Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Poriadok v meste a detské ihriská

Poriadok v meste a detské ihriská

pridané 29.9.2010 15:05:34

Nové fórum mesta Vráble

Dnešným dňom je, po dohode s prednostom MsÚ, Ing. Jamrichom, verejne prístupné nové fórum mesta Vráble, ktoré postupne nahradí súčasné fórum. Simultánna prevádzka obidvoch fór bude trvať do 31. októbra 2010. Od 1. novembra 2010 bude prístupné už len nové fórum.
Nové fórum je prístupné na čítanie všetkým návštevníkom, no prispievať budú môcť len registrovaní užívatelia. Títo budú môcť zároveň hlasovať v prípadných anketách, či zasielať si navzájom správy bez toho, aby tieto boli viditeľné pre ostatných používateľov fóra.
Nové fórum by malo prispieť k zásadnému zvýšeniu úrovne príspevkov, zvýšeniu celkovej kultúry na tomto fóre a malo by viesť k vyššej zodpovednosti oslovených poslancov, zamestnancov MsÚ, či iných, mestom riadených inštitúcií.
Adresa fóra je forum.vrable.sk - link by mal byť aj na www.vrable.sk, ale dnes už asi nie.

Marian Libiak, poslanec MsÚ Vráble


 
pridané 29.9.2010 10:44:38

neda mi

Príspevkom bolo porušené mpravidlo č. 4. Zmazané. správca

Giselle


 
pridané 29.9.2010 08:35:12

re: Marian Libiak

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5. Zmazané. správca

obcan


 
pridané 29.9.2010 07:22:08

To obcan

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5. Zmazané. správca

Marian Libiak


 
pridané 28.9.2010 15:39:17

správca + prednosta + primator

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5. Zmazané. správca

obcan


 
pridané 28.9.2010 10:53:22

re

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5. Zmazané. správca

správca


 
pridané 27.9.2010 20:17:57

To správca

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4. Zmazané. správca

Dodo


 
pridané 27.9.2010 17:19:06

Re: vrábeľčanka

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4. Zmazané. správca

Peťa


 
pridané 27.9.2010 12:43:39

vrábelčanka

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5. Zmazané. správca

správca


 
pridané 27.9.2010 11:07:22

pripomienka

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5. Zmazané. správca

vrábelčanka


 
pridané 25.9.2010 09:13:28

prednostovi MsU Vrable

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5. Zmazané. správca

obcan


 
pridané 24.9.2010 09:37:00

forum.vrable.sk

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5. Zmazané. správca

správca


 
pridané 23.9.2010 11:55:24

re: Dodo + ziadost panovi prednostovi MsU Vrable

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5. Zmazané. správca

obcan


 
pridané 23.9.2010 09:15:03

Občan neznalý

O vozidle ktoré máte na mysli vieme už dlhšiu dobu. Píšete že identifikácia majiteľa nie je problém, nakoľko vozidlo má EČ. Problém to však je resp. bol. EČ ktoré je na vozidle patrí vozidlu Škoda 105, ktoré bolo vyradené s evidencie a majiteľ vozidla pochádza z okolia Nitry. Takže zjavne jednoduchá vec nie je taká jednoduchá. Majiteľa „Žiguláka“ sa nám pravdepodobne podarilo zistiť po dlhej dobe len pomocou miestnej znalosti a občanov. Majiteľom vozidla by mal byť občan s nášho mesta, ktorý sa v súčasnej dobe nachádza vo výkone väzby. Teda nemáme naňho žiaden kontakt.
Na margo priestoru pred sobáškou plne s Vami súhlasím. Nechodím týmto miestom často, ale prechádzal som tadiaľ v nedeľu 19.9.2010 a videl som ten neporiadok. Verte že ma to ani trochu nepotešilo. Ešte v ten deň som sa zastavil v práci a upravil som kamerový systém tak aby bol tento priestor čiastočne snímaný kamerou. Hliadke som dal pokyn častejšie kontrolovať toto miesto a rázne riešiť zistené priestupky. Sám som zvedavý ako dopadne víkend, kedy je to najhoršie. Ale to čo som videl sa dúfam opakovať nebude. Verte že urobím všetko preto aj keď správanie dnešnej mládeže (česť výnimkám) policajti asi nezmenia. Ale možno ovplyvnia.

Marián Trubíni, náč. MsP


 
pridané 22.9.2010 11:22:52

Pre pána náčelníka MsP ale aj pre jeho priameho nadriadeného...

Žiadam Vás, aby ste vysvetlil, prečo na sídl.Lúky na parkovisku blízko kvetinárstva rsp. oproti, stojí už niekoľko mesiacov béžové auto zn.Žiguli bez vzduchu v pneumatikách a evidentne nepojazdné čiže vrak, ktorého majiteľ je určite indentifikovateľný, lebo auto má ŠPZ. A tiež mi láskove vysvetlite prečo je po každom víkende, ale už i v týždni pred vstupom do Sobášnej sieni taký neporiadok (na zemi sú pohadzané pohare, flaše a iný papierový odpad). Obidve uvedené miesta sú v centre mesta okolo nich aj Vy možno aj viackrát osobne prejdete a musíte to vidieť, tak teda prečo ten problém neriešite ?!!! Žadam od Vás serióznu odpoveď na ktorú mám nárok ako občan, z ktorého daní ste platený, ale hlavne žiadam aby sa urobila okamžitá náprava.
Ďakujem

občan neznalý


 
pridané 22.9.2010 08:32:25

dodo,

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5. Zmazané. správca

správca


 
pridané 21.9.2010 15:52:28

cintoríny- správca

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4. Zmazané. správca

Dodo


 
pridané 21.9.2010 14:08:17

nevoliť!!

príspevkom bolo porušené pravidlo č. 2. zmazané. správca

občan mesta


 
pridané 21.9.2010 11:35:02

občan

Vážený pán občan, myslím že toto fórum nie je o tom, kto píše, ale čo píše. Okrem toho, keď Vás zaujímajú veci verejné v našom meste, tak by ste mohol mať untuíciu o tom, kto pozná z občanov nášho mesta jeho VZN a nielen tie súčasné, ale aj staršie. Určite tých občanov nie je tak veľa, ktorí tie VZN poznajú, takže nie je ťažké uhádnuť kto ten pseudonym "občan znalý"a "občan neznalý" používa. Preto úplne logický nemôže byť spokojný so stavom aký v našom meste momentálne je, hlavne čo sa týka poriadku. Neviem zatiaľ kto bude kandidovať, no viem, že z tých, ktorí v súčastnosti za poriadok v meste zodpovedajú a nevadí im okrem iného neporiadok v centre mesta vlastne takmer v "predsieni" MsÚ, konkrétne pred vstupom do Sobášnej sieni, tých určite voliť nedoporučujem, ale je dosť pravdepodobné aj to, že mnohým našich občanov tento imidž nevadí. V demokracii platí jedna veľká pravda, " Máš takú vládu, (lepšie správu)akú si zvolíš (zaslúžiš). V prípade, že naši občania majú vo svojich génoch viac cítene vidiecke, tak skutočným mestom budeme len veľmi ťažko. Takou negatívnou realitou je aj nedávne riešenie bývania našich rómskych spoluobčanov na Kostolnej ulici. Neviem ako Vy, ale ja som s takýmto riešením veľmi sklamaný. Bola tu možnosť tento problém navždy vyriešiť k spokojnosti všetkých zaintersovaných. No po tomto rozhodnutí, odpredajom objektu, tá možnosť už nebude a poriadok rsp. problém s ním sme dostali z poza kostola, takmer pred kostol. Keď sa mylím prosím opravte ma a vysvetlite, možno som to nepochopil, alebo tomu nerozumiem. Určite ma rozumná argumentácia presvedčí. A tak by sme mohli pokračovať o poriadku v našom meste a o tom čo všetko s tým súvisí. Tých argumentov je pomerne dosť, prečo nevoliť tých ktorí za ten súčasný " poriadok" zodpovedaju. Mať prácu je určite jedna z tých najdôležitejších vecí, ktoré trápia občanov a bolo by nespravodlivé neoceniť aktivitu mesta k tomuto problému, ale mesto má a iné problémy, ktoré je potrebné tiež akútne riešiť.
Verím, že sa o tom bude komunálna volebná diskusia a bude predsa len jasnejšie aj pre Vás, pre koho sa rozhodnúť koho voliť.

občan znalý


 
pridané 16.9.2010 09:23:41

obcan

k pravidlám tohto fóra nepatrí identifikovateľný podpis. ak vám to nevadí (neuvádzate to) v iných prípadoch, prosím, nekomentujte tie konkrétne, kde vám to nevyhovuje (prosím o rovnosť a objektivitu). inak budem musieť váš príspevok nabudúce považovať za porušenie pravidla č. 4. mimochodom, vyzývate k podpisu, pričom sám ostávate v anonymite - toto naozaj nemá význam a váš príspevok tak len zaberá miesto na rolovanie ...

správca


 
pridané 16.9.2010 09:13:41

cintoríny

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4. Zmazané. správca

správca


 
pridané 15.9.2010 19:07:28

Poriadok v meste a občan znalý

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4. Zmazané. správca

obcan


 
pridané 14.9.2010 19:18:54

Cintoríny

Prosím Vás vie niekto dať normálnu odpoveď prečo na cintorínoch (troch) v meste je nepokosená burina, a kedy budú dokončené chodníky, tak aby sme sa po hlavných ,,chodníkoch´´ nebrodili po členky v blate. Napr.chodník od Kopčekov na mestskom cintoríne vo Vrábľoch.
Nebol by lepší chodník tu na cintoríne ako poza činžiak na sídlisku Lúky, ked býva pán a pani poslankyňa?
Brány tiež pamätajú minulý režim, neboli by lepšie dať financie na opravu brán ako na nezmyselnú železnú stenu pri čísle Lúky 1227?


 
pridané 14.9.2010 18:33:47

media,?

Prísevkom bolo porušené pravidlo č. 4. Zmazané. správca

Vrabelčan


 
pridané 14.9.2010 15:16:20

Všetko o zeleni v meste...

Na všetky, alebo aspoň väščinu otázok Vás diskutujúcich občanov o problémoch so zeleňou v našom meste treba hľadať odpovede vo Všeobecných záväzných nariadeniach nášho mesta. Prvé bolo schválené MsZ už v roku 1993 a posledné č. 10 / 2010 nedávno. Mestu síce stále chýba tzv. Generel zelene ako súčasť ÚPDSÚ (Územny plán), ale všetky kompetencie a zodpovednosť za zeleň a tiež starostlivosť o ňu najdete v uvedenom VZN. Tam najdete aj kto dodržiavanie meského "zákona" kontróluje, koho si za to platíte a tiež volíte... !!! Dúfam, že tí ktorí budú znova kandidovať nám to všetko vo volebnej kampani vysvetlia prípadne sa pochvália. Verím, že všetci čo tu píšeme sa tam s nimi stretneme.
Prajem pekný deň.

občan znalý


 
pridané 14.9.2010 12:17:19

Komunálne voľby 2010

Keď si pozorne prečítate toto diskusné fórum a poznáte kompetencie samosprávy rsp. jej orgánov, tak by ste logicky mali dospieť k záveru, že vôbec nie sú potrebné žiadne voľby, ale stačí do každej domácnosti zaviesť internet a na MsÚ, k tejto stránke posadiť jedného "dispečéra" ktorý na základe týchto podnetov bude dávať príkazy na vykonanie opatrení ktoré z týchto podnetov vyplývajú. Budem úplne konkrétny, keď na opravu schodov patriacich k objektu Jednoty po ktorých takmer denne prechádza aspoň jeden z poslancov je portrebná polročná diskusia, aby si vlastník splnil svoju povinnosť, ktorá mu vyplýva zo zákona a tiež z VZN tak nepotrebujeme žiadného poslanca. No okrem poslancov po meste chodia rsp. sa vozia aj členovia MsP a pochopiteľne, že aj kompetentní pracovníci MsÚ, ktorým pracovnú náplň a úlohy tiež stanovujú poslanci. žiadne výhovorky pre ľudí ktorí poznajú zákon o obecnom zriadení nemôžu byť akceptované. Prosím občanov, aby sa nad tým aspoň trochu zamysleli, prípadne diskutovali na aktuálnu tému " Komunálne voľby 2010" ... hlavne koho budeme voliť???

občan znalý


 
pridané 13.9.2010 09:10:03

schody

no, neviem, neviem ... isto viem, že som nas*al jedného poslanca (práve toho, ktorého som nechcel trafiť), a tiež viem, že vyvinul osobnú iniciatívu, aby sa odpoveď objavila. ale, keďže tak možno spravili aj ostatní, len o tom neviem, nebudem nikoho obviňovať a - povedzme - splnilo to účel. ČIASTOČNE.
čiastočne, pretože odpoveď vlastne nie je odpoveďou - najbližší možný termín mi totiž nič nehovorí. ale, aj toto beriem ako "nutné zlo" uvedomujúc si, že sme (vďaka poslancom) donútili niekoho s niekým hovoriť a aspoň sa pokúsiť ten problém vyriešiť. teraz by sme si mali dať nejakú lehotu, čo pre nás (keďže v odpovedi to nie je uverejnené) znamená "najbližší možný termín" a znova položiť tú istú otázku tým istým ľuďom. povedzme, že som čiastočne spokojný, ale ... o mňa predsa vôbec nejde (alebo len v druhom rade). vyjadriť by sa mala mamina (a, bojím sa, že bude oveľa kritickejšia). zrejme to ale stálo za pokus ...

juro čokyna


 
pridané 10.9.2010 14:45:40

schody

Trvalo to priblizne 5 a pol hodiny.
Zaujimave :). Juraj tvoja invencia je niekedy obdivuhodna. :)

Giselle 68


 
pridané 10.9.2010 14:19:15

schody do jednoty

po dnešnom jednaní so zástupcami coop jednota budú schody opravené v najbližšom možnom termíne

ožpav


 
pridané 10.9.2010 08:47:54

médiá?

ako som avizoval, práve som poslal e-mail nasledujúceho znenia na 15 adries poslancov a vedenia mesta. skúsite to aj vy? (stačí, ak okopírujete môj e-mail - samozrejme, bez podpisu) uvidíme, čo sa bude diať ...

Predmet: žiadosť o odpveď
Prosím o zabezpečenie odpovede na diskusný príspevok zaslaný občanom na fórum "Poriadok v meste":
pridané 2.9.2010 11:51:25
schody do jednoty!
Chcela by som vedieť, kedy budú opravené konečne schody do jednoty pri kvetinárstve. Dňa 3.5.2010 ste písali ,že mesto upozornilo vlastníka na daný postreh, ale asi nie dostatočne keď nie sú ešte stále spravené. Načo čaká vlastník, to je taký veľký problém opraviť to?
mamina

Juraj Čokyna, občan mesta Vráble

juro čokyna


 
pridané 9.9.2010 10:12:20

médiá?

to je ale len bulvárne riešenie, do ktorého nás nahnali najsledovanejšie prostriedky "masovej komunikácie" (bože, aké strašné slovné spojenie)! normálne je domáhať sa nápravy tam, kde sa "to má"! ako som napísal, domnievam sa, že občanovi je v tomto prípade roveň (nie úradník ale) poslanec. jeden sa tu ohlásil, požiadal o odpoveď - dajme mu (aj druhej strane) trocha času (dnešný deň?) na reakciu. ak to nepôjde, nerobme so seba hurvínkov (to nech zo seba robia tí, ktorí sa tak správajú) a správajme sa (navrhujem) ako uvedomelí občania. to znamená, ak sa nepresadil jeden poslanec, zapojme do debaty ďalších! a sledujme, ako sa budú správať, a - či sa nám potom dostane odpovedí na naše otázky a podnety!
navrhujem to urobiť takto: skopíroval som z tejto stránky na jednu hromadu všetky e-mailové adresy poslancov, primátora a prednostu msú. tu sú: primator@vrable.sk, poslanec.acs@vrable.sk, poslanec.cernakova@vrable.sk, poslanec.hegedusova@vrable.sk, poslanec.hrusovsky@vrable.sk, poslanec.hudec@vrable.sk, poslanec.kovacova@vrable.sk, poslanec.kudela@vrable.sk, poslanec.libiak@vrable.sk, poslanec.patakyova@vrable.sk, poslanec.pecek@vrable.sk, poslanec.sadovsky@vrable.sk, poslanec.skacanova@vrable.sk, poslanec.zrubcova@vrable.sk, prednosta@vrable.sk.
ak budete mať problém s odpoveďou, skopírujte všetky adresy a pošlite na ne jeden hromadný e-mail. ak to nepomôže, dajte to vedieť cez fórum nám všetkým, čo ho čítame, my (keby tak) všetci si tie adresy tiež skopírujeme a každý z nás pošle poslancom a vedeniu mesta ten istý e-mail so žiadosťou o odpoveď (a prípadne môže na fóre ostatným oznámiť, že tak urobil). v tomto prípade sa nemusíte báť "odtajnenia" vašej anonymity e-mailovou adresou, nežiadate predsa odpoveď na svoju otázku, ale na otázku "niekoho" z fóra! hahahaha, myslím, že toto poslancov dlho baviť nebude (vynašiel som bulvárne riešenie bez bulváru) ....
no, a podľa reakcií (odpovedí) uvidíme, koho sme volili a koho budeme voliť ....

juro čokyna


 
pridané 9.9.2010 09:35:14

schody do jednoty

Kazdy tu žiadame o odpoved a odpoved neprichadza,je na čase prizvať média,nemyslíte si to???

maria


 
pridané 8.9.2010 22:10:21

Jednota

No, nechcem byť Vševedko, ale mám pocit, že mesto by malo mať "páky" na to, aby takúto situáciu riešilo. Prosím zodpovedného pracovníka o reakciu...

Marian Libiak, poslanec MsZ


 
pridané 7.9.2010 11:33:32

občan

vašou odpoveďou si ja ale nie som taký istý ... mesto predsa už vyriešilo problém s nechutnou nehnuteľnosťou bývalého msks na moravskej ulici, ostala nám zachovaná aj historická budova bývalej sporiteľne pri kostole, bola odstránená obrovská markíza na krátkej ulici ... domnievam sa, že mesto dokáže vyvinúť tlak aj na jednotu. obmedzený, ale, myslím, že dokáže ... možno by to chcelo odpoveď kompetentných, čím v tomto prípade (už) vôbec nemyslím úradníkov

juro čokyna


 
pridané 7.9.2010 09:04:24

To zolo

Ak si dobre pamätám, už to tu kedysi bolo. Budova Jednoty patrí Jednote - ona je zodpovedná za stav schodiska a podobné veci. Neviem, ako by mohlo mesto Jednotu dotlačiť na opravu schodov...

občan


 
pridané 2.9.2010 16:42:45

schody do jednoty

Asi sa čaká,ak si tam niekto vyvrtne nohu alebo niečo horšie,chcel by som sa spýtať kompetentných komu to patrí,lebo až potom sa bude skúmať,kto je za to zodpovedný.Prečo je to u nás na Slovensku tak???????????

zolo


 
pridané 2.9.2010 13:19:17

archivácia

príspevky z júla nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 2.9.2010 13:03:58

archivácia

príspevky z júna nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 2.9.2010 11:51:25

schody do jednoty!

Chcela by som vedieť, kedy budú opravené konečne schody do jednoty pri kvetinárstve. Dňa 3.5.2010 ste písali ,že mesto upozornilo vlastníka na daný postreh, ale asi nie dostatočne keď nie sú ešte stále spravené. Načo čaká vlastník, to je taký veľký problém opraviť to?

mamina


 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka