Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané 1.4.2009 21:40:43

Námestie?

Vraj sa kôli plánovanemu námestiu zruší parkovisko pred MSÚ a po vybudovaní pešej zóny, z hlavnej ulice, prídeme aj o tieto možnosti parkovania. Je to tak? Kedy bude projekt zverejnený na webstránke mesta alebo v novinách?

vodič


 
pridané 1.4.2009 17:09:46

Smetné koše

Chcel by som upozorniť, že na chodníku od haly T18 po gymnázium nie sú asi od počiatku mesta žiadne smetné koše. Po tomto chodníku prejde cez deň spústa detí a ako ich chceme naučiť, že smeti patria do koša ked ani jeden smetný koš tam nie je. A potom sa nečudujme, že v potoku nájdeme všeljake papieriky plastové flašky a pod. K výrubu vrb sa už vyjadrovať nebudem len sa chcem opítať či je nejaká náhrada v podobe novej zelene a pod.? Lebo teraz prechádzka po chodníku a pohlade na okolie pôsobí dosť holo až chladno. Práve týmto výrubom stratilo toto miestečko Vrábel svoju charizmu a krásu už je to len holí chodník ktorý slúži na prepravu ludí či už do školy alebo domov, ale pred tým sa tam dalo odýchnuť pri menšej prechádzke pri pohlade na krásu prírody. Tak neviem prečo si kaziť to čo máme dobré radšej robme zdravé a správne veci čo nám budú pomáhať a nie škodiť (napr.kruháč).

Bart


 
pridané 31.3.2009 14:20:29

Verejne osvetlenie

Chcem sa spytat, ci sa neplanuje oprava verejneho osvetlania v okoli zel. prejazdu. Ti ludia, co chodia z poobednej zmeny z Matadoru a ostatnych firiem, tam snad chodia iba z pamate. Je tam hrozna tma. Uz len kvoli bezpecnosti.
Vdaka

MB


 
pridané 29.3.2009 21:09:48

archivácia

príspevky z januára nájdete odteraz v archíve.

správca


 
pridané 26.3.2009 14:03:14

To:Ing. Pavlovič, ved. OŽPaV

ďakujem za odpoveď, tak dúfam, že sa výsadba nových stromkov podarí a ujme sa.Zeleň je potrebná.

Michal


 
pridané 26.3.2009 09:40:42

Prejazd cez súkromný pozemok.

Dobrý deň,
chcela by som apelovať na vodičov, aby neprechádzali cez prechod
medzi Hlavnou a Moravskou ulicou (cez Tropik).
Prechod slúži na parkovanie áut hostí Penziónu Siesta a ako
"pešia zóna".
Máme tam detské preliezky, ktoré využívajú mamičky s detmi a vadí im, že musia stále striehnuť na autá.

Ďakujem za pochopenie.

Andrea Mudráková


 
pridané 26.3.2009 04:11:25

to OZPaV

...to su otazky adresovane obcanom mesta... kazdemu osobne kto zije v tomto meste a vsima si aj environmentalne temy ktore mu nie su lahostajne... kazdy kto chce sa nad nimi zamysli a odpovie si na ne sam... nie su dresovane OZPaV, tak neocakavam ze na ne bude reagovat...

slušny zž


 
pridané 25.3.2009 15:03:02

To:zž

Vzhľadom na to, že nie ste schopný sa ani slušne predstaviť, nemienime na invektívy Vás a Vám podobných v budúcnosti reagovať. Ak máte nejaké slušné a konkrétne otázky, resp. podnety, kontaktujte nám na našich mailových adresách.Tento odkaz platí pre všetky anonymné príspevky bez rozdielu textácie.

Ing. Pavlovič, ved. OŽPaV


 
pridané 25.3.2009 13:37:30

Likvidacia vetrolamov

pravidlo č. 3 - zmazané. správca

OŽP


 
pridané 23.3.2009 17:50:08

vyrub

je na to vzn ,ale nikto ho nedodržuje,ani MESTO

pd


 
pridané 23.3.2009 15:33:12

vrby pri t.potoku

tato tema patri na vsetky fora cize chcel by som povedat aj tu ze toto uz nema nic spolocne zo zivotnym prostredim a jeho ochranou ako mnoho inych krokov odd ZPaV... mali by sme teraz vyrubat vsetky stromi v meste aby nahodou nejake pocasie nezhodilo niekomu haluz na hlavu? hlavne po tom ako sa odstranuju vetrolami v okoli mesta a vetru sa nechava volna cesta do mesta...? tie stromy sa dali osetrit 100krat setrnejsie eliminovalo by to riziko ublizenia, zachovalo esteticku a ekologicku funkciu tych stromov. Pytam sa dokedy pojde odd ZpaV cestou radikalnych zasahou a nicenia prirody v nasom meste? hlavne v dobe citelneho poklesu urovne zivotneho prostredia a hlavne v nasom regione. naco dalo mesto vypracovat muses ked ide svojou politikou (VP,vyruby a pod.) aj tak proti nemu a namiesto ekolog. stability speje hlavne k ekologickej destabilite v nasom meste? ake a kolko konkretnych viditelnych a citelnych krokov spravilo odd. ZPaV pre zveladenie prirody a stabilizaciu ekologie v nasom meste za posledne obdobie? dokedy budeme este tolerovat viditelnu neodbornost pracovnikov ZPaV pri rieseni otazok prirody v nasom meste?


 
pridané 23.3.2009 14:15:42

Poďakovanie

Chcel by som na tomto mieste úprimne poďakovať za vysvetlenia ohľadne rozkopávky, či už od Ing. Pavloviča, bitcompu ale aj od pána, ktorý sa podpísal ako "optika od bitcompu".
Je to milé zistenie a snáď aj dôkaz o tom, že komunikácia na tomto fóre môže byť slušná a odborná.
Ďakujem...

Ing. Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 23.3.2009 13:56:59

výrub stromov

su Vzn - ktore zavăzuju Mesto k starostlivosti o zeleň ,ale ...

pd


 
pridané 23.3.2009 12:16:42

RE: Výrub stromov-vetrolami sídl.Žitava

Prečítajte si z archívu Naše Vráble 2008/18. Sú tam dva články, kde sa napríklad na strane 2 a 6 píše" Porast je prestarnutý a najmä v čase víchric a veľkého vetra ohrozuje ľudí, úrodu aj techniku" ... "výrub povolili kvôli tomu, že 50 až 60 percent z nich je suchých"

Len 50-60% bolo suchých! Tak prečo vyrúbali všetky? A ešte ďalšie sa budú. Povolenie majú na 300 a o dva roky pôjdu ďalšie.
Mňa by dosť zaujímalo, koľko ľudí chodilo popod tie stromy, keď tam ani chodník nieje.

Videl som čo teraz vyrúbali pred Novou Vsou okolo potoka. Vybrali len zdravé stromy. Všetky prestarnuté, dolámané, poškodené ostali na mieste. Dokonca stromy, ktoré zasahujú do úrody zostali stáť, ale rúbali až zdravé stromy stojace ďalej. Navyše pri výrube popadali stromy na už vyrastenú úrodu, ktorá je tým zničená. Takže dôvody uvedené v žiadosti sú klamstvo a nejde tu o nič iné ako o kšefty s drevom, s ktorým súhlasilo aj mesto. Súhlas dali aj všetky združenia, ktoré následne dostali od mesta dotácie na svoju činnosť...

Tento výrub je v rozpore s platným, aj s novým MUSESOM. Mesto nevyužilo všetky možnosti na zastavenie výrubu.

peter m.


 
pridané 23.3.2009 10:54:41

To:Michal

Vážený pán Michal,
tak ako tu už bolo viac krát písané - dreviny sa vypílili na žiadosť Lúčnice s.r.o. a dreviny boli zhodnotené nielen referentom životného prostredia na to určeným, ale i odborníkom zo Štátnej ochrany prírody a krajiny a vedzte, že aj toto sa posudzovalo pri rozhodovaní či dať alebo nedať súhlas na ich výrub. Preto sme nakoniec pristúpili ku kompromisu a výrub rozdelili na 2 etapy s tým, že po výrube prvej sa uskutoční náhradná výsadba, ktorá až keď sa ujme, bude sa pokračovať druhou.
Verte mi, že aj keď sa pne často krát zdajú zdravé, ich pne vo väčšej výške a koruny boli dosť v biednom stave a z veľkej časti preschnuté. Aj dreviny majú svoj vek, najmä topole, ktorých rubný vek je okolo 35 - 40 rokov a tieto mali podstatne viac!

OŽPaV


 
pridané 23.3.2009 09:40:27

Vetrolami, výrub stromov a sídl.žitava

zopakovaný predchádzajúci príspevok. zmazané. správca

Michal


 
pridané 23.3.2009 09:35:51

Výrob stromov-vetrolami sídl.Žitava

Viem, že sa tu už riešil dávnejšie výrub stromov za sídliskom žitava ktoré slúžili ako vetrolami, no chcem sa opýtať či sa plánuje aj nová výsadba stromov???? (nedávno som išiel cez tú vyrúbanú časť a kmene vypílenýc stromov boli nepoškodene,nenapadnuté chorobov atď,tak neviem prečo sa to vypilovalo). Ale k veci...Ako za posledných pár mesiacov je tu na sídlisku žitava, neskutočný vietor, ktorý si pamatám azda snáď z najdivokejších búrok, tak dnes po vyrúbaní vetrolamov to tu je každy deň...Mám pocit, že za chvílu tu budú zase lietať strechy, lepenky, satelity a kadečo...Proste, keď je všade v meste bezvetrie tak tu je strašne silný vietor . Pred výrobom tých stromov niekto zhodnotil dopad na mesto alebo túto mestkú časť? Predsa tie vetrolami tam boli cca 20-30 rokov pre neaký účel (a účel ako vidím aj plnili), a zrazu s to vyrúbe, vyklčuje a tu nás môže aj odfúknuť....Chcem len vedieť , či niekto aj hodnotil situaciu pred výrubom, či zhodnotil dopad tohto činu alebo to bolo zase rozhodnotie bez úvahy?

Michal


 
pridané 20.3.2009 15:01:24

spravca

pravidlo č. 3 - zmazané. správca


 
pridané 20.3.2009 13:08:34

To:Marian Libiak - rozkopávka

Technologické postupy pri výkone ukladania rozvodov sú rozdielne.Rozdiely sú jednak v hĺbke uloženia ako aj v ochranných pásmach. Ako príklad uvádzam ukladanie optických káblov v krajskom meste Nitra, kde správcovia vykonávali zemné práce pri pokládkach jednotlivých rozvodov dokonca v 3 etepách. Vydanie rozhodnutia pre jej činnosť je v súlade so stavebným zákonom a predchádzalo mu územné rozhodnutie formou verejnej vyhlášky. Územné rozhodnutie č. 301/2008-004-Gi zo dňa 12.3.2008 nájdete na elektronickej úradnej tabuli. V prípade nejasností, ďalšie informácie poskytne investor Orange Slovensko a.s., Prievozská 6/A, 821 09 Bratislava.

Ing. Vladimír Pavlovič, vedúci OŽPaV


 
pridané 20.3.2009 12:20:48

re: Rozkopávka

to:Marian Libiak
Orange kope vsade. S pozicie mesta to mesto nemoze zakazat iba si moze povedat za akych podmienok to povoli a to bolo urcite splnene.
to:optika od bitcompu :-)
Ano naozaj bitcomp taha jeden opticky ako ste ho pomenovali kablik do domu ale v tom kabliku je 24 optickych vlakien. Technologia orangeu je uplne ina, oni tahaju jedno vlakno na jeden vchod kde sa nachadza tzv. opticky spliter (moze mat az 64 vyvodov) ktore smeruju k zakaznikom do bytu. Takze tych vlakien tahaju menej. Pokial o tomto chcete vediet viac tak si staci hodit do google PON (Passive optical network) popr. pokial Vas to zaujima kludne ma kontaktujte. Dovodom preco mame do kazdeho domu tolko vlakien je rezerve pre pouzitie mesta a dalkie (kamerovy system,meranie tepla atd...).

V kazdom pripade obyvatelov mesta musi tesit ze sa orange rozhodol investovat do nasho maleho mestecka (optiku maju zatial len v podstatne vacsich mestach) co svedci aj o atraktivnosti Vrabel z pohladu investorov za co treba podakovat sucasnemu vedeniu mesta. Sme prve taketo male mesto a predpokladam ze asi aj posledne z dovodu ze materska spolocnost dost podstatnym sposobom okresala financie na dalsi rozvoj tejto technologie na slovensku z dovodu nizkej (ak vobec nejakej) navratnosti. Aj kvoli tomuto sme zvolili technologiu FTTB (pouziva ju vo svojej novej optickej sieti napr. aj t-com spolu z FTTH) ktora pri podstatne mensich nakladoch dokaze zakaznikom priniest tu istu kvalitu.

bitcomp


 
pridané 20.3.2009 09:51:44

elektronická úradná tabuľa

priateľu, teba asi neučili, čo je tabuľa!
tabuľa, to je to, na čo ti v škole písali učitelia, a keď skončila hodina, týždenníci napísané zmazali! tabuľa je teda len čosi DOČASNÉ! to po prvé.
po druhé, kto povedal, že oznamy na úradnú tabuľu "nahadzuje (len) správca? "vešajú" ich tam kompetentné oddelenia, ktoré zodpovedajú aj za to, ako dlho sú tam oznamy uvedené! správca len čas od času zmaže "staré" oznamy, o ktorých si je istý, že ich môže zmazať. inak ich odstraňujú kompetentné oddelenia. ak teda niekto zváži, že oznam má byť stále uverejnený, bude! či to označíš za somarimu, alebo nie!
rubriku projekty tiež nenapĺňa správca (pokiaľ o to nie je vyložene požiadaný kompetentným oddelením, ktoré si s uverejnením nevie samo poradiť)! ak teda máš požiadavku, prípadne vieš o niečom, čo by tam malo byť zverejnené, nech sa páči! telefónne a mailové kontakty na všetkých úradníkov sú na stránke uverejnené!
a vyprosím si tón, akým je napísaný tvoj príspevok - nabudúce ho jednoducho neuverejním z titulu "komentára"!

správca


 
pridané 20.3.2009 09:20:52

re: Rozkopávka

Bitcomp taha jeden opticky kablik do domu/ulice/sidliska a v dome ma rozvod metalickym kablom. Orange to robi inak a z centralneho uzla taha do kazdeho bytu samostatne opticke vlakno, co znacne navysuje naroky na hrubku kabla v uliciach. Projekt bol zverejneny na elektronickej uradnej tabuli. Neviem preco to spravca maze, ked ine somariny tu visia cele roky. NAco tu mame rubriku "Projekty"?

optika od bitcompu :-)


 
pridané 20.3.2009 08:11:44

rozkopávka - vysvetlenie - fórum

pán poslanec, len aby nedošlo k nedorozumeniu: už som na tomto mieste niekoľkokrát upozorňoval, že funguje skôr ako barometer nálad a zberňa podnetov, než možnosť vyjadrenia sa kompetentných! na to sú iné cesty ...

správca


 
pridané 19.3.2009 21:28:14

re: Rozkopávka

Nie celkom chápem, prečo sa kvôli Orange musí rozkopávať sídlisko, keď sa dali využiť teplovodné kanály, tak, ako to urobil Bitcomp. Prosím o zdôvodnenie...

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 19.3.2009 07:23:01

Chodnik alebo facka obcanom

Ten novobudovany chodnik chapem ako facku volicom, pretoze chodnik poza cinziak kde byvaju dvaja poslanci bol relativne v lepsom stave ako ten co nevedie smerom od krizovatky Chalupkova-Kolarova smerom k miestnej casti Horny Ohaj.
Pani poslanci dufam ze uvedenu investiciu si preplatite cez svoje odmeny.

obcan mesta Vrable


 
pridané 18.3.2009 16:40:14

otazka

na tomto mieste bola otázka položená priamo správcovi. ideálne bude ohlásiť sa mailom: kultura@vrable.sk. ďakujem. správca

kc


 
pridané 18.3.2009 15:21:06

Rozkopávka na sídl.Lúky

Investor stavby Orange Slovensko a.s. realizuje stavbu "FTTH Vráble Lúky" , jedná sa o pokládku optického kábla na území s.Lúky a s.Žitava vo Vrábľoch.

odd.ŽPaV


 
pridané 18.3.2009 12:12:48

Zabradlie okolo kruhoveho...

Janci
Podľa nám dostupnej projektovej dokumentácie,ďalšie zábradlia zatiaľ nebudú.Tu išlo hlavne o to,presmerovať chodcov na novo vybudovaný prechod pre chodcov v smere od Msú k OD Jednota.

ŽPaV


 
pridané 17.3.2009 21:57:48

tt

Nechapem co je na tych plagatoch neofasisticke, ziadny neofasisticky symbol alebo nieco podobne som si nevsimol, Slovensky stat patri k historii Slovenska a ako pises je u nas sloboda prejavu.

Dusan


 
pridané 17.3.2009 17:37:30

Rozkopavka

Chcel by som sa spytat za akym ucelom sa robi rozkopavka na sidlisku Luky.Vsimol som si ze tam tahajeu nejake kable.Na co budu sluzit?

enrico


 
pridané 17.3.2009 17:26:00

.

príspevok bez textu - zmazané. správca

.


 
pridané 17.3.2009 17:07:06

Zabradlie okolo kruhoveho...

Vsimol som si, ze pred Lidlom sa dorobilo to zlte zabradlie, ktore sa robilo v okoli kruhoveho objazdu v centre mesta. To je super : ) Este by bolo idealne, keby ho spravili aj na druhej strane cesty....pred Jednotou a aj pozdlz zaciatku Levickej ulice...pred bazantou... Bola by lepsia bezpecnost a by to esteticky padlo vhod....zabradlie by bolo skutocne okolo celeho "kruhaca"... Vie mi niekto z kompetentnych povedat, ci sa nieco take planuje ?

Janci


 
pridané 17.3.2009 09:30:54

občan

keď už robíte zámerne gramatické chyby, skúste, prosím, aspoň zvážiť agresívny štýl svojich príspevkov!
mimochodom, už som na týchto miestach niekoľkokrát informoval o tom, že diskusné fórum nie je celkom o odpovediach kompetentných - slúži skôr ako barometer verejnej mienky! ak čakáte seriózne odpovede, postupujte v zmysle zákona o poskytovaní informácií (odkaz na postup je v ľavom menu dolu). ak tak neučiníte, zbytočne tu budete vyplakávať ...

správca


 
pridané 17.3.2009 09:25:09

čistenie žitavy

pozrite si oznamy, alebo priamo web, na ktorý je odkaz v oznamovacom príspevku v tomto fóre ...

správca


 
pridané 16.3.2009 20:16:40

budova

Už som sa tu raz informoval že či mesto niečo plánuje robyť s budovou bývalej detskej ambulancie, žial nikto mi nato nedal odpoveď, TAK?

občan


 
pridané 16.3.2009 19:53:29

cistenie brehov

Aj je presny termin, kedy sa bude robit cistenie brehov Zitavy? Rad by som sa zapojil

maly misko


 
pridané 13.3.2009 10:05:57

neofasizmus

Obcas sa na putacoch v meste objavia rozne neofasistické plagáty . Ako aj teraz pri vyrocii Slov. Štatu . Moze (mohla by) mestska policia odstranovat tieto plagaty ? Alebo je to sloboda prejavu a pockame ked to pocase niekto prelepí ?

tt


 
pridané 13.3.2009 08:15:40

Cistenie rieky Zitavy

Pri prilezitosit Svetoveho dna vody budeme robit "jarne upratovanie" brehov rieky Zitavy. V Zlatych Moravciach a okolitych obciach sa k tejto akcii pridalo dost vela ludi. Viac informacii je na ich fore:
http://www.nasemoravce.sk/?page=13266&;open=500&toplink=add

Verim, ze aj ekologicky citaci spoluobyvatelia mesta Vrable si najdu svoj sposob, ako vycistit brehy na useku Dycka - Horny Ohaj. Vycistenie brehov nasej rieky od mosta na Hornom Ohaji po rybnik v Novej Vsi nad Zitavou je zabespecene. Kazda pomocna ruka je vitana:-)

Michal Demes


 
pridané 10.3.2009 19:17:09

predvolebný

pravidlo č. 4 - zmazané. správca

eee


 
pridané 9.3.2009 10:39:53

Kostolná ulica

Priatelia, upozorňujem, že príspevky na tému Kostolnej ulice patria do fóra "Poriadok v meste"! Z toho titulu ich na tomto fóre po pár dňoch zmažem a prosím, aby ste prípadné reakcie na tomto fóre už neuverejňovali.
Ďakujem za pochopenie

správca


 
pridané 8.3.2009 08:52:54

Studňa

identický príspevok sa nachádza vo fóre "Poriadok v meste". zmazané. správca

Pišta


 
pridané 7.3.2009 20:21:25

Dear Meggy

pravidlo č. 4 - zmazané. správca

Martin


 
pridané 5.3.2009 21:01:12

Kost ulica

Nič ine neostava už sa pracuje aj na mediacch aj na hygiene aj ked to bude hanba pre cele VRABLE pre nase krasne C E N T R UM .Chcel by som apelovat na poslancov za 2 vol obvod aby uz zacali sa zaujimat aj o tuto lokalitu a nie len o tie kde oni maju trvale pob. dakujem

obcan z kost ulice


 
pridané 5.3.2009 10:40:17

Kostolna ulica

Nakolko som vyrastol na vedlajsej ulici,tiez tam byvali Romovia, za riekou na kopceku, odporucam sa v tejto veci uz obratit na media ako napr. Markiza Lamparen, popr.TV JOJ. Niekolko krat sa po ich zainteresovani veci pohli dopredu, a ked nie aspon obyvatelia uvidia koho v budocnosti posadit do poslaneckych lavic, okrem jedineho fakt klobuk dolu, pana poslanca Libiaka, ktorý ak vie tak pomoze.
Mesto by potrebovalo poslancov typu pan Libiak vsetkych!
Dufam ze tento prispevok nebude zmazany za co vopred dakujem spravcovi.

obcan mesta Vrable


 
pridané 5.3.2009 10:01:32

matador

chápem všetky súvislosti, napriek tomu opakujem: toto sú oficiálne stránky mesta vráble. viac k téme nemám čo dodať a prosím, aby sme ju ďalej nerozširovali

správca


 

 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka