Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Veterný park

pridané 25.11.2009 20:54:50

nitra.sme.sk o veternom parku

Prosím správcu zaradiť článok z 24. 11. 2009 z nitra.sme.sk do sekcie " Povedali o nás - v printových médiách"

Mestskí poslanci zamietli výstavbu veterného parku

http://nitra.sme.sk/lok/vrable/
Veterný park, ktorý plánovala neďaleko Vrábeľ vybudovať
spoločnosť CE Energy, sa stavať nebude.


VRÁBLE. Mestskí poslanci prednedávnom prijali uznesenie o ukončení spolupráce firmou CE Energy, ktoré doplnili o bod, v ktorom mestské zastupiteľstvo deklarovalo nesúhlas s výstavbou veterného parku vo Vrábľoch. Zvyšok v článku:

http://nitra.sme.sk/c/5123935/mestski-poslanci-zamietli-vystavbu-
veterneho-parku.html

 

peter m.


 
pridané 25.11.2009 12:50:10

milos

skade mas ze prvorade je zdravie cloveka a az potom ostatne?????
sme na to rovnako ako ostatne :) pozri si v neakych skriptach definiciu - charakteristyku cloveka. Kazdy ma rovnake pravo na zivot. Nikdo nieje podradeny ani nadradeny. S ohladom na vrtule .. Ak to skodi tak to skodi rovnako vtakom , cloveku . atd---- takisto ako ked nastartujete auto ..... skodi to celemu retazcu ... len je tam ta vec ze povodcom toho je clovek ...

Lubo


 
pridané 21.11.2009 07:54:49

to peter m

Peter m. Pardon.

Veslujeme na tej istej loďke, tým istým smerom.
Ešte raz pardon.
 

miloš


 
pridané 19.11.2009 00:02:43

miloš

Ja som reagoval na iný príspevok, viď názov príspevku.

peter m.


 
pridané 14.11.2009 15:40:25

naposley veterný park

Nechcel som vypisovať všetku dostupnú literatúru čo poznám, tak som pridal len niečo do lekára. Že sa vyjadril k nejakému vrtuľovému projektu? Pardon.
Pán peter m. až môžem odporučiť, tak si prečítajte vysokoškolské skriptá od p.profesora Stanislav Žiaran publikáciu Ochrana človeka pred kmitaním a hlukom. Myslím si že prvoradé je zdravie človeka a potom vtáci, líšky, mačky a to ostatné.
Ďakujem

miloš


 
pridané 13.11.2009 08:48:15

meter p.

No to je presne citát z nejakého vrtulového projektu. Investori tieto argumenty často vyťahujú spôsobom, že keď stožiare zabíjajú môžu aj vrtule. Alebo postavíme jednu vrtulu a potom pridáme ďaľších 35. Keď jedna už špatí tak tie ďalšie by vadiť nemali.... A toto tvrdia ľudia čo robili ochrancov prírody a dnes podnikajú s prírodou a zavážajú ju betónom...
Je to presne podľa hesla: keď chránime prírodu, musí ísť príroda bokom.

peter m.


 
pridané 12.11.2009 16:34:32

To peter m.

Keď už do toho naďalej rýpete, aj keď to poslanci už uzatvorili, čo poviete na tento citát?
"Na základe náhodných nálezov (často vzácných druhov vtákov) a vďaka lokálne realizovaným mapovaniam sa predpokladalo, že na území Slovenska ročne uhynie približne 10-15 tisíc vtákov na približne 300 tisíc stĺpoch nebezpečnej konštrukcie, čo by znamenalo úhyn jedného jedinca na každý 30. resp. 20. stĺp za celý rok. Mapovaním zistené skutočnosti nasvedčujú tomu, že toto číslo je niekoľkokrát väčšie."
Dajte si do Googlu "úhyn vtákov" a čítajte... Proti elektrickým stlpom, skleneným budovám a automobilom sú VE zanedbateľné, čo sa týka likvidácie vtákov. Ale to len na okraj...

meter p.


 
pridané 5.11.2009 20:49:27

to: ewoice

Velmi rád by som o tom diskutoval ale je to už zbytočné. Cvála neviem komu, stavat sa nebude a kufre môžem schovať. Ale aj tak jeden odkaz na stánku o mikrozvuku. www.stop-vetrnikum.webz.cz/view.php?cisloclanku=2007090002
Až by bolo terba pošlem aj dalšie. Neposúvam názor iných ale svoj. Neviem ako vy, ale viem o čom to je.

miloš


 
pridané 5.11.2009 17:55:00

video

Posielam odkaz na video, kde sa podarilo zachytiť zabíjanie vtákov vrtuľami. Ornitologickí odborníci na Slovensku, ktorých si zaplatil investor, tvrdili že ku kolíziam nedochádza. Možno pozorovali vrtule s s nainštalovanými rušičkami, ktoré tu chcel investor tiež použiť. Kolízie by síce klesli, ale aj vtáky by odišli inam. Takto to teda vyzerá keď sa "chráni" príroda cez biznis s obnoviťelnými zdrojmi...

http://www.url.joota.eu/vrtule-zabijaju/

peter m.


 
pridané 3.11.2009 21:27:57

mikrozvuk

to: miloš
Mozes nam osobam nepoucenym vysvetlit co jeto mikrozvuk alebo ti to len niekto povedal a ani nevies o com to vlastne je?

ewoice


 
pridané 3.11.2009 18:06:26

RE: Uznesenie proti stavbe veterneho parku

Pardon, opravujem. V bode c) chýbali 3 hlasy, ale aj tak je to väčšina. Neviem ako k tomu preklepu došlo. Bol som na tom zasadnutí a nevšimol som si žeby sa niekto zdržal hlasovania.
Pri kontrole cez tabuľku hlasovania som si omylom pozrel hlasovanie k bodu 68, ktorý mal tiež a,b,c ...

peter m.


 
pridané 2.11.2009 23:55:53

Uznesenie proti stavbe veterneho parku

Na www.vrable.sk v rubrike Mestské zastupiteľstvo
je Uznesenie číslo 69/2009 body a,b,c :

b)Mestské zastupiteľstvo navrhuje primátorovi mesta ukončiť ďalšiu spoluprácu so spoločnosťou CE Energy, s.r.o.
c)Mestské zastupiteľstvo nesúhlasí s výstavbou Veterného parku vo Vrábľoch.

Všetci poslanci v bodoch a,b,c hlasovali za.Takže miloš, nikam sa nesťahujte, vrtule tu zatiaľ nebudú.

peter m.


 
pridané 2.11.2009 12:18:13

To nepriaznivec VE

No, ja sa vo Vás nevyznám. Najskôr od Vás dostanem pochvalu, ktorá mi podľa mňa nepatrila, preto som napísal svoj predchádzajúci príspevok. Potom mi vytknete úplný opak - že som svoj názor vyjadril neskoro :-)
V tomu "agentovi - provokatérovi" - uviedol som to v úvodzovkách, tak ako teraz a teda bolo zrejmé, že sa jednalo o odľahčenie témy, žiaľ, zobrali ste to veľmi vážne...
A nepochopili ste ma (asi sa budem musieť nejako ináč vyjadrovať) ani ohľadne toho slovíčka "rozhodujúci". Prečítajte si, prosím, pozorne môj predchádzajúci príspevok. Netvrdil som, že môj hlas na MsZ bol rozhodujúci z pohľadu hlasovania. Myslel som tým, že som nepovažoval za potrebné verejne prejaviť svoj názor žiadnym iným spôsobom, ako hlasovaním na MsZ - verejné prehlásenia sú síce pekné, ale rozhodujúci je hlas poslanca pri hlasovaní.
Moji voliči ma poznajú, poznajú moju prácu v MsZ aj mimo neho a o rok rozhodnú, či mi dajú dôveru aj do ďalšieho volebného obdobia, ak sa rozhodnem znovu kandidovať za poslanca.
Prajem Vám pekný deň a ak to nie je nutné, nerozoberajme ďalej túto tému :-)

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 2.11.2009 11:50:54

re: Funy

Je dobre, ze sa snazite spolocne zamyslat, no s veci neznalym anonymom sa vo vseobecnosti zle komunikuje.. Ak mate zaujem poznat odpovede na otazky ktore Vas zaujimaju, zoberte si priklad od pana prednostu MsU Vrable pana Jamricha, alebo pana poslanca Libiaka a podpisujte sa. Otazky kladte priamo tym poslancom, ktorych odpoved Vas zaujima. Urcite Vam radi odpovedia, ked budu vediet, s kym maju tu cest a o co Vam ide..

Funy 1


 
pridané 1.11.2009 23:42:41

Pán Demeš..

Vážení diskutujúci, zvláštne vyjadrenia a poďakovania padajú na "vážené persóny" žijúce v našom meste. Pán Demeš, vyzerá to, že ste dlhé štyri roky bojovali s imaginárnym súperom..

1. Poslanci MsZ totiž nehlasovali za žiadnu výstavbu VP, ale schválili projektový zámer.
2. K samotnému aktu výstavby predchádza množstvo odborných stanovísk „iných dôležitých inštitúcií“, ktoré zásadne dávajú kladný či záporný postoj k výstavbe.
3. CE Energy sa k dnešnému dňu nevyjadrila či vôbec budú stavať VP v katastri mesta..

Preto sa mi zdá, že Vaše vyjadrenia sú prehnané. Okrem iného ma skôr zaujíma, čo tí štyria poslanci, ktorí vyhlásenie nepodpísali, nesúhlasili? Podľa čoho ste vyberali svoje ciele nátlaku? Skúsme sa spoločne zamyslieť..

Funy


 
pridané 1.11.2009 14:17:15

Peniaze či zdravie občanov

Dobrý deň.
Už v inej diskusii som sa pýtal, či má mesto vlastného odborníka na energiu alebo berie všetky projekty, čo inde nechcú.
Pri týchto typoch elektrární, môžte kľudne zabudnúť na zisk. Občan z tohto zdroja nezbohatne. Čo je však horšie a nebojím sa tvrdiť, že táto elektráreň je zdrojom mikrozvuku, ktorý je takým tichým zabijákom. O tomto je všade tak málo zmienok, že je to až čudné. Pritom v iných krajinách sa tieto tipy vrtule buď demontujú alebo nahrádzajú iním typom. Chcem ale upozorniť na to, že mikrozvuk sa šíri všetkými smermi a čo je zaujímave, že sa odráža od jednej z vrstiev nad atmosférou a pod tým istím uhlom sa vracia na zem. Bude mesto také galantné a upozorní občanov miest kam dopadne tento odraz? Nebudem nad tým rozmýšľať pretože som pripravený opustiť toto mesto hneď ako spustia túto elektráreň. A to mi nevadí atomova elektráreň.
Milý spoluobčania. Chcem Vás poprosiť aby ate venovali pozornosť tematike veterných elektrární a dopadu vplyvu na zdravie oobčanov. Mám Vás rád a fakt sa mi nechce stahovat na iné miesto, keď som sa tu narodil.
Ďakujem

miloš


 

 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka