Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Poriadok v meste a detské ihriská

Poriadok v meste a detské ihriská

pridané 30.11.2009 20:11:29

ewoice

Mám radosť,že sa tu objavil diskutér "znalý" dokonca v úlohe hovorcu, či obhajcu mesta. No žiaľ,nechápem námietku v ktorej dáva akcent na zákon a zároveň interný predpis,ktorý zákon prikazuje vypracovať správcovi systému považuje za druhoradý. Prosím vecne vysvetliť. Ďakujem.

občan neznalý


 
pridané 27.11.2009 23:04:04

Kamerovy system

dobry vecer,
ja mam tiez jednu otazku na kamerovy system. Je tento kamerovy system vybaveny infracervenymi kamerami alebo len obycajnymi kamerami ktore maju v noci problem s rozpoznavanim???

zvedavy obcan


 
pridané 27.11.2009 22:49:45

ewoice

ewoice skusal si tu kameru v malackach? asi nie pretoze sa da zvacsit obraz tak ze rozoznat tvare ludi aj espezetki a da sa nazerat aj do okien susedneho domu. tak podla akeho zakona to tam prevadzkuju?

cumil fero


 
pridané 27.11.2009 16:50:31

to: občan neznalý

Preto sa odvolava na zakon lebo keby sa odvolaval na interny dokument mesta tak sa zas najde zopar jednotlivcov (ako napr. občan neznalý) ktory sa budu vyhovarat na to ze mesto si to spravilo po svojom. Takze občan neznalý nie mesto si to nevymyslelo preto aby ste do toho nemohli pozerat ale preto ze to prikazuje zakon!!!

ewoice


 
pridané 27.11.2009 14:01:02

Pán náčelník,

Ešte niekoľko slov ku "Kamerovému systému". Preto, aby sme si nemuseli vzájomne objasňovať zákony v tejto oblasti a dokazovať kto je múdrejší, môžeme obaja vychádzať z premisy, že tento systém rsp.jeho používanie sa riadi zákonom o ochrane osobných údajov 428/2002 Z.z. v tom prípade musí mať prevádkovateľ systému čiže mesto, podľa § 16 spracovaný tzv. Bezpečnostný projekt, ktorý vymedzuje rozsah a spôsob technických,organizačných a personálnych opatrení potrebných na odstránenie rizík. Bezpečnostné smernice, ktoré tento projekt má obsahovať riešia aj povolenie a popis činností jednotlivých oprávnených osôb.Mesto musí máť tento projekt, tá povinnosť mu zo zákona vyplýva. Pýtam sa Vás pán náčelník, prečo sa vo Vašej odpovedi neodvolávate práve na tento projekt, kde musia byť úplne konkrétne odpovede na všetky moje otázky.

občan znalý


 
pridané 27.11.2009 12:28:56

to: občan neznalý

§ 10 ods. 7 zákona č. 428/2002 Z.z.
(7) Priestor prístupný verejnosti možno monitorovať
pomocou videozáznamu alebo audiozáznamu len na
účely verejného poriadku a bezpečnosti, odhaľovania
kriminality alebo narušenia bezpečnosti štátu, a to len
vtedy, ak priestor je zreteľne označený ako monitorovaný.
Označenie monitorovaného priestoru sa nevyžaduje,
ak tak ustanovuje osobitný zákon. Vyhotovený záznam
možno využiť len na účely trestného konania
alebo konania o priestupkoch, ak osobitný zákon neustanovuje
inak.

Kto chce moze si to precitat cele. Je tam presne uvedene kto moze a kto nie sledovat kamerovy system a za akych podmienok. Neporovnavajte prosim kamerovy system mesta s nejakou webkamerou na ktorej nieje rozoznatelne ani cislo auta ani tvar osoby. Tak a teraz uz viete preco tie online kamery maju taky na figu obraz. Keby tam dal niekto lepsiu kameru a niekto ho uda tak si to pekne odserie :)

ewoice


 
pridané 26.11.2009 21:44:26

občan znalý

Pán občan znalý, sledujem ako krásne ste vysvetlili zákony a našu ústavu.Potreboval by som poradiť.Ak ste vodič tak to asi nebude problém.Moja otázka znie:
Ak má vodič pred križovatkou značku "prikázáný smer jazdy" vpravo, dopustí sa priestupku ak odbočí vľavo?(aj keď tam nieje značka zákaz odbočenia vľavo.
Ďakujem

občan neznalý


 
pridané 26.11.2009 13:57:16

Pán náčelník,

Momentálne nemám veľa času, preto dovoľte aspoň krátku reakciu na Vašu odpoveď. V prvom rade musím vysvetliť,že keď som napísal, že môže pozrieť do nahratého záznamu aj občan, samozrejme za účelom,verejného poriadku, teda kontrólu nevylučujúc. Využitie záznamu len na účely trestného konania, rsp. objasnenia priestupku podľa zákona ešte automatický nie je zákazom, aby som ako občan nemohol záznam vidieť. Napísali ste, že nepoznáte zákon,ktorý by dovoľoval občanovi pozrieť záznam. Prosím aby ste Vy citovali zákon,ktorý mu to zakazuje. Pretože,to čo ste uviedol nie je o zákaze, ale len o účely, kedy sa môže záznam nahrávať a na čo sa môže zaznam použiť. Naša Ústava v čl.2 odst. 3 umožňuje každému konať, čo nie je zákonom zakázané . Teda nehľadajme zákon,ktorý mu to povoľuje. Práve v tomto je významne zakonponovaný jeden z prvkov právného štátu. Prepáčte určite sa ešte k tomuto problému vrátim.
Ďakujem Vám za odpoveď.

občan znalý


 
pridané 25.11.2009 21:32:21

kamery verejne

Na stránke mesta Malacky je verejne prístupná kamera, dá sa aj ovládať. Takže aj v rámci zákona je tu možnosť využívať kamery pre všetkých.
www.malacky.sk

Ďalšie tri majú v Seredi:
www.seredonline.sk

peter m.


 
pridané 25.11.2009 12:18:15

občan znalý

Zákon 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v § 10 ods. 7 hovorí okrem iného „ priestor prístupný verejnosti možno monitorovať pomocou videozáznamu alebo audiozáznamu len na účely verejného poriadku a bezpečnosti, odhaľovania kriminality alebo narušenia bezpečnosti štátu. Vyhotovený záznam možno využiť len na účely trestného konania alebo konania o priestupkoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak.“ Ja nepoznám zákon, ktorý by dovoľoval aby ktorýkoľvek občan mohol prísť na MsP a prezeral by si záznamy z kamier. Ak si záznamy prezerá oprávnená osoba musí byť pri tom náčelník alebo príslušník MsP. Takže ak by záznamy mohol prezerať každý a dvaja občania by prezerali po 4 hodiny tak strávim pri kamerách celú moju prac.dobu.
Čo sa týka kontroly MsP zo strany predsedu komisie pre ver. poriadok nebránim sa tomu, ale nie pomocou kamerového systému. Jedine v tom prípade ak by bolo dôvodné podozrenie, že príslušníci sa MsP v službe dopustili priestupku alebo trestného činu.
A čo sa týka vzájomnej dôvery a spolupráce polície s občanom, tá sa podľa môjho názoru buduje trošku inak. Ak policajt rieši nejaký problém, musí ho pomenovať presne a priamo či sa to jemu alebo občanovi páči alebo nie. Od občana očakávame podobný prístup, presne pomenovať problém (napísať, zatelefonovať), a vtedy sa problém vyrieši. Policajt do určitej miery pôsobí výchovne na občana ale aj občan musí povedať čo mu vadí, čo by mala polícia robiť lepšie. Teda aj on by mal určitým spôsobom pôsobiť na prácu polície. Polícia je tu pre občana. V tomto vidím vzájomnú dôveru a spoluprácu. Ale je to môj názor a nie každý sa s ním stotožní.

Náčelník MsP


 
pridané 24.11.2009 14:37:35

Kde sú a čo robia kompetentní...?

Žiadam kompetentných, aby vysvetlili prečo objekt bývalej Osvety č.282/60 na Moravskej ulici nie je udržovaný, špatí tento priestor a dokonca ohrozuje okolie. Tento objekt je vo VZN 09/98 v § 6 spolu s ďaľšími uvedený ako chránený objekt, ktorý má rsp. žiaľ mal určitú architektonickú hodnotu. Stavebný zákon ako aj uvedené VZN dáva mestu kompetenciu konať a v takomto prípade je možné vlastníkovi udeliť tiež i pokutu. Ako mesto postupovalo a vôbec, či konala voči vlastníkovi ?
Ďakujem za odpoveď.

občan znalý


 
pridané 24.11.2009 09:00:53

peter m. - koše

Odpadkové koše boli opravované, resp. dopĺňané ich zničené časti priebežne podľa potreby v roku 2008 i v roku 2009. Podrobnejšie informácie Vám môžeme poskytnúť na odd.ŽPaV u pána Husára st.

ŽPaV


 
pridané 22.11.2009 22:55:53

re:občan znalý

Skuste si nastudovat co o tomto hovori zakon alebo si zmente nick. Lebo pokial mienite tieto veci pisat o kamerovom systeme tak zrejme nie ste znaly ale naivny.

ewoice


 
pridané 19.11.2009 11:50:05

Pán náčelník,

Kamerový systém môže a podľa mňa aj má, slúžiť okrem iného aj na kontrólu ako si plní svoje úlohy MsP. Nepoznám zákon, ktorý by zakazoval zverejnenie. Na požiadanie by ktokoľvek z našich občanov mohol pozrieť záznamy.Jediný dôvod by mohol byť v prípade neukončeného vyšetrovania priestupku rsp. tresného činu. Komisia na ochranu verejného poriadku by Vás mala práve pomocou záznamov kontrólovať a som presvedčený,že pokiaľ si plníte svoje úlohy tak ako máte, bol by to ten najlepší podnet ku vzájomnej dôvere a spolupráci s občanom som si tým istý.Pouvažujte nad tým.No najmä by mal nad tým uvažovať poslanec MsZ, ktorý je prededom tejto komisie.

občan znalý


 
pridané 19.11.2009 00:13:51

miloš

19. 11. 2009 /štvrtok/ o 17,30 hod. je zasadnutie na MSU a v bode 2 sa rokuje o kamerovom systéme. Prídte, je to verejnosti prístupná akcia.

volič


 
pridané 19.11.2009 00:01:42

koše

Na verejnom prerokovaní o rozpočte som ukázal fotografie rozbitých košov po meste. Mám aj dôkazy o tom že niektoré koše neboli menené alebo opravované tretí rok. Kam idú peniaze na údržbu je stále záhada.

peter m.


 
pridané 18.11.2009 07:18:02

Miloš

kontroluje mestská polícia parkovanie na chodníkoch aj v prímestských častiach ( Ohaj, Dyčka)
MsP kontroluje parkovanie aj v častiach H. Ohaj a Dyčka-

- keď kontrolujú môžu aj konať?
Ano môžu aj konať

- prečo nekonajú?
nemám poznatky o tom že by nekonali, ak budem vedieť dátum a čas kedy nekonali preverím si to

- funguje kameroví systém v meste?
kamerový systém v meste funguje

- k čomu mne ako občanovi dopomohol?
Kamerový systém už pomohol mnohokrát (odhalil páchateľa lúpežného prepadnutia 2x, zaznamenal pohyby podozrivých osôb a vozidiel, poškodzovanie majetku mesta - lavičky, smetné nádoby a pod.

- môžem ho využívať nejakým spôsobom?
neviem si dosť dobre predstaviť akým spôsobom by mohol občan využiť kamerový systém, zábery využívajú predovšetkým orgány činné v trestnom konaní pri objasňovaní priestupkov a tr. činov

- keď sa robia nahrávky z tohto systému kto má k nahrávkam prístup ?
- nahrávky sa archivujú?
nahrávky sa archivujú a prístup k nim má náčelník MsP a ním poverený pracovník, kopírovať nahrávky môže len náčelník MsP

- môžte ma oboznámiť k akému účelu mesto zakúpilo tento systém?
kamerový systém slúži na ochranu majetku mesta a občanov a má aj preventívny účinok proti potencionálnym páchateľom tr. činov a priestupkov

- sú kamery nastavené tak aby nevideli do súkromia občanov? (napr. do bytov na nižších poschodiach)
áno, kamery majú tzv. clonu, ktorá sa nastaví tak aby nebolo možné vidieť do bytov a iných priestorov

- nemali by biť priestory pod dohľadom kamier označené lepšie? (viditeľnejšie)
priestory sú označené nálepkami, budúci rok dáme vyrobiť ďalšie nálepky a označenie tak bude ešte lepšie

- nedá sa systém upraviť tak aby videl aj odpadkové koše a kontajnery?
- atď..
toto záleží od toho kde je kamera umiestnená a samozrejme aj od počtu kamier

náč. MsP


 
pridané 16.11.2009 09:49:00

občan, Juro Čokyna

Juraj uplne suhlasim s tvojim nazorom, problem je v tom, ze je skoda, ze odpovede kompetentnych sa tu da dockat len od par ludi, resp. zamestnancov MÚ, aj ked je to v poslednom case (mam taky dojem) lepsie ako v minulosti. V tomto smere by uplne stacilo reagovat ako reaguje odd. životneho prostredia, alebo nacelnik MP.
Aj obcanovi staci, ako si napisal vecna, strucna odpoved. Ak by sme sa dozvedeli napr. info (vymyslim si) v meste je 100 odpadkovych kosov, znicenych je kazdy vikend 5, prip. rocne 10 ks, vieme si urobit obraz.

Giselle


 
pridané 14.11.2009 18:47:53

kam s odpadom

... a prečo musia byť zamknuté šetky kontajnery??? Neboli tie prístrešky robené z dôvodu, aby počas búrok nebol rozfúaný odpad po celom sídlisku? Tak prečo sa musia aj zamkýnať ( ani tý cigáni hádam tak nepovyhadyujú tie smete).

Oskar


 
pridané 14.11.2009 16:27:54

Parkovanie na chodníkoch

Ešte mám jednu otázočku.
- kontroluje mestská polícia parkovanie na chodníkoch aj v prímestských častiach ( Ohaj, Dyčka)
- keď kontrolujú môžu aj konať?
- prečo nekonajú?

Za odpoveď ďakujem.

miloš


 
pridané 14.11.2009 16:11:04

Otázka

Chcem sa spýtať:
- funguje kameroví systém v meste?
- k čomu mne ako občanovi dopomohol?
- môžem ho využívať nejakým spôsobom?
- umožnuje systém nahrávanie?
- keď sa robia nahrávky z tohto systému kto má k nahrávkam prístup ?
- nahrávky sa archivujú?
- môžte ma oboznámiť k akému účelu mesto zakúpilo tento systém?
- kde všade sú kamery rozmiestnené?
- sú kamery nastavené tak aby nevideli do súkromia občanov? (napr. do bytov na nižších poschodiach)
- nemali by biť priestory pod dohľadom kamier označené lepšie? (viditeľnejšie)
- nedá sa systém upraviť tak aby videl aj odpadkové koše a kontajnery?
- atď...

Dúfam že som nič neporušil. Len sa pýtam.
A tiež platím dane a neporiadok nerobím.
Ďakujem

miloš


 
pridané 14.11.2009 13:54:42

To juro čokyna

Zlé pochopenie mojej otázky Martinovi. Nejednalo sa o rýpnutie do neho, ani o dehonestáciu, ale o to, aby si niekto všimol, že si sami ničíme svoje prostredie, znemožňujeme iným občanom, aby sa mohli správať slušne. Ja predsa nemôžem odpovedať.
Nikto nebránil vyjadriť sa mestskej polícii, ani kompetentnému úradníkovi - toto by zaviedlo normálnu formu komunikácie... Ale toto je problém mestského úradu.
A čomu som pomohol? Aby sme sa všetci zamysleli nad sebou. Nad svojím prístupom k nášmu spoločnému okoliu. Predsa snáď mesto nemôže ročne 10x dopĺňať odpadkové koše, len za to, že sa niekto po 2 pivách hrá na hrdinu a zničí všetko, čo mu príde do cesty.
O tomto bola tá moja zlá otázka!!!

občan


 
pridané 13.11.2009 19:44:11

Rozbite smetne nadoby

Videl som , volal som MsP a poriešila. Anonymne, a bezproblemov.
Ved aj tie kose su kvazi moje- z mojich dani. Ak ich tí výrastkovia zničia nemoze byt vybudovane dalsie parkovisko. Ale ked zavolam dostanu to k nahrade a peniazky mozu ist napr. na parkovisko

JH


 
pridané 13.11.2009 14:30:42

Pán náčelník

Ďakujem za Vašu odpoveď. A dúfam, že podobné skratové situácie sa u Vašich podriadených nebudú opakovať.

občan


 
pridané 13.11.2009 12:11:20

Vazeni obcania kostolnej a spol.

Vrelo vám odporúčam zájsť do vrábeľského kina na výborný film Distrikt 9 (videl som uz aj velmi vtipne prerobeny plagat ako Lunik 9 - hoci ide o americko-africky film analogia so Slovenskom je viac ako jasna), ktorý pojednáva napríklad aj o vašich problémoch. Možno bude pre vás vhodnou inšpiráciou a zamyslením.

filips


 
pridané 13.11.2009 12:10:48

občan

zlá odpoveď zlou otázkou. tiež sa mi nepáči, že sú koše porozbíjané a porozsýpané. toto ale rieši niekto iný! ja neporiadok nerobím, platím dane a tak, ako martin, chcem mať odpadkové koše, ako majú byť! na toto bola nasmerovaná jeho otázka, tak načo ju dehonestovať?! beriem to ako odvádzanie od témy! malo sa tu jasne povedať - mestská polícia vie, alebo nevie, kto a kedy to urobil, nahlásila nedostatok kompetentným, a tí problém vyriešili. alebo: aj by sme problém riešili, len máme problém s čerpaním rozpočtových položiek - sorry - vyriešime v decembri (januári, v roku 20152 a podobne). prečo už raz neskúsime na týchto fórach komunikovať normálne, a vždy len do seba rýpeme? maťo mal úplne normálnu praktickú otázku, tak načo občanova reakcia?! čomu ste svojim príspevkom pomohli?

juro čokyna


 
pridané 13.11.2009 11:53:16

To Martin Kubik

A vedeli by ste zodpovedať na otázku, že kto tie koše zničil?

občan


 
pridané 12.11.2009 12:47:30

kam s odpadom

poriadok v meste ??? na tuto temu sa neda moc diskutovat pokial vydiiime pri xodnikox len miesta kde kedysi boli odpadkove kose.Kam ma clovek odhodit kus papiera,alebo plasttovu flasu ked jediny odpadkovy kos sa naxadza pred mestskym uradom???

Martin Kubik


 
pridané 11.11.2009 12:36:50

referent OŽPaV

„Náhradná výsadba sa má vykonať do konca septembra tohto roku
na tej istej parcele, na ktorej boli stromy vyrúbané,"

Ide mi iba o to, aby ste na buduce nepisali po dalsom ucelovom vyrube stromov do novin informacie, ktore sa nezakladaju na pravde. Dakujem za pochopenie.

obcan


 
pridané 11.11.2009 12:00:45

To nahnevaný občan

Dňa 29. 10. 2009 ste napísali:
"ešte im mesto dá 1,5 miliona. Normálny človek za tie peniaze postaví dom, ale oni si nedokážu ani zrekonštruovať bývanie. Mesto im vybudovalo herne, aby mali kde utrácať "ťažko zarobené preniaze".
Páni poslanci už sa konečne zobuďte!"
Vážený nahnevaný občan, napíšte, ktorú herňu konkrétne vybudovalo mesto!!!!

poslanec


 
pridané 11.11.2009 07:46:57

Krátka ul.

Situáciu, ktorá sa odohrala v sobotu 7.11.2009 vo večerných hodinách na ul. Krátka som si preveril. Vodič, ktorý parkoval pred herňou "Admirál" mal byť vyriešený na mieste.
Pochybenie hliadky som vyriešil v rámci svojej právomoci. Kedže priestupok bol riadne zdokumentovaný, bude doriešený v blokovom konaní, prípadne v priestupkovom konaní.
Taktiež boli prijaté opatrenia, aby sa podobné prípady neopakovali.

náč. MsP


 
pridané 9.11.2009 12:15:30

To:obcan

Vážený p. občan,

neviem o čo Vám ide,ale nikto sa oklamať nenechal a náhradná výsadba bola vykonaná,prevzatá a ukončená na inej parcele!!!To, že tam bude niekto na svojom vlastnom súkromnom pozemku realizovať stavbu je myslím jeho vec,tak ako každého iného občana v tomto meste.

Tento proces bol legislatívne ukončený.

Ďakujem za pochopenie.

Mgr. Šemeláková, referent OŽPaV


 
pridané 9.11.2009 11:59:52

pan Obcan Kostolnej 113

Prosim Vas, pouzivajte interpunkciu, pripadne si skuste zapnut kontrolu gramatiky, lebo sa Vase prispevky citaju neskutocne tazko. Ak napisete jednu vetu dlhu 5 riadkov , je z toho riadny gulas (prepacte).Myslim si, ze je to skoda, lebo vela ludi ten prispevok kvoli tomu ani nedocita, alebo sa mu ho nechce citat este raz, aby porozumel.
Zelam pekny den :).

Giselle


 
pridané 9.11.2009 11:28:48

Pre náčelnika MsP,

V sobotu okolo 20h som bol svedkom zaujímavej situácii. Hliadka MsP zastala pred herňou "Admirál" na Krátkej ulici. Dvaja členovia MsP vystúpili z auta vyfotografovali si ŠPZ auta, ktoré tam parkovalo a nasledne na koleso namontovali "papuču". Po chvílke vyšiel z herne pán,zrejme majiteľ auta a presviedčal policajtov o tom, že on má povolenie. No v zozname, ktorý mali so sebou policajti nebol uvedený medzi tými, ktorým dal sám pán primátor výnimku.Napriek tomu po chvíľke vyjednávania policajti odmontovali papuču a odišli. Samozrejme,že auto zostalo ďalej parkovať na tom istom mieste.
Pán náčelník verejne Vás vyzývam, aby ste tento prípad prešetril a zaujal k tomuto prípadu stanovisko.Službukonajúci polocajti určite museli o tomto uviesť záznam do knihy služieb.
Ďakujem

občan


 
pridané 6.11.2009 15:07:41

Monika,

Ja som už niekedy v letných mesiacoch písal viac o Romskom probléme,skúste si to pohľadať.Vôbec som tento problém nezlahčoval a dokonca som uviedol aj ako ku riešeniu tohoto problému pristupovali poslanci nášho mestkého zastupiteľstva v minulosti. Musím Vám však tiež pripomenúť, že najvýššiu zákonnú moc rsp.právomoci majú poslanci MsZ a nie primátor. Je zarážajúce ako sa celkove, a to nie len v nášom meste účelovo presúva zodpovednosť na starostov a primátorov pričom oní sú vlastne len štatutárni zastupcovia miest a obcí . Spoliehať sa na osobnosť a riadiace schopnosti starostov a primátorov je dobré a mestu prospešné, ale to vôbec nie je v intenciách zákona o obecnom zriadení. Ale o tom som už tiežn napísal dosť na tomto fóre.Monika,nikdy som sa nepasoval do roli vševeda, ale vždy sa snažím poukazovať na zákony,ktorými sa samospráva riadi a vtedy si dovolím podpísať sa ako "občan znalý".V prípadoch kedy som dával návrhy rsp. vyslovoval svoj názor som sa podpisoval ako "občan neznalý".Ubezpečujem Vás, že určite sa chystám kandidovať v budúcom roku na post poslanca MsZ v našom meste ak mi to zdravie dovolí. To najdôležitejšie pri riešení Rómskej problematiky v našom meste ale aj v našej republike je vôbec vôľa a chuť hľadať seriózne riešenia a to prípad od prípadu, na to nie je šablóna a nie je to vec primátorov a tiež nie len poslancov ale jednoznačne nás všetkých. Skúste sa spýtať, kto z našich občanov by súhlasil aby boli ubytovaní Rómovia napr. 200m od ich domu a dostane odpoveď aj na to prečo tento problém stále aj v našom meste pretrváva.

občan znalý


 
pridané 5.11.2009 16:47:40

!........!

Vazeny obcania kostolnej ulici to ze tam byvaju romovia na cierno vie kazdy ci je to obcan alebo poslanec ak s tim nieco nespravia oni tak my obcania s tim nenarobime nic , keby im zabranilo mesto aby sa tam nenastahovaly a vihostily IBA tie rodiny ktore tam nemaju co robit tak by to bol raj lenze oni im daju este kluc od dveri a povedia : " My nechceme mat vo Vrabloch bezdomovcov " . Lezne oni raz sancu dostaly a mesto im poskytlo byty ktore po case predaly a vratily sa naspet na kostolnu ul . Takze nech si to s nimi riesi mesto a nie obcania !. Za romov musime trpiet aj MY ktory sa znazime si to prerobit vlastnimy rukamy a oni poskodzuju mestky majetok a to je fer ? tak samozrejme mesto musi do toho davat vzdy nove financie lebo niektore rodiny co si opravia romovia stihnu zaspinit a pokazit , takze my slusny ludia len po nich opravujeme . Najlepsie by bolo tam postavit 5 metrovy mur a branu na kluc aby tam nemaly romovia pristup a vihostit aj tie 2 romske rodiny ktore su tam na vise a potom by nemaly romovia na kostolnej ul . rodinu a nemaly by za kym chodit lebo takto je to najhorsie cez leto ked vistavuju auta pod okna a na plny hlas pustaju muziku a kricia pod oknamy buchaju nam na okna pluju nam na okna , vyprazdnuju sa pred dveramy , rozbijaju nam skla a nezaujma ich to ze je to na novo opravene , ved oni si mislia ze mesto este prispeje NAM TO TIEZ VADI TAK ISTO AKO VAM , lebo my si to vazime , my na tich domoch makame len skoda ze nie uplne vsetcia a niektory to odflakaju co je cerpanie zbytocnich financii a kazdy si to nevie vazit co mesto pre nich roby a mozno iba 3 rodiny si to vazia ze konecne normalne ziju len skoda ze su tam ty romovia lebo oni robia najvecsiu spinu a krik . !


DAKUJEM za pochopenie .

Obcan Kostolnej 113


 
pridané 5.11.2009 13:50:42

Kostolná

Ešte v letných mesiacoch sa na zasadaní mestského zastupiteľstva prejednával ďalší postup s neprispôsobivými na kostolnej. Vtedy som sa dozvedel, že oný obyvatelia Kostolnej dostali peniaze za to, že uvolnia a odídu zo svojich domov. Síce odišli, ale po čase sa niektorý vrátili, a vraj mesto nemá páky na to ako ich od tade dostať.

Skúste také niečo spraviť Vy, slušný občan a páky na Vás určite budú.
Ale im sa krivdí

Rudo


 
pridané 4.11.2009 20:01:29

"Vzhľadom na pripravovanú investičnú výstavbu na ploche ktorá je predmetov Vášho záujmu,povinný zrealizoval náhradnú výsadbu na inej parcele. ŽPaV"

ZaPV sa nechalo tak lahko oklamat? Vyrubali s vasim povolenim stromy, aby mohli parcelu s vasim suhlasom zastavat! Reci o nahradnej vysadbe, ktora by ozelenovala a skraslovala mesto pri vstupe od Nitry, boli iba zastieracim manevrom.
Myslim, ze nielen spoluobcan Juro Andrla z Kostolnej ulice sa citi pravom oklamany...
 

obcan


 
pridané 4.11.2009 14:29:41

zeleň pred bývalou HOSkou

"Juro Andrla,Kostolná ulica"
Vzhľadom na pripravovanú investičnú výstavbu na ploche ktorá je predmetov Vášho záujmu,povinný zrealizoval náhradnú výsadbu na inej parcele.
 

ŽPaV


 
pridané 31.10.2009 17:10:26

kost ul

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3 - bude uverejnený po prípadnej identifikácii prispievateľa.


 
Reakcia na príspevokpridané 2.11.2009 09:40:31

ak trváte na uverejnení Vášho príspevku, zašlite mi, prosím Vaše identifikačné údaje (meno, priezvisko, adresu) formou e-mailu na kultura@vrable.sk

správca


 

 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka