Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané 30.6.2009 21:22:51

Kostolná

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3


 
pridané 30.6.2009 21:07:51

To vedúci mládeže a tréneri dorastu

Chlapi, vďaka... Aj ja verím, že táto forma komunikácie sa tu medzi nami nebude pestovať.
Veľa šťastia v PFA!!!

Funkcionár


 
pridané 30.6.2009 21:05:48

To fanda

Neviem, že by sa bolo na niečom šetrilo na štadióne. Pri počasí, aké bolo sme sa snažili poskytnúť ľuďom čo najviac zábavy. Tieto oslavy boli predovšetkým o spomienkach. Chceli sme, aby sa aspoň raz ešte stretli na futbalovom trávniku a aj mimo neho ľudia, ktorí sa v minulosti zaslúžili o rozvoj a terajší stav vrábeľského futbalu. Neudeľovali sme medaily, aby sme na niekoho nezabudli, neďakovali sme menovite, chceli sme si uctiť všetkých.
Oslavy, ktoré boli na Archíve vín neboli nič mimoriadne. Jednalo sa o slušné pohostenie, ktoré trvalo niečo cez tri hodiny. A jeho účastníkmi boli predovšetkým tí, o ktorých v týchto oslavách išlo - bývalí futbalisti, funkcionári a ďalší ľudia, ktorí v minulosti a aj v súčasnosti priložili ruku k dielu.
Treba sa opýtať ich, aký mali pocit!!!
Bolo pozvaných viac ako 70 bývalých futbalistov a funkcionárov a väčšina z nich prišla, boli pozvaní poslanci MsZ (a neprišli), bolo pozvaných 30 bývalých a j terajších sponzorov (ktorí si to pohostenie niekoľkonásobne preplatili vo svojich príspevkoch na činnosť klubu), boli pozvaní hráči a realizačný štáb FC ViOn (ktorí hneď po večeri odišli) a zúčastnili sa aj ľudia zo súčasného vedenia Spartak Vráble a vedenia mesta Vráble.
Myslím si, že tento výpis dosť jasne hovorí o tom, že to neboli žiadne "papalášske" oslavy, ale vyjadrenie úcty hráčom, funkcionárom a sponzorom.
Viac vám k tomu napísať neviem, ja som tam z rodinných dôvodov nebol :-(

Funkcionár


 
pridané 30.6.2009 20:53:27

To fanda mesta

Prosím vás, prečo sa najskôr slušne neopýtate, ako to bude? Tu vo Vrábľoch má 90% ľudí zrejme negatívne myslenie. Za všetkým vidia len zlý úmysel a pod.
Nebudem sa zaoberať tým, či niečo vo fungovaní klubu smrdí. Nakoniec aj tohtoročné výsledky, počnúc mužmi, končiac mladšími žiakmi svedči o opaku. Futbalu sa vo Vrábľoch darí! Iste, vedeli by sme si to predstaviť aj inak, lepšie, možno profesionálnejšie, žiaľ, rozpočet klubu nám to dlhodobo nedovoľuje. Zrejme neviete, a treba to napísať, že VŠETCI funkcionári Spartak Vráble robia svoju prácu zdarma. Platení sú len tréneri a hospodár klubu, ktorý je zároveň údržbár... Vráble už 15 rokov nemajú plateného funkcionára, takže ľuďom okolo futbalu by bolo treba skôr poďakovať.
Požitavská futbalová akadémia (PFA) vznikla ako subjekt, ktorý má napomôcť predovšetkým pri výchove našej futbalovej mládeže, nikto sa pri jej vzniku nezamýšľal, koľko budú zarábať tréneri, pretože ich plat je len sprievodným znakom. Priorita je na mládeži. Nepočul som o tom, že by mali byť naši mládežnícky tréneri odvolaní a nahradení inými. Platiť to bude len tam, kde je futbalovým zväzom vyžadovaná istá kvalifikácia a túto príslušný tréner nespĺňa. Neviem teraz povedať, či sa takýto prípad vyskytne.
Vrábeľský výkonný výbor nebude rozhodovať o tom, kto zostane a kto nie a ani nebude vyplácať nikomu žiadny balík. PFA je samostatný subjekt, registrovaný na SFZ, má vlastný výkonný výbor a revíznu komisiu. Vo výkonnom výbore je zástupca mesta Vráble, zástupca Spartaka Vráble, zástupca mesta Z. Moravce, zástupca FC ViOn a zástupca hlavného sponzora ViOn Z. Moravce. V revíznej komisii je podobné zastúpenie, teda sú tam zástupcovia Vrábeľ aj Z. Moraviec.
Boli dohodnuté nasledovné vekové kategórie (číslo ua písmenom znamená vek futbalistu)
U 19 (A st. dorast) - bude hrávať a trénovať v Z. Moravciach
U 18 (B st. dorast) - Vráble
U 17 (A ml. dorast) - Z. Moravce
U 16 (B ml. dorast) - Vráble
U 15 (A st. žiaci) - Vráble
U 14 (B st. žiaci) - Z. Moravce
U 13 (A ml. žiaci) - Vráble
U 12 (B ml. žiaci) - Z. Moravce
Futbalové prípravky budú samostatné vo Vrábľoch aj v Z. Moravciach.
Neviem, snáď sa mi podarilo vysvetliť aspoň pár zásadných faktov o vzniku a fungovaní PFA.
Prosím, kto má ďalšie pochybnosti ohľadne fungovania Spartaka Vráble, nech sa páči, položte slušnú otázku, slušne odpovieme. Len si, prosím vás, nevymýšľajte a nedehonestujte prácu ľudí, ktorí to robia s láskou a na úkor svojho voľného času.
Ďakujem za porozumenie.

Funkcionár


 
pridané 30.6.2009 20:44:00

Poslanec

Naco ste tam ?Kazdy nie je taky ako vy? Medzi sebou sa hadate je medzi posl dost velka priepast ,skoda slov na poslancov .Auz nerobte z volicov sasov :len tolko pan poslanec :a casto chodim na jednanie mest zastup .

slus obcan


 
pridané 30.6.2009 09:26:36

To mladší a starší dorastenci

Určite nás všetkých, ktorí sa staráme o mládež (dorastencov) mrzí, že to tak dopadlo. Ale o 11.00 nikto nemohol vedieť, aké bude v popoludňajších hodinách počasie. Dohoda bola, že v prípade nepriaznivého počasia sa zápasy dorastencov a žiakov hrať nebudú. O tom vedeli všetci hráči. Na zraz do T 18 prišlo iba 8 dorastencov a 12 žiakov. Ostatní sa informovali telefonicky a neprejavili záujem prísť na stretnutie. Kedže nemali veci do haly, pochopiteľne sme tam nemohli ani športovať. Tak isto aj občerstvenie bolo pripravené na 14.30(po skončení mládežníckeho programu), ale nakoľko zraz bol na 12.00 nedalo sa to ihneď zabezpečiť.A aj pre nízky počet hráčov nemalo význam niečo robiť. Tieto veci zostali a budú použité pri inej príležitosti.
Škoda, že komunikujeme takýmto spôsobom (možno sa za dorastencami skrýva aj niekto iný, čo nemal odvahu), pretože tréneri sa rozprávajú s hráčmi pred, počas tréningu a nielen o futbalových problémoch. V rámci možností sa dobre staráme o mládež. Po skončení súťažného ročníka sme mali posedenie v priestoroch štadióna, spojené s opekaním a gulášom. Na zápasy vonku vedúci mužstiev pripravujú bagety, po zápase kofolu, na ktoré si finančné prostriedky zabezbečujeme sami. Vedúci mužstiev všetku činnosť vykonávajú úplne zadarmo a na úkor svojho voľna, za čo im patrí vďaka. Vieme, že podmienky na trénovanie nie sú ideálne, ale oproti minulosti sa postupne zlepšujú. Máme po tréningu šatňu, sprchy, lopty a aj športové pomôcky na trénovanie.
Takisto každá oslava sa dá určite urobiť aj lepšie (aj horšie), vždy sa nájdu nespokojní, ale najľahšie je kritizovať a nič pri tom nerobiť. Futbalový výbor urobil všetko čo bolo v ich možnostiach (aj finančných), ale proti prírode sa nedá ísť.
Dúfame, že viac nebudeme musieť diskutovať takýmto spôsobom. Sme ochotní osobne sa rozprávať s každým a vypočuť si každý rozumný návrh na zlepšenie úrovne mládežníckeho futbalu vo Vrábľoch.

Vedúci mládeže a tréneri dorastu.


 
pridané 30.6.2009 07:55:47

mladsi a starsi dorastenci

Pan funkcionar , stale si nedate povedat ze asi to nejako smrdi vo vnutri fungovania klubu. Iba to sa snazia ostatny napisat.
Zalozite Pozitavsku futbalovu akademiu a treneri ktori sa doteraz trapili s detmi napriek vsetkym problemom , tak teraz ich asi vyhodite a zaplatite riadny balik novym trenerom - pravda?

fanda mesta


 
pridané 29.6.2009 21:28:10

To funkcionár

Vážený pán "funkcionár". Po tomto vašom vysvetlení na margo neodohratých zápasov našich mládežníkov sa veci naozaj zdajú jasnejšie. Možno zlyhala komunikácia na inom fronte než na vašom "výborovom". Ďakujem za vysvetlenie a vrábeľskému futbalu prajem veľa dobrých hráčov, vďačných divákov a trpezlivých ľudí z tímu.

vrábeľská mlaď


 
pridané 29.6.2009 19:38:34

To obcan kost ul

Kto a kde rozdáva vaše dane jedna radosť? Čo tu vypisujete nezmysly a ešte v skratkách a s gramatickými chybami?
Kto ste, že všetko tak úžasne ovládate? Ako si dovoľujete osočovať? Koľkokrát ste boli na zastupiteľstve vy? Aký máte vzťah k tomuto mestu? To si naozaj myslíte, že sa dá na každom zastupiteľstve dosiahnuť 100%-ná účasť poslancov? Čo vy vôbec o tom všetkom viete? Dochádzka na mestské zastupiteľstvo je určite oveľa lepšia ako do Národne rady. Ale o tom vy neviete nič, len štekáte.
Nech sa vám páči, kandidujte. O vyše roka sú voľby, určite budete úžasný zástupca ľudí v meste. Nie ako my.
Pre nikoho z nás netreba stavať slavobránu, svoje povinnosti voči mestu si plníme. Kedy za posledných 30 rokov zaznamenalo mesto taký rozmach, ako za posledné roky?
Príďte na zastupiteľstvo, poraďte nám. Vy máte patent na rozum, my sme tí blbí...

Poslanec


 
pridané 29.6.2009 19:09:02

To fanda

A na čom sa podľa vás šetrilo na štadióne?

Tiež fanda


 
pridané 29.6.2009 14:17:53

To mladší a starší dorastenci

Táto reakcia je priamym dôkazom toho, ako sa "komunikuje" s mládežou. Výkonný výbor viac ako mesiac pred oslavami 90. výročia za prítomnosti všetkých mládežníckych trénerov a člena výboru, ktorý zodpovedá za mládež rozhodol a DOHODOL sa, že v prípade nepriaznivého počasia sa zápasy mladších a starších žiakov a dorastencov neodohrajú.
Zároveň sa dohodlo, že tréneri mládeže dajú na náklady Spartak Vráble vyhotoviť pamätné diplomy pre každého žiaka, či dorastenca, ktorý hájil farby klubu.
V sobotu poobede výbor na štadióne (po tom lejaku) rozhodoval, že ak už ďalej pršať nebude, posunú sa prenosné brány na úroveň 16-ky a zápasy sa odohrajú. Žiaľ, v nedeľu pršalo znovu, výbor sa zišiel pred obedom a aj za súhlasu zástupcu mládeže rozhodol, že mladší a starší žiaci a dorastenci svoje zápasy odohrať nemôžu. Toto všetko vám, mládežníci, malo byť oznámené. Mali ste zarezervovanú do 15-tej hodiny T-18, kde vám malo byť podané občerstvenie - asi sa nekonalo, nie z viny výboru.
Neboli vám odovzdané diplomy, nie z viny výboru.
Poďakovanie vám bolo vyslovené pred zápasom Spartak Vráble - FC ViOn, kde hlásateľ oznámil vznik Požitavskej futbalovej akadémie (ktorá bola odsúhlasená k zlepšeniu podmienok pre váš ďalší rast), bolo vám poďakované za reprezentáciu mesta a menovite boli vyhlásení všetci hráči a tréneri mládežníckych mužstiev.
Naozaj sa vám zdá, že sme urobili málo?
Oslavy boli predovšetkým zamerané na poďakovanie osobnostiam, ktoré sa v minulosti zaslúžili o rozvoj vrábeľského futbalu, to sa snáď podarilo.
Vy viete, že ste deň pred oslavami boli hrať v Žiari nad Hronom, tam "dospelí" zo súťaže odstúpili, napriek tomu vás na hlavnú plochu nepustili. Je naozaj také ťažké pochopiť, že sme sa snažili ochrániť jedinú trávnatú plochu, ktorú v meste máme?
Vy, mladí, máte ešte veľa pred sebou. Verím, že ešte mnohokrát dokážete, že vám srdce horí za vrábeľský futbal a diváci ale aj funkcionári to náležite ocenia. Držím vám vo futbalovej akadémii palce a prajem veľa športových úspechov.

Funkcionár


 
pridané 29.6.2009 14:14:59

kost ul

Nase dane sa rozdavaju jedna radost : necakajte odpoved kompetent :oni to vedia co robit najl na ukor slusn obcanov:treba zmenu v mestkom vedeni a radikalnu a poslanci : fraska:malokrat sa stretli na mestkom zast v plnom zlozeni svedci aj o tom aky maju vztach k mestu ale : poslanec nazov znamena pre nich vela:su nato hrdy :slavobranu treba postavit pre nich .

obcan kost ul


 
pridané 29.6.2009 13:21:42

Každá sranda niečo stojí...

Nechcem aby ste brali túto otázku brali hned ako pokus o podozrievanie z niečoho alebo hoc ako provokatívne a negatívne ale šetrilo sa aj na oslavach, ktore boli po zápase???

Fanda


 
pridané 29.6.2009 11:52:26

kostolna ulica

Vidim ze sem pise dost ludi o problemoch na kostolnej ulici ale JE TO ASI ZBITOCNE LEBO NIC SA TU NEMENI STALE JE TO ROVNAKE.Mesto im pomaha, s materialom a bordelom na ulici

obcan Vrable


 
pridané 29.6.2009 08:34:50

To Divák

A čo ste od toho čakali viac? Mali sme pripravený rozsiahlejší program, so zápasmi mladších a starších žiakov a dorastencov, mažoretky a pod. Žiaľ, počasie nás donútilo v nedeľu o 11,00 mimoriadne zasadnúť a niektoré body programu zrušiť. Vráble majú len jedno trávnaté ihrisko a o pár týždňov začína súťaž.
Dva týždne pred oslavami nám faxom odvolal zápas Spartak Trnava, pritom termín bol dohodnutý už vo februári so športovým riaditeľom Trnavy. Na poslednú chvíľu nás zachraňoval ViOn, no aj ten nastúpil v značne oklieštenej zostave - dnes hrá v Rakúsku medzinárodný zápas a v sobotu tiež hral prípravný, dávno naplánovaný zápas.
Mrzí ma, že takto vnímate celý priebeh, ak si dobre pamätám, bolo to prvé pripomenutie histórie za posledných cca 30 rokov.
Pôvodne sme chceli oceniť osobnosti, ktoré sa v minulosti zaslúžili o rozvoj futbalu vo Vrábľoch, žiaľ, história je veľmi slabo zdokumentovaná a báli sme sa, aby sme na niekoho nezabudli... To je niekedy dosť citlivá záležitosť.
Viete ako oslavoval svoje 90. výročie Slovan Bratislava?
Nechcem tvrdiť, že sa oslavy nedali zorganizovať aj veľkolepejšie, ale každá sranda niečo stojí a my tých peňazí, zvlášť teraz, nemáme navyše.
Mrzí ma, že vo Vrábľoch sa len veľmi, veľmi ťažko niekto dočká poďakovania. Snažili sme sa urobiť maximum, ak to nevyšlo, skúste nám napísať, čo by ste urobili inak a k vyššej spokojnosti ľudí a my sa to pokúsime v budúcnosti napraviť.
Ďakujem za názor...

Funkcionár


 
pridané 29.6.2009 08:00:02

FUTBAL

cO STE CAKALI OBCANIA LUDOM MALO A NA VIECHE TO TIEKLO POTOKOM TO SU VRABELSKE DOBRE ZVIKY ?!

FANUSIK


 
pridané 28.6.2009 22:42:18

Oslavy 90-teho výročia futbalu

K tomu sklamaniu sa pripájam aj ja. Konkrétne k tomu, že deckám nedovolili odohrať zápas z dôvodu podmočeného trávnika. Zaujímavé, že o pár hodín už podmočený nebol. Chalani boli z toho smutní, pretože sa na túto udalosť tešili. No smola, mohli ich "odškodniť" aspoň nejakým drobným suvenírom, určite by ich to bolo potešilo, veď úspešne reprezentujú naše mesto, ale akosi sa na nich zabudlo. Možno příště...

mladší a starší dorastenci


 
pridané 28.6.2009 21:48:09

Futbal

Bol som sklamaný z úrovne oslavy 90-teho vyročia Vrábelského futbalu myslím že organizátory všetky svoje sily zamerali na oslavu na Vieche. Čakal som viac ,to je môj názor .

Divák


 
pridané 28.6.2009 18:54:33

stale cakam

stale cakam ako sa vyjadria kompetentní,ako sa postavia tomuto problemu či tvarou,alebo chrbtom,,,,,,.......!!!!!!!

vsevedko


 
pridané 28.6.2009 11:49:12

Virtuálny cintorín

Je to novovytvorená web stránka. Na virtuálnom cintoríne si môžete uctiť pamiatku svojich blízkych zosnulých zapálením sviečky, položením kytice, prípadne i nechať odkaz. Je to výborná myšlienka vytvoriť takúto stránku pre všetkých, ktorí nemôžu z rôznych dôvodov prísť osobne k hrobu svojich blízkych v celej republike. Zatiaľ tam nie sú všetky mestá a obce Slovenska. Ani naša obec Vráble na mape virtuálneho cintorína ešte nie je. Preto dávam podnet pre kompetentných ľudí našej samosprávy, aby sme sa tiež pripojili na túto stránku. Myslím si, že to ocenia všetci občania Vrábeľ - súčasní i bývalí.

marya


 
pridané 27.6.2009 17:11:36

kost ulica

Pokial sa neudeje nieco natlakove na vedenie mesta dovtedy sa nic neudeje s kost ul .A tych slubov uz bolo privela :ak Vam obcanom zalez na kost ulici zacnite tlacit na mestske vedenie: bolo by to super ako pesia zona okolo kostola ani farnosti to nevadi ze tam je zapach od romov :uz sa zobudte aj na farnosti:pani poslanci zvazte si Vase posobenie ako posl na rok uz dufam vecina z VAS opusti posl mandaty vy ste tam neni pre obcanov ale len pre Vase lobovanie nerozhod podla svojho svedomia ale podlalobingu ostatnych : Vasi volici su Vam ukradnutY!!!!!!!!!!!!!!!!

OBCAN VR


 
pridané 26.6.2009 08:09:02

VSEVEDKO

nEDOCKAS SA ODPOVEDE VED ANI zitavskej komunite to asi nevadi aleked treba PRISPIET vtedy su neoblomny malo by sa to nazvat ROMSKY PARK .

NAHN OBCAN


 
pridané 26.6.2009 08:06:04

park kost ulica

Vaz obcania s tymto je koniec romovia nadalej ostanu na kostol uz ich tam priklincov ze opravuju tam vsetko vsade ich selektuju prec a VRABLE aj v tomto musia bit vinimka . NACO mame poslancov a mest zastup kazdy chapeme ze sa to naraz neda vsetko vyriesit ale krok za krokom ale mesto len spet robi kroky .Malo by sa par posl aj vedenie mesta zamysl nad tym ze ci by nebolo dobre podat DEMISIU .Oni sa tam budu drzat zuby necty aby vzdy dosiahli len svoje a nie nazor obcana ved pomoz ty mne a ja tebe verte a je to tak . Tu co sa popise len sa nad tym zabavaju a urcite si pomyslia co ty uboziacu chcu ____MY ROZHODUJEME O TOM CO SA TAM BUDE ROBIT _________verte tomu ze je to tak a pred volbami vam aj neskut prislubia JE to nepochopitelne . zamyslite sa nat tym pani z mestk uradu aj poslanci a nerobte s obcanov SOMAROV.Obcania uz sa zobudte.

OBCAN VR


 
pridané 25.6.2009 16:12:56

kostolna ulica

Som rada ze nie sme sami obcania co nam vadia Romovia za kostolom zase sem pisem ja ,to len preto aby sa KONECNE PANI POSLANCI ZOBUDILI. Uz nas nebavi sa prechadzat okolo kostola a vidiet tam len romov a ti slusny ludia su v nutri poschovavany aby sme ich mi ostatny nehadzali do jedneho vreca.Ved to mala byt take nieco ako pesia zona kostolna ulica ,ale vidim ze to je len Romska ulica anie pesia a kludna ulica

obcan Vrable


 
pridané 25.6.2009 12:03:12

Cesty sa nedočkame

Rada by som podakovala všetkým kompetentným, že každy den, idem s kočíkom po roztrieskanej ceste, kde je same blato a kaluže...

podakovanie


 
pridané 25.6.2009 08:23:08

DEN OTCOV

Dakujem organizatorom akcie DEN OTCOV za skvely program.
Choreografia "Mary Poppins " bola uzasna!!!

Andrea Mudráková


 
pridané 24.6.2009 23:59:25

obcan -vrabelcan

zATIAL NEVIDIM ziadny prispevok od kompetentneho cloveka-čo spíte,alebo nechcete odpovedať-? ale peniaze chcete? mam na mysli vyčínanie romskeho obyvatelstva na parku žitava,ved my občania sme prispeli percentom zo svojich daní a má to niekto zničiť? odpovedzte kompetentní ako to budete riešiť? ak neviete poradime Vám,ved my občania sme si mysleli,že prídu do parku mamičky s detmi ,s kočikmi atd, ale takto sa budú báť aj tam chodiť,tak odpovedz človek,ktorého bola myšlienka zriadiť park..podotýkam,že dobrá ale ako dalej podla mna,to mal mať premyslené a mal myslieť aj na takéto problémy............

vševedko


 
pridané 24.6.2009 15:03:46

spoločenská kronika

Ďakujem za oznamy o narodení.

občan


 
pridané 24.6.2009 13:33:17

okolie kostola KOST ULICA

Je to sokujuce co tam mesto vraza peniaze na opravu roms domov za tie vsetky naklady uz mohli fakt postavit daky cinziak pre nich .Vedenie mesta v tomto smere sa len uskrna ved obycaj obcania nemozu nic ale pani posl a spol co sa komu zachce. Nech mesto sa zaujima o nazor bcanov ktory tu plat dane atd ktovie kto z toho ma dobry pocit ?Malo sa uz to tam na mestkom zastupit preriedit .Kde su slubi ze histor cast mesta okolie kostola bude taktiez centrom mesta . Nic nedoriesia len z volicov robia VOLOV .Keby niekto s poslancov alebo niekto z mestkeho uradu mal tam pozemok alebo dom uz by tam romovia neboli a nato si dam KRK .Mali by sa uz ludia zobudit a ty posl a spol z mesteho uradu co chodia do kostola nic nevidia je to velka hanba pre VRABLE len tak nadalej pani z mesteho domu krasne to riadite ALE PO SVOJOM

nahn obcan


 
pridané 24.6.2009 12:10:44

to janka

ufff, tak toto je fakt prilis. To akoze par domov uprostred vinohradov sposobi, ze vrable uz nebudu "dedinou" ale skutocnym mestom? Wau... A ze to dokonca zvysi hodnotu prace? Tak to by som rad videl ekonomicku poucku podla ktorej sa riadite...
Podla mna to bude len dalsia dobra motivacia pre vinohradnikov, aby vinohrady vyrubali a pokusili sa pozemky lukrativne predat. Nevravim, ze sa tak stane buduci mesiac, ale v priebehu par desiatok rokov (a to ja este budem zit) tak vrable mozu prist o jeden z mala unikatov, ktore maju.
Ano pre tych par vyvolenych co tam budu byvat je to nesporne vynikajuce a nadherne...
Ale cim je to vyrazny krok v prospech mesta? Budu ti ludia platit vyssiu dan? Alebo dan za vyhlad? Vyriesi sa tym dopravna situacia v meste? Tiez nerozumiem kto odzvoni vykradacom chatiek? Skuste sa porozpravat s vinohradnikmi, ci su tym navrhom tiez taki nadseni...
A zdravy rozum a slusnost... Zdravy rozum vitazi vzdy - to ze je zdravy vsak neznamena, ze mysli aj na ostatnych...

propaganda


 
pridané 24.6.2009 09:36:40

banner

skúste pozrieť tento: obsahuje len základné informácie, dá sa naň kliknúť, odkazuje na podrobné informácie ...

správca


 
pridané 23.6.2009 21:40:11

3. Návrh na schválenie Všeobecne záväzného nariadenia mesta Vráble č. 05/2009 o vyhlásení záväzných častí územného plánu mesta Vráble

Výborne.Konečne ďalší výrazný krok v prospech mesta.Keď som si bola aj s mojimi priateľmi pozrieť ,niekedy v jaseni minulého roka, zámer výstavby rodinných domov nad archívom vín,neverili sme vlastným očiam.Je to nádhera. Konečne Vráble vystúpia zo zóny dedinského mesta, zaradia sa medzi skutočne mestá s hodnotou pozemkov,práce a rozvoja.Namiesto kukurice bude kvalitné bývanie,bezpečnosť našich vinohradov a predovšetkým,konečne život po celý deň.Odzvoní zlodejom a vykrádačom hajlochov i vinohradov.Verím,že zajtra zvíťazí zdravý rozum a slušnosť.Zároveň som presvedčená,že po schválení tohoto bodu programu,poslanci pochopia,že výstavba veterného parku aj s pohľadu výhľadu do krajiny je neprípustná.

Janka


 
pridané 23.6.2009 20:38:33

mostík

Dnes som bola na nákup a všimla som si pri parkovisku pred MÚ nejaký mostík.Chcela by som sa opýtať aký to tam má význam a načo mesto zbytočne vyhodilo peniaze za tú kopu železa.

platič daní


 
pridané 23.6.2009 20:34:24

peter.m

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3

Z.D.


 
pridané 23.6.2009 17:14:31

bannerová slepota

možno by bolo lepšie, spraviť banner klikateľný, v banneri zobraziť len stručné info (názov akcie, deň, dátum, hodina) a po kliknutí by sa mohlo zobraziť podrobnejšie info (program, vstupné...). Neviem nakoľko je to zložité, ale možno by to bolo lepšie.

Ale aj napriek tomu sa mi terajšie bannery zdajú celkom dobré, ako sa hovorí, snaha sa cení, pán správca:)

Miko


 
pridané 23.6.2009 14:43:35

Spoločenská Kronika

Minule som chválil správcu aj kolegyňu za aktuálne údaje v spol.kronike ale dotyčná kolegyňa zrejme ešte nemá údaje o narodeniach za apríl a máj. Ja si len tak porovnávam koľko sa narodí a koľko zomrie. Takto mi vychádza že vymierame.

občan


 
pridané 23.6.2009 13:30:21

bannerova slepota

myslim, ze je normalne ze ludia prehliadaju bannery, je to obrana proti reklame, ja to robim tiez. NApriek tomu maju velky zmysel, pokial je banner dobry robi urcite lepsiu reklamu ako textova forma, umienstnena v halde ineho textu. Dve pripomienky:

1. v sekcii kultura by mal byt urcite aspon textovy odkaz na KAZDU akciu. Idealne aj organizovanu niekym inym ako mestom, jasne ze nie vzdy sa to stiha a da... ale v 99% by to tam malo byt. Parkrat sa mi podobna vec stala aj v minulosti - iba banner na hlavnej stranke nemusi stacit, clovek casto hned preklikne na to, co ho prave zaujima...

2. Asi nie je velmi dobry napad davat jeden animovany banner na viac akcii. Asi by mala mat kazda akcia vlastny banner, alebo niektore mozno len textovu formu, kazda by vsak mala byt "propagovana" samostatne.

To je podla mna ponaucenie z tejto situacie.

staly taktrochu vrabelcan


 
pridané 23.6.2009 11:28:56

bannerová slepota

Sranda, že všetkým ostatným to fungovalo. Na banneri sa dookola striedali tri oznamy (ale to sa už opakujem): povánka na prezentáciu publikácie - pozvánka na koncert scholy - pozvánka na deň otcov. V pozvánke na deň otcov bol uverejnený aj dátum aj čas aj miesto konania, ba postupne sa tam povysvecoval aj celý program vrátane detských atrakcií a možností občerstvenia. Banner som zmenil až okolo cca 21:00 v nedeľu (teda v čase, kedy som písal prvú reakciu som neklamal - bol na stránke tak, ako ho popisujem) tým, že som z neho vypustil dva oznamy na akcie, ktoré už prebehli (koncert a deň otcov) a ponechal som len (mierne upravený kvôli čitateľnosti) oznam o prezentácii knihy. Dokedy ste si mysleli, že nechám visieť neaktuálne oznamy?

toľko moje skúsenosti s vašou "konštruktívnou kritikou"

správca


 
pridané 22.6.2009 17:51:15

bannerova slepota

No skúšam vydržať pri pol minútovom neklikateľnom banneri, nič nové nepríchádza, tak sa kliknem na AKCIE DNES, tam už žiadny banner nieje, nieje tam ani žiadna informácia o kultúre v meste, teda okrem kina. Pritlačím lepšie na tlačítko DNES, nepomohlo. Zo zúfalstva skúsim elektronickú úradnú tabulu, ani tam nič. Zložito sa preklikám cez pédeefka novín a ani tam nikde žiadna info. Možno je tam len staršie číslo, lebo tam nachádzam reklamu na deň detí. Deň otcov nikde. Do frasa, niekde to tu určite bolo, skúšam všetky linky ešte raz, dva krát a stále nič. Asi som aj ja imúnny voči pomalým bannerom.
Vybehnem teda na staré ihrisko, na bráne je program bez času, pri pódiu to isté, ihrisko je ešte prázdne, tak si radšej doma počkám pri telke a keď hluk prekročí únosnú mieru zrejme sa akcia začala.

Tak toľko moje skúsenosti s hľadaním akcií na stránke mesta... :-)

peter m.


 
pridané 22.6.2009 17:12:06

problémy na Sládkovičovej

na Sládkovičovej ulici neustále vyčíňajú ,,čierni opravári" áut na čísle domu 34. Nie je normálne,aby sa v obytnej zóne neustále preháňalo x áut a starých šrotov, neviem inak ktorý úrad im tu dovolil túto čiernu činnosť. Pravdepodobne žiadny! Neviete niekto poradiť, čo s nimi? Ako ich odstrániť?

obyvatelia ulice


 
pridané 22.6.2009 10:58:10

SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS

Včerajší koncert bol úžasný.
Vďaka

AP


 
pridané 21.6.2009 21:49:07

banery

Milí pán správca,len sa trápte ďalej.Tie banery sú naozaj výborné.Vďaka, len tak pokračujte ďalej-

ema


 
pridané 21.6.2009 20:47:04

banner

Ale nie, nemyslim si ze by ta praca "nestala za to", len ludom sa nikdy neda plne vyhovet :)
Skor si myslim, ze tie bannery by mali este vacsi prinos keby su uvedne aj na nejakych blizkych weboch (ako mpv, zitava a tak),teda ak by o takuto spolupracu bol zaujem.

divak


 
pridané 21.6.2009 20:09:05

divák i rodič

mňa to fakt veľmi mrzí, ale všetko nestíham. doteraz som si myslel, že banery sú viac, ako textové oznamy (oboje je absolútne ideálne, ale ja - sorry - fakt nestíham). na banneroch sa narobím ako "divočák", ale som si myslel, že to stojí za to. vidím, že asi nie. ale ďakujem za pochvalu ...

správca


 
pridané 21.6.2009 18:15:32

uputavka

Tomu sa hovori bannerova slepota. Prave kvoli tomuto javu by mohli byt informacie o kultunych akciach uvedene aj v textovej forme.
Inac k tomu banneru, musim pochvalit za vizual :)

divak


 
pridané 21.6.2009 15:22:08

deň otcov

upútavka na deň otcov beží ešte aj teraz formou flashovej reklamy na hlavnej stránke (dookola prezentácia publikácie, schola gregoriana pragensis, deň otcov). vydržte, čítajte, uvidíte ...

správca


 
pridané 21.6.2009 12:35:25

den otcov

Preco na stranke mesta nieje ziadna informacia o tejto akcii? A ak tu aj nahodou bola, preco je v den akcie zmazana?

rodic


 
pridané 21.6.2009 12:23:10

park

Pokiaľ viem,tak v parku Žitava je nainštalovaná kamera.Tak ako je možné,že to ešte kompetentní ľudia nevideli na zázname?

ema


 
pridané 20.6.2009 22:58:47

nas kostol

Ahojte. Este Vy ste nevideli ani nepoculi co sa deje na kostolnej ulici.
My ako slovensky obcania robime,platime Dane a snazime sa Zit ale sme ako zobraci.Ale za kostolom romsky obyvatelia maju statne domy,ktory im mesto plati opravy,miliony financie na ich domy idu z nasich Dani ,alebo dostali prispevok z Europskej Uni.Co my vieme material ktory im na opravu domov mesto dalo rozpredavaju.Namiesto toho ze im opravuju domy radcsej mohli postavit bytovku kde ich mohli ubytovat.

Ja nepochopim ze mesto im poopravuje domi za niekolko milionov,a pyta len 4-5 euro najomne,neni to smiesna cena???
Mi veriaci obcania ktory sa chodime prechadzat okolo kostola aj do kostola,sa bojime od romov a ich tulanych psov chodiacich okolo nas a neda sa ani v kostole kludne modlit lebo je tam oklo keik a hluk.

obcan Vrable


 
pridané 20.6.2009 17:38:54

Park

jednoznačne treba volať Mestskú políciu, keď niekto niečo vidí, či už sú to výtržnosti alebo tákéto správanie (neviem ako to nazvať). MsP to už potom vyrieši

Miko


 
pridané 20.6.2009 15:11:27

Park

Nemá nahodou mestká polícia ,,oči v parku,, ?? Myslím tým, že som tam videl neakú kameru, alebo je to nefunkčné? Kamery sú v celom meste a rómov nikto nevidí keď robia bordel a neporiadok všade okolo...


 
pridané 20.6.2009 08:02:58

park

Asi to nikomu nevadi vsetky navstevy z kostoln koncia v parku robia si tam holubnik z toho mame naozaj pekny park -DAME SI HO ZNICIT?ani tvrdy postih tomu nezabrani uz aj par igelitiek zo smetami tam porozhadzovali je to hanba ze CENTRUM MESTA JE NA POSL MIESTE PRE NASICH POSL A MESTK ZASTUP. Ta rekonstrukcia ich domov je na prvom mieste pre romov ostatne je druhorade . Uz ich odtial nikdo nedostane riesenie probl sa stale odsuva pomali to tam zveladia a potom pride konecny verdikt -MAJU TO TAM UTULNE A PEKNE . Za peniaze danov poplatnikov je to super . A tie mestske zastupit su len fraska na riesenie tohto probl . ZITAVSKA KOMUTA TAM UROBILA KUS PRACE MALI BY NEKOMPROMISNE RIESIT TENTO PROBL. Ako tie deti sa tam maju hrat ked je tam naspinene a zapacha to tam je nato aj odpoved?asi taka aby tam nechodili?

T H


 
pridané 19.6.2009 08:42:45

park - mamička

Ak sa deju taketo veci v "novom" parku - myslim, že je na mieste tvrdy postih hneď na začiatku, inak si cigáni z toho urobia verejné záchody a my budeme zasa len nariekať. Ak to "mamička" videla, v spojení s mestskou políciou to prosím vás riešte. Nemám už síce malé deti, ale občas sa po parku prejdem a bola by škoda, aby bol zničený skôr, než vyrastú stromy. Na druhej strane takéto veci odradia ľudí tam chodiť.
Ten tvrdý postih som myslela - pokutovanie bez milosti.

Gisel


 
pridané 19.6.2009 07:51:12

nas park

je to tak romovia chodia tam casto spinit cely park maju to len na skok z kostolnej a mesto teraz zveladuje cely objekt takze aj do buducna tam budu chodit a znecistovat mame park ale mest posl to nezaujima ze tam chodia ale mali by ich odtial dostat prec po tychto rekonstr tam uz aj zostanu a obcanov zavadzaju ze ich daju prec odtial okolie kostola tiez krasne zapacha obcania zobudte sa uz nevadi vam to ze aj okolie bozieho chramu zapacha? mest posl su len fraska pre toto riesenie kost ulice .ZITAVSKA KOMUNITA BY MALANEKOMPROM TLACI NA MEST ZASTUP A POSL O RIESENIE ROMS KOMUNITY ALEBO MAJU TOLKO eur ZE MOZU SA ROZHADZOVAT NA PRIPADNE CISTENIE? dakujem

obcan VR


 
pridané 18.6.2009 14:25:36

Pre

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3

rozhodca


 
pridané 18.6.2009 13:59:54

Park - Žitavská komunita

Dobrý deň, chcela by som informovať mamičky, ktoré sa chodia hrávať do parku , že v nedelu poobede tam bolo 8 malých rómskych detí ktoré vykonávali velkú potrebu v drevennom domčeku a na preliezke boli pozostatky.

Konečne sa v meste niečo spravilo aj to naši úžastný spoluobčania, ktorích živíme z našich odvodov zničia.

mamička


 
pridané 18.6.2009 13:50:00

pre spravcu

prebars pravidlo č.5 - Ochrana osobnosti je to v občianskom zákonniku,ak nieje niečo podložené dôkazmi tak je to predsa
ohováranie a to je trestné.No je už len na Vašom uvážení čo
za ohováranie a urážanie považovať a čo nie.Určite sa to na
100perc. riešit nedá,ale aspon sa tu zredukujú niektoré bezvýznamné
a nič neriešitelné príspevky.Snáď som aspon trošku pomohol.

palo


 
pridané 18.6.2009 13:32:41

Palo

Verte, že nad ním rozmýšľam, len mi akosi uniká pomedzi prsty: na jednej strane má zabrániť "neslušným" urážať kohokoľvek na fóre (ak neporuší iné pravidlá), na druhej strane nemá výrazne obmedziť "slušných". To je ťažký oriešok. Aj preto som Vás prosil o pomoc - skúste zadefinovať. To nie je (a nemalo by byť) o tom "vymyslite niečo za nás"! Sme v tom všetci rovnako ...

správca


 
pridané 18.6.2009 12:48:32

k diskusii všeobecne

Vyjadrovanie podaktorých ludí na tejto diskusii len svedčí o ich inteligencii prečítal som si tu veľa urážok na konkrétnu osobu bez akýkoľvek podložených faktov.Uvádzam modelovú situáciu:(Niekto
sa mi nepáči alebo mi nieje sympatický tak si naňho ponadávam na Vrábelskej diskusii).Pán správca myslím si že diskusia by mala byť teda
aspon slušná diskusia o tom aby si každý vyjadril svoj názor a ak chce
niekto niekoho osočovať nech potom k tomu pridá aj relevantný dôkaz.
Inak sa Vám tu bude kopiť plno bezvýznamných príspevkov,ktoré keď si prečíta normalny človek musí sa mu z toho žalúdok obracať.
Bolo to myslené všeobecne aj pre iné diskusné fóra.Nie len pre MŠ.
Takže pán správca skúste porozmýšlať nad novým pravidlom.

palo


 
pridané 17.6.2009 12:50:52

správca

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3
(Môžem sa Vám len ospravedlniť, že som Váš príspevok nepustil na uverejnenie, ale stojím si za svojim rozhodnutím. Prepáčte. Správca)

mamička


 
pridané 17.6.2009 11:10:23

MŠ Lúky

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3

mamička


 
pridané 17.6.2009 09:44:09

MS Lúky

S predchádzajúcim príspevkom plne súhlasím, ale škôlka nie je iba o riaditeľke, ale ostatných pracovníčok, ktoré sa denne starajú o to najcennejšie.Keby bývala i nová riaditeľka nemala svoje obetavé učitelky a prevádzkarky tak by to nebolo ono.Držím všetkým palce ich náročnej práci, a želám im príjemne prázdniny.

občan


 
pridané 17.6.2009 09:43:34

tiez mamicka

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3

G.


 
pridané 16.6.2009 19:50:07

babatka

pan obcan,

budeme sa snazit:)

obyvatelka Vrablov


 
pridané 16.6.2009 17:44:28

levicka

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

Janci


 
pridané 16.6.2009 09:39:44

spoločenská kronika

AKo ste si všimli, vo Vrábľoch sa od apríla nenarodilo ani jedno dieťa.
Takto vymrieme. Mladí zobuďte sa.

občan


 
pridané 15.6.2009 13:15:42

chodník

Dobrý deň.

Chcela by som sa spýtať kompetentných, kedy bude dokončený chodník na Kollárovej ulici? (Zem tam bola prinesená už asi pred pol rokom a odvtedy sa tam nič nedeje). Čo sa stalo, že sa tam "začalo pracovať" a nepokračuje sa? Častokrát tadiaľ chodím pešo a mám dosť veľký strach, aby ma nejaké auto či motorka neskosila. A to nehovorím o menších deťoch, ktoré tadiaľ denne chodia do školy.

Zároveň sa chcem poďakovať za Jazzfest! Skvelá akcia, teším sa na ďalší ročník :)

Jude


 
pridané 15.6.2009 12:09:05

MŠ Lúky

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3

Jozef


 
pridané 15.6.2009 11:56:52

MŠ Lúky

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3

Palo


 
pridané 15.6.2009 10:37:12

Klik-klak

Na Majstrovstvách Európy v Ostrave získali naše deti z Klik-klaku v kategórii streed dance show - formácie bronzové medaily. V tejto kategórii skončili ako najlepšie zo Slovenska.

Erika Szaboova


 
pridané 14.6.2009 20:38:44

MŠ Lúky

Vážený rodič, pokladám si za seriózne vysvetliť, prečo je momentálne stránka nedostupná. Nepamätám sa už presne koľko je to rokov, čo som úplne zadarmo vytvoril a počas celého obdobia spravoval stránku MŠ Lúky. Nikdy som sa nezamýšlal nad tým, že by som žiadal nejakú finančnú náhradu a už vôbec nie teraz, keď mám v škôlke aj vlastné dieťa. A však podľa mojich zdrojov, bola stránka označená ako nedostatočná, neprehľadná a vraj má byť vytvorená nová, lepšia a prehladnejšia. V snahe zabrániť plagiátorstvu a nečistým hrám som sa rozhodol minimálne na dobu, kým nebude vytvorená nová, " lepšia " stránka, pôvodnú stránku zablokovať. Veď nakoniec, možno tá nová stránka bude....(?)

Peter


 
pridané 14.6.2009 16:34:56

Vrakovisko a ICU Medical

Na Elektronickej úradnej tabuli su stanoviská všetkých dotknutých orgánov k vrakovisku. Žiadny zo schvaľujúcich orgánov sídliacich ďaleko od Vrábel nemali námietky, ak sa dodržia podmienky nakladania s odpadom. Ani mesto nieje proti, takže ďalší proces môže nerušene pokračovať.
Projekt je na
http://eia.enviroportal.sk/detail/sklad-starych-vozidiel-lokalita-vrable


Váčšie obavy o znečistenie ovzdušia by sa skôr dali očakávať z projektu Priemyselná hala ICU Medical. Mesto ten projekt nedalo ani na elektronickú úradnu tabuľu, ani do rubriky projekty. Neuvádza ani link na enviroportál. Správca, alebo oddelenie výstavby by to mohli napraviť. V zámere uvádzajú množstvo látok, ktoré sa pri výrobe budú vypúšťať, nejde len o kompletovanie výrobkov, ale o výrobu, kde sa tej chémie používa dosť. Pripomienkovať sa to ešte dá.
Kto má záujem o projekt: http://eia.enviroportal.sk/detail/priemyselna-hala-icu-medical-slovakia-s-r-o- (pozor na prípadné medzery v odkaze, treba ich zmazať)

pipišta


 
pridané 13.6.2009 20:55:47

MŠ Lúky

Vážený občan "MIRO".tvoj čas postál niekde v roku 1984...vtedy sa používalo slovo dosadený...áno.bola zvolená nová pani riaditeľka.dnes je totiž doba,ked majú priestor ambiciózní ludia.
Ak si takto dobre informovaný určite aj vieš akým pomerom vo voľbách zvíťazila...tak nechápem,čo sa ti nezdá....
...a na margo webovej stránky škôlky...keďže k nemu nebude mať prístup asi ani nové vedenie,považujme túto stránku za neoficiálnu a v blízkej dobe bude vytvorená nová,zaujímavejšia a hlavne pravidelne aktualizovaná...
Novej pani riaditeľke môžme len pogratulovať a popriať jej veľa úspechov pri presviedčaní "MIROV" o tom,že je ona na tom mieste právom....

zainteresovaný


 
pridané 12.6.2009 11:05:53

jazzfest 2009

Chcel by som poďakovať organizátorom za perfektné dva jazzové večery.V stredu a vo štvrtok opäť dokázala muzika, že na veku ani pohlaví nezáleží. Všetci, ktorí prišli na koncerty si prišli na svoje a ja osobne som bol veľmi potešený reakciou a vnímaním jazzovej hudby našimi nádejnými mladými hudobníkmi a ostatnými poslucháčmi.Bolo to super a už sa teším na budúci ročník. Slová piesne skupiny Elán to vyjadria najlepšie: Všetci nám môžu závidieť...

Laci Pecek


 
pridané 9.6.2009 22:54:41

MŠ Lúky

Čo je so stránkou MŠ Lúky, prečo sa tam dostanú len registrovaný???
Kde sa mám registrovať?

rodič


 
pridané 4.6.2009 14:35:34

Vrakovisko

Vraj sa maju do Vrabel zacat zvazat z okolia stare auta a vytvarat vrakovisko. Zlepseniu uz aj tak dost zatazenej dopravy i zivotnemu prostrediu to urcite neprospeje. Do akej miery je tento zamer realny?

obcan


 
pridané 3.6.2009 15:04:28

Spoločenská kronika

Ďakujem správcovi aj kolegyni, ktorí majú na starosti kroniku - úmrtia
Takto sme si to predstavovali aby fungovalo.

občan


 
pridané 3.6.2009 11:43:44

Rozhlas

človek sa ráno zobudí na pazvuky , ktoré vychádzajú z vysokokvalitných reproduktorov , to by este nebolo take hrozné , ale čo do čerta mali znamenať tie náklady o KDH , SDKU a o maďaroch ?

Je to na smiech celý tento vrábeľský rozhlas , a tie hity čo sa opakujú už tak 20-30 rokov dookola... no manna nebeská!

BIG UP !!!

trilo


 
pridané 2.6.2009 22:18:09

optika vo Vrabloch

29. 5. 2009
http://www.zive.sk/Bleskovky/Orange-Optika-aj-vo-Vrabloch-273-tisic-domacnosti/sc-4-a-282858/default.aspx

...Provider Orange dnes informoval, že optiku sprístupnil aj pre viac ako 1 300 domácností vo Vrábľoch ...

Budu sa aj takéto odkazy zaraďovať do rubriky "Povedali o nás... " ?

peter m.


 
pridané 1.6.2009 08:26:05

miro

pamätáte si vôbec svoj predchádzajúci príspevok? okrem jeho charakteru (ktorým by ste si ako anonym samozrejme hanbu neurobili), ste porušili presne to pravidlo, ktoré som vám napísal! presne v tom duchu, v akom sa pýta yogi. ak vám ide o niečo konkrétne, sem s tým. ale, aj keď anonymne, prosím, v zmysle pravidiel ...

správca


 

 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka