Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané 31.10.2009 14:52:57

poslanci

Túto diskusiu sledujem už dlhší čas a musím uznať, že podľa mňa len málo poslancov vie reagovať na námietky a ohlasy širokej verejnosti. Veľmi si cením poslanca p. Libiaka, ktorý si nájde čas na odpoveď. Verím tomu, že aj on je zaneprázdnený inými bežnými vecami ako aj ostatný poslanci, ale svojim prístupom si poslanecké miesto určite zaslúži. Poslanec má byť ústretový voči občanovi a takáto ústretovosť sa určite zhodnotí (aj v budúcom roku). Bolo by určite dobré, aby ústretoví poslanci boli nominovaný do rôznych mestských funkcií a možno by mali prehodnotiť svoje ambície v prospech občanov.

Robo S.


 
pridané 30.10.2009 21:31:01

Občan znalý

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

Občan pamätník


 
pridané 29.10.2009 11:44:57

Hlasovanie

Prosím, je nejaký problém so zverejnením hlasovania poslancov z posledného zasadnutia MsZ na stránke mesta. Momentálne sa to nedá otvoriť? Dúfam, že je to len chviľkový problém.
Ďakujem.

občan znalý


 
pridané 27.10.2009 12:58:21

osvetlenie

Dakujem, vcera uz osvetlenie fungovalo

M.L.


 
pridané 26.10.2009 14:06:34

osvetlenie

ul.1.mája je napájaná z Kašky.Vedenie na ulici 1.mája je viac ako 30.ročne a v zlom stave. Pri dažďoch dochádza k skratom. Skraty spôsobujú aj vandali tým,že rozbíjajú lampy pri Tel. potoku.Veľmi ťažko je identifikovať kde je chyba keď to hodinu svieti a potom vyhodí celú vetvu.Verím však,že sa nám už dnes podarilo nájsť chybu a svetlo bude svietiť.Ďakujeme za porozumenie.

Vepos


 
pridané 26.10.2009 12:53:39

dumbo

program kina do konca mesiaca je už na stránkach. veľmi sa ospravedlňujem, ale všetko sa stíhať nedá. čím viac sa venujem svojej ťažiskovej práci, tým menej času ostáva na ostatné ...

Juro Čokyna, vedúci oddelenia kultúry a športu MsÚ a správca


 
pridané 24.10.2009 21:27:57

osvetlenie

Dobry den, chcel by som sa spytat preco je v poslednom case neosvetlena ul. 1.maja. Dakujem za skoru odpoved.

M.L.


 
pridané 24.10.2009 14:49:08

program kina

Veľmi pekne poprosím správcu o aktualizáciu programu kina Tatra...

dumbo


 
pridané 23.10.2009 17:28:39

poslanci

Chcel by som sa touto cestou poďakovať p. Libiakovi, lebo on ako jediný z mestských poslancov sa na rozdiel od ostatných, čo podľa mňa neurobili nič pre občana sa snaží komunikovať s voličmi a načúva ich potrebám počas celého volebného obdobia. Myslím, že ostatní mi dajú za pravdu. Takto si predstavujem prácu poslanca. Ak je pravda to, čo sa hovorí, tak by zrejme mal p. Libiak šance aj na iné volené funkcie mesta.

Peter


 
pridané 23.10.2009 15:57:23

uznanie

Dobry den,Vam všetkym,obdivujem a dakujem panovi libiakovi,že on jediny piše a odpoveda na podnety

Valeria


 
pridané 23.10.2009 12:29:29

prenosy

budme trosku realisti - prenosy zo zasadnuti mestskeho zastupitelstva? mozno aj vlastnu mestsku telku? no ja sa vacsinu veci docitam z Vrabelskych novin a keby ma nieco obzvlast zaujimalo, myslim si, ze je najlepsie zucastnit sa osobne. ano, vsetci sme zaneprazdneni, ale na dolezite veci si predsa cas najst musime.

gisel


 
pridané 23.10.2009 08:33:57

To peter m.

Mimoriadne zasadnutia MsZ sú preto mimoriadne, že za zvolávajú vo výnimočných prípadoch, nie zriedka deň alebo dva pred termínom ich konania. Rieši sa na nich akútny problém, ktorý z časových dôvodov nie je možné presunúť na riadne rokovanie MsZ. Len toto a nič iné je príčinou, že sa oznam o ostatnom mimoriadnom MsZ nedostal na stránky. Nehľadajte v tom zlý úmysel alebo neochotu informovať.
Už včera bol napr. zverejnený oznam o konaní najbližšieho MsZ spolu s kompletnými materiálmi. Za toto chcem poďakovať neformálnemu správcovi stránky, pánovi Čokynovi, ako aj predkladateľom uvedených materiálov.
Video záznamy zo zasadnutí MsZ sú jedným z bodov komplexného riešenia informatizácie. Nie je to také celkom jednoduché, ako si to predstavujete. Možno by nejaké, nie príliš drahé, webkamery zosnímali obraz, no so zvukom by bol určite problém. Ak by sa mala dosiahnuť zrozumiteľnosť (a to asi ide), musel by každý hovoriť do mikrofónu a zvuk by sa musel zaznamenávať a dať do synchronizácie s obrazom. Taktiež by bolo potrebné postrihať celý záznam a rozdeliť ho na videosekvencie prislúchajúce jednotlivým bodom programu, neverím totiž, žeby niekto doma na počítači prezeral 4 hodinový záznam. Toto je len veľmi zjednodušený pohľad, ale už ten naznačuje, že to znovu potrebuje človeka...

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 22.10.2009 19:58:05

Aká to zhoda okolností

Dlho dlho sme bojovali aspoň o to aby sme boli aspoň trochu informovaný o dianí v meste Vráble a činnosti mestského zastupiteľstva. Nadobudli sme domnienku, že aspoň tu sme uspeli. Avšak aj to je omyl. Vrábeľské noviny ktoré chodili viac ako dva mesiace pravidelne odrazu neprišli. Alebo lepšie povedané objavili sa, ale až 22.10. Aká to vzácna zhoda okolností, v ten samí deň ako bolo možné sa vyjadriť k rozpočtu mesta na budúci rok. Určite to nebol úmysel nikoho zainteresovaného. Veď kto bi rátal s tým, že prídeme na takéto mimoriadne stretnutie, o ktorom sa mi môžeme dozvedieť ozaj len z novín. Veď kto bi rátal s tým, že niekto z Majera má záujem spýtať sa kedy a hlavne začo bude na majeri pitná voda, ktorá stále nie je pol roka po ukončení prác. Kedy sa konečne matky budú môcť prestať báť o svoje deti keď ich ráno s obavami púšťajú po neosvetlenej a rozbitej ceste na autobus do školy, či niekto nevyskočí s kríku alebo si nevytkne, nezlomí nohu pretože stupilo do jamy ktorú po tme nevidelo. Čoskoro to bude aj popoludní, tý ktorý sa vracajú autobusom o 17:00 majú ten istý problém. Len, nemali sme znovu možnosť k tomuto sa verejne vyjadriť , ale určite nám bude vytknuté že nespolupracujeme.

Voliči s Dičianskeho Majera


 
pridané 21.10.2009 23:33:29

to kontajnery, Vepos

Ďakujem za polovičnú odpoveď a ešte raz sa pýtam, prečo nebolo odmontované aspoň zadné čelo na kontajneroch.

Oskar


 
pridané 21.10.2009 16:37:16

Pán poslanec,zrejme neznalý...

Vážený pan poslanec,
ďakujem Vám za Vašu odpoveď. Je skutočne vyčerpávajúca. No som sklamaný, lebo jej obsahom sa skôr podobá na obhajobu miesto vecnej argumentácii, ktorú by som práve od Vás očakával.Keď si znova v kľude prečítate čo Vám vytýkam a budete ku sebe aspoň trošičku kritický, nomôžete tie fakty prehladnúť. Znižovať úroveň poslancov nikto viac nemôže ako oni sami tým, že nepoznajú tie zákony,ktorými sa majú riadiť.Prípadne ich poznajú, ale ich ignorujú. O tom, kto, kedy a čo pre našich seniorov v našom meste urobil sa možeme porozprávať verejne pri odpočte výsledkov Vašej poslaneckej práce.Neviem čo ste pod pojmom "pseudofakty"myslel. Čo z toho čo som napísal nie je pravda,rsp.čo je podľa Vás polopravda? Prepáčte, ale ja som nepísal o koncepcii rozvoja mesta v sociálnej oblasti a jej realizácii,ale o spôsobe akým pracuje naša samospráva a za tým si stojím.
Ďakujem Vám za ochotu reagovať.

občan znalý


 
pridané 21.10.2009 14:01:25

Re: Kde šetriť

Jaro,

Oddelenie podnikateľských činností a správy majetku mesta (OPČaSMM) skutočne nerieši iba jarmok a hody a tak isto nepochybujem, že tieto akcie by zvládlo aj oddelenie kultúry a športu (Ing. Čokyna je členom usporiadateľského týmu minimálne od času, keď ja robím hlavného usporiadateľa t.j. už cca 15 rokov) aj keď samotnú prípravu rezervácií rieši jedna referentka 2 až 3 mesiace pred samotným konaním jarmoku. Možno by sa dali niektoré činnosti OPČaSMM presunúť na iné oddelenia (alebo aj opačne), otázne ale je aký by to malo konečný efekt. Ako by napríklad bolo možné absolvovať množstvo rokovaní s potenciálnymi investormi zameranými na majetkové a právne vzťahy s mestom a následnú prípravu zmluvných podmienok v rámci Tebou doporučovaných oddelení (rokovania so spoločnosťou ICU Medical trvali cca pol roka a v rámci nich sa uskutočnilo niekoľko osobných stretnutí, niekoľko desiatok telefonických rozhovorov a e-mailov , ktoré musel niekto gestorovať a viedli napokon k úspešnému záveru a etablovaniu tejto firmy v našom meste), keď tieto majú svoje profesionálne iné prioritné činnosti. Mimochodom uvedené činnosti iné mestá realizujú prostredníctvom subjektov k tomu špeciálne vytvorených (mestské s.r.o., developérske spoločnosti a pod.), čo sa určite nedá nazvať šetrením.V rámci OPČaSMM sa vykonáva kompletná správa a hlavne nakladanie s nehnuteľným majetkom mesta. Sú to všetky prenájmy a predaje pozemkov, nebytových priestorov a bytov. Je to pomerne rozsiahla agenda, v rámci ktorej je potrebné v súlade s platnými zákonmi a predpismi vykonávať aj náležité úkony. Spomeniem ako príklad prípravu a vykonávanie obchodných verejných súťaží v zmysle obchodného zákonníka na prenájmy a predaje nehnuteľností v majetku mesta, spracovávanie a predkladanie dôvodových správ týkajúcich sa nakladania s majetkom mesta na príslušných komisiách a na zasadnutia Mestského zastupiteľstva (je veľmi málo MsZ, na ktorom sa uvedená problematika neprejednáva) a ďalšie iné aktivity súvisiace s nakladaním majetku mesta, ktoré vykonáva vedúci OPČaSMM a z pochopiteľných dôvodov ich nie je možné tu všetky uvádzať. Okrem toho OPČaSMM vedie aj agendu podnikateľov a podnikateľských subjektov v meste, ktorá okrem evidenčnej činnosti a prehľadu stanovuje podmienky podnikania na území mesta a prevádzkový čas v zmysle platnej legislatívy a VZN. V spolupráci s týmito subjektami v snahe riešiť pracovné možnosti a uplatnenie občanov a zvlášť žiakov a študentov mesta už tretí rok pripravuje a realizuje akciu "Firemné dni". Riešenie tejto agendy si neviem predstaviť na inom oddelení.
Čo sa týka problematiky Kostolnej ul., bolo to tiež OPČaSMM , ktoré predkladá určité aj keď nie komplexné riešenie tohto problému na najbližšom zasadnutí MsZ.
Takže, Jaro, aj keď neviem ktorý (možno len tuším), na uvedenú tému by sa dalo veľa písať aj hovoriť, a preto by som možno prijal (volil) z Tvojej strany skôr inú formu možností šetrenia (viď pripravovaný návrh rozpočtu pre rok 2010), ale hlavne po zistení si faktov či už osobným rokovaním so mnou, mojimi nadriadenými, alebo poslancami Mestského zastupiteľstva.
V prípade Tvojho záujmu som ochotný s Tebou na danú tému diskutovať aj osobne po dohodnutí termínu stretnutia - moje tel. č. 0915 570 946.

S pozdravom

Imrich Vojtek vedúci OPČaSMM


 
pridané 21.10.2009 10:56:26

Poslanec...

Pán poslanec prosím vás postrajte sa o to aby mali obyvatelia tohoto mesta prístup k video záznamom zo zasadnutí a aby boli včas sprístupnené materiály k prerokovaným bodom. V poslednej dobe sa už na webstránke mesta nezobrazuje ani pozvánka na mimoriadne zasadnutia. Aby som sa dozvedel či nejaké zasadnutie bude, musím behať s baterkou v noci po mestských informačných tabuliach...

Video prenosy nám boli opakovane sľubované po dobudovaní optickej siete v meste. Tá je dávno v prevádzke, úspešne sa testovali aj video prenosy, tak kde je teda problém? Pritom na uloženie videozáznamu z rokovania nieje potrebná ani optická sieť. Nie každý občan mesta si môže dovoliť dochádzať na všetky rokovania, ktoré začínajú v pracovnej dobe, veľa z nich pracuje aj mimo mesta.

Ďakujem.

peter m.


 
pridané 20.10.2009 20:47:48

To občan znalý

Prosím, nepíšte tu nezmysly, ktorými znižujete úroveň poslancov, členov komisií, zamestnancov MsÚ. Svojím príspevkom ste dokázali, že nemáte ani tušenia, o čom mimoriadne zastupiteľstvo bolo. Strieľate slepými nábojmi, inak by ste nemohli podobné tvrdenia a podozrenia napísať. Ak si robíte volebnú kampaň, robte si pozitívnu a poukazujte na to, čo by ste Vy lepšie robili ako poslanec.
Ale k veci. Áno, pred rokom MsZ schválilo investičný zámer na výstavbu Centra sociálnej pomoci a na 27. mimoriadnom zasadnutí o rok neskôr toto uznesenie zrušilo. A viete prečo? Nádejný investor sa zdekoval!!! Viac sa neozval, nereagoval na písomné výzvy ani pokusy o telefonický kontakt. Čo sme asi tak mali urobiť? Zrejme čakať na zázrak, podľa Vás. Mimochodom, zrušili sme len rozhodnutie, ktoré umožňovalo tomuto neaktívnemu partnerovi zriadiť takéto zariadenie. Nezrušili sme zámer, len sme dali šancu ďalšiemu investorovi.
Aj o tom, čo sa vlastne schvaľovalo, neviete vôbec nič, ale to Vám nebráni, aby ste písali svoje "pravdy" o našej neschopnosti.
Vážený pán "občan znalý", my sme len dali šancu ďalšiemu subjektu, aby mohol podať návrh na realizáciu tohto istého investičného zámeru. Dali sme uznesenie, že prenajímame pozemok na jeho realizáciu, čo bolo nutnou podmienkou, aby sa s tým zámerom dalo ďalej pohnúť. O tom, čo a za akých podmienok sa bude ďalej robiť sa ešte len rokovať bude. Ale to Vy nemôžete vedieť, pretože na zastupiteľstvá nechodíte a preberáte nekvalifikované informácie z druhej ruky!!!
Téma Centra sociálnej pomoci je vo Vrábľoch nanajvýš aktuálna, je našou povinnosťou postarať sa o to, aby ľudia mali kde dôstojne stráviť roky svojho pokročilého veku, keď už inú možnosť nemajú. Je to úloha, ktorej sa predchádzajúci primátori a zastupiteľstvá zrejme nevenovali, my sa jej venujeme.
A dotácie na činnosť? Viete vôbec, odkiaľ pochádzajú? Zrejme nie.
Boli sme si vedomí, že dostávame "horúci" návrh, bez predchádzajúceho prejednania v komisiách a odsúhlasili sme prerokovanie tohto bodu programu, pretože sme ho považovali za dôležitý. Keďže sa jedná o investičný zámer, tak predkladateľ bol správny. Sociálne oddelenie nastúpi neskôr, keď sa budú dohodovať podmienky poskytovania sociálnych služieb pre obyvateľov mesta a blízkeho okolia - nebojte sa, to je jedna zo základných podmienok ďalších rokovaní.
Vážený pán občan znalý, vyzývam Vás, aby ste sa začali zúčastňovať zasadnutí MsZ, alebo aby ste sa zdržali nekvalifikovaných komentárov. Viem, blížia sa voľby. Myslíte si, že Vy, ktorý sa oháňate rôznymi "pseudofaktmi" ich máte právo takýmto spôsobom zverejňovať?
Občan nech posúdi...

Poslanec, podľa občana znalého, zrejme neznalý


 
pridané 20.10.2009 19:13:02

Kde šetriť

Máme tieto otázky.
Čo za svojej činnosti spravila pozitívne pre mesto „Sociálna a bytová komisia „? A načo máme oddelenie oddelenie podnikateľských činností a správy majetku mesta ? Problémy s istou komunitou na Kostolnej ulici komisia Sociálna a bytová vôbec nerieši .Oddelenie podnikateľských činností a správy majetku mesta v podstate je absolútne zbytočné,lebo okrem jarmokov a hodov ,ktoré by sme pasovali k oddeleniu kultúry a športu ,všetká činnosť patrí pod oddelenia ,finančné a oddelenie životného prostredia a výstavby.Skúste sa nad tým zamyslieť.

Jaro


 
pridané 20.10.2009 11:48:50

Vážené mestské zastupiteľstvo,

Len nedávno som si písal o probléme Rokovacieho poriadku rsp. hlavne o tom,že ste si zriadili odborné komisie a ich hlas sa na Vaše rokovania akosi nedostáva. Jeden z Vás sa mi síce snažil oponovať, neviem ako Vás,ale mňa nepresvedčil. Vraciam sa k tejto téme znova,pretože Vaše posledné 27.mimoriadne zastupiteľstvo bolo skutočne ukážkové ako rýchlo pracujete.Tak rýchlo,že nie len komisia, ale ani Vy ste nedostali žiadny material k predmetu o ktorom sa malo rokovať.Samozrejme, že v tomto prípade nebolo nič, okrem pozvánky na zasadnutie ani na stránke mesta.A tak znova, bez stanoviska svojej odbornej komisie, ste najskôr zrušili celú pôvodnú koncepciu zámeru výstavby Centra sociálnej pomoci,ktorú ste schválili prakticky pred rokom na svojom 16. zasadnutí a schvalili výstavbu Domu Seniorov na 50 rokov len na základe určitého zámeru, bez konkrétného projektu,ktorý bude vypracovaný zrejme dodatočne.Nepôjdem do potrebnosti,ktoré z tejto zmeny vyplývajú.Na vážne zamyslenie je aj ten fakt, že návrh predkladalo Oddelenie podnikateľských činností MsÚ a nie Sociálne oddelenie.Ten kto čítal noviny Naše mesto článok "Myšlienka Domu seniórov opäť aktuálna" určite nevychádzal z údivu.Okrem toho,že sídlo neziskovej organizácii, ktorá bude projekt realizovať a potom aj prevádzkovať zariadenie je v Bratislave, z odpovede predstaviteľov organizácie,ktorí boli na zastupiteľstve prítomní úroveň služieb,ktoré budú poskytované v tomto zariadení bude závislá na výške dotácie. Aké zariadenie soc. starostlivosti bude v našom meste, keď dotácia nebude?Aké budú služby,keď bude dotácia nízka ? Ozaj to musí byť všetko tak rýchlo,lebo inak žiadne financie z fondov EÚ nevyčerpáme.Alebo je za tým aj niečo iné ?!!! Nebudem podozrievať nikoho,určite však nie je v poriadku, aby takýmto spôsobom rozhodovali naši poslanci o komisiách radšej pomlčím. Sú za týchto okolností vôbec potrebné ozaj si to myslíte ?

občan znalý


 
pridané 20.10.2009 07:53:26

kontajnery

Dátum vývozu VOK má na starosti odd. VaŽP

Vepos


 
pridané 16.10.2009 21:17:57

kontajnery

Este ku kontajnerom. Neviem kto vymyslel tie datumy kedy sa umiestnuju kontajnery. To je asi clovek ktory nema zahradu pretoze nevie ze vsetok bordel ktory bude zo zahrad je este tam. Ked bude treba vynasat odpad zo zahrady tak kontajnery nebudu.

obcanVr


 
pridané 14.10.2009 19:53:44

je to vsetko naozaj tak velmi chore?

Dobry vecer,suhlasím s panom Cokynom,má úplnú pravdu,

ria


 
pridané 14.10.2009 18:28:32

Kontajner - VEPOS

Prečo sa nedá na stránke dočítať, kde a kedy budú umiestnené veľkoobjemové kontajnery pre jesenné upratovanie záhrad.
A keď už boli takto bez väčšej informovanosti rozmiestnené, mohol VEPOS dať odstániť zadné čelo (a starší občania by sa nemuseli trápiť, ako prehodiť odpad do kontajnera z fúrika, prípadne káry a prosiť o pomoc druhých!).

Oskar


 
pridané 14.10.2009 16:10:38

"Je to všetko naozaj tak veľmi choré ?"

Nie. Príspevok nikoho neohovára, vysvetľuje zákonné právomoci v samospráve, pýta sa zástupcov občanov, prečo postupovali neštandardným postupom, nekonfliktne vyjadruje názor. Ak je na tom všetkom niečo choré, je to nepochopenie, že ten človek sa vlastne zastáva nás všetkých a pýta za nás všetkých! My zatiaľ namiesto rozmýšľania a prípadnej podpory závistlivo a hystericky pátrame po tom, kto je pisateľom príspevkov a rozčuľujeme sa, keď správca maže príspevky priamo sa k nemu vyjadrujúce. Opäť nás niekto (my sami seba?) zviedol z cesty, a tak namiesto dôvodov pátrame po dôsledkoch. Toto presne ale vyhovuje prípadným neporiadkom, neštandardným postupom, chaosu ...
p.s.: prepáčte, že neručím s davom (a, nech sa páči, nerozmýšľať, rovno kopať! vy, na rozdiel odo mňa, presne viete koho, keď ma stretnete na ulici ...)

juro čokyna, správca ale aj občan s vlastným názorom


 
pridané 13.10.2009 09:25:50

Je to všetko naozaj tak veľmi choré ?

Spravca nevidite ze príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5 ?


 
pridané 12.10.2009 19:36:08

archivácia

Príspevky z augusta nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 12.10.2009 16:37:05

Novy investor

Dobry den,

chcel by som sa spytat, ci je mozne dostat sa k informaciam o nazve spolocnosti, ktora planuje v blizskej buducnosti zamestnat ludi vo Vrabloch.

Dakujem.


 
pridané 12.10.2009 14:41:08

RE: Je to všetko naozaj tak veľmi choré ?

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

Michal Demes


 
pridané 12.10.2009 14:33:18

Pán správca,

Ďakujem za odpoveď aj za zverejnenie príspevkov. Som presvedčený o tom,že by tieto problémy neboli , keby bol záujem okrem jedného poslanca z 13 o zlepšenie fungovania Diskusného fóra. Veľká škoda,že nepochopili aká pomoc je pre ich prácu konštruktívna kritika. A tiež ten fakt, že ešte veľa vody v Žitave bude musieť pretiecť pokiaľ sa občan bude vo väčšiej miere zaujímať a hlavne aktívne zápajať do priamej diskusie na verejných zadadnutiach zastupiteľstva. Veď nakoniec, až teraz ste mu konečne začali pre to vytvárať podmienky tým,že má možnosť si preštudovať materiál, ktorý dostávajú poslanci pred zastupiteľstvom. Keby nebolo práve toto Diskusné fórum, asi by doteraz tieto hoci zo zákona vyplývajúce povinnosti naplnené neboli.
Ešte raz ďakujem.

občan znalý


 
pridané 12.10.2009 13:01:59

re: pán správca - občan znalý

po prvé: mne konkrétne ste neposielali nič. napísali ste len príspevok do diskusného fóra ...
po druhé: zverejnený nebol (váš rovnako ako ostatné), pretože som sa venoval svojim (ďaleko dôležitejším) pracovným povinnostiam. dnes mám dovolenku, "mám čas" (platený za to aj tak nie som), takže upratujem na fórach. dúfam, že ste s týmto stavom všetci spokojní, pretože, ak by ste náhodou neboli, mám nadriadených, ktorým sa bude potrebné posťažovať ...

správca


 
pridané 11.10.2009 13:44:40

Prečo ?

Prečo opakovane bol Mestský úrad takmer nefunkčný dňa 9.10.2009 ? Že vraj školenie ? Fungovala vrátnica,matrika a výstavba . Je normálne naplánovať školenia cez stránkový deň ?

Na vedomie:http://www.vrable.sk/?id_menu=4137&;limited_level=1&stop_menu=4135

Janka


 
pridané 7.10.2009 09:24:16

Pán správca,

V pondelok som Vám poslal príspevok ohľadne Výhlásenia poslancov k Veternému parku. Príspevok bol Vami prijatý. Prosím prečo nie je zverejnený?
Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

občan znalý


 
pridané 5.10.2009 21:48:43

Slávik 2009

Od dnešného dňa môžete Michala Chrenka podporiť svojimi hlasmi v 12. ročníku ankety Slávik 2009. Tak ak máte chuť môžete sa hneď pustiť do hlasovania. Vopred ďakujeme za všetky hlasy.

http://www.forza.sk/produkcny-dom/slavik/hlasovanie/

A


 
pridané 5.10.2009 16:13:31

Je to všetko naozaj tak veľmi choré ?

Keď som si prečítal posledné číslo novín Naše Vráble, konkrétne na str.č.6 "Spoločné vyhlásenie" v prvom momente som si myslel, že buď zle čítam, alebo zle vidím. Sme naozaj chorí ?! Pod výhlásením je uvedených deväť mien poslancov, ktorí spolu s ďaľšími občanmi čo podpísali petíciu, že NESÚHLASIA s výstavbou Veterného parku v našom meste VYZÝVAJÚ kompetentné orgány mesta,aby ukončili aktivity, ktoré by viedli k jeho výstavbe.
Deväť poslancov nášho MsZ z celkového počtu trinásť je dvojtretinová väčšina,ktorou sa príjímajú dokonca "zákony" nášho mesta VZN, nám týmto dáva na vedomie, že niekto tu vnašom meste má väčšiu právomoc ako oni. Prosím Vás pani poslankyne a páni poslanci,ktorí ste toto vyhlásenie podpísali, čo nám občanom chcete týmto povedať??? Je to populistické gesto, alebo naozaj neviete, že sa na tom čo ste podpísali sa môžete v rámci rokovania MsZ oficiálne uzniesť a nikto v našom meste po Vašom rozhodnutí nemôže už pre podporu výstavby Veterného parku vyvíjať žiadne ďaľšie aktivity ani primátor ani prednosta,vôbec nikto. Najvýšší orgán v samospráve mesta je predsa Mestké zastupiteľstvo ktoré rozhoduje kolektívne naspolovičnou alebo v niektorých prípadoch v zmysle zákona dvojtretinovou väčšinou. Žiadam Vás, ako občan volič tentokrát NEPROSÍM, vysvetlite svoje konanie ! Prečo VYHLÁSENIE a nie UZNESENIE MsZ ???

občan znalý


 
pridané 5.10.2009 10:37:12

To občan znalý

Vážim si Váš záujem o dianie v našom meste, no niekedy mám pocit, že by ste sa mohli pozrieť aj na realitu, a nie zakladať svoje príspevky na domnienkach. Ak máme v rokovacom poriadku slovíčko "pokiaľ", neznamená to, že MsZ ignoruje názor, či stanovisko komisií, ktoré si zriadilo ako pomocné orgány. Neviem odkiaľ pramení Vaše presvedčenie, že komisie ignorujeme. Možno sa niekedy stane chybička, ale vo všeobecnosti sú materiály, ktoré sú predmetom MsZ vždy prerokúvané príslušnými komisiami a ich stanovisko je vo forme uznesenia súčasťou dôvodovej správy. Pokiaľ toto stanovisko chýba, je prednesené priamo na MsZ. Každá komisia má svojho predsedu, poslanca, a ten by mal zrejme vedieť (a ja nepochybujem o tom, že to vie), kedy má k predloženému zámeru prijať odporučenie MsZ vo forme uznesenia a kedy má materiál zobrať na vedomie.
Nemyslím si teda, že vo Vrábľoch z tohto pohľadu dochádza k porušeniu zákona.
Je len na škodu veci, že občan s takýmito znalosťami o chode samosprávy nechodí aspoň sporadicky na zasadnutia MsZ. Možno by to prospelo obidvom stranám.
S pozdravom

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 3.10.2009 19:46:40

Rokovací poriadok MsZ je rozpore so zákonom !

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

dušan


 
pridané 3.10.2009 16:45:07

občan znalý

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

František


 
pridané 2.10.2009 12:04:01

Rokovací poriadok MsZ je rozpore so zákonom !

Dovoľujem si upozorniť, že Rokovací poriadok Mestkého zastupiteľstva v našom meste je rozpore so zákonom o obecnom zriadení č.369/1990 Zb. Konkrétne sa jedná o nesúlad § 6 ods.8 Rokovacieho poriadku citujem "Pokiaľ je potrebné k predloženej problematike stanovisko komisie,vypočuje mestké zastupiteľstvo jej stanovisko pred prijatím rozhodnutia vo veci samej." V zákone o obecnom zriadení je kogentne stanovené viď.§ 12 ods.3 citujem " Ak obecné zastupiteľstvo zriadilo poradný orgán,vypočuje pred pijatím rozhodnutia vo veci,pre ktorú bol poradný orgán zriadený jeho stanovisko." To znamená, že nie POKIAĹ JE POTREBNÉ ale VŽDY !!! Už som sa raz s týmto problémom zaoberal,keď som poslancov upozorňoval,že nepoznajú zákon podľa ktorého sa majú riadiť. Je to náhoda, alebo zámer, tých ktorí zákon poznajú. Kto je zodpovedný za to,že ho nepoznajú samotní poslanci? Okrem toho si myslím,že je minimálne neslušné keď si zriadim komisiu a potom ju ignorujem. Jeden príklad za všetky. Komisia zriadená pre životné prostredie a výstavbu nedala súhlasné stanovisko k výstavbe na vinohradoch.Zobrala len na vedomie zámer zmeny územného plánu s podmienkou,že musí byť v súlade s VZN 09/98 o ÚPD SÚ Vráble.Táto zmena mala byť konkrétne zapracovaná do stávajúceho územného plánu a potom sa k nej znovu mala komisia vyjadriť.Spôsob akým to celé prebehlo nemá v našom meste z pohľadu existencie samosprávy obdobu.A žiaľ tak a podobne to veľmi často funguje aj v ďaľšich komisiach. Možno jedinou výnimkou je finančná komisia. Možno.Vážené pani poslankyne a vážení páni poslanci, ešte máte pred sebou rok práce,prosím opravte si si svoj Rokovací poriadok.Vypočuť si pred Vašim rozhodovaním stanovisko Vašej komisie,ktorú ste si ustanovili sami pre seba ako odborný poradný orgán máte povinnosť a nie "POKIAĹ JE TO POTREBNÉ" Potrebné a nevyhnutné je,aby ste dodržiavali zákon a zodpovednosť voči nám občanom je,aby ste ten zákon poznali.
Ďajujem Vám za pozornosť.

občan znalý


 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka