Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané: 31.7.2005 (21:52:03) IP: 195.98.17.73

Skôlka
Prosím Vás rosičia koľkých detičiek s týka zrušenie škôlky na moarvskej20? ,30 detičiek? Päť miest pedagógov? Koľko by ste boli ochotnýinvestovať do nákladov na prevádzku škôlky? Tisícku mesačne? Prečo bysom mal napríklad prispeivať z mojich daní na nerentabilnú škôlku??!!Prečo sa nevybuduje cyklistický chodník na brehu Žitavy ??? Pretože niesú prachy! Už sa prosím prebudte nie je roki 1989 a skôr, ale 2005 arealita dovolím si iba tolko kolko viem zaplatiť! Aj vy si určitenebudete kupovať tri autá ke´d nevie te uživiť jedno! Zamyslite sa nadsebou a venujte energiu na niečo iné ako rýpať,. a osočovať. A apropoviete kto je majiteľom škôlky? Tak aj jemu adresujte prečo.....si pýtatolko.

Občan O

pridané: 31.7.2005 (21:45:06) IP: 195.168.179.62

skolka este raz
viselo to uz vo vzduchu ze skolky prejdu krst ohnom . Napriek tomu sanecudujem ze vela rodicov sa to dozvedelo po funuse. Ale vsetko je okoznam bol viveseny 5-6 dni pred zasadanim a skolky sa vlastne nerusialen presuvaju tak teda co !!!! Len tie dataily s ktorych mozedotknutych aj porazit. Ale deti si zvyknu ze ked je slnko tak su vnutriaby neboli na slnku a ked prsi tak su vnutri aby nezmokli a je to vivatsidlisko . Ved zelen by ponicili starsie deti - ani sa necudujem kedchodili do skolky bez zelene :--(( je im to cudzi prvok ...... alepolitika je uz raz taka skolka s otrasnym prostredim z nízkym poctomdeti dostane pridane deti a hotovo a skolka ktora sa mala rusit v prvomrade na ohaji zostane po angazovani primatora co je jeho velke plus naohaji ale nie pre zdravi rozum . (ale urcite sa mylim je to cele inak )a vraj aj pani NILASOVA bola za tieto zmeny tak teraz uz verim ze to jeok .. O tejto pani si vrabelcania uz rozpravaju pri taborových ohnoch aje odbornicka na uplne vsetko este ze ju mame vdaka bohu ci leninovy cikomu. Ze mesto neutiahne tolko skolok je jasne asi kazdemu ale toriesenie uz kazdemu nesedi a ani sediet nemoze . Tak Vazeny vyclente2500-5500Sk kupte jeden prepitujem vlasky orech (6 rocny preto takasuma aby to vandali lahko neznicili ) a zasadte ho uz nad topieskovisko a nemusime sa tu bavit ci bod 9 na schodzi xx bol o rozvojiskolok ci nie. PS . ten orech obcas treba zaliat lebo uschne v týchtopalavach. Ked uz to nikto nedokazal spravit za 25r ( ja viem vandali )dokazte to Vy teraz ved aj tu hlavnu ste jak super rozsirili ta nee .Este Miki s Vladom povedia kto im dava miliony a mame sa vsetci radi(ale naco by mi to aj bolo ).

tt

pridané: 31.7.2005 (21:34:20) IP: 195.98.17.73

Čerpacie stanice
Iste ste vaicerí zaregistrovali že už nám starú dobrú benzinku začalirekonštruovať. A asi ste tiež zaregistrovali nehorázne zdraženiepohonných hmôt na slávnej OMV. Nájomca má tých čerpačiek v nájme viacpodľa pečiatok na paragonoch patria istej nitrianskej firme, ale jedinetaké drahé čerpanie pohonných hmôt je iba vo Vrábľoch! Do dnešného ránami to bolo dosť proti srsti nereagoval som , ale dnes som natankoval natejtzo nenažratej pumpe taký bordel do nádrže že zvažujem podať oznamna SOI pre nekvalitu benzínu!!!!!!! VODA V benzíne !!!!! Už ste takýnenažratý aby ste tam lievali vodu ????!!!!! TO je vrchol nehoráznostifuj OMV nikdy vaic tieto pumpy budem z ďaleka obchádzať !!!!!!

Voda v benzíne

pridané: 30.7.2005 (09:53:00) IP: 217.118.99.2

To rypal a sklamaná matka
Povedal som, že sa už tejto téme nebudem venovať, ale to, čo stenapísali je nehorázne. Veď už prestaňte blbnúť a držte sa faktov.Citujem "Schodzu naplanovali na prazdniny, ked sa rodicia nemaju sancunijako stretnut ani aktivizovat. Internet ma v meste len zopar luditakze odtialto nic nehrozi." Mestské zastupiteľstvo sa konalo 27. júna,kedy majú prázdniny možno na Madagaskare, ale nie na Slovensku!!! Oznambol zverejnený okolo 20. júna a už pred termínom rokovania v každejškôlke vedeli, že sa chystá reorganizácia škôlok. Internet nemá sícemožno veľa ľudí, ale informačné tabule si môže pozrieť každý. Okreminého, pán rýpal", mestské zastupiteľsvo sa koná so železnoupravidelnosťou každé 2 mesiace. A čo vy viete o argumentoch mesta? Boliste tam? Navrhli ste lepšie riešenie, ako ľudia, ktorí sa tomuvenovali?

Pre sklamanú matku len toľko. Naozaj si myslíte, že škôlky, ktorýmplatíte za opateru svojich detí nemali nielen morálnu povinnosť ale ajprofesionálnu povinnosť informovať vás o zmenách. Naozaj si myslíte, ženemohli vo svojich škôlkach, priamo na tvári miesta, zorganizovaťstretnutie rodičov a zástupcov mesta, aby sa o veci diskutovalo?Prepáčte, mám pocit, že sa hľadá vinník, hľadá sa niekto naukrižovanie, ale nehľadá sa na správnom mieste. Prečo by mesto malovyvesovať oznamy o konaní mestského zastupiteľstva do škôlok? Má presnevymedzené priestory na informovanie. To by mali vždy vylepovaťoznámenia do všetkých inštitúcií, ktorých sa zasadnutie týka?

Objektívne, nikto nemal záujem niekomu ublížiť, urobiť nejaký naschvál.Nikto nemal záujem spôsobiť stresy rodičom a nebodaj nejaké újmy deťom.Možno naozaj chýbala diskusia. Mesto dáva priestor na diskusiu namestskom zastupiteľstve, mohli jej predchádzať diskusie v škôlkach.Mimochodom, neviem či to niekto z diskutujúcich zaregistroval. Priamona mestskom zastupiteľstve sa schválila jedna zásadná zmenareoranizácie škôlok na podnet prítomných. Takže dá sa...

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 29.7.2005 (23:39:23) IP: 213.81.128.205

a co dalej?
Ako tak citam, mesto zrejme vobec neratalo s tym, ze sa niekto ozve.Schodzu naplanovali na prazdniny, ked sa rodicia nemaju sancu nijakostretnut ani aktivizovat. Internet ma v meste len zopar ludi takzeodtialto nic nehrozi. Povodne avizovany bod programu, ktory malinformovat o stave sa zmenil na hlasovanie o zruseni. Argumenty mestanicim nepresvedcili.

Takze rodicom uz ostava len transparent s napisom peticia a posadit sapred mestsky urad. Kolko podpisov treba aby sa navrh stiahol? Stihnu tovobec pocas prazdnin? V septembri ich uz poslu do haja.

Inak, ja si vobec neviem predstavit ako budu deti spavat a do toho imbude zvonit zvonenie na prestavky. Alebo WC? Maju tam vobec WC pre takmale deti? V terajsich to je a vystavba rovnakych v skole nebude statmenej ako 300 tisic. A tie pocitace? Teraz to mali k pocitacovej ucebnikilometer. Co sa zmeni ak to budu mat 20 metrov? Nic, pretoze tamnebudu mat programy vhodne pre nich, ani sa tym miestny spravca nebudezakazdym babrat. Mohli mat svoje, ale mesto sa postaralo aby to taknebolo.

rypal

pridané: 29.7.2005 (17:22:30) IP: 84.47.29.157

To:rado
Plne s Vami súhlasím a som rozhorčená postupom mesta tak ako vy,ibažekeďže pravdepodobne priestory škôlok sú zaujímavé pre určité tipy ľudítak musia byť zrušené.A my obyčajní ľudia si aj tak nepomôžeme a musímebyť ticho, maximálne si môžeme napísať do lampárne.A na rozdiel od pánaLibiaka si myslím,že nie škôlky mali informovať nás rodičov,ale to malourobiť mesto,nakoľko škôlky rušia oni a nie riaditeľky škôlok.Myslím,žetie by boli určite spokojnejšie keby mohli tie škôlky zostať funkčnéako sú.

Síce nám bolo vysvetlené ako nepozrne čítame vývesné tabule anepočúvame rozhlas,ale nám nevysvetlia prečo dávajú peniaze na rozvojškôlky na Lúkach a nedajú to do dvoch funkčných a využitýchškôlok,ktoré majú krajšie prostredie aj budovu!Ale veď ak chcemenápravu máme kandidovať v budúcich voľbách.

A veď tie detičky chodia do škôlky iba 2-3 roky napísal p.Libiak,ale podľa mňa sú to dosť podstatné roky.

Plne Vás podporujem v hneve na postup mesta.

sklamaná matka

pridané: 29.7.2005 (17:09:46) IP: 84.47.29.157

To:p.Ľubica Beláková, vedúca oop msú
Podľa mňa ste mohli rodičov informovať aj vyvesením oznamu v škôlke.Tamrodičia chodia denne so svojimi deťmi a určite by si ho prečítali skôrako vývesné tabule.Veď tých oznamov nemuselo byť vytlačených veľastačili by 2 kusy nakoľko sa nejednalo o všetkých škôlkach iba o dvochrušiacich.A čo sa týka oznámení v rozhlase ja napríklad pracujem odrána mimo Vrábel a vraciam sa domov neskoro popoludní,takže nemám šancupočuť tieto oznamy v rozhlase.

sklamaná matka

pridané: 29.7.2005 (15:01:33) IP: 62.65.178.132

informacie
citujem z pozvánky na uvedenú schôdzu:

9. Analýza stavu a návrh koncepcie ďalšieho rozvoja materských škôl vo Vrábľoch


Kde sa tu píše že sa tie škôlky rušia? Rozvoj je zrušenie? Asi málopozerám reklamy a teleshoping, sľubujem že sa polepším. Ešte ďakujemsprávcovi za doplnenie novín, tie články o škôlkach sú šokujúce.Zakončim to neuveriteľným citátom od pána Prešínského, ktorý hovorí zavšetko: "Robili ste prieskum medzi rodičmi, kde a do ktorej MŠ, byradšej dali svoje deti? - Keďže pre deti sa okrem nových priestorov ničnezmení, nebolo to potrebné. "

Škoda že tie pozitíva stále nikde nevidím, lebo také frázy akozefektívniť a skvalitniť sa dajú použiť aj bez sťahovania a ušetrímeoveľa viac.

rado

pridané: 29.7.2005 (14:34:00) IP: 80.81.234.27

to: informovanosť
trocha sa musím zastať stránky a kolegov, ktorí ju (kto viac, ktomenej) napĺňajú - program zastupiteľstva s pozvánkou je vždy (!)uverejnený týždeň pred zasadnutím ... Nájdete ho na podstránkachvenovanýmch tejto problematike, čo je ale úplne normálne (!). Veďuznajte, že lampáreň naozaj nie je miesto na také čosi (aj keď simyslím, že predchádzajúci príspevok bol myslený skôr ironicky) ... Aleje fajn táto debata o informáciách, aj vo väzbe na lampáreň o mestskomrozhlase a na využitie iných médií. Vďaka za pochopenie.

čokyna - správca

pridané: 29.7.2005 (12:09:48) IP: 195.91.57.254

To: Obcania/ informovanost
No myslim si , ze problem tych skolok vznikol hlavne v tom, ze obcaniasi dokonale nevsimli kedy sa bude konat rad, ale to nepoculi vrozhlase.. Tak navrhujem, kedze na tomto portali tuto problematikusleduje xx ludi, aby tu bol zverejneny program mestkeho zastupitelstvaaspon tyzden dopredu..a mozete ho dat aj rovna nad rubriku lamparensilnymi pismenami aby si to aj slepy vsimol a uz sa potom hadam niktonebude vyhovarat, ze nevedel, nepocul..

K.M

pridané: 29.7.2005 (11:05:43) IP: 217.118.99.2

To Rado
Prečo píšete, že my považujeme mlčanie občanov za ich súhlas? Nie je tofér. Možno nikdy v minulosti nebrali poslanci tak vážne pripomienky,názory a podnety občanov tak vážne a zodpovedne ako teraz. Tu sú.ohľadne škôlok, dva názory. Jeden trošku emotívny, založený napocitoch, zvykoch a sympatiách k istému prostrediu. Druhý podloženýpomerne serióznou analýzou prostredia, financií, demografického vývoja.Mrzí ma, aj za mojich kolegov, ak si myslíte, že poslanci vyviedlinejaký truc podnik občanom a ich deťom, len aby dokázali svoju prevahu.To by ste všetkým veľmi-veľmi krivdili. V školskej komisii, kde saproblematika škôlok prejednávala, a odkiaľ išiel návrh na mestskézastupiteľstvo, hlasovali za predložený návrh všetci členovia tejtokomisie (a je zložená z členov "koalície" aj "opozície" a za hlasovaladokonca aj p. Nilašová, bývalá prednostka MsÚ a teda osoba znaláproblematiky).

Prosím, uzatvorme už túto tému, je nekonečná. Ale ešte jeden moment.Píšete, že učiteľky škôlok sú rukojemníkmi mesta, že nemohliorganizovať štrajky. Kde som ja hovoril o štrajkoch? Hovoril som, že ajškôlky mali povinnosť informovať rodičov včas a pravdivo o rokovaniachs mestom. Ak ste sa dozvedeli o reorganizácii škôlok dva dni predmestským zastupiteľstvom tak:

1. nesledujete oznamy mesta Vráble na úradných tabuliach

2. si vedenie škôlok zanedbalo istú morálnu povinnosť informovať vás, čo sa pripravuje v súvislosti s vašimi deťmi

Viac už k tejto téme naozaj nemám čo dodať. Len mi nevkladajte nikto doúst to, čo som nikdy nepovedal alebo nenapísal. Ďakujem za porozumeniea aj za diskusiu.

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 29.7.2005 (10:32:44) IP: 80.81.234.27

Informovanosť občanov
Vážim si názor každého z vás, ale nemôžem súhlasiť s tým, že občanianeboli včas informovaní o tom, že téma škôlok sa bude na mestskomzastupiteľstve prerokovávať. Poslanci MsZ zasadali 27. 6. 2005 a oznamo konaní zastupiteľstva bol vyvesený na úradných tabuliach v celommeste dňa 21. 6. 2005. V ten istý deň bola pozvánka na zasadnutiezverejnená aj na internetovej stránke mesta. Okrem toho boli občania narokovanie poslancov pozývaní od vyššieuvedeného dátumu aj mestskýmrozhlasom, čo vo väčších mestách iste nie je zvykom. Neviem sipredstaviť ešte ďalší momentálne dostupný spôsob informovania občanov.Budem rada, ak niekto navrhne ešte iný (reálny) spôsob poskytovaniainformácií občanom a ja ho určite zrealizujem. Vedenie mesta a tiežposlanci by veľmi radi privítali čo najväčšiu účasť obyvateľov mesta nazasadnutiach mestského zastupiteľstva. Veď práve tu je vhodná pôda preširokú diskusiu, pri ktorej sa občania svojimi názormi a určite ajdobrými nápadmi aktívne zapoja do diania v meste. A verte, že môžu ajveľa rozhodnutí ovplyvniť. Preto vás všetkých srdečne pozývam na každézasadnutie mestského zastupiteľstva. Najbližšie sa bude konať dňa 22.augusta o 15,30 hod.


Dovidenia

Ľubica Beláková, vedúca oop msú

pridané: 29.7.2005 (10:08:47) IP: 62.65.178.132

to Marian
Ďakujem za vaše vyjadrenia, to je naozaj na dlhú debatu. Učiteľky ariaditeľky škôlok sú v tomto prípade rukojemníci. Sú vaši zamestnanci,nemôžu robiť štrajky sami proti sebe. Môžu len dúfať že ich z tej novejškôlky po školskom roku nevyhodia ako nadbytočných. Preto sa im vôbecnečudujem že nerobili verejnú debatu na túto tému. Nechceli pokaziť anikoncoročnú rozlúčkovú slávnosť. Rodičia vedeli, že to so škôlkaminevyzerá dobre, tie tlaky mesta na likvidáciu pociťujú už dlho. Aletoto riešenie, ktoré vzniklo je to najhoršie ako mohlo. Volili smeposlancov aby za nás riešili takéto problémy, nie nám pridávali dalšie.Kde beriete istotu že rodičia svojou neúčasťou vyjadrujúju súhlas? Jeľahké sa teraz vyhovárať na rodičov že nič nerobili, ale takétorozhodnutie potrebuje oveľa viac času. Tu sa nehľadali riešenia, alevopred sa začali úpravy škôlky na lúkach, ktoré si vyžiadajú oveľa viacpeňazí ako pôvodne chýbalo.

rado

pridané: 28.7.2005 (20:02:40) IP: 217.118.99.2

To Rado
Rado, ak už si mesto nesplnilo nepovinnosť informovať - o čom dosťpochybujem, prečo tak neurobili napr. riaditeľky škôlok? Tie predsavedeli viac ako 2 dni pred mestským zastupiteľstvom, že sa pripravujúzmeny. Tvolali rodičov na rodičovské združenie alebo podobné posedenie?Vysvetlili zámer mesta a svoje argumenty proti? Navrhli lepšie,efektívnejšie riešenie? Z materiálu, ktorý nám bol predložený, bolozrejmé, že na počet detí je vo Vrábľoch nadbytok škôlok a pri zdrojoch,ktoré mesto má je možné udržať len ich najnutnejšiu prevádzku, bezmožnosti občas zainvestovať do zariadenia apod. Vychádzalo sa pritom ajz údajov matriky o počte narodených detí a prognóze obsadenosti škôlokv najbližších rokoch. Skúste obrátiť svoju pozornosť aj týmto smerom apopátrajte, ako sa šírili informácie smerom k rodičom od vedeniaškôlok. Neberte to ako výhovorku, ale na vec sa vždy dá pozerať zviacerých uhlov pohľadu. Stretnime sa tu, prípadne osobne, o nejakýčas, keď už budú škôlky zabehnuté a pohovoríme si, ako to vnímajú detia ako to vnímajú rodičia. No keďže som tiež vychovával deti, môžem dosťzodpovedne povedať, že malé deti vo veku škôlkárov poväčšineinterpretujú to, čo počujú vo svojom najbližšom okolí. Tam, kde rodičiaprijmú zmenu s porozumením a toleranciou, tam to podobne budú vnímať ajich deti.

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 28.7.2005 (18:35:31) IP: 62.65.178.132

to Monika
Keby bola na tú schôdzu patričná reklama, prídu tam rodičia hromadne.Ale nemá každý možnosť denne striehnuť na nejaký oznam, v ktorom sadozvie že o dva dni mu zrušia škôlku. Takto isto môžu zrušit aj celégymnázium a nikto sa nepríde pozrieť, lebo netuší že také niečo sanaozaj môže stať. A vidíte stalo sa. A pritom ani na tejto webstrankedodnes nieje info, že by sa mali škôlky rušiť. Je tam len nejakyzahmlený rokovací bod programu o budúcnosti škôlok. Výsledky analýzy,alebo čo. Aj archív novín mešká mesiac, stále tu nieje ten spominanýčlánok. Ako si mám z tychto pár informacíí zistiť že rokovanie obudúcnosti škôlok bolo v realite rokovanie o ich minulosti? Bola predtym nejaká verejná debata? Veď to postihne desiatky rodín, tu už nejdeo maličkosť.

rado

pridané: 28.7.2005 (16:29:31) IP: 84.47.52.187

To:K.M
Vážená(Vážený) K.M. trochu rozmýšľajte: Máme malé dieťatko,ktoré chodído škôlky a v prípade, že je matka v práci tak asi s kým je to dieťatkodoma? Tak asi s otcom.Myslíte,že každý má starých rodičov čo hocikedypostrážia vnúča?A nikdy som netvrdila,že títo poslanci nič neurobilipre naše Vráble,ale čo sa týka škôlok prečo sa rušia tie čo bolivyťažené a nie tá čo je stratová? A prečo nám ako rodičom to nebolopovedané skôr?Prečo sa nehľadá iná alternatíva ako rovno sídlisko Lúky?

sklamaná matka

pridané: 28.7.2005 (16:14:24) IP: 84.47.73.206

nuda vo Vrábľoch
Píšem tu za celú partiu, nie sme ešte dospelí, a už nie sme ani malédeti. S vandalizmom nemáme nič spoločné, ani s drogami a alkoholom.Stretávame sa každý deň, veď máme prázdniny a snažíme sa ich užiť čonajviac. Chodíme sa kúpať, či na Podhajsú alebo do NZ. Bohužiaľ, ničiné si vymyslieť nevieme, lebo nemáme možnosti niekam chodiť. Do Nitry,kde sa deje všeličo aj na námestí nemôžeme, rodičia nás nepustia. Iba snimi a oni nemajú nikdy čas. Tak sa len stretávame, rozprávame,prechádzame, jeme zmrzlinu... Ak máte nejaký typ na vhodnú zábavu prenás vo Vrábľoch , napíšte. Fakt nevieme, čo s nudou. Napr. čo budemerobiť dnes poobede a navečer, čo zajtra ?

teenageri

pridané: 28.7.2005 (15:28:28) IP: 147.213.210.36

to rado
Tebe aj ostatným "tiež všetko vediacim" doporučujem, aby ste v budúcomvolebnom období kandidovali za poslancov do mestského zastupiteľstva arobili to lepsie! Je velmi jednoduche kritizovat a poucovat ako sa máčo robiť. Vy ste mali tiež poobednajšiu, že ste nemohli prísť namestské zastupiteľstvo, keď sa preberala problematika škôlok v meste?

Monika

pridané: 28.7.2005 (15:13:43) IP: 62.65.178.132

vychova vandalov?
To čo nám za deti vyrastú, keď ich napcháme do škôlky bez zelene? Kdesa v lete schovajú pred slnkom? Koho teraz zaujíma že tam kedysi dávnočosi bolo, keď v starých škôlkach je zelene dosť aj hneď a nemusím tochodiť deťom ukazovať do školy v prírode? Deti potrebujú kľud na hraniea nie zaspávať za revu buldozerov neďalekého teska, alebo dýchat prachvýstavby technologického parku. Spamätajte sa páni poslanci a keďneviete nájsť tých pár korún zvážte svoje ďaľšie pôsobenie. Takto sa tonerobí. Najprv sa spustí presídlenie a potom sa to predhodí voličom včase keď už nemajú šancu nič zmeniť?

rado

pridané: 28.7.2005 (15:04:35) IP: 195.91.64.55

To: tt
No myslim si , ze pán/pani tt to vystihol dost jednoznačne... Všetcichceme aby sme mali pekné mesto , zelen, prvotriedne komunikacie..asprávanie našich ratolestí? To je na mizine...Som obyvatelom sídliska adenne vidim ako nasa neskrotena mladež devastuje svoje okolie a my?Pozeráme sa na nich s balkonu alebo okna a nič preto neurobime aby satak nekonalo.. Iba sa nečinne pozerame..Tak načo sem pišete ked nikomunezáleží na svojom okolí?(čest vínimkam). Mesto može skrášlovat ,vysádzat, udrziavat, ked nasa Sfetovaná mladež nevie čo zo sebou, lebosa cele dni len nudí a nudí..Určite mi to date za pravdu.. Myslim si ,ze čiastocným riešenim by bolo keby mestka policia tvrdo a razantnetrestala akekolvek priestupky voči ničitelom našho okolia..Myslim tymaj tych 15 aviac ročných.. Pripadne to neako vsunut do kompetencieMestkej Policie aby trestala.. inak si tu bude robit každy čo chce.. ato nechceme..Spravajme sa ako ludia a trestajme zver...

K.M

pridané: 28.7.2005 (11:49:37) IP: 217.118.101.173

to Mr.Libiak
Je fajn ze tu reagujete na prispevky aj ked nepodpisane aspon je tunejaka odozva. Co sa kde na akom zastupitelstve prejednavalo viem lensprostredkovane . Zachovanie skolky na Ohaji mozme oznacit za politickerozhodnutie a znie to tak inteligentne. Uz je ako je. Dlho to nepotrvaa bude to neudrzatelne aj na Ohaji si myslim. Ze na sidlisku sa vysadiluz les a nie je lebo znudena mladez nevie co zo sebou to si viempredstavit ale preco v skolke na sidlisku nie je zelen??? Ak su tamnajazdy vandalov tak intenzivne dajte tam jednu kameru alebo elktrikudo plotu od 19.00 do 7.00 . Mozno by pomohol aj napis ako v amerike nafarmach " Ak dokazes toto citat si vo vzdialenosti ked uz mozemstrielat" . Tak trochu som si zasrandoval . Pamatam si par stretov s VBza komancov a mali sme dost(a nie som zo sidliska otrhnuty z retazecest vynimkam) . Dnes si myslia ze mozu ucitela zbyt v skole apolicajta na ulici . Nas riaditel na ZS najvacsich machrov pri vacsichpruseroch zatvoril do riaditelne a fackal s niekolkymi prstenmi na rukeco je az neuveritelne ale tiez to asi nepomohlo. Je jasne ze pokialbude vacsina lahostajna co im robia deti v okoli tak nepomoze ani200stromov.To je vyhadzovanie penazi. Mam jedno pravicove rieseniektore vzdy zaberaju : znizte im na sidlisku mierne dane a prestante imkosit travu a upravovat zelen . Mozno im to ani vadit nebude vo velkejtrave sa lepsie fetuje . A mozno si to zacnu udrziavat sami a zacnu sito aj Vazit. Viem ze dost prehanam ze je tam vela ludi ktorych to tiezhneva . Ale ked raz niekto nema k niecomu urcity vztah z rodinypestovany od malicka mozme sa vsetci usrat a pristavit dalsi pavilon vILAVE. Skratka a dobre heslo dna NUDA JE SVINA. Da sa znicitdrogami,sportom,robotou napr. taka workterapy 2h kopat vinicu a hlavaje cista a moze sa doliat trochou rizlingu a vysledok je zaruceny.

tt

pridané: 28.7.2005 (08:57:30) IP: 217.75.71.26

To tt
Žiaľ, znovu sa opakujú otázky, ktoré boli zodpovedané na mestskomzastupiteľstve - aj ohľadom škôlky na Hornom Ohaji. Z vašich príspevkovchcem zareagovať len na jeden postreh a to ohľadne chýbajúcej zelene.Zrejme nebývate na sídlisku Lúky. Na tomto sídlisku už totižpredchádzajúci primátori dali vysadiť toľko stromkov, že mohli pomalyvytvoriť súvislý lesík. A viete prečo tie stromy tam nie sú. Vďakamnohým "tiežobčanom", ktorí si nevážia prácu iných, nezáleží im naprostredí v ktorom žijú. Niektoré sa "premiestnili", ale väčšinu z nichľudia, hlavne mládež, zničili - polámali, vytrhali. Podobný problém súpieskoviská - majitelia psov tam chodia "venčiť" svojich miláčikov atíto tam vykonávajú potrebu. Lavičky a detské šmýkačky, basketbalovékoše - všetko nesie pečať "aktívneho" pôsobenia ľudí. Takže taktonejako to je a zrejme ešte nejaký čas bude. Postreh z pondelka - išlisme s priateľom a manželkami večer po sídlisku a mladá cca 16 ročnádievčina s partiou sa snažila, len tak pre zábavu, vykývať dopravnúznačku... Neviem, ale nedá sa prebytočná energia míňať aj inýmspôsobom, ako vandalstvom?

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 28.7.2005 (08:48:15) IP: 62.65.178.132

300 tisic
Hľadalo mesto chýbajúce peniaze, alebo sa rovno vyrobili výhovorky akoto presunúť na lúky? Tie škôlky mesto systematicky likviduje už veľmidlho. Všetko čo sa tam opravilo a kúpilo išlo z vrecák rodičov. A terazsa chce mesto oháňať zlým technickým stavom? A kto za to môže? Presuňtena lúky mestský úrad, keď už tam je aj Elán a mnohé ďalšie aktivity.Stačí prelistovať zopár strán vrábeľských novín a hneď vidno kam sapeniaze lejú a kde ani nekvapká. Nové ihrisko, preliezačky, lavičky,počitačová učebňa, vybavenie učební... Iné školy to nepotrebujú? Mestouž prehajdákalo kultúrny dom, zruší si aj pekné školky a všetciprejdeme do panelákov. Nezabudnite na kino, alebo to je sukromné, tamsa peniaze môžu dávať? Keby Dzurinda videl na úkor čoho išli jehopeniaze do ihriska, asi by ho to velmi nepotešilo.

tiež nevolič

pridané: 28.7.2005 (08:36:39) IP: 84.47.23.74

rypal
RYPAL - máš výstižný podpis. Škoda že Ti k nemu nemôžeme priradiť aj prívlastok ako napr. OBJEKTÍVNY a pod. Čau.

vytočený

pridané: 28.7.2005 (08:22:11) IP: 217.118.101.174

skolka
Pani Cernakova mozno to tak nemyslite ale ak to spravne chapem hnusnysukromnik chce 300L za prenajom a neinvestuje do bodovy skolky co treba. Mesto zato do bodovy skolky na hlavnej ulici asi investuje len taksvisti . Co rodicia a ucitelky nespravia tak to nemaju . Budova ma odulice novu fasadu na viac nezostalo . Chýba asi 50,-Sk na 1m zlabu sktoreho voda tecie na novu fasadu + na vsetkych co idu do skolky . Taksi drzme palce ze po zluceni skolok zostane par korun aj pre 1. MS anie len pre sidlisko . Praci česť .

tt

pridané: 28.7.2005 (08:06:49) IP: 217.118.101.174

kauza skolka
preco preco preco zostala zachovana najnakladovejsia skolka na H.Ohaji ??? preco cele premiestnovanie sustreduje na sidlisko ??

Odpoviem si sam ked sa chce tak sa da podrzat hoci ako nakladovaprevadzka len treba lobovat a lobovat ved sme vsetci rodina. No a nasidlisku su nevyuzite priestory ktore su krasne megalomanskeprojektovane asi v case boomu porodnosti v 70r . Ako Rypal podotkol zeprostredie je frustrujuce tak to ma na 100% pravdu . Kto je zviknuty nasive panelaky tak to ani nevnima ale ja lutujem vsetkych ktory sa zoskolok plných zelene musia terigat do panelakovej sivosti . P.S.vysadte pri tu skolku sidliskovu 10-20-30 listnatých , ihlicnatýchstromov ved to je otrasne za za 20r rokov ci kolko tam nie je jedenporiadny strom aspon orech co spravi tien nad pieskovisko.

tt

pridané: 27.7.2005 (22:38:05) IP: 213.160.172.84

kauza skolky
K tej skolke to su same zaujimave veci. Napriklad preco nemali detipocitace? Spytajte sa na mestkom urade vasho odbornika na USB porty akoto bolo. Dalej k tym 300 tisicom. Asi nebude na skodu zverejnit kolkocele stahovanie a upravy budu stat. Mesto si kludne vyhodi 100 tisic zapar dnovy vylet pre par deti ale nema 300tisic na celorocnu prevadzkucelej skolky? Prepacte ale toto uz je vazne mimo realitu a smrdi toporiadnou blamazou. Skolka na moravskej pokryvala svoju cast mesta,teraz to bude pre niektorych pekne daleko. Dalsia smutna vec je detskapsychika. Tazko budu znasat rozbity kolektiv. Nepojdu vsetci dorovnakej skolky, nehovoriac o prostredi skoly ktore je frustrujucenielen polohou, ale uz svojou podstatou. Komu sa teda pomohlo?Riaditelke poloprazdnej skolky? Preco ste teda nezrusili ju? Komu je torodina?

rypal

pridané: 27.7.2005 (22:03:47) IP: 217.118.99.2

To pozorovateľka
Čo to je "že vraj ich bolo..."? Zisťoval som si, ako to bolo. Dostalsom odpoveď, že autobus mal 51 sedačiek, detí bolo 51. Akosi niekomuuniklo, že cestujú 3 dospelí a tak na 3 sedačkách sedeli po 3 deti. Najednej takejto sedačke sedala dcérka mojej kolegyni z práce -nesťažovala sa. V tomto meste je, žiaľ, asi nerobiť nič. Aspoň vámnikto nič nevytkne. Budem veľmi rozmýšľať, či ešte zodvihnem ruku zazájazdy na kúpalisko, na sánkovačku a podobné. Veď čo keby bolo vautobuse napr. teplo? Mimochodom, viete aká bola hmotnostná ketegóriatých detí, čo sedeli po 3? Také by sa na dvojsedačku spratali aj 4.

Teším sa z anonymného vystupovania našich prispievateľov. Je to veľmihrdinské vystúpiť na konkrétneho človeka, ktorý sa snaží s vamikomunikovať a pritom sa nepodpísať. Najlepšie bude, keď sem prestanemprispievať, aspoň si nenarobím nepriateľov. Ale aj tak. Ešte razzverejňujem kontaktné údaje na seba. Kto má úprimný záujem komunikovaťso mnou, ako s poslancom, prosím, využite ich. Som ochotný stretnúť sas vami, ale nei som ochotný komunikovať s anonymnou masou. Mobil:0905-443 241, mail: libiak@uvtip.sk

Marian Libiak, poslanec MsZ (už pomaly znechutený)

pridané: 27.7.2005 (21:48:08) IP: 195.98.17.142

Nová REŠTAUÁCIA
Ďakujem za tipy. Celkom sa mi pozdáva tá reštaurácia Centrum na krátkejulici. Len som tam nikdy nebol, neviem ako to tam bolo, či tam vôbecniekto chodil. Rád by som tam urobil slušnú a poriadnú reštavráciu.

Kuchár

pridané: 27.7.2005 (17:18:50) IP: 195.91.57.122

K tym školkam
No, sledujem toto fórumuž dlhsiu dobu ale to čo tu niektorípíšu...Myslím si, že toto vedenie robí dost pre naše mesto , takže mámebyt na čo hrdí. A tie tvrdenia ,,sklamanej matky,, že nemohla príst natú schodzu čo sa týkala školky to beriem ale mohla tam poslat teda panamanžela.. A čudujem sa ešte pánovi poslancovi, ze sem odpisuje.. Samenaražky na neho mate A JE JEDINý ktorý sem odpisuje na vaše prispevky..

K.M

pridané: 27.7.2005 (16:11:35) IP: 84.47.73.206

to M. Libiak
Znovu ste spomenuli sedenie detí, keď šli do tábora a že to deťomnevadilo. Pýtali ste sa ich? Ja som matkou jedného z nich a veru sa muto nepáčilo. Dokonca sedeli aj po štyroch. Mimochodom pri návrate ztábora boli 2 autobusy, z toho jeden bol plný a druhý obsadený asi 2/3.Detí bez dospelých tam bolo že vraj niečo cez 60. Takže si myslím, žerodičia mali plné právo byť rozhorčený! A to nehovorím ešte o tých,ktorý nemajú to šťastie bývať vo Vrábľoch a zaplatili si plnú sumu.Myslím, že usporiadatelia sa poučili a v budúcnosti sa to nezopakuje.

pozorovateľka

pridané: 27.7.2005 (16:00:44) IP: 84.47.32.151

Nová reštauracia -typ
Volná reštauracia s nadštandarnýmvybavením je predsa zatvorená na Kratkéj ulici informuj sa pán kuchártam možno pochodíš a budeme Ti povdačný za kvalitu jedál vo Vrábloch .

hladný občan

pridané: 27.7.2005 (15:22:23) IP: 212.81.21.198

Prečo sa hádate ako malé detičky? Chodte radšej niekam k vode ako Viking

Paladin

pridané: 27.7.2005 (15:20:54) IP: 212.81.21.198

vodovodka s ladom.....
Idem sa okúpať. Kto ide so mnou? ked nikto, tak sa majte krásne! večer vám napíšem ako bolo...

Viking

pridané: 27.7.2005 (13:53:36) IP: 213.81.128.163

Škôlka na Moravskej
"Smutný občan" má pravdu, že škôlky na Moravskej ulici je škoda.Všetkým nám bude za ňou ľúto. No takmer všetci vieme, že majiteľomškôlky je súkromná spoločnosť, ktorá chcela za prenájom takmer 300000,-Sk ročne. A určite uznáte, že je to vysoká suma a napriek tomu byto bol súkromný majetok, ktorý mesto nemôže zveľaďovať. A pritom vškôlke bola situácia, ktorá by si žiadala viaceré stavebné úpravy.

Prostredie škôlky je naozaj pekné, ale dobrú škôlku robia najmävynikajúce pani učiteľky (a samozrejme personál) a o tie deti neprídu.

Možno by bolo dobré, keby sa prišiel "smutný občan" informovať oplánoch škôlky v nových priestoroch. Dozvedel by sa o vybavení tried,novom zariadení, vlastnom areál s preliezkami. A o tom, že deti sanebudú musieť rozlúčiť so svojimi učiteľkami.

Škoda, že ak viete o nejakom múdrejšom riešení, neprišiel ste nám poradiť. Boli by sme Vám vďační, lebo každá rada je dobrá.

Poslanci určite privítajú Vaše návrhy na riešenia situácií ktoré treba riešiť a určite v budúcnosti vzniknú.

Prajem Vám pekný deň !

Ľubica Černáková, poslankyňa MsZ Vráble

pridané: 27.7.2005 (11:18:31) IP: 217.75.89.115

P. Libiakovi
Možno patrím medzi tých menej angažovaných občanov mesta, práve pretosledujem aspoň túto stránku, kde sa dozviem niektoré problémy a od Vásaj odpovede. Som rada, že sa aspoň jeden poslanec prezentuje na tomtofóre a venuje sa občanom aj touto cestou. Dúfam, že vás neodradianegatívne reakcie, ktoré možno patria niekomu inému. Ja vám držím palcea želám veľa elánu vo vašej práci.

ES


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka