Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Poriadok v meste a detské ihriská

pridané 31.10.2009 17:10:26

kost ul

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3 - bude uverejnený po prípadnej identifikácii prispievateľa.


 
Reakcia na príspevokpridané 2.11.2009 09:40:31

ak trváte na uverejnení Vášho príspevku, zašlite mi, prosím Vaše identifikačné údaje (meno, priezvisko, adresu) formou e-mailu na kultura@vrable.sk

správca


 
pridané 30.10.2009 13:18:20

Rómovia z Kostolnej

Občania zapojte sa do riešenia otázky Rómov nielen z Kostolnej ulice a navrhnite mestu každý svoj návrh ako si má mesto pomôcť s týmito ľuďmi. Možno bude niečo zaujímavé a vyrieši problém, Stručné riešenia môžu po vyhodnotení príslušní pracovníci zapracovať do agendy.
napr. Presťahovať ich počas rekonštrukcie obydlí do budovy MsÚ.

občan


 
pridané 30.10.2009 12:40:33

Občan znalý a prípad Kostolnej ulice,

keďže máte na všetky problémy mesta jasné názory a ovládate všetky mestské zákony, vyjdite prosím z anonymity a kandidujte do mestského parlamentu. Nemohli by ste nám ozrejmiť, prečo sa tejto problematike nevenovali aj predchadzajúci primatori? Toto predsa nie je problém len súčasnosti, alebo sú naši spoluobčania neprispôsobiví iba posledne roky?
Ďakujem za fundovanú odpoveď

Monika


 
pridané 29.10.2009 12:49:36

Kostolná

Pripájam sa k diskusii a chcem apelovat asi na všetkých poslancov aby sa išli pozriet aspoň každý druhý den do mesta, konkretne do herní!! od rána do večera približne 10 rómov bývajúcich na Kostolnej ulici v rožných domoch, migruje z herne do herne!!! Od rána do veečera ich vidím v herniach.... Z tej kostolnej ulice, pracuje oficialne snád 1 róm, a druhý z rodinov vozí železo d rana do večera!! Ostatný hrajú a hraju.. herne a herne... Na čo im štat dava socialne dávky?? Ked ich nahádžu do automatov? Načo im mesto rekonšruuje ked si možu sami... A znova sa opakujem.. herne, herne , herne, herne...všetko čo dostanu nahadžu do herní a mesto im ešte pomáha a dava peniaze na rekonštrukcie, úlavy, výhody atď... Chudáčikovia rómovia.....veĎ nemaju oni z čoho žit, pomôžme im... a do automatomatov 1000 Eur hádžu!!!!!!!!!!!! Navrhujem odkontrolovat romov v herniach, a zarazit im všetky financie a pomoc zo strany mesta a vyhostit ich....Ke´d je socialny prípad nema čo robit v herni!!!


 
pridané 29.10.2009 11:30:44

občanka z vrábľov

prepáčte, ale asi došlo k nedorozumeniu: ja tu nie som na to, aby som sa čudoval vášmu spôsobu komunikácie! som tu na to, aby boli na fóre dodržiavané pravidlá. ak teda v príspevku napríklad niekto rozhorčený používa vulgarizmy (je mi jedno kto, kedy a na koho), neuvoľním ho! to je všetko. verím, že tomuto rozumiete ...

správca


 
pridané 29.10.2009 11:14:20

to:pán Andrla

ešte im mesto dá 1,5 miliona.Normálny človek za tie peniaze postaví dom, ale oni si nedokážu ani zrekonštruovať bývanie.Mesto im vybudovalo herne,aby mali kde utrácať "ťažko zarobené preniaze".
Páni poslanci už sa konečne zobuďte!

nahnevaný občan


 
pridané 29.10.2009 10:44:22

Prípad Kostolnej ulice,

Dúfam,že západná čať Kostolnej ulice prejavý vďaku poslancom za presun rómskych rodín do tejto časti. Ale hlavne dúfame,všetci,že finančné prostriedky ktoré mesto získalo za predaj nehnuteľnosti budú použité ako základný kapitál na komplexné riešenie z definitívnym odchodom neprispôsobilých občanov z tejto centrálnej zóny mesta.Veľkou chybou však bolo nechať pracovať týchto občanov pri oprave ktorú nedávno mesto realizovalo na rožnom dome. Ich aktivita by bola veľmi prospešná v prípade takejto svojpomoci ale v inej lokalite.Čo takto napríklad majer na Dyčke? Je to tiež jedna z možností.Občania, ktorí tu bývajú majú na mesto požiadavku riešiť prístupovú cestu možno to stojí aspoň na zváženie.Určite to nie je žiadna diskriminácia ani nič podobné som o tom presvedčený.

občan znalý


 
pridané 28.10.2009 22:21:23

kostolná ulica

Pán správca,
neviem prečo sa čudujete,že mnohých ľudí do krajnosti rozčulujú Rómovia na Kostolnej ulici a v daných príspevkoch používajú vulgarizmy.Veď títo "občania" si slušné slová a slušné jednanie ani nezaslúžia,pretože to nie sú ľudia,ktorý patria do civilizovanej spoločnosti a do 21-ého storočia.Je veľmi smutné,že MsU je liknavý a nevie problematiku 30-tych Rómov vyriešiť dlhé roky/min.20 rokov/ a vyhovára sa,že je to celoslovenský problém.Je to len 30 ľudí na Kostolnej ulici,nie je to ani 100 ani 1000 Rómov ako v iných mestách na Slovensku.Veď je to smiešne,ako obchádzajú páni poslanci túto problematiku.Osobne si myslím,že problém je niekde inde.Ale nech si spytujú svedomie páni poslanci,ktorých sa to týka a ktorým zrejme veľmi vyhovuje takáto situácia.

občanka z Vrábľov


 
pridané 27.10.2009 18:01:21

Verejne osvetlenie

Prosim o odstranenie poruchy verejneho osvelenia na sidlisku Luky pred vchodom 1230/87. Dakujem


 
pridané 24.10.2009 19:38:45

zeleň pred bývalou HOSkou

V júli som sa pýtal,prečo ešte nie je vysadená nová zeleň na mieste vyrúbaných stromov pre bývalou HOSkou.Dostal som nasledovnú odpoveď:

Dobrý deň p. Andrla,

kontrola a prevzatie náhradnej výsadby sa kontroluje priebežne počas celého roka s ročnou rezervou, aby sme si boli isti,že sa náhradná výsadba ujala. Robí sa postupne rok, po roku podľa zoznamu a podľa vydaných rozhodnuti.
Pánovi Baloghovi, ktorý vlastní uvedenú parcelu a výrub vykonal, bude náhradná výsadba odkontrolovaná tento rok,podľa poradia.
Ak sa tak nestalo,na terénnej obhliadke sa dohodnú ďalšie podmienky,ktoré ak nebudú splnené do stanoveného termínu,uloží sa pokuta.

Určite sa nestane to,že náhradná výsadba nebude vykonaná vôbec.To určite nie.Nemusíte sa báť.

Dúfam,že som situáciu aspoň trošku objasnila....

S pozdravom

Šemeláková
- Skryť citovaný text ------ Original Message -----
From: Juraj Andrla
To: semelakova@vrable.sk ; Eva Dóriová
Sent: Saturday, July 11, 2009 4:57 PM
Subject: vyrúbané stromy pred bývalým servisom HOS

Dobrý deň,

zaujímalo by ma prečo nie sú stromy a kríky vysadené ako bolo prezentované vo VN - kópia dole.
O 2 mesiace to už bude rok čo tam nová zeleň mala byť vysadená a nie je tam ani len tráva.
S pozdravom,
Juraj Andrla
Kostolná ulica
Vráble

Kópia z Vrábelských novín č. 2/2008:

Ako uviedla referentka Oddelenia
životného prostredia a výstavby
mestského úradu Klaudia
Šemeláková, „súkromný podnikateľ,
ktorému parcela patrí,
požiadal o výrub týchto stromov.
Bolo mu vydané riadne rozhodnutie
so súhlasom na výrub týchto
drevín.“
Ako ďalej uviedla, niekoľko z
12 topoľov, starých približne 30
rokov, bolo vnútri nahnitých. „Náhradná
výsadba sa má vykonať
do konca septembra tohto roku
na tej istej parcele, na ktorej boli
stromy vyrúbané, v počte 12 kusov
listnatých drevín neurčeného
druhu a 20 kusov listnatých krov.

Dnes je situácia rovnakí ako v júli. Prečo?

Juro Andrla,Kostolná ulica


 
pridané 21.10.2009 18:20:45

kost ul

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3 - bude uverejnený po prípadnej identifikácii prispievateľa.

obcan VR Peter M .


 
Reakcia na príspevokpridané 22.10.2009 12:22:51

obcan VR Peter M . alebo xyx (IP:91.127.239.149)

ak trváte na uverejnení Vášho príspevku, zašlite mi, prosím Vaše identifikačné údaje (meno, priezvisko, adresu) formou e-mailu na kultura@vrable.sk

správca


 
pridané 21.10.2009 18:02:54

spravca

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

xyx


 
pridané 21.10.2009 17:13:06

Sidlisko Zitava

Prosim o zlikvidovanie velkej kopi konarov na sidl. Zitava 1400-5 pri parkovisku .Uz je to tam pol roka a pribudaju dalsie dreviny. Dakujem.

obcan sidl. zitava


 
pridané 20.10.2009 08:59:41

XYX obcan

priateľu, ako som napísal, svojim príspevkom ste porušili pravidlo č. 3, čo jednoducho znamená, že ste ohovárali konkrétnych ľudí! bez možnosti brániť sa! v zmysle pravidiel mi nevadí, ak sa niekto nepodpíše, vadí mi, ak sa niekto nepodpíše v tomto konkrétnom prípade! nedokážem si predstaviť jasnejšie porušenie pravidla č. 3! ak už tomuto nerozumiete ...
zároveň si vyprosím výčitku, že si z toho "robím holubník". to vy jazykom špiníte okolo seba a vytešujete sa, aký rozruch ste komu urobili a ako ste to komu "nandali" bez osobnej zodpovednosti! toto je podľa vás demokracia? kydať, tým akože využívať svoje právo, a neniesť za to žiadne dôsledky? to je porovnateľné už len s tým, ako si niekto (prepáčte za výraz) "narobí" deti a potom povie nám ostatným: "starajte sa"! to je porovnateľné snáď len s tým, ako si niekto narobí dlhy, prípadne oberie ľudí o peniaze - a potom si (z havajských ostrovov) povie: "starajte sa"! takto si predstavujete demokraciu?! to ste ale (panebože, dvadsať rokov po vyhnaní komunistov) na hlbokom omyle!
aby som však nebol len negatívny: vaše pripomienky - a dovolím si tvrdiť, že vysoko aktuálne - sa týkali Hliníkovej ulice. Myslím, že mnoho ľudí by s vami súhlasilo. Len, na presadenie dobrej veci predsa nemôžete používať vami zvolený štýl! Myslím, že ste boli v momente písania príspevku riadne "vytočený", preto to dopadlo, ako to dopadlo.
takže, zhrňme to: za neuvoľnením príspevku si stojím, porušili ste pravidlo č. 3 - žiadny holubník a nerovnaký meter (skôr naopak). po druhé vás prosím, zopakujte svoj príspevok bez posledných dvoch viet a ja ho s radosťou uverejním. pretože ste sa jeho napísaním prejavili ako (aj keď "trocha" nahnevaný, ale predsa) občan, ktorému záleží na jeho okolí.
ďakujem za pochopenie

správca


 
pridané 19.10.2009 21:42:36

Psi a ich majitelia na sidlisku Luky

Prosim vedenie MsP o co najskorsiu kontrolu dodrziavania VZN o volnom pohybe psov ns sidlisku Luky! Cakame na nestastie? alebo co,pretoze statisticky najviac utocia male plemena, a hlavne volne pustene bez voditka, popoludni, rano a takmer vzdy ti isti majitelia.
Su tu deti, ini psickari, nie som dvakrat nadseny ak dobehne iny pes a otravuje toho mojho na voditku.
Prosim a bez akejkolvek protekcie, to je sused, to je bratranec.
Nerad by som pozil kaser alebo paralyzer, co mne ako osobe ohrozenej dovoluje zakon.

psickar


 
pridané 19.10.2009 17:21:44

Pan spravca

Nemate jednaky meter niekto sa podpise XYX tomu zverej prispevok ak je to trosku ostrejsie napr KOSTOLNA ul tak si prosite vsetky data :tj z vasho pohladu demokraticke:robite si z toho holubnik . DAKUJEM

XYX obcan


 
pridané 16.10.2009 23:17:22

majitelia psov

čo s takými majiteľmi psov ktorí svojich miláčikov venčia po sídlisku Lúky neuviazaných bez náhubku pravidelne zaútočia na iných psov prečo toto nekontroluje mestská polícia odkazujem všetkým ktorým volne pobehujú psíci po sídlisku mali by sa konečne nad sebou zamyslieť za toto by mala mest. polícia dávať pokuty

nespokojný psíčkar


 
pridané 16.10.2009 21:14:22

Hlinikova ulica

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3 - bude uverejnený po prípadnej identifikácii prispievateľa.

obcanVR


 
Reakcia na príspevokpridané 19.10.2009 08:26:56

obcanVR

ak trváte na uverejnení Vášho príspevku, zašlite mi, prosím Vaše identifikačné údaje (meno, priezvisko, adresu) formou e-mailu na kultura@vrable.sk

správca


 
pridané 16.10.2009 13:08:24

Re: Kostolna ul.

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4

Dežo


 
pridané 14.10.2009 07:06:30

Amsterdam

Do priestoru Amsterdam, pekáreň, knižnica sa dá dostať tromi smermi.Od Amsterdamu, kde je dopravná značka zákaz vjazdu a od sídliska pri predajni Mecom a medzi pekárňou a stĺpikom.Tam nieje žiadna značka.Budú tam ale umiestnené kvetináče zabraňujúce vjazd automobilov. Pokiaľ to nepomôže tak sa tam budú musieť osadiť stĺpiky, čo však zamedzí vjazd aj vozidlám v prípade požiaru a pod.

náč.MsP


 
pridané 12.10.2009 19:33:08

archivácia

Príspevky z augusta nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 10.10.2009 19:11:35

Re:Kostolná

A po ďalších voľbách sa tiež povie na predchádzajúce generácie,nebude to o vás?Ale v podstate máte pravdu.

rtl


 
pridané 10.10.2009 14:50:37

Re:Re:Kostolná ulica

Napríklad prvým krokom by malo byť razantné ukončenie "rekonštrukcie" mestského majetku na ulici. Takmer po roku "opráv" to tam vyzerá ako po bombardovaní, pri vetre je ulica plná prachu, po daždi blata.Ak sa dobre pamätám,mesto vyčlenilo 1,5 mil.korún na opravu, ale takmer to tam nie je vidieť.
Ale na MsU panuje zjavne spokojnosť ,že ako to vyriešili.Dúfam,že pán primátor si nájde čas a osobne si pôjde skontrolovať efektívnosť použitia finančných prostriedkov z mestského rozpočtu.
Jeden dom opravujú, druhého sa nikto nedotkol – ten totiž takmer vôbec nie je vidno napr.od kostola pri omšiach.Ak sa s ním niečo deje, rád sa nechám kompetentným z MsU informovať.
Hlavný problém je, že mesto nemá žiadnu koncepciu riešenia ani z dlhodobého hľadiska.Keď som p.primátora osobne požiadal, aby sa do programu mestského zastupiteľstva dostal bod – navrhnúť výhľad riešenia Kostolnej ulice ( nie okamžité riešenie), odmietol sa o tom vôbec rozprávať.
Ano, je pravda, že problém nie je okamžite riešiteľný, ale mesto nekoná dôrazne ani tam, kde to je v jeho možnostiach.Najľahšie je napísať, že to je celoslovenský problém po predošlých generáciách.

Juro Andrla, Kostolná ulica


 
pridané 8.10.2009 08:42:40

Žiadam vysvetlenie od kompetetných !

Žiadam, aby mi niekto vysvetlil a poučil ma o tom, kde je chodník, kde je komunikácia prípadne za akú plochu sa považuje priestor okolo Mestkej knižnice, pekárni či reštaurácii Amsterdam. Rsp. mohol by som tam dostať pokutu, keby som v tomto priestore mal zaparkované auto dokonca priamo pod kamerou, alebo by som si len tak prešiel autom krížom od sídliska vedľa informačných sklenených skriniek smerom na juh k Levickej ceste. Takáto benevolencia,neporiadok a odstavovanie aut komu sa kde zachce v tomto priestore, kde ešte pred niekoľkými rokmi si mohol byť chodec istý, že je to priestranstvo vyhradené pre neho tu nikdy to znamenená ani za čias MsNV nebola !!! Tu chcete vybudovať námestie ? Dufam, že potom celý priestor ohradíte zábradlím aspoň takým ako je okolo križovatky. Čakám na odpoveď od náčelníka MsP a ved.odd. život.prostredia a výstavby. Pochopiteľne,že ma poteší odpoveď aj ich nadriadených t.j. pána primátora alebo pána prednostu.

občan neznalý


 
pridané 5.10.2009 09:28:32

Re:Kostolná ul.

Nemyslím si,že to zanedbali generácie pred nami.... , pretože pred 20 rokmi,za komunizmu mali romovia inakší rešpekt a inak sa správali ako teraz. Všimnite si ich keď sa valí celá banda po chodníku, ani jeden z nich sa neuhne , či už je to decko alebo dospelí...hneď chcú vyvolať roztržku, bola som nie raz toho svedkom. Lenže aj mestský policajti aj štátny sa tvária , že nič...tak sa ich tí cigáni neboja a len sa rozmnožujú jak huby po daždi....

Alena K.


 
pridané 2.10.2009 15:41:16

kost ul

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3 - bude uverejnený po prípadnej identifikácii prispievateľa.

nahodny obcan


 
Reakcia na príspevokpridané 12.10.2009 12:42:36

nahodny obcan

ak trváte na uverejnení Vášho príspevku, zašlite mi, prosím Vaše identifikačné údaje (meno, priezvisko, adresu) formou e-mailu na kultura@vrable.sk

správca


 
pridané 1.10.2009 22:05:32

Re: Kostolna ul.

A viete navrhnúť riešenie? Uvedomujete si, že toto je celoslovenský a veľmi ťažko riešiteľný problém, ktorý zanedbali generácie pred nami? Nehovorte láskavo o neschopných, príďte na najbližšie mestské zastupiteľstvo a poraďte poslancom a vedeniu mesta ako to riešiť...


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka