Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané: 28.2.2005 (23:14:33)

RE: to oskar
aj ked to sem nepatri, celkom by ma zaujimalo ako sa da dostat do metrabez znameho podnikatela, co vybavi vstupnu kartu. Mam zaujem.

zvedavec

pridané: 28.2.2005 (21:09:00)

Pruhy...
V aute presedim asi 90 percent svojho pracovneho aj voľného času ,takže Vráble vidím väčšinou len z tejto perspektívy. 1.Treba uznať žesituácia sa zlepšila po oprave ciest , no škvrnou v oku stále zostávaLevická cesta smer od Levíc do centra mesta.Aspoň s tými jamami pokanáloch by sa mohlo niečo spraviť nehovoriac o tom že sú v úseku kdesa vo zvýšenej miere pohybujú deti navštevujúce cirkevnú školupoprípade gymnázium . Preto sa niektorí vodoči venujú viac obchádzaniujám ako plnému sústredeniu sa premávke .
2.Parkovanie v zákrute pri pošte je vrcholne nebezpečný šport , ktorý sa nemože skončit inak ako tragédiou , skôr či neskôr.
Pred by sa malo spraviť malé parkovisko na 3-4 autá veď miesta je tam dosť, problém by sa aspoň s časti vyriešil...
3.Na "novej" ceste od mosta k mestskému úradu v smere od Nitry by mohlibyť zreteľne vyznačené jazdné pruhy , najmä v miestach kde idú súbežnevedľa seba.

občan-vodič

pridané: 28.2.2005 (13:43:51)

Uličná lampa
Moj postreh. Na lampe na krátkej ulici chýba kryt na el. rozvode je to dosť nebezpečné hlavne pre malé deti.!!!!

Občan

pridané: 28.2.2005 (10:51:20)

skolne
a myslite si, ze ked sa spoplatni,tak sa zvysi kvalita ako sibnutimcarovneho prutika? ked si student zaplati a profesor ho bude chcetnebodaj vyhodit, tak nechcem si predstavit co budu niektori potomstvarat- bude to podla mna vyzerat ako teraz na externom--sak siplatis, tak tu mas skusku a budu este tupejsi vysokoskolaci ako teraz,ale sak ked to chceme tak nech sa paci

studentNR

pridané: 28.2.2005 (08:26:33)

to oskar
Do Metra nie je az tak tazke sa dostat a ani neportebujete mat znamehopodnikatela... Je to na skodu, ze si to tam neuvedomuju, ved je toVELKOSKLAD! Najradsej mam, ked sme tam a "velkopodnikatrelia" somru...preco je to balene po xx kusoch ? Preco je ta velka cena bez DPH ?Atd... A ceresnickou na torte su "velkopodnikatelia" s obycajnoukartou, s nakupom hodnym z minipotravim v pokladni so zlatou kartou...

[D]

pridané: 27.2.2005 (20:55:15)

Re LIDL
Vážený pán Libiak, neviem koľko občanov Vrábeľ chodí nakupovať doMetera, ale pokiaľ nie je podnikateľom nakupovať do Metra sa nedostane(prípadne potrebuje známeho na získanie karty METRO). Bežné platobnékarty má oveľa viacej ľudí a v obchodných domoch kde sa dá platiťkreditnými kartami dokonca nezáleží v ktorej banke máte účet.... apodľa mojho názoru vôbec to nie je kozmetická závada, pretože poväčšinepri týchto obchodných domoch sa ani neinštalujú bankomaty najväščíchbánk na slovensku VUB a SLSP a za výber v iných bankomatoch sa platianie najmenšie čiastky pokieľ o tom neviete. (Dúfam, že neoficialnezdroje informátorov o schválení Tesca koncom týždňa pre Váble bolipravdivé a zaručené. Treba trošku brať ohľad aj na voličov, veď pokiaľsa stavba obchodného domu dokončí budú nové voľby a potom bude každýhlas dobrý.)

oskar

pridané: 27.2.2005 (20:29:10)

na margo predchadzajuceho prispevku
Mohol si sa podpisat aj svojim nickom nechapem preco sa podpisujesmojim a este aj pises bludy... Je jedno kto prisiel s navrhom naspoplatnenie skolneho zaplatit si to ma ten kto chce studovat (a nievsetci) a keby si bol co i len trochu v obraze tak sem nepises o Lidliale o uplne inom subjekte. Takze ked si upresnis informacie ausporiadas si to v hlave tak sa mozes kludne podpisat aj svojim nickom.

doc.ing.csc Jozo

pridané: 27.2.2005 (08:59:49)

školné
Keď že so školným prišlo KHD , taj ja navrhujem,dať na vzdelanie peniaze,ktoré sú štátným rozpočtom určené pre cirkev.
Ad.: Prečo za Lídla ďakujete poslancom ? Čo s tým oni majú ? Veď oni už len berú na vedomie to,čo druhí zariadili !

doc.ing.csc Jozo

pridané: 25.2.2005 (21:47:59)

to:Jaroslav
Trafena hus zagagala. :D

doc.ing.csc Jozo

pridané: 25.2.2005 (21:23:06)

Lenka Filipová
Juraj klobúk dole, iba to chce bombastickú reklamu, malé plagátiky, oznamky. Na nete nie sú všetci čo by ju chceli počuť.
Takže, Ďuri konaj.Prajem viacej takýchto klasikov aby si sem zverboval.Určite tento žáner nenadchne všetkých, ale aj negatívny ohlas bude preTeba veľkou výzvou.

DH

pridané: 25.2.2005 (21:17:39)

Re.Lidl
Aj vo Vrabelskej bolo svojho času možné platiť kreditkou iba pri dvochpokladniach, ale dnes neviem našťastie tam už rok nenakupujem! Poslancipatrí Vám pochvala aspoň za Lídla. Keď neprší aspoň kvapne a Jednoteodtečie - konečne.

MMMMMMMMMMMMM

pridané: 25.2.2005 (13:52:48)

Vrábelčanom
VIAC VER SVOJÍM OČIAM , AKO ĽUDSKÝM REČIAM !

skúsenosť

pridané: 25.2.2005 (12:22:03)

Re: LIDL
Vážený pán Oskar, ešte raz a dúfam, že naposledy vás uisťujem, žeposlanci MsZ vo Vrábľoch vedia o čom hlasujú a že odhlasujú to, čo budepre občanov mesta najvýhodnejšie a najvhodnejšie. Čo sa týka kreditiek,nemožno s nimi platiť ani v METRE - možno výnimky áno, ale bežný občana podnikateľ nie. Iste, je to kozmetická závada, uznávam...

Ing. Marian Libiak, poslanec MsZ za DS

pridané: 25.2.2005 (08:07:05)

doc.ing.csc.Jozo
Práve si svojím príspevkom dokázal,že patríš medzi tých ,podľa Teba "BAGANDŽOVÝCH" ! Normálny inteligentný človek vie čo píše !

Jaroslav

pridané: 25.2.2005 (07:00:36)

LIDL
Jedna poznámka k obchodnému domu LIDL. Ani v jednom obchodnom dome LIDLsa pri nákupe nedá platiť kreditnými kartami. Takže pokiaľ si niektobude chcieť spraviť najaký väčší nákup musí mať pri sebe hotovosť. Vdnešnej dobe je to dosť veľké MÍNUS pre daný obchodný dom. Odporúčamaby sa naši poslanci pozerali na všetky kladné a záporné stránky anevideli len toho vrabca v hrsti (tým vrabcom nechcem narážať na nijakýpredchádzajúci príspevok).

oskar

pridané: 24.2.2005 (23:42:47)

Školné
Aj ja ako študent značne súhlasím zo spoplatnením, hoci ma to bude stáťdosť námahy (štúdium si financujem sám) a viem že mne to nepomôže(pomaly končím). Ale niečo s tým treba robiť, dnešné školy sútechnologicky (a aj ľuďmi) ešte v komunizme a dobrá bola poznámka žemnohý môžu diplomy rovno zahodiť (aj keď sa akokoľvek snažia, podmienkynemajú). Nielenže to mnohých naučí ceniť si štúdium (ja tiež nemôžemvyskakovať – nepatrím zrovna medzi „elitu“), ale možno (po rokoch) sapýtať za čo to vôbec platím. Aj keby sa to má prejaviť na kvalite o 10rokov jedného dňa sa tým určite začať treba.

antidemagóg

pridané: 24.2.2005 (18:31:47)

Re:spoplatnenie školného
Aspon tu nebudeme mat tolko inzinierov je ich tu ako maku, su sprostyako bakance potom ze su nezamestnany(nastastie sa to netyka vsetkych).Ked chce niekto studovat nech si to zaplati aspon si to bude viacejvazit (snad pokial mu to nezacvaka otecko).

doc.ing.csc Jozo

pridané: 24.2.2005 (16:15:18)

Re: Spoplatnenie školného
Súdruh, nevieš o čom hovoríš a asi sa ťa to ani netýka. Prečo by samali všetci rodičia skladať na kadejaké protekčne poprijímané dietky,ktoré potom preliezajú cez úplatky a podobných súdruhov, ako tu bolipred časom. Nie každé decko má na to, aby študovalo na VŠ. Prečo byjeho rodičia mali prostredníctvom svojich daní niekoho iného deckodotovať? To je ako s tou ČSOB - šetci občania zaplatia 4700,- Sk za"mudrosť ekonomických ministrov" Mečiarovej vlády. Prečo sa vdy máme navšetko skladať všetci? Zober si štatistiky nezamestnanosti - suverénnenajlepšie sú na tom absolventi VŠ, pozri si priemerné platy podľavzdelania - zase sú na tom najlepšie VŠ (okrem mafiánov). Takže prečoby si nemali zaplatiť za niečo, z čoho profitujú celý život? Okreminého, zákon myslí aj na tých, ktorí majú talent, ale nemajú peniaze.Ver mi, nie je to zlý nápad. Veci, ktoré máme zadarmo si väčšinounevážime... Porozmýšľaj o tom a nsepomínaj už na komunizmus, nikde nasvete sa neujal, nebol životaschopný.

Slobodný občan

pridané: 24.2.2005 (16:04:35)

Re:spoplatnenie školného
mily rodic..nic nie je zadarmo, tak preco by sa aj za vzdelanie nemaloplatit? Takto vám tu bolo odpovedané...... A to keď sa tu spomenie žeza komunizmu tu bolo aj niečo dobré tak je zle. Oni asi zabudli žeštudovali zadarmo!!!!!!!!! Ja im navrhujem nech tie diplomi zahodia ,alebo nech za ne zaplatia tú výšku , ktorou ich práve dnesspoplatňujú...................... a ŠTB sa nebojím.

Súdruh

pridané: 24.2.2005 (11:08:30)

spoplatnenie školného
Ak ho schvália,už viem koho nakopnem !!!

rodič

pridané: 24.2.2005 (11:07:05)

Re: Diskont
Nevšimli ste si, že LIDL predáva mäso? Tak potom o tej predajni nevietenič. Denne sa stretavate s ponukami LIDLA a neviete nic o jehosortimete? Mne sa tiez pacia TESCO, BILLA a KAUFLAND viac, len siprosím vs vedomte ešte raz to, čo som už niekoľkokrát napísal. Nemožosem niekoho dotiahnuť nasilu. Jediná konkrétna ponuka bola zatiaľ odLIDL, rokuje sa ďalej. Vrabca v hrsti máme, holub je ešte na streche.Mimochodom, viete, kto všetko nakupuje v nitianskom LIDLI? Oduniverzitnych profesorov, cez doktorov, inzinierov, sredna vrstva. Alemám pocit, že keby sme boli schválili čokoľvek, boli by sme tupí,nevzdelaní, úplatní, neschopní... Vo Vrábľoch je to tak.

Ing. Marian Libiak, poslanec MsZ za DS

pridané: 24.2.2005 (10:35:48)

retazce
Konečne bude mať Jednota konkurenciu a je jedno či Lídl, Tesco,Billa...každý si môže vybrať kde bude nakupovať, ale určite konkurenciadonúti Jednotu znížiť ceny!!!! Konečne vo Vrábľoch bude nový obchod a orok to bude možno ďalší , vďaka páni poslanci!

optimista

pridané: 23.2.2005 (23:48:57)

ad:skolne a student
no student neviem kde studujes.uroven naseho skolstva je chaba.jastudujem na tu zvolen ale ani nahodou nesuhlasim sospoplatnenim.profaci si tam ryzuju (cest vynimkam), kde sa len da.sospoplatnenim sa maju spolatnit aj skusky - presnejsie opakovanieskusky.preco by ta mali pustit dalej ked vedia ze si ju cvaknes aby simohol prist este raz?

tiez student

pridané: 23.2.2005 (22:49:05)

RE:Reťazec
Položím otázku- koľko stojí postavenie takej budovy ktorá by vyhovovalanejakej predajni typu HPM. Stavebné firmy ZIPP, prípadne iné slovenskétieto búdy stavajú za možno 5, možno 10 miliónov? Prečo sa toutomyšlienkou nezaoberá vedenie mesta? Postavíme a dáme do prenájmu, asplátky za prenájom použijem na splátku úveru? Nedá sa takéto riešenie?Aj to jedna z možností ako sem do mestečka pozvať nejaký HPM.10miliónov sa dá zaplatiť za desať rokov za nájom od reťazca napr.splátkami po 100.000mesačne.Skúste to a poďakuje Vám približne desaťtisíc obyvateľov mesta a okolia.
Ad. MZ nie vždy zasadá v čase vhodnej aj pre nás čo bývame vo Vrábľoch, ale za prácou cestujeme napr. do Nitry.

DH

pridané: 23.2.2005 (22:03:45)

diskont
Lidl je na urovni diskont predajni, take sme tu uz mali a mozno estemame, len som tam roky nebol. Raz stacilo. Do lidla sa chodim sem tampozriet na akcie spotrebneho tovaru ale potraviny som si ziadne zatialnekupil. 90% tovaru v Lidl su uplne nezname polsko-cesko-cinske znacky.Tam nekupite ani nealko svojej oblubenej znacky. A ze mame drahe maso?A lidl predava maso? Som si veru nevsimol. Mozno v kartonoch, aleboinstant.

smutok v ociach

pridané: 23.2.2005 (15:47:41)

___
mily rodic..nic nie je zadarmo, tak preco by sa aj za vzdelanie nemalo platit?

a.student

pridané: 23.2.2005 (13:55:36)

!!!Školné !!!
Vláda dnes schválila spoplatenenie školstva !!!
Pane Bože,daj nech padne !!!

rodič

pridané: 23.2.2005 (12:11:59)

To DK
Dnes náhodou kino Tatra premieta o 19,30 film "Posádka 49". A na margotoho voľného času - v Nitre niekoľko mesiacov nefungovalo ani jednokino. má 10x viac obyvateľov ako Vráble, je krajským aj okresnýmmestom, takže logicky je tam viac možností. Vráble už roky riešiaproblém kúpaliska, žiaľ, nie je to jednoduchá záležitosť a investori saaž tak nehrnú. Nikto nedá svoje peniaze bez toho, aby neočakával zisk.Vráble napr. poskytujú svoje telocvične ľuďom, ktorí si chcú trochuzašportovať aj keď je nutné si halu či telcvičňu objednať, zaplatiť.Ale ja sa opýtam takto: Prečo sa toto, čo vm vo Vrábľoch chýbanevybudovalo pred rokom 1989? Každý dnes tvrdí, že vtedy boli peniazena všetko - tak boli, či neboli? A ešte jedno, keď na niekoho reagujem,nemôžem ísť do histórie a pozerať čo kto kedysi napísal, reagujem lenna aktuálne podnety.

Marian Libiak

pridané: 23.2.2005 (10:18:44)

Kultúra
Deti majú tento týždeň prázdniny. Ja bohužial pracujem, takže sa imnemôžem venovať naplno. Celý týždeň sedia doma, pozerajú TV, hrajú hryna počítači, čítajú knihy, sem tam idú von, ale hneď sa vrátia, že jeim zima a nemajú kam ísť !
Nepotrebujú kultúrne podujatie, ale niečo, kde by trávili efektívnevoľný čas. Kultúrne podujatia sa u nás síce konajú, ale nie je tuniečo, kam by sme mohli chodiť keď my máme voľný čas. Ešteže nám tovyjde z nášho rozpočtu chodiť do iných miest. Ľutujem ľudí, ktorí si todovoliť nemôžu a musia trčať vo Vrábľoch pred TV.

MH

pridané: 23.2.2005 (10:08:56)

Re. Libiak
Pozrite si aj predchádzajúce moje príspevky, kde som písala, že nie somz Vrábiel, a to som počula od Vrábelčanov, s ktorými pracujem a sktorými sa stretávam.
Čo sa týka kultúry. Ja som nepísala o podujatiach, ale o tom, že sa tunedá kam ísť a že to nezáleží od mesta ale aj od investorov, ale mestomôže pomôcť pri hladaní investorov, prír. pri zrealizovaní ichprojektov. Dnes napríklad mám poobede voľno, kam môžem vo Vrábľoch ísť?Ani kino cez týždeň nefunguje. Sadnúť si do podniku, v ktorom poznámnaspamäť každý kút? Zacvičiť si ? Vyzerá to tak, že vypadnem do Nitry,kde tiež veľa možností nie je, ale je tam aspoň plaváreň.

DK

pridané: 23.2.2005 (09:52:45)

Odpoved pre Vivien
Teda Vivi ak Ti ešte nikto neporadil s tým aerobikom tam Ti dám číslona moju polovičku Tá ho precvičuje v telocvični na ZŠ V. Záborského onaTi povie kde, kedy a o koľkej 0915 706 640

Dudo

pridané: 23.2.2005 (09:47:19)

Reťazce
Strategickými cieľmi obchodných reťazcov na Slovensku už nebudú veľkéhypermarkety, ale skôr predajne menšieho formátu - supermarkety. Keďževeľké mestá už majú dostatok hypermarketov, začínajú sa obchodnéreťazce zameriavať na menšie mestá. Vzhľadom na kúpnu silu v týchtomestách by však plocha obchodov nemala presiahnuť 3,5 tis. metrovštvorcových. Svoj príchod na Slovensko cez predajne menšieho formátu užohlásil holandský Ahold prostredníctvom supermarketov Albert. PotvrdilaDiana Stanková z Ahold Retail Slovakia. Na slovenský trh plánujevstúpiť aj koncern Aldi prostredníctvom tzv. hard diskontov Hofer.Podľa analytika agentúry pre prieskum trhu Terno Ľubomíra Drahovskéhokoncern zatiaľ mapuje situáciu na trhu. "Majú však záujem o vstup natrh, keď vidia ako sa tu darí Lidlu," skonštatoval. V nasledujúcomobdobí tak budeme podľa Oľgy Drahovskej z agentúry Terno svedkamikonkurencie medzi Billou a Aholdom verzus tzv.! hard diskontmi Lidl aAldi.

"V priebehu tohto roka plánuje Ahold na Slovensku viditeľneexpandovať," zdôraznila Stanková. V prvej fáze bude Ahold expandovať vBratislave, kde v súčasnosti pripravuje územné rozhodnutia a stavebnépovolenia na tri supermarkety. "Spoločnosť v súvislosti s týmito tromisupermarketmi vytvorila 100 nových pracovných miest a s ich náberom užzačala," skonštatovala Stanková. Podrobnosti o výške investícií naSlovensku a počte nových supermarketov zverejní spoločnosť onedlho.Predajne podobného formátu má Ahold už v susednej Českej republike a vPoľsku. Predajňa Albert je podľa Oľgy Drahovskej zhruba na úrovnisupermarketu Billa resp. Delvita. Očakáva, že ich plocha bude zhruba naúrovni 2 až 2,5 tis. metrov štvorcových.

Aj keď podľa Drahovskej dajú ľudia istý čas prednosť hard diskontu,nehrozí podľa nej vytlačenie ostatných supermarketov z trhu.Supermarkety si podľa nej udržia svoje klientelu. "Každopádnekonkurencia na trhu sa v konečnej dôsledku prejaví v prospechzákazníkov," dodala. Táto veľká konkurencia však bude negatívne vplývaťna spotrebné družstvá v menších mestách a na dedinách.

(Zdroj: www.sme.sk)

DK

pridané: 23.2.2005 (09:41:04)

To DK
Vážená pani Kóšová, ďakujem za serióznu odpoveď, ale stojte si zasvojim názorom. Píšete, že nikoho neobviňujete, tak citujem z vášhovčerajšieho príspevku: " Jednote ste spravili veľmi dobre, čo ste za todostali? " Nič sme za to nedostali, môžete pokojne spávať. Ak ste sináhodou nestihli všimnúť, v tomto volebnom období sa robí predovšetkýmpre občanov mesta a spravilo sa toho neúrekom, len si treba otvoriťoči. A na tie kultúrne aktivity sa pozrite v kapitole "Rozpočet mesta"- to na margo staršieho príspevku. Mesto nie je na to, aby vymýšľalopre občanov aktivity na strávenie ich voľného času, ale ak nejakáaktivita vznikne, pomôže pri jej realizácii. A v tomto sú Vráble, vertemi, naozaj mimoriadne ďaleko. Máloktoré mesto dá toľko z rozpočtu narozvoj občianskych aktivít. Rád vám aj v budúcnsti odpoviem, len mámradšej dialóg ako jednostranné obviňovanie.

Ing. Marian Libiak, poslanec MsZ za DS

pridané: 23.2.2005 (08:22:07)

Obchodné reťazce
Ja verím, že konečné riešenie bude v prospech nás všetkých. To sinaozaj niekto môže myslieť, že ak by sme si mohli vybrať, zvolili bysme menej kvalitné riešenie ? Veď my (poslanci) budeme chodiť a chodímedo tých istých obchodov ako všetci spoluobčania. Majte ešte troškutrpezlivosti a dôverujte nám.

Ľubica Černáková, poslankyňa MsZ

pridané: 23.2.2005 (08:04:56)

RE:LIbiak
Vážený pán Libiak, keď si pozriete moje príspevky, tak sa dočítate, žeja nikoho neobviňujem, upozorňujem len na to, čo sa hovorí vo Vrábľoch.Som rada, že som Vás vyprovokovala k takému dlhému príspevku, kde stevšetko podali v inom svetle. Ale aj tak by sa poslanci mali ešte nadLidlom zamyslieť. Vráble nepotrebujú len potraviny, ale aj iný tovar.Stačí si prejsť Vrábeľské obchody, kde je možnosť výberu veľmi malá aza vyžšie ceny, než v iných mestách. Mám to zmapované.
Ale keď to Vrábeľčanom stačí, nech si to majú, ja našťastie mám možnosť ísť na nákupy do iných miest.
Volám sa Dana Kóšová a o osobné stretnutie nemám záujem. Stretnite sa stými pravými, ktorí reči o úplatkárstve začali a ďalej šíria.

DK

pridané: 22.2.2005 (21:39:41)

Súdruh
Máš jednoznačne pravdu. Pre 99 % občanov mestečka Vráble,je tátopovahová vlastnosť asi dedičná !!! Stále frflú a ohovárajú ! No , jedobre byť Kráľom medzi ...! Pozor na ŠTB !!!

pecien Mudr.Ko...

pridané: 22.2.2005 (19:36:54)

Re:Obchodný dom - občania
Pokial viem verejné zhromaždenie občanov býva vždy na koncikalendárneho roka.Hlavnou témou je "rozpočet mesta" a aj všetko čoobčania chcú a čo ich trápi, jednoducho dá sa tam vyjadriť svoj názor,no bohužial vtedy tam nikto nepríde až na pár skalných. Na poslednom sapreberali aj obchodné reťazce!!!Tak keď je tam niekomu problém nahodinku prísť a vyjadriť sa tak nech si tu o všetkých neobtiera hubu abručí doma tak ako to má vo zvyku a naviše píše pod pseudonymom.

Súdruh

pridané: 22.2.2005 (17:28:59)

Lampáreň - Vrábelčania
Teda o takýchto vážných témach debatujete v Lampárni ! Nepripadá Vám to trápne ? Viete vôbec ,čo je to Lampáreň ?

Doc.Hex

pridané: 22.2.2005 (17:06:03)

Lepší vrabec v hrsti ...
... teda istý Lidl vo Vrábľoch. Ostatne, kde je napísané, že jednania sTescom skončili? Prečo tak málo veríte tým, ktorých ste volili, tedaposlancom a primátorovi? Prečo si myslíte, že vás potrebovali len predvoľbami, a dnes na vás kašlú a rozmýšľajú ako dementi, keď sa vámpredtým zdali byť tými pravými?! Veď nás denno-denne stretávajú naulici, v obchodoch, v práci! Naozaj si myslíte, že o našich názorochnevedia?! Naozaj si myslíte, že pokiaľ sa posunú jednania s Tescom,alebo niekým iným, zatvoria im poslanci a vedenie mesta dvere? Prečo!?Naozaj to nechápem a vyvoláva to vo mne historickú asociáciu typu"hossana/ukrižuj". Keď ste už spomínali Boha, aj ja mu položím jednuotázku: "Bože, v akom svete to žijeme?!"

čokyna - občan

pridané: 22.2.2005 (14:22:09)

veru tak...
Je to kruta realita ale uz som to tu nadhodil ze Vrable su pre obchodneretazce male mesto. Ked sa niekto nazdava ze za to ze tu mame velapodnikov tak vo Vrabloch bude obchodnikom super tak je na velkom omyle.Problem je v tom ze mame klesajucu populaciu a ludia ktory semdochadzaju do prace ked skoncia tak odchadzaju na nakup inam a peniazevo Vrabloch realne neostavaju. Takze zlozte si prosim Vas ruzoveokuliare a pozerajte sa na to realne. Mozme byt radi ze aspon Lidl tubudeme mat a to je realita...

xXx

pridané: 22.2.2005 (13:03:32)

retazce
suhlasim s poslancom panom Libiakom. Vsetci tu maju len velke 'usta'ze ano ale keby sa nekonalo tak potom by vedeli otvarat tie ich'usta' ze preco tu nie je napr aj ten uz spominany lidl. Ale na tosme si uz asi v tejto lamparni zvykli ze sem chodia vsetci lenkritizovat a papulovat, ale konstruktivne navrhy poriadne niktonedava-cest vynimkam.

bombes

pridané: 22.2.2005 (12:29:21)

Re: LIDL
Vážená DK, nikto z poslancov za to nič nedostal a vyprosím si tento tónkomunikácie. Osočujete na všetky strany, predstavte sa, kto ste. Rád sas vami stretnem a to úplatkárstvo si vydiskutujeme. Svj mail a mobilsom zverejnil. Nech sa páči, sú vám k dispozícii.

Marian Libiak

pridané: 22.2.2005 (12:26:07)

Re: LIDL
Milá Kačena, poslanci s tým radi niečo urobia, lebo vždy sa dá niečo urobiť, len musí byť iná ponuka, nielen od LIDLA.

Marian Libiak

pridané: 22.2.2005 (12:23:31)

Re: Reťazec a Lidl
Vážení, keďže píšete o poslancoch a ich inteligencii, nedá minereagovať. Je na ostatných, ako s vašimi diskusnými príspevkaminaložia. Po prvé, používate neprimerané invektívy, bez toho, aby stevedeli o čom hovoríte. Mesto Vráble oslovilo VŠETKY známe reťazcepôsobiace na území SR, alebo mieriace na územie SR (10 alebo 11).Reakcia a záujem, pokiaľ mi je to známe bla len od dvoch (TESCO aLIDL). S obidvomi záujemcami predstavitelia mesta seriózne rokovali (sTESCOM ešte deň pred zasadnutím MsZ). Keďže je tu pomerne veľký tlakverejnej mienky na dotiahnutie konkurencie pre JEDNOTU a tým ajdosiahnutie spotrebiteľských cien, pvé rozhodnutie poslancov k tomusmerovalo. Kým LIDL predložil konkrétnu ponku s termnm ukočeniavýstavby, ponuka TESCA bola znovu nekonkrétna, vedenie TESCA malo ešte2x rokovať (v marci a apríli) a až potom sa vyjadri, či tzv. Mini TESCO(lebo veľké do Vrábeľ nedajú), bude nšmu mestu ponúknuté. Každý si jevedomý toho, aký je rozdiel medzi TESCOM a LIDLOM, ale sme si vedomí ajtoho, že dnes stojí mäso v jednote o viac ako 60,- Sk/kg viac ako vNitre (porovnanie s TESCOM, LIDLOM a METROM). Ostatné tovarové druhy súna tom podobne. Môžem vás ubezpečiť, že aj také rozhodnutie, aké smeurobili malo svoju strategickú hodnotu, pretože prebralo druhéhopartnera a je tu zazu konkrétna ponuka o ktorej sa ide rokovať. Vrábleposledným rozhodnutím poslancov len a len získajú, ale nie všetkyinformácie možno hneď dať na bubon. Okem toho, ste tak skalopevnepresvedčení, že mnohí občania by neprivítali LIDL. Iste, nie je tokultúra ako v TESCU a BILLE, ale napríklad mnohí dôchodcovia by určiteprivítali aj takýto typ obchodu. Nie každému záleží na tom, či mápotraviny značkových vrobcov, mnohí prerátavajú peniaze a kúpia ajneznačkové maslo a mlieko, len nech nestojí 30,- Sk. Takže záverom,doporučujem krotiť svoje vášne. Takto sem poslancov nedostanete, niekaždý je ochotný nechať sa zatiahnuť do takýchto rečí. Ja s tým problémnemám. Prosím, iniciujte verejné zhromaždenie občanov na tému obchodnéreťazce a všetko sa dozviete. A ešte jedno, ja sa pod svoje príspevkyvždy podpisujem vlastným menom a nesiem osobnú zodpovednosť za to, čosem napíšem. Prestaňte sa schvávať za skratku a pseudonym. Ak sistojíte za svojim slovom a máte čo povedať, občania ocenia, že savyjadrujete verejne a nikto sa nebude na vás voziť.

Ing. Marian Libiak, poslanec MsZ za DS

pridané: 22.2.2005 (11:04:26)

Lidl
Milí poslanci! Ak sa s tým dá ešte niečo spraviť, spravte to!!!!!

Kačena

pridané: 22.2.2005 (10:51:31)

Lidl
Bolo tu písané, že všetko závisí aj od mentality ľudí. Teraz saukázalo, že je to pravda. Naši poslanci sú asi 100 rokov za opicami,keď toto spravili. A ja som verila, že máme inteligentných, schopných amoderných poslancov. Už si to nemyslím. A so mnou si to nemyslí určite10000 ďalších.

MH

pridané: 22.2.2005 (10:45:09)

Lidl
Kristepane, koho sme si to zvolili za poslancov?

EM

pridané: 22.2.2005 (10:40:53)

Lidl
Panebože, to si robíte srandu, alebo to myslíte vážne? Keď je topravda, že poslanci tento reťazec už schválili, tak im pekne v menevšetkých Vrábelčanov ďakujem. Myslím, že sa nebudú môcť ani na uliciukázať, čo budú všetci na nich nadávať. Lidl je obchod s pochybnýmtovarom od pochybných značiek s ešte pochybnejšou kvalitou. Tovar, naktorý sme bežne zvyknutý je v tomto reťazci v menšom množstve a zaporovnateľné ceny ako má Jednota. Poslanci, naozaj si myslíte, že stespravili to najlepšie pre ľudí? Alebo ste naozaj tak neinformovaní aneviete čo ľudia chcú? Alebo ste tak zaostalí, že vám Lidl stačí? Aleboste tak prachatí, že si môžete dovoliť ďalej cestovať na poriadnenákupy do iných miest? /napr. do Nitry Tesca/ Lidl je len ako doplnkovýobchod, nie je na každodenné nákupy. Tam vám salámy nenakrájajú.Jednote ste spravili veľmi dobre, čo ste za to dostali? Nechápem to,fakt to nechápem. Bože, povedz mi, že to je len sen a že sa zobudím.Alebo nech sa zobudia tí, čo to schválili.

DK

pridané: 21.2.2005 (21:37:24)

Reťazec
Poslanci MsZ boli ste už nakupovať v Lídli? Asi nie keď ste odsúhlasili tento brakový reťazec pre Vráble. Panebože osvieť im ...

Nula

pridané: 21.2.2005 (14:04:02)

xxx
vy si neviete predstavit tesco vo 10000 meste? ja zijem v cechach a tusu hypermarkety pomali uz aj na dedinach. a myslim si ze ked sem uznieco pride tak tam ludia budu chodit. a ta predrazena jednota padne

dagi

pridané: 21.2.2005 (12:36:44)

MMMMMMMMMMMMMMM
Nerebeluj ! Všetko bude ale na tie cykl. prúhy potrebujeme širšiu buďcestu alebo chodníky .Sám som to premeral a normám to mevyhovuje.Dajpengo" a bude !

ja chcem Práter vo Vrábľoch

pridané: 19.2.2005 (18:26:03)

Reťazce
Ale veď reťazce nie sú len Tesco, Billa, Kaufland. Prečítaj si dnešnú Pravdu a zistíš kto všetko má namierené na Slovensko.

Občan

pridané: 19.2.2005 (18:23:14)

Re.Obchvat
Prosím skončite reči o nejakom obchvate Metsa Vráble! Kde žijete??!!!600 miliónov nie je dvadsať korún zodvihnúť zo zeme, a táto suma jeurčite dôležitejšia niekde inde ako na obchvat nášho mesta!!! Nie súprachy na trasy typu R1, R2 a dialnice a kto sem dá tie prachy???!!!Zobudte sa prosím do reality a zamyslite sa nad niečím užitočnejším vtejto lampárni.
Kedy budú vyznačené verejné parkovacie plochy vodorovným značením ,kedy bude osvetlená cesta k Palke???Kedy sa namaľujú cyklistické trasypovedľa cesty 1/51 od Palky do centra??? toto sú páľčivejšie otázky akotá ohľadom obchvatu.
Ad. Ten nápad je starý asi 40 rokov a nikdy nebol zrealizovaný a anitak ľahko nebude pretože je plánovaný medzi vilky a majitelia s týmnebudú súhlasiť.

MMMMMMMMMMMMM

pridané: 19.2.2005 (08:27:40)

To DK
Beriem na vedomie a som rad, ze sme sa zhodli, bo som nevedel o aky prispevok sa jedna...

[D]

pridané: 19.2.2005 (08:26:26)

Deti...
Tomu nechapem ani ja, ako moze nechybat doma 12-14r mladeznik... Ved jeto nemyslitelne, aby sa moje dieta tulalo po nociach, ved sa mu mozevselico stat... a nie len to... Je to v hlavnom rade i velka chybarodicov, ze si nedavaju na svoje deti pozor...

[D]

pridané: 18.2.2005 (20:33:00)

retazce
S nazorom na Lidl suhlas je to strach a hroza. Tesco vo Vrabloch ved saprebudte kde ste videli v horko tazko 10000-ovom meste Tesco? A okremtoho ked bude vo Vrabloch obchvat kto bude chodit do toho Tesca. To sinaozaj myslite ze pani z tesca su tak trafeny. Ten pan co rokoval nameste v mene tesca je asi nejaky podvodnik ved keby malo tesco zaujemtak neposielaju niekoho z inej firmy.

xXx

pridané: 18.2.2005 (19:01:10)

RE: este raz a naposledy k obchodnym retazcom
Podla poslednych neoverenych sprav sa sem viac tlaci Lidl ako Tesco.Lem neviem ci poznate Lidl, ale ten by som vo Vrabloch privital az akoposledny. Najprv treba kvalitne potraviny typu Tesco, Billa, Kaufland.Lidl ma nepredajny tovar neznamych znaciek bez sluzieb. Taka predajnasituaciu vo Vrabloch nevyriesi.

pindaj

pridané: 18.2.2005 (17:52:15)

este raz a naposledy k obchodnym retazcom
chcel by som poprosit kompetentnych aby poriadne zvazili ktory obchodnyretazec bude u nas stavat.nie je vsetko zlato co sa blisti...mam radtoto mesto a nebol by som nadseny keby sem zase prisiel niekto ibaryzovat

-duf-

pridané: 18.2.2005 (17:50:06)

Re: Artuš Révay vs Marian Libiak
Padla mňa by pomohlo aj také niečo keby rodičia dali kontak na sebaučitelovy ktorý by ich mohol informovať napr formou sms že ich dieťanieje v škole lebo to pramení aj z toho že záškoláctvo je strašnerozšírené, osobne viem že tzv omluvenky od rodičov napísal a podpísalniekto iný ako rodičia, asy by bolo dobré keď by sa prídavky na detinedávali fixne ale trošku to okresaly tým čo chodia poza školu osobneviem ze sa našli aj prípady keď dieťa očividne chodí poza školu bolprípad aj nahlásený na urad práce, socialnych vecí... a nič Myslím žepokým sa takýmto nesiahne po peniazoch tak riešiť tu nejaký problémopilstva a záškoláctva. iste by sa rodíč postavil k dieťaťu inak keď byvedel že môže dostávať zaň trebárs 500Sk alebo nič bez ohladu nasociálne minimum

Raven

pridané: 18.2.2005 (15:13:22)

Marian Libiak
Musím priznať, že s niečim s Vami súhlasím. Ale len s niečim. Spomenuliste náhmatkovo KlikKlak. Skúste spomenúť náhmatkovo ešte niečo.Súhlasím s paňou M, že mesto je v hľadaní investorov tiež dôležité anemalo by im brániť v investovaní. Nepr. prečo tu mám Jednota monopol?Hovorí sa o všeličom. O korupcii, úplatkoch a pod. Mesto by malo tietoreči vyvrátiť . Ako? Najlepšie novým obchodným domom a v čo najbližšomčase, nie až po ďaľších voľbách. Týmto nechcem nikoho obviňovať, sú tomožno len dohady, píšem len to čo počujem od mnohých Vrábeľčanov.

DK


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka