Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Poriadok v meste a detské ihriská

pridané: 30.4.2006 (16:33:32)

hej Pánko,nekúpiš.
Kto je v tomto prípade podľa Vás,kompetentný ?

Evka

pridané: 30.4.2006 (13:18:22)

Hej Pánko, nekúpiš?
Chcem upozorniť že na parkovisku pred TESCOm vo Vrábloch ponúkajú naši spoluobčania-rómovia tovar ktorý zaručene neni legálny. V momente ako zaparkujete k Vám pribehne občan-róm a už sa vtiera. Mňa to otravuje a bol by som rád keby to vyriešili kompetentný. Kiež by radšej naši spoluobčania-rómovia robili poriadnu prácu a zaroveň neokrádali štát a neotravovali ludí!

občan

pridané: 26.4.2006 (22:12:36)

Kolotoce
To mate na mysli tie pofarbene rarohy, ktore sa asi o par tyzdnov rozpadnu??!! Mam takmer 40, ale ked som 10-12 rokov tak sem chodili na stare ihrisko tie iste ale inak pomalovane. Takze je to aj o bezpecnosti!

pridané: 26.4.2006 (14:56:20)

kolotoče
Tie kolotoče slúžia pre malé deti a ostatným ľuďom v tomto meste.A verím tomu,že ich využije veľa detí (pokiaľ je pekné počasie).A takisto verím,že keby kolotoče mali rok čo rok nízku návštevnosť a neoplatilo by sa im to,tak by sem každý rok nechodili.Takže tie deti tie kolotoče naozaj využívajú!

kk

pridané: 26.4.2006 (13:39:47)

vysvetlenie
Nechcem si tu dopisovať, ale konkrétne mi vadilo, že moje nerozumné dieťa otravovalo počas celých sviatkov a bolo dosť zima, a keď došlo k vytúženému kolotočovaniu, tak nám utierali mokré sedačky jednou mokrou handrou /hoci popŕchalo išli sme s tým dieťaťom a nemrzelo nás aj viac ako 20 sk, skôr som sa obávala prechladnutia/. Jednoducho mi to k týmto sviatkom nesedí. Je to iba môj názor a ja beriem ten Váš.

ap

pridané: 26.4.2006 (13:15:42)

re: kolotoče
Nechápem, čo vám môže vadiť na kolotočoch. To, že dieťa sa chce povoziť a vy mu máte dať 20 korún? To chcete deťom zobrať ešte aj troška radosti? Inokedy vypisujete,že sa tu nič nedeje a keď prídu kolotoče na týždeň tak vám vadia? Okrem toho, na tých kolotočoch sa vozí toľko málo detí, že sa im čudujem, že ešte vôbec fungujú. Nechcem tu spomínať staré časy, ale voľakedy sme na kolotoče chodili určite viacej a nikomu to nevadilo. Kam tie vaše deti chodia? Choďte s nimi na hodinu na tie kolotoče a uvidíte, že vás to nezabije.

ES

pridané: 26.4.2006 (08:04:48)

na zváženie
V nedeľu som sa zastavila na zmrzline pri pošte. Veľmi mi tu chýbalo pár lavičiek – priestor na ne by tu určite bol. Keďže bolo konečne pekné počasie, prišli sme s deťmi na bicykloch, zmrzlinu sme jedli sediac na obrubníkoch alebo schodíkoch vedľajších obchodov – neboli sme jediní a zastavilo sa tu pomerne veľa ľudí. Iní to zas riešili tak, že postávali pri autách, prípadne ju jedli v autách, posedávali na zábradlí okolo pošty.

Ďalej by som chcela prípadné vysvetlenie k zvyklosti, že počas veľkonočných sviatkov tu hosťujú kolotoče. Neviem ako vznikla táto tradícia, ale z viacerých informácií ľudí, ktorí majú deti vo vekovej kategórii keď ich táto atrakcia oslovuje, viem, že nie sú nadšení ich prítomnosťou. Ak b y to mohli nejaké kompetentné útvary zvážiť v budúcnosti, ďakujem za pochopenie.

ap

pridané: 23.4.2006 (22:37:56)

Pre:p.Libiaka
Pan Libiak obdivujem Vás ako ste stále človek s pevnými nervami a akou úctou odpovedáte aj tei anonymné zákernosti ale čo Vaši kolegovia v MsZ??? Nemajú prístup k netu alebos ú zaneprázdnený podnikaním. Viem odpovedať na NETe niekomu neznámemu nie je povinnosťou, ale celkom bežnou záležisťou Vás a pána prednostu. Mám taký dojem zvyšný PÁNI POSLANCI na voliča si spomenú dva mesiace pred voľbami, a pevne dúfam že tie mŕtvoly/obrazne / tam nahradí aj niekto Vám podobný. Eštze raz pán Libiak a pán Jamrich veľa zdaru do ďalšej práce aj pre občanov mesta Vráble.

s v

pridané: 23.4.2006 (18:47:27)

thanx =)
dakujeeeeeeeeeeeem za informacie pam Libiak =)
a zima bola naozaj riadne dlha =)

janka

pridané: 23.4.2006 (10:04:34)

skatepark,motorky
Dozvedela som sa,že skatepark bude vybudovaný v mieste pozdĺž rieky Žitava vedľa uvažovaného chodníka -vedľa ZŠ Lúky a cena cca 1.5 mil Sk.
Tie motorky na Hlavnej,to je jednoducho svinstvo .Jazdy na zadnom kolese-poobede bežnýjav.Servisovanie pred predajňou,taktiež bezný jav.Som presvedčený,že tu byl sa mal konečne prebudiť ved.odd.ponikateľských činností a koordinovať podnikaťeľské činnosti malých podnikateľov podľa potrieb občanov a na vhodných miestach,tak ako je tomu v iných mestách.Prebytok krčiem a podobných "kultúrnych zariadení je asi výsledkom nekoncepcie v oblasti podnikania v našom meste v službách.Organizovať jarmok alebo hody je primálo.Máme tu na to zriadené špeciálne oddelenie,tak nech poznáme jeho zmysel.Ak sa mýlim,tak sa ospravedľňujem.

Evka

pridané: 22.4.2006 (22:58:32)

To Janka a Pepko
Ďakujem za porozumenie, nestáva sa to tu často, rád si s vami aj v budúcnosti "pokecám" :-). Janka, tá cyklotrasa by mala byť hotová tento rok, len zima bola trošku dlháááá...

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 22.4.2006 (17:50:52)

tak,tak
tak tento clanok nema chybu,kto si ho precita nemoze nesuhlasit

pepko

pridané: 22.4.2006 (09:44:11)

Vážený rodič,
áno, bol to aj môj nápad, rozšíriť ulicu 1. mája o parkovacie miesta. A vôbec si nemyslím, že som sa sekol, takže si nemusím priznávať chybu. Zrejme viete, že tou ulicou prechádzam denne, takže situáciu na nej poznám detailne - predovšetkým ako vodič!!! Keď idem smerom od Levickej na autobusku, musím sa uhýbať protiidúcim autám a autobusom pomedzi zaparkované autá. Protiidúci vodiči pritom neraz radšej vyjdú na chodník, hlavne vodiči autobusov, aby nedošlo ku kolízii. Keď idem smerom od autobusky na Levickú, uhýbam na ten chodník ja a verte, že takmer každý vodič autobusu mi z vďačnosti zabliká, alebo kývne, že nemusel čakať za zaparkovanými autami, kedy prejdem (lebo z tohto smeru mám prednosť). Úplne kritická je situácia v zime, keď pre parkujúce autá nie je možné tento úsek vyčistiť od snehu, prejazdová šírka komunikácie je ešte menšia.
Riešiť túto ulicu ako jednosmerku je logický nezmysel. Uvedomujete si, že polovica autobusov by si musela hľadať prístupovú cestu na autobusku buď cez Moravskú alebo cez Hlavnú ulicu? A ak chodíte na túto stránku, určite ste čítali rozhorčené protesty proti jednosmerke na Moravskej. Vite ako by sa zahustila premávka na Hlavnej ulici? A to s ňou do budúcnosti mesto plánuje ako s pešou zónou (návrh pochádza ešte z čias primátorovania p. Uhreckého) a ak sa podarí vybudovať obchvat mesta, tak sa asi aj začne vážne uvažovať nad realizáciou tejto myšlienky.
Retardéry na ulici 1. mája neprichádzajú do úvahy. Na moju interpeláciu ohľadne dopravnej situácie v meste, a konkrétne aj na ulici 1. mája (lebo ja čítam Lampáreň a požiadavky občanov predkladám vo forme interpelácií mestskému zastupiteľstvu) som dostal nasledovné odpovede:
Projektant dopravných stavieb Ing. Lisý - nie je vhodné na tejto ulici osadzovať spomaľovací prah (retardér) pretože:
- komunikácia je krátka
- retardér je možné osadiť 40 m od križovatky, miesto na jeho osadenie je potom pred obytným domom, kde znižovanie a opätovné zvyšovanie rýchlosti motorových vozidiel zvýši emisie vypúšťané do ovzdušia a hluk
- s osadením retardéra musí súhlasiť Okresný dopravný inšpektorát Nitra.
Dopravný inžinier z ODI, Ing. Sitkey nesúhlasí s osadením retardére pretože:
- komunikácia je krátka
- je na nej prechod pre chodcov a môžu byť dva (pred V-Centrom), čo spomalí rýchlosť motorových vozidiel
- z dôvodu autobusovej dopravy - zlé skúsenosti z Nitry.
Taktiež nesúhlasí ani s osadením dopravnej značky na zníženie rýchlosti, nakoľko na to nie je dôvod
Takže vidíte, nesekol som sa ja, sekli sa tí, ktorí chceli retardéry. Nepíšem to zo zlomyseľnosti, skôr na zamyslenie. Verte, že keď už niekde otvorím ústa a zvlášť ak je to mestské zastupiteľstvo, nesnažím sa presadiť to, čo chcem ja, ale to, čo by pomohlo mnohým, alebo všetkým.
Ku škôlkam sa vyjadrovať obšírnejšie nebudem. Len v skratke - jasne, že nie sú dobudované ihriská, zima trvala veľmi dlho a snáď uznáte, že podmienky na osadzovanie preliezok a iných zariadení neboli. Napriek tomu si myslím, že deti sa majú kde hrať a majú dostatok príležitostí na "vybláznenie". Ak aj sú tam spoločné WC, asi to nevadilo hygiene, ak to povolila. Deti v tomto veku sa ešte nehanbia pred sebou a nakoniec, dvere si za sebou zrejme zatvárajú - na kúpaliskách sa kúpu nahé. Socialistický nábytok tam možno je, ale doteraz nevadil? Okrem toho, do tejto škôlky chodí decko môjho kolegu. Viackrát som sa pýtal, ako sú spokojní. Povedal mi, že je to dobré, aj keď to má z domu ďalej, decko neutrpelo žiadnu traumu a je spokojné.
A na záver - prečo si myslíte, že ubudne na ulici 1. mája počet parkovacích miest o 8? Videli ste projekt? Prioritným cieľom úpravy je zvýšenie bezpečnoosti na tejto ulici. A hlasy občanov počúvame pozorne!!! A snažíme sa rozumné presadiť do života, ale nejde všetko okamžite.
S úctou

Maian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 21.4.2006 (22:35:20)

Re: janka
Pan Libiak tych pripomienok na upravy 1.Maja uz bolo dost, ale mesto si to aj tak postavi po svojom. Hlasy obcanov su im ukradnute. Viem ze to bol vas napad, ale sekli ste sa v nom a teraz si neviete priznat chybu. Na tej ulici stacilo spravit jednosmerku, namontovat retardery a mesto by usetrilo milion za parkovisko, ktore sa bude budovat uplne zbytocne.

Pri jednosmerke by sa zmestilo aj sikme parkovanie a tych parkovacich miest by naozaj pripudlo. Takto ich najmenej 8 ubudne a to je uz dnes stale obsadene. Tak aku ma buducnost tato akcia?
Dajte ten milion radsej na dokoncenie tej nestastnej skolky. Deti sa stale nemaju kde hrat, zelen ziadna, preliezacky nedokoncene, spolocne wc... Neostalo tam ani na vymenu okien a tie stare socialisticke koberce a nabytok nepotrebuju komentar. Chodte si to pozriet osobne, ved ste za to hlasovali, aspon uvidite aku nemocnicu na okraji mesta sa vam podarilo vybudovat.

rodic

pridané: 21.4.2006 (19:54:43)

neviem aky mam dat nadpis
ty co si sa nepodpisal,akoze mohol si sa ale to je vlastne vedlajsie..ved ano,vo Vrabloch su vselijkae krmy a puby,ale myslis ze vsetci -nastrocni alebo tak nejak sa chcu len opijat?asi nie vsetci su taki ako ty,alebo niekto iny...ved,akoze,podla mna je to dobre,ze to tu mame,niekde by sa nenaslo ani to...takze,s tym som veelmi spokojna...
a,pan Libiak,som veelmi rada ze ste sa ozvali..myslim ze som pochopila co ste pisali..hej,jasne,na vsetko sa frfle,ale to nielen tu u nas,aj ked ja som spokojna s Tescom...aj s Lidlom,ale nemuselo to byt tak pokope,ale ked sa inac nedalo =)
no,ja som vedela ze sa ma stavat daco pre cyklistov,ale nevedela som ze ci sa to vlastne bude realizovat alebo co..ale ked ste mi to tu vy napisali,asi to bude pravda,tak ja si ten rocik pockam,aj dva ak by bolo treba,len aby sme sa dockali =)(to ste mlai zobrat s humorom:) )
a podla mna nie je lepsie sa na vsetko vykaslat,lebo nie su vsetci obcanie su taki grazli..niektori sa nechodia pravidelne opijat do krciem a pubov...hmm...
ja len tolko..dakujem za odpovede =) aj panovi Cokynovi

Janka

pridané: 20.4.2006 (09:53:58)

tomu, čo písal janke a hanbil sa pridať čo i len nick
to ale vôbec nie je fér! čo má primítor spoločné s tým, že sa vo vrábľoch otvárajú krčmy?! možno len to, že podporuje rozrastanie sa priemyselného parku, vďaka čomu majú ľudia prácu, vďaka čomu majú peniaze, ktoré môžu míňať, vďaka čomu sa oplatí tie krčmy vo vrábľoch otvárať! ale, ak mu toto chcete vyčítať ...! alebo si myslíte, že tie krčmy sám stavia?! ozaj, a k tomu futbalu. iste, primátor podporuje futbal (pozor nielen vrábeľský! a nielen Á-čko!), ale to avizoval hneď ako sa stal primátorom ako svoju prioritu v tejto oblasti, takže vlastne robí len to, kvôli čomu ho ľudia volili! Prečo však nespomínate aj to, že medzi jeho prioritami bol aj volejbal a stolný tenis, čo tiež napĺňa?! ak by ste chodili na zastupiteľstvá, vedeli by ste, aké prostriedky sa v tomto roku poskytujú práve týmto športom?! viete, keď chceme veci nevidieť, tak ich neuvidíme, aj keby nám stáli rovno pred nosom! alebo píšete o niečom, o čom nemáte ani potuchy (asi vám chýba trocha sebareflexie!). prečo tiež píšete o ihriskách, akoby sa veci nehýbali? vďaka rýchlej informácii sme predsa s podporou futbalového zväzu vybudovali miniihrisko! opýtajte sa detí, ktoré sa tam hrávajú, o čom to je! to nevidíte? a okrem futbalu sa v tomto zariadení hráva aj hokejbal! čo viete o tom, že máme rozpracované vybudovanie viacúčelového ihriska, ktoré bude v zime využívané ako ľadová plocha, v lete pre iné športy? pracujeme na tom, aby sme získali finančné prostriedky z fondov eú. čo viete o tom, že chceme zriadiť - opäť sme žiadali o grant futbalový zväz - regulérne futbalové ihrisko s umelým trávnikom? asi nič - ale písať bludy ... nevravím, že primátor nemá chyby, iste mu je čo vyčítať, veď, koľko ľudí, toľko názorov, ale toto jednoducho nebolo fér! a keďže sa to týka aj mojej práce, musel som sa ohlásiť (aj ako občan, ktorý má trocha viac informácií ako vy ...)

juro čokyna

pridané: 20.4.2006 (09:42:56)

Re: janka
Ľudia drahí, naozaj nechápem o čom tu píšete. Nie raz sa už na Lampárni napísalo, že sa ide budovať chodník pre cyklistov a korčuliarov popri Žitave, smerom na H. Ohaj. Krčmy a puby v meste nezakladal primátor, sú to súkromné podniky v súkromných priestoroch. Nie len o futbale je toto mesto, treba si pozrieť, kde všade boli schválené dotácie mesta. Toto mesto dáva na športové, kultúrne a spoločenské aktivity oveľa väčšiu časť svojho rozpočtu ako väčšina ostatných, vrátane Nitry. je ale fakt, že nie všetko sa dá urobiť okamžite a hneď. A ja sa už pomaly aj pýtam, či tu vôbec treba niečo robiť? Prečo a pre koho? Len preto, aby zase mohol niekto frflať? Frflalo sa na Jednotu, dotiahlo sa sem TESCO - zle je, stavia sa Lidl - ešte horšie. Chceme rozširovať ulicu 1. mája, aby sa tam dalo aj parkovať a aby bol umožnený bezpečný prejazd v obidvoch smeroch - zle je, autá vraj budú chodiť rýchlejšie. Občania sa sťažovali na vysokú prejazdovú rýchlosť áut na sídl. Lúky, mesto tam osadilo dva retardéry - to nemalo!!! Nech sa čokoľvek stane, vždy to niekto ofrfle a takým vulgárnym spôsobom, že je fakt na mieste otázka: Nie je lepšie na všetko sa vykašlať? Veď kto nič nerobí, nič nepokazí.
Ten cyklistický chodním by sa mal spraviť tento rok, bude 3,5 m široký, malo by to stačiť.

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 19.4.2006 (20:22:09)

janka
vsak uz to tu je nevidis? 10 krciem,20pabov to spravil primator pre nastrocnych, v tomto meste je vsetko len pre futbal.
basketbal, hokejbalove ihrisko, skate ihrisko a dalej su odpisane
suhlasim s tebou. kto sa chce aktivne venovat sportu musi si vybrat futbal.

pridané: 18.4.2006 (14:41:47)

?nic pre nas?
no..akoze...malo by sa postavit daco pre -nastrocnych...daky skatepark,abo daco na bicyklovanie,korculovanie abo take daco..sak kde mame ist aby sme sa mohli zabavit?hmmm?
janka

nespokojna

pridané: 18.4.2006 (10:27:29)

To ovzdušie
Pardon ani som si neuvedomila, že som neuviedla ulicu, takže je to na Dyčke Dlhá ulica č.8 - oni vlastne kúria tým drevom, mám dojem že aj nejakou drevotrieskou napustenou so všelijakými lepidlami, lakmi... no je to hrozné, že môže byť niekto takýto čo neberie ohľad na druhých...

anonym

pridané: 11.4.2006 (21:09:06)

To ovzdušie
Ako vám má niekto pomôcť, keď ste nenapísali svoje meno, ale ani ulicu, kde sa to deje????

Udivený občan

pridané: 11.4.2006 (13:35:03)

archivácia
februárové príspevky nájdete odteraz v lampárni

čokyna - správca

pridané: 11.4.2006 (10:16:53)

ovzdušie
Prosím vás, vie mi niekto poradiť alebo pomôcť, mám problém so susedom, ktorý doma kúri drevom, nepríjemne nám znečisťuje ovdzušie neznesiteľným smradom z komína, nemôžeme ani chodiť po dvore ani otvoriť okná na dome, pretože sa to vôbec nedá dýchať!!!

anonym

pridané: 4.4.2006 (08:21:47)

re
Smrad na sidlisku? To je dan za zivot velkeho mnozstva ludi na malom mieste.... Urban modern.

pridané: 3.4.2006 (15:38:18)

archivácia
januárové príspevky nájdete odteraz len v archíva

čokyna - správca

pridané: 3.4.2006 (13:41:08)

odpad
Obyvatelia žijúci v KBV sa môžu zbaviť biologického odpadu na zbernom dvore ktorý je otvorený v pondelok , stredu a piatok od 12.00 - 18.00 a v sobotu od 9.00 - 17.00

Vepos

pridané: 3.4.2006 (03:24:11)

smrad na sidlisku
prosim vas vie mi niekto kompetentny poved co mieni mesto robit s tym neprijemnimsmradom na sidl luky?tento problem s kanalmi je dlhodobi takprosim odpoved.

mixal


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka