Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Poriadok v meste a detské ihriská

Poriadok v meste a detské ihriská

pridané 16.2.2010 08:48:34

občan znalý pridané 15.2.2010 12:10:48

viď "Elektronická úradná tabuľa: Výzva stavebného úradu - nehnuteľnosť na Moravskej ulici"

ŽPaV


 
pridané 15.2.2010 14:13:36

ŽPaV

Prosím o sľúbenú informáciu ohľadne ďaľšieho postupu mesta pri nerešpektovaní Vášho rozhodnutia č.1262/2009/03 - Ba vlastníkom objektu s.č.282 orient. č. 60 budova bývalej Osvety. Ďakujem

občan znalý


 
pridané 15.2.2010 12:10:48

Psie výkaly !

Ja ako občan mesta som velmi sklamany s toho ako sa dokáže niekto ignorovať povalovacie výkaly po tráve a teraz aj po snehu vyzerá to reprezentatývne keď sa niekto prechádza po sídlisku a vidí velkú kopu výkalu po psovi. Ja mám v rodine malé dieťa a mám velký strach ho pustiť hrať sa na snech, aby náhodou do nejakého toho výkalu náhodou nespadol alebo ho nechytil do ruky.A v lete je to ešte horšie pretože v tráve ich nie je vidieť, a niekedy ich nájdete aj v detskom ihrisku takže pustite svoje dieťa hrať sa von? Ak by ste boli na mojom mieste ako by ste reagovali? Skúste sa niekedy v týchto dňoch, keď je napadaný snech poprechádzať sa po sídlisku. A ešte aj to že ludia čo majú rodinné domy prídu vyvenčiť svojho psa na sídlisko a jeho výkal nechá tam kde sa vy........ je ešte horšie a vela mamičiek s detičkami sa hnevajú ale nikto ich nepočúva a nikto na to nereaguje tak dúfam že aspon tento článok niekto prečíta a niekto zareaguje na hnev občanov sídliska a hnev mamičiek s malími deťmi ktoré sa na tom trávniku hrajú.

občan


 
pridané 15.2.2010 10:49:11

,,nenormálny,, (ne)- pes

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3

Stanislav zo Žitavy


 
pridané 12.2.2010 19:11:54

nenormálny pes

Obyvatelia sídliska Žitava, nevadí Vám ustavičné, nekonečne dlhé nočné štekanie psa, ktorý býva za ohradou STYXU ? Neprejde noc aby neštekal.

Miro


 
pridané 8.2.2010 08:11:24

občan znalý

troška ste sa nechali uniesť! narážam na to, že ako anonym dávate "verejný prísľub" ...

juro čokyna


 
pridané 6.2.2010 20:52:02

To obyvateľ sídliska...

Vážený obyvateľ sídliska,
neviem aké moje diskusné príspevky ste čítal, ale takmer všetky moje príspevky boli o ignorovaní zákonov či VZN, prípadne o tolerovaní ich porušovanie zo strany kompetentných.To dúfam nepovažujete za teoretizovanie ? Predpokladám keď Vás táto téma zaujíma, že ste čítal VZN č.4/2008 o likvidácii a nakladaní s odpadmi na území mesta Vráble. Tiež predpokladám, že viete o tom, že Spoločenstvo vlastníkov bytov je právnická osoba. Článok 3 ods.3.2 uvedeného VZN určuje povinnosti aj spoločenstvám to znamená, že pokiaľ vlastníci bytov členovia spoločenstva porušujú tento predpis bolo by logicky správne a myslím, že by to ani z právneho hľadiska nemal byť žiadny problém udeliť pokutu Spoločenstvu vlastníkov. A pochopiteľne, že to považujem aj za spravodlivé. Dúfam,že so mnou súhlasíte? Pokiaľ sa mýlim a preukáže sa,že v tejto podobe podľa VZN nie je možné Spoločenstvo postihnúť,dávam verejný prísľub, že navrhnem jeho konkrétnu právnu úpravu, tak aby postih spoločenstva bol legitímny,čiže v zmysle právnych noriem.

občan znalý


 
pridané 5.2.2010 16:08:19

Daň za psa /odpoveď na príspevok z 22.1.2010/

Daň za psa patrí medzi miestne dane, ktoré vyberá Mesto Vráble ako správca tejto dane v zmysle zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov, ako aj v zmysle schváleného VZN mesta. Patrí medzi bežné daňové príjmy mesta a používa sa na úhradu výdavkov mesta v súlade so schváleným rozpočtom pre príslušný kalendárny rok.
Medzi hlavné skupiny týchto výdavkov patria :
- výdavky na zakúpenie krúžkov na označovanie psov
- výdavky na zakúpenie odpadových nádob na psie exkrementy
- výdavky na odvoz obsahu nádob na psie exkrementy
- výdavky na čistenie a dezinfikovanie detských ihrísk a pieskovísk
- výdavky na čistenie verejného priestranstva.

Ing. Elena Svatíková, ved. finanč. odd.


 
pridané 3.2.2010 17:16:16

To obyvateľ sídliska...

Spoločenstvá vlasníkov bytov je právnická osobu ku ktorej vlastníci bytov pristupili a sú zmluvou viazaní. Táto zmluva obsahuje ako ich práva tak aj ich povinnosti. Nesú spoločnú zodpovednosť za správu. Preto by nemalo byť právnym problémom v zmysle už uvedeného VZN možno po malých kozmetických úpravách udeliť pokutu spoločenstvu. V čl. 3 VZN ods.3.2 je medzi majiteľmi a správcami citované aj spoločenstvo. To je jediná cesta ako nastoliť poriadok pri bytových domoch. Mrzí ma, že prehliadate moje diskusné príspevky rsp. ich čítate veľmi povrchne lebo som vždy konkrétny vo väčšine prípadoch poukazujúc na úplne konkrétny právny predpis. To predsa nie je teória. Možno v tom prípade keď naši zástupcovia nevyžadujú aby sa predpisy aj dodržiavali to je potom teória a môžeme tomu povedať aj populizmus.

občan znalý


 
pridané 2.2.2010 16:50:40

To občan znalý

Takmer vo všetkom s Vami súhlasím, len tu prosím napíšte, koho má mesto pokutovať za vyloženú skriňu, či záchod. Spokutujete celý činžiak? Neviem si predstaviť, ako má mesto, či VEPOS zistiť konkrétneho previnilca.
Dávate tu tucty dobrých, teoretických rád, no ešte nikdy ste nedali žiadny konkrétny nápad. Prosím, máte šancu...

obyvateľ sídliska


 
pridané 2.2.2010 13:33:41

Otazka na pana primatora

Dobry den pan primator,
dovolujem si Vas oslovit s otazkou, kedy naposledy kontrolovala hliadka mestskej policie osoby ktore vykonavaju kutaciu cinnost, tz prehrabavaju odpadove nadoby. Tymto sposobom vyhadzuju obsah kontajnerov po okoli stanoviska smetnych nadob. Spoluvlastnici zo spolocenstva vlastnikov bytov sa snazia udrziavat poriadok, ale ked Vam niekto permanentne robi neporiadok okolo smetiakov nie je to nic prijemne pre nase okolie.
Druha otazka kedy mozeme pocitat s ohradenim stanoviska smetnych nadob, tak ako je to pri niektorych cinziakoch?
Dakujem za skoru a odbornu odpoved
s uctou

predseda SVB Luky


 
pridané 2.2.2010 12:39:11

Problém - TKO

Pokiaľ tu nebol zákon o odpadoch, ktorý zaviedol poplatok na občana neboli tu také problémy zo separovaním odpadov a myslím, že ani na sídliskách nebol taký neporiadkom okolo smetných nádob. Občan si kupoval lístok podľa potreby a tým bol motivovaný robiť separovanie. Teraz, keď mi mesto odvezie odpad každy týždeň, sa motivácia strátila a samozrejme aj obsah nádob je plný odpadu, ktorý tam nepatrí. Na sídliskách je situácia podobná, okrem toho monitoring smetných nádob na triedený odpad nie je dôsledný. Nádoby sú často preplňované a odpad nie je kde dať. Jedná sa hlavne o papierové väščie obaly a sklo. Okrem toho veľmi často sú nádoby poškodené (zatvárací mechanizmus).
Po privatizácii bytov, keď sa z nájomníkov stali vlastníci a vznikli Spoločenstvá vlastnikov - právnické osoby, má mesto oveľa väčšiu možnosť vytvoriť podmienky pre poriadok pri obytných domoch aj pomocou VZN č.4 /2008 s postihom v prípade porušenia stanovených pravidiel jednotlivým Spoločenstvom. V prípade, že uvedené VZN tento postih neumožňuje treba ho upraviť. Je absolútne neprijateľné, aby niekto beztrestne mohol vyložil starú skriňu či praktický celý záchod na verejné priestranstvo, alebo aj do ohradeného priestoru a mesto, miesto postihu pokorne odvezie odpad. To sa bežne deje a to bol Zberný dvor od priestoru o ktorom píšem vzdialený ani nie 200 m.
Ako občan nemôžem súhlasiť s tým čo od predstaviteľa Veposu v rámci interpelácií odznelo na túto tému na poslednom zasadnutí MsZ. Ste tam predsa na to, na čele s primátorom aby bol v meste poriadok. Nevyvolávajte dojem , že všetci občania sú v tomto meste lajdáci a nechcú sami poriadok. Keby hneď väčšina aj taká bola, nemate nárok sa týmto spoôsobom obhajovať, a na tých miestach, ktoré zasávate nemáte čo robiť.

občan znalý


 
pridané 2.2.2010 10:22:31

náklady mesta na poriadok

V diskusnom fóre som sa dočítal, že mesto zaplatilo za posledný mesiac minulého roka cca. 1400eur a približne toľko sa platí aj po iné mesiace za zbieranie odpadkov a papiera. Už sa ani nepamätám, kedy som videl niekoho zbierať papiere po sidlisku.

občan


 

 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka