Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Všeobecne

pridané: 30.9.2008 (16:50:09)

Ak sa jedna o automobil parkujuci pri pekarni (oproti Second han-u), tak som pravdepodobne videl nizsie spominanych. Prechadzali priamo pod kamerou, takze ich musela zosnimat. Islo o 3 chalanov a 2 baby myslim. Spustili aj alarm na niektorom z aut.

obcan

pridané: 30.9.2008 (09:56:44)

To: Michal Vojtek
Ahoj, sice neviem , ci ti pomozem ale na sidl.Zitava v garažach, respektivne pri vjazde do garaží bolo pohodene tušim prave spatne zrkadlo čiernej farby.Niekto ho položil na murik,pretoze to vyzeralo tak, ze pri vjazde do garazi ho niekto odtrhol o branu.Ale mohlol to byt aj ten vagabund a niekde ho zahodil.Pozrem to dnes ked pojdem pre auto, ci tam este je!A skus sa poinformovat u mestkej policie, ved mame drahý kamerovy system, mozno sa nieco vyriesi.

Michal

pridané: 29.9.2008 (11:25:23)

Rozbité spätné zrkadlo
Chcem poďakovať vagabundovi, ktorý poškodil dve autá stojace vedľa seba na sídl. Lúky z piatka na sobotu. Nabudúce si dám tú námahu a vyplieskam každého hulákajúceho opilca keď pôjde okolo môjho auta.

Michal Vojtek

pridané: 24.9.2008 (11:19:22)

archivácia
príspevky z júla nájdete odteraz v archíve

správca

pridané: 24.9.2008 (10:41:12)

archivácia
príspevky z júna nájdete odteraz v archíve

správca

pridané: 17.9.2008 (12:58:12)

chrobáčik
kontroloval som to - na stránkach mc chrobáčik v submenu kontakty síce nie je mailový kontakt, zato je tam mobilný kontakt na štatutára. ak sa nebojíte kritizovať neanonymne, tak skúste túto cestu. veci to určite pomôže. o podstránky materského centra sa totiž starajú jeho členovia ...

správca

pridané: 17.9.2008 (12:45:47)

MC Chrobáčik
dobrý deň,
pozerala som si stránku mc chrobáčik a už dlhšiu dobu tam nič nové nepribdlo. Dokonca ani to nie, že sa presťahovali. Stará sa o to niekto, prosím? Bolo by vhodné keby táto stránka bola aktuálnejšia a prehladnejšia. Nie je tam dohonca ani mailový kontakt na administratívu a ani na nikoho iného. Takže sa im nedá napísať ani mail. Nie je to hanba?

rodič

pridané: 16.9.2008 (10:33:13)

tt
v utorok a vo štvrtok je pracovná doba v mestskej knižnici do 15.30. v obidvoch oddeleniach knižnice pri vstupe do výpožičných priestorov je ale upozornenie, aby čitatelia ukončili výber knižničných dokumentov 10 minút pred koncom výpožičnej doby (teda v tomto prípade do 15.20). takéto opatrenie je prijaté nielen v našej knižnici z toho dôvodu, aby do konca pracovnej doby pracovníčky knižnice stihli svoju prácu zúradovať a podobne.
Nie je teda pravda, ako uvádzate o pracovníčke knižnice, že "ona chce, aby o 15.20 tam už nikto nebol" - stačí poznať výpožičný poriadok ... ide o službu verejnosti, ako píšete, a my budeme len radi, ak nás budete navštevovať aj naďalej, vy však vidíte práve len tú našu prácu s verejnosťou, ale už nie to, čo je za tým - predpisy však nepustia a hodina má vždy len 60 minút. verte však, že aj pracovníčky knižnice vedia potiahnuť aj dlhšie, keď treba ...

juro čokyna - vedúci okaš msú

pridané: 14.9.2008 (12:05:01)

Plagát...
...na vinobranie je fakt skvelý....podaril sa.
Tak pochvala plagát-mejkerovi...=P

Vlado

pridané: 13.9.2008 (10:25:48)

Pracovný čas je iba fraška? !
Nedávno som navštívila Mestskú knižnicu vo Vrábľoch. Okrem mňa tam boli ešte tri dievčatá, ktoré si prišli vymeniť zapožičanú literatúru. Pracovníčka knižnice ich upzornila, že jej pracovná doba je do 15.30 a ona chce, aby o 15.20 tam už nikto nebol, nakoľko jej ide autobus. Myslela som si , že mne , ako dospelej osobe, ktorá sprevádzala dieťa, to nepovie. Všetko som si už vypočula, keď to hovorila dievčatám. Ale na moje prekvapenie sa to zopakovalo s dodatkom, že si mám pozrieť, kedy je dlhší čas na vypožičanie si kníh. Keďže bolo 15.15hod. dosť ma to zarazilo. Myslím si, že každý má dodržiavať pracovnú dobu a nemá si ju prispôsobovať svojím potrebám a to ešte vtedy, keď ide o služby pre verejnosť.

tt

pridané: 11.9.2008 (15:40:33)

...........................
Rider len zavidi, ze s nim tam uz rodicia asi nexcu chodit ;) :-P

Baj Ker

pridané: 9.9.2008 (10:20:19)

Rider
Určite tam nechodia deti s rodičmi, ale rodičia s deťmi. Rider popros rodičov, nech Ti vysvetlia slová: tolerancia, ohľaduplnosť, ochota,....aby si sa nemusel obmedzovať a nebol obmedzený.
S dokončením máš pravdu.

kivi

pridané: 8.9.2008 (15:40:26)

Autobuska
kedy zacne fungovat autobuska normalne?...mne sa nechce cakat v moravciach na preukazku:DDD

dawid

pridané: 8.9.2008 (15:35:57)

bikrosova dráha
aha no potrebnejsie veci ako prekoho....
aj tak by sa to uz moho konecne dokoncit a najhorsie je ked sme tam tak tam chodia deti s rodicmi a to je hrozne ja sa tam musím báť aby som niekoho nezrazil
nato sú ihriská nie?

rider

pridané: 8.9.2008 (08:33:43)

propagácia
Propagácia Slávností vinobrania bude spustená dnes - dva týždne pred ich konaním. Vzhľadom na to, že návštevníci podujatia prichádzajú na 99 percent z Vrábľov je to termín dostačujúci. Na druhej strane tí, čo sú zaangažovaní do programu o tomto podujatí potrebný čas vedia ...

Je totiž ťažké stíhať všetko a naraz. Vysvetlím: hneď po Rock Show prišla do nášho mesta návšteva z Francúzska, ktorú vo veľkej miere pripravovalo oddelenie kultúry a športu MsÚ. Už v tom čase bolo ale potrebné pracovať na príprave Slávností vinobrania, zároveň ale pripravovať Uvítanie nových občiankov a ďalšie "drobnosti", pritom si ale bolo treba čerpať dovolenky (vo väčšine ešte z minulého roka, lebo inokedy nebolo kedy ... Aj preto bola príprava vinobrania a jeho propagácia naplánovaná takto ... (To nie sú výhovorky, ale reálne pracovné argumenty - veď my sme sa aj s vinohradníkmi boli kvôli organizácii schopní stretnúť až po prázdninách)

Mesto má vytvorený a mestským zastupiteľstvom schválený Kultúrno-spoločenský kalendár, ktorý rámcovo vymedzuje termíny konania periodických podujatí.

Podujatia sú propagované aj na webovej stránke mesta - tu chápem Vašu iniciatívu v smere k načasovaniu, prípadne k spracovaniu (pútavosti). Sem-tam sa mi podarí spracovať reklamný banner, zaberá to však more času a nie vždy sa to dá stihnúť ...

Na vinobranie sme doteraz nerobili pouličné transparenty, a tohto roku to už bohužiaľ nestihneme. Ale vďaka za nápad, už som zadal túto úlohu kolegom do budúcna.

- PR článok pre médiá pripravím dnes, ako som to mal v pláne, nerozposielam ho na tlačové agentúry, ale do regionálnych médií, regionálnych vysielaní verejnoprávneho rozhlasu a televízie a na niekoľko internetových portálov ...

S novinami Naše Vráble spolupracujeme, aj keď to nie je forma stĺpca, ale oznamu o podujatí - tam vidím Vašu pripomienku nasmerovanú zrejme skôr na termín ...

Voľakedy sme začiatkom roka skutočne vydávali Kalednár spoločenských podujatí, bola to však len moja osobná iniciatíva - zozbieranie informácií nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá, ak stihnem, pripravím (to si ale vravím každý rok, a potom prídu štatistiky, vyúčtovania, boj o rozpočet a podobne ... a skutek utek)

Nemyslím si, že chybou našich podujatí je, že nemajú logo, toto skutočne mieni riešiť až ako posledné. Mimochodom, Iuventus Canti logo má, s Rock Show si všetci spájajú obrázok gitaristu ...

Ďakujem, že Vám záleží na tom, ako sa naše mesto prezentuje dovnútra i navonok, ďakujem za formu, ktorú ste zvolili, môžem Vám však sľúbiť len to, čo reálne dokážem dodržať. Stále mám dojem, že len čosi dobiehame, reagujeme na rozbehnuté veci, namiesto toho, aby sme ich seriózne plánovali, či nebodaj rozmýšľali strategicky. Už niekoľkokrát som sa pokúšal to zastaviť, ale vždy som stroskotal na každodenných činnostiach, ktoré je nutné vykonať, okamžite, bez ohľadu na to, čo odsuniete ... tiež sa mi to nepáči, zatiaľ si však neviem poradiť. Takže, kontrolujem diskusné príspevky, idem porobiť nejaké poriadky na stránke, vypisovať objednávky, popúšťať platobné príkazy na faktúry, možno stihnem vybaviť nejakú-tú poštu, do toho vyriešiť pár telefonátov a uvidím, čo iné sa popri tom bude dať stihnúť ...

juro čokyna - vedúci oddelenia kultúry a športu msú

pridané: 6.9.2008 (17:51:27)

propagacia kulturnych podujati
Dobry den,
chcel by som na tomto fore prispiet navrhom na efektivnejsiu propagaciu kulturnych podujati v meste Vrable. Jedna sa mi o to, ze: viem, ze sa kazdorocne v septembri konaju slavnosti vinobrania vo Vrabloch. Pomaly je stred septembra a nikde sa o tomto poduajti este nepise, a to je velka chyba. Ludom sa dostavaju neskoro informacie. Myslim, ze mesto Vrable je ovela dalej v mnohych veciach pred ostatnymi mestami, no v propagacii znacne zaostavame. Je to sposobene tym, ze sa jednoducho o tomto probleme malo hovori.
Prosim, neberte to ako utok na niekoho, skor mi ide o dobru vec a priatelsku radu. Dakujem.

Navrhujem nasledovne:

- mesto Vrable vytvori celorocny kalendar kulturnych podujati uz na zaciatku kazdeho roka (bude obsahovat presne datumy a pod.) – nieco podobne funguje napr,. v meste Nova Bana.

- kazdu akciu bude propagovat mesiac vopred na internetovej stranke mesta (tak ako rock show alebo godinova slavnost)

- je potrebne vyuzivat velke reklamne plochy napr. ako pri rock show – pri vstupe do mesta na stlpoch el. osvetlenia, na budove mestskeho uradu a pod.

- mesiac pred podujatim rozposle mesto PR clanok pre tlacove agentury a regionalne radia, noviny a internet. (je jasne, ze nie vsetci uverejnia zadarmo informacie, ale za pokus to stoji)

- v novinach Nase Vrable je potrebne vytvorit specialnu sekciu – stlpec, v ktorom sa docita bezny smrtelnik o kulturnych a spolocenskych akciach na najblizsi mesiac alebo dva mesiace.

- je potrebne, aby mesto od kazdeho zdruzenia, firmy, spolku, skol... vyziadalo informacie o pripravovanych akciach (koncerty, prednasky a pod.). Myslim, ze to by nemal byt problem, kedze kazdy planuje a kazdy priblizne vie, co bude najblizsi mesiac robit. Viem, ze je to tazka uloha, ale vsetko sa da.

- oslovit vrabelcanov, ktori maju cit, ovladaju graficke programy a pod., ci by pomohli mestu pri vytvarani vizualov na jednotlive podujatia (napr. slavnosti vinobrania by mohli mat svoje logo a pod.) za symbolicku cenu (vzdy sa najdu ludia, ktori radi prilozia ruku k dielu) alebo zadarmo.

radim

pridané: 5.9.2008 (13:15:01)

To Uctovnik
Po poziti alkoholickych napojov by clovek nemal sadat za pocitac... alebo to robi to teplo?

huhuhu

pridané: 5.9.2008 (09:20:56)

rozpocet na bikrosovu drahu
Bikrosova draha bola postavena z rozpoctu, ktory bol urceny na rekonstrukciu teslackeho kominu a udrzbu ohajskeho kupaliska...Prevadzkove naklady budu hradene z kostolneho zvonceka a zo zisku z predaja Nota Bene pred MNV...

Uctovnik

pridané: 3.9.2008 (03:11:44)

xxx
Páni Fero a M,
pozrite si dátum otvorenia dráhy, tesne pred prázdninami, deti idú na prázdniny k babkám...
Argumentovať prečo nebolo skôr to a to , prečo bolo toto,sa mi zdá na úrovni .....
Ak by tam chodili Vaše deti, tak by ste to chválili do neba.....
Moje tam nechodia (zatiaľ, alebo chvála Bohu), ale som rád, že tam chodia iné a športujú.
Ešte:http://www.bikemagazin.sk/clanok-1320-(Nielen)-otvorenie-novej-4X -Vrable.html

kivi

pridané: 2.9.2008 (14:05:13)

draha
Kolko stala tato bikrosova draha mesto? Kolko na nu mesto vyclenilo penazi z rozpoctu a kolko ho budu stat prevadzkove naklady? Dakujem.

abs

pridané: 2.9.2008 (13:19:55)

To: Fero
Ja si to myslim tiez.Mali sa skor vybudovat potrebnejsie veci, myslim tym chodniky atd...Ta bikrossova draha je vo Vrabloch na dve veci...Nikto tam nechodi, zarasta to,a stale je to prazdne.Tí dvaja,traja ludia , co tam chodia skakat...No veru , bolo to zbytocne vyhodených 5 milionov.Za tych par milionov sa mohol poriadne dokoncit chodnik od tesca(popri zitave), dat tam osvetlenie, nasadit stromy a kriky, osadit lavicky a mali by sme dalsi pekny park pri zitave ktory by sucasne mohol spojit Vrable s Ohajom vo funkcii chodnika.

M

pridané: 1.9.2008 (23:07:06)

Jaro
A je tak zivotne dolezity chodnik na viechu? Preco nepockala bikrosova draha, ked stale chyba chodnik na Ohaj?

fero

pridané: 1.9.2008 (14:11:48)

Futbalové ihrisko pre deti
RODICIA : A peniaze za pozemok dáte Vy. A na Dyčku je tak ďaleko ? To žijeme v Bratislave alebo Nitre ? Stačilo ! Peniaze je potrebné investovať ( pokiaľ sú ) do životne potrebných vecí .Potrebujeme chodníky,parkoviská na sídliskách ...,

Jaro


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka