pravidiel. a to som (ako som už tiež povedal - začínam sa točiť v kruhu) už urobil, dokonca sú o tom informovaní aj niektorí zaangažovaní futbalisti a vedúci mužstiev. mnou spomínaná úprava bude oficiálne navrhnutá (verím, že ju mužstvá príjmu, takže bude aj prevedená) pred budúcim ročníkom turnaja (teraz to nemá zmysel)
záverom - ako správca stránok končím diskusiu k tomuto problému na tomto fóre

juro čokyna


 
pridané 27.1.2010 23:44:31

Oprava: motorkári

Nie bicross ale motocross :)

občan nemotorkár


 
pridané 27.1.2010 21:11:53

To juro cokyna

Juraj,

na jeden deň, na 26. 12. je vždy zorganizovaný turnaj, ktorý sa týka dvoch kategórií - neregistrovaní (a tam je podstatné slovo neregistrovaní) a hráči nad 35 rokov, kde nezáleží na tom, či sú, nie sú. alebo boli registrovaní.
Pre neregistrovaných hráčov je to jediná šanca, aby si proti sebe zahrali naozajstní amatéri. Prečo im to brať? V tomto roku bol po prvýkrát porušený tento úzus, ktorý bol ospravedlnený tým, že nad 35 rokov je jedno, či niekedy bol hráč registrovaný alebo nie. Hlboko s tým nesúhlasím, je to výklad nad rámec zverejnených pravidiel. Hráči nad 35 rokov môžu hrať v ten istý deň, nekazte amatérom jedinú šaqncu zahrať si amatérsky futbal. Nikto nespochybňuje víťazov, len mužstvá (a komunikovali to so mnou viacerí z kategórie neregistrovaných) chcú mať jedne jedinú šancu porovnať si svoje sily bez profíkov.
Miniligu hrajú aj registrovaní, to je OK. Vianočný trnaj nad 35 rokov hrajú aj registrovaní, OK. Novoročný turnaj hrjú predovšetkým registrovaní. To naozaj nemôžete urobiť tých pár zápasov bez registrovaných? Aký je problém, aby človek, ktorý 20 rokov trénuje obohral garážového pupkáča? Veď majú naozaj dosť príležitostí hrať. Prosím, držte sa zverejnených pravidiel a dajte možnosť zahrať si aj chlapcom, ktorí to roky hrajú neorganizovane a s láskou. Mnoho amatérskych športovcov vám za to poďakuje. Doteraz ten problém nebol, vznikol až teraz...
Uvedomuješ si, že časť hráčov vrábeľského A-mužstva má nad 35 rokov? Ako by to vyzeralo, keby začal turnaj neregistrovaných hrať Milan Šándor, či niektorí hráči z Nitry, či z Levíc?
Držme sa toho, že neregistrovaní sú NEREGISTROVANÍ bez výnimiek. Urobte radosť aj im!!!

Marian Libiak


 
pridané 27.1.2010 19:13:08

VT

S tou blamážou som to prehnal. Za to sa aj hned osparavedlím SORRY ... OK ked ste dohodnutý s hráčmi o upresnení niektorých vecí k lepšiemu gratulujem a držím palce. Ja som nemal vôbec namysli turnaj nad 35 to sa mi páčilo. Ja som mal pripomienku k neregistrovanej časti... jasné, že ako fanda nemusím chápať pravidlá ale rád by som ich vedel lebo predsa pravidlá by mali byť jedny a ako fanda ale nie len ja by som chcel vedieť čo a ako...:)

fanda


 
pridané 27.1.2010 18:46:50

fanda

prosím, pomaly so silnými slovami. neviem, prečo sa do diskusie zapájate teraz a na tomto mieste (to len svedčí o vzťahu slova fanda k vašej osobe), diskusia k danej téme už totiž prebehla na stránkach vrábeľskej ligy (keďže väčšina futbalistov turnaja hráva aj ligu). slovo blamáž je vami vyprodukovaná hlúposť (silný výraz na silný výraz), stačí sa pozrieť do histórie vianočného turnaja a (ak len trocha chcete) pochopíte. hráči nad 35 rokov (aj keď aktívni) sú v našom turnaji vždy považovaní za neaktívnych - prečo je to tak, som už vysvetľoval, kde bolo treba, znova nebudem. navrhol som futbalistom aj riešenie (nebude to ale zmena spomínaného úzusu). a naposledy uvádzam (čo hráči pochopili, vy ako fanda, ani nemusíte): problém nebol v porušení pravidiel (k žiadnemu nedošlo)! problém bol v tom, že sa ešte nestalo, aby sa v jednom mužstve v turnaji neregistrovaných žišlo toľko kvalitných (registrovaných) hráčov nad 35 rokov ...

juro čokyna, vedúci oddelenia kultúry a športu msú


 
pridané 27.1.2010 18:14:02

motorkári

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať, či majú motorkári (bicrossári) jazdiaci v lokalite "kopčeky" povolenie na robenie tohto športu? Podľa katastrálnej mapy je vlasníkom parcely mesto Vráble. Pýtam sa, lebo som mal možnosť vidieť čo dokážu urobiť tieto stroje s pôdou (a to nehovorím o hluku a prachu). Trápi ma to hlavne preto, že koľaje od kolies sú vyjazdené až takmer v Telinskom potoku, ktorý je podľa súčaného MÚSES považovaný za regionálny biokoridor. Ťažko si predstaviť, že živočíchy (hlavne cicavce a vtáky) budú toto územie obývať. Tiež dochádza k devastácii rastlinnej ríše. Nie som žiadny šialený ekoló a ani necítim žiadnu averziu voči motorkárom, len sa snažím uvažovať v zmysle "poznaj a chráň"
Ďakujem za odpoveď

občan nemotorkár


 
pridané 27.1.2010 17:51:45

vianočný turnaj

Chcel by som sa obrátiť na organizátorov resp. organizáciu vianočného turnaja. Ako vieme tento rok skončil turnaj neregistrovaných blamážou. Smerujem na to, že vianočný turnaj je robení pre chalanov, ktorý aktívne nehrávajú futbal a môžu sa konfrontovať so svojimi rovesníkmi (mužstvom ktoré dodržiava pravidlá) čo sa týka vianočného turnaja. Robiť výnimky to je trošku nemiestne. Tak potom nech sa povie pred turnajom, že každé mužstvo má nárok na dvoch aktívnych futbalistov.Pozor!!! Ale to už nebude turnaj neregistrovaných. Prečo to takto kaziť. A čo sa týka nad 35 rokov tí majú svoj turnaj svoje pravidlá tak nech si tam hrajú a zabávajú. A nie niektorý aktívny nad 35 hrajú ešte aj turnaj neregistrovaných. Ked porovnáte chalana zo "školáka", ktorý sa teší na turnaj a nejakého aktívneho futbalistu i ked už má nad 35 rokov výsledok je, že určite ten aktívny pomôže viac tomu danému mužstvu ako chalan zo školáka.
Preto som to napísal teraz po čase, aby sa to už dalo do poriadku ked je napísané neregistrovaný turnaj tak prosím nech je. Keby bol ženský turnaj nech je ale chlapa tam nenájdete. Dúfam, že sme sa pochopili a v budúcnosti sa už nebudú robiť takéto prešlapy, ktoré pokazia celí zmysel podujatia.

Dakujem

fanda vrábelského futbalu


 
pridané 27.1.2010 06:50:59

Vozidlo MsP

V spomínanom čase sa vozidlo MsP nachádzalo služobne v Nitre.
Neviem o aké prekročenie pravidiel cestnej premávky Vám ide.Upresnite.

náč.MsP


 
pridané 25.1.2010 21:19:06

Náčelníkovi Ms. POLÍCIE

Prosím o náčelníka MS. polície o odpoveď na základe knihy jázd, kde sa dňa 22.1. 2010 v čase medzi 17-18:05 nachádalo vozidlo miestnej ms. polície. (len pre upresnenie koniec jazdy o 18:05 bol na sídlisku Žitava).
Zároveň prosím o upresnenie, za akých okolností môže vodič vozidla ms. polície prekračovať pravidlá cestnej premávky.

Oskar


 
pridané 25.1.2010 19:18:17

Michal Demes

V televizii uz nerobim,ale zijem vo Vrabloch,takze trosku sem uz vidim.
Nie je problem oslovit televiziu,stale davaju uputavky s tel.cislom. Stacii zavolat a dat podnet na reportaz.Redaktroi sa len potesia.

Marianna


 
pridané 25.1.2010 09:47:53

mestský rozhlas

informácie z mestského rozhlasu sú uverejňované na týchto stránkach. tzn, sú tu uverejňované všetky oznamy a pozvánky súvisiace s činnosťou samosprávy a spoločenská kronika.
v rámci časových možností uverejňujeme z vysielania ms. rozhlasu aj informácie z činnosti spoločenských organizácií pôsobiacich vo vrábľoch.
čo na stránkach z vysielania rozhlasu neuverejňujeme, sú komerčné oznamy a gratulácie jubilantom.

správca


 
pridané 25.1.2010 09:44:00

chovateľ psov

prosím, konkretizujte, o aké ocenenia, kedy a kým udelené vám ide. preveroval som totiž situáciu na mestskom úrade (na ktorý brýzgate) a nikto o ničom nevie! ak sa neohlásite prostredníctvom tohto fóra, budem váš predchádzajúci príspevok požadovať za klamstvo a o podobný prístup prosím aj všetkých ostatných čitateľov.
ďakujem za pochopenie

správca


 
pridané 24.1.2010 17:10:12

Mestský rozhlas?

Nebolo by možné to čo odznie v rozhlase dať aj na stránku mesta, či už v textovej podobe alebo ako audio file?

mnohí majú internet


 
pridané 23.1.2010 19:23:35

Re: Marianna Bedusova

"Zapne sa svetielko na kamere a kazdy jeden kritik zvesi usi a uteka prec."

Ked sme kritizovali nezmyselnost vystavby veterneho parku a porusovanie zakona s tym suvisiacu, svetieko na kamere Tv Central sa nezaplo...

Zmuva s CE Enegy s. r. o. je platna ci neplatna? Zapne sa svetielko a pomoze najst odpoved na tuto otazku?

Narusena a dlhodobo zanedbavana ekologicka stabilita uzemia kde zijeme, ako aj dalsie temy co nas nenechavaju lahostajnymi neriesime so zvesenymi usami. Verim, ze si na ne Tv Central tiez najde priestor a cas. Ked si uz raz ten cas u Vasej televizie platime, radi by sme ho aj ucelne a objektivne vyuzili. Ak nabuduce pridete do Vrabel, v pohode sa mozeme na tieto temy porozpravat aj na Vasu kameru. Snad Vam to pomoze zmenit si svoj podla mna skresleny nazor na obciansku spolocnost vo Vrabloch so sklopenymi usami, ktora pred Vami uteka prec...

Michal Demes


 
pridané 23.1.2010 18:05:31

Oceneny chovatelia

Na zaklade akych oceneni boli odmeneny chovatelia na polstorocnici organizovaneho chovatelstva ja sam som chovatel psov a dosiahol som snimi tolko vistavnych uspechov ze tolko vistavnych uspechov nemaju vseci chovatelia co dostali ocenenie na polstorocnici no zdasa ze na meskom urade vedia kto ma dostat cenu za chovatelstvo a kto nie

chovatel psov


 
pridané 22.1.2010 13:55:13

TV Central

Peter m.

Nie je pravda,ze Tv Central robi reportaze len na poziadanie a pozvanie mesta. Robila som reportaz s romami na zakostolskej,bola som v ich "obyvackach",vypocula si ich nazor,potom som sa pytala ludi v meste a cuduj sa svete,problem bol vyrieseny,nikomu neprekazal hluk a neporiadok. Detto parkovacie miesta-vsetci maju dobreze nie po dve miesta na jedno auto,tak isto obchvat,zupny dom,fidvar........................ Zapne sa svetielko na kamere a kazdy jeden kritik zvesi usi a uteka prec.

Marianna Bedusova


 
pridané 21.1.2010 23:36:40

Re: Termíny zasadnutí

Ďakujem za bleskovú nápravu.

peter m.


 
pridané 21.1.2010 22:12:50

Kostolna, Zitavska

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

JH


 
pridané 21.1.2010 07:31:11

Re: Termíny zasadnutí

Súhlasím s tým, že to už malo byť zverejnené ako "Plán zasadnutí 2010". Ale ako dosiahnuť, aby tieto procesy fungovali? Informácia tam je, len nie na mieste, kde by mala byť.

Marian Libiak


 
pridané 21.1.2010 01:41:29

termíny zasadnutí

ja si ale tiež myslím, že ak už na stránke je submenu "plán zasadnutí 09", mal by tam byť aj plán na rok 2010 (logika veci nepustí). len kľud, už som na to upozornil kolegyňu, predpokladám, že len pozabudla. človek si nie vždy uvedomí všetky väzby, ani mňa by to bez pripomienky nenapadlo - tiež sa mi to stalo a stáva s mesačným rozpisom užívateľov športovej haly. aj preto je dobre, že je tu toto diskusné fórum.
podobne chcem upozorniť ďalšiu kolegyňu, že na stránke síce máme schválený rozpočet, ale tiež len ako materiál k zasadnutiu, a teda nie tam, kde by ste ho logicky hľadali - v sekcii rozpočet. tlak povinností je veľký, chyby sa stanú. kiežby sa nikdy nikomu nestalo nič horšie

juro čokyna - správca


 
pridané 20.1.2010 23:12:43

Re: termíny zasadnutí

Príspevok bol stiahnutý na žiadosť prispievateľa

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 20.1.2010 20:06:49

To volič

Nerozumiem Vášmu príspevku. Maslo sa predsa nerobí z mlieka, ale z nazberanej smotany tzv. mútením. Ale to by ste museli kúpiť viac ako liter mlieka, aby ste tej smotany nazbierali dosť. Ja som včera kúpil do 2l fľaše od minerálky a dnes mám cca 1 dcl smotany.
Posielam link na článok o výrobe masla
http://www.svetjedla.sk/clanok.php?id=206
My sme kedysi mali doma kravu, nadojila denne cca vedro mlieka a to jedno vedro bolo málo, z pohľadu nazbieranej smotany, na výrobu masla, smotana sa zberala a keď jej bolo dosť, dala sa do mútnika a tam sa mútila a hore sa usadzovalo maslo.
Nič Vám nevyčítam, len sa pokúšam uviesť veci na správnu mieru

Tiež volič, ale aj konzument mlieka z automatu


 
pridané 20.1.2010 15:56:43

terminy zasadnuti

Boli už schválené termíny zasadnutí MsZ? Na stránke je rozpis len na rok 2009.

Ďakujem.

peter m.


 
pridané 20.1.2010 14:07:14

privítanie detí

do konca marca 2010

Juro Čokyna, vedúci oddelenia kultúry a športu MsÚ


 
pridané 20.1.2010 09:16:05

privítanie deti

chcela by som sa spytat kedy bude privitanie deti narodenych v roku 2009, dakujem.

mladá mamicka


 
pridané 20.1.2010 08:52:56

občan a volič

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

Monika


 
pridané 19.1.2010 15:24:33

mlieko

Suhlasim s volicom.Myslim si ze tiez nie je 100%.

obcan


 
pridané 18.1.2010 18:38:35

Jazzfest

Vdaka za odpoved ... Tak verim ze v tom dalsom rocniku budeme moct Luba vidiet a teda hlavne pocut ...


 
pridané 18.1.2010 18:02:53

jazzfest

haha, dobrý pokus! som sa aj čudoval, prečo niekoho zaujíma jazzfest tak skoro!
lubo mi písal 12. januára a ludo kuruc (dramaturg festivalu) mal program zostavený a obtelefonovaný (čiže dohodnutý) už v októbri!
ale, žiadny strach - aj keď to v roku 2010 na festivale určite nevyjde, ten e-mail mam odložený a nezabudnem naň ...

čokyna


 
pridané 18.1.2010 17:06:31

Jazzfest

Dakujem pekne za odpoved ... Este ak mozem otazku, chcela by som sa spytat ci sa na jazzfeste tento rok neobjavi aj skvely jazzovy gitarista Lubo Brtan so svojou zostavou ?


 
pridané 18.1.2010 09:23:30

jazzfest

9. a 10. jún vo veľkej zasadačke MsÚ
streda: David Hodek Quartet (fussion), Tres Y Una & Ondro Juráši (latin), MAREK BALATA (PL) & Ondrej Krajňák (voice jazz)
štvrtok: Soul for Seven (swing), Bashavel Qiuntet (ethno), Jan Přibil Quintet (modern jazz - ČR)
vstupné: 2€/deň
mierne úpravy v poradí účinkujúcich vyhradené ...

čokyna


 
pridané 17.1.2010 23:58:51

mlieko

Tiez mam pocit ze to nieje 100% mlieko bez uprav, ale preslo nejakym mensim odstredenim. Skuste si z toho natrepat maslo, ci to vobec pojde. Ale drzim palce druzstvu, nech im ten automat vydrzi a neskrachuje. Je to draha sranda. Si to Vrable ani nezasluzia. Vid ako vyzera mesto, lavicky, kose, bordel pod oknami... Hlavne ze na odmeny sa vzdy najde dost aj dva krat do roka.

volic


 
pridané 17.1.2010 23:26:11

zrusit prispevok pre TV central

Navrhujem zrušiť príspevok pre TV Centrál a to hneď z viacerých dôvodov:

1. TV Centrál môžu príjimať len zákazníci spoločnosti Satro, ktorých je vo Vrábľoch stále menej. Konkurencia od UPC, T-COM, Orange, Sky link..., túto stanicu nešíria.

2. TV centrál robí reportáže len na objednávku vedenia mesta a tomu zodpovedá aj obsah príspevku. Nikdy som tam nevidel poukazovať na nedostatky v meste. Všetko len úspechy.

3. Tendenčné, poprekrúcané príspevky v kauze veterného parku sú dôkazom toho že nejde o nezávislú televíziu. Odporcovia nedostali nijaký priestor v príspevku o verejnom prerokovaní veterného parku. Namiesto nich tam nastrihali len rozhovory ľudí, ktorí boli za výstavbu ale na prerokovaní nikto z nich nevystúpil.

4. Bez uvedenia autora, alebo sponzora, niekoľkokrát vysielali reláciu o výhodách veternej energie, kde nedali nijaký priestor oponentom. Príspevok mal byť označený ako reklama.

5. ako tu už odznelo, TV Centrál prezentuje predovšetkým primátora za naše peniaze.

peter m.


 
pridané 15.1.2010 21:43:51

Jazzfest

Chcela by som sa spytat ci sa tento rok bude konat jazzfest a ak ano tak ci uz viete aki hudobnici tam budu hrat ??

A


 
pridané 14.1.2010 16:49:18

občan znalý a občas...

Priebeh mestského zastupiteľstva je v novinách napísaný stručne z priestorového dôvodu v novinách. Ak sa chcete dozvedieť o rokovaní zastupiteľstva všetko, nič vám nebráni, aby ste naň prišli a pozreli si ho. Keby ste čítali noviny dôsledne, dozvedeli by ste sa, že v novinách v minulosti bolo uvedené, že interpelácie poslancov budú v novinách uverejnené všetky, preto je tam aj interpelácia o neožehlenom obruse. Podrobnejšie je potom možné jednotlivým témam sa venovať nabudúce. Nikto vám nebráni, aby ste sa zaujímali viac o veci verejné, aby ste neboli ľahostajný. Ak do redakcie novín niekto napíše otázku, tak v novinách na ňu býva odpoveď od kompetentného. Ale musí byť splnená podmienka, aby sa ako Homo sapiens podpísal.

Eva Dóriová, šéfr. novín


 
pridané 13.1.2010 22:39:51

To lubo

Stiahni si zo stránky posledné noviny, tam to nájdeš.


 
pridané 13.1.2010 20:47:18

Mlieko automat

Nechapem,ale vlastne chapem stazovatela. Stazuj sa aj na to krabicove mlieko z retazcov kde mas garantovane ze tam je obsah taky ako sa pise. Ved to je len SRVATKA ak vies o com pisem,ale to je v podstate jedno pre paštikára.


 
pridané 13.1.2010 20:07:00

Re: SME VŠETCI NAOZAJ TAK VEĽMI CHORÍ...???

Vie mi niekto kompetentny odpovedat na otazku: Kolko mestsky urad vo Vrabloch zaplatil z nasich penazi televizii Central v roku 2009? Dakujem vopred za poskytnutu informaciu. Verim, ze to nie je tajna informacia, dakujem este raz :)

lubo


 
pridané 13.1.2010 19:59:21

mlieko

Ja nehovorim ze nie je kvalitne.len som sa chcel informovat kolko je percetne,ale dnes som si to vsimol aj na automate.
A vobec nám to nevadi,ked mi nechuti tak ho nebudem kupovat.


 
pridané 13.1.2010 16:37:08

Eurovision Song Contest

Michalovi Chrenkovi a kapele sa aj tento rok podarilo dostať do jednej z najpopulárnejších súťaží skladieb "Eurovision Song Contest 2010". Kapela si pre tento ročník pripravila skladbu s názvom Kto vlastne som. Chalani sa ukážu v priamom prenose už 22.01.2010. Veríme, že skladba Kto vlastne som sa vám bude páčiť a podporíte ju počas živého prenosu.

 


 
pridané 13.1.2010 15:02:54

Re: Mlieko

Ak píšete, že nie je rozdiel medzi mliekom z obchodu a mliekom z automatu, tak kľudne môžete namiesto piva piť vodu, tiež nezbadáte rozdiel.
Keď si prinesiem domov mlieko z automatu a dám ho na deň do chladničky, vytvorí sa mi na ňom smotana, toto sa mi u kupovaného mlieka ešte nestalo. Už fakt, že sa na ňom vytvorí smotana, svedčí o tom, že to mlieko je iné, kvalitnejšie.
Mlieko predávané z automatu musí byť pravidelne kontrolované, inak by nebol možný jeho predaj na verejnosti.
Sme my zaujímaví občania. V iných mestách sa tešia, že majú redajné automaty na mlieko, nám aj to vadí.

občan


 
pridané 13.1.2010 11:36:06

SME VŠETCI NAOZAJ TAK VEĽMI CHORÍ...???

Prečo tá otázka? Nie je to žiadna provokácia. Prosím prečítajte si "Naše Vráble" číslo 1/2010. Kvalitu týchto novín nechem a nebudem komentovať.Stačí si prečítať Štatút periodika a Štatút redakčnej rady ktorá v skutočnosti vôbec neexistuje a je jasné, načo a koho sú to noviny, za moje za Vaše peniaze. Je síce po silvestri ale v našich novinách je vlastne silvester vždy, po zasadnutí nášho mestkého parlamentu, len tak sa dá nazvať spôsob, akým je jeho priebeh opisuje pani redaktorka. Najlepšie sú interpelácie. Keď čítate tú istú vetu po tretí krát a už si myslíte, že asi ste pochopili čo sa poslanec vlastne pýtal, a potom nasleduje ďaľší hlavolam, pretože vôbec nerozumiete odpovedi primátora. No noviny sú samostatná kapitola.
Zaujal ma a dúfam, že nielen mňa obsah otázok (interpelácií) poslancov a samozrejme aj odpovedí pána primátora. Za zmienku stojí aj interpelácia (veď je, alebo to bol vlastne silvester) pani poslankyni H.Kováčovej o tom, že nebol na stole ožehlený obrus pri slávnostnom zasadnutí MsZ. Otázky o tom ako sa má rsp. ako sa postupuje pri oceňovaní a odmeňovaní aktívnych občanov, ale hlavne z odpovede niet pochýb, že poslanci v našom meste ťahajú za kratší koniec, vládne pán primátor. Lenže, ani zo Štatútu mesta a už vôbec nie zo zákona o obecnom zriadení to také jasné nie je, že pán primátor o tom sám rozhodne tak ako odpovedal poslancom na ich nespokojnosť. Okrem toho poslanci predsa vždy v takom prípade ešte schvaľujú finančnú odmenu ocenenej osobe. Viackrát som tu už písal, že nevedomosť poslancov a naša ľahostajnosť nás oberá o právo spolurozhodovania. To samozrejme nahráva ľudom ktorí po moci bažia a tak pomaly a isto zisťujeme napr:
- že z našich peňazí sa platí aj televízia TV Centrál kde reprezentuje naše mesto hlavne pánom primátor,
- že poslanci nevedia aké je úverové zaťaženie mesta a žiadajú písomnú informáciu,
- že poslanci schválili koniec spolupráce s investorom Veterného parku CE Energy a teraz zisťujú, že tá spolupráca o ktorej obsahu zrejme toho veľa nevedia sa ukončiť nedá, aspoň tak im odpovedal pán primátor,
- že občania na sídliskách si robia smetisko aj už pri nových uzamknutých stanovištiach na odpad, že odpad neseparujú, a že sa s tým robiť nič nedá, konštatujú kompetentní,
- že, atď. radšej nebudem pokračovať.
Už sa zvolebnieva či, čo?!!!
Prosím všetkých poslancov a občanov budme aspoň trochu spoluzodpovední a zaujímajme sa viac o veci neše spoločné - verejné.
Do kedy si budeme musieť písať na vchodové dvere našich bytových domov " PROSÍM ZATVARAJTE DVERE" tu býva predsa homo sapiens.
Prepáčte všetci ktorí si myslíte,že sa Vás to netýka.
Ďakujem prejem pekný zbytok dňa.

občan neznalý a občas možno znalý


 
pridané 13.1.2010 11:31:43

To občan znalý

Vy sa pýtate, prečo v tomto meste nebola žiadna kultúrna, ani spoločenská akcia, ktorou by sme si pripomenuli udalosti spred 20 rokov? Predpokladám, že myslíte November 1989.
Čo ste konkrétne Vy urobili pre to, aby sa nejaká akcia uskutočnila? Ak ju niekto mal zorganizovať, tak to mali byť občania mesta, určite nie Mestský úrad.
November 1989 bol občianskou aktivitou, ktorú neriadila ani vláda, ani odbory, či mestá. Aj spomienka na tento významný deň by teda mala byť výsledkom občianskej aktivity.
Sú tu predsa ľudia, ktorí založili mestskú organizáciu Verejnosti proti násiliu. Zrejme nikto z nich nepocítil potrebu zorganizovať niečo, stretnúť sa, pripomenúť si tú dobu, lebo dnes si to už mnohí nepamätajú. Bol by som takúto aktivitu uvítal od ponovembrového primátora, ktorý bol primátorom dve volebné obdobia a určite by vedel veľa povedať o tom, ako mesto vyzeralo pred rokom 1898. Mnohí by si zrejme uvedomili, že to, čo je dnes samozrejmosť, pred 20 rokmi samozrejmosťou nebolo. Možno by sme si viacej vážili to, čo máme... Možno... Nestalo sa, nepripomenuli sme si.

občan


 
pridané 12.1.2010 23:05:35

Mlieko

Dobrý den.
Viete mi niekto odpovedat kolko percent by malo mat mlieko z automatu ktorý je pri mestskom urade.
Robila sa vobec nejaka kontrola na to mlieko ci ma tolko percent ako predajca uvadza.
Myslim ze to mlieko je odtucnene a odstredovane a vobec nie je rozdiel medzi mliekom z automatu a mliekom z obchodu.Takze ak je mozne dajte prosim vediet kolko percent ma.alebo si mame poslat vzorku do laboratoria?


 
pridané 12.1.2010 14:43:27

Moje poslanecké fórum

je už prístupné aj na adrese www.libiak.sk. Za nejaký čas bude súčasťou kompletnej www stránky.

 

Ing. Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 12.1.2010 08:29:26

Kanalizácia

"miloš"
Informácie o výstavbe kanalizácie v mestskej časti HORNÝ OHAJ,Vám poskytnú pracovníci odd.ŽPaV .Momentálne je podaná žiadosť o financovanie z fondov EÚ.

ŽPaV


 
pridané 11.1.2010 18:56:41

Ples 2010

Máme informáciu, že mestský ples sa bude tento rok konať 13.2.2010 a cena za jednu osobu bude 40 €. Keďže sme jeho takmer pravidelní účastníci, chceme sa spýtať kompetentných, čo všetko je v cene, ktorá sa každoročne neprimerane navyšuje, zahruté. Po skúsenostiach z ostatných rokov nás totiž stále viac a viac nepríjemne prekvapí zdĺhavý, nezaujímavý a možno i zbytočný program. Dávame preto návrh, aby bol zverejnený program tohtoročného plesu v dostatočnom časovom predstihu. Táto, inak výborná spoločenská udalosť, tak svojím obsahom začína pripomínať prehliadku rôznych "umeleckých" formácií a nie to, čo má ples ponúknuť: zábavu, zábavu a opäť zábavu.

účastníci plesu


 
pridané 11.1.2010 16:56:33, milos

Názov

Dobrý deň.

Chcel by som sa dozvedieť kedy bola premenovaná obec Horný Ohaj na Horný Oháj. Ten dĺžeň tam má biť? Ak sa zmenil názov prečo ste o tom neinformovali.

Za odpoveď vopred ďakujem.
 

miloš


 
pridané 11.1.2010 16:48:53, milos

Kanalizácia

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať kde môžem nájsť informácie o výstavbe kanalizácie v prímestskej časti HORNÝ OHAJ.

Vopred ďakujem

miloš


 
pridané 10.1.2010 22:21:46

Občan mesta Vráble

V úvode tohoto roka Mesto Vráble po predchádzajúcom rokovaní, ktorého som sa zúčastnil vystavilo objednávku na vyhotovenie, dodávku a zabezpečenie skúšobnej prevádzky nového registrovaného diskusného fóra. Predtým sme kontaktovali niekoľko mestských úradov, ktoré majú skúsenosti s prevádzkovaním podobného systému aby sme získali čo najviac informácií. Termín dodávky je predbežne stanovený na úvodný týždeň mesiaca február pokiaľ nenastanú nepredvídané okolnosti.
S úctou

Ing. Ján Jamrich, prednosta MsÚ vo Vrábľoch


 
pridané 9.1.2010 21:36:10

Pre pána primátora,poslancov a samozrejme všetkých občanov,

Od vzniku samosprávy t.j. od zániku Národných výborov, presnejšie december 1990,naše mesto oceňuje iniciatívu svojich občanov, ktorí sa pričinili angažovanosťou o jeho rozvoj,rsp. nejakým spôsobom naše mesto úspešne reprezentovali, či inak pozitívne zvidideľnili.Určité základne pravidlá pre postup pri oceňovaní je zakonponovaný v Štatúte mesta.Iniciatíva na konkrétne ocenenie môže vychádzať od občanov samotných prostredníctvom poslancov a samozrejme, navrhy môže predložiť aj primátor.Návrhy sa riadili zásadou,že samospráva nebude oceňovať aktivity z obdobia totality i napriek tomu,že medzi nami žijú občania, ktorých práve minulý režim neocenil, len preto,že neboli s ním dostatočne loajálny.Ocenenie týchto občanov,okrem toho, že ich aktivita bola za úplne iných spoločenských a politických podmienok, mohlo byť spochybňované rsp. znižovaný ich význam,hlavne zmenou politického systému. Jednoducho povedané,za totality to boli komunisti,čo si vzájomne dávali ocenenie a po roku 1989 to budú zasa len tí čo majú moc a vplyv.Preto bola táto zásada prijatá,aby sa ten proces nespolitizoval a oceňovanie aktívnych občanov malo spoločenské uznanie a nestratilo objektivitu. Žiaľ v posledných rokoch sme svedkami toho, ako sa nielenže tieto zasady ignorujú, ale sú oceňovaní občania, ktorí za existencie samospravy pre mesto nič neurobili, ale zato sa významne podielali na rozvoji mesta v čase totality a samozrejme všetci ocenení bolo nielen významní občania,ale aj významní členovia jedinej strany, ktorá mala moc 50 rokov. Tychto ľudí mal oceniť predseda MsNV a nie primátor. Nakoniec,všetci v čase totality boli viackrát ocenení,len pán primátor to asi nevie. Alebo je za tým niečo iné...? Čo tak dať pred budovu samosprávy znovu späť podstavec so sochou vyznamného rodáka Śtefana Majora ? To ešte našu "pravicovú" domácu koalíciu nenapadlo? Velmi sa tomu čudujem,lebo na naši miestny "historici" ho vedú v zozname ako významnu osobnosť.Čo keby sme sa tak dokázali pozrieť pravde priamo do očí a povedali si otvorene,ako to s nami vlastne je. Prečo napr. v našom meste nebola žiadna spoločenská ani kultúrna aktivita venovaná 20 výročiu nežnej revolúcie? Ako je v kronike nášho mesta spracovaná kapitola z pred 20 rokov ? Ďakujem za pozornosť a pochopenie. Očákavam serióznu diskusiu.

občan znalý


 
pridané 8.1.2010 15:02:32

namestie

Mesto získalo financie na revitalizáciu námestia vo výške 1.058.824 € bez DPH. Bola vyhlásená verejná súťaž na zhotoviteľa, ktorá konči 12.1.2010.

Prečo mesto nezverejnilo projekt na webstránke mesta? Má predsa niekoľko možností. Do rubriky Oznamy, Projekty, Elektronická úradná tabuľa, Vrábeľské noviny... Nič z toho sa nevyužilo, pritom projekty ktoré sa realizovať nebudú na stránke mesta zverejnené sú.

Dnes je každý projekt distribuovaný v elektronickej forme, takže nevidím dôvod prečo to mesto nesprístupní pre všetkých v plnom znení.

Malo sa to urobiť už v čase pripomienkovania, ale nedočkali sme sa. V čom je teda problém? Je ten projekt taký zlý že ho nemôžeme vidieť všetci ktorí nemáme možnosť navštíviť v pracovnej dobe MsÚ?

peter m.


 
pridané 8.1.2010 09:36:25

re: Ing. Ján Jamrich, prednosta MsÚ vo vrábľoch

Dakujem za Vase upresnenie. Uvadzate:

"Okrem toho pripravujeme na našom portály registrované diskusné fórum, od ktorého si sľubujeme okrem samotnej registrácie diskutujúcich aj zvýšenú kultúru diskusných príspevkov."

Dane riesenie urcite napomoze zvysit uroven oficialneho fora mesta Vrable. Po dvoch rokoch priprav mozete prosim konkretizovat, kedy bude nove forum dane do prevadzky?

S uctou,

Obcan mesta Vrable


 
pridané 8.1.2010 00:06:01

Nové fórum, občan mesta Vráble

Mestský úrad vo Vrábľoch urobil dostatočný priestor na oficiálnej stránke mesta Vráble pre poslancov Mestského zastupiteľstva vo Vrábľoch, ako aj pre občanov mesta Vráble a ostatných komunikácie chtivých záujemcov o diskusiu. Svedectvom uvedeného sú stále živé témy v diskusných fórach. Nie je naozaj zvykom aby mestá a obce vytvárali poslancom ich vlastné stránky. Každý občan alebo záujemca má možnosť prostredníctvom diskusného fóra vyjadriť slušným spôsobom svoj názor, reakciu alebo postreh. Navyše MsÚ zriadil pre poslancov MsZ po dohode s nimi mailové adresy na priamu komunikáciu s voličmi resp. so záujemcami o komunikáciu.
Okrem toho pripravujeme na našom portály registrované diskusné fórum, od ktorého si sľubujeme okrem samotnej registrácie diskutujúcich aj zvýšenú kultúru diskusných príspevkov. To že chce pán poslanec komunikovať s ľuďmi zvoleným zákonným a slušným spôsobom je prejav jeho slobodnej vôle a preto neuvažujeme vytvoriť osobné stránky pre poslancov MsZ
S úctou

Ing. Ján Jamrich, prednosta MsÚ vo vrábľoch


 
pridané 7.1.2010 21:43:12

BRO záverečné stanovisko

Dávam do pozornosti záverečné stanovisko MŽP k projektu RCZBROV.
"Regionálne centrum zhodnocovania biologicky rozložiteľných odpadov Vráble"

Schválený je variant 1, ktorý je pri novom zbernom dvore, teda zhruba 300 metrov od obytnej zóny. (zamietli variant 2, ktorý mesto navrhlo do tesnej blízkosti rodinnej zástavby)


http://eia.enviroportal.sk/dokument.php?id=81588
...
Na realizáciu sa odporúča variant č. 1 uvedený v zámere, tzn. výstavba Regionálneho centra na zhodnocovanie vybraných druhov BRO v katastrálnom území Vráble, na parc. č. C-KN č. 4937/3.
...
Bratislava 08. 12. 2009

peter m.


 
pridané 7.1.2010 11:20:07

Marian Libiak, poslanec MsZ + Predosta MsU

"Nebýva zvykom, aby mestá vytvárali poslancom ich osobné stránky. Ja predsa nie som poslancom mestského úradu, ale poslancom, ktorého zvolili občania vo voľbách. Fórum, ktoré som si zriadil je moja osobná záležitosť."

Osobne stranky poslancov s moznostou adresnej a neanonymnej diskusie by mali byt standardnym riesenim oficialnej stranky mesta v casti stranky venovanej poslancom MsZ Vrable. Mesto ma zakupeny program umoznujuci taketo riesenie. Osobne stranky a zalezitosti nech si kazdy obcan tohoto mesta riesi ako mu zakon, moznosti a jeho zrucnosti umoznuju. Poslanci su vsak verejne cinne osoby, volene + platene z nasich dani, rovnako ako aj tato stranka a ludia co za nu zodpovedaju. Dane skutocnosti uvadzam koli tomu, aby prednosta MsU v danom smere uz konecne po viac ako dvoch rokoch nikam neveducich diskusii zjednal vo veci napravu.

Obcan mesta Vrable


 
pridané 7.1.2010 09:02:34

Nové fórum

Pán poslanec komunikovanie s Vámi cez inú stránku ako cez oficiálnu stránku mesta stráca charakter verejnej diskusie to predsa viete. Určite nie je v poriadku, že ste v tom sám. Stále čakám a nielen ja, že sa do verejnej diskúsie zapojí viac poslancov, prednosta, častejšie by mohli reagovať aj vedúci jednotlivých oddelení MsÚ a pochopiteľne aj pán primátor. Na jednej strane Vás chápem, ale vypadá to žiaľ tak, že keď opustíte tento priestor Vy a nestane sa nejaký zázrak, toto fórum prestane mať význam a budú si v ňom vybíjať emócie občania medzi sebou čo sa aj tak napriek nejakým pravidlám neustále deje. Už viackrát som napísal, že ja nekomentujem názory diskutujúcich občanov aj keby boli podľa mňa akokoľvek scesné a predsa sa to neustále deje. Celkom to nechápem lebo sa za každým pri mojej otázke či uvahe obraciam na konkretnu osobu. No zrejme sú tu aj nejaký "hovorcovia" ( Jaro, Peter a ďaľší). Takže pán poslanec, ešte zvážte svoje rozhodnutie, neopúšťajte tento priestor, radšej skúste niečo vymyslieť, ako zlepšiť toto fórum a hlavne zapojiť do neho viac kompetentných. Veď predsa tu nezaznieva len samá kritika. Ako chcete zlepšiť svoju prácu bez nej ? Tu ste predsa natoľko zviditeľnený ako keby naše mesto malo len jedného poslanca. Ďakujem. Verím, že budete naďalej stredobodom našej pozornosti.

občan znalý


 
pridané 6.1.2010 23:13:27

RE: Záleží nám na vzhľade našich

obcan mate v tom hokej. prechod z analogu na digital sa dotyka len minimalneho poctu ludi, ktori este prijimaju TV signal na klasicku antenu. Vsade kde ludia pozeraju okrem stv, markizy a jojky aj nieco ine, uz maju kablovu TV, IPTV od orange, bitcompu, t-comu..., alebo maju vlastnu parabolu na satelitny prijem. tychto ludi sa prechod na digital nijako nedotkne, pretoze to riesil poskytovatel. V mnohych pripadoch zmenu anten nebudu musiet robit ani analogovi prijiímatelia, staci im dokupit settopbox. Dalsia vec je, ze prechod na digital neprinesie vyssiu kvalitu oproti analogu, ale nizsiu, koli vysokej kompresii ktora sa na Slovensku pouzila. Ak chce niekto naozaj kvalitu ma jedinu moznost a tou je satelitny prijem, kde je aj moznost prijimat HD stanice. Ma tiez moznost pozerat zrusene stanice tv Prima, TV Nova a nie je odkazany na milost a nemilost miestneho poskytovatela, ktory si meni stanice ako sa mu zachce. Mesto zrejme urobilo maximum. Dotiahli sem vacsinu poskytovatelov TV signalu, ale ziadny z nich nenahradi moznosti individualneho satelitneho prijmu, takze vzhlad zelenych panelakov sa bude uz len vylepsovat mnozstvom satelitnych anten v kazdom byte.

tv maniak


 
pridané 6.1.2010 21:11:47

To občan znalý

Vážený občan znalý,
ak už citujete, tak citujte a nevymýšľajte si. Nepísal som, že sa "tlačilo na poslancov", prečítajte si láskavo ešte raz a pozorne môj príspevok. Ak hovoríte o bezprecedentnom porušovaní zákona o slobodnom prístupe k informáciám, smerujte túto Vašu aktivitu niekde inde. Poslanec nemá technické možnosti napĺňať literu zákona, ale nie raz som to na zastupiteľstve vyžadoval. Ja sa naozaj nemám prečo ospravedlňovať, nedokážem ovplyvňovať riadenie úradu, prepáčte mi to.
Ak je Vám na základe tohto príspevku ľúto, že ste ma volili, tak mne nebude ľúto, že ma už viac voliť nebudete. Pre to, aby tu fungovala internetová komunikácia v zmysle zákona som urobil toľko, koľko som zo svojej pozície mohol, o čom Vy samozrejme nemôžete nič vedieť, keďže sa mestských zastupiteľstiev nezúčastňujete, takže nemám výčitky svedomia voči Vám, ani voči ostatným občanom mesta.
Pán občan znalý, vyzdvihujete tak trochu túto stránku (mysleli ste zrejme Fórum). Viete, kto bol za to, že bola zriadená a že ešte nebola zrušená? Mám snáď ja, alebo iní poslanci suplovať prácu tých, ktorí sú za to platení? Veď ste tu napísali, že mesačná odmena nám nepatrí, že byť poslancom je česť.
Pre mňa to nie je len česť, ale aj práca - toto ste Vy zatiaľ nepostrehli a nikdy nepostrehnete.
Nie mi je jasné, prečo fackujete tam, kde s Vami chcú komunikovať, ale to je asi Vaša politika.
V tomto fóre ja už zrejme viac reagovať nebudem, práve preto, že nakoniec som na vine ja.
Práve z toho dôvodu som zriadil vlastné diskusné fórum, kde Vás rád privítam. Dúfam, že nájdete toľko občianskej odvahy a prihlásite sa!!!

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 6.1.2010 20:21:41

To Obcan mesta Vrable

Za tým, že som si vytvoril vlastné fórum nie je "profesionalne zlyhanie ludi riadiacich veci verejne vo Vrabloch".
Nebýva zvykom, aby mestá vytvárali poslancom ich osobné stránky. Ja predsa nie som poslancom mestského úradu, ale poslancom, ktorého zvolili občania vo voľbách.
Fórum, ktoré som si zriadil je moja osobná záležitosť. Chcem, aby ľudia, ktorí chcú komunikovať so mnou mali na to vytvorený priestor. Je to môj virtuálny priestor na stretávanie s voličmi, občanmi mesta.
Neemigroval som virtuálne do Čiech, využil som server, ktorý poskytuje možnosť vytvorenia registrovaného fóra.
V krátkom čase by malo byť uvedené do prevádzky aj registrované fórum mesta.
To, že chcem diskutovať s ľuďmi tak, ako si to ja predstavujem, nie je nezdravý jav. Som slobodný občan mesta a tohto štátu. Je to jedna z možností, ktorú využívam.
Netreba za tým hľadať žiadnu senzáciu.

Marian Libiak, poslanec mesta Vráble


 
pridané 6.1.2010 09:44:09

re: Nové fórum + ziadost prednostovi MsU Vrable

Vytvorte prosim priestor nasim poslancom na ich osobne stranky a diskusne fora, nech nie su nuteni virtualne emigrovat do Ciech, alebo na ine webove stranky a otvrat si tam fora na komunikaciu s nami - obcanmi mesta Vrable a svojimi volicmi. Zriadovane for poslancov mesta Vrable mimo oficialnej stranky mesta Vrable povazujem za nezdravy trend a profesionalne zlyhanie ludi riadiacich veci verejne vo Vrabloch.

Obcan mesta Vrable


 
pridané 5.1.2010 23:07:18

Nové fórum

Vážení občania,

ponúkam Vám komunikáciu v mojom poslaneckom diskusnom fóre na adrese libiak.surikata.cz.
Teším sa na efektívnu a slušnú komunikáciu.

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 5.1.2010 15:00:14

Nefunkcne forum - Veterný park

Pan spravca, prelozte prosim tento prispevok do fora "Veterný park" - kde bola zrusena moznost pridavat prispevky.

Tymto verejne ziadam pana primatora o pisomne vyrozumenie a pravne ucinne zdokladovanie, ako bolo splnene uznesenie 69b/2009

"U z n e s e n i e číslo 69b/2009

Mestské zastupiteľstvo
na základe čl. 2 Dohody o spolupráci medzi Mestom Vráble a CE Energy, s.r.o. zo dňa 26.5.2006 v znení Dodatku č.1 zo dňa 29.2.2008

n a v r h u j e

primátorovi mesta ukončiť ďalšiu spoluprácu so spoločnosťou CE Energy, s.r.o."

Michal Demes


 
pridané 5.1.2010 12:58:24

linka 159 spoplatnena

Od 1.1.2010 sa za volanie na linku mestkej policie plati 0,75€ za minutu...
Ma mestska policia aj miestne cislo?

viac na www.seredonline.sk


 
pridané 5.1.2010 11:47:50

Záleží nám na vzhľade našich

Spôsob televízneho vysielanie sa bude meniť rsp. sa mení, prechádza sa z analógového systému na digitálny. To znamená že si budeme musieť zabezpečiť aj nový- iný spôsob prijmu signálu. A tu je problém, pred ktorým stojí každý majiteľ televízného prijímača. To, že na našich balkónoch pribudajú antény dáva tušiť, že spoločenstvá vlastníkov bytov a ani mesto tomuto problému nevenujú pozornosť a každy si to rieši po svojom. Myslím si, že aj v záujme mesta by malo byť, hľadať spolu so spoločenstvami spôsob ako podľa možnosti eliminovať či obmedziť súčasný trend. Dúfam, že nám na tom všetkým záleží.

občan neznalý


 
pridané 5.1.2010 10:08:24

Pán poslanec .... !

V poslednom svojom príspevku ste uviedol o. i. citujem: "Najskôr sa tu TLAČILO na poslancov, aby boli zverejňované materiály atď."
Prepáčte pán poslanec ale mám tentokrát z Vás veľmi zlý pocit. Napriek tomu,že sa snažíte komunikovať s občanmi na týchto stránkach ako jediný. Miesto slovka PREPÁČTE za to, že sme tu porušovali bezprecedentne zákon o informáciách slovko "TLAČILI". Je mi ľúto pán poslanec PEPÁČTE Vy mne, že som Vás volil. Keď máte evidentný problém s dodržiavaním zákona to samozrejme platí dvojnásobne aj o štatutárovi mesta. Je mi dnes jasné, že keby nebolo tejto stránky pokračovali, by ste v tom ďalej. Ešte mám poslednú nádej, že ste to tak celkom nemyslel ako ste to napísal. Lebo to skutočne vyzerá tak ako keby ste sa nad voličom zmilovali rsp. mu urobili láskavosť. Prosím zamyslite sa nad tým. Lebo naozaj nebudem mať koho voliť.
Ďakujem za pochopenie a prajem pekný deň.

občan znalý


 
pridané 4.1.2010 12:29:37

LSKxP ?

1.
Ja som sa celkom vazne opytal na preklad do zrozumitelneho jazyka pretoze na vyveskach po meste je este aj dnes len tento text:
"Návrh na schválenie predloženia Žiadosti o podporu Lokálnej stratégie komplexného prístupu"

2.
ziadna pozvanka na hlavnej stranke mesta ani v oznamoch nebola zverejnena.

3.
material k prerokovanemu bodu sa na webe objavil az dva dni po zasadnuti...

Ale inak ste to napisal velmi pekne, takto by to malo fungovat. Ale len vdaka nedoslednej kontrole zo strany poslancov tomu tak stale nieje.

a prajem setko dobre do noveho roku
fero


 
pridané 3.1.2010 18:48:13

archivácia

Príspevky z novembra nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 2.1.2010 20:11:03

lyzovacky

organizuje mesto tento rok nejaky autobus na lyzovacku?

martin


 

 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka