Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Vinobranie 2003

Vinobranie 2003

Všetko to začalo alegorickým sprievodom, ktorý vyr

Všetko to začalo alegorickým sprievodom, ktorý vyrazil od budovy MsÚ. Uvádzali ho - ako inak - mažoretky zo skupiny Šarm pôsobiacej pri CVČ Elán vo Vrábľoch.

Vrábeľské slávnosti vinobrania spoluorganizovali Z

Vrábeľské slávnosti vinobrania spoluorganizovali Združenie vrábeľských a Spolok ohajských vinohradníkov. Ohajčania poslali do sprievodu alegorický voz ťahaný koňom ...

... čo bolo atraktívne najmä pre decká. Koňa dnes

... čo bolo atraktívne najmä pre decká. Koňa dnes vidia možno len dvakrát do roka - na vinobranie a keď k nim dovezie Mikuláša.

Za mažoretkami a koňským povozom sa do ulíc mesta

Za mažoretkami a koňským povozom sa do ulíc mesta vydali i deti z folklórnej skupiny Kolovrátok zo ZŠ Lúky, folklórna skupina ohajskej mládeže i vyparádené dámy zo speváckej skupiny Briezka pôsobiacej pri MO Jednoty dôchodcov.


 
 
Vrábeľskí vinohradníci zatraktívnili sprievod aleg

Vrábeľskí vinohradníci zatraktívnili sprievod alegorickým automobilom. Doba je už raz taká: dnes sa už bečky zvážajú autami. Kone orú (a pritom sem-tam pohnoja). Ozaj, všimnite si tie krojované dievčatá za autom.

Krojovanci totiž počas sprievodu nalievali okolost

Krojovanci totiž počas sprievodu nalievali okolostojacim divákom i náhodným okoloidúcim po poháriku výborného vrábeľského vínka, ktoré sponzorsky venovala už celoslovensky známa firma Vinanza.

Sprievod bol naozaj plný farieb, hudby a spevu. Už

Sprievod bol naozaj plný farieb, hudby a spevu. Už po niekoľký rok je jeho súčasťou i dychová hudba Vozokanka. Na zábere už všetci prichádzajú k ulici 1. mája, kde sprievod končil a začínal program.

Toto je ešte raz ženská spevácka skupina Briezka.

Toto je ešte raz ženská spevácka skupina Briezka. Na zábere je však dôležitý ten pán vzadu v uniforme. Je to jeden z dobrovoľných dyčianskych hasičov. Chlapi nám pomáhali ako usporiadatelia.


 
 

 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka