Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Poriadok v meste a detské ihriská

Poriadok v meste a detské ihriská

pridané 30.4.2010 22:24:53

nocny vandalizmus

Dobry den, chcel by som sa spytat ci nie je mozne nejakym sposobom zvysit ochranu pred nocnymi vandalmi. Viem ze ked zavolam mestsku policiu, pride za par minut, ale nie je mozne aby mali aj pesie nocne hliadky, popripadne zvisit ich pocet ? Jedna sa o napr. rozkopavanie smetiakov, hluk, kopanie do bran, nocne akcie na starom ihrisku(ul 1.maja), dokonca poskodenie odstaveneho automobilu na ulici..... Pokial nie je mozne navysit hliadky tak co nainstalovat kamery na problematicke miesta ? Urcite by zopar kamier, alebo jedna "pesia" nocna hliadky vysla mestsku pokladnu lacnejsie ako stale kupovanie novych odp.kosov... a staznosti od nespokojnych obcanov.
Dakujem za porozumenie.

obcan, ul.1.maja


 
pridané 28.4.2010 23:32:18

strom s veľkými tŕňmi pri detskom ihrisku....

dobrý deň, rada by som požiadala o vypílenie spodných častí stromu, ktorý je zasadený pri detskom ihrisku na sídl.lúky za činžiakom 1227, má obrovské tŕne a už minulé leto prekážal a dopichal sediacich na lavičke, ďakujem, .......a ešte jeden podnet, nedalo by sa po sídl. rozmiestniť viac smetiakov ?

mamička


 
pridané 28.4.2010 22:09:07

Drogujúca mládež

Drogujúca mládež má miesto pár metrov od Levickej ulice, pod stromami oproti poschodovým vilkám cez cestu, priamo pred panelákom 1230, od stánku kebabu smerom k bývalej chemodrogérii. Chodia tam pravidelne pešo, len dôchodcovia z MsP sa už iba vozia.
Keby sa aj prešli pešo po takíchto zákutiach mesta, objavili by veľa zaujímavostí.
Fajn miesto v centre, aj teraz odtiaľ vyšli usmiati mládenci.

občan mesta Vráble


 
pridané 28.4.2010 10:08:37

nespokojny so spravcom

ad a/ nemám pocit, že som napísal niečo, čo som nechcel napísať. ako radím ostatným, príspevok som si po napísaní pokojne prečítal, opravil chyby, vyhodil to, čo podľa mňa už presiahlo isté medze a uložil. bez klímy (v apríli?), bez kocky cukru, bez kolečka okolo kruhového objazdu (v tejto premávke?). nepotrebujem sa ventilovať na diskutujúcich, potrebujem len adekvátne odpovedať tým, ktorí sami od seba nepochopia, že spravili chybu a robia za to zodpovednými iných - v tomto konkrétnom prípade mňa, keďže ja osobne som ten, ktorý neuvoľňuje príspevky porušujúce pravidlá. opakujem, len som odpovedal a odpovedal som adekvátne.
ad b/ nikomu žiadne fantazmagórie nepodsúvam, možno vy zle čítate. pani (ak to teda bola pani) doslova napísala: „skoda .... ze,ked tu niekto napise nieco negativne,tak to beru ako PORUSENIE PRAVIDIEL .... preco?co sa niekto boji pravdy?“ logicky som z toho pochopil (a čítal som ten istý príspevok ako vy), že niekto, teda akýkoľvek prispievateľ - napríklad pani, sem napíše niečo (čokoľvek) negatívne, a oni, teda ja - dôvod som napísal vyššie, to tu automaticky berú ako porušenie pravidiel, lebo (prečo?) sa bojí pravdy! čomu ste na tom vy neporozumeli a čo som na tom ja zle pochopil? pane, to vy mne podsúvate úmysel, ktorý som nikdy nemal! pani jasne napísala, že neuvoľňujeme príspevky, ktoré nám nevyhovujú! voči tomu sa ale (kurnik!) musím ohradiť! veď pani jasne špiní na moju prácu! bez dôkazov, ktoré nemá, lebo ich nemôže mať, lebo neexistujú! ako by sa vám páčilo, keby vás obviňovali z niečoho, čo ste neurobili?
ad c/ áno, tentoraz ste trafili klinček po hlavičke: prispievateľ nezaradil správne príspevok, jednou vetou som mu to štandardne naznačil (nič viac - nič menej) a bolo na prispievateľovi, aby sa pozrel, aké pravidlo porušil (v tomto prípade to bolo flagrantné) a - ak má záujem - svoju chybu opravil, alebo - ak nemá záujem - to nechal tak. pani si však nevybrala ani prvú, ani druhú cestu. rovno to tu svojim komentárom rozsekala. dokedy ešte podobný prístup chcete trpieť? (nie je toto virtuálne diskusné fórum náhodou zrkadlom reálneho života?)
ad d/ každý príspevok neporušujúci pravidlá má na tomto fóre svoje miesto - na tom trvám a zopárkrát som riešil kolízne situácie (a, pokiaľ sa pamätám, vždy v prospech prispievateľov). u všetkých neuvoľnených príspevkov (s výnimkou evidentných spamov) ponechávam (aby ste ma mali všetci pod kontrolou) dátum pridania, názov a podpis - telo správy prepisujem oznamom, aké pravidlo bolo porušené (stalo sa to aj v tomto prípade, aj bez vášho upozornenia). všetky neuvoľnené príspevky archivujem vo forme textového súboru a som kedykoľvek ochotný ich komukoľvek na identifikovateľné požiadanie zaslať (aby ste ma ktokoľvek mohli skontrolovať, že za neuvoľnením príspevku nie je iný dôvod, ako porušenie pravidiel). je teda KLAMSTVO, že negatívne príspevky sa tu považujú za porušenie pravidiel, čo viem EVIDENTNE dokázať. preto si vyprosím (a vyprosil som si), aby to niekto moju prácu dehonestoval. na týchto fórach je množstvo „negatívnych“ príspevkov, na ktoré (ale to v podstate pri každom príspevku, ktorý to vyžaduje) upozorňujem kompetentných (ako som tak mal urobiť v prípade pošty, či jednoty?) v snahe získať od nich odpovede! a (najmä v poslednom čase) sa tu rozmohla (aká taká, ale predsa) kultúra odpovedí.
ad e/ na margo vášho podpisu: mrzí ma, ak ste s mojou prácou nespokojný a toto zamrzenie by ma malo motivovať k náprave chýb. ale, prepáčte, tentoraz mám pocit, že stojím na správnej strane a - keďže žiadne žiadnu konkrétnu chybu nevidím - čo mám napravovať? mám právo na svoj názor, máte ho aj vy. keďže v tom, kto a ako pochybil sa zrejme nezhodneme, a keďže ja som úradník a vy občan, môžem vám poradiť len kontakt na môjho nadriadeného. je ním prednosta mestského úradu, na ktorého kontakty sú uvedené aj na týchto stránkach
ad f/ táto naša debata nepatrí do fóra „poriadok“ (uvedomoval som si to, už keď som uvoľňoval príspevok nespokojnej pani, ale, keby som ho neuvoľnil, už by jej nikto nevysvetlil, že to tu funguje aj normálne a, že chyba bola u nej ...), preto ju po týždni zmažem s odôvodnením porušenia pravidla č. 5. preto vás prosím, ak chcete ďalej pokračovať v diskusii o úrovni fóra a jeho správcu, preneste sa na fórum všeobecne ...

správca


 
pridané 27.4.2010 14:14:30

admin

Pan spravca a co takto si pred odoslanim prispevku zapnut klimu, dat kocku cukru, alebo spravit kolecko okolo kruhoveho objazdu?
Chapem ze tam mate riadny stres, ale ventilovat si ho na diskutujicich neprispeje k zlepseniu urovne diskusneho fora, po ktorom aj vy neustale volate... Prestante uz vsuvat do ust prispievatelov tie vase fantazmagorie o zlych uradnikoch, zlych poslancoch, truhlikoch... "veď to tí, čo tu s tým robia, sú apriori idioti"
Sam ste tu vyzyvali ludi aby si prispevok pred odoslanim nechali prejst hlavou a pockat nejaky cas, kym sa zlcnik ukludni. Ak prispievatel nezaradil spravne prispevok, treba mu to jednou vetou naznacit aj s odovodnenim, nic viac, nic menej.

nespokojny so spravcom


 
pridané 26.4.2010 09:34:30

nespokojná

presne tento typ reakcie som predpokladal: vždy je vinný niekto iný, len nie ten, čo porušuje pravidlá! pani (ak teda ste pani), toto je fórum o poriadku v meste, v úplne jasnom kontexte - o skládkach odpadu, upratovaní, pieskoviskách, preliezkach, športoviskách a tak ďalej, a tak ďalej ...
ako to, že vás ten, čo vás naučil písať, nenaučil čítať?! alebo naučil, len vás nenaučil myslieť?! prečo nás hneď obviňujete, že "negatívne tu berú ako porušenie pravidiel"? prečo hneď dedukujete, že sa "niekto bojí pravdy". KTO? správca mestskej stránky, ktorá nemá nič spoločné s deväťdesiatimi percentami vašich hrdinských anonymných príspevkov? a akej pravdy sa mám báť? tej, ktorú nedokážem ovplyvniť inak, ako vy - teda priamym postupom cez KOMPETENTNÝCH? pani (ak teda ste pani), ak vám to ešte nikto nepovedal (a niektorí to tu naznačovali), plačete na nesprávnom hrobe! nie ja, ale VY ste spravili chybu! ale toto vám pri vašej bohorovnosti ani nenapadlo! ani ste sa len nezamysleli nad tým, či ste niekde zle neodbočili! nie, veď to tí, čo tu s tým robia, sú apriori idioti, ktorí negatívne príspevky berú ako porušenie pravidiel a boja sa pravdy, ktorú vy tak hrdinsky (anonymne a na nesprávnom mieste) odhaľujete v celej svojej nahote! oj, joj!
milá pani, aj napriek tomu, že - ako som už napísal skôr - vaše príspevky nemajú s kompetenciami mesta nič spoločné a ich riešenia sa tu nedočkáte, predstavte si, že tu máme jednu "miestnosť" na diskusiu aj pre vás. nie je to však vo fóre poriadok, ale vo fóre "VŠEOBECNE". tam by vaše doterajšie príspevky neporušovali žiadne pravidlo. ale na to ste neprišli, to by ste sa museli zamyslieť, hľadať chybu aj v sebe, nielen v iných. z vášho správania mi však vychádza, že to vy nikdy neurobíte ... takže, nech sa páči, presmerujte sa s vašou "boľavou" témou tam, kde vaše témy aspoň neporušujú prvotne dané pravidlá
s úctou (?)

správca


 
pridané 23.4.2010 17:28:56

skoda....

ze,ked tu niekto napise nieco negativne,tak to beru ako PORUSENIE PRAVIDIEL....preco?co sa niekto boji pravdy?...

nespokojna


 
pridané 21.4.2010 14:21:55

Pošta

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

Žiačka


 
pridané 20.4.2010 13:57:42

RE: Smetisko pri Telinskom potoku

Po obhliadke predmetného priestoru bolo rozhodnuté, že bude v najbližších dňoch vyčistený pracovníkmi aktivačných prác. V budúcnosti sa bude chodník od gymnázia až k sídlisku Kaška čistiť pravidelne raz za týždeň v rámci aktivačných prác.

Mgr. Pavel Hegedüš - Školský úrad vo Vrábľoch


 
pridané 19.4.2010 12:49:13

Smetisko pri Telinskom potoku

Chcem sa spýtať predstaviteľov mesta a VEPOS-u prečo nie sú popri Telinskom potoku žiadne odpadkové koše. Vyzerá to tam ako jedno veľké smetisko. Najmä na úseku, kde končia záhradky a začína plot školského dvoru gymnázia. V týchto priestoroch sa prevažne zdržiavajú pred vyučovaním a počas prestávok žiaci okolitých škôl. Preto by bolo možno na mieste, aby ten neporiadok odpratali samotní žiaci v rámci pracovného vyučovania. Ak by to školy nezrealizovali, tak mesto v rámci VPP a v spolupráci s VEPOS-om by sa mali postarať o nápravu.

Alica


 
pridané 18.4.2010 21:30:41

RE:rodeny Vrabelčan

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

občan mesta Vráble


 
pridané 16.4.2010 18:30:43

pre rodeneho vrabelcana

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

nespokojna


 
pridané 15.4.2010 23:06:20

uplny suhlas

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

xyz


 
pridané 15.4.2010 16:47:56

pošta,jednota,MsP

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

rodený vrábelčan


 
pridané 15.4.2010 15:49:54

monopolne postavenie posty

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

 


 
pridané 14.4.2010 22:55:47

pošta

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

občan


 
pridané 14.4.2010 21:35:03

odpoved

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

nespokojna


 
pridané 14.4.2010 11:27:22

Jednota

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

giselle68


 
pridané 14.4.2010 11:00:51

pošta

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5


 
pridané 13.4.2010 21:52:40

Sťažnosti na poštu, Jednotu COOP, MsP

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

Občan mesta Vráble


 
pridané 13.4.2010 16:03:35

Re: mne vadi nieco ine

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

občan


 
pridané 13.4.2010 14:23:09

mne vadí nieco ine

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5


 
pridané 12.4.2010 18:13:03

mne vadi nieco ine...

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

nespokojna


 
pridané 12.4.2010 11:29:56

schody pri OD Jednota

Chcem sa opytat ci by niekto nemohol opravit schody na strane kvetinarstva ktore su sucastou jednoty...

Stevo


 
pridané 7.4.2010 10:38:55

Správca

Ďakujem.
Prajem pekný deň Vám a všetkým, ktorí sa zápájajú do verejnej diskusie, ktorým nie sú im podmienky v ktorých žijú ľahostajné, ktorí majú odvahu povedať- napísať svoj názor, ktorí vedia kritiku i príjimat a uvedomujú si, že len konštruktívny dialóg bez vzájomného urážania, bez ješitnosti, môže posúvať náš život pozitívne do predu.

občan neznalý


 
pridané 6.4.2010 12:17:08

neznalý

ako predpokladáte, poznám svoje pracovné povinnosti i spôsob napĺňania podstránok na www.vrable.sk. systém "nie je dokonalý", za napĺňanie podstránok nie je centrálne zodpovedná jedna osoba - správca, ako predpokladáte, ale jednotlivé sekcie napĺňajú jednotlivé oddelenia msú. už niekoľkokrát som tento systém popisoval aj v našich diskusných fórach.
nech je však systém akýkoľvek, neospravedlňuje prípadné chyby. aj preto je dôležitá spolupráca s vami, občanmi, aby ste nás na prípadné (nazvem to) nedostatky upozornili (za čo sa patrí poďakovať). to pre začiatok ...
keď ste teraz odpísali, o čo vám vlastne ide, pochopil som, že sa nedožadujete, aby celé vzn o ms. polícii bolo na podstránkach msp (nielen odvolávka), ale aby bolo vôbec uverejnené na vrable.sk - ani som netušil, že nie je! ak by bolo, tak by odvolávka na podstránkach polície stačila - takto som (ne)pochopil vašu výhradu - a k tomu smerovala moja (uštipačná) otázka. keď ste teda dnes odpísali, skontroloval som uverejnenie vzn, zistil som, že na stránkach nie je (CHYBA!), a bez ohľadu na to, kto má uvedenú vec v kompetencii (opakujem, že nie ja), som uvedené vzn naskenoval do elektronickej podoby a uverejnil v sekcii vzn ...
s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou sa domnievam, že k neuverejneniu vzn došlo z dôvodu, že (vzhľadom na jeho vek) nebolo kompetentnému oddeleniu k dispozícii v elektronickej podobe. práve v týchto dňoch (už cca pol roka) na úrade pracujeme na tom, aby sme skontrolovali všetky vzn, definovali neplatné a dali dohromady úplné znenia s novelami, ktoré uverejníme na stránke mesta. podobnú heroickú prácu sme robili v druhom volebnom období primátora uhreckého, kedy sme vzn vydali knižne - výsledkom tejto práce bude sumár uverejnený elektronicky. istotne si pamätáte, koľko nám to vtedy dalo práce a ... chvíľku to trvalo. ale, ako vravím, už sa na tom pracuje.
tiež som si situáciu okolo vzn overoval s náčelníkom msp, ktorý sa spoliehal práve na vami ironizovanú trpezlivosť - nakoľko nové úplné vzn je pripravené na schválenie v termíne jún 2010, preto sa domnieval, že nie je dôležité uverejniť staré (čoskoro neplatné) vzn. zhodli sme sa však na tom, že to pre nás nie je problém, ba dokonca je nutné, aby tam bola aj staršia verzia - tak som sa toho chytil ...
ďakujeme teda za upozornenie, nedostatok som práve odstránil.

správca


 
pridané 6.4.2010 11:38:04

Náčelník MsP,

Pán náčelník,
Ďakujem za Vašu odpoveď. Moja trpezlivosť je bezhraničná, tak isto ako je bezhraničný odvaha na Slovensku porušovať zákony a aká je bezhraničná ľahostajnosť občanov k vlastnej zodpovednosti.

občan neznalý


 
pridané 6.4.2010 11:12:41

Správca

Pán správca,
na to, že ste správca dalo by sa predpokladáť, že poznáte to čo spravujete, podstatne lepšie ako ja. No zdá sa, že v tomto prípade to neplatí, pretože VZN o zriadení Mestkej polície nie je medzi VZN, ktoré musia byť zo zákona uvedené na tejto stránke s tým dúfam, že súhlasíte? A keďže nie je celé VZN zverejnené ani na podstránke MsP tak to môžem považovať za porušenie zákona o informáciach. Ale je možné predpokladať, že mi napíšete, že Vy za to už nezodpovedáte. Veľmi rád by som sa mýlil, pretože si Vás ako človeka vážim. V prípade, že mám pravdu napíšte prosím kto za to zodpovedá.
Ďakujem a prajem pekný deň.

občan neznalý


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka