Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané: 30.11.2006 (20:03:27)

otazkocka
kolko bude vstupne na sobotny koncert??? inac super akcia uz sa tesim!!

Vlado

pridané: 30.11.2006 (14:50:17)

Samozrejme som to myslel tak, ze poslanci mali priam minimalny poslanecky plat...A to co vravi "nezavisli vrablan" je jednoducho primitivne zavadzanie...

Politicky zavisly vrablan

pridané: 30.11.2006 (14:47:46)

Pre : politicky nezavisly
bla bla ... mestskom parlamente máme i takých poslancov respektíve
poslankyne, ktorí nie za malý poslanecký plat profitovali a ťažili
z práce a úspechov primátora a ďalších pracovníkov mesta, pritom ... bla bla

To akoze poslanci mali nie maly poslanecky plat?? :D:D No sxvalne, spytajte sa ich, kolko za poslancovanie poberali a kolki na tom zbohatli..Toto bol velmi lacny prispevok...Nabuduce si to radsej napiste doma na papier a potom precitajte :)

Policky zavisly obcan

pridané: 29.11.2006 (11:51:42)

športoviská
Ja si tiež pamätám na časy, keď sme chodili (v I.ZŠ) na dráhu behať , kde bolo ihrisko, na ktorom sa organizovali volejbalové turnaje, hral sa futbal a všetko možné. Ono to tam fakticky stále je, ale ťažko sa to udržiava - to je asi znovu o peniazoch. Treba ale aj pochváliť pani riaditeľku, lebo vybudovali dopravné ihrisko, deckám robia cez zimu ľad, kde sa chodia korčuľovať aj mimo vyučovania. No súhlasím s vybudovaním športového centra pre verejnosť - tenis je dnes už bežná záležitosť, len ho nie je kde hrať. Toto je téma, na ktorú by sa dalo dlho diskutovať.

Gisel

pridané: 28.11.2006 (23:42:00)

odstavky elektriky
Tie "pravidelné odstávky" sú už pomali každý tretí týždeň. To ani v rusku nemajú. Čo sa tam v tom toľko vŕtajú? Potrebujú vykázať nejakú činnosť, alebo ako to vlastne je? Nemali by sme zmeniť dodávateľa? ;-)

znovu roztopeny mrazak

pridané: 27.11.2006 (15:01:35)

športoviská
toto je nevýhoda človeka, ktorý je vo veci zaangažovaný: pokladal som za logické, že viete ... ospravedlňujem sa. hovoril som o školskom priestore levická. voľakedy tam športoviská boli, dokonca sa na nich organizovali atletické preteky, vo vrábľoch rástli decká, ktoré bodovali aj na vonkajších súťažiach ... tam smeroval môj príspevok

juro čokyna - ved. okaš msú

pridané: 27.11.2006 (12:49:16)

re: športoviská
Súhlasím, ale treba dobre zvážiť kde sa to bude budovať. V poslednej dobe sa všetky investície vrážajú na lúky. Akoby tu iné školy ani neboli. Alebo tie sa potom budú lahšie rušiť?
Veď na čo nám budú školy, kde ani ihrisko nieje, bikrosová dráha, minifutbal, hokejové ihrisko, nové preliezačky...

rodic

pridané: 26.11.2006 (23:24:25)

športoviská
ja si nie celkom myslím, že tenis je šport pre bohatých - možno bol ... problém je skôr inde. tenis je skôr niečo ako športová nadstavba, a nám chýba základ! miniihrisko, chodník popri žitave na rekreačné prebehnutie sa, či korčule, to začína riešiť, ale stále je to málo. bicrossová dráha chýba možno trom ľuďom. dosť sa spravilo okolo futbalových ihrísk. ale každý - futbalista, bicyklista, korčuliar, karatista aj tenista - isto pochopí, že chýba atletický areál - so športom sa začína na školách. veľmi dúfam, že rozpočet mesta na rok 2007 to vyrieši. ďalšia v poradí by asi mala byť minimálne plocha na korčulovanie. myslím, že aj tenis potrebuje verejný areál, obávam sa však, že by mal ostať zatiaľ skôr niekde v pozadí ...

juro čokyna - vedúci okaš msú

pridané: 25.11.2006 (17:35:47)

Re:Tenis
Ja by som chcel golfove ihrisko. Najlepsie pri tom tenisovom , aby vsetci videli , ze na to mam ! Nech ich rozhodi!

Provokater

pridané: 25.11.2006 (17:17:14)

tenis
Máte možnosť,stačí projekt a,stavebné povolenie, pozemok, vybudovať na vlastné náklady,tak ako v iných mestách.Je to šport,hornej vrstvy tak hádam na to mate.

samo

pridané: 25.11.2006 (12:10:55)

tenis
Aj by som sa chcel spitat ci by sa v buducnosti nezacalo stavat aspom jedno tenisove ihrisko pre siroku verejnost ?

morda

pridané: 24.11.2006 (08:53:38)

správca

pan Čokyna ja ani nečakám že budete za mňa niečo vybavovať, mne stačí ked´budem vedieť na koho sa mám obrátiť s takouto záležitosťou. Ešte som sa o nič takéto nepokúšal, ale niekto začať musí. Popozeral som si na web stránke poslancov a členov komisií tak sa skúsim popýtať ich. Zatial´dákujem za pomoc.

miro

pridané: 23.11.2006 (13:29:31)

fúúúúúha!
miro, prepáč, ale ja jednoducho nestihnem zaoberať sa všetkým, čo je na tejto stránke tak, aby som veci riešil - môžem pomôcť len z ich zverejnením. preto sa tvojim podnetom na mňa nebudem ani zaoberať (dúfam, že to chápeš). ale tvoj spôsob riešenia vlastne riešením nie je (aj keď "svojho" poslanca by si sa mohol opýtať, to by bolo v normálnom štáte normálne riešenie). Možno by som ti vedel poradiť, čo urobiť, prípadne na koho sa obrátiť - bez záruky, ako to dopadne. Asi by bolo rozumné, keby si sa ohlásil (telefonicky, alebo mailom - aj keď, keby si prišiel osobne, rovno by sme spolu pobehali úrad)

gisel, mám toho teraz veľa, ale ak máš dojem, že toto stačí, pokúsim sa čím skôr nahodiť ... (ďakujem)

politicky nezávislý vrábľan - zabudol si, priateľu, pripísať "pomýlený". toto nemá význam komentovať, možno až na varovanie: pozor, takýchto truhlíkov bude v nastávajúcom čase asi viac! máš vôbec šajnu, čo je cenzúra?!

čokyna - správca

pridané: 23.11.2006 (12:21:26)

Gisel
Ty by vedel pomôct,poradiť ako postupovať s tým kynologickým klubom?

miro

pridané: 23.11.2006 (12:14:42)

výpalnici
Z 22.11.2006na23.11.2006 v zakladnej škole Viliama zaborského bolo rozbite ,zhorene okno,zavesi a skrina.Páchatel neznami.Dalsi dôkaz o zle vychovanej mladeže.

Martin Matuska

pridané: 23.11.2006 (11:46:52)

"Pán" absurdistan
Koľko vecí vo Vrábľoch ale VIDIEŤ a aj slepý si ich musí všimnúť. Korupcia všeobecne asi vládne všade - hoci priamo som sa s tým vo Vrábľoch nejako viditeľne nestretla, ale iba keď sa prejdete po meste, musíte uznať, že za kopu rokov "pred" sa tu neudialo toľko, ako za toto posledné volebné obdobie. To potvrdia ľudia, ktorí prídu do Vrábeľ raz za čas. Takže kritika môže byť, ale nie zmiesť všetko zo stola. To je potom absurdistan.

Gisel

pridané: 23.11.2006 (11:08:25)

RE: Vážený pán, oný
Na tebe pekne vidno dôsledky primátorovej propagandy cez jeho noviny, ktorými nám všetkým zaslepil oči. Všetci ho poznáme len z úspechov, vďaka cenzúre ktorá v týchto novinách vládne. Cenzurujú sa aj tv spoty do TV Zobor. Nič bez jeho súhlasu sa tam nedostane. A to všetko mu ešte platíme z vlastného vrecka.

Taký Slota v Žiline to robí rovnako a tiež ho tam majú všetci podriadení radi. Podobne to bolo v Senci, kým sa neobjavil protikandidát a vytlačil vlastné noviny, ktoré ukázali pravdu o majetkoch, rodinných klanoch, korupcii v meste. Zrazu je tam všetko inak.

Takže brzdi. Nie všetko čo sa tu vybudovalo aj funguje, nie všetko bolo dokonalé, dotiahnuté. Mnohé veci slúžili len na propagandu a zaslepenie očí voličom.

absurdistan

pridané: 23.11.2006 (09:09:25)

Vážený spoluobčania, Vrábľania!
Blížia sa komunálne voľby. Keď chceme, aby naše mesto naďalej
prosperovalo, nemalo by nám byť ľahostajné komu dáme svoj hlas v
nastávajúcich voľbách.
Primátora máme jasného už teraz. O jeho doterajšej práci a
úspechoch niet pochýb.
Klobúk dolu!!!
Nás by však malo zaujímať i komu s kandidátov za poslanca do
Mestského zastupiteľstva dáme svoj hlas. Mali by to byť taký
poslanci, ktorí svojou aktívnou prácou dávajú záruku, že
prispejú ďalšiemu zveľaďovaniu a rozvoju nášho mesta. V
súčasnom mestskom parlamente máme i takých poslancov respektíve
poslankyne, ktorí nie za malý poslanecký plat profitovali a ťažili
z práce a úspechov primátora a ďalších pracovníkov mesta, pritom
sa nezabudli pravidelne prezentovať v médiách (TV, rozhlas, Internet,
noviny, atď.). Skúsme porozmýšľať, ktorí sú to? Sú však i
aktívny poslanci o ktorých nikto verejne nepočul počas celého
volebného obdobia.
Pokiaľ nám záleží na ďalšej budúcnosti a najmä prosperite
nášho mesta odporúčam dôkladne porozmýšľať svoje rozhodnutie
komu z kandidátov v nastávajúcich voľbách dáme svoj hlas.
Želajme si v nastávajúcich voľbách triezvy rozum a ľahkú ruku.
Zároveň už vopred ,, ďakujem “ správcovi webovej stránky za
cenzúru respektíve vymazaniu môjho príspevku.

politicky nezavisly Vrablan

pridané: 23.11.2006 (09:03:34)

psíčkari-anketa
Otázka: máte záujem o založenie kynologického klubu v našom meste?
Odpoveď: čím skôr, tým lepšie
áno
je mi to jedno
nie
zásadne nesúhlasím
Juraj - môžeš vymeniť anketu o meste za anketu o psíčkoch.

Gisel

pridané: 23.11.2006 (00:02:18)

zdrazelo nam palivo
Na www.e-filip.sk je dobrý clánok o palivách. Kúrenie peletkami je už o dosť drahšie ako plynom a to nerátali dopravu do oblastí ako Vráble, kde široko ďaleko niet žiadneho lesa.

rado

pridané: 22.11.2006 (19:35:11)

pre spravcu - psičkari
Pan Čokyna,v prvom rade by bolo dobre preskúmať či by tento nápad bol zrealizovatelný. Je nad slnko jasnejšie že ked´tento zámer neodobrý mesto tak psíčkari znovu skončily. Preto by sa mala položiť otázka poslancom či by oni súhlasili so založením kynologického klubu a hlavne vytvorením kynologického areálu. Samozrejme musí byť aj záujem občanov a ten treba tiež nejako zistiť. Pán správca skúste vytvoriť nejakú anketu na tieto dve otázky.

miro

pridané: 22.11.2006 (15:20:41)

Pre Damalu
Ak máte vedomosti, že v nájomných bytoch B6, B7 sú nasťahovaní nájomníci, ktorí neboli zverejnení v schválenom poradovníku, dajte nám vedieť, vyvodíme právne dôsledky. Možno Vám nie je známe, že nájomník, ktorému bol pridelený prislúchajúci byt z poradovníka t.j. podpísaná platná nájomná zmluva z poradovníka automaticky vypadá. Vaše príspevky ohľadne nájomných bytov nasvedčujú o nedostatku informácií v predmetnej záležitosti. Odporúčame Vám preštudovať si na webovej stránke mesta VZN č. 1/2003 o podmienkach prideľovania bytov určených na nájom pre obyvateľov mesta postavených s podporou štátu, prípadne sa osobne informovať na Sociálnom odd. MsÚ vo Vrábľoch.I.Mikla-ved.soc.odd.

pridané: 22.11.2006 (10:19:18)

... najomne byty ...
... zaujimave, co sa tyka tych najomnych bytov, ze poradovnik na nete je aktualny od 07/2006, ale ludia, ktori su tam nastahovani po 07/2006 na tom zozname nefiguruju ... ako sa tam teda dostali ?!?

Damala

pridané: 22.11.2006 (10:04:03)

gisel
myslím, že som už vychádzal z niekoľkých tvojich dobrých nápadov, len akosi na danú tému nedokážem rozmýšľať (o čo by malo ísť ...). psíčkári, navrhnite, čo chcete preskúmať, postavte otázku (a najmä odpovede) a ja anketu spustím! som tu aj pre vás, tak si pomôžme

čokyna - správca

pridané: 22.11.2006 (09:51:43)

re:kynologický klub
Mslím, že kynologický klub by mohlo Mesto podporiť aj z toho dôvodu, že sami psíčkari okrem cvičenia psov, by mohli robiť osvetu tým, ktorí chovajú psov v činžiakoch a venčia ich okolo domov a hovienka nechávajú pod oknami.
Možno by nebolo od veci vymyslieť anketu - zatiaľ aspoň tu, k takýmto návrhom. Niečo podobné ako :kde čerpáte informácie o dianí v meste?

Gisel

pridané: 21.11.2006 (20:47:47)

Re:Mippi
No to si vystihol. Ako to dostat medzi ludi? Na zaciatok by stacilo aj zopar jednotlivcov,potom sa ludia pripoja. Tazsie to ale bude presadit na uradoch. Raz uz takato snaha bola, ale narazili sme na velmi tvrdy odpor uradnikov. To ale bolo davno (8-9 rokov), odvtedy sa pomery zmenily. Treba skusit. Porozmyslaj aj ty.

miro

pridané: 21.11.2006 (17:38:21)

lampy
Prosim o opravu neonov na Kollárovej ulici, zacinajuc firmou RH Sound smerom na H. Ohaj. Nesvietia uz zopar tyzdnov a je tam dost velka cierno cierna tma. Dakujem.

Jude

pridané: 21.11.2006 (16:15:44)

Re: Miro
No ja sam by som mal záujem, A keby sme to neakov formou dali do povedomia ludom, myslim si ze by sa nasli aj dalsí chovatelia :-)

Mippi

pridané: 20.11.2006 (19:45:27)

ihrisko
Hokejbalove ihrisko je uz skoro hotove, asfaltovy koberec je uz namieste- Firma odviedla skutocne vybornu pracu!!!

308b

pridané: 20.11.2006 (19:16:30)

Re:Mippi
Ty aj poznas ludi co by mali zaujem o vycvik psov?

Miro

pridané: 19.11.2006 (21:16:49)

Re: Miro
No ten kynologicky klub, to by bola fajn vec, a myslim si, ze zaujem by bol :-)

Mippi

pridané: 19.11.2006 (20:30:42)

kynologický klub
chcem sa spýtať či už bola diskusia o založení kynologického klubu? bol by záujem?

miro

pridané: 19.11.2006 (11:36:49)

Ako spolu
Ako vychadzať so susedom v činžiaku,ktorý už dve 5-ročnice a dalšiu začal, vrta búcha reže a to pravidelne v sobotu,to je ešte v poriadku ,ale v nedelu.

Jozef

pridané: 18.11.2006 (11:28:06)

chodník
A čo s tým majú voľby ?

eva

pridané: 15.11.2006 (19:09:29)

chodnik pri telinskom potoku
Nevie niekto prečo sa stále nedokončil chodník pri telinskom potoku od autobusky po garáže? Aj ten čo už urobili pred rokom stále nieje dokončený. Dodávateľ to odflákol, nevyplnil škáry pieskom, dlažobné kocky lietajú, vydúvaju sa. Za toto niekto aj zaplatil? Nieje povinnosťou mesta takéto stavby pri preberaní aj skontrolovať?

pozor idu volby

pridané: 15.11.2006 (07:36:01)

Uvítanie detí
Velmi sa mi páči,že sa znovu začalo s uvítaním detí.
Bola to pekná akcia,milý program a aj tie naše dietky sa držali statočne.Dík

Andrea M.

pridané: 13.11.2006 (23:04:37)

RE:Ihrisko
Ake ihrisko? Zase nieco na Lukach? :-) Ja len rypem, lebo slubovane preliezacky na Kasku neprisli, ale take paradne sa objavili v skolke na Lukach. Aj tu bikrosovu drahu im este budeme zavidiet a chodnik s osvetlenim a lavickami... Len aby ten chodnik nakoniec nemuseli oplotit.

ananas sa zase...

pridané: 13.11.2006 (17:21:26)

pozor
Predam bezsupkove zrnka rucne luskane!!! T.C. 0909999991

:D

pridané: 13.11.2006 (08:52:20)

tekvicové jadierka na predaj
Predám bezšupkové tekvicové jadierka. 0907244444

BB

pridané: 12.11.2006 (20:26:56)

Ihrisko
preco prace na hokejbalovom ihrisku zastali a kedy budu pokracovat? Ved staci uz len natiahnut asfaltovy koberec. Zo septembra sa stal oktober a teraz je uz polovica novembra.... caka sa na prvy sneh?

308b

pridané: 11.11.2006 (01:47:19)

internet vo vrabloch
Verejny pristup do internetu samozrejme je, staci ak ma dotycny NTB alebo PDA s Wifi a moze v centre mesta zdarma pristupovat do internetu.

Airbilly

pridané: 10.11.2006 (16:29:17)

ty kokos, kika!
prepáč, za ten výkrik, ale moje tvrdenie sa opiera "len o reči skúsenejších kamarátov"! takže sa rád nechám poučiť a nabudúce nebudem tvrdiť niečo, čo nemám overené! ešte raz sorry a ďakujem ... (konečne sa prejavilo, aj na čo je vlastne táto lampáreň!)

čokyna - správca

pridané: 10.11.2006 (15:21:52)

do vrábeľ alebo do vrábľov???
Ja len na margo prispevku o spravnom ci nespravnom sklonovani nazvu nasho mesta: Neviem, ci ste tym pan Cokyna, chceli povedat, ze to je dvojtvar :), no pre istotu to upresnim: NIE JE. Spravne je do Vrábeľ (vid "Nazvy obci na Slovensku" v PSP). Len aby ste,mili Vrablania (ci Vrabelcania :) vedeli...

Kika

pridané: 10.11.2006 (13:12:19)

Len tak na okraj:
aká farba sa hodí k zelenej? Nevravím, že tá zelená je ktovie čo, ale tá žltá mi nevadí. Napíšte.

Gisel

pridané: 9.11.2006 (07:30:55)

re
Dohlad nad stavbou vykonava stavebny dozor, obycajne znamy stav. firmy, aby "nerobil" problemy. Potom je tu Spolocensvo vlastnikov bytov, ktori by tiez mali dohliadat na postup. Upozornit mozu tieto dva subjekty. Tocia sa tam velke peniaze, jasne ze nikto nechce stratit zakazku. Prace vykonavaju najaty murari zivnostnici. Nasiel som jeden link: (samozrejme to neplati pre seriozne firmy !!) 1http://gigel.blog.sme.sk/c/68293/Pre-zateplujuce-firmy-pravidla-nepla tia-doplati-majitel-bytu.html

paladinn

pridané: 8.11.2006 (14:31:42)

Re:Zateplovanie
Mňa by zaujímalo kto navrhol tak otrasné farebné kombinácie. Napríklad tie žlté balkóny sa k tomu vôbec nehodia. To autor ešte nepočul o farebných vzorkovníkoch? Tam je presne určené ktoré odtiene sa k sebe hodia a ktoré nie. Majú to v každej lepšej predajni farby laky, mal by s tým pracovať aj každý architekt čo takto zásadne mení vzhľad domu. Spravte si výlet do Martina, tam je už celé mesto zateplené a je vidieť, že sa s tým niekto riadne vyhral. Nielen domy, ale celé sídliská pekne ladia.

fuj ta zelena

pridané: 8.11.2006 (14:20:07)

re:paneláky
V Bratislave teraz jednej firme zastavili práce. Podali na nich žalobu za nedodržanie technologického postupu. Prišli tam aj z inšpekcie práce, či takého čosi a majú pekný prúser. Tiež to robí firma čo nemá ľudí a lepia to dvaja ľudia. Každý po jednom vchode. Oni toho lepidla dávali tak veľa, že v rohoch to odstávalo aj 15 cm. A nedodržali ani tvar lepidla, na to je tiež predpis ako tú kocku polystyrénu natrieť, aby unikala vlhkosť.
Na internete má každý výrobca zverejnené svoje postupy, tak nebude prblém zisťiť čo použili tu.
A ešte je nejaká norma ktorá určuje od ktorého poschodia sa už polystyrén nemá používať kôli vetru, vlhkosti, uchyteniu...

none

pridané: 8.11.2006 (10:15:05)

re:paneláky
záručné lehoty v tomto neexistujú? ak ste odborník (ci) a vidíte očividné nedostatky, prečo neupozorníte niekoho z kompetentných?
ťažko o tom polemizovať, ale niekedy možno stačí málo. inak tie domy vyzerajú už úplne inak ako predtým .

Gisel

pridané: 6.11.2006 (20:18:16)

Re:Zateplovanie
Tie panelaky na sídlisku zatepluje jedna a tá istá firma. Tá istá čo paneláky zatepluje aj v sirokom daalekom okoli, len aby im zákazky nevyfukol nikto iný, majú málo robotníkov a ešte menej odborníkov. Preto tie práce vyzerajú tak ako vyzerajú a preto tak dlho trvajú. Či bude aj tá ta kvalita trvácna uvíme časom.

Sused

pridané: 6.11.2006 (18:15:05)

Zateplovanie panelakov
poznamka pre vlastnikov bytov v panelakoch, ktore momentalne zatepluju. Moze sa stat ze namiesto usetrenia penazi za teplo, prerobite ak vám o pár rokov zacne opadavat fasada. Kontroluje niekto tie firmy, ako vykonavuju pracu? S materialmi sa ma pracovat ak je vonkajsia teplota vyssia ako 5 stupnov a oni veselo robia, ked nasledujucu noc mrzne. Ked som ich sledoval, ani nenanasaju dostatocne mnozstvo lepidla, nedodrziavaju technol. postupy. To ze su pomali ako korytnacky sa este da, plateni su na stvorcove metre. Su to vase peniaze, alebo o par rokov ich zaplatite opat?
Jeden pripad bol v BA, dokonca im odpadol kus polystyrenov...

Paladin

pridané: 6.11.2006 (10:32:01)

chodnik na ohaj .....alebo ???
....bol som si pozriet ten novy chodnik.....slusny....hlavne to vyustenie pred ohajskou zakrutou smrti......ale sa mi paci ta myslienka .....este keby paleniciar ....zaviedol platene sedenie.......u neho.......to by sa chlapi hrnuli na prechadzku.....a zasa sme na zaciatku........ale pohlad na druhu stranu zitavy je uchvatny.......ako sa tie vrable ...rozvijaju......som na ne hrdy......dufam ze vy tiez......

byvaly vrabelcan....

pridané: 3.11.2006 (15:33:51)

Vrable bez netu pre verejnost....
Neviem kde to zijeme, ale mam taky pocit ze v 21. storoci. Preto je pre mna zarazajuce ze rozvijajuce mesto ako Vrable, kde sa coraz viacej etabluje Europske podniky je bez verejneho pristupu na internet. Keby nahodou a nie je to nemozne sem zavital nejaky navstevnik z vyspeleho statu, urcite by ho nepotesilo keby v meste nemohol vyuzit pre neho taku samoyrejmost doma... Internet je sice v mestskej kniznici, ale odkial to ma vediet. Preto by bolo pre toto miesto dostojne keby aspon par hodin denne bola nejaka internetova kaviaren spristupnena. Z vlastnej skusenosti viem ze chyba i mnohym Vrabelcanom. Staru jednoducho zavreli a my sme obrazne povedany odrezny do Europy. Ale mesto to asi nezaujima, aspon poskytnut nejaku podporu ci tak nejak....kedze cely MsU ma internet. Nie raz sa mi stalo ze som nieco surne potreboval odmailovat a musel by som za to cestovat do NR.

obcan Vrabel a zaroven EU


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka