Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

Všeobecne

pridané 29.12.2009 11:06:44

Želanie

Všetkým, ktorí sa snažia nám, občanom odpovedať na naše otázky želám pevné zdravie fyzické aj duševné, trpezlivosť a veľa rozumných rozhodnutí v roku 2010.

Giselle


 
pridané 28.12.2009 12:51:35

LSKxP

Priatelia, zdá sa, že v tomto meste to jednoducho nefunguje. Najskôr sa tu tlačilo, aby boli zverejňované materiály k zastupiteľstvu, keď sú zverejnené, niektorí nerozumejú o čo ide, niektorí si robia srandičky.
Prepáčte, potom sa nečudujte, že tu nikto z kompetentných nemá chuť prispievať.
Pán "obcan", keby si bol prečítal zverejnený dokument, bol by sa doszvedel, že sa jedná o predloženie Žiadosti o nenávratný finančný príspevok v rámci Lokálnej Stratégie Komplexného Prístupu (LSKxP) k Marginalizovaným Rómskym Komunitám (MRK). Dané skratky sú v dokumente vysvetlené, takto to pomenoval niekto, kto je zodpovedný za prísun eurofondov na vládnej úrovni, nevidím dôvod robiť z toho silvestrovskú náladu.
Snáď by ste mohli pochopiť, že materiály, ktoré sa zverejňujú v súvislosti s mestským zastupiteľstvom nemôžu mať 30 strán s podrobným vysvetlením pre všetky vekové a vzdelanostné skupiny, to by sme sa nikam nedostali.
Predložený dokument svojou úrovňou zodpovedá prerokúvanému materiálu, tak tu prosím Vás nestresujte ľudí.
Všetko najlepšie v novom roku, veľa trpezlivosti a tolerancie želá

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 28.12.2009 11:00:27

pre obcana

nechapem,ako niekto nemoze pochopit taku jednoduchu "Výzvu",podla mna je to len z globalneho aspektu iba principialne bazirovanie na mentalite humanneho komponentu a je irelevantne o tom polemizovat

koule


 
pridané 26.12.2009 09:09:40

Lokálna stratégieakomplexného prístupu

Prosim kompetentnych o nejaky preklad do zrozumitelneho jazyka.
dakujem. fero

................................

Výzva je zameraná na prioritné osi a opatrenia 6 operačných programov príslušných k LSKxP zameraná na MRK:-))

S prianim veseleho Silvestra:-)

obcan


 
pridané 23.12.2009 17:41:42

Vianoce

šťastné a veselé, pod stromčekom veľa zdravia a rodinnej pohody želá všetkým vrábľanom

Marian Libiak


 
pridané 22.12.2009 14:17:29

hhhh

ale no tak! čomu na tom nerozumiete? to vás naozaj tak pokazilo 40 rokov komunizmu? ako, prosím, môžete porovnávať súkromné firmy s verejnou správou? priateľu, o tom to je: firmy, fabriky, obchody či podniky už nie sú všetkých a ako hospodária, tak žijú. platy sú ich vnútornou záležitosťou. verejná správa je však ten rezort, ktorý žije z našich daní, teda priamo z nami zarobených peňazí. preto tu neexistujú tajnosti - aspoň nie u volených predstaviteľov! to bolo možno za komunizmu, že sme nesmeli poznať platy súdruhov tajomníkov, aby sme nevedeli, ako si tie nevzdelané dosadené protekčné indivíduá žijú za naše peniaze. váš príspevok vyznieva presne naopak, ako by mal! niekde je chyba, a obávam sa, že nie u občana znalého. prečo nás tak "vytáča" občianske povedomie? veď, keby bolo všetko v poriadku (= tak, ako má byť), tak by podobné príspevky občanov znalých vyznievali možno smiešne a hlúpo, možno smutne a určite nepotrebne. zatiaľ však máme od tohto ideálu (nemyslím len v našej samospráve, ale vo všeobecnosti - teda aj v našej samospráve pod heslom vždy je čo naprávať) ďaleko.
nespochybňujem, že kto pracuje, zaslúži si plat. nespochybňujem rozhodnutie našich poslancov, ktorí schválili odmenu primátorovi (zodpovedne voči nám, svojim voličom, ktorí možno s nimi bývame v jednom vchode), tým pádom nespochybňujem ani odmenu primátora (bez ohľadu na to, čo doporučuje nejaký nikomu sa nezodpovedajúci politológ marušiak - keby aspoň ekonóm!, či občan volič, či lubo - o ktorých profesii tiež nič neviem). niekedy mi to pripadá tak, že niektorí prispievatelia sem píšu, len aby sem písali, tlačia, len aby tlačili a kritizujú, len aby kritizovali (aj keď o veci často nevedia, alebo do nej vidia len povrchne).
ale inak, pekné sviatky pokoja a mieru v duši (však?)

juro čokyna


 
pridané 22.12.2009 10:05:03

Vianočný pozdrav

Na Vianoce,keď svet stíchne,
nech Vám božie dieťa vdýchne
pokoj,radosť a posilu,
nielen v túto svätú chvíľu,
ale taktiež v novom roku
nech Vás vedie v každom
kroku.

Všetkým, dobré zdravie, občiansku statočnosť a dobrú vôľu
úprimne praje
občan neznalý a občan znalý

občan neznalý a občas možno znalý


 
pridané 21.12.2009 21:36:43

pre:obcan znaly

Pan obcan znaly preco Vas to tak zaujima? V zahranicnych firmach je zvykom ze sa platy nezverejnuju a viete preco to je? No preto lebo ludia su zavistlivci a neprospieva to pracovej moralke. Osobne si pametam ako sme v Tesle stali pred nastenkou kde boli platy vsetkych zamestnancov a v tichosti sme zavideli tym ktory boli v KSČ. Po pade komunistov som tych ludi videl ako dlhu dobu chodili na urad prace a nevedeli si najst pracu ale to je uz zas o niecom inom. Takze pokial si niekto robi svoju pracu dobre zasluzi si za nu aj zodpovedajuci plat.

hhhh


 
pridané 21.12.2009 15:32:14

Odmeny pre primátora...

Na tomto diskusnom fóre som vypočítal plat nášho primátora a tiež aj jeho odmenu.Bolo to 26.11.2009. MsZ na svojom poslednom zasadnutí mu schválilo za 2.polrok takú istú čiastku ako za 1.polrok. Pre úplnosť:
plat - 1880.- EURO (56.782.-Sk)
odmena - 3384.- EURO (101.939.- Sk)

V prípade,že môj výpočet je chybný prosím o prepáčenie a vykonanie opravy kompetentnými.
Ďakujem

občan znalý


 
pridané 20.12.2009 09:31:34

Nález psíka

Večer sobotu 19. decembra bol na Dukelskej ulici nájdený bernský salašnícky psík. Info na tel. 0907 751 113

Fero


 
pridané 19.12.2009 21:49:19

Snezenie a Vepos

Velke DAKUJEM, Vepos-aci dnesnu snehovu nadielku ste zvladli na 100%.
Hlavne chodniky mechanizmy, prechody pre chodcov rucne docistenie, fakt ukazkovo.
Strojnik na UNC, ale aj ostatnim patri uznanie.
Prajem pekne sviatky

JH


 
pridané 18.12.2009 16:03:32

Re: odmeny pre primatora

"Politológ Juraj Marušiak považuje takýto prístup primátorov za reklamu z verejných zdrojov. „Pokiaľ sa od občanov očakáva, že sa budú v dôsledku krízy uskromňovať, je nehoráznosťou, že si starostovia a primátori nechávajú schvaľovať mimoriadne odmeny a ešte si za ne budujú predvolebný imidž.“

Nerozumiem, preco by primator mal mat nejaku odmenu. Ved buduci primator ide do funckei dobrovolne, nikto mu nedrzi zbran pri hlave, je to kazdeho slobodne rozhodnutie. Primator by mal dostavat normalny plat, 12 mesiacov a ziadne odmeny navyse. Presne ako pise horeuvedeny politolog, je to nehorazne si takto robit kampan. Su to peniaze nase, nie jeho! To iste plati aj o mestskych novinach. Rozhadzovanie penazi pre nejakych samolubych ludi. Tie trapne stlpceky, kde primator bol, co jedol, s kym sa stretol... Mna to nezaujima, ja chcem vidiet vysledky. Mestske noviny nie su primatorske noviny, to si vela z tycho "narcisov" trochu myli.

lubo


 
pridané 18.12.2009 08:11:20

Prac.- zberný dvor

Vážený TT ak je nejaký problém rád Vás uvítam na Vepose a vyjasníme si situáciu a vykonáme potrebné opatrenie. Pracovník bude poučený o tom aby sa taká situácia už nezopakovala . No a k pracovníkom. Na zb. dvore je zamestnaný len 1 pracovník ostatný sú VPP a chodia dotrieďovať odpad. Takže nemáte pravdu v tom , že sa tam zamestnáva viacej ľudí ako je treba.
Ďakujeme za pochopenie

Vepos


 
pridané 18.12.2009 00:24:16

odmeny pre primatora

Kedy sa obyvatelia Vrabel dozvedia vysku schvalenej odmeny pre primatora?
http://www.sme.sk/c/5158029/kriza-a-volebny-rok-sekaju-odmeny-primatorov.html

Primátor Bratislavy 380-tisíc korún
Nitra 242-tisíc korún
Zvolen 9660 eur
Hnusta 1825 eur
Medzilaborce 8459 eur
Holic 12 450 eur
Martin 5000 eur

Martinský Andrej Hrnčiar (nezávislý) chce svojich päťtisíc venovať charite.
Politológ Juraj Marušiak považuje takýto prístup primátorov za reklamu z verejných zdrojov. „Pokiaľ sa od občanov očakáva, že sa budú v dôsledku krízy uskromňovať, je nehoráznosťou, že si starostovia a primátori nechávajú schvaľovať mimoriadne odmeny a ešte si za ne budujú predvolebný imidž.“

obcan, volic


 
pridané 18.12.2009 00:12:27

dalsie zasadnutie?

"Návrh na schválenie predloženia Žiadosti o podporu Lokálnej stratégie komplexného prístupu"
Prosim kompetentnych o nejaky preklad do zrozumitelneho jazyka.
dakujem. fero 
pridané 18.12.2009 00:03:19

rating firmy Matador

ekonomika.sme.sk/c/5159457/moodys-potvrdila-rating-firmy-matador-automotive.html

Medzinárodná ratingová agentúra Moody\'s Investors Service vo štvrtok potvrdila dlhodobý národný rating spoločnosti Matador Automotive Vráble (MAV) na úrovni Ba1.sk a oznámila, že výhľad ratingu je stabilný. Potvrdením ratingu agentúra ukončila proces revízie, ktorý začala v septembri tohto roka s možnosťou zníženie ratingu spoločnosti.


 
pridané 17.12.2009 08:16:41

pracovnici - zberny dvor

Syndrom ja som vrátnik kdo je viac asi pozname vsetci.
Pri navsteve zberneho dvoru nas zamestnanci mierne povedane otacali nakolko do oficialneho času pre odber odpadu zostavalo cca 15min . Po nasej argumentácii ze oni sa toho odpadu ani nedutknu len nech ukazu kde to treba zlozit nas nakoniec pustili . Na celej situacii je bizardne to ze vidite 3-4 chlapov ako sa opieraju o kontajner a nevedia co s časom , ale Vaš separovaný odpad preberu az o 15 min . Ved tam to je napisane co nevidite ..... Mohli by ste im mierne naznacit ze ked momentalne nemaju co na robote ze by odpad mohli prevziat aj o nieco skor ako je napisane na tabulke. Neviem si predstavit ze v sukromnej firme by si dovolili zamestnavat viac ludi ako je treba .

tt


 
pridané 14.12.2009 17:10:22

UPOZORNENIE NA PODVODNÍKA V MESTE

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 2
(ospravedlňujem sa, chápem vašu snahu, ale budete to musieť skúsiť iným spôsobom. správca)

Okradnutý


 
pridané 14.12.2009 14:47:45

To Peter a spravca

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

Miro


 
pridané 14.12.2009 09:46:58

forum-Peter, spravca

Je nas urcite viac, komu zalezi, aby stranka fungovala dobre, pripajam sa.

Giselle


 
pridané 14.12.2009 08:02:44

peter

svojho času sme v uvedenej veci spravili prvý krok - zakúpili sme modul štandardného diskusného fóra. vieme, ako by malo toto fórum vyzerať, vieme, ako by malo fungovať, dokonca sme začali vyjednávať prvé s tým súvisiace záležitosti .. no zlyhali sme na nedostatku času. práve minulý štvrtok večer sme sa na túto tému bavili s prednostom msú, ktorý sa (pozor, v súkromnom rozhovore!) podujal, že si túto vec vezme na starosť. prepošlem mu aj váš podnet, aby videl, že na tom záleží aj niekomu inému, ako nám dvom.

správca


 
pridané 12.12.2009 22:35:26

Návrh

Mal by som jeden návrh pre spŕavcu.Chodím každý deň na Vrábelsku stránku a sledujem aj fórum a dosť často sa stáva že príspevky niesú uverejňované aj tri dni,neberte to ako útok na spravcu, ja chápem že aj on má dosť svojich povinností a myslim že toto by ho aspoň mierne odtťažilo. Môj návrh je ten že prispievať na forum by mohli len ludia ktorí sa zaregistrujú a pri registrácii uvedú aj svoju adresu a e-mail-ový kontakt, popripade aj svoj nick ktorým by sa podpisovali a príspevky by mohli byť uverejňované na stránke hned bez kontroli spávcu.Je to moj osobný názor a aj taký menší návrh. Nemohlo by to tak fungovať???

Peter


 
pridané 12.12.2009 19:11:07

Ties obcan

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

Zamestnany obcan


 
pridané 11.12.2009 12:59:12

Odmeny našich poslancov,

Je zrejmé,že výzva pána poslanca na verejnú diskúsiu o odmenách poslancov veľmi nezaujala. Preto skúsim ja, ktorý som to vlastne vyprovokoval napísať svoj názor. Pán poslanec uviedol, že poslanec v našom meste má : - mesačnu mzdu
- odmenu za účasť na zasadnutí
- odmenu za členstvo v komisii
Budem úplne konkrétny:
- mesačná mzda poslanca je 100 EURO (3000.-SK). Podľa môjho názoru je táto odmena, ktorá je nazvaná dokonca mzdou, absolútne neoprávnená. Poslanec vykonáva funkciu zásadne bez prerušenia svojho pracovného alebo obdobného pomeru. Niekedy hovoríme, že je to aj čestná funkcia. Obhajoba tejto odmeny vôbec neobstojí tvrdením, že poslancom som každy deň a nielen na MsZ. Okrem toho treba povedať,že táto zložka odmeny v našom meste v minulosti nikdy nebola.
- odmena za účasť na zasadnutí MsZ je 50 EURO (1500.- Sk) Myslím si ,že táto odmena je v poriadku.
- odmena za členstvo v komisii je 7 EURO (210.- SK) Môj názor je, že v tomto prípade by táto odmena mohla byť ešte o niečo vyššia.
Dúfam,že v krátkej dobe bude poriadok odmeňovania funkcionárov na stránke nášho mesta k dispozícii.
Dovoľte mi pripomenúť, že sme boli vyzvaní pánom poslancom, aby sme sa k tejto otázke vyjadrili. Dúfam, že všetci čo radi reagujete na moje príspevky si nenecháte túto príležitosť ujsť.
Ďakujem.

občan znalý


 
pridané 11.12.2009 12:58:50

poriadok odmeňovania funkcionárov mesta

nájdete na stránkach mesta v sekcii mestské zastupiteľstvo

správca


 
pridané 11.12.2009 07:36:21

Re : Skládka kovového odpadu na železničnej stanici

Po zhliadnutí Vašej pripomienky k problematike prevozu kovového odpadu zo spoločnosti Matador sme sa snažili skontaktovať s osobou zabezpečujúcou túto činnosť .Následne sme zistili , že nakladanie s kovovým odpadom – šrotom vykonáva pre spoločnosť Matador firma Ecomat s.r.o.Kontaktovali sme majiteľa tejto spoločnosti a upozornili na problémy vznikajúce pri prevoze kovového odpadu zo spoločnosti Matador. Majitel spoločnosti prislúbil nápravu s tým , že prijme opatrenia , aby sa tieto problémy v budúcnosti neopakovali

Imrich Vojtek ved. OPČaSMM


 
pridané 10.12.2009 15:07:29

Naša suseda

Vážená pani suseda, ďakujeme Vám za upozornenie ohľadom elektrickej energie v budove mestského úradu. Musím však poukázať na skutočnosť, že v tomto objekte sídli niekoľko organizácií s rôznou pracovnou dobou (ZUŠ, právne služby), ale hlavne na treťom poschodí v nočných hodinách strážna bezpečnostná služba, ktorej činnosťou je ochraňovať majetok občanov mesta a parkuje svoje pohotovostné vozidlo na dvore za budovou. Okrem toho sa v priestoroch mestského úradu často konajú rôzne spoločenské akcie a tiež stretnutia mnohých organizácií pôsobiacich v našom meste. Týmto nechcem ospravedlňovať niekoho, kto určite nie úmyselne pozabudol pri odchode za sebou zhasnúť, ale na druhej strane sme iba ľudia ... Aj na základe Vášho postrehu boli prijaté opatrenia, ktoré by mali tento problém odstrániť.

S pozdravom


Ľubica Beláková, vedúca OOP MsÚ Vráble


 
pridané 9.12.2009 22:25:01

Nesvietiace neony Luky

Nesvieti neon medzi1132 a 1133 pri detskom ihrisku, a 1231 na obluku komunikacie, vedla novovytvoreneho parkoviska


 
pridané 9.12.2009 22:19:56

FW: Skladka kovoveho odpadu na zeleznicnej stanici

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 2

Jozef obcan informovany


 
pridané 9.12.2009 11:40:21

Skladka kovoveho odpadu na zeleznicnej stanici

"Jozef občan informovaný".Z toho čo píšete usudzujeme,že v prvom rade Vy ,ako občan,ak ste svedkom vzniku nebezpečnej situácie,máte povinnosť upozorniť políciu.Podobne to funguje aj v rámci vysielania rádia Expres.Takéto situácie môžu vznikať aj v nočných hodinách,či počas víkendu.Takže v tomto prípade mala by byť iniciatíva na Vašej strane.

Zároveň ďakujeme za postreh a odkaz na Váš príspevok sme zaslali na príslušný DI.

ŽPaV


 
pridané 9.12.2009 09:24:57

Dotaz

Dobrý deň,ja by som chcela vedieť,ako je to so šetrením el.energie na mestskom úrade. Nie je takmer deň-teda vlastne večer a noc,že by nebolo v budove mestského úradu porozsvecované.Nerozumiem tomu,prečo musí byť osvetlené celú noc auto,ktoré je zaparkované pri zadnom vchode na MÚ.Tak isto,trebárs túto noc sa celú noc svietilo na social.zariadeniach na 2.poschodí.Veľa krát sa stáva, že trebárs o 2-3hodine v noci je osvetlené celé schodište od prízemia až hore, a svieti sa na schodoch aj celú noc. Sú tam predsa aj v noci pracovníci,ktorí by mohli prípadne vyjsť von-zo zadu MÚ a videli by kde sa svieti-preto,že je niekto lajdák a je mu to jedno- veď to zaplatia všetko občania mesta. Je to vyslovene lajdáctvo a som zvedavá,či bude zjednaná nejaká náprava.Stále sa hovorí,nielen u nás o šetrení energiami,že by to vo Vrábloch neplatilo? Sme takí bohatí,že môžme takto plýtvať?

vaša suseda


 
pridané 8.12.2009 17:33:41

Skladka kovoveho odpadu na zeleznicnej stanici

Chcem upozornit na preplnene vozidla odvazajuce kovovy odpad zo spolocnosti Matador Metal. Vozidla su nalozene vysoko kovovym odpadom, nad bocnice kontajnerov. Z tohoto odpadu vypadavaju kovove ulomky roznej velkosti na miestne komunikacie, kde coraz castejsie koncia v pneumatikach vozidiel prechadzajucich mestom Vrable.
Osobne som videl z vozidla ktore nedalo prednost vozidlam iducim po hlavnej z NR smer LV. Pri prudkom vyjazde na cestu 1/51 z vozidla zacali vypadavat kovove ulomky rovno pred iduce vozidla. To iste sa dialo pri odboceni vozidla smer II/512 Nova Ves, zel.stanica, kde vozidla pri zmene smeru jazdy sa mierne naklonilo a cast nakladu zostala na ceste. Nebolo ich malo, bolo ich tak akurat.
Tu je na zodpovednosti sam vodic,lebo je pritomny pri naklade zelezneho srotu vo firme Matador Metal.
Moze pri tomto znecisteny vozovky zasiahnut Mesto Vrable, prostrednictvom statnej policie, ktora hliadkou dopravnej sluzby vie taketo znecistovanie statnej cesty 1.triedy poriesit.
Len treba iniciativu z MsU, prislusneho oddelenia.

Jozef obcan informovany


 
pridané 8.12.2009 15:08:12

RE: Zamestnanosť

VRÁBLE. V meste s 9600 obyvateľmi je v súčasnosti nezamestnaných 650 ľudí, na začiatku roka to bolo o 250 ľudí menej. V priemyselnom parku pracuje zhruba 2000 ľudí....
zvyšok na:

http://nitra.sme.sk/lok/vrable/

peter m.


 
pridané 8.12.2009 14:52:18

Nezamestnanosť

Vážená pani Janka, údaje o ktoré máte záujem mesto Vráble nespravuje, má ich len sprostredkovane a v inej štruktúre ako požadujete. Aby boli korektné je potrebné obrátiť sa na Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, vysunuté pracovisko Vráble Hlavná 1221/6 na tel. kontakte 037/2442341, kde Vám podajú aj ďalšie informácie ohľadom na problematiku o ktorú máte záujem alebo priamo mne na tel. kont. 037/ 7777013
S úctou

Ing. Ján Jamrich, prednosta MsÚ vo Vrábľoch


 
pridané 8.12.2009 14:49:04

Charita vo Vrábľoch a čo ďalej...?

Ďakujem pani Kériovej za informáciu a vôbec za jej reakciu. Určite by bolo seriózne, keby zaujala stanovisko aj cirkev, s ktorou mesto túto aktivitu rozvíjalo a ktorá ju zrejme jednostranne zrušila. Dôvod pre ktorý sa to stalo nepoznáme, čo pani Kériová potvrdila. Na jednej strane je síce dobre,že mesto zriadilo na záchranu aspoň tých sociálných služieb, ktoré charita zabezpečovala, neziskovú organizáciu, ale pre naše mesto to dnes vzhľadom na tak významné spoločenské zmeny a nepriaznivý demografický vývoj vôbec nestačí. Podľa môjho názoru musí mesto byť oveľa aktívnejšie pri samotnom zriaďovaní týchto služieb. Rozhodne ma nemôžu uspokojiť aktivity iných subjektov v tejto oblasti, čo je síce dobré a treba to tiež podporovať, ale tam nie sú záruky, môže to byť doplnkom pestrosti týchto služieb, ale rozhodne nie je možné, aby boli oni garanciou rsp. tvorili základy, ako je tomu v súčasnosti. V tejto oblasti dnes oveľa viac ako kedykoľvek predtým je tu priestor na spoluprácu s blízkymi obcami a samozrejme s VÚC. Tu je na mieste pozrieť sa koľko aktivít v nedávnej minulosti urobili poslanci VÚC v sociálnej sfére konkrétne v starostlivosti o starých ľudí. Podľa môjho názoru veľmi málo. Je po voľbách drvivá väčšina dostala od občanov regiónu znovu hlas. Zlepší sa tá situácia konečne o niečo, keď je tam aj zastúpenie obcí a miest cez primátorov a starostov?!
Tak isto očákávam ako občan nášho mesta práve tu oveľa viac aktivít a angažovanosti od Jednoty dôchodcov. Zdá sa mi, ako keby to bolo len o spoločenských aktivitách, čo je síce dobré, reprezentuje to naše mesto, ale kde sú ich námety a angažovanosť v oblasti týchto služieb. Kde je zdravý lobizmus v prospech samých seba? Končí v zástúpení v soc. komisii MsZ ? Určite nemám všetky informácie, ale môže mi niekto argumentami vyvrátiť,keď budem tvrdiť, že starostlivosť o starých ľudí v našom meste už dlhodobo stagnuje. Jediná výhovorka môže byť akceptovateľná, že podobne ako riešenie rómskej otázky tak sociálná starostlivosť o našich starých ľudí stagnujú v celej našej spoločnosti. To však neznamená, že naše mesto nemôže byť svetlá výnimka.

občan znalý


 
pridané 8.12.2009 09:32:00

Vymena bytu

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

Peter


 
pridané 7.12.2009 19:56:47

Zamestnanosť

Prajem pekný večer.
Prosím si odpoveď na jednu moju otázku.Aká je miera nezamestnanosti v našom meste ?Ak je to možné o reakciu prosím ešte pred nastávajúcim,teda stredajším Mestským zastupiteľstvom. Ďakujem.

Janka


 
pridané 7.12.2009 12:37:45

Re: smetisko


Po upresnení Vašej pripomienky vo veci neporiadku – smetiska , na vstupe do mesta sme vykonali obhliadku lokality.Jedná sa o areál spoločnosti Hefra(aspoň tak sme to dedukovali podľa Vašich vyjadrení).V areáli sa okrem samotnej stavby nachádzajú zelené plochy , komunikácie a spevnené betonové plochy.Práve na týchto plochách , ktoré okrem zastrešených skladových priestorov slúžia na umiestnenie vstupných materiálov , výrobkov , ale aj rôznych mechanizmov , autoparku a zároveň kontajnerov a Vami spomínaných drevených paliet.
Otázka riešenia a usporiadania výroby , technologického toku vrátane vstupov a výstupov je vždy na samotnej firme a zároveň dáva obraz o jej kultúre a vyspelosti a tvorí jej imidž.
Napriek tomu sme sa v uvedenej veci chceli kontaktovať so štatutármi spoločnosti a upozorniť ich na Vami avízovaný stav, čo sa nám vzhľadom na prebiehajúce ďaľšie zmeny na týchto pozíciách ako aj v spoločnosti ako takej zatiaľ nepodarilo.

Imrich Vojtek ved. OPČaSMM


 
pridané 7.12.2009 10:43:57

Re :Predaj garáží na Kaške
Ďakujem pánovi petrovi m. za upozornenie , ktoré sme dostali vo veci oznamu o predaji objektu na s. Kaška.Tento oznam bol umiestnený na stránke mesta ,avšak technický nedopatrením vypadol po doplnení ďalších nových oznamov.Na základe Vašej pripomienky sme ho znovu doplnili do oznamov ako aj do linku Ponuka majetku mesta.Oznam bol ako ste spomenuli uvedený v novinách ,je na úradných tabuliach a vysiela sa v mestskom rozhlase.Zároveň sme ho doplnili aj na vchody bytovky s. č.920 , za ktorou sa predmetná predávaná nehnuteľnosť nachádza.bližšie info je možné získať osobne , alebo telefonicky u mňa - č.t.03707777030,0915 570 946.

Imrich Vojtek ved. OPČaSMM


 
pridané 4.12.2009 14:07:27

Charita vo Vrábľoch skončila svoju činnosť- odpoveď

Aj keď p. poslanec Libiak už reagoval, chcem aj ja vysvetliť okolnosti vzniku Society Vráble.Tieto informácie sa síce objavili presne pred rokom v Našich Vrábľoch, ale pre - občana neznalého - a možno niektorých iných , ktorí nečítajú naše noviny , niekoľko faktov.

Vrábeľský Dom charity organizačne pripadal Bratislavsko-trnavskej arcidiecéznej charite. Po zmene hraníc diecéz v marci 2008 územie vrábeľska bolo začlenené do Nitrianskej diecézy. Rozhodnutím otca arcibiskupa Mons. Sokola, bol stanovený dátum 31.12.2008, ako posledný možný na ukončenie činnosti trnavskej diecézy na území už patriacom Nitre. Teda trištvrte roka bolo na to, aby Nitrianska diecéza začlenila toto zariadenie medzi svoje a naďalej poskytovala služby pre vrábeľských občanov.
Prečo sa tak nestalo, prečo nitrianska diecéza nereagovala na výzvy riaditeľa trnavskej diecézy, prečo nemali záujem prevziať toto zariadenie je otázka pre nich. A priznám sa aj mňa by veľmi zaujímala.
Keďže koniec roka sa blížil, a my sme už nemali čas a s činnosťou sme nechceli prestať, 8.12.2008 bola založená nezisková organizácia Societa Vráble,ktorej zriaďovateľom je Mesto Vráble.
Dúfam, že z mojho vysvetlenia bude všetkým jasné, že poslanci nemali dôvod rušiť charitu a nahradiť ju neziskovou organizáciou. Poslanci len museli promptne reagovať a založením neziskovej organizácie zabezpečiť pokračovanie činnosti stravovania a detských jasieľ. Len vďaka tomuto prístupu a pomoci mesta pri vybavovíaní všetkých formalít, sme v januári začali ako neziskovka . Naši klienti nepocítili, s akými problémami sme ešte 20.12. bojovali. A o to nám všetkým išlo. Veď sme tu pre nich.
Pokiaľ by- občan neznalý- potreboval viac informácii, moja kancelária je v tej budove na ktorej sa zmenilo označenie a mám úradné hodiny od 8 ,oo do 15 ,oo každý deň.

Mária Keryová, riaditeľka n. o.


 
pridané 4.12.2009 11:02:59

predaj garazi na Kaske

Neviem na webstránke nájsť oznam o verejnej súťaži na predaj nehnuteľnosti za účelom výstavby garáži. Na zasadnutí bol prísľub že informácia bude aj na susediacom obytnom dome. Nenašiel som ju tam. Aktuálne noviny ešte niesu na webe a oznam v novinách neobsahoval ani mapu ani odborný odhad ceny na ktorý sa tam odvolávajú... Z takýchto informácíí asi nikto na sídlisku nebude vedieť o čo tu ide. Prosím o nápravu.

Ďakujem

peter m.


 
pridané 3.12.2009 23:34:23

Smetisko

Vstup do mesta od Novej Vsi nad Žitavou.Nedaleko je fabrika Hefra,plasmet.
Dakujem za vasu odpoved.


 
pridané 3.12.2009 16:46:46

správca

Oznam o MSZ tu ešte dnes, keď som písal príspevok nebol a na tom trvám. Alebo chcete "screenshot" dnešného rána? O tom že správca rieši oznamy tu už tiež odznelo. Citujem" Určite aj túto dôvodovú správu správca doplní, keď ukončí súčasnú maródku."

Doplnil ju, Ďakujem.

Alebo tu správca píše:"osobne som (na žiadosť kolegov, aby som ten proces urýchlil) nahadzoval na stránky informácie o mimoriadnom zasadnutí! ..."

Neberte to ako útok na správcu. Na webstánku mesta sa sústavne nepridávajú termíny dôležitých udalostí včas, materiály bývajú neúplné, častokrát úplne nezrozumiteľné. Elektronická tabuľa mesta funguje len keď sa to niekomu hodí, pritom nástenka na MSU je plná rôznych správ. Rubrika "povedali o nás" plní len funkciu hlásnej trúby pre biomasu, vôbec nemonitoruje média a tým v podstate viac dezinformuje ako informuje. Už to tu pripomína nástenkový tender.

Takže pán správca kľud. Tentokrát sa rozčulujete zbytočne.

peter m.


 
pridané 3.12.2009 10:56:50

peter m

pán peter, prosím, prestaňte písať o veciach, o ktorých nič neviete! po prvé: správca nie je pn, po druhé: správca vôbec nie je zodpovedný za uverejňovanie vami požadovaných materiálov na stránky mesta!

ak vám tu nejaké informácie chýbajú, upozornite na to, posťažujte sa, žiadajte nápravu - ale nepíšte sem, prosím, hlúposti! (verte, že sa to dá) už som vás tu raz nachytal pri klamstve a žiadal som vašu sebareflexiu (o niečo chabé ste sa dokonca aj pokúsili), nechcite, aby som vaše príspevky označoval zakaždým presnými prívlastkami! a to sa nestane, ak budú vecné (bez zbytočného mudrovania, podpichovania a komentárov)

správca


 
pridané 3.12.2009 10:35:54

To:občan znalý

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

Miro


 
pridané 3.12.2009 10:29:00

odmeny

Na budúci týždeň sa budú schvaľovať aj odmeny pre primátora na zasadnutí MsZ. Pozvánku som videl v meste s dátumom vytvorenia 1.12. Dnes máme 3.12 a na webstránke zatiaľ nič nieje. Naozaj nikto na úrade nevie doplniť jeden riadok do oznamov, keď je správca PN?

peter m.


 
pridané 3.12.2009 09:41:33

Odmeny poslancov

Keďže som napísal, že nebudem riešiť otázku platov a odmien poslancov s anonymom, vyriešim to inak.
Občania mesta sú tí, ktorí volia primátora a poslancov. Mali by mať informáciu, ako nimi zvolení zástupcovia obhajujú ich záujmy a ako sú za to honorovaní. Začal by som malou anketou, ale sľubujem, že sa tu zverejní aj dokument, ktorý všetkých uspokojí.
Poslanec má
- mesačnú mzdu (lebo je poslancom každý deň, nielen na MsZ)
- odmenu za účasť na MsZ
- odmenu za členstvo v odbornej komisii
Koľko si podľa Vás zaslúži poslanec MsZ za svoju prácu v jednotlivých položkách?
Pekne prosím, zareagujte na túto anketu a snažte sa písať naozaj reálne, tak, ako to vidíte Vy, voliči.

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 3.12.2009 08:41:27

Re:Smetisko

Predpokladám , že sa jedná o vstup do mesta Vrále , len by som poprosil o upresnenie z ktorého smeru , prípadne vedľa ktorej firmy, aby bolo možné konkrétne reagovať.
Ďakujem.

Imrich Vojtek ved. OPČaSMM


 
pridané 2.12.2009 23:51:31

Smetisko?

Dobrý den.
Chcem sa spytat preco vstup do mesta vyzera ako smetisko?
Nestaci ze nam tam doteraz spati bordel z fabriky,ale este tam aj pribudlo nejake drevo resp.palety.To uz fakt nebol na uskladnenie takehoto materialu vhodnejsi priestor.Vzdy ked idem okolo pripadam si ako keby som isla do spinaveho mesta.Vobec to nerobi dobry dojem.
Dakujem za odpoved.


 
pridané 2.12.2009 21:55:12

pozvanka

kedy bude pozvanka na mestske zastupitelstvo na webe? v meste je uz od 1.12. ...

volic


 
pridané 2.12.2009 12:12:55

ešte k pánovi naznalému

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

Katarina


 
pridané 2.12.2009 12:01:13

občas neznalý

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

Katarína


 
pridané 2.12.2009 10:15:17

Pán poslanec,

Vo Vášich reakciach nie je určitý nadhľad nad vecou, ktorý by politik mal určite mať. Viac si všímate okrajových nepodstatných poznámok, ktoré sú síce pichlavé, ale nie sú podstatné. To čo je dobré, to sa predsa prezentuje samé a ľudia to budú hodnotiť. Ale, to čo sa im nepáči Vám vo väčšine prípadou ani nepovedia. V menšom meste a na obciach to platí zvlášť. Preto Vaše očakávania z tohoto uhla pohľadu, nie sú celkom reálne. Znovu Vám pripomínam, že som Vás volil okrem iného aj preto,že som si myslel, že moja kritika bude pre Vás slúžiť vždy ako ďaľší podnet k ešte lepšej práci poslanca. V niektorých reakciách v minulosti to tak aj bolo. Možno si neuvedomujete, že pri tých najkritickejších mojich poznámkach Vám vlastne dávam možnosť veci objasniť bližšie z Vašej strany pragmaticky a fakticky.Miestami sa o to pokúšate, ale žiaľ častejšie reagujete zbytočne podráždene. Prosím skúste sa nad tým trochu zamyslieť. Vaša osoba určite tým neutrpí a budete oveľa dôveryhodnejší v očiach hlavne u tých občanov čo Vás pán poslanec volili. Skúste prosím v týchto intenciach ak Vás možem poprosiť reagovať na môj posledný príspevok,ktorým som Vás oslovil. Predstavte si, že by vo Vrábľoch vychádzali ešte jedny nezávislé noviny a ja by som to všetko písal nie tu na tomto fóre, ale do tých novín. Čo by ste asi spravili ? Dúfam, že Váše reakcie by neboli podobné našemu určite aj Vašemu "obľúbenému" politikovi na najvýššom vládnom poste SR ?! Na záver ešte jedna maličkosť. Mňa nemôže a nezaujíma ten koho nevolím. Od toho predsa nemôžem očakávať to čo očakávam od Vás. Vôbec Vás nechcem poučovať a samozrejme sa vôbec necítim byť odborník a vzdelanec. Myslím si,že mám len trochu viac informácií a možno sa viac zaujímam o veci verejné ako ďaľší naši občania.Som presvedčený,že ste to pochopil a teším sa na ďaľšiu diskusiu.
Prajem pekný deň.

občan neznalý


 
pridané 2.12.2009 08:17:30

archivácia

Príspevky z októbra nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 1.12.2009 23:37:08

Marian Libiak, poslanec MsZ

Vy pane píšete,pridané 1.12.2009 11:12:40

To občan neznalý.
"Vo viacerých veciach máte pravdu, tak prečo neprídete medzi nás?"

Marian Libiak, poslanec MsZ
Pán poslanec a v čom ma pravdu ?

Jaro


 
pridané 1.12.2009 21:53:15

občan neznalý či občan znalý

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

Katarína


 
pridané 1.12.2009 15:39:49

archivácia

Príspevky zo septembra nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 1.12.2009 11:12:40

To občan neznalý

Dovoľte najskôr malé poučenie. Ak napíšete do názvu "To peter m.", reagujete na príspevok petra m., nie na môj. Ak ste chceli reagovať na moju odpoveď petrovi m., bolo treba napísať "Re: To peter m." To len aby sme vedeli, k čomu sa vyjadrujete.
A teraz sa pokúsim byť konkrétnejší.
To, či nezverejnenie dôvodovej správy k bodu 2 programu je porušením zákona, nechám na Vás. Ak ste si vedomý, že bol porušený zákon, ste povinný konať.
Projekt Dobudovania a modernizácie kamerového systému vo Vrábľoch nie je projektom financovaným z eurofondov, financuje sa zo štátneho rozpočtu, pravidlá zverejnenia výzvy, vypracovania a podania žiadosti je odlišný. Takisto termíny zverejnenia a odovzdania sú iné, na prípravu a podanie takejto žiadosti je podstatne kratší čas. To, že sme vôbec vedeli o možnosti požiadať o dotáciu je výsledkom zodpovedného a denného monitorovania internetu so snahou pomôcť mestu. Nikto Vám takúto informáciu nedoručí na zlatom podnose a nebola zverejnená na stránkach, kde sú informácie o eurofondoch.
To, kedy bola doručená cenová ponuka, asi nemohol ovplyvniť nikto z ľudí, čo sa projektu venovali, je to vecou firiem, ktoré boli oslovené. Zrejme viete, že najskôr bolo treba vyšpecifikovať komponenty systému a osloviť výrobcov.
Toto bol jediný dôvod, prečo sa dôvodová správa nestihla "zavesiť" na internetovú stránku mesta.
Píšete, že sme boli "zašití" v kuchynke. Vážený pán "občan neznalý", keď už ste neznalý, snažte sa aspoň o trošku slušnosti a taktu a zistite si, o čom píšete.
Zrejme Vašej, ináč veľmi dobre vyvinutej, pozornosti uniklo, že v ten istý deň sa konalo aj slávnostné mimoriadne zastupiteľstvo, pri príležitosti osláv prvej písomnej zmienky o meste Vráble. Nakoľko tých mimoriadnych zastupiteľstiev, spojených s eurofondami, bolo v poslednom čase pomerne veľa a poslanci sú ľudia, ktorí sú tiež zamestnaní a musia si svoj program prispôsobovať tak, aby sa zasadnutí mohli zúčastniť, mesto (a veľmi správne a ústretovo) naplánovalo mimoriadne a slávnostné zastupiteľstvo na ten istý deň a časovo ho prispôsobilo tak, aby sme sa nemuseli dvakrát v rôznom času "trepať" na MsÚ. Veľká zasadačka bola pripravená na slávnostné zasadnutie a tak sa mimoriadne konalo v kuchynke - a bolo to riadne oznámené, kto chcel, mohol prísť - občan Mičech prišiel, tak ako takmer vždy. Len tak mimochodom, väčšina zasadnutí MsZ by sa kľudne mohla konať v kuchynke, z pohľadu záujmu občanov - väčšiny zasadnutí sa zúčastňujú DVAJA (tí istí) občania. Poslanci tohto zastupiteľstva sa nemusia "zašívať" a vyprosím si takéto vyjadrovania z Vašej strany, pokiaľ tu budete pôsobiť ako anonym. Ľahko je byť hrdinom - vypaliť facku v tme a zmiznúť. Facka síce dopadne na líce, len sa nevie, kto ju vylepil.
Ak som písal, že sme ako mesto úspešní, tak som to napísal preto, že zo šiestich žiadostí o eurofondy bolo úspešných päť a všetko nasvedčuje tomu, že bude úspešná aj šiesta. Mám teda napísať, že mesto je neúspešné? Či existuje prehľad o úspešnosti v SR ma nezaujíma, môžte si skúsiť takéto štatistiky vyhľadať, toto nespadá do mojej poslaneckej práce.
Vaša informácia, že sa podieľam na spracovaní projektov pre mesto je, tak ako mnohé iné vo Vašich príspevkoch, nepravdivá. Som externým spolupracovníkom firmy, ktorá spracúva projekty, ale neangažujeme sa vo Vrábľoch, pripravujeme pre mesto len jeden malý projekt. Moja úloha bola snáď v tom, že som ako poslanec mal informácie, ktoré iní nemali a cez tieto sa podarilo naštartovať čerpanie eurofondov. Navrhol som oblasti, ktoré sú vhodné na čerpanie eurofondov pre mesto, spoločne so zamestnancami mesta sme spracovali časový harmonogram a predpokladané objemy finančných prostriedkov na jednotlivé projekty. Keď mesto potrebuje niečo konzultovať, rád pomôžem, ale projekty nespracúvam, a teda nemôžem ani ovplyvniť, kedy ten-ktorý spracovateľ predloží rozpočet. Tieto firmy, ale to snáď viete, pripravujú pre každú výzvu viacero projektov, vo väčšine prípadov sú ich desiatky, čas je obmedzený a preto je to všetko tak, ako to je.
Na tento príspevok som Vám odpovedal len preto, že obsahuje isté prvky obvinenia voči mojej osobe v časti o eurofondoch.
Viac s Vami, ako s anonymom naozaj nemienim na tomto fóre diskutovať.
Bolo by načase, aby ste vystúpili z anonymity, aby občania mesta vedeli, kto tak nezištne bráni ich záujmy a usvedčuje nás pomaly zo zločineckej činnosti.
Záverom ešte jedno konštatovanie - keby ste sa seriózne zaujímali o dianie v meste, vedeli by ste aj prečo vznikla "Societa". Mestské zastupiteľstvá začínajú o 15,30 a po kontrole úloh z interpelácií a interpeláciách sa s prerokovaním programu začína cca od 17,00 - neverím, že v tom čase ste ešte v práci a že by ste si raz za dva mesiace nevedeli nájsť čas presvedčiť sa osobne, ako to funguje.
Societa bola vysvetlená na zastupiteľstve, nie je potrebné znovu tu opakovať prečo, načo a začo...
Žiaľ, Vy ste naladený na negatívnej energii, Váš cieľ nie je pomôcť, ale podupať, ohovoriť, znevážiť.
Vo viacerých veciach máte pravdu, tak prečo neprídete medzi nás?

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 1.12.2009 10:22:07

To občan znalý, neznalý...

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

Miro


 
 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka