Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané: 31.5.2007 (14:30:35)

KOMIN
vas tu kazdeho zaujiama len ten komin?to tu kazdy nema co risiet le nejaky komin??aj tak o tom orzhodne mesto ale ten kto kupi ten pozemok.my do toho papulovat aj tak nemozme a ako skonci ten komin je uz otazka niekoho ineho.je plno inxch veci ktore sa oplatia riesit nie len nejaky komin!

hela

pridané: 28.5.2007 (09:14:06)

Na tomto mieste by som sa chcel podakovat organizatorom vcerajsieho hokejbaloveho turnaja. Skutocne pekna "podivana". Finale bolo ozdobou celeho turnaja. Sledovat hracov 1. FHBL v NR (hlavne duo Katrusin-Slovak) bol pre mna sviatok. Mozno to pytalo viacej divakov, ale na to ze to bol 1. rocnik, tak to bolo dobre. Naozaj vydarene podujatie!

divak

pridané: 24.5.2007 (19:21:00)

archivácia
februárové príspevky nájdete odteraz v archíve

čokyna - správca

pridané: 24.5.2007 (18:28:01)

ad poslancovi
len aby nedošlo k nedorozumeniu: ak ide o mňa, nie som poslanec, som úradník ... predpokladám, že rozdiel nemusím návštevníkom diskusných fór vysvetľovať (lebo ak áno, všetko je vopred stratené ...)
po druhé: nie všetky zbytočné slová sú zbytočné. niekedy ide o obyčajnú dobre mienenú slušnosť (a možno trocha irónie ...)
po tretie: áno, v pracovnej dobe. veď som to vysvetlil! ak vieš, vážený kolega čítať, mal by si pri tom vedieť aj používať rozum. mimochodom, správa stránky patrí k mojim pracovným povinnostiam (dúfam, že už nie dlho), a k môjmu príspevku som sa dostal práve pri adminovaní. preto som sa tentoraz podpísal ako čokyna-správca, kým predtým trocha inak. viem, čo robím, ako to robím a prečo to robím ...
p. s. prajem pekný večer

čokyna - správca

pridané: 24.5.2007 (14:53:16)

poslancovi
prajem všetkým veľa pohody pri čítaní ďalších podnetných príspevkov v diskusných fórach, mnoho reakcií, veľa slnka a dobre odkvitnuté vinohrady ...zase zbytocne slova a zas cez pracovnú dobu ha-ha zas som Vas prichytil pan Čok.......

Cawko hahhahahhahhh

pridané: 24.5.2007 (14:32:31)

haha! koľká diskusia!
som nečakal, že môj príspevok vás primeje k takejto zmene témy, ale budiž ...
poslanec sa obhájil (podľa mňa tiež nemusel, ale budiž ...), je rad na mne (aby si niekto ďalší neničil zbytočne klávesnicu).
svoj nepracovný príspevok som totiž tiež písal v pracovnom čase - nijako som sa tým netajil, a do istej miery si myslím, že toto si naozaj môžem dovoliť. skúste sa kohokoľvek opýtať, či som ho poslal preč, keď ku mne prišiel čokoľvek vybaviť. odpoviem vopred: neposlal. napriek tomu, že mi niekedy ľudia vojdú do rozpracovaných vecí! možno jedinou výnimkou je, keď pracujem na smútočnom prejave pre občiansku rozlúčku so zosnulým - ale to sú "malé" literárne diela, na ktoré sa potrebujem naozaj veľmi sústrediť, a - mám dojem - zatiaľ to pochopili všetci, ktorým som to vysvetlil. druhé, čo ma k tomu vedie, je skutočnosť, že často pracujem (najmä s webom) doma! opäť si skúste pozrieť, kedy (cez víkendy, alebo po večeroch) som napríklad čistil staršie príspevky v diskusiách ... ono by sa to inak fakt nedalo stihnúť, to asi tiež každý chápe (však, pracujúci občan mesta?). takže, pracovná doba je jedna vec, čas strávený pri práci druhá. môže sa to prekrývať - netvrdím, že nie (a u väčšiny úradníkov by sa asi aj malo) - ale aj nemusí (uf, toto bola krkolomná obhajoba! haha!).
prajem všetkým veľa pohody pri čítaní ďalších podnetných príspevkov v diskusných fórach, mnoho reakcií, veľa slnka a dobre odkvitnuté vinohrady ...

čokyna - správca

pridané: 24.5.2007 (12:22:56)

komín
ja som sa dopocul ze nabuduci tyzden by sa mal komin zburat a postavy sa tam firma

Zástanca

pridané: 24.5.2007 (11:58:03)

pracovná doba
Ja osobne by som veľmi privítala, keby pracovnú dobu "zneužívalo " viac poslancov, príp. úradníkov, ktorí majú čo povedať k problémom v tomto meste. Je pravda, že možno príspevkom na toto fórum sa skôr ten pracovný čas šetrí, lebo niekedy stačí jedno vysvetlenie a nie je treba strácať čas osobným stretnutím. Myslím si pán Libiak, že vy sa vôbec nemusíte obhajovať, pretože za každého hovorí jeho práca a prístup k ľuďom.

Gisel

pridané: 24.5.2007 (10:26:00)

komín
Viete čo mudrci? Urobte na tom komíne hniezdo pre bociany,keď už nieje ani tá stará octáreň

sisa

pridané: 23.5.2007 (17:48:54)

Re: pracovná doba
Predpokladám, že "pracujúci občan mesta Vráble" myslel mňa, pretože z poslancov sem nikto iný v poslednom čase neprispieva. Takže ako je to s mojim "zneužívaním pracovnej doby". Ako poslanec MsÚ som v tomto roku niekoľkokrát prispel do tohto fóra. Vo veci "Štúrova ulica", kde sa občan mesta sťažoval, že ho nikto neoboznámil s obmedzením premávky na tejto ulici som si dovolil 3x písať v pracovnom čase - dňa 17. 5. o 11:00 a 14:00 a dňa 18. 5. o 15:28. Jednal som v záujem občana a komunikoval som so zamestnancom MsÚ, čo je tak trochu moja poslanecká povinnosť. Ak by som mal svoju poslaneckú agendu vybavovať zásadne po pracovnom čase, nemohol by som sa zúčastňovať zasadnutí Mestského zastupiteľstva (začína 15:30 a ja musím z práce odísť najneskôr 14:45), nemohol by som sa zúčastňovať výberových komisí pre prenájom či predaj majetku mesta (lebo začínajú o 15:00), nemohol by som mesto zastupovať v dozornej rade Dalkia (lebo zasadnutia bývajú doobeda o 10:00 - ale len 2x do roka).
Tie spomenuté 3 príspevky sú JEDINÉ písané v čase, kedy sa predpokladá, že som zneužíval pracovnú dobu. Dajte si tú námahu a skontrolujte si ďalšie moje príspevky - všetky boli reakciou na sťažnosti, či otázky občanov, ktorých ako poslanec zastupujem.
V sekcii "Všeobecne..." som reagoval postupne na rôzne témy 6. 4. o 23:36, 8. 4. o 22:12 a 8. 5. o 23:09, v sekcii "Poriadok v meste..." nemám ani jednu reakciu a v sekcii "Doprava" som okrem už spomenutých 3 príspevkov reagoval 13. 2. o 21:11, 11. 3. o 21:21, 13.3. o 05:54 a 7. 5. o 11:51 a 23:12 (to som mal dovolenku).
Moje meno ste kľudne mohli napísať, Správca by ho nevymazal. Ja sa totiž za svoju komunikáciu s voličmi nehanbím a ak budem v budúcnosti cítiť potrebu reagovať, kľudne a s čistým svedomím znovu "zneužijem" časť svojej pracovnej doby. Viem prečo a pre koho to robím. Možno aj preto som v posledných voľbách získal druhý najvyšší počet hlasov v mojom volebnom obvode. Vy, ako "pracujúci občan" ste svoj príspevok písali o 15:05, teda asi tiež v pracovnej dobe. Rozdiel medzi nami je teda len v tom, že ja sa pod svoje príspevky podpisujem plným menom.
S pozdravom

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 23.5.2007 (16:37:32)

Pardon. Nie vsetci. Zatial len jeden :)) Ale tipujem, ze este par jedincov sa ozve.

nepracujuci obcan mesta Vrable :DD

pridané: 23.5.2007 (16:35:06)

Cakal som, ze sa toho niekto chyti. Na margo toho co dotycny robi (robil, dufam ze este urobi) pre mesto (a pre jeho obcanov) si tu nikto hubu neotvori. Ale zato, ze stravi par minut napisanim (podla mna celkom vtipneho) prispevku ho idu vsetci zozrat. Cest praci

nepracujuci obcan mesta Vrable :DD

pridané: 23.5.2007 (15:05:59)

To pracovná doba
Bodaj by mal kazdý v pracovnom čase toľko voľna ako nemenovaný pan poslanec(nemôžem napísať meno,lebo by bolo vymazané)pravda Pán správca bolo by omnoho viacej a lepších námetov.

S pozdravom pracujúci obcan mesta Vráble

pridané: 23.5.2007 (11:19:38)

to juro čokyna
ste:))) bezkonkurenčné...hneď lepší pracovný deň:)

jurajtito

pridané: 23.5.2007 (11:00:37)

komín
skúste porozmýšľať, či by nebolo rozumné (a pritom aj finančne lukratívne) zriadiť na komíne antierotický salón (červené zvolávacie svetielko je tam už tuším nainštalované). dáma, ktorá by mala problémy so svojim nespratným manželom, by ho tam doviedla, zaplatila exkluzívne vstupné, posadila by sa na kávičku (možno k nižšiespomínanému bazénu - to sa nebije!), hore na komíne by v sexi prádielku čakala "dokonalá samica", chlapík by vykročil na rebrík ... a liezol a liezol a liezol ... kým by vyliezol hore isto by už myslel na všetko iné, len nie na to, na čo tam vlatne išiel, k ničomu nekalému by nedošlo všetci by boli spokojní a vo vrábľoch by sme mali super bombovo-peckovú svetovú raritu! keby sme navyše dokázali na komín namontovať police, mohli by sme na ne umiestniť niektoré z ľahších výrobkov bývalej tesly, človek by si ich cestou hore a dolu aj popozeral (mohol by pri nich prípadne oddychovať zavesený na rebríku, takže prehliadka by bola dokonalá) - jednou ranou by sme zabili minimálne 150 múch (o to menej by ich potom lietalo priamo v meste - ďalší efekt!). chlapi by milovali svoje manželky, pretože by im zaplatili tento abstraktný erotický zážitok, prispelo by to k ich zdraviu - už by sme nepotrebovali nižšiespomínané krematórium - jednoducho, všetci by sme mohli byť maximálne spokojní!!!
(no nie som dobrý?!)

juro čokyna

pridané: 22.5.2007 (16:12:49)

komín
No kedže už ten komín stojí tak pekne a dlho,ak ste ešte medzitým nezbúrali kotolňu,celkom by som si tam vedel predstaviť krematórium,krucinál,to by nám v Klasove závideli!Ale o to kúpalisko by som bojoval,práve včera ukazovali Trenčianské Teplice,kde podnikateľ,ktorý kúpil Zelenú žabu a nemôže ju dostavať,povedal,že odchádza inde hľadať priestor na podnikanie v budovaní kúpaliska a rekreačnej zóny,ja by som ho na mieste kompetentných vyhľadal...

šošojo lembojo

pridané: 22.5.2007 (12:43:25)

chodník
Dobrý deň všetkým!
Už dávno som nebola na tejto stránke preto sa vopred ospravedlňujem ak nie som v obraze, ale voľným okom je vidno, že chodník pre pešiakov a byciklistov vo Vrábľoch smerom na H.Ohaj veselo zarastá burinou miesto toho, aby sa dokončil a slúžil obyvateľom mesta i návštevníkom . Od jari do neskorej jesene sa touto cestou pohybuje veľa ľudí, ktorí sú ohrozovaní autami, ktorých je tiež neúrekom a väčšina vodičov jazdí ako na závodníckom teréne. Verím, že cieľom nebolo iba vyrúbať tam stromy, ktorých torzá (kmene) trčia zo zeme a že chodník onedlho bude fungovať (skôr ako dôjde k nehodám). Ďakujem za prípadnú odpoveď.

ELENA

pridané: 21.5.2007 (13:51:14)

komin
alebo by u nas mohlo vzniknut rovno nejake muzeum ozvucovacich pristrojov a tesly...

jiji malo

pridané: 21.5.2007 (09:38:38)

ha ha
tuším nám tu vyrastajú noví humoristi, len tak ďalej :)

Gisel

pridané: 21.5.2007 (00:17:54)

Kupalisko
A co tak zabit 2 muchy jednou ranou??Namiesto zburania komina, by sa mohol napustit vodou a tak by sa vyriesil uz aj dlhorocny problem so slubovanym kupaliskom...jeden bazen by sa mohol spravit aj pod kominom a do neho by sa zhora skakalo...samozrejme by to bolo spojene aj s vyhliadkovou vezou, motorestom a adrenalinom...No ja som prave zabil asi 5 much jednou ranou...to by bola atrakcia, hm?

Drapo Palak

pridané: 21.5.2007 (00:14:01)

Este komin
Toto mi pripomina prihodu s TESCOM, ked sa tam rusila draha a par stromov...vtedy sa ktosi stazoval, ze kde teraz budu chodit vrabelcania opekat :D no mozno som nepozorny, ale ja som tam nikdy v zivote nikoho nevidel opekat :)
no budiz....v suvislosti s tym ma napada...a kam budeme chodit opekat, ked nam zrutia este aj komin??? :(
:D:D

Sagvan Toffifee

pridané: 21.5.2007 (00:10:03)

komin
nepadne, pretoze budeme bojovat do posledneho vydychu...

Mr.Bean (ten humorista)

pridané: 20.5.2007 (18:45:56)

smola
Máte smolu, pretože komín aj tak padne. Nepomôžete siani s ľudskou reťazou a ani ľahnutím pred buldozér.

pridané: 20.5.2007 (12:46:58)

Zachranme komin
Vyzyvam vsetkych aktivistov pre zachranu nasho komina, aby sme okolo neho vytvorili ludsku retaz, lahli si na cestu pred buldozery a zabranili tak zburaniu tejto uzasnej vrabelskej atrakcie!!!

Mr.Bean

pridané: 19.5.2007 (19:42:51)

komín
Raz určite

pridané: 19.5.2007 (19:39:25)

komín
Komín bude zrúcaný

pridané: 17.5.2007 (08:53:59)

komín
Ľudia, máte dobré nápady, čo s obyčajným komínom. Možno by mali Vráble naozaj atrakciu, keby sa to zrealizovalo. Dnes majú ľudia radi adrenalínové záležitosti.
A štýlová reštika by tiež bodla. Dajte sa na to niekto!? :)

Gisel

pridané: 17.5.2007 (08:41:07)

komín
Zaujímavé nápady.Stačí zistiť majiteľa komína,za svoje odkúpiť a máte možnosť investovať do nápadov s jeho využitím.

pridané: 16.5.2007 (11:13:07)

Komin
No aj ja by som bol za jeho vyuzitie, nie zburanie.
Predsa len je to aj zaujimava technicka pamiatka a robi panoramu Vrabel takou typickou.

Lieti

pridané: 16.5.2007 (09:59:27)

komín

Okrem iného tu už bola aj myšlienka využitia komína ako vyhliadkovej veže pre Vráble a široké okolie s možnosťou voľby:
1.-adrenalínová-po rebríku
2.-pohodová-výťahom
Na prvý pohľad možno smiešne,bláznivé,ale zároveň zaujímavé.Pohľad z takej výšky má niečo do seba a možno by bol zaujímavou atrakciou napr. aj v spojení s motorestom.V každom prípade by to bola rarita,ktorá by mohla prilákať ľudí...

IV

pridané: 16.5.2007 (09:04:52)

komin
ak bude priestor pod kominom dost lukrativny aby sa oplatilo vrazit do burania tak sa to asi zbura. Aj ked si to viem predstavit ako sucast nejakeho napr. motorestu pre motorkarov + ako nosic reklamy atd.. ved vsade leti retro a taketo retro to uz nie je malickost a plyn z ruska tiez nepojde naveky . Vo Vrabloch uz zmizli ine unikaty synagoga,octaren atd...

vr

pridané: 16.5.2007 (08:10:16)

komin
prosim ludi, ktori maju kompetencie zabranit zburaniu komina, nech sa o to pricinia. podla mna by uz vrable neboli vrablami bez komina...

-duf-

pridané: 16.5.2007 (07:50:53)

komín
Búracie povolenie na komím nebolo vydané z dôvodu,že zatiaľ o to nikto nepožiadal

ŽPaV

pridané: 15.5.2007 (19:55:05)

archivácia
príspevky z januára nájdete odteraz v archíve

čokyna - správca

pridané: 15.5.2007 (17:44:34)

Komin
Nooo, to s tym kominom by zaujimalo aj mna...mohla by to byt zaujimava podivana ;)

J.R.

pridané: 15.5.2007 (13:11:45)

teslacky komin
ja sa len chcem spytat ci sa planuje a ci sa bude burat teslacky komin, lebo vselijake neoverene informacie koluju...

filips

pridané: 14.5.2007 (15:31:29)

nástraha
Ďakujeme za upozornenie.Okamžite začneme konať.

odd.ŽPaV

pridané: 14.5.2007 (14:06:55)

re - nastraha
mate pravdu ide o zivot
niekto je arogantny niekto je prevadzkovatel niekto berie za nieco plat tak mozno aj nieco robit by sa dalo a mozno nie - som naivka len taky paradox ze ked budem tu skrutku pilit zasahujem do jeho majetku a zazaluje ma a zazaluje ma aj mesto za neopravneny vstup na pozemok takze este chvylu sa hram na princip a potom idem pilit ....

zrps

pridané: 14.5.2007 (13:26:01)

nastraha
Ja som sa tiež hrával na princíp ale to nefunguje. :-) Treba tam dať aspoň niečo dočasné. Omotať staré tepláky, alebo hocičo čo zatiaľ pomôže. Tu už ide o život. Na nejaké doťahovačky so susedom by som sa vykašlal.

rodič

pridané: 14.5.2007 (12:47:17)

nastraha
Asi zoberiem karbosku a dam to dole
len trochu sa hram na princip
nakolko ten sused je pomerne arogantne h....
tak nech ho trochu aj Msu potlaci k normalnosti

zrps

pridané: 14.5.2007 (12:02:06)

re: nedbanlivost
Na mesto by som nečakal. Kúp desinu polystyrén a natlač na tie šróby.
Je to podobné ako tie hrdzavé tyče okolo trávnikov na sídliskách čo za socializmu držali reťaze. Dnes je to už len nebezpečná nástraha pre deti. Tiež sa s tým nič nerobí.

rodič

pridané: 14.5.2007 (10:15:24)

nedbanlivost
V MS Hlavna sused spevnil stenu domu s kovovou výstuzou.
Zatial by to bolo ok keby vystuz neupevnil skrutkami
ktore vytrcaju 7 cm a su pre pohyb deti velmi nebezpecne.
Po upozorneni riaditelky MS aby majitel skrutky skratil
bola reakcia ze skratit ich nemoze nakolko ich bude musiet este dotahovat. Co je super argument .....
Zastupcovia mesta uz boli na to tiez viac krat upozorneni .
Zatial si na tuto banalitu cas nenasli . Tak davame foto na net nech si to mozu pozriet z kresla pri PC
www.nasaskolka.unas.cz/skrutka.jpg
www.nasaskolka.unas.cz/stena.jpg
Zatial k urazu nedoslo . Skrutky su detom vo vyske hlavy staci malo a moze dojst k urazom .

ZRPS

pridané: 14.5.2007 (10:08:39)

noviny zadarmo
to je to iste ako zdravotnictvo zadarmo
ked sa to plati z dani tak to nie je zadarmo ako vlastne vsetko
informovanost verejnosti je jedna vec a dotovanie reklamnej kampane s dani druha zalezi ake percento obsahu sa bude comu venovat
len tak na margo lebo veci zadarmo su hned maximalne podozrive

praci cest

pridané: 10.5.2007 (09:57:56)

renovácia
renovácia náplní do tlačiarní - 7833289, 0903765196

ip

pridané: 10.5.2007 (07:39:08)

Dotaz
Zaoberá sa niekto vo Vrábloch renováciou atramentových náplní do tlačierne?

pridané: 9.5.2007 (14:57:51)

Klik Klak
blahoželám naším deťom k úspechu a aj pani Kokavcovej ktorá ich trénuje. Robí to veľmi dobre - o čom nás presvedčil súbor Klik Klak už niekoľko krát, keďže zbierajú jednu medajlu za druhou.

Š.V.

pridané: 9.5.2007 (10:45:39)

Niečo iné
Najmenšie deti z Klik-klaku tento víkend vytancovali striebornú medailu na Majstrovstvách Slovenska. Možno vás to bude zaujímať a poteší, že máme vo Vrábľoch šikovné detičky a učiteľku.

Gisel

pridané: 8.5.2007 (23:09:37)

To: j
Blbá reakcia, pardon za výraz. Ak mesto odsúhlasilo, že každá domácnosť dostane zdarma noviny "Naše Vráble", tak občan má právo sa sťažovať, ak ich nedostal. Načo sa potom vynakladajú peniaze na tlač a pod., ak sa k novinám občan nedostane? Ale tot je dlhodobý problém, ktorý je cez mladých dobrovoľníkov asi neriešiteľný... :-( Nájde sa riešenie???? Už som tento problém viackrát interpeloval!!!

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 8.5.2007 (20:19:24)

občan ...
Noviny máte zadarmo a ešte sa sťažujete,za nejakú sem tam nedodávku ? Dala by som ich Vám zaplatiť a potom by sa videlo či by Vým chýbali.

j

pridané: 6.5.2007 (09:57:17)

Pre obcana mesta Vrable
Vzdy si mozete vyzdvihnut noviny zdarma na podatelni MsU. Keby sa chcete stazovat tak sa treba na MsU informovat na kompetentneho cloveka. Ten presne vie kto ktoru ulicu resp. sidlisko roznasa takze to urcite napravi.
S pozdravom...

ŠUKERMAN19

pridané: 5.5.2007 (12:42:58)

O.K. Juri potom to už šlo.

Tono J.

pridané: 4.5.2007 (20:14:20)

Vrabelske noviny
Dobrý den chcel by som sa informovat kde sa môzem stazovat ohladne nedodania vrabelskych novin uz skoro mesiac.Ja nemam pravo precitat noviny.Dakum s pozdravom obcan mesta Vrable

Obcan mesta Vrable

pridané: 4.5.2007 (13:20:41)

pre jz
Vdaka :-))

Kriss

pridané: 3.5.2007 (15:46:12)

tonymu
... ako vidíš, dá ...

čokyna - správca

pridané: 3.5.2007 (15:11:57)

Smutné decibely
Smútočné obrady si musíme na Cintorínskej a Družstevnej vypočuť "live" vďaka silným a hlučným tlampačom .Treba to stiahnúť i kvôli úcte k zosnulým.

ja

pridané: 3.5.2007 (15:00:15)

Rozhlas na cintoríne
Hlučný rozhlas na cintoríne nie je práve príjemný pre nás ,ktorí bývame v okolitých domoch.

zatiaľ počujúci občan

pridané: 3.5.2007 (14:53:40)

Juro ,dá sa vôbec posielať príspevky ?

Tono J.

pridané: 3.5.2007 (14:16:09)

Pre Kriss spoločenská kronika
Už mi opravili net, tak som doplnila spoločenskú kroniku, nájdete tam všetkých narodených aj zomrelých až do dnešného dňa

jz


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka