Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Veterný park

pridané 31.8.2009 22:43:50

To Michal Demeš

Vážený pán Demeš,
Nemám problém so zverejnením celého môjho príspevku na sme.sk. Nie som si vedomý toho, žeby som znevažoval Vaše meno, alebo meno Vašej rodiny. Tak ako Vy nemáte rád demagógiu, nemám ju rád ani ja. Snažíte sa vyrážať otvorené dvere, robíte tlak na poslancov. Článok na SME bol tendenčný jednoznačne, tak, ako bol tendenčný ten, ktorý zverejnili Nitrianske noviny. V SME by mi bolo stačilo, keby pán redaktor Holúbek bol napísal, že sa Solarfestu zúčastnilo cca 60 (akože sa poznáme, tak pripustím aj 80) občanov. Z nich naozaj "drvivá väčšina" hlasovala proti VP. Ale po pravde, aký to malo význam? Veď tam boli len odporcovia VP, tak ako mohlo vyzerať hlasovanie? Načo bolo treba písať, že investor neprišiel? Veď tam nebol vítaným toto bol priestor pre petičný výbor, ktorý predložil niekoľko zásadných argumentov proti - tie sú zrejme nespochybniteľné.
Moja reakcia, ako si môžu čitatelia nižšie prečítať, bola smerovaná na p. redaktora Holúbeka, ktorý dokonca po mojom príspevku robil v článku kozmetické úpravy.
Tá poznámka v závere Vášho príspevku "dúfam, že sa ďalších neuvážených vystúpení na verejnosti zdrží", to mala byť vyhrážka? Ja na verejnosti vystupujem dostatočne slušne, nemám s tým problém. Ak ste moju reakciu na tendenčný článok vztiahli na seba, to je Váš problém.
Celý priebeh Solarfestu mal veľmi kultúrny priebeh, oceňujem, že neboli žiadne nátlakové akcie, aj keď niektoré veci boli navyše. Hysterická reakcia na môj príspevok v diskusii SME bola zbytočná, ale to sme si my dvaja snáď už vysvetlili.
Prosím pána správcu, aby zverejnil môj príspevok, občania ho posúdia. A ešte k tej anonymite. Na SME vystupujem veľa rokov ako "monzy". Moja identita je daná prihlasovacím formulárom a nie je anonymná. V prípade, že bude mať niekto pocit, že som sa zachoval tak, že na to treba reagovať v občiansko-právnom konaní, dostane sa k mojej identifikácii. Na www.vrable.sk to tak nie je. Bol som tu x-krát tvrdo a vulgárne osočený, je tu škoda vystupovať pod vlastným menom. Ja som nikdy, tak ako Vy, nežiadal zistenie tých IP, z ktorých sa na mňa kydalo. Verím, že toto postačí na vysvetlenie.
A teraz môj príspevok na SME:
"SME sa upískla
tento článok asi chceli dať budúci týždeň. Akcia, ktorú popisujú, že sa konala v minulom týždni, sa konala včera a skončila krátko po 20-tej hodine. Hlavný odporca a hovorca, pán Ing. Demeš nám tam predvádzal, aké nepravdy sa popísali v regionálnych novinách. Nuž, ani tento článok sa tomu nevyhol.
Autor, pán Holúbek, píše, že neprišiel zástupca investora - demagógia. On tam totiž nemal čo robiť. Akcia bola tzv. odborný seminár o negatívnych vplyvoch veterných elektrární. Čo by tam asi tak mal hľadať investor? Zúčastnilo sa cca 60 občanov, z toho 7 poslancov, 5 zamestnancov mestského úradu, niekoľko nedospelých detí, celá rodina p. Demeša, petičný výbor a nejakí komparzisti pozvaní z iných dedín, kde sa tiež majú stavať vrtule. Keď to reálne zrátame, tak z tých 1600, čo podpísali petíciu prišlo cca 25-30 - naozaj silný občiansky odpor :-).
Nie som zástancom veterných elektrární, ale ešte viac sa mi protiví demagógia...

monzy"

Verím, že občan posúdi, či som sa Vás a Vašej rodiny neprimerane dotkol, aj keď chybe som sa nevyhol. Naozaj tam nebola celá Vaša rodina, len jej časť, za túto nepresnosť sa ospravedlňujem.

Marian Libiak, poslanec


 
pridané 31.8.2009 15:50:49

Pán Demeš,

opäť príspevok mimo témy. Toto je fórum na tému veterného parku vo Vrábľoch. nie na tému (nebodaj) osobných útokov, či priestor prejednávanie podobných tém z iných diskusných fór. Mimochodom, ani tie fóra (pokiaľ si dobre pamätám ich kódex) nemajú radi siahodlhé http odkazy. Neskúšal som to, ale predpokladám, že ak dáte http odkaz do príspevku, zobrazí sa ako normálny text (pokiaľ ho automat nezmaže ako spam), ktorý vie dnes už aj malé dieťa okopírovať a nahodiť ako linku do hlavného okna. Ale, nič to nemení na veci, že to bude zas len diskusia o nejakej diskusii uverejnenej inde - bez významu a vzťahu k veternému parku vo Vrábľoch. Chápal som podobnú výhradu petra m., ktorý ale uverejňoval linky na články, ktoré sa aspoň vzťahovali k téme veterných parkov (čím podľa neho - čo som uznal - posúvali aj debatu o "našom" veternom parku). Posledné príspevky ale skôr pokladám za osobné. A v podobnom kontexte vidím aj prípadný vami spomínaný link ...

správca


 
pridané 31.8.2009 08:49:41

...vysvetľovanie si príspevkov z iných diskusných fór...

Spravca, aby bolo mozne vysvetlit veci, je treba umoznit na tomto fore umiestnit link na clanok v SME, kde sa pan poslanec M. L. v diskusii v clanku o VP Vrable vyjadruje nevhodnym sposobom o mojej osobe a rodine. Chcel som na to poukazat, nech o tom vedia aj dalsi ucastnici Solarfestu a zaujemcovia o problematiku veterneho parku. Osobne som si veci s panom poslancom uz vydiskutoval. Verim, ze sa dalsich neuvazenych vystupeni na verejnosti zdrzi.

Nerozumiem, preco neodstranite technicku zavadu na tomto fore, ktora neumoznuje dat odkaz na zdroj informacii, na ktory som sa odvolaval.

Michal Demes


 
pridané 28.8.2009 16:47:36

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 1

Juro Andrla,Kostolná ulica


 
pridané 28.8.2009 16:38:57

****** ******

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 2 (priatelia, prosím, toto nie je náhrada za e-mail, ani priestor na - predpokladám - vysvetľovanie si príspevkov z iných diskusných fór bez širšieho kontextu. Podobné záležitosti budete musieť riešiť osobne, nie prostredníctvom tohto média ... správca)


 
pridané 28.8.2009 07:04:30

Veterne elektrarne su v rukach poslancov MsZ Vrable.

Na Solarfeste boli prednesene viacere zaujimave prispevky. Klucovym bolo stanovisko obcanov mesta Vrable, z ktorych sa ani jeden nepostavil a nepredniesol fakty, preco je pre mesto potrebne stavat Veterne elektrarne. Drviva vacsina pritomnych obcanov bola proti takemuto zameru. Rovnako sa vyslovili aj piati poslanci, ktory svoje stanovisko uz zaujali verejne. Ostatni svoje stanovisko aj s blizsim uvedenim dovodov zaujmu neskor.

Ministerstvo podohospodarstva ma v tejto veci jasno, co dolozili prizvani odbornici vo svojej prezentacii zakona na ochranu pody. Na podach najvyssej bonity nie je mozne veterny park stavat.

Viac informacii o priebehu a zaveroch Solarfestu 2009 prinesu obcanom mesta noviny Nase Vrable.

Michal Demes


 
pridané 27.8.2009 12:03:14

re: Poslanec

Vazeny pan poslanec,

POzvany boli vsetci poslanci prostrednictvom pana poslanca Libiaka.
Dva oznamy sme zabezpecili cez noviny nase Vrable.
Niekolko krat sme pozyvali prostrednctvom rozhlasu.
Pan Cokyna zverejnil oznam na hlavnej strake mesta Vrable.
To by snad mohlo stacit...

Styria pani poslanci sa uz zaregistrovali na webovej stranke Solarfestu. Pan poslanec Sadovsky a pani poslankyna Patakyova sa ospravedlnili a poziadali o blizsie informacie, ktore sme im poskytli.


Ak uverejnite svoje meno a telefon a pozveme Vas aj osobitne. Kto ma zaujem moze prist a bude vitany. Kto nema zaujem, moze sa dalej hrat na neinformovaneho a zaneprazdneneho a ostat doma...

S uctou
 

Michal Demes


 
pridané 27.8.2009 10:42:05

To Michal Demes

Vážený pán Demeš,

dňa 19.8.2009 08:45:41 ste vo svojej odpovedi "Zvedavému" písali, že na odbornú diskusiu o VP, ktorá sa koná v rámci Solarfestu, sú pozvaní poslanci aj vedene mesta.
Je pár hodín do zahájenia seminára a ešte som pozvánku nedostal, ako ani niektorí moji ďalší kolegovia - poslanci. Tak ako je to s tým pozvaním? Alebo neboli pozvaní všetci?

Poslanec


 
pridané 26.8.2009 14:30:37

pista z hormeho konca

ano v leviciach to islo . lebo chceli to .. unas len urcity ludia hladaju sebazabezpecenie ,, je to cele otom , VE vrable.. obec Tajna je proti , lebo nebude mat niz z VE vrable,, ani cent ...:)) keby nieco mali kyvali by hlavami inym smerom .. a takmer kazdy kdo je proti a za sa tymto riadi.
je smutne ze sa spojila plavaren s Veternikmi.. a niekdo sa chcel tym zviditelnit. mne to pripada ako keby si nas chcela CE energy kupit napr. aj plavarnou..

Lubo


 
pridané 26.8.2009 08:16:24

Otázka pred Solarfestom

Mochovce vyplacaju rocne vacsi prispevok ako slubuju vrtule. Tak patrajte kam miznu tieto peniaze. Ak si vie mesto pozicat 20 milionov na archiv vin, ktory vacsina obyvatelov mesta nikdy nevyuzije a nepotrebuje, moze si mesto pozicat aj na plaveren a prevadzku hradit rovnako ako to vyratali vrtulovi experti. Predpokladam tiez, ze po dostavbe mochoviec budeme dostavat viac. Levicku plavaren stavali tiez z prostriedkov mochoviec.

pista z hormeho konca


 
pridané 25.8.2009 15:17:46

to: váhavý občan

Myslíte si, že je tá plaváreň taká nutná, keď v každom dvore už majú bazén??
A z panelákov obyvatelia radi vypadnú na kúpalisko...
To nie je len postaviť plaváreň, ale ju aj udržiavať po celý rok. Viete aké sú to neskutočné náklady?
Stoja tie vrtule za to???????

Katka


 
pridané 25.8.2009 12:39:40

váhavý občan

VE Vrable bude mat vplyv na vacsinu ludi zijucich vo vrabloch. pocitia to vsetci. este ste nezazili zivot vblizkosti vrtul. stale si to nevieme predstavit, potom bude uz neskoro nariekat , ked to bude stat. samozrejme maju svoju pravdu vsetci. kazdemu ide onieco.
plavaren sa da postavit aj bez Veternej elektrarne. a lahko.. len treba to chciet,,,
a nik nepochybuje ze plavanie je zdravy sport , hodila by sa tu plavaren hlavne na regeneraciu celeho tela a mysle po zdrvujucom pracovnom dni v nasom nadhernom pracovnom parku. dufam ze ked budeme kopirovat vrtule ze to dopadne lepsie.. nie za kazdu cenu.

imi


 
pridané 25.8.2009 12:22:19

Odpoveď

Negatívne vplyvy VP pre občanov mesta sú nespochybniteľné. Občanom a ani mestu neprinesie výstavba a prevádzka VP nič, s veľkým N. Úžitok z VP Vráble bude mať investor. Nik iný. Vďaka dotovaniu el.energie získanej z vetra sa pekne nabalí.
Primátor mesta sľuboval občanom výstavbu kúpaliska. Výstavba kúpaliska je dlhodobým zámerom mesta a prianím jeho občanov. Narozdiel od plavárne, o ktorej sa predtým nehovorilo.
Problém je v tom, koľko ľudí by tú plaváreň využívalo a či pochybný investor, ktorý zavádza a klame verejnosť, sľub dodrží.
Ak chceme plaváreň, dá sa to aj bez VP, či nie? Veď je nezmysel tvrdiť, že potrebujeme VP. A keď sa niekto spýta, prečo? Odpovieme : lebo chceme plaváreň. Nech sa nad tým zamyslí každý sám a nepočúva propagandu veterníkov a ich posluhovačov.
A na záver ešte jedna. To je veľký omyl, že mesto zo svojich zdrojov plaváreň nepostaví. Mesto Vráble má na svoj počet obyvateľov dostatočné príjmy do rozpočtu a ak konečne začne šetriť tam kde treba - na mestskom úrade, tak peniaze by boli. Koniec koncov, primátor nám kúpalisko sľúbil, tak nech to splní. Pokiaľ viem, VP nesľuboval a ani nik z mesta nevyjadril túžbu stavať VP.

Peter


 
pridané 25.8.2009 11:32:42

Re: Vahavy obcan

Toto je forum o veternom parku a nie o plavarni. Ak Vam zalezi na plavarni, tak co tak predat archiv vin a zopar dalsich menej zdravotne prospesnych investicii a zacat rokovat o doplneni financnych zdrojov zo stavitelmi Atomovej elektrarne Mochovce. Tam je omnoho vasci priestor na financovanie, ako ma CE Energy s.r.o. - zmluvny partner pana primatora, ktory tiez tuto teoreticku uvahu zverejnil. Na Solarfeste vsak plavaren riesit nebudeme, naokolko tuto temu, ci Archiv vin a zdravotne ucinky dobreho vinka, nemienime ucelovo spajat s veternymi elektrarnami.

Michal Demes


 
pridané 25.8.2009 11:12:30

Otázka pred Solarfestom

"Ocenil by som, keby moja otázka nespustila hysterické reakcie, ale slušné pre alebo proti."

Zial, inu reakciu ani nemoze spustit. Spajate dve rozlicne veci. Uz to tu bolo velakrat spominane, je to citove vydieranie zo strany investora, nic viac. Mat plavaren v meste je fajn, ale za cenu postavenia VP ??? To sa mi zda zvratene... som proti takemu rieseniu.

L


 
pridané 25.8.2009 10:42:33

Otázka pred Solarfestom

Veľa sa tu popísalo o vplyvoch VP na zdravie ľudí, na flóru a faunu, na vzhľad krajiny a pod.
Mňa by zaujímalo, čo by bolo lepšie - postaviť VP s tým, že investor postaví pre mesto krytú plaváreň, alebo nepostaviť nič?
Nie na každého bude mať VP tie vplyvy, ktoré popisujú odporcovia, no blahodárne účinky plavárne môžu využívať všetci - škôlky, školy, jednotlivci vo všetkých vekových skupinách, zamestnanci firiem, športovci... Lekári hovoria, že plávanie je najzdravší šport a zapája do aktivity najviac svalov, je dobré na relax, regeneráciu, rehabilitáciu.
Mesto zrejme nikdy z vlastných zdrojov plaváreň nepostaví, myslieť si, žeby to urobili podniky so sídlom v meste je naivné.
Čo tak dať na misky váh pozitíva a negatíva VP a plavárne?
Ocenil by som, keby moja otázka nespustila hysterické reakcie, ale slušné pre alebo proti.

váhavý občan


 
pridané 23.8.2009 18:22:51

Upresnenie

S pani poslankynou MsZ MUDr. Lubicou Patakyovou sme sa osobne a v priatelskom duchu stretli a vysvetlili si svoje pohlady na problem VP Vrable, nakolko sa Solarfestu nebude moct zucastnit.

Vysoko si jej zodpovedny pristup a zaujem o danu problematiku vazim. Verim, ze aj ostatni poslanci MsZ vyuziju moznost osobneho oboznamenia sa s novymi skutocnostami, ktore budu na Solarfeste odprezentovane.

Michal Demes


 
pridané 22.8.2009 12:15:36

Re: MUDr.Ľubica Patakyová-poslankyňa MsZ

"Vysvetľujte,uvádzajte argumenty a dôkazy o škodlivosti VE a presviedčajte občanov, poslancov i úradníkov.Aby to konečné rozhodnutie bolo správne a hlavne v prospech občanov nášho mesta."

Urobime tak, ako spravne uvadzas. Bude to uz niekolky raz na Solarfeste, ktoreho si sa napriek tomu ze prebieha v nasom meste uz viacero rokov nazucastnila. Spoluobcania sa budu moct osobne presvedcit kto hovori pradu a kto klame, polozit otazky a dostat na ne kvalifikovanu odpoved. Verim, ze prides aj spolu s dalsimi poslancami MsZ a zaujmete k otazkam kvalifikovane stanovisko. Nikoho namame zaujem osocovat ani urazat. Trestno-pravnu zodpovednost moze vyvodit kazdy clovek, ktory sa citi byt nepravom osocovany a urazany ci komu sa planovanou vystavbou VP Vrable ublizuje. Tiez tak urobim, ak to bude potrebne. Osobne mi ide o dodrziavanie zakona, slusnosti a obhajobu pravdy. Nenecham sa klamat a zavadzat ziadnym clovekom, bez ohladu na to aku funkciu v sprave mesta ci statu zastava.

Ospravedlnujem sa za pouzitie Tvojeho rodneho mena, ktore mam v suvistlosti s Tvojou osobou zafixovane v podvedomi. Nebol v tom z mojej strany ziaden zamer.

Michal Demes


 
pridané 21.8.2009 21:23:01

To:Michal Demeš

Michal,to že sme na zasadnnutí MsZ schválili zámer na výstavbu VP vo Vrábľoch ešte vrtule nepostavilo.Celá vaša diskusia o veternom parku na tomto fóre sa podľa mňa vyvíja nesprávnym smerom.Chvíľami nadobúdam až pocit,že vám ide o to , aby ste očiernili primátora, poslancov, úradníkov MsÚ a zainteresovaných inštitúcií v očiach občanov."Nekvalifikované rozhodnutia úradníkov ovplyvnených
peniazmi investora"-to sú obvinenia z úplatkárstva a korupcie a tu nemajú miesto.Ak je to pravda a máš o tom vedomosti, musíš konať na úrovni orgánov činných v trestnom konaní. V opačnom prípade ide o nepodložené osočovanie a urážanie nevinnýchľudí. Vysvetľujte,uvádzajte argumenty a dôkazy o škodlivosti VE a presviedčajte občanov, poslancov i úradníkov.Aby to konečné rozhodnutie bolo správne a hlavne v prospech občanov nášho mesta. Ver,že mi nie je ľahostajný názor 1600ľudí,ktorí podpísali petíciu a zaujíma ma i názor ľudí,ktorí to nepodpísali. Ubezpečujem ťa,že som nezabudla ani nato, že ako poslanec zastupujem občanov- voličov. Len ako poznámku ešte dodám, že sa volám Patakyová(zaslobodna Lužicová),aby tí, ktorí ma nepoznajú tak dobre ako Ty, neboli zmätení. Možno si sa pomýlil preto,že si sa na mňa ako na poslanca za celých 7 rokov neobrátil ešte ani raz so žiadnym iným problémom.

MUDr.Ľubica Patakyová-poslankyňa MsZ


 
pridané 21.8.2009 15:01:51

Veterné elektrárne sú nepotrebné, tvrdí rezort hospodárstva

teraz.sme.sk
http://tinyurl.com/mekuhc

(MH) stále považuje výstavbu veterných elektrární na Slovensku za rizikovú a nepotrebnú. ... (MH) nevydal žiadnemu investorovi, ktorý by chcel postaviť veternú elektráreň na Slovensku, osvedčenie o súlade investičného zámeru s dlhodobou koncepciou energetickej politiky.... bez tohto osvedčenia nemôže investor začať s výstavbou energetického zdroja.

...výstavba veterných či slnečných elektrární na Slovensku môže ohroziť prevádzkovú bezpečnosť a spoľahlivosť prenosovej elektrizačnej prenosovej sústavy a môže "naštartovať neudržateľný, vopred neodhadnuteľný tlak na nárast koncových cien elektriny pre koncových spotrebiteľov na území SR, prípadne neriešiteľný tlak na štátny rozpočet...
 

peter m.


 
pridané 21.8.2009 13:08:03

Pán Demeš,

až teraz som sa dostal k diskusným fóram a okamžite som uvoľnil všetky čakajúce príspevky. Ďakujem za trpezlivosť a pochopenie

správca


 
pridané 20.8.2009 21:48:02

spravca

Pisal som odpoved panovi Zvedavemu, pozyval na Solarfest i s uvedenim internetovej adresy podujatia, no oznamy sa na fore nezobrazuju. Mozete prosim vysvetlit mne i citatelom fora Veterneho parku preco?

Michal Demes


 
pridané 19.8.2009 13:09:11

Re: Zvedavý

Vazeny pan Zvedavy,

Stretnutie na temu VP Vrable bude na buduci strvtok o 17 00 hod na MsU Vrable. Pozvani su okrem obyvatelov mesta aj poslancoi MsZ a vedenie mesta Vrable. Viac info najdete na www.solarfest.net kde sa mozete aj zaregistrovat.

Michal Demes


 
pridané 19.8.2009 08:45:41

Pán Demeš,

slušne som sa pýtal, kedy bude stretnutie občanov s primátorom, na ktorom bude odpovedať na otázky týkajúce sa VP. Naznačili ste, že také niečo bude. Pýtam sa, kedy?

Zvedavý


 
pridané 14.8.2009 15:14:18

Re: Obchod so zivotnym prostredim pokracuje...

A kedy bude take stretnutie s obcanmi, kde by mal primator odpovedat na otazky o VP?

Zvedavy


 
pridané 14.8.2009 11:32:33

Obchod zo zivotnym prostredim pokracuje!

26. 06. 2009 kupila rakuska splocnost firmu CE Energy s.r.o. ktora mala povodne stavat VP Vrable. Takze dalej bude pan primator rokovat o peniazoch pre zainteresovanych s novou firmou? Zmluvu ktoru podpisal mu to umoznuje...
Verime ze na na stretnuti s obcanmi nam zodpovie aj na tuto otazku.

Michal Demes


 
pridané 13.8.2009 07:37:00

VE

Nechápem prečo sa tak nasilu tlačia sem VE ,veď prínos z výroby el.energie je stratový,je to jej nespolahlivý zdroj.
Dizajn krajny bude hrozný ,a určite to zdraviu veľmi neprospieva.
Mesto za to pokiaľ verejnosť bola/?/ informovaná nemá zmluvne podpísanú žiadnu kompenzáciu/len akési JPP nezaručené prísluby -kúpalisko,kulúrák a pod. ??

Vráblan


 
pridané 12.8.2009 08:29:31

re: Opatrný

Vplyv elektrarni na zdravie ludi na verejnom zasadani obcanov prislubila nastudovat a zaujat k nemu stanovisko pani poslankyna MUDr. Luzicova. Verim, ze tak urobi. Budu prednesene viacere stanoviska zahranicnych lekarov, ktori s tymto problemom maju prakticke skusenosti, ako aj zavery novej publikacie z Ameriky.

Michal Demes


 
pridané 11.8.2009 18:21:42

Veterná energia je slepá ulička

...
vedoucí člen Evropské organizace pro jaderný výzkum profesor Jack Steinberger: "Nynější politické elity v Evropě zcela chybně spoléhají na větrnou energii jakožto náhradu fosilních paliv. Jde o zcela iluzorní technologii. Vítr je slepá ulička, jež neekonomicky mrhá současnými vzácnými zdroji,“ dodal německo-americký profesor fyziky, držitel Nobelovy ceny.
....

peter m.


 
pridané 11.8.2009 18:18:58

RE: Zaujíma ma

Pre začiatok si pozrite napríklad www.stop-vetrnikum.webz.cz , je tam odkaz na zdravie, alebo na www.epaw.org sú rozhovory s ľuďmi žijúcimi pod vrtuľami. Nájdete tam aj zopár nových haváríí VE, pri ktorých sa stovky litrov mazacích olejov dostali buď do pôdy, alebo "ekologicky" zhoreli a zamorili ovzdušie v okolí. Zdravie ohrozujú VE aj odhadzovaním ľadu na veľké vzdialenosti. Stroboskopický efekt tiež nieje nič príjemné ani pre zvieratá, tak prečo by to malo blikať na Vráble? O hluku sa píše na uvedených stránkach tiež dosť. ...

peter m.


 
pridané 10.8.2009 21:12:22

Zaujíma ma

vplyv veterníkov na zdravie ľudí. Bude na Solarfeste aj o tom niekto hovoriť?

Opatrný


 
pridané 5.8.2009 09:29:06

nové pravidlá

už som vám odpovedal v sekcii "všeobecne", len tú informáciu dopĺňam o to, že som technickému prevádzkovateľovi stránky položil aj otázku na používanie odkazov ...

správca


 
pridané 4.8.2009 22:39:31

nové pravidlá?

Prečo je príspevok, ktorý obsahuje slovo h t t p : / / označený ako nevhodný, odporujúci dobrým mravom? V pravidlách to nieje.

peter m.


 
pridané 4.8.2009 22:36:34

dotácie do rakúskej propagandy

Už aj rakúska vláda priznala že dotuje rôzne "eko" združenia, ktoré tu robia protiatómovú a veternú propagandu. Združenie Calla napríklad šírilo známu "odbornú" brožúrku mýty a fakty o VE, z ktorej časti boli použité aj do zámeru pre VE Vráble.

Na výlete za vrtulami do rakúska nám tvrdili že dotácie nedostávajú. Aj v tomto bode nás oklamali, tak ako nás oklamali že spustením vrtúl nahradili atomovú elektráreň, pritom dodnes beží tepelná elektráreň postavená 2km od tej zatvorenej atomky. Okrem toho Rakúsko dováža už desatinu energie aj z českej atomky proti ktorej toľko protestujú...

celý článok na
tiny.cc/a0icl

peter m.


 
pridané 3.8.2009 21:45:38

Archivácia

Príspevky z mája nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 3.8.2009 08:13:37

To: franik

VP ? Pre koho a načo?

XL


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka