Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané: 31.7.2007 (11:17:25)

rušenie n.kľudu
Chcel by som sa touto formou spýtať, či je možné aspoň čiastočne obmedziť rušenie noč.kľudu na ul. 1.mája m.políciou. Vo Vrábľoch bývam síce len rok, ale ten nočný hluk – nadávanie, vyškrekovanie, „grcanie“ a jazdenie na autách(min.60km/h, ale zrejme na prvom prev. stupni!) je už fakt niekedy neúnosne. Ja som bol tiež v puberte a keď som bol trochu podnapitý tak som tiež nebol „svätý“, ale čo je veľa, to je veľa. Nemôže sa m.polícia z času na čas aj v noci prejsť po uliciach a aspoň upozorniť mladých nech nevystrájajú? M.p. som videl zatiaľ len cez deň aj to ako s niekym(zrejme kamarát) iba koketujú. Ďakujem za porozumenie a odpoveď (aj od m.p.)

občan

pridané: 30.7.2007 (20:01:09)

Pochybný obývateľ
Že ste pochybný,to ste dokázali svojím príspevkom.

Jozef

pridané: 30.7.2007 (16:14:03)

Ochrana
Dobrý den chcel by som sa spýtať či nás aj tento rok na rock shoh navštivia nacisti??????????? a ked áno tak ako to plánujete riešiť??????????. V mene bezpečnosti dakujem.

účastník zájazdu

pridané: 29.7.2007 (19:52:44)

"Hotel" pre psy
To, čo sa deje vo Vrábľoch v posledných dňoch, sa asi nemôže stať nikde inde len vo Vrábľoch. Pretože asi len tu platí nad všetky zákony a nariadenia Zákon moci a peňazí. Kto má viac, viac môže dať /podplatiť/ a viac sa mu potom aj dostane vo fome takých rozhodnutí, akým je stavebné povolenie pre voliéry pre psov v zóne, ktorá je územným plánom /oficiálne schváleným/ určená len a len na individuélnu bytovú výstavbu, teda pre rodinné domy- pre nič iné. Naozaj neviem, či všetci páni z odboru výstavby, ktorí majú na svedomí toto " excelentné" stavebné povolenie na čele s primátorom, ktorý ho podpísal , vedia, čo všetko týmto vlastne porušili. Je mi naozaj ľúto všetkých ľudí, ktorí bývajú v tejto lokalite. Viem , že za svoje pozemnky zaplatili veľké sumy a teraz musia strpiť niečo takéto. Ja to vidím, len keď tadiaľ prechádzam, ale naozaj neobstojí názor niekoho, že ide o perfektne vybudované voliéry. Tákéto niečo tam nemá čo hľadať .....Páni "hore", zamyslite sa, že peniaze naozaj nie sú všetko, ale v prvom rade by tu mali platiť verejne známe zákony a pravidlá, ktoré bežný človek musí bez reptania plniť a pre mocných v tomto meste asi nie!!!! Všetci by sme si mali byť rovní!

Obyvateľ, ktorý začína pochybovať o tom, či v každom prípade ide vedeniu mesta o dobro občana .

pridané: 28.7.2007 (22:50:22)

Petície
Petície ? Fuj ! To je výplod KDH !

SOKOL

pridané: 28.7.2007 (12:54:21)

voliery
co vsetci zavidite, peticie co nepisete na ostatnych chovatelov psov jaj to asi musite aj sami na seba.

Y

pridané: 28.7.2007 (11:01:50)

Voliery
Máte pravdu.To ni eú voliéry,ale perfektne postavené psie búdy-murované,onkanalizované,pre štyroch výstavných psov.Klobúk dole.Som predsvedčené,že tu sa jedná jedine o závisť.Ľutujem,že som na pokyn nemenovaného uličiara z Hliníkovej-zamestnanca Msú ,podpísala petíciu.

H

pridané: 28.7.2007 (10:20:06)

anonymné príspevky
Môžete sa hanbiť.To aké zmeny v prospech mesta nastali od roku 1992 je viditeľné.Mesto nepozná nezamestnanosť,má vybudované vodovody,kanalizáci,opravené cesty,vybudované obchodné domy ,vďaka tomu vzrástli ceny naších pozemkov 25 násobne.A aké voliéry ? Choďte sa na ne pozrieť.Perfektné murované pesie búdy.Nebude tam smrad ,ako u mnohých vlastníkov pspv.Len preto brojíte proti nim,lebo prekážajú jednému pracovníkovi Mesta,ktorého dcéra,alebo syn si vedľa stavá dom ? A Ty čo máš srdce bôľ na cenu pozemku pod Tesco.Ma si si ho predať sám,alebo sa starať aby tam nebol neporiadok,ako dovtedy.

Jozrf

pridané: 27.7.2007 (14:54:45)

tt
syndróm, nesyndróm, ale keby mňa napr. niekto oklamal, tak si to s ním vybavím z očí do očí, príp. nejakou oficiálnou sťažnosťou a pod. a nie cez toto fórum. tu by som skončila len v prípade, že som vyčerpala všetky dostupné možnosti a nepochodila by som, takže len toľko.
a o tom pluse a mínuse, stále si myslím, že Vráble sú v pluse, hlavne pokiaľ peniaze vidno vo vynovených uliciach, ihriskách a pod.

Gisel

pridané: 27.7.2007 (13:57:32)

povolenie
s uradnikmi si clovek srandy uzije napr. dal som si ziadost ze na parcele chcem nieco predavat . O par dni ma volali na urad ze tu parcelu nevedia najst aby som im ukazal na mape kde to je . Pani sa potom ospravedlnovala ze je len na brigade - citat snad vedela ?? Kolky su tam na brigade - kolko rokov ??

t

pridané: 27.7.2007 (13:51:30)

prim. kvapka rozumu
gisel - je to nejaky sindrom sdku -mikiho
toto sme spravili co tu nikto nespravil tak
sa nestarajte na pochybenia nehladte to ako ide dokopy
zratame + a minus sa zneguje a sme na nule asi nie skor v minuse.

tt

pridané: 27.7.2007 (13:32:14)

pán A. a bývalý Vrábeľčan
Keď už takto osobne, prečo sa nepodpíšete?
Nie že by som bola zástanca primátora (hoci si myslím, že doteraz žiadny primátor nedokázal vo Vrábľoch vybudovať toľko ako on), je prinajmenšom neseriózne na niekoho kydať anonymne.

Gisel

pridané: 27.7.2007 (09:40:48)

KONECNE!
Som rad, ze ste sa uz Vrabelcania prebudili. Uz nebyvam vo Vrabloch, ale zeme mi tam zostali. Ked sa vykupovali pozemky pod Tesco, primator nas presviedcal, ze viac ako 200 SK/m2 nemozeme dostat, lebo po predaji za max. 350 SK/m2 musia zo zisku stavat este siete a infrastrukturu. Peniaze dostaneme az po predaji, takze nemal ziadne riziko. Potom som sa dozvedel, ze pozemky sa predali za viac ako 1300 Sk/m2. Siete sa nemuseli budovat vobec. To je zisk! Riadne nas odr... "VSAK TI SEDLIACI ANI NEVEDELI, ZE TAM MAJU NEJAKE ROLE.." To sa potom buduju imidzovky! :-(

Byvaly Vrabelcan

pridané: 27.7.2007 (09:20:34)

Ja si myslím, že pán primátor je určite veľmi dobre zorientovaný v určitých spoločenských kruhoch, len neviem, či v tých najsprávnejších. A za úradníkov je zodpovedný on!!! A čo podpisuje, musí dobre vedieť takisto.
Pán primátor, na Vašom mieste by som si dobre rozmyslel, aké farby hájim. O čo Vám ide? Akože tí ľudia, čo majú na krku horibilné splátky, aby tie domy za 20 rokov splatili, sú úplní primitívi, ktorým sa niekto môže smiať do tváre? Nie, to sú vzdelaní ľudia, ktorí nepracujú na to, aby vyhadzovali peniaze do vzduchu a znášali následky rozmaru niekoho.
A na záver ešte jedna otázka: Akú novú kultúru medziľudských vzťahov sa snažíte vybudovať? Veď strácate úctu a rešpekt. A tie sa kúpiť nedajú.
S pozdravom,

A.

pridané: 26.7.2007 (19:17:47)

Voliera pre psov v obytnej zone?
To akoze, co podpisal ten nas primator? Robi si uz co chce? Pride na psa mraz, ked ho budu pretriasat v mediach. Urcite sa najde niekto, kto ho natrie a potom sa bude tvarit, ze o tom zrejme ani nevedel. Chudacik neinformovany, je mi ho tak luto, ved on je taky starostlivy.Ako to mal vediet, ze sa nanho sije buda, ked on sa sem iba pristahoval?
Ozaj a co robi nase osadenstvo na urade, ktore to schvaluje? Ja sa dobre pamatam, ako mi robili problemy za uplnu banalitu (dodnes mam ten dopis odlozeny) - az neskor som zistil, ze ani sami nevedeli, co tam napisali :))) a preto som si ho nechal ako excelentny dokaz ich sposobilosti. Ale tu zrejme vanie vietor nejaky verejny zaujem zabaleny v $$$. Zial prachy su prachy a zivot taky kratky

Ten, co mu robili uradnici problemy

pridané: 25.7.2007 (14:39:50)

úplne normálne???

G

pridané: 25.7.2007 (13:47:03)

Stavebné povolenie na voliéry pre psov.
Milému občanovi mesta.
Asi si dosť naivný, keď sa domáhaš vysvetlenia, ako vôbec mohol niekto takúto stavbu povoliť. Lebo tu neplatia zákony a hlavne zdravý rozum. Pán Bujalko má predsa súhlas od pána primátora, že tú stavbu bude mať povolenú. Takže žiadne ohľady na nejaké predpisy. A ešte ostatným obyvateľom mesta: Ak ste zadobre s pánom primátorom, nebojte sa nejakých opletačiek. Hrošia koža to predsa istí. A zákony a predpisy? Prosím vás, veď sú aj iné hobby, ako dodržiavanie nejakých zákonov.

Ďalší normálne zmýšľajúci občan

pridané: 25.7.2007 (11:18:20)

Apropo- bol som v nedeľu v Rakúsku, vyzerá to pred Parndorfom k hranici hrozne ,ako v sci fi filme ,mimochodom robí to nepríjemný šum.
Majú ich ďaleko od kraja obcí, cca 1,5 km.

Pozorovateľ

pridané: 25.7.2007 (11:11:45)

Veterný park
Prečo musí byť práve pri nás ?
Čo z toho budú mať občania Vrábel,že akási zahraničná firma bude predávať el. energiu do siete,ktoré bude nám predávaná za "normálnu cenu ?
Budú mať lacnejšiu el. energiu?
Tak prečo ????

Pozorovateľ

pridané: 25.7.2007 (09:49:04)

To "My zúčastnení"
Píšete o rešpektovaní názorov iných, aby toto fórum nebolo "totalitné". Prečo nepíšete aj o ochrane osobnosti a pod. Tu si hocikto môže napísať o tom, ako sa "papalášom" valia peniaze do vrecák, spochybňuje sa celý proces schvaľovania projektu (a nielen tohto). Pritom tieto "vecné pripomienky" vždy prídu neskoro. V čase, keď sa prejednávajú, tak sa o to nikto nezaujíma, ale zrazu "hor sa na nich". Myslíte si, že toto je prejavom kultúrneho dialógu? Čudujete sa, že tu takmer nikto z kompetentných nechce diskutovať? Sami ste to spôsobili svojim prístupom a osočovaním. Kto sa s Vami dá (nemyslím teraz Vás osobne, ale tých temperamentných dikutérov, so "zaručenými informáciami o korupcii, nekompetentnosti a iných svinstvách) do diskusie, keď vopred vie, že mu bude vynadané, načo by sa podpisoval... Aby si potom jeho decko prečítalo, že má otca či mamu sprostého a neschopného? Do kultúrneho dialógu sa zapoja aj kompetentní, aj keď to najsprávnejšie miesto na dialóg je ne mestskom zastupiteľstve a na verejných zhromaždeniach občanov.
Vážení, "papaláši" tohto mesta snáď už na množstve prípadov zdokumentovali, že im ide o to, aby sa vo Vrábľoch žilo stále lepšie a lepšie. Svoj názor na správu vecí verejných najlepšie vyjadrili občania v posledných komunálnych voľbách, po ktorých zostali pomery v MsZ a na MsÚ zachované. Toto najlepšie dokumentuje výsledky práce primátora a jeho tímu, ako aj poslancov. Niekto sa s tým nevie zmieriť, to chápem. Ale je preto potrebné znevažovať, podozrievať a urážať?

Ing. Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 25.7.2007 (09:24:44)

Veterné "mlyny"
Treba rešpektovať názory iných a iné, inak toto "diskusné fórum" bude ako za totality,/kto nejde s nami,ide proti nám/.

My zúčastnení

pridané: 24.7.2007 (23:07:07)

pozorovateľ
Nie,nie som z Nitry , som Vrábelčan,ktorý píše len to čo má overené.Ozaj, Vy POZOROVATEĽ,nie ste náhodou v zozname na stránke Ústavu pamäťi národa ?

laci

pridané: 24.7.2007 (23:04:33)

Do pozornosti obyvateľom mesta
Prosím o urýchlenú odpoveď kompetentných pracovníkov, čo znamená oznam na elektronickej úradnej tabuli o dodatočnom vydaní stavebného povolenia pre stavebníkov Petra Bujalku s manželkou na stavbu voliéra pre výstavných psov + prístrešok pre autá. Veď predsa na zasadnutí Mestského zastupiteľstva konanom dňa 11. apríla 2007 bolo jasne povedané, že objekt nie je v súlade s územným plánom. A ešte prosím uviesť, na základe akého zistenia Mesto Vráble prišlo k záveru, že objekt nie je v rozpore s verejným záujmom. Ďakujem.

Občan mesta

pridané: 24.7.2007 (22:33:56)

Veterné elektrárne
Vážení,
je mi tak trochu, alebo dosť ľúto, že tu zaznievajú takéto diskusie. O problematike sa hovorilo a písalo v našich miestnych novinách dávno a dostatočne. Miesto bolo vybrané podľa storočného kalendára vetrov. Môžete písať o lokalitách, kde to nebude fungovať, tam to nemá význam.
Tzv. "Západná Európa" si dáva veeeeeľký pozor na životné prostredie. Skúste vycestovať na Schwechat, samá veterná elektráreň. Ktovie prečo? Tí, ktorí kvôli ochrane životného prostredia protestujú proti J. Bohuniciam nemajú problém s veternými elektrárňami. Choďte sa pozrieť do Holandska, Dánska... Štáty, ktoré sú na čele rebríčka životnej úrovne a ochrany životného prostredia!!!! Viete čo tam uvidíte? Nechám na vašu fantáziu.
Ako poslanec MsZ rešpektujem, že niekto má problém, neviem aký a čím podložený a s kým mám komunikovať. Ak máte seriózne argumenty, podpíšte sa, alebo sa skontaktujte s primátorom mesta, s prednostom, alebo so mnou. Nekecajte tu anonymné nezmysly. Času diskutovať bolo dosť, stále je priestor. Kontakt na mňa (opakovaný) 0905-443 241 alebo libiak@uvtip.sk. Ak sa neozvete, nekazte tu atmosféru. Za anonymné, ničím neoverené príspevky sa viem schovať aj ja a nerobím to. Aj s rizikom, že Vás, svojich voličov naštvem. Ale to je o demokracii, o suverenite osobnosti, o úprimnosti...
A viete aké bude pokračovanie???? Neozvete sa....

Ing. Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 24.7.2007 (21:29:16)

stromy
chcel by som sa spytat preco mesto nepolieva tie stromy ktore su nasadene okolo mestskeho uradu? Ja viem ze ich sadil LIDL ale urcite boli drahe a je skoda ich nechat zahynut z nedbanlivosti.

Robo

pridané: 24.7.2007 (19:55:46)

Veterné "mlyny"
Laci dedukujem, - že ste až príliš zaangažovaný do veci,- a ste z Nitry, tak to nechajte na občanov Vrábiel.

Pozorovateľ

pridané: 24.7.2007 (19:39:14)

Veterné elektrárne
Ešte nič nie je stratené,občania aj zúčastnené strany konania nemusia súhlasiť s názorom MsÚ.Tieto už nie nové vraj už použité,zastaralé hličné monštrá,/ aj keď za nemalý poplatok do kasy Mesta /si tu nemusíme dať inštalovať.

My zúčastnení

pridané: 24.7.2007 (19:01:01)

Vetrené elektrárne
Ho sa do nich,načo také kydy.Pre papalášov sa to tam bude stavať ? To miesto vybralo združenie odborníkov a nie tárajov.Posudzovné bolo ministerstvom životného prostredia,ochranármi,ekológmi...Nič nebude hučať.Prečo stre si neboli prezrieť ten zámer na Mestskom úrade ? Oznam bol vyvesený 30 dní na výveske a aj na elektronickej tabuli.Bol dvakrát predmetom tokovania Mestského zástupiteľstva.Jasné,nikoho vtedy z radov občanov nezaujímal,hlavne že rokovania MZ sú verejné a kvôli občanom začínajú od 15:30.Lepšie je teraz rebelovať,že ?Dnes som si to na MsÚ overil.

laci

pridané: 24.7.2007 (16:22:41)

Veterne elektrarne
Nikto tu nie je proti nim, ale proti miestu kde budu!!!!
Miesto je za kpocom ale rezonancie pojdu rovno k uliciam Podmajska, Safarikova, cely Horny Ohaj, a panelaky ktore su vyssie ako horizont nad podmajom, t.z. cele Luky, budu v rezonyncnom pasme!
Preco sa nepostavia na Zidovej pri byvalom vinohrade v smere naTehlu, kde je aj stromoradie - prirodzena remizka na odfiltrovanie rezonancie, alebo to uz nebude kvapat pre vrabelskych papalsov, lebo to je v okrese Levice???!!!

hor sa do nich

pridané: 24.7.2007 (10:45:55)

v.e.
Naco stavat podobne monstra? Nech to aspon daju niekde viac mimo mesta, ked to uz musi byt. Podla mna chceme (mesto) byt vo vsetkom zainteresovany, ale mozno niekedy menej je viac.

baron prasil

pridané: 24.7.2007 (09:50:24)

energia
Že by sme radšej privítali elektráreň na tuhé palivo?
Pozorovateľ, napíšte niečo o vašich skúsenostiach s fičiacimi veternými mlynmi. Mne sa to vidí ako celkom dobrý nápad.

Gisel

pridané: 24.7.2007 (09:36:07)

Veterrný park
Kedy si už zvyknete na to,že dnes každý má právo na svoj názor a nemusí byť priblblý ,za akého považujete pána"hor sa na nich". Tie urážky si pán kompetentný "laci" odpustite, občan má právo mať námietky ,keďže mimochodom ešte nebolo územné konananie .Určite sa na ňom stretneme.

Pozorovateľ

pridané: 24.7.2007 (08:53:01)

Hor sa do nich
Netrepte tu somariny.Naučte sa myslieť a poriadne čítať.Na tej tabuli ste sa mohli dozvedieť,kde je možné preštudovať si zámer výstavby a dokedy môžete podávať námietky a návrhy.Termín už uplynul a jasné,že kecanie začalo,ako vždy,až teraz.Veď prečo nie,keď môžeme druhým svojím priblblým správaním,komlikovať život a dokazovať,že Vráble sú extrovné.

laci

pridané: 23.7.2007 (22:16:06)

Re:Pozorovatel
Ved preto je to len na elektronickej tabuli, aby bola zakonom splnena povinost o oznameni pre verejnost arozhodnu o nas bez nas, a prasulky sup do vrecka. takto sa k nam spravaju ti co sa akoze staraju na mestskej radnici. Ved oni ten bzukot nebu pocut, ved byvaju na druhej strane mesta a Vy na Podmaji a prve panelaky od Teliniec co prcnievate nad rodinne domy sa aj mozne zblaznit. Zvolajte Pansky uradnickovia o tejto veci verejnu diskusiu a odbornikov nie ,,vecne argumenty´´ stavitelov.

Hor sa do nich

pridané: 23.7.2007 (16:43:18)

pozorovateľ
Ste slabý pzorovateľ,lebo informácie o tom sme si prešítali na elektronickej úradnej tabuli.

evka

pridané: 23.7.2007 (13:24:49)

rozhlas
je vazne nutne aby sa hrali v rozhlase 50 rocne piesne v hroznej kvalite?

kosoo

pridané: 23.7.2007 (12:56:58)

Veterný park
Ozaj, viete o tom ,že od Vrábiel - od Podmája až po Telince ,by chcela jedna zahraničná firma vybudovať asi 19 veterných elektrární,ktoré nám úplne zmenia výzor našej krajiny a ktoré budú mať vplyv na životné prostredie?

pozorovateľ

pridané: 22.7.2007 (09:37:18)

Elektronická úradná tabuľa
Výborná podstránka.

laci

pridané: 21.7.2007 (11:24:55)

Re: prosba
Buduje sa bikrosová dráha, no na uspokojenie všetkých požiadaviek a aktivít je treba financie, čas a trpezlivosť. Zrejme bikrosová dráha nie je to, čo si myslel, ale na druhej strane - koľko je v meste mladých ľudí, ktorí budú vyzžívať U-rampu, náklady na jej vybudovanie sú asi dosť vysoké. Myslím, že len za posledné obdobie sa toho pre mladých urobilo pomerne dosť - minifutbalové ihrisko, cyklistický a korčuliarsky chodník pri Žitave, hokejbalové ihrisko, buduje sa bikrosová dráha, dokončuje sa park Žitavská komunita... Na také malé mesto a jeho rozpočet to nie je málo.
Priority majú akcie, ktoré viažu na seba čo najviac potenciálnych užívateľov.
Neviem, či to bola odpoveď dobrá, alebo zlá, ale bola :-) Raz možno bude aj U-rampa.

Ing. Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 21.7.2007 (09:33:00)

prosba
važne sa tu nebude robit nejaky park pre mladych aby mali kam chodit tym myslim sketerov bikerov mohla by mestská rada pouvažovat nad U rampou nic by sa nestalo keby to tu mame

zastupca bik a skeat

pridané: 20.7.2007 (12:10:05)

archivácia
aprílové príspevky nájdete odteraz v archíve ...

čokyna - správca

pridané: 20.7.2007 (11:14:28)

archivácia
ospravedlňujem sa, ale akosi som pozabudol archivovať príspevky v diskusných fórach. marcové nájdete odteraz v archíve ...

čokyna - správca

pridané: 19.7.2007 (07:45:51)

návštevnosť
18.7.2007 počet orvorení www.vrable.sk prekročil 600.000

čokyna - správca

pridané: 18.7.2007 (13:48:39)

autosedacky
Doporučujem niekoľko veľmi podrobných článkov, ktoré sa tomuto venujú na stránke:

http://drahovsky.blog.sme.sk

Žiadny policajt ani novinár si nedá toľko roboty so štúdiom zákona ako práve tento autor.

peter

pridané: 18.7.2007 (13:07:48)

Možnosti poutání dětí v různých situacích

Dítě, které měří nejvýše 150 cm a váží nejvýše 36 kg, by mělo být vždy přepravováno v autosedačce, která odpovídá hmotnosti a výšce dítěte. Zákon stanoví povinnost řidiče motorového vozidla skupiny M1, N1, N2 nebo N3, vyjma případů uvedených v § 6 odst. 3, 4 a 5, užít pro přepravu dětí do 36 kg a nepřesahující výšku 150 cm vždy autosedačku, a to i při přepravě dítěte v městském provozu.

Pro účely zákona 361/2000 Sb. vyhovuje i tzv. kolíbka nebo podsedák, pokud je homologován pro použití (má atest). Je tedy nutno jej považovat za autosedačku, pokud bude použit zároveň s bezpečnostním pásem. Autosedačka musí být ve vozidle umístěna, upevněna a použita k přepravě dětí pouze podle podmínek stanovených výrobcem autosedačky, které jsou uvedeny v návodu k použití této autosedačky.

Tedy použití dětských zádržných systémů je od července 2006 povinné při všech jízdách na všech druzích pozemních komunikací (tedy nejen na dálnicích, ale i v obcích). Kromě výjimek do 1.5.2008 viz níže.

Pokud dítě přesáhne svou výškou limit 150 cm nebo hmotnost 36 kg, nemusí být přepravováno v autosedačce, ale lze jej přepravovat pouze za použití bezpečnostních pásů, je-li jimi dané sedadlo vybaveno. Pro představu, toto platí např. i pro dítě, které při 140 cm výšky váží 40 kg, nebo naopak při 155 cm výšky váží 30 kg.
Příklady přepravy dětí v různých typech vozidel

1. Vozidlo kategorie M1, N1, N2 nebo N3 bez bezpečnostních pásů (tj. nevybavené na žádném sedadle bezpečnostním pásem)
se dítě mladší než 3 roky vůbec vozit nesmí
děti starší 3 let lze vozit na zadních sedadlech nepřipoutané, resp. bez autosedačky
dítě větší než 150 cm je možné vézt na sedadle vedle řidiče
počet přepravovaných dětí starších 12 let nesmí přesáhnout počet povolených míst k přepravě osob

2. Vozidlo kategorie M1, N1, N2 nebo N3 s bezpečnostními pásy pouze na předních sedadlech
lze dítě mladší než 3 roky vézt jen v autosedačce umístěné vpředu, tj. na sedadle vedle řidiče
děti starší 3 let lze vozit na zadních sedadlech nepřipoutané, resp. bez autosedačky
počet přepravovaných dětí starších 12 let nesmí přesáhnout počet povolených míst k přepravě osob

3. Vozidlo kategorie M1, N1, N2 nebo N3 s bezpečnostními pásy
lze vozit děti v autosedačkách (včetně kolíbek, klasických autosedaček i podsedáků), a to včetně dětí do 3 let, vzadu i na sedadle vedle řidiče
do 1. 5. 2008 lze vozit víc dětí, než je v autě sedadel, avšak musí to být děti starší 3 let, musí být na zadních sedadlech a nesmí to být na dálnicích a na silnicích pro motorová vozidla; děti tedy nemusí být připoutané, i když tam pásy jsou
při přepravě 3 dětí na zadních sedadlech, když jsou na zadních sedadlech už dvě autosedačky a třetí autosedačka se tam již nevejde, lze třetí dítě starší 3 let přepravovat s použitím bezpečnostního pásu - bez autosedačky

Výjimka platná do 1. května 2008 však povoluje ve vozidlech zabezpečujících svoz a rozvoz dětí do mateřských a základních škol nebo přepravu dětí na sportovní, kulturní nebo společenské akce, že
děti starší 3 let nemusí být v autosedačkách,
může jich být víc než je v autě sedadel, a v tomto případě nemusí být ani připoutané,
rychlost jízdy vozidla nesmí překročit 70 km/h.

Vysvětlení kategorií vozidel:

Kategorie M
motorová vozidla, která mají nejméně čtyři kola a používají se pro dopravu osob

Kategorie N
motorová vozidla, která mají nejméně čtyři kola a používají se pro dopravu nákladů

Kategorie vozidel M se člení na:
M1 - vozidla, která mají nejvýše osm míst k přepravě osob, kromě místa řidiče, nebo víceúčelová vozidla
M2 - vozidla, která mají více než osm míst k přepravě osob, kromě místa řidiče, a jejichž nejvyšší přípustná hmotnost nepřevyšuje 5 000 kg
M3 - vozidla, která mají více než osm míst k přepravě osob, kromě místa řidiče, a jejichž největší přípustná hmotnost převyšuje 5 000 kg

Kategorie vozidel N se člení na:
N1 - vozidlo, jehož největší přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg
N2 - vozidlo, jehož největší přípustná hmotnost převyšuje 3 500 kg, avšak nepřevyšuje 12 000 kg
N3 - vozidlo, jehož největší přípustná hmotnost převyšuje 12 000 kg
Co říká zákon
Paragraf 6

(1) Řidič motorového vozidla je povinen
b) nepřepravovat ve vozidle kategorie M1, N1, N2 nebo N3), které není vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, 1. dítě mladší tří let, 2. dítě menší než 150 cm na sedadle vedle řidiče,
c) přepravovat ve vozidle kategorie M1, N1, N2 nebo N3), které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, dítě, jehož tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kg a tělesná výška nepřevyšuje 150 cm, pouze za použití dětské autosedačky; při této přepravě 1. dítě musí být umístěno v dětské autosedačce, která odpovídá jeho hmotnosti a tělesným rozměrům, 2. na sedadle, které je vybaveno airbagem, který nebyl uveden mimo činnost, nebo pokud byl uveden mimo činnost automaticky, nesmí být dítě v dětské autosedačce přepravováno čelem proti směru jízdy,
d) umístit a upevnit dětskou autosedačku na sedadle a dítě do dětské autosedačky podle podmínek stanovených výrobcem dětské autosedačky v návodu k použití této dětské autosedačky,
e) přepravovat ve vozidle kategorie M1, N1, N2 nebo N3), které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, dítě, jehož tělesná hmotnost převyšuje 36 kg nebo tělesná výška převyšuje 150 cm, pouze je-li dítě za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem,
f) přepravovat ve vozidle kategorie M1 a N1), které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem a ve kterém jsou na zadním sedadle již umístěny 2 dětské autosedačky a nedostatek prostoru neumožňuje umístit třetí dětskou autosedačku, třetí dítě starší 3 let a menší než 150 cm na zadním sedadle pouze, je-li toto dítě za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem,
g) poučit osoby starší 3 let nebo osoby je doprovázející přepravované ve vozidle kategorie M2 a M3), které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, o povinnosti použít zádržný bezpečnostní systém, pokud tato informace není zajištěna jiným způsobem.

(3) Ustanovení odstavce 1 písm. c), e), a f) neplatí
c) do 1. května 2008 pro přepravu dětí ve vozidlech zabezpečujících svoz a rozvoz dětí do mateřských a základních škol nebo přepravu dětí na sportovní, kulturní nebo společenské akce za podmínky omezení rychlosti daného vozidla na maximálně 70 km/h.

(4) Ustanovení odstavce 1 písm. c) neplatí pro přepravu dětí v obci ve vozidle taxislužby při provozování taxislužby; dítě uvedené v písm. c) nesmí být přepravováno na sedadle vedle řidiče a musí být připoutáno bezpečnostním pásem. Je-li však při přepravě dítěte dětská autosedačka použita, musí být splněna podmínka uvedená v odstavci 1 písm. c) bodě 2.

(7) Přesahuje-li počet přepravovaných dětí starších tří let počet sedadel vybavených bezpečnostními pásy nebo dětskými autosedačkami, může řidič vozidla kategorie M1 a N1) přechodně, nejdéle do 1. května 2008, na pozemních komunikacích s výjimkou dálnic a rychlostních silnic přepravovat na zadním sedadle větší počet dětí než je počet sedadel vybavených bezpečnostními pásy nebo dětskými autosedačkami bez použití zádržného bezpečnostního systému.

pridané: 18.7.2007 (13:05:58)

Policajt mal pravdu!!!!!!!!!!!!

obcan mesta Vrable

pridané: 18.7.2007 (08:49:28)

dieta
Pokial viem, tak podla zakona ma byt dieta umiestne spravne opacne t.j. nie v "v protismere" na sedadlo. Myslim ze tiez by nemalo byt uniestnene na sedadle spolujazdca. Ale to uz si nie som isty. Treba pozret zakon. Nedavno to myslim novelizovali.

Trnka

pridané: 18.7.2007 (00:43:30)

Pokuta
Zdravim vsetkych,
chcela by som sa tu postazovat na policajta,ktory mi dal vcera pokutu 500 Sk (a to bol na mna vraj dobry),spytal sa ma ci chcem zabit vlastne dieta,co som to za matku. A preco? Pretoze sedelo v priputanej skrupinke (ma 8 mes.a asi 9 kg) v protismere na prednom sedadle spolujazdca. Teraz neviem kto z nas "v tom ma jasno"...a tu davam priestor vsetkym tym,ktori cakaju na prispevky v tomto fore,aby si mohli zanadavat(myslim tym mne- ja si to zasluzim asi pre svoju blbost,ze som tu pokutu bez vacsieho papulovania zaplatila,hoci si myslim ze dieta bolo v aute umiestnene spravne). A ostatni,ktori sa trochu vyznate mi prosim poradte,ako mam spravne vozit dieta,pretoze si nie som ista,ci tym ako mam tu sedacku umiestnenu teraz(na prikaz policajta) neohrozujem moje dieta ovela viac.Vdaka za pochopenie.
P.S. ak by sa niekomu nezdalo,preco pisem sem, tak preto,ze sa mi to stalo vo Vrabloch.

vivi

pridané: 17.7.2007 (22:43:22)

RS :-)
tešííím sa :-)
a tie nočné stages ( teda mňa zaujíma ska hlavne), tie budú kedy?
z piatka na sobotu? :-)
ďakujeem za odpoveď (a aj za Cliche samozrejme)
pekný večer...

ikonka

pridané: 17.7.2007 (11:40:32)

Posilovna
Je fajn ze je posilovna zrekonstruovana, este by to chcelo predlzit otvaraciu dobu cez vikendy (nie iba od 18.00-20.00) a zaviest moznost platenia za jedno cvicenie (co by urcite uvitali viaceri ktori sa mozu dostat do posilovne iba sporadicky).

eraser

pridané: 17.7.2007 (09:23:13)

Vážená občianka.
Z Vášho príspevku nie je jasné o akú políciu ide. Mestskú alebo
štátnu? Ja však o podobnom prípade nemám žiadne vedomosti.
Pokiaľ sa jedná o mestskú políciu a budem vedieť kde sa to
stalo (o ktorý dom ide) a kedy sa to stalo (dátum a čas ), budem
vedieť reagovať. Zatiaľ iba takto. Dúfam že potrebné informácie
dostanem či už v tejto diskusii alebo telefonicky (0907 560 804,
783 32 31).
Ďakujem

náčelník MsP Vráble


 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka