Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Poriadok v meste a detské ihriská

Poriadok

pridané 31.3.2010 20:44:39

orezávanie stromov

Prečo Vepos orezáva stromy už od februára? A prečo žiadny z rezov nieje dodnes ošetrený?

„Orezávať stromy možno od 1. apríla do 30. septembra." Ak bol priemer odrezaných konárov viac ako päť centimetrov, tak mesto porušilo zákon...."

Ide o vyhlášku č. 492/2006 :
Rez živých konárov listnatých drevín s priemerom viac ako 5 cm sa vykonáva vo vegetačnom období od 1. apríla do 30. septembra, najmä v jeho prvej polovici, s výnimkou obdobia tvorby nových listov. V inom ako vegetačnom období možno taký rez vykonávať len v prípadoch rezov produkčných ovocných drevín alebo v prípadoch bezprostredného ohrozenia zdravia alebo života človeka, alebo značnej škody na majetku.

peter m.


 
pridané 29.3.2010 09:39:30

VZN

Súhlasím s Vašou pripomienkou. V tomto roku sa pripravujú novely alebo nové znenia niektorých VZN medzi ktoré patria aj VZN O zriadení Mestskej polície, O ochrane verejného poriadku a pod. Na najbližšie zasadnutie MZ ( 21.04.2010 ) bude predložené VZN O ochrane verejného poriadku a tiež Správa o činnosti MsP. Tieto materiály budú tiež zverejnené na úradnej tabuly jako i na internetovej stránke mesta. Na júnovom zasadnutí budú prijaté ďalšie VZN, ktoré budú tak isto zverejnené. Záverom by som poprosil o trpezlivosť.
Ďakujem

náč. MsP


 
pridané 29.3.2010 08:14:09

občan neznalý

prosím uveďte, na základe akého zákona (číslo, paragraf, odstavec) musí byť na podstránkach mestskej polície uverejnené celé vzn o jej zriadení, keďže, ako píšete "Určite nestačí len odvolávka na toto VZN." to som zvedavý ...

správca


 
pridané 26.3.2010 15:13:18

Mestká polícia...!?

Pán náčelník,
keď som si "klikol" na stránke mesta na "Mestká polícia" zistil som, že tam je veľmi málo informácii o Mestkej polícii. Prosím Vás, skôr než sa obrátim priamo na primátora skúste urobiť nápravu a zverejnite prípadne celé VZN ktorým bola MsP vo Vrábľoch zriadená.Určite nestačí len odvolávka na toto VZN. Okrem toho tam chýbajú konkrétne názvy prípadne číselné označenie VZN o poriadku, ktoré tvoria hlavnú konkrétnu náplň Vašej činnosti a určite by sa zo slušnosti k občanovi ktorému slúžite mala zverejňovať pravidelne Vaša správa o činnosti ktorú predlkadáte polročne MsZ.
Ďakujem Vám a vo Vašej ťažkej práci prajem veľa úspechov.

občan neznalý


 
pridané 21.3.2010 14:51:39

schody do OD Jednota

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na schody do OD Jednota na strane od činžiaku.Neviem či je majiteľom Jednota alebo sú majetkom mesta, ale sú v dezolátnom stave.Asi niekto čaká kým sa na nich niekto dorazí !!
Kompetentní UROBTE S TýM NIEčO skôr, kým sa tam niekomu niečo stane.Ďakujem za obyvateľov mesta.

obyvateľ sídliska Lúky


 
pridané 19.3.2010 20:43:53

Vrecuska na vykaly

To je loteria, ked nebudu nebude co nicit. Ale ak sa umiestnia, nie vsetky budu znicene, a dufam, ze uz konecne smerujeme do Europy, aj ked nie vsetky tam patrime. Ale co uz,aj s takym materialom nas prijali medzi seba, a je len na nas, aj nas co sem piseme, aby sme bordelarov upozornili.
Nemam problem vypapulovat psickarovi ze nema psa na voditku,a ak ma majitel problem, viem telefonovat, a zatial vzdy MsP Vrable reagovala, upozornila neporiadnika.
A stal sa aj pripad,ze iny pes bez voditka zautocil na mojho, nemal som problem svojho psa ochranit aj za cenu mojho zranenia, tak ze som UDREL cudzieho psa a VELMI SOM SA MUSEL OVLADAT!!! aby nevyfasoval aj majitel!!!
Odvtedy je ten cudzi pes je na voditku.
Co vsak panie P.,B.,M., pan S.,M.,co vencite na sidlisku svojich psov bez voditka?

Psickar


 
pridané 19.3.2010 10:54:23

RE:Psickar

Na psie výkaly stačí nosiť desiatové igelitové sáčky, tie najmenšie, najtenšie. Aj 10 kusov vo vrecku zaberá nulový priestor. Ich halierová cena je úplne smiešna v porovnaní so škodou ktorú narobí ..., ktorému je ďaleko prejsť so zatvoreným, opakujem ZATVORENÝM, sáčkom 30 metrov ďaleko. Zamyslite sa nad tým. Navliecť si sáčok na ruku, zobrať produkt, prevliecť vrecko cez ruku a zatočiť sačok VÁS nezabije. Neprídete do styku s odpadom, všetko je to hygienicky čisté. V zime to aj príjemne hreje. :-)

Sáčok môžete hodiť do hociktorého kontajnera, Teda okrem tých zamknutých stanovíšť. Zákon o odpadoch to umožňuje. Detské plienky tiež končia v odpade a nikto nekričí že chce na to samostatné nádoby.

Ale aspoň v niečom vám dávam za pravdu. Rozmiestnenie košov po meste je nezmyselné. Hneď vedľa veľkých kontajnerov, ktoré sa nezamykajú a sú aj stále otvorené, umiestnilo mesto rovno dva malé koše a potom je 100-200 metrov nič. Alebo malé koše osadia len z jednej strany ulice, pred každý vchod, každých 10 metrov, ale na druhej strane ulice nieje ani jeden.

Dávať sáčky na koše je síce pekné, ale nežijeme v Rakúsku kde to ľudia nerozkradnú, ožrani nevyvalia, puberťáci nerozkopú, nepodpália...

tiež psíčkar


 
pridané 18.3.2010 21:09:15

Psici

Nerad rozvijam ale ked moj pes vytlaci obsah svojej brusnej dutiny zohnem sa, zbalim produkt, a HLADAM NADOBU KDE TO H.V.O odhodim! Niekde su v okruhu 30 dobre citate tridsat metrov TRI nadoby na ploche kde je zrejme ze tu vykona viac psov potrebu nie su!
Kto navrhoval rozmiestnenie nadob na zber psich vykalov? Janko Hrasko uradnik od stola, a tak to aj vyzera. Takze kde je nadoba blizko ZDVIHNEM, a ked mam H.V.O niest cez pol sidliska , tak sa nan nys..iem.
Debatoval niekto so psickarmi?, no iste, ale poplatky ako v Petrzalke, uz sa prosim zamyslite, aj som za aby sa produkty zbierali, ale ked ich nemam kam, tak...
A tie poplatky by mohli sluzit napr. aj na vrecuska pri nadobach, ked uz ten poplatok je taky je.
Ja mam vzdy dve pri sebe, ale ked sa mlady pan rozhodne to urobit tri, ci styri krat pocas vychadzky, uz napriek snahe vrecko nemam!
To je moj nazor a urcite by mala MsP naskor postihnut FRAJEROV bez vodzky, pretoze ich psi robia potrebu kade tade, vsak panicky zo sidliska Luky!!!??? co vencite tak styri pat dam svojich psov bez voditok.
Tak isto nabuduce ako prispevok niekolko dni spat budem pisat priezviska.

Psickar


 
pridané 17.3.2010 09:31:01

neporiadok v meste - zástavy pred msú

ako som avizoval - dnes došlo k ich výmene. ďakujeme za informáciu a porozumenie.

juro čokyna, vedúci oddelenia kultúry a športu


 
pridané 16.3.2010 23:05:16

PODNIKATEL ROKA-BOTOŠ

ZAUJIMALO BY MA KTO PRENAJIMA MALEMU BOTOŠOVI PLOCHU PRED OBCHODOM LIDL NA PREDAJ POCHYBNÝCH PARFUMERSKYCH VYROBKOV A CI NIEKTO KONTROLUJE CI RIADNE ODVADZA DANE Z PREDAJA.TOTO VSETKO SA DENNODENE DEJE POD KAMERAMI MESTSKEJ POLICIE KTORA JE PLATENA Z ROZPOCTU MESTA CIZE Z PENAZI NAS OBCANOV MESTA VRABLE.

PA3KF


 
pridané 16.3.2010 22:08:22

Príspevok bol ostránený na základe požiadavky prispevateľa. Správca

 

pridané 16.3.2010 13:48:02

milovníci psov, zbierajte si po svojich milačikoch, čo zanechaju po sebe

Rad by som upozornil majitelov psov, ktorí chodia venčit na ulicu v novozastavanej štvrti vo Vrábloch, aby si po sebe pozbierali psie výkaly. Nepači sa mi, že musím davat pozor, aby som hned na niečo neskočil, popr. moje dieta rado zbiera zo zeme všetko čo ho zaujme.

zatial anonym


 
pridané 16.3.2010 11:27:35

poriadok/neporiadok

V rozhlase mesta sme sa dopočuli ako bude mestská polícia kontrolovať a pokutovať majiteľov psov. Vážení predstavitelia mesta, jednou z úloh mestskej polície je aj, citujem: dbá o dodržiavanie poriadku, čistoty a hygieny v uliciach, iných verejných priestranstvách a iných verejne prístupných miestach; Bolo by dobre ísť sa pozrieť po meste a sídliskách ako si plní tieto úlohy, alebo je všetko ostatné v našom meste čo sa týka čistoty/ okrem psíkov/ v poriadku.

občan


 
pridané 15.3.2010 14:34:57

Odpoveď Peter M.

O separovaní na sídliskách je ťažko hovoriť lebo občania o to nemajú záujem. V kontajneroch je veľa komunálného odpadu. Stav kontajnerov tiež nie je dobrý no v tomto roku príde k ich výmene.

Vepos


 
pridané 15.3.2010 11:23:20

RE: Poďakovanie za odpoveď

Na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva bol tejto téme venovaný priestor. Bol prítomý aj zástupca za Vepos a vačšina problémov sa prebrala. Spomínal sa nákup nových kontajnerov. V novinách sa o tom písalo č.5/strana2. Len do diskusie neprišlo nič...

Ale čo by sa mohlo zlepšiť hneď je namaľovať na každý kontajner zpredu nápis + logo, vo farbe separovaného odpadu. Dnešný stav je zúfalý. Kontajnery niesú zpredu nijako označené, ak nepočítam sprejera dušana, ktorého meno je snáď na každom z nich. Vačšina kontajnerov sa nezatvára a keď je nápis na kryte, ten je odsunutý a nevidno ho. Ani menšie deti nemajú šancu vidieť ktorý kontajner je načo určený.

peter m.


 
pridané 15.3.2010 10:17:46

Pani s kokršpanielom

Chcel by om požiadať pani, ktorá pravideľne chodí venčiť svojho psíka do areálu I.ZŠ, aby si našla iné miesto. Areál zostáva otvorený pre športchtivú mládež a návštevníkov akcií a turnajov, ktoré sa tu uskutočňujú. Tejto panej sa nelení prísť so svojim miláčikom až zo sídliska Lúky, ale ani raz sa jej ešte nepodario pozbierať to čom tam spolu zanechali. Prečo táto dáma nechodí venčiť do areálu ZŠ Lúky, veď to má bližšie. V prípade , že bude v tejto činnosti pokračovať aj ďalej, budem nútený zverejniť jej meno.
 

Dodo


 
pridané 15.3.2010 09:23:59

Odpoveď K.F.

Dňa 11.3.2010 sa KO nevynášal práve naopak bol uskutočnený zber papiera, takže smetiari svoju prácu urobili dobre. To, že občania neseparujú a dávajú do kontajnerov na papier KO je smutné. Riešiť sa to zatiaľ nedá. Riešenie tohto problému pripadá do úvahy vtedy keď budú vytvorené stanovištia na všetkých sídliskách. V kontajneroch na sep. odpad sa nachádza cca 40% komunálneho odpadu.

vepos


 
pridané 12.3.2010 23:41:39

psie vykaly

cavte, tak idem sa vyjadrit k psim vykalom
podla mna ten poplatok, ktory si pyta mesto za psa je uplne nezmyselny a sluzi len na naplnenie rozpoctu, resp. niekoho penazenky :D
ved co akoze ten pes robi take, ze je to financna strata pre mesto?
pisete tu o kontajneroch a neviem aj o com, ale kontajner na psie exkrementy je len obycajny kontajner s nalepkou do ktoreho ludia aj tak hadzu vsetko, co maju na vyhodenie. takze nevidim zmysel v tom poplatku ako takom, mozno nejaky symbolicky, stvrtinovy by som prijal, ale sam po psovi ho... nedviham :D a do len kvoli tym poplatkom, myslim si ze za tie peniaze by mesto na to malo vyclenit ludi!!!
tak sa uz konecne spamatajte, znizte tento poplatok a mozno si psickari zacnu hovienka dvihat :D
cavte

psicKAR


 
pridané 11.3.2010 20:55:39

Poďakovanie za odpoveď

Nie som zastancom tejto formy komunikácie, lebo podľa mojich skúsenosti, diskusné fórum mi pripomína butľavú vŕbu. Kto chce ten si niečo napíše, kto chce tak odpovedá. Dňa 26.1.2010 som mal príspevok ohľadom separácie odpadu a poriadku v státiach. Asi som príspeok napísal moc zložito, lebo naň zatial nikto neodpovedal. Dal som podnet na zlepšenie stavu, ale asi je to kompetentným jedno, hlavná vec že majú čo riešiť. Dnes som sa rozhodol odniesť do kontajnera separovaný papier. Neurobil som to, lebo v kontajnery bol aj iný odpad. Prišli smetiari a spokojne ho vysypali s ostatným komunálným odpadom. O stave kontajnera na papier nebudem písať, stačí že do neho môžete dať aj veľké igelitové vrece čoho chcete. Umiestniť nezabezpečený kontajner na papier iohneď úpri vchode do státia, je vizitka vzťahu pracovníkov firmy k nejakému separovanému zberu. Oni to musia aj tak urobiť, tak im je to jedno?! Aby nebol príspevok nekonkrétny, píšem o státi za mestkým úradom pri vchode 1401/15 atď.

K.F.


 
pridané 9.3.2010 14:48:26

neporiadok v meste - zástavy pred msú

ich stav si samozrejme uvedomujeme, bohužiaľ máme dostať zástavy až v tomto týždni. hneď po ich doručení ich vymeníme

juro čokyna, vedúci oddelenia kultúry a športu


 
pridané 8.3.2010 11:52:30

Neporiadok v meste...

to by bolo výstižnejší názov stránky diskusného fóra v súčasnej dobe v našom meste. Kto z poslancov chodí peší po meste a nevidí ten neporiadok a keď vidí a nerobí nič pre nápravu tohoto stavu, tak prosím nech už nekandiduje. Mestká polícia to samozrejme z auta nevidí a otázne je či vôbec vidí, to čo nemôže prehliadnuť každý kultúrny občan.
Tie zníčené zástavy pred budovou MsÚ by mal určite vidieť aj niekto iný...! (ešte, že mestom neprechádza A.Belousovová ) .
Agresivita vandalov sa zvyšuje, čoho dôkazom su sprejermi už poškodené nové zateplené fasády bytových domov. Odpadové koše ktoré ešte nie sú poškodené možno porátať zrejme na jednej ruke. Plagáty sa lepia mimo určených plôch pravidelne a niektoré sú dokonca s obsahom nacionalizmu,čo tiež nikoho netrápi. Pred poliklinikou na Moravskej ulici je dopravná značka ohnutá až po zem a druhá je odtránená úplne už pomaly mesiac. Demolované lavičky za mestkou knižnicou a vrcholom je priestor pred reštauráciou Amsterdam.
Koryto Telinského potoka je jedna hnusná stoka a tak sa dá pokračovať.
Zima je síce relatívne za nami dúfajme, že snežiť nám už významnejšie nebude, ale konzekvencie z neupravených zasnežených chodníkov v centre mesta na Hlavnej ulici, byl malo mesto určite vyvodiť hlavne voči vlastnému zlýhaniu pri kontrole majiteľov nehnuteľností. Podľa môjho názoru je potrebné zverejniť platné VZN, ktoré riešia poriadok v meste rsp. po zrušení niektorých starých, treba prijať čo najskôr nové, ktoré nie sú v rozpore so súčasne platnou legislatívou. Osobne si však myslím,že činnosť mestkej polícii v oblasti poriadku v meste je absolútne nedostatočná. Keď má niekto z kompetentných, iný názor rád si svoj názor poopravím ale len na základe faktov.Treba zverejniť polročnú správu, ktorú predkladá náčelník MsP zastupiteľstvu, je tam určite štatistika koľko prípadov riešila naša polícia z titulu poriadku. Ďakujem za pozornosť.
Prajem pekný deň.

občan znalý


 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka