Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Veterný park

pridané: 30.6.2008 (16:53:02)

re: Milan Fule ml.
pravidlo č. 3 - zmazané. správca

Michal Demes

pridané: 30.6.2008 (15:57:30)

Veterný park
pravidlo č. 2 - zmazané. správca

Milan Fule ml.

pridané: 29.6.2008 (22:45:35)

To Nespokojný Janko
Aj správca si môže dovoliť nedeľu, nie? Namakal sa na jarmoku v piatok aj v sobotu a má tu skákať ako pajác len preto, že niekto je vulgárny a nevie sa správať?
Neviem o tom, žeby správca mazal príspevky o akých píšete. Ak ich maže, tak len preto, že nepatria tam, kde ich pisatelia umiestňujú.

občan

pridané: 29.6.2008 (18:46:26)

Vážený správca
pravidlo č. 4 - zmazané. správca

Nespokojný Janko

pridané: 29.6.2008 (15:14:57)

To Stefan Moravcik
Skutočná ukážka inteligencie. Má význam vôbec na tomto fóre na niečo reagovať?

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 29.6.2008 (14:09:43)

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
pravidlo č. 1 - zmazané. správca

Stefan Moravcik

pridané: 29.6.2008 (09:28:36)

Anonymom
Aj posledné príspevky ukázali, že sme ešte nedospeli do štádia, kedy vieme korektne reagovať. Michal Demeš sa podpísal a hneď to schytal, tak ako ja v minulosti.
Vážení prispievatelia, nemám nič proti Vašej anonymite, pokiaľ kritizujete stav v meste, zlé postoje vedenia, poslancov a pod. Teší ma, keď dávate iniciatívne návrhy na zlepšenie života v meste, či v jeho jednotlivých častiach.
Osvojme si však aspoň jednu elementárnu slušnosť. Na konkrétneho prispievateľa, ktorý sa podpíše menom, reagujte, prosím tiež neanonymne a neosočujte ho, resp. nereagujte vôbec.
Je o čom písať aj bez urážania!!!

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 29.6.2008 (08:36:22)

re: pán Demeš
pravidlo č. 3 - zmazané. správca

Jaro

pridané: 29.6.2008 (07:32:28)

re: helena
Podpisane dohody a v dalsom legislativnom procese pouzitelne stanoviska budu poskytnute, ministerstvu zivotneho prostredia a dalsim dotknutym organom a organizaciam. Bude postacovat, ak ich oni zoberu vazne a najma ak dodrzia zakony a budu respektovat odborne nazory. Toto forum sluzi ako jeden z nastrojov na lepsie objasnenie vsetkych suvistlosti okolo VP Vrable. Je na skodu, ze hned od sameho zaciatku forum nedalo moznost ci povinnost registracie, a tym aj vyssej transparentosti diskutujucich. No k tomu uz pan spravca dal upresnujucu informaciu. V registrovanom fore by vazeni 'helena" a "Jaro" museli lepsie vazit slova a byt schopny ich aj obhajit konkretnymi legislativne platnymi dokladmi. Tato forma fora totiz sposobuje to, ze poslanci sa tu koli ich stylu, az na pana poslanca Libiaka, jednoducho nevyjadruju. Je to vsak na skodu veci, no plne ich chapem. Nie kazdy ma totiz vypestovanu odolnost voci anonymnemu napadaniu a spochybnovaniu svojej osoby.

Michal Demes

pridané: 28.6.2008 (22:56:04)

To:michal Demes...
pravidlo č. 3 - zmazané. správca

helena

pridané: 28.6.2008 (21:01:22)

re: Jaro
"Ste si istý že primátor V.P. podporuje ? Dokážte to právnymi argumentmi."

Precitajte si dohodu medzi mestom a CE Energy s.r.o.. - to je prvy pravny dokument podpisany primatorom.
Precitajte si prilohu k tejto dohode - to je druhy pravny dokument podpisany primatorom.

" Zneužil niekto meno UK ? Dokážte to ! "

Precitajte si stanovisko dekana Pedagogickej fakulty s peciatkou a podpisom pana dekana.

Ked chcete so mnou otvorene a kvalifikovane na fore diskutovat, podpiste sa prosim. Anonymov a ludi neschopnych obhajit svoj nazor totiz neberiem vazne. Takze anonymny "Jaro", ak tu niekto manipuluje s verejnostou, a z dovodu neznalosti problematiky ma bezdovodne napada, ste to prave Vy!

Michal Demes

pridané: 28.6.2008 (15:43:44)

pravidlo č. 3 - zamazané. správca

Jaro

pridané: 28.6.2008 (13:28:58)

re: Marian Libiak, poslanec MsZ
"Myslím si, že ten ročný príspevok mestu po dobu životnosti VP je pre naše mesto málo a preto žiadam, v prípade, že sa rozhodne o výstavbe aj investíciu typu plaváreň, alebo nieč podobné, čo by dokázalo spríjemniť život takmer všetkým občanom."

Marian, predstavitelia investora ucelovo taktizuju a zavadzaju veci neznalych, alebo financnou argumentaciou ovplyvnitelnych ludi dalej. Budu teraz slubovat cokolvek, len aby presadili svoj zamer, a primator im v tom pojde dalej po ruke. Ide im vsetkym o v tejto faze o vela, a tak budu Vrablom slubovat omnoho viac, ako inym obciam, kde maju rozpracovane vystavby dalsich veternych parkov. Nech najprv, ako prejav dobrej vole realne a v plnom rozsahu splnia, co slubili polovnikom, postavia plavaren, ospravedlnia sa vsetkym dotknutym za zneuzivanie mena UK Bratislava, atd. Potom ma dalej zmyslel sa s nimi bavit. Je to otazka principu.

Doporucujem Ti, ako nasemu poslancovi, postavit sa viac jednoznacne za obhajobu nasich zaujmov, a spolupracovat s hodnovernymi ludmi, ktorym na Vrabloch skutocne zalezi. Predstavitelia investora a ludia, okolo nich vidia zivot hlavne cez peniaze pre seba a svoje firmy. Na obyvateloch mesta im bude zaleziat iba vtedy, ak si v nom zarobia, no sami byvat do bezprostrednej blizkosti vrtul nepridu. Realizaciou ich zameru vystavby VP Vrable, ako im to primator v prvom kole podpisal, vyrazne poskodia prirodu a vsetko, co s tym suvisi. V druhom kole bol sice primator donuteny slovo "realizacia" v dohode aj vdaka Tebe a dalsim s Vrablami citacimi poslancami zrusit, no jeho postoj ostal stale nezmeneny. Slubovanie plavarne, kulturneho domu, ci podobnych dlhodobo neriesenych problemov v meste je len dalsi z propagandistickych tahov na ovplyvnenie verejnej mienky a zmiernenie sily odporu velkeho poctu obcanov mesta Vrabel, Tajnej a dalsich dotknutych obci voci tejto nezmyselnej a skodlivej investicii.

Michal Demes

pridané: 28.6.2008 (12:13:14)

To obyvateľ
Prečo sa čudujete? Pre Telince a podobné malé obce je to naozaj zaujímavá čiastka, pre Vráble nie.
Čo sa týka ekosystému a jeho zničenia, k tomu sa nebudem zatiaľ vyjadrovať. Máme v rukách jednu hodnotiacu správu, počkajme si na oficiálne stanoviská dotknutých organizácií a na vyjadrenie ministerstva životného prostredia, ako aj verejného prerokovania zámeru.
A pre ďalšiu diskusiu by nezaškodilo, keby som vedel, s kým mám tú česť.

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 28.6.2008 (10:07:50)

pre p. poslanca
OK, ale do buducna by bolo snad lepsie, keby ste reagovali na prispevok a nie ho mazali. Vyzera to potom ako cenzura. :-)
Suhlasim s Vami, ze ten rocny prispevok je vysmech a cudujem sa niektorym starostom obci, ze s tym suhlasili, no na druhej strane neviem co sa viac vyrovna zniceniu ekosystemu v krajine.
Ked pri vrtuliach bude plasiace zariadenie pre vtactvo, ktore ma dosah az 5-7 km a pod.

obyvatel

pridané: 28.6.2008 (08:50:54)

To obyvateľ
O zmazanie som požiadal ja. Pridaná investícia je moja agenda už dlhý čas a nie je dôvod, aby to tu niekto, kto to neovplyvní roznášal. Myslím si, že ten ročný príspevok mestu po dobu životnosti VP je pre naše mesto málo a preto žiadam, v prípade, že sa rozhodne o výstavbe aj investíciu typu plaváreň, alebo nieč podobné, čo by dokázalo spríjemniť život takmer všetkým občanom. Takže tak, milý obyvateľ.

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 28.6.2008 (08:27:19)

Zmazany prispevok
Dobry den, preco ste zmazali prispevok od Blondaka o plavarni? Uz sa to stalo zoparkrat, nastastie vsetky prispevky si archivujem? Blondak nieco prezradil co nemal? :-)

obyvatel

pridané: 28.6.2008 (08:25:17)

Blondak
Neviem co je pre Vas viac ci narusene zivotne prostredie a vyssie platby za elektrinu vo Vrabloch vdaka vystavbe vrtul alebo plavaren?

obyvatel

pridané: 27.6.2008 (14:22:42)

re: helena
"Znamena to snad, ze pan docent prieskum robil za "chrbtom" Univerzity? Alebo zneuzil hlavickovy papier ci peciatku Univerzity? "

Ano, pan docent I.L. zneuzil meno UK Bratislava. Ta sa od jeho prieskumu distancuje. Robil prieskum na dohodu s CEA, ktorej za prieskum zaplatil investor. Peniaze si zarobil pre seba a UK Bratislava, ktorej meno bolo zneuzite, nedostala za svoju udajnu "garanciu" ani korunu. Nielen UK Bratislava, ale aj obcania mesta Vrable boli v novinach 2x povedeni zerejnenou informaciou od P.T. - menezera CE Energy s.r.o. s ktorym za mesto podpisal dohodu primator. Hodne bude dalej zavisiet od primatora, ci bude aj nadalej verit viac podnikatelom s vetrom s CE Enery s.r.o. a ich manipulaciam, alebo svojim obcanom a odbornikom z ich radov, ktorych zaujmy ma obhajovat.

obcan

pridané: 27.6.2008 (12:40:13)

Blondak
"Nie je to rozhodujúci parameter. Ak sa dokážu negatívne dopady na zdravie ľudí, krajinu, flóru, faunu, tak je takýto prieskum na dve veci... "

Ja som nepovedal, ze tento bod (konkretne c. 14) je rozhodujuci, vsetky body musia byt dodrzane, a prave tento je pochybny... samozrejme okrem dalsich, ale o tom az na verejnom prerokovani :-)

obyvatel

pridané: 27.6.2008 (12:26:07)

To obyvateľ
Nie je to rozhodujúci parameter. Ak sa dokážu negatívne dopady na zdravie ľudí, krajinu, flóru, faunu, tak je takýto prieskum na dve veci...

Blonďák

pridané: 27.6.2008 (11:28:38)

Blondak - do tretice vsetko dobre :-)
"Prieskum verejnej mienky nie je snáď to, čo by malo rozhodnúť o stavbe VP."
Mylite sa, precitajte si na enviroportale Rozsah hodnotenia z 27. 7. 2007 kde v bode 14 sa jasne pise: "Vplyv na obyvateľstvo. /.../ Zhodnotiť verejnú mienku vo vzťahu k navrhovanému veternému parku."
Tento bod nebol dodrzany, resp. prieskum verejnej mienky bol zmanipulovany, nema oficialneho garanta.

obyvatel

pridané: 27.6.2008 (11:09:45)

este raz Blondak
... no a v tomto dokumente sa distancuje dekan tej istej fakulty od prieskumu verejnej mienky vo Vrabloch:
http://solarfest.net/vpv/fotogaleria/listuk.jpg

Uz tomu rozumiete?

obyvatel

pridané: 27.6.2008 (11:05:58)

Blondak
pravidlo č. 3 - zmazané. správca

obyvatel

pridané: 27.6.2008 (10:36:51)

To brunetka
pravidlo č. 2 - zmazané. správca

Blonďák

pridané: 27.6.2008 (10:17:54)

blondák
pravidlo č. 3 - zmazané. správca

brunetka

pridané: 27.6.2008 (09:31:19)

Pre jarmocnika
"A na obsah,zaver ci odbornost a spravnost prieskumu to podla vplyv nema...."
Nebojte sa, ma to dost velky vplyv, pretoze tam bolo zneuzite meno Univerzity. Tym padom prieskum je neplatny. A takychto pochybnych veci ma investor ovela ovela viac. Vsetko sa dozviete na verejnom prerokovani.

obyvatel

pridané: 27.6.2008 (08:33:10)

Re:Helena
pravidlo č. 2 - zmazané. správca

jarmocnik

pridané: 27.6.2008 (06:59:05)

to:Richtar suknickar
Zo stranky www.solarfest.net/vpv si usudok neurobim pretoze je to len jedna strana mince. Pokial nemam informacie z druhej strany tak to neposudzujem. Je to bezna prax funguje takto policia, sud a kazdy normalny clovek. Skuste to a urcite sa bude lepsie zit aj Vam...

wpfanz

pridané: 26.6.2008 (22:31:47)

Pre Petra M
Znamena to snad, ze pan docent prieskum robil za "chrbtom" Univerzity? Alebo zneuzil hlavickovy papier ci peciatku Univerzity?

Helena

pridané: 26.6.2008 (22:06:37)

RE: blondak
Predpokladám, že správu o hodnotení vypracoval investor a nie mestský úrad. Takže si preštudujte enviroportál, potom niekoho obviňujte.

Správa o hodnotení, strana 270:
"Správa o výsledkoch prieskumu verejnej mienky týkajúcich sa výstavby veterných elektrární v lokalite Vráble – Telince

Odborná garancia: Doc. PhDr. Ivan Lukšík, CSc.
Pedagogická fakulta
Univerzity Komenského v Bratislave
Marec 2008. "

peter m.

pridané: 26.6.2008 (21:41:12)

To Richtar suknickar
A viete, kto je povodcom podvodu? Nasa super sefredaktorka, ktora zase neporozumela tomu, o com je rec a klasicky prekrutila fakty.
UK nikdy nebola oznacena za garanta prieskumu - pridte na verejnu diskusiu o VP, dozviete sa viac - nech ziju blondynky

blondak

pridané: 26.6.2008 (20:40:34)

Prieskum
Mily Wpfanz, cely prieskum je velky podvod, v novinach Nase Vrable bolo uvedene, ze ho robila Univerzita Komenskeho, no nie je to pravda. Univerzita nevie o ziadnom prieskume, ziadny takyto prieskum oficialne nerobila, tym padom nie je ani garantom prieskumu. Prestudujte si poriadne problematiku na strankach enviroportalu a aj na stranke Peticneho vyboru: www.solarfest.net/vpv a zistite, ze sme sa prave stali svedkami zaujimavych skutocnosti :-)))))

Richtar suknickar

pridané: 26.6.2008 (19:47:32)

to:peter m.
Dufam ze investor potom predlozi original prieskumu na verejnom zasadnuti a cela tato neprijemnost sa vysvetli. Dakujem za odpoved.

wpfanz

pridané: 26.6.2008 (18:10:36)

RE: nechapem..
Súhrn prieskumu je zverejnený na stránke enviroportálu (link je tu hore) a je k nahliadnutiu aj na mestskom úrade. Na základe tohoto prieskumu investor splnil dôležitú podmienku ministerstva životného prostredia a to je súhlas obyvateľov mesta s výstavbou vrtúľ.
O tom že sa bude robiť "nezávislý prieskum" cez UK písal investor v novinách.

peter m.

pridané: 26.6.2008 (15:00:47)

nechapem..
Je vlastne niekde k nahliadnutiu ta studia ktoru vypracovala UK ??? Pokial nie tak je to vsetko len na dohadoch. Ja ked sa pozriem na ten list pre. p Micecha tam tam (aspon mne ) hned nesedi zopar veci:
1. Keby som ja osobne oslovoval UK na vypracovanie nejakej studie tak to dam spravit asi prirodovedeckej a nie pedagogickej fakulte UK. Takze podla mna ked sa opytate v Evanjelickej a bohosloveckej fakulte UK tak asi tiez napisu ze o takom niecom nevedia :)
2. V tom televiznom sote na markize bol clovek ktory povedal ze to mohli robit studenti ich fakulty a dokonca pripustil ze za to zobrali peniaze?
3.Spomenuty je tam prieskum "vnimania dominanty veternych turbin vo Vrabloch" co ked taky prieskum vobec nerobili ale robili iny prieskum?
Takze pokial ten priskum nie je niekde zverejneny (original) tak su to len spekulacie...

wpfanz

pridané: 26.6.2008 (12:11:41)

Otazka pre primatora pana Tibora Totha
V dodatku k dohode zo dna 29. 2. 2008 podpisanej za samospravu primatorom mesta Tiborom Tothom sa okrem ineho potvrdzuje, ze kroky CE Energy s.r.o. v plnej miere podporuje:

http://solarfest.net/vpv/doc/dodatok_dohoda.jpg

Je podpora investora zo strany primatora mesta Vrable aj po poslednych zisteniach nadalej platna?

Michal Demes

pridané: 26.6.2008 (11:01:15)

Univerzita Komenskeho
Precitajte si oficialne stanovisko Univerzity Komenskeho k prieskumu verejnej mienky:
http://solarfest.net/vpv/fotogaleria/listuk.jpg

obyvatel

pridané: 25.6.2008 (11:40:53)

re: Ing. Ján Jamrich, prednosta MsÚ
Vazeny pan prednosta. S kolegami z peticneho vyboru mame dost hodnovernych a podlozenych informacii o nepravdivych tvrdeniach investora v novinach Nase Vrable i v EIA sprave. Predlozime Vam ich aj s pripadnymi upresneniami na verejnom zhromazdeni obcanov. Verim, ze aj viaceri spluobcanie budu mat zaujem sa s nimi tiez osobne oboznamit, pripadne dostat k nim blizsie vysvetlenie.

S uctou Michal Demes

pridané: 25.6.2008 (09:55:14)

To občan
Na otázky odpovedám zásadne vtedy, keď mám dostatočné a úplné informácie aby som nikoho neuviedol do omylu. Keď mám informácie len sprotredkovane snažím sa ich najskôr preveriť resp. získať. A to je aj tento prípad.

S úctou Ing. Ján Jamrich, prednosta MsÚ

pridané: 24.6.2008 (08:50:36)

občanovi
netvrdím, že sa tu nemôžete pýtať - len tvrdím, že ako anonymovia nemôžete očakávať odpovede (to neznamená, že ich niekedy nedostanete - len ich nemôžete vždy a stopercentne očakávať). len aby nedošlo k nedorozumeniu. je teda zbytočné tu niekoľkokrát pripomínať "položil som otázku, očakávam odpoveď" ...

správca

pridané: 24.6.2008 (08:34:11)

re: spravca
"odkaz občanovi: na tomto fóre sa môžte pýtať, položenie otázky a očakávanie prípadne odpovede tu nemá nič spoločné s postupom v zmysle zákona o informáciách. ak by som chcel seriózne odpovede, postupoval by som inak. ak mi ide o niečo iné ... nech sa páči"

Nejde mi o nic ine, iba spoznat dostat odpovede na jasne polozene otazky v ramci pripomienkoveho konania. Napisal som priamo a neanomnymne cez "horucu linku" primatorovi - neodpovedal mi. Polozil som otazku prednostovi cez e-mail i na fore - zatial odpoved nemam. Mam vsetko podavat osobne na papieri a cez podatelnu MsU? Na co potom mesto prevadzkuje tuto internetovu stranku a forum?

obcan

pridané: 24.6.2008 (08:14:35)

správa fóra
priatelia, niektorí začínate namiesto konštruktívnych pripomienok hodnotiť prispievateľov a príspevky. táto debata sa dlhší čas niesla v korektnom tóne, nepokazte si ju mojim mazaním. upozornenie: ešte jeden príspevok pri ktorom zvážim, že ide o porušenie pravidiel, a zmažem všetko podobné hlboko do histórie.
okrem toho, odkaz občanovi: na tomto fóre sa môžte pýtať, položenie otázky a očakávanie prípadne odpovede tu nemá nič spoločné s postupom v zmysle zákona o informáciách. ak by som chcel seriózne odpovede, postupoval by som inak. ak mi ide o niečo iné ... nech sa páči

správca

pridané: 23.6.2008 (23:57:17)

To fanusik investora
pravidlo č. 3 - zmazané. správca

poslanec

pridané: 23.6.2008 (19:40:18)

pre p. prednostu
pravidlo č. 3 - zmazané. správca

Fanusik investora :-)

pridané: 23.6.2008 (13:49:19)

re: poslanec
"Hodnotiaca správa ma 295 strán, kto si ju stiahne z internetu a naštuduje? Ako sa zmení postoj občanov, ak investor prisľúbi vybudovať nejakú investíciu na využívanie voľného času občanov?"

Spravu som si stiaholl, nastudoval a polozil otazku prednostovi MsU na tomto fore. Cakam na odpoved. Mam aj dalsie otazky. Je mozne ich klast aj na tomto fore?

obcan

pridané: 23.6.2008 (13:43:32)

To Oskar
Na margo odvysielania príspevku v súkromnej TV a Vašej otázky s tým spojenej Vám môžem jednoznačne garantovať, že ani poslanci MsZ ani predstavitelia mesta nič nijakej firme neodsúhlasili tak, aby sa museli za niečo hanbiť. A v zmysle predtým uvedeného oznamujem, že sme si na tento štvrtok pozvali navrhovateľa zámeru na vysvetlenie resp. vyjasnenie niektorých stanovísk.

Ing. Jamrich, prednosta MsÚ

pridané: 23.6.2008 (10:22:13)

To oskar
Pokúste sa mi, prosím, zodpovedať na otázku. Kedy bude moje hlasovanie také, že budú spokojní voliči z môjho volebného obvodu? Predpokladám, že podstatne viac odporcov VE je v starej časti, tzv. individuálnej bytovej výstavbe mesta, nakoľko mnohí bývajú na hranici mesta a budú mať VE prakticky za humnami.
Voliči zo sídliska Lúky a Žitava sú o niečo ďalej a pokiaľ sa s nimi stretávam a diskutujem o VE, reagujú v tom zmysle, že pokiaľ to nie je zdravotne závadné, nemajú s VE problém.
Osloviť všetkých sa dá len referendom. Ale budú mať voliči dostatok informácií (a hlavne nezavádzajúcich) na to, aby sa rozhodli správne? Určite nie. Hodnotiaca správa ma 295 strán, kto si ju stiahne z internetu a naštuduje? Ako sa zmení postoj občanov, ak investor prisľúbi vybudovať nejakú investíciu na využívanie voľného času občanov?
V každom prípade som presvedčený, pretože robím poslanca už šiesty rok, že tak vedenie mesta, ako aj poslanci pristúpia k rozhodnutiu zodpovedne.

poslanec

pridané: 22.6.2008 (23:15:12)

To poslanec
Pán poslanec nemám v úmysle spochybňovať tu niekoho prácu. Ak sa Vás to dotklo, prípadne niekoho z Vás, tak sa ospravedlňujem. Nemám záujem vyvolávať búrlivé reakcie. Dúfam, že ani tá posledná veta vo vašom príspevku. Ja som len chcel napísať svoj názor a poukázať na to, že nie len 94 respondentov žije vo Vrábľoch a XYZ ľudí čo podpísalo petíciu, ale aj tých iných kt. sú z rozličných príčin neaktívny a asi tiež majú svoj názor či už za, alebo proti. A pokiaľ niekto povie že zastupuje tu názor svojich voličov, tak ma asi bude zaujímať, že ako prišiel k danému názoru. (či nestretol tých istých 94 respondentov) Opakujem čo som napísal na začiatku: nemám v úmysle spochybňovať tu niekoho prácu, ani nemám záujem vyvolávať búrlivé reakcie.

oskar

pridané: 22.6.2008 (22:21:19)

To oskar
To máte čudné predstavy o práci poslanca. Kde ste videli, pri hlasovaní o zákonoch v NR SR, aby si poslanci robili prieskum? Ak ste niekoho zvolili, dali ste mu dôveru, že Vás bude zastupovať a rozhodovať za Vás. Nokdy nevyhovie všetkým, lebo medzi svojimi voličmi vždy má aj ľudí s protichodným názorom.
Ak ste Vy lenivý, neznamená to, že sme aj my. A láskavo prestaňte používať úvodzovky, keď hovoríte o poslancoch - boli riadne zvolení a dokonca opätovne takmer v tej istej zostave. Takže asi ľudia vedia, koho volili.
A k tej odbornej garancii - jedná sa o "odborného garanta" prieskumu verejnej mienky, nie výstavby VP. Tá "odborná garancia" bola spochybnená oveľa skôr, ako to uviedla Markíza a vedel som o tom. Takže trochu úcty, jasne?

poslanec

pridané: 22.6.2008 (22:13:57)

markíza
Ďakujem Petrovi M za odpoveď pánovi poslancovi. Skrátka Univerzita sa dištancuje ohľadom odbornej garancie ...
Mimochodom, zatiaľ som sa nestretol s nijakou aktivitou od poslancov, aby zisťovali názor ohľadom VP. Ak 94 respondentov je tá skupina, ktorá predstavuje názor väčšiny za VP Vráble, ja budem zvedavý na prieskum, ktorý si zvolia poslanci (prípadne ako ma budú zastupovať pri hlasovaní za/proti VP, nakoľko už sme si ich - aj ja zvolili). Ak nespravia nijaký prieskum, tak potom nech sa nikdy nečudujú reakciám. Ešte jedna poznámka, nakoľko som dodnes nepodpísal nijakú petíciu proti VP Vráble, neznamená to, že s VP Vráble súhlasím. Takýchto neaktívnych občanov je vo Vrábľoch viacej. Prosím preto "poslancov" , aby ten výsledok neposudzovali len podľa toho, že petíciu podpísalo iba XYZ obyvateľov, a že iba tento počet je proti. Určite proti je viacej (len sme asi nie moc aktívny- lenivý niečo urobiť).

oskar

pridané: 22.6.2008 (21:52:39)

markiza
Príspevok pripravovali od pondelka. Ešte nemali všetky stanoviská, nevedeli kedy to pôjde do správ a či to vôbec prejde výberom. Tak ďakujem za info, pozrel som si to v archíve, 22.6.2008 príspevok číslo 9, Univerzita sa dištancuje...

peter m.

pridané: 22.6.2008 (20:45:47)

To Oskar
Možno by bolo lepšie, keby ste povedali o čo ide. Ja, ako poslanec, nemám povinnosť sedieť celý deň pred TV a sledovať, či niečo nedajú o VP. Prečo to tu nebolo vopred avizované?

poslanec

pridané: 22.6.2008 (20:40:05)

Príspevok TV Markíza o VP Vráble
Dnes bolo v TV Markíza cez správy počas jednej reportáže spmenuté niečo ohľadom odbornej garancie. Prosím predstaviteľov mesta k zaujatiu stanoviska a poslancov, aby pôsobili tak, aby sa raz nemuseli hambiť za to, že odsúhlasili niečo nejakej firme, ktorá zavádza verejnosť a jedným slovom podvádza!!!

Oskar

pridané: 21.6.2008 (22:39:52)

tiež občan
pravidlo č. 3 - zmazané. správca

Laco z Podmájskej

pridané: 21.6.2008 (22:21:45)

zvedavec
Vrtule nepotrebujú dotácie od štátu, pretože to celé zaplatia občania a investor zarobí vďaka garantovanej výkupnej cene. Tá je takmer dvojnásobná oproti jadru, uhliu... Je dokonca tak vysoká, že vrtuliam stačí aby sa točili 90 dní v roku a išli len na 25% inštalovaného výkonu. Energiu z vetra musia povinne odoberať rozvodné sústavy, aj keď ju práve nepotrebujú. Vďaka vrtuliam pobežia naďalej aj tepelné elektrárne, pretože vietor sa ťažko predpovedá a nábeh tepelnej elektárne je pomalý. Slovensko nemá dostatok regulačnej energie, preto si to vyžiada ďalšie obrovské náklady aj na stavbu ďaľších elektrární a posilnenia elektrizačnej sústavy. Elektrizačná sústava síce dala vrtuliam stopku, ale nezastavili to naveky. Okrem toho sa pripravuje nová legislatíva okolo vrtúľ, preto každý investor tak agresívne zháňa povolenia už teraz, kým nezačnú platiť nové limity.

peter m.

pridané: 21.6.2008 (21:34:13)

re: zvedavec
Peticia bude odovzdana na verejnom prerokovani 3. jula 2008 o 16.00 hod. vo veľkej zasadacke MsU Vrable, za ucasti poslancov a obcanov, ktori peticiu podpisali a budu mat zaujem ju prist podporit aj osobnou ucastou. Mozete tam prist a vyjadrit svoj nazor aj takouto formou. Predstavitelia investora obcanom zodpovedaju na ich otazky. Peticny vybor predlozi okrem peticie obcanov aj odborne stanoviska potvrdzujuce jeho argumenty PROTI vystavbe veterneho parku vo Vrabloch. Predpokladame, ze predlozena peticia a pisomna argumentacia umozni vedeniu mesta a panovi primatorovi zaujat k veci upresnujuce stanovisko. Na minulom verejnom zhromazdeni totiz ziadne stanovisko nezaujal. Jeho posledne oficialne stanovisko si mozete precitat tu: http://solarfest.net/vpv/doc/stanovisko_primatora.doc

zvedavcovi...:-)

pridané: 21.6.2008 (21:01:14)

Pripmienkove konanie - PD Vrable, Triticum?
V hodnotiacej sprave Doc. RNDr. A.T., PhD na strane 19 v prilohe v EIA studii dava navrh a odporuca z dovodu predchadzaniu usmrcovania vtakov: " ...obmedzit vysadbu pre vtaky atraktivnych druhov rastlin (slnecnica, repka olejna a dalsie) a ozimin."

Mozete mi prosim odbornici - agronomovia upresnit, ako pri respektovani tohoto odporucania planujete pocas 25 rokov prevadzky veternych elektrarni uvedene polia dlhodobo vyuzivat a v nezhorsenej kvalite ich odovzdat dalsiemu pokoleniu?

Michal Demes

pridané: 21.6.2008 (18:51:53)

To Laco z Podmájskej
pravidlo č. 3 - zmazané. správca

tiež občan

pridané: 21.6.2008 (16:41:24)

tiež občan
pravidlo č. 3 - zmazané. správca

Laco z Podmájskej

pridané: 21.6.2008 (15:44:47)

To mafia
Len by ma zaujímalo, ako chcú zarobiť - veterná energia u nás nie je dotovaná, nechcú ich pripájať do verejnej siete, tak načo?

zvedavec

pridané: 21.6.2008 (14:45:52)

mafia
obchod s vetrom je len biznis. Investor je prepojeny na vsetky nezavisle firmy ktore to posudzuju. Staci pogoglit v obchodnom registri. Neverte im ani slovo.

pridané: 21.6.2008 (14:43:26)

Petičná listina
Chcem sa spýtať, ako je to s petíciou a či už bola odovzdaná vedeniu mesta. A či bude niekto prítomný na tom verejnom prejednaní. Čo urobí petičný výbor, ak sa aj tak bude stavať VP?

zvedavec


 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka