Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Veterný park

pridané: 30.11.2007 (22:11:45)

Re: Nulový variant
Ťažká otázka?

Marian Libiak

pridané: 30.11.2007 (09:14:35)

Nulový variant
Ja tomu asi nerozumiem. Investor predsa nemôže predkladať nulový variant. Nulový variant znamená, že nedochádza k žiadnej zmene, nič sa nestavia. Ak by predkladal nulový variant, nie je investor.
V texte zámeru je spomenutý nulový variant a potom 3 varianty investičného zámeru.
Je na dotknutých a schvaľujúcich orgánoch, či odsúhlasia investičný zámer vo variante 1-3 alebo odporučia nulový variant.
Alebo tomu nerozumiem? Chýba mi logika predkladania nulového variantu od investora.
Ďakujem za vysvetlenie, ak sa nájde niekto, kto tomu rozumie lepšie.

Marian Libiak

pridané: 29.11.2007 (23:57:36)

to peter m.
peter m. napisal: "Problém je že investor nepredložil nulový variant a tak všetky dotknuté orgány volili automaticky najmenšie zlo, čiže minimálny počet vrtúľ." Problem je v tom, ze si si to nepracital a preto nevies, ze sa dotknute organy vyjadrovali nie len k variantom 1 a 2 ale aj k nulovemu. citaj citaj citaj pa pa

martin m.

pridané: 28.11.2007 (16:25:48)

archivácia
príspevky zo septembra nájdete odteraz v archíve

správca

pridané: 28.11.2007 (15:11:34)

tono + maroš
čo je zlé na tom, keď uvedieš telefónne číslo (tč)? či to, že si ho zabudol uviesť?

juro čokyna

pridané: 28.11.2007 (14:30:38)

To :Marián Libiak poslanec
Ja sa tiež Ti ospravedlňujem za : poslanec t.č.
P.S.
A tiež isto vieš ,že nám /poľovníkom/ okrem Mesta nik nepomohol.
Som rád ,že sme si to nedorozumenie vyjasnili.

Jung

pridané: 28.11.2007 (10:31:14)

To článok uverejnený v "Poľovníctve a rybárstve"
Tak aj ja som niečo prehliadol, za čo sa dodatočne ospravedlňujem. Časopis "Poľovníctvo a rybárstvo" samozrejme nie je bulvár. Nejako som sa zahľadel na tú adresu, ktorá sa u mňa spája s "Plus 7 dní a "Plus 1 deň".
Ten časopis som kedysi čítal aj ja, no zaujímalo ma skôr rybárstvo.
Takže ešte raz, sorry.

Marian Libiak

pridané: 28.11.2007 (10:05:58)

To Lubo
A viem ja? Niekto to takto stanovil, ja nad tým nebudem dumať, prečo je to tak. Ten, kto stanovil "Povoľujúce a Dotknuté orgány" mal na to asi nejaký dôvod.
Mňa zaujímajú Vráble, som poslanec vo Vrábľoch a zastupujem záujmy občanov tohto mesta, aj keď mnohí to ešte v tomto momente spochybňujú. Bič však plieska na konci.

Marian Libiak

pridané: 28.11.2007 (09:49:29)

to.pLibiak
Preco sa ich 'netýka sa ich povoľovacia právomoc'?

Lubo

pridané: 28.11.2007 (09:32:23)

To Lubo
obec Tajná sa v texte zámeru spomína ako dotknutá obec. Ja som napriek tomu kopíroval správne, presvedčte sa, prosím. C texte zámeru je na str. 21 bod 2.11 Dotknutá obec - Vráble, Telince. V bode 2.12 Dotknutý samosprávny kraj - Nitriansky SK. Na strane 22 v bode 2.13 Dotknuté orgány (tak ako som ich uviedol v predchádzajúcom príspevku), v bode 2.14 Povoľujúci orgán - Mestský úrad Vráble, Obecný úrad Telince.
Obyvatelia ďalších dotknutých obcí (Tajná a Čifáre) sa spomínajú len v texte zámeru a v posudkoch, ale netýka sa ich povoľovacia právomoc a ani nie sú zahrnutí medzi orgánmi dotknutými v citovanom bode 2.13.
Ich prípadná petícia prakticky nemá žiadny vplyv na rozhodovanie povoľujúcich orgánov. Myslím, že teraz si už budeme rozumieť :-)

Marian Libiak

pridané: 28.11.2007 (09:04:54)

to.pLibiak
Veterný park Vráble
Zákon: 24/2006 Z.z. časť EIA
Činnosť: 2.3 Zariadenia na využívanie vetra na výrobu energie (veterné elektrárne)

Účel akcie: Výroba elektrickej energie vo veterných elektrárňach a jej dodávka do energetickej prenosovej sústavy SR.
Miesto realizácie: Tajná, Telince, Vráble, Čifáre (okres: Nitra)
Príslušný orgán: Ministerstvo životného prostredia SR
Navrhovateľ: CE Energy, s.r.o., Mikulášska 5, 811 01 Bratislava
P.Libiak, ked spominate uz tak vsetko.. to len malickost.., za mna nemusite pracovat, asi ste zle kopirovali.. A ked budete sa pytat a hladat info.. na instituciach ako ste spominali,, skuste aj okolite obce.. inak nic vzlom takto narano... mozno neskor :)))

Lubo

pridané: 28.11.2007 (08:53:10)

"pridané: 27.10.2007 (18:59:04)

...Tak tu sú odpovede: Dotknutými orgánmi resp. organizáciami sú samozrejme aj obce Tajná a Čifáre, čo automaticky v odpovedi myslel aj primátor, pretože susediacu samosprávu považoval za samozrejmosť...

Ing. Ján Jamrich, prednosta MsÚ"

pridané: 28.11.2007 (08:21:36)

To Lubo
našu komunikáciu považujem za korektnú. ale nechcite odo mňa, aby som pracoval za vás. Ak sa chcete niečo dozvedieť, urobte niečo preto. Ako som napísal Lietimu, je to na stránke tejto diskusie zavesený dokument, ktorý popisuje celý investičný zámer VE vo Vrábľoch. Odtiaľ som nakopíroval zoznam dotknutých organizácií a schvaľovacích orgánov.
Otvorte si ten dokument presvedčte sa, či tam Tajná je alebo nie je. Tam máte aj mapky, ktoré spomínal peter m.

Marian Libiak

pridané: 28.11.2007 (07:28:33)

p.Libiak
Este v oficialnych vyjadreniach som cital ze dotknutou obcou je aj TAJNA! co je natom pravdy? ak nieco je natom pravdy, viete ake ma stanovisko voci VE? ci obec tajna uz nema 'oficialne vyjadrenia'. Iba Telince a Vrable? atd... Ked ju nespominate, alebo .. zije tam tak malo ludi ze je to asi zanedbatelne?.. co viem zije tam asi 300 ludi.. Tak teraz neviem ci nemate uplne informacie, alebo ja ...

Lubo

pridané: 28.11.2007 (07:04:15)

Lieti
Ministerstvo životného prostredia SR, Krajský úrad Nitra, Krajský pamiatkový úrad Nitra, Regionálny úrad verejného zdravotníctva Nitra, Obvodný úrad životného prostredia v Nitre, Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru Nitra, Okresné riaditeľstvo PZ – Okresný dopravný inšpektorát Nitra, Štátna ochrana prírody SR – Správa CHKO Ponitrie, Letecký úrad SR, Úrad pre reguláciu sieťových odvetví, Mestský úrad Vráble, Obecný úrad Telince a Nitriansky samosprávny kraj sú organizácie, ktoré predkladajú svoje stanovisko k zámeru na výstavbu VE vo Vrábľoch. Schvaľujúcimi orgánmi sú mesto Vráble a obec Telince. Je to vymenované v tom dokumente, ktorý sa dá stiahnuť aj na vrchu tejto stránky.
Neverím, že tieto orgány budú postupovať tak, ako to popisujete, že si niečo prečítajú v odborných článkoch a potom vydajú rozhodnutie.
Ak áno, tak sa tu absolútne zbytočne dohadujeme :-(((

Marian Libiak

pridané: 28.11.2007 (01:44:04)

Re: To peter m.
Ak sa podarí ziskať súhlas redakcie, článok zverejníme.

Ešte sa vrátim K mojim vyjadreniam k Vašej osobe. Zrejme som nepochopil správne niektoré Vaše príspevky a ztoho vznikli moje reakcie. Dúfam že nám to nepokazí ďalšiu debatu. Bola by to veľká škoda.

peter m.

pridané: 28.11.2007 (01:19:36)

RE: WTF oficialne vyjadrenia???
Oficiálne orgány sú vymenované v Zámere na enviroportále a boli oslovené investorom. MŽP ešte žiada doplniť pár vecí a potom sa ktomu budú znovu všetci vyjadrovať. Problém je že investor nepredložil nulový variant a tak všetky dotknuté orgány volili automaticky najmenšie zlo, čiže minimálny počet vrtúľ.

peter m.

pridané: 28.11.2007 (00:01:16)

WTF oficialne vyjadrenia???
Zdravim, zaujala ma Vasa reakcia o respektovani oficialnych vyjadreni a nie clankov. Ako clovek pracujuci vo vede musim poznamenat ze informacie a vystupi cerpame prave povacsinou z clankov (OK kvoli korektnosti dodam ze odbornych, ale to nemusi znizovat hodnotu inych clankov). Zaujimalo by ma skor co znamena vyraz "oficialne vyjadrenie", kto je kompetentny podla vas vydavat oficialne vyjadrenie (primator a poslanci su podla mna zhruba rovnaky "experti" na problematiku VE ako asi ja) a co je hodnotenie kvality (pravdivosti) toho odborneho vyjadrenia (ved aj v tomto fore prebieha "boj" lobistickych skupin). Ale inac celkom vtipne a je to ohananie sa tu uryvkami z "nestrannych" stranok ako krajbezvrtul.sk vs. krajzavrtule.sk (obrazne povedane). Vdaka za odpoved.

Lieti

pridané: 27.11.2007 (22:25:51)

To peter m.
Citoval som, čo ste napísali!!! Nie som povinný čítať a kupovať si všetko, čo vychádza, naskenujte celý článok, pošlite správcovi, zverejní ho.
A už ma to začína nudiť!!! Nájdite si ešte niekoho, kto bude s vami (nie s vašou osobou) takto trpezlivo komunikovať.
napísal som, že BUDEM REŠPEKTOVAŤ OFICIÁLNE VYJADRENIA, nie články a nejaké úryvky z nich.
Nenúťte ma takto reagovať, zamyslite sa nad tým čo píšete. A hlavne ČÍTAJTE MA POZORNE! Nie je vecou mojej ješitnosti, ak nebudem reagovať na "pseudoargumenty". Je to skutočne už o čase zbytočne strávenom na tomto fóre.
Tí, čo mi chcú niečo vytknúť, nech si vytlačia všetky moje reakcie a potom nech píšu. K svojim odporcom sa, vzhľadom na ich reakcie, správam nenáležite slušne. Ak sa do tejto diskusie nazapoja aj ďalší zodpovední - primátor, zástupca primátora, prednosta - tak ja to tiež nepotrebujem.
OPAKUJEM - komunikujem nad rámec svojich povinností s dotknutými ministerstvami, ako som to tu už uviedol. Ja budem mať dosť kvalifikovaných argumentov na svoje hlasovanie, či to bude platiť všeobecne, neviem a nechcem posudzovať...

Marian Libiak

pridané: 27.11.2007 (22:02:27)

lobing?
Pán Libiak znovu komentujete niečo čo ste neprečítal celé. Ako osoba, ktorá bude znovu hlasovať o VE, by ste mali mať prehľad aj o článkoch, ktoré VE kritizujú. Sú tam spomenuté metódy akými investor pretláča svoje záujmy. Z Vašich doterajších vyjadrení ma dosť zaráža jednostrannosť s akou k tomuto problému pristupujete.

peter m.

pridané: 27.11.2007 (21:28:52)

Vážený pán Jung,
vzhľadom na to, že mám pocit, že sme priatelia, bude moja reakcia len o tom, že ak niekto (aj váš odborný časopis) dá komentár ako to uviedol peter m. - citujem "Ukazuje sa, že túto energetickú alternatívu inštalujeme nie pre vlastný úžitok, ale iba pre silný európsky lobing, bezohľadné skupinové ekonomické záujmy.", tak mi to vééééľmi silno pripomína politickú rétoriku p. Fica a voči tomu by si sa aj ty mal ohradiť.
Mne je jedno, či Vás, ako poľovníkov, niekto politicky alebo finančne podporil, Váš odborný časopis bol podľa mňa nekorektne zneužitý na politický lobing a ty (ako člen tej istej strany ako ja) sa s tým vyrovnaj ako chceš.
Môj názor si nekúpi ten kto platí, ja sa chcem pozerať so sebavedomím do očí mojich voličov. A tvoja poznámka v úvode "t. č. poslanec" je nevhodná a budeme sa o nej baviť osobne. Zatiaľ mi postačí tvoje verejné ospravedlnenie!!! Ty vieš, aké dáte vyjadrenie k VE, ja to viem tiež... Ja sa červenať nebudem.

Marian Libiak

pridané: 27.11.2007 (19:29:06)

opr.Marián L.
......

AJung podpredseda PZ Vráble t.č.

pridané: 27.11.2007 (19:14:49)

To:Maroián Libiak t.č.poslanec
Maroš ,vyprosujem si aby si náš odborný poľovnícky časopis /vydavateľ nám tiež párkrát politicky vyhovoval/
nazýval plátkom .Vrábelskí poľovníci konštruktívne rokujeme s CE Energy cestou pána primátora o dopadoch VE na zver, a si nemyslíme ,že v PR časopise sú hlúposti.

A,Jung podpredseda PZ Vráble

pridané: 27.11.2007 (17:57:36)

to _pmcrtt
co som tym chcel??? no basnik niesom.. a proste ty sa mozes nato kaslat a ignorovat to... a koho to zaujima , si to pozrie. su tam kladne aj zaporne veci. preco si sa nepytal ked tu niekdo uvadzal linky na kadejake ine spolocnosti ..preco sa pytas teraz? . no je to take male spestrenie... lebo tu asi dost citame , tak nech aj trochu obrazu mame,,, .))) a mame aj dalsiu informaciu, aj ked moze byt zavadzajuca a ty si sem vsunul len dalsiu seriovu (blbu)otazku, akych sem vsetci piseme neurekom--aj ja... asi tak .. A este sme vtej EU tak sa trochu zdokonalis aj v jazyku.. neuskodi ti..:)))zide sa..

Lubo

pridané: 27.11.2007 (17:37:04)

To Lubo, lubo a qlbpss
Ešte také malé vysvetlenie pre nás menej chápavých - Co tím chtěl básnik říct?

pmcrtt

pridané: 27.11.2007 (16:19:06)

posledne video je takou malou prezentaciou spolocnosti.. no je tam toho dost na pozeranie

qlbpss

pridané: 27.11.2007 (16:14:02)

..
http://www.youtube.com/watch?v=vKSLzIBT_dY&;feature=related

Lubo

pridané: 27.11.2007 (16:00:06)

hh
http://www.youtube.com/watch?v=doU20jzKdRk&;feature=related

lubo

pridané: 27.11.2007 (15:49:02)

a dalsie na ukazku
http://www.youtube.com/watch?v=SNxvkrgoPLo&;feature=related

Lubo

pridané: 27.11.2007 (15:38:08)

....
http://www.youtube.com/watch?v=blnW2Inx7Wg&;feature=related

Lubo

pridané: 27.11.2007 (14:37:13)

Kuk
Tak moje ukrižovanie sa nekonalo :-) Myslel som si, že keď sa vrátim z Bratislavy (bol som na rozlúčke s ministrom Jureňom) to tu bude plné útokov na moju osobu. Bol som príjemne prekvapený. Nemám čas teraz niečo napísať, možno večer.
Dal som vedieť, že si zháňam info po vlastnej osi, myslím, že to by mohlo stačiť pre súčasný stav.

Marian Libiak

pridané: 27.11.2007 (11:04:33)

to monikaG
Hmm.. tak potom musite volat aj druhu stranu nie len peticny vybor.. a nakolko je diskusia verejna, myslim ze to znamena ze sa tu vyjadruju ktomu aj obcania vrabel, nakolko su najdvolezitejsi vtomto. Proste chcete posuvat nieco dalej,, a odrazu mlatite prazdnu slamu.. hmm,, ved diskutujme.. ziskajte informacie o VE a posunte ich napr.. aj sem.. a potom budeme reagovat nato.. no a posuva sa tym diskusia dalej.. A co tu maju si teraz pisat odbornici ktory ani neziju vo Vrabloch? No ich nazor asi sa dozvieme.. A potom sa moze diskutovat dalej,.. alebo stavat.. :)) Ja som tiez za VE, a nevedel som ze moze mat aj zly dopad.. zacal som sa zamyslat, az ked som registroval velakrat NIE VE.. a tak preco nie , ked je to take ekologicke.. Vas to nezaujima? to NIE? Preco ano to asi vieme vsetci.. Ale pro nie?

Lubo

pridané: 27.11.2007 (10:47:13)

To lubo
preto petičný výbor, lebo on rozbehol akciu proti a tak by mal mať rukolapné dôkazy prečo nie. To je snáď logické. Veď práve, že ja neviem, či je táto poloha VE super. Dokonca si myslím, že väčšine ľudí je to buď jedno, alebo sú lenivý prejaviť svoj názor. Ja som od tohoto fóra očakávala verejnú diskusiu petičného výbor s investorom. Obe strany by tu totiž mali rovnaký priestor a možnosti presvedčiť ľudí.
No a ja tu teraz s Vami tiež mlátim prázdnu slamu :-D

Monika G.

pridané: 27.11.2007 (10:28:03)

to monikaG
A preco niekdo kdo je za umiestnenie VE vrable nepostavi odbornikov ktory vysvetlia ze je to vporiadku?? (nemyslim odbernikov CE En...:)))) Preco len peticny vybor? Ako viete ze poloha VE je super a zameriavate sa len na druhu stranu? A kde inde povedali ANO VE?? Je vela pripadov kde povedali aj NIE!! A viete preco niekde povedali NIE a niekde ANO? Skuste to takto zistit.. posunte aj vy diskusiu dalej svojimi novymi poznatkami, ktore dostanete tym ze zistite ze preco niekde ANO a preco niekde NIE::

Lubo

pridané: 27.11.2007 (10:20:20)

to all
prosím Vás, už tu prestaňte mať reakcie jeden na druhého a keď chcete pohnúť veci ďalej, tak začnite diskutovať k veci!!! Prázdnu slamu môžete mlátiť aj inde :-D
Kedy už tu konečne petičný výbor predstaví odborníkov čo sú PROTI a hlavne povedia odborné stanovisko prečo nie. Ak ste sa dali na boj tak bojujte za svoju pravdu, ale nie tým, že ľudí odkazujete na kopu liniek. Mňa zaujíma odborný názor, prečo inde Ano, ale vo Vrábľoch NIE.

Monika G.

pridané: 27.11.2007 (08:45:42)

to . p Libiak
''"Neber život príliš vážne, aj tak sa z neho živý nedostaneš" :-).
'' Pred casom ste tusim mne napisali ze tu chcete nieco zanechat nasej buducej genaracii.. No ked toto nebudeme brat vazne tak , tu zanechame akurat tak velky mis mas.. :)) A co treba brat vazne?? Nasa krajina je rozkradnuta a predana z velkej casti , tak aspon to prostredie okolo nas berme vazne p-Libiak, tieto veci sa daju este spravne realizovat...

Lubo

pridané: 26.11.2007 (22:01:06)

To peter m.
Toto nie je komunikácia dôstojná nás dvoch... Poznáte môj názor, sledujete, čo sa okolo nás deje. Ak si v tejto spoločnosti budeme vytýkať zisk, doplatíme na to všetci. Ja sa s Vami nehádam... Kľud a rozvahu...
Ak v prípade Moniky G. viete odkiaľ vietor fúka, využite ju, v prípade, že sa VE budú realizovať, na zvýšenie výkonu VE :-)
Myslím, že sme znovu zabavili spoločnosť čitateľov tohto fóra.
Jedna rada na záver, prepáčte tykanie, tak to znie lepšie :-) "Neber život príliš vážne, aj tak sa z neho živý nedostaneš" :-).
To len na zľahčenie...
Uisťujem Vás však, že túto diskusiu beriem absolútne vážne, len niektoré príspevky neberiem ako relevantné... Ale to sa tu ešte za tie mesiace, kým skončí proces pripomienkovania zámeru pobavíme a pohádame x-krát. Len Vy nie ste osoba, s ktorou sa chcem hádať!!!

Marian Libiak

pridané: 26.11.2007 (21:55:23)

to peter m
ja sa nemusím hrať na Moniku. Ja som Monika! Ako som už raz napísala spravcovi stránky, vo Vrábľoch nemá žena právo na svoj vlastný názor. Kotkodák

Monika G.

pridané: 26.11.2007 (21:43:19)

Monika G
Argumenty ste si mohli vypočuť na verejnom stretnutí. Dokonca ste vedeli lepšie ako ja, kde sa to stretnutie bude konať. Prečo ste to nevyužili? A prečo si neprečítate niektoré zo stránok ktoré sa nezávisle zaoberajú problematikou VE? Nehrajte sa na Moniku, vieme odkiaľ vietor fúka.

peter m.

pridané: 26.11.2007 (21:30:07)

"bašovanie"
Akým spôsobom zachráni výstavba VE vo Vrábľoch "bašovanie socialisticko-komunistickej vlády"? Čo to má spoločné s vládou? Už som písal že v tom článku nevystupujú politici. S rýpaním som nezačal ja, upozornil som na článok.
AK máte problém zaplatiť za ten "bulvár", ja Vám na neho rád prispejem.

peter m.

pridané: 26.11.2007 (20:43:15)

to peter m
aby sme predišli omylom, akého som sa tu dopustila aj ja napísaním nespravnej adresy v predchádzajúcom príspevku, buďte takí láskaví a konečne zverejnite názory vašich "odborníkov" proti výstavbe VE! Už ma to ako laika unavuje stále sa doprosovať petičnému výboru aby predložil svoje argumenty proti výstavbe VE. Toto je úplne zbytočné fórum, na ktorom nikto nediskutuje k veci, pretože argumenty, hlavne PROTI vlastne nikto nepozná. Toto nie je dskusia, toto je jednostranná demagógia.
P.S. A nezabudnite ma niekto opäť obviniť, že ma platí investor!!

Monika G.

pridané: 26.11.2007 (20:36:19)

Ešte raz peter m.
Peter, aby ste mali istotu, že túto celú záležitosť beriem vážne, chcem Vás ubezpečiť, že som zahájil komunikáciu s dotknutými ministerstvami - Ministerstvom pôdohospodárstva SR, Ministerstvom životného prostredia SR a Ministerstvom hospodárstva SR. Ja budem mať veci odkomunikované a vysvetlené a budem vedieť, ako sa rozhodnúť aj bez "bulváru".
A teraz čakám "znovuoživenie diskusie" - už si je zase do čoho kopnúť, poslúžte si všetci!!!

Marian Libiak

pridané: 26.11.2007 (20:32:03)

To peter m.
Nuž, ja 40 Sk za ten bulvár nemám. Viem, že MŽP je jedným s posudzovateľov zámeru. Keď dá svoje oficiálne stanovisko k veternému parku (VP) vo Vrábľoch, budem ho rešpektovať, tak, ako som to vždy tvrdil.
Peter, nechcite odo mňa, aby som bral do úvahy "všeobecné frázy".
Prečítajte si svoj príspevok, nie je tam napísané, že citujete niekoho iného.
BTW (by the way - po slovensky "mimochodom") - konečne sa diskusia rozbehla, lebo som sa ozval a je komu naložiť :-) Ak to ja ignorujem, nie je do koho rýpnuť. Baví vás (platí všeobecne, preto s malým "V") to?
Môj príspevok nebol namierený proti Vám, ale proti argumentácii socialisticko-komunistickej vlády, na ktorej "bašovanie" môžeme doplatiť, ak sa nepamätáme čo najskôr.

Marian Libiak

pridané: 26.11.2007 (20:19:44)

Re: Bulvár
Pán Libiak, MŽP je orgán ktorý práve posudzuje aj VP Vráble. Keby ste si prečítali aspoň "rozsah hodnotenia" MŽP pre VP Vráble, vedeli by ste kto je V.H. Svojím vyjadrením ste práve zhodili odborníkov po ktorých toľko voláte a spravili z nich bulvár. Druhú časť citátu nepísala Ficova vláda ale redaktor. Žiadny politik sa v článku nespomína. Radšej si ten článok najskôr prečítajte a potom komentujte.

peter m.

pridané: 26.11.2007 (19:37:29)

Bulvár
Peter, majiteľ www.7plus.sk vydáva "Plus 7 dní" aj "Plus 1 deň", čo sú jednoznačne bulvárne plátky. Mne na tej argumentácii vadí to, čo budem citovať a čo okomentujem. Takže po prvé
"Vôbec nejde výrobu elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov Slovenska, ide čisto o predaj veterných turbín, podnikanie v tejto oblasti na základe zvýhodnených bankových úverov, subvenčných mechanizmov," komentovala V.H. z MŽP" - čo je toto za blbosť? Z akých OZE sa tá energia bude vyrábať? Budeme dovážať vietor z Ukrajiny? Tie veterné turbíny sa síce predajú, ale budú vyrábať VE. Kto je tá osoba na MŽP SR, akú tam má funkciu? Aké má kompetencie vyjadrovať sa?
Po druhé: "Ukazuje sa, že túto energetickú alternatívu inštalujeme nie pre vlastný úžitok, ale iba pre silný európsky lobing, bezohľadné skupinové ekonomické záujmy." - typický argument pre Ficovu vládu - každý tu chce len zbohatnúť, ožobračiť nás... Toto, prosím, nezverujňujte ako zásadný, mienkotvorný názor. Kto odsudzuje zisk a sám zarába na všetky strany nemôže byť u mňa dôveryhodný.
Som otvorený odborným argumentom ale nie socialistickej demagógii.
Vy predsa máte k dispozícii aj iné, po odbornej úrovni ďaleko kvalitnejšie argumenty...

Marian Libiak

pridané: 26.11.2007 (19:19:13)

Monika G.
Vyšlo to v časopise Poľovníctvo a rybárstvo. Kde píšem o plus7dni?

peter m.

pridané: 26.11.2007 (19:04:20)

to peter m
adresa www.plus7dni.sk je naozaj "strašne" dôveryhodná, to naozaj nie bulvár

Monika G.

pridané: 26.11.2007 (15:27:30)

Lubo
Nieje to na webe, ani nebude, len v stankoch v predaji za 40sk. Adresa redakcie www.7plus.sk

peter m.

pridané: 26.11.2007 (13:36:38)

tp peter m
prosim napiste cislo vydania alebo aktualnu www. stranku-- nech si to vsetci precitame cele..

Lubo

pridané: 26.11.2007 (13:33:33)

článok z časopisu
Dávam do pozornosti článok z časopisu Poľovníctvo a rybárstvo 12/2007. "Energia z oblakov atakuje krajinu"
Zopár viet zacitujem:

"Vôbec nejde výrobu elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov Slovenska, ide čisto o predaj veterných turbín, podnikanie v tejto oblasti na základe zvýhodnených bankových úverov, subvenčných mechanizmov," komentovala V.H. z MŽP. .... .."Ukazuje sa, že túto energetickú alternatívu inštalujeme nie pre vlastný úžitok, ale iba pre silný európsky lobing, bezohľadné skupinové ekonomické záujmy.

Zelené manipulácie.
Hoci veterné turbíny nemožno stavať hocikde, investori sa o to všemožne pokúšajú. Využívajú kombinácie politického dizajnu v oblasti hospodárskych stratégií s agresívnym marketingom a demagógiou, čiže ústretovou reklamou na získanie imidžu a sympatií. Ide zvačša o veľkorysé psychologické hry, jednostrannú manipuláciu s verejnou mienkou. Investori na Slovensku zvačša ignorujú reálne ekonomicke a veterné podmienky, účelovo banalizujú dopady na parametre kvality života, kondíciu krajiny, živočíchov. " ...

V článku, na tri strany, je aj ekonomický rozbor, vyjadrenia odborníkov...

peter m.

pridané: 26.11.2007 (10:22:34)

to dodo
No to je super. Ak chces kludne si sem daj zivotopis. A ktomu pivu, samozrejme ze je tu dobre,,, Ale preco je tu dobre? Aj unas mohlo byt dobre,, keby existovala konkurencia a podmienky pre to. Este dobre piva su aj v kraji baden-wurttemberg a v bayerne.

Lubo

pridané: 26.11.2007 (08:53:16)

To Lubo,
Ja som sa v tvojom okolí pohyboval pred 10rokmi , ja ale lepšie poznám Heidelberg, Wisloch a Hockenheim , kde som robil .
Len preto mi to padlo do oka

dodo

pridané: 23.11.2007 (23:21:56)

Lubo
Netreba ani GOOGLE EARTH. Podrobné, farebné mapy rozmiestnenia, aj s mierkou, sa dajú stiahnuť z enviroportálu. Sú súčasťou zámeru. Ten je tam pod názvom "Text Zámeru /E/". Súbor treba najprv stiahnuť, potom rozbaliť, až na záver otvárať. Škoda, že tie mapy nevyšli v novinách. Už by sa aj patrilo, no nie?

peter m.

pridané: 23.11.2007 (09:12:46)

pravidlá diskusie
keďže tu padla poznámka o porušovaní pravidiel, dovolím si ohradiť sa.
1. Žiadne vulgárnosti (príspevok bude zmazaný) - to som zvedavý, kde ho pivná debata porušila ...
2. Žiadne mená boli použité len nicky, ktoré sa objavili pod príspevkami ...
3. Žiadne komentáre (príspevok bude zmazaný)
- už som to tu napísal: keby som začal toto pravidlo striktne dodržiavať, vaša debata skončila, vážení!
tak prosím, vážte slová. vadí mi, ak mi niekto (hocikto) vyčíta niečo, čo sám vedome nedodržiava. a nenamýšľajte si, že sa riadim podľa múdrych rád diskutujúcich, či "dobre mienených" pripomienok bez argumentov či skúseností. neriadim ...

správca

pridané: 22.11.2007 (22:41:05)

Pivo
Na pivo pridem aj ja, len treba mailom, necitam to tu kazdy den bilik@mobilatak.sk

Peter Bilik

pridané: 22.11.2007 (22:04:28)

To ehm ehm
Prečítajte si niekde ďalej, že som požiadal správcu, aby tu zmienené pravidlo neuplatňoval. Keby tak robil, tak táto diskusia dávno padne :-)))
Keď nie sú témy, tak sa aspoň o pivku pobavíme... dobrá téma :-)

Marian Libiak

pridané: 22.11.2007 (20:58:55)

ironia
na to, ze ste si tu spravili pokec neplati pravidlo cislo 3? ;)) a dufam, ze to neprezeniete... ved budem vidiet :))

ehm ehm

pridané: 22.11.2007 (19:52:34)

To Lubo
Mám dávno nainštalované :-) Za pivo preberám zodpovednosť ja a pozývam aj Michala (aj keď on tu už na mňa reagovať nebude) :-)))
V rámci môjho minulého pivného sedenia vznikol návrh na iné umiestnenie VE. Len som mal pocit, že diskusia je proti za každú cenu, ak to nebude ďalej ako 3 km.

Marian Libiak

pridané: 22.11.2007 (17:19:29)

....
teraz ja som tu ako veduci od toho? ok uvidim co sa da robit. ale kazdopadne odporucam nainstalovat program GOOGLE EARTH , volne dostupna verzia na internete, a pozriet sa kde to vlastne ma stat VE Vrable.

Lubo

pridané: 22.11.2007 (16:53:04)

re: peter.m a pivna parta:-)
Kedze padaju pravidla 1.2.3.:-)) porusim aj ja svoje pravidlo a na jedno zdravotne cierne pridem:-)

Lubo, dajte mi vediet, kedy a kde to to bude. Nech miestnemu senku urobime nejaky skromny obrat, v ramci prevencie proti vrtuliam:-))

Michal Demes

pridané: 22.11.2007 (16:19:25)

:)
z Mannhaimu? tak ok..Aku dobru pamat mas.. :) len ci si pamatas aj ine... a hlavne o VE Vrable . :))

Lubo

pridané: 22.11.2007 (16:14:52)

Lubo, Maroš, Juro
pridám sa aj ja, ale lubo by mohol z Manheimu prinieť nejaké fľaše " Weizenbier ", je tam ozaj dobré

Dodo

pridané: 22.11.2007 (15:42:29)

:)
Trocha odreagovania neuskodi..:)))

Lubo

pridané: 22.11.2007 (15:28:49)

pokec.sk
Budú mať závery pivnej komisie vyššiu prioritu ako záverečná správa MŽP, petícia, alebo závery trojhodinového verejného zhromaždenia? Nerýpem, len žasnem akým odborným smerom sa táto debata zase posunula. :-)

peter m.


 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka