Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané 31.7.2009 17:44:51

volny pohyb psov 2

Tiež by ma zaujimalo kde su v meste Vráble vytvorené miesta určené na venčenie psov a možnosť ich volného pohybu. Riadne označené. Nedopriať psovy moznosť volného pohybu aspoň raz za den by mohlo byť posudzované ako týranie zvierat. V každom normálnom meste má každé sídlisko takéto miesta.

Peter zo Žitavy


 
pridané 30.7.2009 12:43:30

Voľný pohyb psov - psíčkárka

Ak sa nemýlim tento problém riešilo a zrejme stále rieši VZN 07/94.
Žiaľ toto VZN ako i ďaľšie o poriadku a dodržiavaní čistoty na webovej stránke mesta nenájdete. Opýtajte sa našich poslancov či im to navadí a či oni poznajú všetky platné VZN nášho mesta,hlavne tie ktoré boli schvalované ich predchodcami a sú stále platné.

občan znalý


 
pridané 30.7.2009 12:30:40

nová ohrada na Lúkach

Ďakujem pracovníkom, ktorí zalievajú rastliny vysadené v novom plote pred budovou 1227, že nám zároveň umývajú aj autá a už keď nám túto službu robia, mohli by to robiť poriadne a nie iba ako sa to podarí ošpliechať.

občan


 
pridané 30.7.2009 10:37:42

psíčkari

Ako vela iných ludí, zaobstaral som si psíka aj ja. Aby bol psík maximalne štastný na prechádzkach ho púštam z vodítka. Nech si pobehá. Dozvedel som sa že na sídlisku Žitava dostal jeden mladenec pokutu od MsP za to že nemal psíka na voditku. Zaujímalo by ma kde je vyhradené miesto na venčenie psov v blizkosti sidl. Žitava. Toto miesto má byť riadne označené. Keď by som mal dostat pokutu od MsP za to že nemám psa na vodítku, nieže by som nezaplatil pokutu, ale zainteresoval by som do tohto problemu aj Slobodu zvierat. Dúfam ze miesto na venčenie psov je aspon v iných častiach mesta. Alebo mám aspon tri krát denne cestovat so psom niekam mimo mesta?????

mesto divov


 
pridané 30.7.2009 07:23:07

pani vedúca

Milý Adko, asi ste velký fešák, lebo ja mám zlú skúsenosť z Vašej drogérie. Ked som chcela privoňať drahému parfemu, predavačka prevrátila očami a bola neochotná...

Valéria


 
pridané 29.7.2009 17:44:16

re: spravca + pripomenutie

"som na dovolenke. v pondelok sa vraciam. mám veľmi obmedzený prístup k internetu a žiadny kontakt s kolegami. skúste mi to, prosím, pripomenúť (som veľmi roztržitý, bojím sa, že zabudnem, a nerád by som vo vás vzbudil dojem, že vás ignorujem ..."

Prajem prijemny navrat z dovolenky a pochopenie Vasich spolupracovnikov k snahe objektivne a vcas informovat obcanov mesta o zavaznych skutocnostiach vplyvajucich na kvalitu naseho zivotneho prostredia.

obcan


 
pridané 29.7.2009 14:06:47

Zákon o informáciách je pre náš magistrát veľká sranda. Do kedy...?!

Prosím všetkých predstaviteľov mesta t.j volených zástupcov aby podľa možnosti čo najskôr zabezpečili dodržiavanie zákona č. 211/2000 Z.z. ako i vlastnej Smernice, ktorú mesto pre tento účeľ vydalo. Ako je možné,že spolu s uznesením z oboch posledných zasadnutí MsZ nie je zverejnené hlasovanie poslancov ?! Ako je možné, že nie sú zverejňované kompletné materiály, ktoré sú chvaľované?! Napr.o.i. aké má schválené nové kompetencie zástupca primátora. Aké sú konkrétne nové pravidla odmeňovania, aké zmeny sú v zmluve s Dalkiou a vôbec všetko čo poslanci schválili a nie je to predmetom obchodného tajomstva rsp. nie je v rozpore so zákonom o ochrane osobných údajov. Je naozaj potrebné začať dávať podnety na Vás za porušovanie zákonov na prokuratúru ?!

občan znalý


 
pridané 28.7.2009 23:54:00

RE: občan

na
http://eia.enviroportal.sk/zoznam

Si dajte do vyhľadávača projekt Vráble a hneď prvý je Regionálne centrum zhodnocovania BRO

peter m.


 
pridané 28.7.2009 23:48:00

RE: Vrby

Janka ak by ste sa lepšie pozreli tak z tých vŕb museli jednu celkom spíliť, pretože vyschla po minulom orezaní. Ďalšia vyschla pri tohtoročnom orezaní a tretia sa pri orezaní rozlomila takmer až po koreň, takže zrejme dlho neprežije. Pri tejto činnosti bol zničený chodník, trávnik, lampy, zábradlie aj obloženie brehov potoka. O priestor na život prišlo množstvo vtákov, netopierov... Z každej vŕby sa zrezalo viac ako dve tretiny stromu. Pôvodne sa to robilo kôli zabráneniu škôd na majetku mesta, ale škody sú úž teraz veľké.

Zatiaľ tu nebola vysadená žiadna náhrada za vyrúbané a poškodené vŕby. Vzniklo tu dosť miesta. Prosím odd. ŽPAV o zaradenie tejto lokality na jesennú výsadbu.

Ďakujem.

peter m.


 
pridané 28.7.2009 22:52:22

občan

som na dovolenke. v pondelok sa vraciam. mám veľmi obmedzený prístup k internetu a žiadny kontakt s kolegami. skúste mi to, prosím, pripomenúť (som veľmi roztržitý, bojím sa, že zabudnem, a nerád by som vo vás vzbudil dojem, že vás ignorujem ...

správca


 
pridané 28.7.2009 21:46:24

Vrby

Naša dnešná prechádzka popri Telinskom potoku bola ozaj zážitkom.Tie vŕby sú nádherné.Výborný nápad s ich úpravou.Toľko zloby a nevraživosti po ich orezaní a výsledok ? Nádhera.

Janka


 
pridané 27.7.2009 21:56:58

Vráble

Ďakujem za nové pracovné príležitosti v meste Vráble , ako aj za nové parkoviská na sídlisku Lúky.

Jaro


 
pridané 26.7.2009 01:38:58

pani vedúca

bol som naposledy nakúpit v 101 drogérii, a s takým prístupom ako som sa stretol tam, som sa ešte nestretol v žiadnej predajni na Slovensku a to nielen v drogériach. Vedúca predajne je ta najmilšia a najsympatickejsia žena v celých Vrablach a jej znalosti ohladom sortimentu na predajni sú neskutočné, aj predavačky sú velmi ochotné. Od teraz nakupujem len tam.

Adko


 
pridané 25.7.2009 21:59:47

volny pohyb psov

dobry vecer. chcela by som zistit ako upravuje Vseobecne zavazne nariadenie mesta Vrable VOLNY POHYB PSOV, kde najdem verziu tohto VZN, v elektronickej alebo papierovej podobe. dakujem

psickarka


 
pridané 24.7.2009 14:53:19

Regionálne centrum zhodnocovania BRO

Spravca, mozete material zverejnit na elektronickej tabuli mesta?

obcan


 
pridané 24.7.2009 10:35:03

občan znalý

rozoberme to, prosím, postupne:

- fórum má slúžiť aj ako "databanka podnetov, postrehov či tiež konštruktívnu kritiku". s debatou medzi občanmi by som bol osobne opatrnejší (už sa mi stalo, že som debatu medzi občanmi na fóre neuvoľňoval s ohľadom na pravidlo "mimo témy"). ako som vám písal včera, v tomto ohľade sa podľa mňa nič nemení (nemajte obavy).

- na tému demokracie sa dvadsať rokov po "nežnej" môžeme rozprávať celé hodiny. opäť (možno) na upokojenie dodávam, že samospráva vznikla práve preto, aby občan priamo ovplyvňoval a kontroloval "svojich" zástupcov v mestskom parlamente, či úradníkov na obecných úradoch. preto si myslím, že ak tu aj nebudem (podobne ako ktorýkoľvek úradník), máte situáciu v pevne rukách (mali by ste mať!). ak sa začne akékoľvek pravidlo či situácia zneužívať, práve vy/my (!) - občania sme tu na to, aby sme veci napravili. cesta v žiadnom prípade nie je zarúbaná

- nikde som netvrdil, že odteraz tieto diskusné fóra budú vyžadovať úplne odstránenie anonymity - to sa v anarchii internetového priestoru ani nedá dosiahnuť. môžete svoje príspevky bez obáv písať ako doteraz, včera som to, myslím, vysvetlil dosť zrozumiteľne. len budete (myslím všetci) musieť brať ohľad na to, že ak niečo napíšem, čím sa dotknem konkrétnej osoby, môže odo mňa správca vyžadovať úplnú identifikáciu (ktorá ale - na základe vašej požiadavky - nemusí byť zverejnená!). správca jednoducho k príspevku pripíše poznámku "identifikácia osoby je u správcu", a dovidenia! ak by sa niekto chcel ohradiť, údaje mu budú k dispozícii - v tom prípade budete musieť (všetci) dostáť svojim slovám. ak ale píšem niečo, o čom som presvedčený, že je to pravda (a mám na to dôkazy), nemôžem mať predsa žiadny problém. na druhej strane, ak som len (s prepáčením) bľabotal do vetra, problémy môžem očakávať. preto sa domnievam, že toto pravidlo neodradí prispievateľov, ktorým ide o vec, ale len tých, ktorí písali, aby sa svojim kamarátom mohli pochváliť "ako im to pekne dali vyžrať" ...

- k premiérovi a jeho diagnózam sa vyjadrovať nebudem. kto chce, vidí, kto nechce, tomu môžete tisíckrát hovoriť. ale, chápem vaše obavy z odkrytia identity pri kritike. je mi ľúto, že ich mávame aj dvadsať rokov od pádu komunizmu, kedy sme tiež len šuškali pri istých témach. tiež som si myslel, že to takto nebude. len si myslím, že otázka tejto kultúry nie je len problémom súčasných politikov, ale aj tých predchádzajúcich (bohužiaľ už od roku 1989), že je to problém aj nás, obyčajných ľudí, ktorí kričali, že chcú slobodu, a neuvedomovali si, že za svoje práva budú niesť aj zodpovednosť. ale to je už iná debata. všetko najlepšie k "víťaznému novembru"

správca


 
pridané 24.7.2009 09:47:53

Správca

Mrzí ma to,ale doposiaľ som si myslel,že toto fórum má slúžiť a slúži pre našich volených zástupcov ako databanka podnetov, postrehov či tiež konštruktívnu kritiku, možno aj pre vzájomnú slušnú komunikáciu medzi nami občanmi. No znovu sa mi potvrdzuje,že na demokraciu sme nedozreli, nemáme na tom asi väčšina takmer žiadnu zásluhu,že ju vôbec máme.Samospráva je zvvlášť citlivá na aktivitu občanov, bez nej nemôže normálne prirodzene fungovať správa vecí verejných na miestnej či regionálnej úrovni. Mesto či región sa môže napriek tomu samozrejme rozvíjať, no prichádzaju a to najdôležitejšie o potenciál ktorého nositeleľom sú samotní občania. Súhlasím s Vami pán správca " čo keď tam bude niekto iný" pre aplikáciu pravidla č.3 je potrebný cit a určitý všeobecný prehľad,čo si myslím,že Vy na šťastie zrejme máte,čo bude potom ?! Otázka podpisu pod svoj vlastný príspevok v časoch keď premier tejto krajiny verejne nazve po kritickej otázke novinára, idiotom je zatiaľ pre mňa nemožné, hoci za totality sa mi to nestalo.

občan znalý


 
pridané 23.7.2009 13:16:49

občan znalý

nech sa páči, máte právo názor i na jeho prezentáciu. ale máte i zodpovednosť za prípadné dôsledky. demokracia nie je iba jedna stránka váh, na ktorej sú práva, ale i druhá, ktorá je o povinnostiach.
vôbec nechcem brať priestor kritickým pripomienkam, len treba zvážiť, ako ich napíšete. to, že nejaký (s prepáčením) hlupák napíše na fóre veterný park, že "všetci úradníci sú podplatení" - bez uvedenia dôkazov a podpisu, beriem osobne ako urážku (ako jeden z nich, ktorý o ničom nevie). to, že niekto na tom istom fóre napíše, že mesto poskytuje dotácie podľa toho, či subjekt súhlasil, alebo nesúhlasil s postavením veterného parku - opäť bez dôkazu a podpisu, beriem ako ohováranie - viete dobre, že som za rozdeľovanie dotácií spoluzodpovedný a o ničom takom neviem! ak teda niekto bude chcieť napísať obvinenie podobného charakteru, uverejním ho až potom, čo si preverím totožnosť prispievateľa. ak ale napíšete, že primátor - mestský úrad - poslanci v tej a tej konkrétnej veci neurobili to, či ono (nehodnotíte, popisujete a následne kritizujete), nevidím dôvod na neuverejnenie. "ja" nevidím dôvod a uverejním. ak tu bude niekto iný, možno budete mať problém. ja si o sebe myslím, že túto vec dokážem zvládnuť. koniec-koncov, neuverejnené príspevky archivujem a vždy (s výnimkou spamov som ešte nezmazal príspevok, aby som vám to nedal na vedomie - nie som cenzor, fašista, ani boľševik) ich na vyžiadanie viem komukoľvek (identifikovateľnému) zaslať. beriem to ako logickú vec, pretože takúto citlivú záležitosť by ste mali mať - vy, občianska verejnosť - vždy plne pod kontrolou ...
nehovorme, prosím, o unáhlenosti. toto rozhodnutie dozrievalo nielen vo mne, ale aj v niektorých čitateľoch a prispievateľoch do fóra už dlhší čas, len sme ho nedokázali definovať (práve v obave z diskriminácie slušných ľudí). nepamätáte sa už na diskusiu okolo riaditeliek mš lúky? tam sa ten problém stal už neúnosným, a nebolo sa mu ako brániť! toto je teda moje riešenie. skúsme sa dohodnúť tak, že túto oblasť necháme ako je, budeme ju spoločne sledovať, po čase vám pošlem príspevky neuverejnené v zmysle súčasného pravidla č. 3 a - ak bude treba - nájdeme nejaký spoločný rozumný kompromis. nejako treba začať - rozhodne však neuznávam námietku o unáhlenosti

správca


 
pridané 23.7.2009 11:03:33

Správca

Pán správca,myslím si že patrím medzi ľudí,ktorí nepoužívajú vulgarizmy a veľmi ktiticky posudzujú ich autorov.Avšak nové pravidla pre príspevky podstatne obmedzia toto diskusné fórum.Hlavne bod č.3 zabráni aj opravnenej a serioznej kritike.Všetci vieme kde a s kým žijeme a odvaha sa podpisovať je a dlho problémom zostane. Verejný činitelia platení z našich daní tej kritike musia byť vystavení. Myslím si že toto rozhodnutie bolo unáhlené a nie príliš premyslené.Prosím ešte pouvažujte.Ďakujem

občan znalý


 
pridané 23.7.2009 10:51:13

Vrábeľské noviny -

Žiadam zverejniť štatút našich mestkých novín. Pokiaľ niekde už je prosím o informáciu kde ho nájdem.

občan neznalý


 
pridané 22.7.2009 15:19:13

najomne byty

chcem sa spytat ze preco sa socialne byty volaju socialne,ked sa prideluju hlavne ludom co maju dostatok penazi a ty co to naozaj potrebuju,nedostanu nic.Napriklad ja ,vzdy som bola odbita kvoli melemu prijmu,ale ved to by mali byt byty pre takych ludi a nie pre tych co su schopny si byt aj kupit.

maruska


 
pridané 22.7.2009 13:57:23

Bikrosový areál

Preveroval som u kolegov, ako je to vlastne s pravidelným vykášaním uvedeného priestoru. Zistil som, že uvedená narýchlozhotovená a narýchloodprezentovaná "stavba" nie je ešte ukončená (!), nedošlo teda ani k tomu, aby bola pridelená do starostlivosti konkrétnemu oddeleniu MsÚ, prípadne zaradená do generelu zelene, nerozpočtovaná v údržbe a podobne. Momentálne situáciu nedokážem riešiť, počkám, kým sa vráti môj nadriadený z naplánovanej dovolenky a pokúsim sa vecou nejako pohnúť. Za nás všetkých sa ospravedlňujem

Juro Čokyna, vedúci oddelenia kultúry a športu MsÚ


 
pridané 22.7.2009 13:51:35

úprava pravidiel diskusných fór

vzhľadom na vzrastajúcu agresivitu niektorých prispievateľov došlo od tejto chvíle k úprave pravidiel:

Mení sa pravidlo č. 2 tým, že sa vypúšťa text za druhou odrážkou
Pôvodný text:
2. Žiadne mená (príspevok bude zmazaný)
- ak chcete použiť plné meno, prípadne priezvisko osoby, povoľuje sa len v tom kontexte, ak chcete oznámiť niečí úspech pri reprezentácii mesta a podobne ...
- vo všetkých ostatných príspevkoch používajte buď iniciálky, prípadne krstné meno a iniciálku, prípadne prvé písmená a znaky (hviezdičky, pomlčky atď. ...
Nový text:
2. Žiadne mená (príspevok bude zmazaný)
- ak chcete použiť plné meno, prípadne priezvisko osoby, povoľuje sa len v tom kontexte, ak chcete oznámiť niečí úspech pri reprezentácii mesta a podobne ...

Pridáva sa pravidlo č. 3, ktoré znie:
3. Žiadne ohováranie (príspevok bude zmazaný)
- akýkoľvek negatívny príspevok na akokoľvek identifikovateľnú osobu či skupinu osôb (iniciálky označujúce osobu v kontexte textu, funkcia a pod.) je neprípustný, pokiaľ prispievateľ nepoužije identifikovateľný podpis (za čo nesie prípadné právne dôsledky)

Číslovanie doterajších pravidiel č. 3 a 4 sa mení na 4 a 5

Ďakujem za porozumenie

správca


 
pridané 22.7.2009 13:24:43

fotogaleria

Dobrý den.
Chcem sa spytat kedy budu pridane fotky do fotogalerie.Ved pokial viem mesto organizovalo vela kulturno-spoločenskych akcii a stale tam nie su ziadne fotky.
Dakujem za odpoved


 
pridané 22.7.2009 11:42:34

Bi-krosový areál

Chcela by som sa kompetentných opýtať, že prečo je Bi-krosový areál pri Žitave taký zanedbaný? Mesto na to vynaložilo nemalé prostriedky a teraz je to nepoužiteľné a zanedbané.
Ďakujem za reakciu

Kováčová Nela


 
pridané 22.7.2009 08:51:56

zvedavec

Myslíte toto ?
http://www.michalovce.sk/article-mesto-v-cislach.html?s=&p=af10b8527e1d090572e3777ab4c646c9&m=b9b714a52361bd12f7f6c8ce0d443f44&sm=d887282f81c8cac8e0efe638173e5897#

ŽPaV


 
pridané 21.7.2009 21:07:38

namestie

Kam sa v tom projekte stratili parkoviska pred drogeriou? Neslubovalo mesto v koncepcii rozvoja mesta rozsirovanie parkovacich miest? A preco mesto nevie zohnat architekta, ktory dokaze integrovat sucasnu aj novu zelen do jedneho celku? V Michalovciach to zvladli, pozrite si fotky na ich webstranke.

zvedavec


 
pridané 21.7.2009 20:54:22

Plot na sidlisku

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3


 
pridané 21.7.2009 17:40:53

námestie/ulica

pridávam sa k názoru, že v návrhoch chýba zeleň. Bez ohľadu na vysvetlenie, čo znamená ulica a námestie. Alebo mám tomu rozumieť tak, že námestie je len vtedy námestím, ak množstvo zelene zminimalizujeme? Ľudia sa budú stretávať na rozpálenom betóne, lavičky budú na bez kúska tieňa? Mamičky s kočíkmi a starší ľudia sa na prechádzke po takejto zóne "zbláznia" od radosti

Jana


 
pridané 21.7.2009 16:08:38

Obcan

Zobudte sa uz je to holubnik na Msu z obcanov robia hlupakov tj vsetko

obcan


 
pridané 21.7.2009 11:59:38

Pre Petra M.

Námestie je, podobne ako ulica, verejná časť územia mesta alebo obce spájajúca budovy v urbanistickom kontexte, kde sa ľudia môžu slobodne zhromažďovať, stretávať a prechádzať; ale od ulice sa líši tým, že je tvorené centrálnym priestranstvom a okolité budovy majú zvyčajne reprezentatívny charakter, prípadne je dotvorené prvkami drobnej architektúry.

Podrobné informácie poskytne odd.ŽPaV na adrese: vystavba@vrable.sk.

ŽPaV


 
pridané 20.7.2009 23:24:02

Oznamy

Vraj sa 22. 7. (v stredu) koná mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva. No ani zmienka o tom na stránke mesta, nie to ešte program a nebodaj zverejnené materiály.
Kedy už úrad začne fungovať tak, ako to vyžaduje dnešná doba? Takéto informácie sú nutné a patria na internetovú stránku.
Budííííííček!!!

Občan


 
pridané 20.7.2009 23:23:46

Budeme mať námestie....

Na stránkach mesta sú zverejnené návrhy námestia. Predbežne to vyzerá na kopu betónovo-kamenných kociek a likvidáciu pôvodnej zelene. Ale móda vybetónovaných námesti už končí. Veľa slovenských miest sa poučilo pri reklamáciach popraskaných dlažieb a tieto riešenia už odmietajú. Zeleným parkom chcú nahradiť napríklad dlažbu v Lučenci.

Privítal by som podrobnejší projekt námestia na stránkach mesta.
Len Moravská ulica má vyznačené stromy na výrub a použité materialy. Zvyšok projektov je len vizualizácia bez popisu.

Ďakujem.

peter m.


 
pridané 20.7.2009 11:09:03

Zájazdy na kúpaliská

Vonku je krásne počasie, a napriek tomu sa zajtrajší zájazd na kúpalisko ruší pre malý záujem. Tak ako všetky ostatné okrem tých, ktoré sa rušia pre zlé počasie. Nik o to nemá záujem! Napriek tomu, nás naše milé mesto neustále otravuje prostredníctvom mestského rozhlasu. Pýtam sa, na čo to robíte?

Peter


 
pridané 17.7.2009 19:16:09

To?lepsi by bol foiovnik

Myslim,ze najlepsie vysvetlenie Vam da pani poslankyna Kovacova, ktora uvedenu ohradu "vybojovala" pre obacnov Kollarovej ulice...
No podla mna to funckiu aku to splnit malo,urcite nesplna.....

Katka


 
pridané 17.7.2009 13:33:33

Budeme mať námestie....

Predstavte si,že naše mesto bude mať námestie, na realizáciu ktorého dostaneme tiež príspevok z fondu EÚ. Vôbec nikoho ozaj ani laický, ani odborne nezaujíma, či tento priestor, kde projekt bude realizovaný je skutočne najvhodnejší. Či len tak náhodou práve tento priestor nebol v nedávnej minulosti určený a schválený v rámci územného plánu podľa projektu, ktorý dalo mesto vypracovať ako súčasť koncepcie rozvoja mesta a ktorú doteraz nikto nezrušil na iný účel. Keď ide o peniaze tak nás asi koncepcie prílíš nezaujímajú. V budúcom roku vzíde z volieb nové Mestské zastupiteľstvo a možno bude zas nová koncepcia rotvoja mesta a tak dookola, veď čo chceme,čo zasa niekto vyrýva, mesto predsa rozkvitá, hlavne konečne bude námestie.Odpustite ten môj sarkazmus, ale osobne si myslím, že je to diletanstvo. Tým nechcem tvrdiť,že Územný plán mesta by sa nemal meniť, že ten pôvodný je najlepší.Ale mám vážne výhrady voči spôsobu,akým sa tieto zmeny uskutočňujú, o čom som už nedávno svoj príspevok napísal. Mimochodom vážené zastupiteľstvo, nezabudli ste náhodou na to, že pred krátkym časom ste schvalovali novú koncepciu mesta, s tým, že kompletná dokumentácia o.i. jedná sa aj o nový urbanistický návrh riešenia centrálnej mestkej zóny má byť jeho nedeliteľnou časťou. To nové "námestie" určite v ňom zakonponované ešte nie je,alebo snáď už niekto z Vás videl tento návrh? Dnes keď sa mesto dynamický rozvíja, je zvlášť potrebné venovať pozornosť tomu, ako bude vyzerať jeho celá centrálna časť. Dúfam,že o tom ako bude vyzerať nechcete rozhodovať spôsobom akým ste rozhodovali o tomto námestí.

občan znalý


 
pridané 17.7.2009 10:47:15

Porušovanie zákona - informácia pre poslancov!

Važené panie a páni poslanci,
Láskavo Vás prosím,aby ste dbali a kontorovali dodržiavanie zákona č.211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám, ako je tiež výpis o Vášom hlasovaní.Je takmer mesiac po Vašom zasadnutí a hlasovanie nie je verejne sprístupnené na internete.Taktiež nie sú zverejnené všetky platné Všeobecne záväzné nariadenia a pochopiteľne chýba zverejňovanie kompletných materiálov podľa ktorých rozhoduje,čiže príjimate uznesenia. Občana nemôže a nezaujím,že to na MsÚ nemá kto robiť.Je to povinnosť a nie láskavosť, tak si to prosím uvedomte. Svoju zodpovednosť neprenášajte na úrad.Okrem toho tam máte aj svojho kontrolóra,ten je na kontrolu nie na vybavovanie sťažností ako tomu bolo v nedávnej minulosti.Dúfam,že Vám to nebude vadiť,keď sa budem na tomto fóre zaujímať o Vašu činnosť.Ďakujem Vám za pozornosť a teším sa na diskusiu.

občan znalý


 
pridané 17.7.2009 07:58:39

čo to vlastne je?

Vážený pán "lepší by bol fóliovník"
Jedná sa o plnenie úlohy z MZ.Podrobné informácie poskytne odd.ŽPaV na adrese: vystavba@vrable.sk.

ŽPaV


 
pridané 16.7.2009 11:13:01

čo to vlastne je?

Na Lúkach nám vyrástol kus ohrady a vie niekto k tomu podať racionálne vysvetlenie, aký účel má plniť tento nezmysel okrem toho, že obmedzil parkovanie. Ak má mesto navyše finančné prostriedky, bolo by ich treba využívať na prospešnejšie veci, ako je budovanie zbytočného plotu.

lepší by bol fóliovník.


 
pridané 16.7.2009 09:12:41

občan neznalý

nestratil, nemajte obavy. presne, ako som písal, som ho včera presunul do diskusného fóra "poriadok", len som ho (ja roztržitý hlupák) zabudol uvoľniť na zverejnenie! ospravedlňujem sa. na chybu som tesne pred čítaním vášho príspevku prišiel a príspevok som uverejnil ...

správca


 
pridané 16.7.2009 08:29:52

Prosba na správcu

Prajem pekný deň,
Ten môj príspevok sa pán správca niekde stratil !? Už síce nie je v časti "Všeobecne..." ale nie je ani v časti "Poriadok v meste".

občan neznalý


 
pridané 16.7.2009 07:52:16

PFA - funkcionar

Starostlivost o chlapcov bude lepsia to dufam je normalne ked sa investuje.
Ale preco Vion-B ? Preco si Vion zobere do Moraviec najlepsich hracov z Vrabel - viem ze je to spolocne. Je to cudne a myslim si ze mate podobny nazor.
Nechcem sa do Vas obuvat lebo ste jediny kto sa vyjadri k tejto teme.
Ja som rad ze o mladez bude lepsie postarane - konecne ale nieco tu nehra a to som chcel tym poukazat.

FF


 
pridané 15.7.2009 20:38:08

To: Funkcionar

Mne neslo ani tak o to kde kto hra, aj ked pravdupovediac, urobit taketo rozhodnutie na zaklade jedneho vzajomneho zapasu je dost divne. Divne je aj to, ako mohlo muzstvo st. ziakov ViOnu zdolat nasich 5:0, (o mladsich ani nehovorim) ked hra o tiedu nizsie a na ihrisku si nedokazalo vybojovat postup ani v takej konkurencii (bez urazky) ako su Okolicna, Surany, Banov a pod. S kym to potom proti nam hrali, resp. s kym sme nastupili my a preco sa vlastne takyto zapas odohral? Pripada mi to ako nieco na zalepenie oci a ust nam ostatnym, skratka taky ucelovy zapas. Ale nie o tom som chcel, to je teraz vedlajsie, ked predpokladam, ze okrem rodicov tam vela inych fanusikov nebolo, tak je v podstate jedno kto kde hra, aj ked myslim, ze uznate, ze by spravodlivejsie bolo to povodne rozdelenie. Vysvetlite mi ale prosim, preco sa tento hybrid (tiez bez urazky) vola FC ViOn a preco vsetci hraci presli pod tento klub? Urcite pochopite, ze to nie sme my, kto rozdeluje mladez na vrabelsku a moravecku, ale ten kto suhlasil s tym, aby muzstva hrajuce v PFA vystupovali pod hlavickou FC ViOn. Pytam sa, kde ma futbalova verejnost v tomto nazve hladat bratske spojenie mladeze medzi Vrablami a Zlatymi Moravcami, ergo kde v tomto nazve vystupuje nas klub. To ste nemohli presadit iny nazov klubu, povedzme FC PFA, pripadne s dodatkom Zl. Moravce/Vrable. Je -X- klubov na Slovensku a v zahranici, ktore aj po zluceni si zachovali svoje logo, resp. su obe uvedene v nazve. Narychlo, ako priklad uvediem anglicky Brighton & Hove Albion, ci na vychode Slovenska posobiaci Koksov-Baksa, alebo este donedavna Myjava/Tura Luka. My na rozdiel od nich, sme o to svoje (zatial iba v mladeznickom muzstve) podla mna velmi lahko prisli. Tu nejde iba o to kto a akym podielom to financuje, ale mali by sme mat aspon trochu uctu k tradicii. Myslim, ze toto nebol najvhodnejsi "darcek" k 90-tke klubu.

Majko


 
pridané 15.7.2009 15:03:17

To Majko a anonym píšuci k PFA

To, čo som napísal o rozdelení na A a B mužstvá platilo až do vzájomnej konfrontácie našich mládežníckych mužstiev, ktorá, žiaľ, nedopadla pre vrábeľských chlapcov priaznivo.
Starší žiaci prehrali 0:5 a mladší 0:13 - na základe týchto výsledkov sa dočasne pozmenila pôsobnosť "áčiek", čo je dosť prirodzené. Včera bolo zasadnutie výboru PFA, obsadenie som už popisoval, kde bolo všetko ozrejmené. K zmene dôjde možno v pôsobisku "áčka" ml. dorastu, ktorý zvíťazil 4:2.
Bolo by dobré prestať hovoriť o vrábeľských a moraveckých futbalistoch. Sú to futbalisti PFA, kde cieľom je vychovať z nich kvalitný základ pre mužské súťaže a prebojovať sa s "áčkami" do I. ligy a s "béčkami" do II. ligy.
Naši mládežníci rozhodne nebudú "ukrátení", vážený anonym. Budú mať podstatne lepšie podmienky na svoj futbalový rast, ako doteraz, budú mať oveľa lepšie materiálno-technické zabezpečenie, odbornú starostlivosť a všetko, čo s futbalom súvisí... Ale o tom Vás tu nedokážem presvedčiť. Skúsme trošku počkať a po skončení jesennej súťaže si pohovorme na túto tému.
Ja naozaj neviem, prečo musíme vždy všetko na začiatku skritizovať bez toho, aby sme mali reálny dôvod.
A reči o tom, že z toho niekto niečo bude mať? Áno, máte 100%-nú pravdu. Niekto z toho bude niečo mať - mladí futbalisti. Iné za tým, prosím, nehľadajte.

Funkcionár


 
pridané 15.7.2009 12:20:52

občan nezanlý

nech sa páči ...

správca


 
pridané 15.7.2009 11:59:53

Prosba na správcu

Prisím láskavo správcu,keď môže aby preklopil - presunul môj príspevok do časti rsp.tému "Poriadok v meste" rómska problematika je hlavne tu najviac diskutovaná. Jedná sa konkrétne o príspevok"Rómska otázka - problém na ktorý sme nedozreli"
Ďakujem uctivo za pochopenie a prajem pekný deň.

občan neznalý


 
pridané 15.7.2009 10:49:36

PFA

Tiež si nemôžem odpustiť poznámku, pretože tiež celkom dobre nechápem význam zriadenia PFA. Naši mládežníci v tomto "zriadení" budú len ukrátení. Možno význam treba hľadať niekde inde, resp. niekto z toho určite niečo bude mať. Vraciame sa dozadu. Ale uvidíme, čas všetko ukáže, či toto vôbec malo nejaký zmysel.


 
pridané 15.7.2009 10:12:34

vševedko

Práveže si myslíme, že je s uvítaniami nových občiankov všetko tak, ako sme naplánovali! Vždy v aktuálnom kalendárnom roku vítame novorodencov z roka minulého - to sme v tomto roku už absolvovali. Peniaze na toto spoločenské podujatie plánujeme s ohľadom na počet narodených detí z predchádzajúceho rozpočtu. Tohto roku sme sa "sekli" o dvoch novorodencov, čo nie je žiadna katastrofa, keďže sme podľa nás urobili všetko, čo sme si predsavzali. Uvítania pre deti narodené v tomto roku plánujeme zasa zrealizovať v roku budúcom. Prečo je to smutné?
Na dovysvetlenie: ak by sme chceli vítať nových občiankov mimo zabehnutých postupov ešte v tomto roku, peniaze na to, samozrejme, nájdeme ...

Juro Čokyna, vedúci okaš MsÚ


 
pridané 15.7.2009 09:45:33

To: PFA

Treba si precitat najnovsie vydanie MY novin, kde sa pise asi toto;
" Z formálneho hľadiska sa všetci doterajší mládežníci Vrábeľ stávajú hráčmi FC ViOn.
Družstvá U19 a U17 budú hrávať druhú dorasteneckú ligu v Zlatých Moravciach, tímy U18 a U16 budú mať v tretej lige domáce ihrisko vo Vrábľoch.
Žiaci U15 a U13 budú hrať druhú ligu na ViOne, tímy U14 a U12 tretiu ligu vo Vrábľoch.
Prípravky budú pôsobiť paralelne v oboch mestách."

Z formalneho hladiska teda mladez v Spartaku zanikla, dokonca ani uspesni ziaci, ktori hrali II. ligu uz nebudu posobit vo Vrabloch. Tu prevazne budu posobit "pozbieranci" zo Zlatych Moraviec, ktori vlani nedokazali vyhrat ani po okolitych dedinach. Cize nie je pravda ani to co pisal "Funkcionar" o hrani A-ziakov vo Vrabloch.
Toto su fakty, moj komentar si odpustim.

Majko


 
pridané 15.7.2009 08:19:51

PFA

Pani poslanci , primator , funkcionari.
Nazov mladeznikov ste dali Vionu- nechapem , najlepsich hracov ste dali Vionu- (viem ze je to je spojene)nechapem , este ktomu ste dali vyssiu sutaz Vionu a nam oni dali nizsiu- nechapem a zlaty kliniec je ze ste vlozili miliony do toho- vlastne ste ich dali Vionu. Oni sa smeju a my placeme , to je vrchol. Na to sa ani neda nereagovat - to je sila.

FF


 
pridané 14.7.2009 15:27:29

Rómska otázka - problém na ktorý sme nedozreli

Na žiadosť prispievateľa bol príspevok presunutý do diskusného fóra "Poriadok ..."

občan neznalý


 
pridané 14.7.2009 11:05:34

uvitanie novorodencov

Je to dosť smutne,že na uvítanie novorodencov nie sú peniaze.Ako to hospodarime? Na takúto vec ,by sa mali najsť peniaze,nemyslíte ????

vsevedko


 
pridané 13.7.2009 15:26:23

Uvítanie bábätiek:

Uvítanie nových občanov mesta sa koná pravidelne každý rok. Tohto roku sme uvítali novorodeniatka z roku 2008 a to v druhej polovice mája. Malým občanom nášho mesta sa pri tejto príležitosti zakladá vkladná knižka v banke Dexia so sumou 500,- Sk približne 17,- €. Samozrejme pri tej príležitosti sa všetky novorodeniatka pozývajú na uvítanie pozvánkou. Bohužiaľ na tento rok sme už vyčerpali prostriedky, ktoré máme na uvítanie detí a tak najbližší termín uvítanie bude na jar v roku 2010. Všetci rodičia novonarodených detí v roku 2009 budú oslovený a ak budú mať záujem budú pozvaní do obradnej sieni mestá Vráble . Pri tejto príležitosti oddelenie kultúry a športu pripravuje krátky program spojený so slávnostným zápisom do pamätnej knihy nášho mesta. Tešíme sa na vás s pozdravom ostáva

Peter Vereš samostatný odborný referent - referát kultúry


 
pridané 13.7.2009 12:21:29

uvítanie babatiek

chcela by som sa spytat, ci este sa robieva uvitanie babatiek na mestkom urade a ci sa dostava nejaky prispevok, alebo ako to funguje,ci chodi pozvanka alebo nie........dakujem za odpoved

mamička


 
pridané 13.7.2009 09:18:18

občan znalý

Ospravedlňujem sa, že som Vás vyviedol z miery, ale mal som dovolenku - večer som sa vracal domov tak neskoro a ráno odchádzal tak skoro, že sa skutočne nedalo aj "upratovať" na webe. Prepáčte

správca


 
pridané 10.7.2009 17:26:10

Jaro

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3


 
pridané 10.7.2009 15:03:54

parkovanie

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

Koloman


 
pridané 10.7.2009 11:47:42

Vážený správca,

Nie som si vedomý,že by som bol porušil niektoré z pravidiel pre príspevky,prečo ste môj včerajší príspevok neuverejnili ?
Ak som podľa Vašho názoru predsa porušil pravidlá, žiadam to zverejniť,aby som sa poučil a náhodou neopakoval túto chybu.
Pokiaľ sa nedozviem príčinu neuverejnenia môjho príspevku, budem silno pochybovať o objektivite správcu a vôbec zmyslu tohoto Diskusného fóra. Len tak mimochodom, neporušil jednu zo zásad "Jaro"keď ma prakticky obvinil,zo zavádzania verejnosti s tým že nepredložil o tom žiadny dôkaz?!

občan znalý


 
pridané 9.7.2009 21:21:54

Reklamácia

Neviem čo sa stalo,ale dnes doobeda som poslal príspevok po ktorom som dostal oznam s poďakovaním,no príspevok nebol do tejto chvíle zaradený. Prosím vysvetlenie.Ďakujem.

občan znalý


 
pridané 9.7.2009 13:48:26

Pán poslanec a pán Jaro.

Prajem Vám pekný deň,

Reagovať na pána Jara,hlavne na obsah jeho poznámky na moje postrehy by asi nemalo veľký zmysel.Okrem toho sa zdá, že je "znalejší". Dúfam.že svoje odborné znalosti aj skutočne preukáže,lebo ja si za tým, čo som napísal stojím a som ochotný kedykoľvek tieto moje tvrdenia aj konkretne dokázať.A to nielen jemu, ale aj orgánom ktoré sú kompetentné tieto veci vyšetrovať. Okrem toho,ma mrzí,že vôbec nepochopil, alebo nechcel pochopiť podstatu o čom som písal.To nie je o tom,že by sa mesto v úrčitých oblastiach dynamicky nerozvíjalo,ale o spôsobe akým sa veci verejné v meste spravujú.Prepáčte,ale Váš smer nie je náhodou strana SMER,totiž Vaša reakcia mi veľmi pripomína reakcie premiera Fica na kritické otázky novinárov "pane".
Pán poslanec len potvrdil,že je určite najaktívnejší poslanec nášho MsZ,dokonca pripustil aj to, že na niektoré veci má podobný názor, no žiaľ nech mi odpustí pri všetkej úcte neprekročil svoj Rubikon.Neviem prečo sa vracia do minulosti,veď predsa nie je možné porovnávať stupeň informovanosti občanov pokiaľ tu nebol internet.Okrem toho si dúfam,pamätá,že v meste bolo viac úradných tabuľ na ktorých boli všetky dôležité materiály.Všeobecné záväzné nariadenia mesta boli tiež distribované do káždého domu včetne bytových domov.Dnes v dobe internetu sú iné možnosti,preto je porovnávanie zložité,problematické a neadekvátne. Dúfam, že pokiaľ budú ešte z Vašej strany vážení pani, ďaľšie reakcie budú len konkretne a vecné.Na invektívy podobné (p.Jaro) sa nepatrí reagovať,lebo to nie je cesta ku dialógu, ale k osočovaniu na čo predpokladám toto fórum nie je.Možno nemám ten správny smer,asi preto,že neznášam populistov, ale to je môj problém.V demokraciu sa musí rešpektovať väčšina, ale menšina za svoj názor nesmie byť žiadnym spôsobom potláčaná. Ďakujem za pozornosť.

Prepáčte ešte som zabudol,že p.Jaro sa ma pokúšal odhaliť.Žiaľ musím ho sklamať a možno aj mnohých ďaľších iniciáli mojho mena nie sú P.U.

občan znalý


 
pridané 9.7.2009 10:29:44

PFA

Presne tak predali nazov klubu mladeznikov. Je to dost divne. Som zvedavy kto odpise?

fanusik


 
pridané 9.7.2009 07:42:05

obcan znaly

Bohuzial je to tak ako ste to popisali :mali by odovzdat mandat az na 2 alebo 3 posl : maju z toho hokej a robia si co sa komu zachce .PANI POSLANCI A MESTK ZAST UZ SI VSTUPTE DO SVEDOMIA A ZAHODTE MASKY NEDRZTE SA ZUBA NECHT AKO POSLANCI

OBCAN vr


 
pridané 9.7.2009 00:00:51

občan znalý

Pán P.U.V prvom rade si poriadne preštudujte príslušné zákony a až následne sem píšte svoje "odborné" názory.Jednoznačne zavádzate verejnosť.Momentálne ste pracovníkom štátnej správy a máte možnosť reagovať v zmysle platných zákonov.Nechápem prečo stále pokračujete v trende negatívneho postoja k práci zamestnancov Msú a poslancov.Výsledky ich práce sú rukolapné a neodškriepiteľné.Mesto prosperuje aj bez Vás ,pane.

Jaro


 
pridané 8.7.2009 23:49:35

Vráble

Dnes som si pozrel správy . Blahoželám.Máme ďalšie pracovné príležitosti v meste.Klobúk dole.Msú maká po správnej línii.Len tak ďalej a nenechajte sa znechutiť občanmi "znalými".Vedia prd.

Jaro


 
pridané 8.7.2009 22:54:05

To občan znalý

A čo je zlé na trom, ak koalícia hlasuje ako koalícia? Nestíham sa čudovať. Poslanci, žiaľ, sú volení ako nominanti politických strán, tie strany majú nejaký politický program, ak vytvoria koalíciu, hľadajú súlad v programe. Ak za jeho napĺňanie hlasujú, nevidím tam problém. Zasadnutia sú pomerne svižné, netrvajú dlhé hodiny ako v predchádzajúcich obdobiach, pretože im predchádza istá príprava. Zasadajú komisie, poslanci sú ich členmi, zasadá poslanecký klub a tu sa podrobne diskutuje a argumentuje každý bod programu. Tí, ktorí sa týchto sedení zúčastňujú, sú dostatočne informovaní a zorientovaní.
Občan znalý, ako môžete povedať, že nás nezaujíma názor komisie? Viete vôbec, o čom tu píšete? Stanoviská komisie sú zapísané v materiáloch, ktoré poslanci dostanú niekoľko dní pred MsZ a tie, ktoré sa tam nestihnú dostať pre krátkosť času, väčšinou sa jedná o finančnú komisiu, ktorá zasadá posledná, tesne pred konaním MsZ, tak tie sú potom predsedom komisie prednesené. Žiaľ, píšete niečo, o čom neviete.
Súhlasím s tým, že občan nemá pred zasadnutím zastupiteľstva k dispozícii materiály, ktoré sa prejednávajú. Verím, že v tomto zjednáme veľmi rýchlo nápravu a budú verejne dostupné na www stránke mesta. V minulosti však mesto svoju www stránku nemalo, občania takisto nemali materiály k dispozícii a to bolo v poriadku? Veď snáď aj trochu objektivity by sa žiadalo.
Vraj s Vami nechceme viesť dialóg... Odmietam takéto tvrdenie. Snažil som sa diskutovať na tomto fóre, podpisoval som sa - výsledok bol vo väčšine prípadov žalostný - verejné a adresné nactiutŕhanie. Potrebujem to ja, potrebuje to moja rodina, aby si nejaký anonym robil zo mňa trhací kalendár a správal sa neúctivo?
Istý čas som avizoval, že som ochotný vždy, pár dní pred MsZ stretnúť sa s občanmi v priestoroch MsÚ, záujem nebol - tak na čo sa vlastne sťažujete? Máme chodiť po domoch? Plne si uvedomujem svoju zodpovednosť a viem, že za svoje konanie nesiem zodpovednosť voči voličom. Najbližšie voľby ukážu, či som ich očakávania naplnil a dajú mi dôveru aj tretíkrát, alebo nastúpi niekto iný - ak vôbec pri takýchto pohľadoch na poslaneckú činnosť, aké sa tu prezentujú, budem ešte mať chuť kandidovať. Nie je to žiadna zlatá baňa, ale som rád, ak sa môžem podieľať na rozvoji nášho mesta. Do volieb je viac ako rok, čas všetko ukáže...

Marian Libiak, poslanec MsZ Vráble


 
pridané 8.7.2009 12:15:59

Pán poslanec,

Názory môžete mať pred hlasovaním rôzne,ale hlasujete ako jedna koalícia, čo je nakoniec aj fakt, až na dvoch poslancov.Pán primátor nemal vo voľbách protikandidáta, tak sa nemožno nakoniec ani diviť,že zasadnutia takmer strácajú význam, stačí sa pred zasadnutím na chvíľku stretnúť.Nakoniec ono ta na prvý pohľad vypadá všetko OK, neviem potom čo tu všetci na tomto fóre pohľadávame.Mesto predsa prekvitá,fabríky stale pribúdajú, budeme mať aj "Vínnú cestu" občania čo vyrývate!? Mne však a určite viacerým občanom, chýba dialóg pri správe nášho mesta.Vy poslanci, ste to žiaľ nepostrehli.Dokonca Vás vo väčšine prípadov práve pred Vašim rozhodovaním nezaujíma ani názor komisie, ktorú ste si sami zriadili,viď aj posledné zasadanie MsZ.Pričom zákon Vám stanovuje,pred prijatím rozhodnutia vypočuť si jej stanovisko.Koľko oficiálnych verejných zhromaždení zvolalo MsZ ? Na svoju obranu často používate otázku: " Koľkokrát si bol na zasadnutí MsZ ?" Osobne to považujem za provokáciu. Povedzte naši volení zástupcovia ako môže občan s Vami rovnocenne diskutovať, keď nemá tie materiály(dôvodové správy a pod.) aké máte Vy.Boli ste niekedy na webovej stránke nášho mesta? Prosím skúste. A potom sa pýtajte prečo si Ty "mudrák" neprišiel diskutovať.Neviem ako sú Vaše znalosti o zákonoch, ale určite väčšina z Vás nepozná Zákon o informáciách, lebo inak by ste dúfam tento stav netrpeli.Takže,aby som sa vrátil späť, nestačí mať iný názor,treba zaň aj hlasovať.Nestačí si myslieť,že zasadnutia MsZ sú verejné,ale treba vytvárať všetky zákonné podmienky pre zápájanie verejnosti-občanov do správy nášho mesta.Nemusí byť všetko také ako sa na prvý pohľad zdá.Nikto nie je taký dokonalý,aby odmietol názor iného.V demokracii rozhoduje väčšina. Keď som poslanec, akú môžem mať istotu pri tých najvážnejších rozhodnutiach,ktoré na dlhé roky môžu spôsobiť mestu problém,že som rozhodoval za tú váčšinu dobre a správne o.i. napr.v prípade výstavby domov vo vinohradoch, kde podľa mojho názoru totálne absentuje zvolanie verejného zhromaždenia.Pričom ani členovia vinohradníckého združenia nemali možnosť vyjadriť svoj názor hlasovaním.Svoj názor vyjadrili za nich ich volení zástupcovia,ktorí si tiež myslia,že mali na toto rozhodnutie legitimitu. Mám vážne a myslím aj opodstatnené obavy,že práve občania svojim nezáujmom o veci verejné dávajú priestor ľuďom ktorí si časom prisvojujú aj právomoci, ktoré nemajú,čiže konajú v rozpore so zákonom.Pokiaľ sa im darí nikomu to nevadí.Dovolím si však upozorniť,že keď sa prestane dariť a budú problémy, nesieme všetci občania zodpovednosť za našu terajšiu pohodlnosť či ľahostajnosť.To nie sú plané reči ani poučanie, ale reálny fakt. Ďakujem za pozornosť.

občan znalý


 
pridané 8.7.2009 11:07:13

upratovanie

18 príspevkov bolo zmazaných na priamu žiadosť zainteresovaných

správca


 
pridané 7.7.2009 22:43:18

PFA

Ja by som sa chcel spytat funkcionarov FK Spartak, ze aky bude oficialny nazov muzstiev spadajucich pod patronat PFA. Vo vyzrebovani na novu sezonu sa v III. lige st. dorastu uvadza nazov ViON "B" namiesto Spartaka Vrable. Znamena to, ze vsetky muzstva hrajuce v PFA sa budu volat FC ViOn ZM? To by nebolo dobre, ak by ste takto lahko prisli o svoju znacku. Obavam sa, ze by to znamenalo zaciatok konca celeho vrabelskeho futbalu ako takeho.
Dakujem za odpoved.

Abc


 
pridané 7.7.2009 08:29:41

futbal-funkcionar

Spominate umelu travu, mam otazku - teraz cez prazdniny, nemohli by ziaci trenovat na niektorom z dvoch existujucich umelych ihrisk? Ja osobne som tiez za prirodny travnik (z toho umeleho su vsetky ponozky a teplaky znicene:)), ale bola by som radsej, keby syn bol v meste na treningu, ako dochadzat na Dycku. Dakujem za odpoved.

Giselle


 
pridané 7.7.2009 08:22:06

Poslanec

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3

T V


 
pridané 7.7.2009 08:17:24

poslanec

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3

obcan


 
pridané 6.7.2009 13:21:30

To slus obcan

Ak povazujete diskusiu za hadanie, tak to vam tazko vyhovorim. Ak nas je 13 poslancov, je uplne samozrejme, ze nemame na vsetko jednotny nazor. Keby to tak bolo, pisali by ste tu, ze sme na vsetkom vopred dohodnuti.
A ako to na MsZ vyzera mozete vediet len z pocutia, nie z vlastnej skusenosti. Nechodite tam totiz casto. Casto, takmer vzdy, chodia len dvaja obcania, a ani jeden z nich nie ste urcite vy.

Poslanec


 
pridané 5.7.2009 17:28:30

aďo

mohol by som poprosit aspon o vykosenie bikrosovej dráhy ? ak uz je za tazko vybavit nejake to unc?


 
pridané 5.7.2009 16:36:55

internet

Neviem čím to je,ale je nedeľa 16.32.hod,ale internet nejde a nejde.Počítač mám dosť dobrý.Nemože to byť tým,že je pripojených veľa účastníkov?Takmer celé Vráble a okolie má internet z Bit-compu.Prosím o múdru a serioznu odpoveď.


 
pridané 3.7.2009 09:28:44

To Marek

Ďalšia trávnatá plocha prakticky nič nerieši. V prípade nepriaznivého počasia sa trávnik rozbije a v zimnej príprave je takmer nepoužiteľný. Skutočne efektívnym riešením by bol umelý trávnik namiesto škvárového ihriska. Je síce o niečo drahší, ale z pohľadu celosezónnej využiteľnosti a jednoduchšej údržby je to určite lepšie riešenie. Chceli by sme sa pokúsiť zrealizovať ho aj vzhľadom na zvýšenie nárokov na tréningový proces mládeže v Požitavskej futbalovej akadémii.

Funkcionár


 
pridané 2.7.2009 14:42:49

futbal

Mozno by bolo vhodne zainvestovat a vytvorit travnate ihrisko namiesto skvary a mohli by aj ziaci aj dorastenci trenovat na trave za horsieho pocasia. Tento problem tu je uz peknych par rokov, ja som pred nejakymi 17timi rokmi hraval za dorast a tiez to bolo o tom, ze moct trenovat na trave bol sviatok. Netusim, ci je to tak financne narocne, ale snad by sa to dalo zvladnut a hlavne teraz, ked je to prepojenie s Vionom.

Marek


 
pridané 1.7.2009 13:05:03

štadión

Ja len toľko, že oslavy v rámci možností boli fajn,že počasie nevyšlo, no čo už holt príroda, ale ked nič iné aspoň tá krčma čo je tolerovaná na štadióne dobre zarobila... A tá naša mládež sa môže už od mala učiť, že po tréningu si treba sadnúť u "JOSIHO"...

fanúšik


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka