Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Veterný park

pridané 28.4.2009 12:40:43

Krajina je viac nez peniaze

Krajina je viac nez peniaze, rozhodol sud v spore o vetrniky. Viac na:
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=635903


 
pridané 21.4.2009 17:48:07

Chvála bohu

Ak budú v "Tesároch"je to vec tamojších občanov.
Od nás je to dostatočne vzdialené.


 
pridané 15.4.2009 14:22:42

to:Janka

No ved prave o toto slo. Takze zbytocne sa tu bude niekto rozculovat na VE tie tu aj tak budu akurat budu z inej strany mesta a Vrable s toho budu mat velke H.

hatatitla


 
pridané 14.4.2009 14:38:21

pv

prosím, ako konkrétne prispievateľ "janka" porušil pravidlo č. 3? ja som totiž spomínané "invektívy jednotlivcov" nepochopil ako narážku na diskusné príspevky (lebo, keby šlo o invektívy, musel by som ich v zmysle citovaného pravidla všetky zrušiť ...), ale ako skôr označenie "prezentácie názorov niektorých odporcov ve vráble" vo všeobecnosti ... ak som pochopil zle, ospravedľňujem sa. možno je to tak preto, že ja osobne vaše názory prezentované vo forme (uvoľnených) diskusných príspevkov (neporušujúcich pravidlá) za invektívy nepovažujem, takže mienené podľa mňa bolo niečo iné ...

správca


 
pridané 14.4.2009 11:18:42

Veterne elektrarne - Janka

Janka ste advokatom mesta? Porusujete pravidlo c. 3. - komentujete prispevky predchadzajucich... Na taktiku "mrtveho chrobaka" su invektivy vynutenym, no ucinnym preventivnym nastrojom proti dalsim nespravnym rozhodnutiam skodiacim prirode a obyvatelom mesta Vrable. Ak ste z Vrabel, tak tato ochrana v konecnom dosledku ochrani aj vas pred dalsimi nespravnymi rozhodnutiami, aj ked si ju samozrejme neziadate:-)

PV


 
pridané 12.4.2009 21:27:20

Veterné elektrárne

PV a Hatatiltla Vinetou.Mesto postupuje správne v zmysle právnej legislatívy.Každý chce podnikať ,ale povedať nie,na to je potrebné uviesť aj odborné argumenty.Myslím si,že VE pri Vrábloch nebude,ale bude na dohľad a bez invektív jednotlivcov a na základe odborného stanoviska kompetentných.

Janka


 
pridané 9.4.2009 12:26:33

hatatitla

Odkleplo si to len miestne zastupiteľstvo. Žiadny veterný park nedostal súhlas elektrizačnej sústavy. Investori teraz bedákajú kôli obrovským čiastkam ktoré preiinvestovali do meraní, štúdíí, výletov, reklamy, sponzorských darov, "nezávislých veterných konferencíí"...
Cez príspevky do občianskych združení tlačia na zmenu legislatívy. Zdalo sa im málo čo stanovil regulačný úrad a zákon o OZE. Chcú 20 ročné garancie, ešte vyššie výkupné ceny, garantovaný odber a žiadnu zodpovednosť, len zisk.

peter m.


 
pridané 9.4.2009 09:02:36

to: hatatitla

Mylite sa. Veterne elektrarne sa v danej lokalite stavat nebudu. Porusil by sa tym totiz zakon a ti ludia, ktori sa pod jeho porusenie podpisu budu v pripade nutnosti obvineny a sudne stihani. Momentalne uz neuspesne 9 mesiacov hladaju klucky, ako zakon obist, no zatial ich nenasli...

PV


 
pridané 9.4.2009 03:13:57

to:peter.m.

Nie som zastancom ani odporcom VE ale ako vidite na priklade ktory ste uviedli VE sa stavat budu. Otazka je teraz postavena tak, ci z toho budu mat nieco aj obcania Vrabel. Bojovat proti nema zmysel lebo ked nebudu vo Vrabloch tak budu o par km. dalej a nebudeme mat nic a VE tu budu tak isto...

hatatitla


 
pridané 8.4.2009 17:57:56

re: Občan

"Pokiaľ viem, občania mesta získajú od investora krytú plaváreň a náklady na jej prevádzku sa budú hradiť z ročných poplatkov investora mestu. O tom, že by jednotlivci niečo mali dostať neviem nič a asi nie som jediný. Nepíšte tu takéto informácie, pokiaľ nie sú overené... "

Sam pisete neoverene informacie! Nepotrebujeme ziadne "sponzorske milodary" ale neposkode a zdrave zivotne prostredie. Investor ucelovo klame, dava populisticke sluby s nadejou, ze mu na to to niekto skoci. Ked, tak iba tak taki ludia, ktori sa nechaju kupit a nehaja zaujmy svojich spoluobcanov, ale zisky investora. Tie v konecnom dosleku zaplatia iba ludia z vlastnych dani...


 

Obcan mesta Vrable


 
pridané 8.4.2009 15:07:00

Občan

Aký globány problém dokážu vyriešiť práve občania nášho mesta a kto konkrétne ich do toho tlačí?

Informácie o tom že nejaké vrtule zachránia svet pred globálnym oteplovaním šíri investor cez svoje združenia, svojich ekológov, svoje posudzovacie firmy a cez platené reklamné články do médíí alebo dokonca do TA3 a TV centrál. Ale ide len o mýtus a demagógiu.

Viete napríklad že vplyv človeka na globálne otepľovanie ani zďaleka nieje tak veľký ako to šíria práve výrobcovia "zelenej" energie?

Celý ten boom je založený na jednom chybnom grafe, ale biznis sa už rozbehol a každý kto to spochybní je označený za blázna. Viď Klaus, alebo toto video:
http://tinyurl.com/cwkd4o (titulky sa zapínajú vpravo dole na tom trojuholníku)


Ak sa niekto chce kochať vrtulami a fotovoltaickými elektrárňami, tak už aj Tesárske Mlyňany to odklepli. Určite globálne zachránia aj Vráble.

peter m.


 
pridané 8.4.2009 15:04:02

To :občan

Jednotlivci to sú = investori ,prenajímatelia/predajcovia pôdy,a ostatní realizátori a spolupracovníci projektu
Občania - = 9500 obyvateľov nášho mestečka


Žiadne konkrétne rokovanie ohľadom náhrady Mestu ešte neprebehlo a už hájite farby CE ,alebo nie?


 
pridané 8.4.2009 14:48:01

To :občan

Nikde nie je zazmluvnené ,že čo poskytne CE za zohavenie nášho okolia.
Aj poľovníkom a farmárom sľubovali zalesnenie a vetrolami okolo pľ.ciest, na "papier" nedali nič konkrétne ,že až po uvedení do prevádzky sa možno niečo urobí.


 
pridané 8.4.2009 14:16:21

To peter m.

Sedenie v reštaurácii v Prellenkirchene asi nebolo tým oficiálnym a jediným miestom, kde sa prejednával VP a jeho dôsledky, ako aj participácia investora na ďalšom rozvoji mesta.
Plaváreň bola predjednaná, a bude prejednaná aj verejne, keď na to bude vhodný čas. Neponáhľajte sa a nestresujte.
Je zaujímavé, že keď začala téma VP, písalo sa tu o veternej elektrine to najhoršie, poukazovalo sa skôr na výhody solárnej a vodnej energie.
Keď sa tu objavil nápad na využitie solárnej energie, zmietli ste ho tiež s argumentom, že my tu máme Mochovce.
Pri riešení emisií a ich dopadov na ŽP nejde o Vráble a Mochovce. Ide o problém globálny, tak sa tu nehrajme na vlastnom piesočku a netvárme sa, že sa nás za hranicou mesta nič netýka...

Občan


 
pridané 8.4.2009 11:56:37

Občan

Na reklamnom výlete v Prellenkirchene, kde nám ukazovali 80metrový stožiar namiesto 120 metrového, kde strojovňa používala úplne iný a bezprevodovkový (teda tichší) systém a kde sa vrtuľa točila naprázdno, aby sme si náhodou nevšimli nejaký hluk, nám priamo rakúsky šéf sľuboval možnosť spolufinancovať projekt občanmi cez akcie. Ale detaily sme sa už nedozvedeli, pretože šéf sa po svojom príhovore radšej rýchlo vytratil, vraj mu ide lietadlo. O plavárni reč nebola. Nieje to zahrnuté ani do zámeru, ani do projektu, ktorý sa verejne pripomienkoval.

peter m.


 
pridané 7.4.2009 15:59:30

taktika investora

Investor natahuje cas a vedeniu mesta to zjavne vyhovuje. Problemy s vystavbou skusaju nechat "zaspat". Dohodu, ktoru im podpisal primator mesta Vrable maju v rukach, a klamstva co ucelovo narobili s prieskumom verejnej mienky nazvali "omylom". Omylom vsak je ich snaha nechat veci "zaspat" aj s podporou miestnych a bratislavskych uradnikov. Konat zacneme az po doruceni stanoviska z MZP SR - a ich taktika natahovania casu je zbytocna...

PV


 
pridané 6.4.2009 10:57:02

To veterníky

Pokiaľ viem, občania mesta získajú od investora krytú plaváreň a náklady na jej prevádzku sa budú hradiť z ročných poplatkov investora mestu. O tom, že by jednotlivci niečo mali dostať neviem nič a asi nie som jediný. Nepíšte tu takéto informácie, pokiaľ nie sú overené...

Občan


 
pridané 5.4.2009 12:21:15

VE

zopakovaný príspevok - zmazané. správca


 
pridané 5.4.2009 12:17:45

veterníky

Mám obavu ,že sa zobudíme až po nainštalovaní VE ,a nič za to Mesto - občania nezískajú ,len jednotlivci ...


 

 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka