Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané: 31.1.2007 (22:00:59)

Ms . police
Dňa 31.1. vo večerných hodinách chodila po s. Lúky hliadka a rozdávala za stierače áut stojacich na tráve lístky(bloky...). To je OK , ale na jedno vozidlo v ich tesnej blízkosti nedali .Je to starší tmavozelený tereňák parkujúci pri 1136.Mnohí vedia komu patrí a myslím , že to vedela aj tá hliadka . A to už asi OK nie je .Alebo áno?

Malé parkovisko

pridané: 30.1.2007 (21:42:20)

RE:Tatrabanka
Povedz nieco blizsie, nie som v obraze, do Vrablov sa dostanem iba neskoro vecer. Pracovne aktivity mam mimo rodneho mesta, tak Ta prosim o info ci je uz filialka otvorena alebo sa planuje otvorenie. Vdaka

s v

pridané: 30.1.2007 (10:53:49)

tatrabanka na Hlavnej
konecne

tt

pridané: 28.1.2007 (12:57:02)

Pavlovo gramaticke okienko
vydim,večšinu,šikanovaly,romovy...

Ludovit Stur

pridané: 26.1.2007 (16:59:47)

Romovia
ahojky davno som tu nebol, ako vydim začinaju sa tu množiť sťažnosti na utlačanu menšinu. že by svojim spravanim šikanovaly večšinu obyvateľstva hm, tak to je zaujimave malo by sa tomu vymyslieť vejake vkusne pomenovanie. Keď biely dá facku romovy alebo ciganovy tak je rasista a keď je to naopak ? hm ? fakt neviem to aby som sa bal prisť do Vráblov

Pavol

pridané: 26.1.2007 (16:17:13)

Re: výstava
Obom Vám ďakujem.Som rada, že výstava sa páči a dúfam, že je dostatočne inšpirujúca a pridá sa ku mne viac záujemcov o paličkovanú čipku. Snažila som sa ukázať, že to nemusia byť len staré babičky na strednom Slovensku, ktoré prepletajú paličkami ale že je to činnosť vhodná pre všetky vekové kategórie s rozličným estetickým cítením:-)

M.Nagyová

pridané: 26.1.2007 (07:44:07)

ďakovačka
aj keď som napísal, že príspevky s menami budem z tejto lampárne vymazávať, nedá mi ... pridávam sa k poďakovaniu

čokyna - správca

pridané: 25.1.2007 (21:00:01)

výstava
Pani Nagyová. Dovoľte, aby som sa Vám touto cestou poďakovala za reprezentáciu nášho mestečka.Poviem Vám,je to ,no,nádhera.Nech sa Vám v živote darí,lebo si to zaslúžite.Dokázala ste vlastným talentom neuveriťelne reprezentovať Vráble !Boh opatruj Vaše ruky a talent.

Evka

pridané: 24.1.2007 (08:02:46)

Máš pravdu
Miky máš pravdu a pochvala pre pána Čokynu načo to tam bude nech si to vonku vyriadia spolu a nie cez internet

Zástanca

pridané: 23.1.2007 (20:33:48)

pochvala
PAN Cokyna mate velke + musite tento chat ohováračských pubertiakov cistit od spiny ktorú na seba vytahuju jak KO,,,y
len sa tu ohavarate"""!!!!!!!!!!!

miky

pridané: 21.1.2007 (13:52:05)

študentovi
nemáš oči, alebo nevieš používať prst na klikanie myšou (alebo nerozoznáš obrázky)?

čokyna - správca

pridané: 19.1.2007 (12:26:51)

rock show vráble 2005
pre tých, čo ich to zaujíma: objavil som zopár fotiek z rsv 05 a nahodil som ich do fotogalérie ako nostalgickú spomienku ...

čokyna - správca

pridané: 18.1.2007 (15:27:50)

FOTO
Na stranke by mohli pribudnut fotky aj inych objektov, nielnen kostola.

Student

pridané: 17.1.2007 (23:06:43)

Re:40 km/h na Levickej
Zrejme platí "aký kraj, taký mrav" :-). Levický okres má k bezpečnosti asi zodpovednejší prístup ako Nitriansky - to, aké značky sú umiestnené na ceste I. triedy, a Levická takou je, zrejme závisí od viacerých faktorov - vyhláška stanovuje dopravné značenie na komunikáciách, zrejme je možné ísť aj nad rámec vyhlášky, prípadne použiť doplnkové dopravné značenie, no je to vecou príslušného dopravného inšpektorátu. Pre ten náš sú asi 4 školy na Levickej, do ktorých chodia malé deti slabým argumentom. Veľmi ťažko pregĺgali aj tú 40-ku a myslím si, že nebude jednoduché urobiť na tejto ceste pre bezpečnosť niečo naviac. Ale beriem si to ako podnet na rokovanie s vedením mesta a následne s príslušnou inštitúciou. Ďakujem za podnet.

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 17.1.2007 (22:38:16)

40km/h na levickej
Pán Libiak, mám vážnu pripomienku k dopravnému značeniu na Levickej. Osadili tam malé značky, ktoré sa hodia na sídlisko, ale nie na hlavný ťah a cestu prvej triedy. Stačí isť smerom na Levice a v dedinách tam majú pod značkou aj poriadne velký krikľavo zelený podklad, doplnený o ďalšie značky Pozor deti. Takú značku vidno na kilometer. Žiaľ tie Vrábeľské nevidno vôbec, lebo zanikajú v spleti stĺpov a stromov. Nedá sa s tým už nič urobiť? Je stále velké množstvo áut, ktoré to úplne ignorujú.
Mám pocit že sa pre bezpečnosť detí na tejto ceste zďaleka neurobilo maximum.

rodic

pridané: 17.1.2007 (21:02:37)

sportom k trvalej invalidite
Často sa stáva, keď cvičia ženy v telocvični ZŠ Záborského, že je tam zima. Väčšina žien musí cviciť s pulovrom okolo pása, aby im nenachladli obličky. Pýtam sa, či v takej zime cvičia aj žiaci?Ušetríme na kúrení,ale za úspory si zdravie nekúpime. Chodník do telocvične z hlavnej ulici nie je osvetlený, je plný jám a hrbolcov, ktoé môžu byť príčinou zlomeniny alebo aspoň vytknutej nohy.

športovkyna

pridané: 17.1.2007 (20:45:40)

Lacimu
Urcite dost, ale nemienim si v lamparni budovat karieru a hlavne sa nevyhrazam zverejnenim mena. Asi Ti unikla podstata lamparne. Tento odkaz sa netyka pana Libiaka, s ktorým sa na tomto fóre da dobre diskutovat, bez akejkolvek hrubosti.

s v

pridané: 17.1.2007 (20:16:07)

s v
nemám a nikdy som ju nemal,ale podľa Tvojich názorov usudzujem,že buzerácia a direktíva podobná komoušom ,bola vodítkom Tvojej výchovy.No pochvál sa ,čo dobré si spravil pre Vráble Ty ?

laci

pridané: 16.1.2007 (21:54:04)

Laci
Pocuvaj Lacikém ved sme na lamparni, tak co sa vytacas? Vari nepoznas slobodu prejavu, alebo mas este doma knizku onej strany?

nie sv ale s v

pridané: 16.1.2007 (20:46:09)

Re: Ludia kde ste - ešte raz
Musím sa ešte vrátiť k príspevku "s v" - a prosím vás, to v ktorom volebnom sľube ste videli niečo o kruhovom objazde? V minulom volebnom programe sme kruhový objazd nesľubovali. Myšlienka vznikla z problémov, ktoré sú s nadrozmernými nákladmi a so zmenou dopravnej situácie súvisiacej s vybudovaním Lidlu. Napriek tomu, verte-neverte, aj ten kruhový bude. Len jeho vybudovanie nie celkom závisí len od mesta. Zníženie rýchlosti na Levickej na 40 km/hod. trvalo viac ako 2 roky - a tiež nie preto, že mesto nechcelo... A celkom na záver - keď kydáte na poslancov, kydáte aj na mňa a to si vyprosím... A statočnej práci naozaj patrí česť, ale vy asi neviete nič o statočnej práci, ani o tom, čo je to česť. Alebo sa mýlim? Bol by som tomu rád... Česť anonymom, ktorí si môžu dovoliť všetko a ku každému... vážim si vašu statočnosť...

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 16.1.2007 (20:17:21)

sv
Počuvaj sem Ty "sv".Skrývaš sa za anonym,ale ak ma poriadne vytočíš,tak v plnej paráde zverejním Tvoje meno.Ty si pre Vráble nikdy vo Tvojom živote nič dobré nespravil.Ten kruháč bude,len Ty budeš mať z neho problémy,lebo sa Ti z neho zatočí hlava.Vieš kto platí za stavbu kruhového ? Nevieš,leby by si sem nepísal somariny.Platía to cestári a nie mesto !Vidím,že táto lampáreň je dorá tak akurát na znechucovanie a ohováranie.treba ju zrušiť,ako v mnohých mestách a dedinách,alebo zneprístupniť pre anonymy.

laci

pridané: 16.1.2007 (17:54:56)

Re: Ludia kde ste?
Nech čítam, ako chcem, a snažím sa pochopiť, nejako sa mi nedarí dešifrovať príspevky "hríba" a "s v". Máte pocit, že za predchádzajúce 4 roky sa toho v meste urobilo málo? Ľudia, ktorí nám dali hlasy, a bolo ich pomerne dosť, ten pocit asi nemajú. Aký máte problém s riešením pripomienok v Lampárni? Kto z vás chodí na mestské zastupiteľstvo, aby ste to mohli objektívne posúdiť? Ja osobne takmer vždy predkladám interpelácie na problémy, ktoré popisujete tu. Že o tom neviete? Stačí prísť a presvedčiť sa. Dovolím si tvrdiť, že všetci poslanci sa zaoberajú podnetmi občanov a snažia sa ich riešiť. Kritizovať poslanca, že dal opíliť kríky pri škole a nedal ich opíliť po celom sídlisku? Úbohééé a trááápne, vážení. On urobil aspoň to, a čo vy? Okrem toho, je tu na to firma, ktorá zabezpečuje úpravu zelene, na to nemusí behať poslanec po sídlisku ako stopovací pes a merať, kde čo prečnieva. Skúste sa pozrieť aj na niekoho iného, nielen na poslancov - na svojich priateľov, deti, rodičov, ktorí denno-denne bezohľadne prehlbujú chodníčky krížom cez mestské trávniky, odhadzujú smeti a ohorky po celom meste, len nie do smetných košov, vysýpajú smeti vedľa smetných nádob, napriek tomu, že tieto nie sú zaplnené, absolútne ignorujú smetné nádoby ne separovaný zber a pod...
Tak, ako vy nastavujete zrkadlo nám, tak si ho skúste nastaviť aj sebe a začnite od seba. Potom bude naše mesto krajšie, ľudia budú lepší, milší a možno sa nám tu väčšine bude aj páčiť. Tak čo vy na to???

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 16.1.2007 (17:15:53)

sme toto povinni pocuvat?
No dnes to bol opat uzasny koncert v bytovke c.1130. A nie po prvykrat. Skoda ze nebol poruke fotoaparat. Uz by fesaci kolovali po nete. Nabuduce urcite nezavaham. A nezabudnem prihodit aj nejake to vajce (predsa len, rajcin je teraz malo).

mekky zbirka

pridané: 16.1.2007 (16:36:48)

RE: Ludia kde ste?
ale anm naslubovali aj pisomne potvrdili, aj kruhovy mame, aj noveho poslanca co dal opilit kriky pri skole, ale tie na sidliskach nevidel... Sľuby sa sľubujú a b...zni sa nechajú dobehnúť! Česť ich statocnej práci!

s v

pridané: 16.1.2007 (14:33:48)

RE: Ludia kde ste?
Ja by som to nazval povolebnym syndromom. Ked sa za 4 roky cez lamparen nepodarilo nicim pohnut a po volbach tam zabetonovali na dalsie 4 roky tych istych, aky zmysel ma tato lamparen? Staci sa pohrabat v archive, nedoriesenych problemov je tam habadej.

pod lampou je najvaci hrib

pridané: 15.1.2007 (19:36:37)

Pre tych co sa nudia....
co tak si precitat o svojom okoli a historii,
napr. www.zitava.sk
je to lepsie nez cakat na nejake "drby".

M. M.

pridané: 15.1.2007 (16:55:56)

nová banka?
áno, na hlavnej má byť spermo banka

darca

pridané: 15.1.2007 (15:45:10)

to gisel
až teraz som si všimol tú frázu, aby som pripomenul, keď je niečo nové, aby ste si uvedomili, že tu nie je len lampáreň ... kuuurnik, návštevníci (len) lampárne (maroš, toto platí aj pre teba!!!), načo potom vynakladám toľko námahy a vymýšľam pre všetkých tie reklamy na titulke?!!! haha, viete, koľko to stojí času ....?

čokyna - správca

pridané: 15.1.2007 (14:51:27)

Vrábeľské noviny
Je už 15.1.2007, 15 00 hod a Vrábeľské noviny nie sú na internetovéj stránke. Staré platily do 10.10.1. 2007

Čitateľ cez internet.

pridané: 15.1.2007 (12:27:58)

nova banka ?
Vraj na Hlavnej ul. bude nová banka ??
Môžte napisať aka ??

klient

pridané: 15.1.2007 (08:42:37)

re
Neviem Laci, no beriem to tak, že je to asi dobre, že to vo Vrábľoch funguje, tak ľudia nepíšu do Lampárne. No z druhej strany, keď sa objaví nejaký problém, človek sa to odtiaľto dozvie a je zaujímavé čítať rôzne reakcie.

Gisel

pridané: 14.1.2007 (17:42:09)

...gisel
a čo chceš počuť,Gisel ?

laci

pridané: 14.1.2007 (13:13:45)

RE: Ludia kde ste?
Uz to zacalo, taka tragedia ....

pridané: 12.1.2007 (08:57:18)

Ľudia, kde ste? Veď sa troška posťažujte, lebo tu bude za chvíľu nuda. Žiadne emócie, nič?!

Gisel

pridané: 12.1.2007 (08:54:20)

nzsp
Možno aj pre oživenie pre ostatných, tiež som najskôr riešila kde vás nájdem, tak je to jednoduché - naklikáte sa tam cez - Linky v ľavom stĺpčeku. Je to fakt pekné chlapci. Keď tam budeš dávať niečo nové Juraj, môžeš sa zmieniť, aspoň nám pripomenieš, že tu je aj niečo iné ako Lampáreň.

Gisel

pridané: 10.1.2007 (14:55:48)

nzsp
v linkoch už ste (nemáte za čo). do ponuky súborov zaradím, keď sa k tomu dostanem. mimochodom, dobrá stránka ...

juro čokyna

pridané: 9.1.2007 (21:03:42)

nove plucne
a este vitame v meste aj nove plucne odd. na poliklinike... dufajme ale ze jeho sluzby nebudeme musiet casto vyuzivat...

filips (stare plucne)

pridané: 7.1.2007 (23:48:08)

to dudu
no a dokial sa ludia budu bat nieco povedat, tak sa s tym nikdy nic nespravi...Takze sa netreba bat otvorit usta a nabuduce mlade romky poslat do ...... (necham na kazdeho, ze kam :o)

m.

pridané: 4.1.2007 (20:14:57)

nové zvuky starého plúcneho
www.nzsp.sk poprosil by som p. cokynu o pridatie medzi linky.dakujem

peto

pridané: 4.1.2007 (14:03:30)

romovia
presne tak,nikto enma proti romom v podtsate nic,no oni by sa mali zamysliet,co robia nam obyvatelom vrabel.nevravim,niektory cigani su v pohode,slusny a tak sa aj spravaju,to je v poriadku,ale ako pisal aj obcan,ktory viedol svoju dcerku...naozaj ide najme o mlade baby ciganky,co chodia spolu po vrabloch a su ironicky na ostanych vrablanov...ide najme o cigansku mladez.Romovia su celkom v pohode,ale romky..to sa neda povedat,clovek ma sto chuti im zato jednu vrazit ako sa spravaju..no pritom sa boja ludia,ze budu tercom ublizenia na zdravi od Ciganov.dakujema prosim vas s tym nieco spravit.

dudu

pridané: 3.1.2007 (12:53:51)

žužu
jediné, čo s tým dokáže mesto urobiť, je upozoniť. že "stým" sa píše "s tým" a "arogantný predavači" sú po slovensky "arogantní predavači". asi treba vrátiť vysvedčenie a stať sa "arogantnim predavačom, ktori stym (ani deväťstim) necie vôbec, ale vôbec nyšt urobyt" ...

slovenčinári, za čo beriete plat?!!!

pridané: 3.1.2007 (12:11:15)

žužu
co s tym ma preboha mesto? kto s tym ma nieco urobit? stazujete sa na nespravnych miestach...

alf

pridané: 3.1.2007 (11:41:25)

Tesco
Ako je to možné. Konečne sa vo Vrábloch postavilo viac konkurencie v oblasti obchodu ako napr. Tesco a prídete tam sú tam dvaja predavači v pokladni a vy musíte čakať pol hodinu na nablokovanie. Je to otrasné dobrých predavačov si poprepúšťali a ostali tam neochotný, arogantný predavači. A nakoniec ani sa nemáte koho tam čo opýtať . Stým by sa malo niečo robiť!!!

Žužu

pridané: 2.1.2007 (19:05:35)

Spoločenska kronika
"s v ", a ktoré mesto alebo dedina zverejňuje na svojej webovej stránke oznámenia o úmrtiach ? Prosím o informáciu !

jano

pridané: 2.1.2007 (18:11:15)

Spolocenska kronika
Preco nefunguje spolocenska kronika tak , ako tu uz bolo prezentovane? Naozaj nie je jeden PC na celom urade aby tam niekto tie informacie uverejnil?
Dufam ze o zosnulych spoluobcanoch sa dozvieme aj z webu, nie iba z novin! Tie hatlaniny z rozhlasu radsej zruste.

s v

pridané: 2.1.2007 (16:36:54)

romovia
este o tich romoch co byvaju za kostolom kde je byvala cisticka, na vlastne oci som videl ako tam nosia v koryte mocovku zo zachoda a celu cestu az po cisticku pooblievaju a zesmradia.no co s nimi urobia v novom roku konecne poriadok?

zufaly obcan


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka