Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Poriadok v meste a detské ihriská

pridané 31.8.2009 21:13:15

Havkovia

Chcem poďakovať p. S. Husár st. , referent OŽPaV , že uviedol veci ohladne venčenia psov na pravú mieru. A poprosiť, aby ste tieto fakty poslali aj na Mestskú políciu, aby sa konečne zobudili a niečo s týmto prerastajúcim problémom spravili. Lebo za krátky čas bude behať na detských ihriskách viac psíkov ako detí.
Ďakujem
 

Stanislav zo Žitavy


 
pridané 31.8.2009 16:08:17

P.Husar

Pýtate sa ,že čo sa tu nezničí?Nemalo by sa zničiť ani zmiznúť vaše úsilie bojovať proti vandalom a nie len mávnúť rukou nad týmto všetkým,umiestniť take koše,ktore sa nedajú len tak lahko odmontovať a vyzvať prísluššný orgán aby dbal na dodržiavanie nariadení.

ria


 
pridané 31.8.2009 08:52:06

To:občan znalý a ostatní....

Zákon, ktorý upravuje podmienky držania psov je č. 282/2002 a nie č. 292/2002. Platné VZN mesta Vráble je č. 02/2003 a nie č. 05/1998. Ďalej uvádzame vymedzenie miest so zákazom voľného pohybu psov a vstupu so psom podľa VZN č. 02/2003, § 6 :
1. Vymedzenie miest kde je voľný pohyb psov povolený s náhubkom :
- nábrežie Žitavy - od chodníka na Dyčku po ČOV, ľavostranné nábrežie rieky Žitava od zastav. územia Horný Ohaj po futbalový štadión na Dyčke
- nábrežie Hosťoveckého potoka
- cesta za futbalovým štadiónom - od Levickej cesty po Podmájsku ulicu
2. Miesta, kde sa zakazuje vstup so psom :
- park Kpt. Nálepku
- Kostolný park
- cintoríny
- detské ihriská a pieskoviská
- areály škôl
- verejné a spoločenské budovy (zdravotnícke zariadenia, školy, kostol, kino, pošta, predajne,...)
3. Mesto je povinné umiestniť kontajnery vhodné na zhromažďovanie výkalov na miestach, kde je voľný pohyb psov povolený.

Z toho dôvodu sa vyhotovili tabule na určené miesta, ktoré mesto Vráble stálo 10 000,-Sk, osadených bolo 10 ks košov na psie exkrementy v hodnote 55 000,-Sk na sídliskách. Zostali 4 ks. Z tabúľ ani jeden kus.

Žiaľ, ale čo sa tu nezničí...???

S. Husár st. , referent OŽPaV


 
pridané 30.8.2009 21:29:43

Pravidlá cestnej premávky alebo pravidlá slušnosti?

Chcela by som touto cestou poprosiť majiteľov motorových vozidiel, ktorí chodia na svojich autách nakupovať do mesta, aby si svoje autá odparkovali na miestach pre to určených. Prečo? Bývame v centre mesta - na Hlavnej ulici /ako jediní/, naša brána vedie priamo na ulicu a často krát sa nám stáva, že priamo pred našou bránou bez hanby stoja aj 4 vozidlá, čím máme zahatanú cestu a nemôžme sa dostať von. Viem, že trpezlivosť ruže prináša a raz aj vy si nakúpite a prídete k svojmu autu. No a ešte k tomu v poslednej dobe sa nám tak naparkovali dve autíčka, ktoré tam čakajú na svojich majiteľov celý deň /do skončenia ich pracovného času/. Naša situácia je o to horšia, že v súčasnosti sa staráme o synovca, ktorý je invalidný, je na vozíku a a často krát ho prepravujeme autom k lekárovi a v tomto prípade fakt niekedy ide o minúty. Dotazovala som sa na vyriešenie tejto situácie aj u polície a tá mi hovorila niečo o pravidlách cestnej premávky - o zákaze státia pred bránou domu. Neviem či ste na to pozabudli, ale prosím Vás o dodržiavanie prinajmenšom týchto pravidiel, keď už nie tých ľudských - veď ani Vám by sa nepáčilo keby som si pred Váš východ z bytu, postavila svoju staručkú fiatku a vy by ste ma zúfalo hľadali po okolitých obchodíkoch. Ďakujem za pochopenie ale hlavne o zachovanie voľného východu z nášho domu.

Žanka


 
pridané 28.8.2009 21:31:24

Slabý príjem

Dňa 22,8,2009 pracovníci VEPOS-u na žiadosť istej p.učiteľky znehodnotili veľké stromy za účelom vylepšenia príjmu súkr. satelitnej antény.Ak je riadiaci pracovník spokojný s prácou svojich chlapov a neriadi ich pri výkone,ale p. učiteľka,nemá na poste čo porábať! Viem,že už stromy neopravím,no dávajte si pozor na zneužívanie podaných žiadostí "šikovnými" ľuďmi. Lúky,1115/26 Vráble

P.P.


 
pridané 27.8.2009 15:37:55

psom na vedomie

podľa Zákona o poľovníctve každý pes ktorý volne behá plaší a prenasleduje zver,alebo ju loví min.200m od osídlenia môže byť každým poľovníkom zastrelený ako škodná zver.

znalý


 
pridané 27.8.2009 10:31:13

obcan znaly

zopakovaný príspevok. zmazané. správca

obcanka


 
pridané 27.8.2009 10:31:03

obcan znaly

VZN mesta Vrable sice definuje "volny pohyb psov" avsak podla zakona NR SR c. 292/2002 paragraf 5 hovori: VZN mesta musi miesta so zakazom volneho pohybu psov VIDITELNE oznacit. Ako vieme take znacenie vo Vrabloch neexistuje, takze darmo bude Mestska policia pokutovat psickarov ak maju psikov bez voditka, pretoze na to nemaju pravo.
A tiez chcem reagovat na pani Kovacovu - to ze Vami spominane psi sa chodia vencit do pieskoviska je VIAC ako prehnane! tych ludi aj psov stretavam denne a nie je pravda to co tvrdite. skor by som povedala ze mamicky ktore sa tak rozhorcene stazuju na psov a ich majitelov by si skor mali kontrolovat svoje "zvieratka" = deticky, ktore po sebe nechavaju omnoho vacsi naporiadok na sidliskach v podobe kopy papierov od nanukov sladkosti, umele flase od napojov ktore potom naplnia pieskom a roznymi inymi vecami a nechaju pohodene v okoli pieskovisk...hlavne okolo spominanych bytoviek na Lukach 1134 a 1229 kde sa len staci ist pozriet a viete o com hovorim. je tam v blizkosti bufet kde si deticky kupuju rozne potravy a papieriky zahadzuju okolo seba, tam kde prave sedia....to psikovia urcite nerobia...


 
pridané 25.8.2009 19:38:07

pes a mačka

keď sa o niečo starám tak poriadne, zvieratá ktoré sa len kŕmia a neočkujú majú veľa chorôb, napriek tomu že ich máme veľmi radi, môžu spôsobiť veľké škody a to hlavne malé deti sú ohrozené najviac.
stačí ísť na net a zistiť podrobnosti.

ked anonim tak anonim anonim


 
pridané 22.8.2009 15:46:56

kostolna ulica

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 2

pista a peter kostolna ulica


 
pridané 21.8.2009 17:57:13

občan znalý

Nie je čo dodať.Máte pravdu.

Janka


 
pridané 20.8.2009 11:30:25

Pre psíčkarov ! na vedomie tiež poslancom( ak o to vôbec stoja...?)

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Vráble 05/98 v § 2 ods.6 zakazuje voľne púšťať psov na verejných priestranstvách v celom katastrálnom území mesta. Kontrolu plnenia tohto nariadenia vykonáva Mestká policia vo Vrábľoch.
Neviem, čo sa dá ešte okolo toho polemizováť !
Maximálne sa môžeme pýtať, prečo sa to nedodržuje a kto je za to zodpovedný???

občan znalý


 
pridané 17.8.2009 13:19:33

psíkovia

Súhlasím s pani Kováčovou aby sa vybudovalo miesto pre psíčkov.Vela majiteľov vodí svojich psov vyvenčiť pri Žitavu. Je tam veľká zelina a psi tam nachytaju často kliešte,čo vieme že nieje príjemná vec.V mene platičov poplatku za psa žiadame vytvoriť miesto pre psíkov.Robte niečo aj pre nás,nielen okolo cigáňov.Niektorí ten materiál čo dostali na opravu domov ponúkali aj neromom na predaj .

S.S.


 
pridané 16.8.2009 18:14:46

sídl.Lúky 1134 a 1229

Už dlhšiu dobu nič iné nepočujem, iba ohlasovanie voľne pobiehajúcich psov... "Lara, Leo, Lila, Lili..." To ohlasovanie mi nevadí, úprimne - už som si zvykla a deň bez tohto okrikovania sa mi zdá "tichý". Avšak skutočne mi prekáža, že kedykoľvek idem s dieťaťom na pieskovisko (ktoré vlastne pieskoviskom ani poriadne nie je, keďže je tam viac trávy, špakov a papierov ako piesku) musím sa otočiť a odísť, pretože okolo nás pobehujú menovaní psíci bez vodítka, košíka a vyprázdňujú sa priamo na pieskovisku, v tráve okolo, kdekoľvek....... Ešte ani raz som nezahliadla mes.políciu popoludní v týchto miestach. Možno by sa ich kontrola mohla rozšíriť aj o toto miesto. Vybudovanie priestoru na behanie pre psov by možno viacerí privítali.

Mária Kováčová


 
pridané 13.8.2009 14:51:34

RE: odchyt túlavých mačiek

Neviem či by sa aj v tomto prípade nemal odchyt riešit vzájomnou dohodou susedov. Už sme tu mali prípady keď sused z iného vchodu nechal vypílť stromy pred cudzím vchodom a oháňal sa alergénmi, estetikou a podobne, ale vôbec ho nezaujímal názor ľudí vchodu, ktorých tým poškodil. Ak tie mačky niekto prikrmuje asi ich má rád a nepoteší sa keď skončia na bitúnku.

Tiež by sa vám nepáčilo ak by ste sa starali o zeleň pod oknom a nejaký "aktívny" sused vám to pooral a nasadil betonové dlažobné kocky, alebo to zrovnal zo zemou a vysadil obyčajnú trávu.

keď anonym, tak anonym


 
pridané 11.8.2009 14:46:22

odchyt túlavých mačiek

Chcela by som sa spýtať ako to funguje vo Vrábľoch s odchytom túlavých zvierat (hlavne mačiek) - je to v kompetenciii mestskej polície?...
Na Sidl. Lúky je ich trošku viac, hlavne pri paneláku 1112, niektorí ľudia ich prikrmujú, iným zase vadia. Ďakujem, že sa spomínanou skutočnosťou bude zaoberať mestská polícia

Len anonym


 
pridané 10.8.2009 10:32:07

Kostolna ul

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3 - bude uverejnený po prípadnej identifikácii prispievateľa.

D S


 
Reakcia na príspevokpridané 10.8.2009 10:58:34

D S

ak trváte na uverejnení Vášho príspevku, zašlite mi, prosím Vaše identifikačné údaje (meno, priezvisko, adresu) formou e-mailu na kultura@vrable.sk

správca


 
pridané 10.8.2009 10:17:23

pista

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3 - bude uverejnený po prípadnej identifikácii prispievateľa.

p i


 
Reakcia na príspevokpridané 10.8.2009 10:54:49

p i,

ak trváte na uverejnení Vášho príspevku, zašlite mi, prosím Vaše identifikačné údaje (meno, priezvisko, adresu) formou e-mailu na kultura@vrable.sk

správca


 
pridané 9.8.2009 14:25:25

ciganska otazka

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

Milan


 
pridané 8.8.2009 23:05:22

re herne

Chcem sa vyjadriť iba ku tym dvom v meste oproti pošte . Chodím okolo nich denne a vždy tam vidím iba Čanadu s kolektívom.A ten pán v herni v bývalom žitavane ten platí nájom aj za chodník?Večne je vykotený v strede chodníka s novinami alebo picou a ženy skočíkami ho musia obchádzať. A sním to ani nehne. To on je taká dôležitá osobnosť mesta alebo čo?Alebo mestu stačí že zaplatil za automaty a dosť.

pišta


 
pridané 8.8.2009 22:39:58

re kostolná

Ja sa v týách vašich rodinách nevyznám ale už je to tam riadna zmes a len sa triedite medzi sebopu že my sme dobrý a inokededy zasa tý druhý su dobrý.
Ale pre pánov z msu po kostolnej už sa za bieleho dňa potulujú nafetované živli.Ide to oproti vám a neviete čo urobý.Vypadá divne,udrie ,neudrie ?Dnes večer bola vkostole omša a oni sa tam rozložili na deke s fľašou nejakej chémie a poď ho do nosa .Najhoršie však je to že mali so sebo deti od cca 2-13 rokou a tie sa pekne prizerali ako sa to naleje na handru a potom ňuchá.A to tam boli ich rodičia .Nie je to náhodou ohrozovanie mravnej výchovy detí?Tak som zobral telefon a zavolal ms policiu.Prišli za chvíľu ale to bolo všetko .Pekne sa pri nich postavili niečo povedali a odišli.Dotyčný si ešte aj v ich prítomnosti poťahoval z handry.Nepoznám právomoci našich policajtov ale ale to čo som videl ma veľmi prekvapilo.
Keď si zoberieme že mesto teraz nič nerobí tak o 3-4 roky tí haranti budu mať handry v rukách a my sa budeme báť chodiť po ulici domou a nie ešte nechať naše deti aby sa pohrali na ulici.

Takže veľavážený MsU do budúcnosti vám patrí od nás veľká vďaka hlavne p. primatorovi.

pišta


 
pridané 7.8.2009 13:46:00

obcan kostol 113

Tak si spravte poriadok medzi sebou .ROBITE HAMBU CELEJ ULICE A MESTU . viac slov je zbytocnych lebo mesto vas podporuje auz VAS tam zabetonovalo na trvalo lutujem vsetk nor obcanov kost ulice a len tak nadalej p z Msu . za riesenie romsk probl

Peter i


 
pridané 6.8.2009 17:39:46

chodník

Chcem poproť kompetentých o upravenie chodníka ktory bol novy vybudovany ale teraz sa oň nikdo nestara .Je to pred Plasmetom smerom na Novú Ves . Denne s tadial chodíme do práce a vyhyňame sa 1.metrovej zeline a stačilo by pokosiť prerastajucu zelinu a pozametať kamienky ešte zo zimneho posypu .ĎAKUJEME

občania


 
pridané 6.8.2009 16:49:59

ODPOVED

Kostolná ulica

pre p.Bejiová a Peter I
Kostolná ulica určite nebude vyriešená v tomto volebnom období a ani v nasledujúcom ak bude primátorom ten súčasný.
Pri poslednom osobnom stretnutí s ním mi priamo povedal,že on (ja som Vráble) s Kostolnou ulicou neráta ako so súčasťou centra.
Centrum podľa neho bude Hlavná ulica a dnešná autobusová stanica, blízky park a ich vzájomné prepojenie .
Za kostol nevidno, ideálny skanzen stavu pred r. 1989 , voličov je tu málo, tak načo sa snažiť.,zbytok obyvateľov mesta je spokojný,že Rómov nemajú na ich ulici, sídlisku .
Veci sa čiastočne pohli až keď sme sa hlasne sťažovali, ináč by tu už bol riadny pérov ( veľké smetisko, špina na ulici,rozbitá cesta ,otvorená studňa).
Dom neopravujú Rómovia ale jeden neróm ktorý sa k nim prisťahoval (aby som nekrivdil,pomáha mu 1 mladý Róm,zbytok sa prizerá).

Juro Andrla,Kostolná ulica

*-*-*-*-*-*---------------------****************----------------*******

Vazeny obcania , ak povazujete vsetkich ludi s toho dvora za ROMOV tak potom vy asi nemate svedomie a oci ze 2 romske rodiny ktore tam nemaju co robit , trpia aj tie ostatne ktore chcu normalne zit a vsetko si robia sami a este aj po nich upratuju bordel co spravia . !!!

2. je tam dalsia romska rodina za rodinov BELUSOVOV na ktoru sa aj oni samy stazuju ze robia velky krik a bordel a nicia MESTKY MAJETOK KTORY SI PODLA VAS OPRAVUJE TEN Nemenovany "Nerom" (ktory sa tam podla vas pristahoval ) a este nam aj pri dvere SERU KTORE SI KUPILO MESTO !!!! A TA ROMSKA RODINA za BOLUSOVIMY MA na Kostolnej 113 MAJU NA DVORE dalsiu rodinu za ktorov my im nemozme zabranit chodit .

3. PANI OBCANIA KOSTOLNEJ ULICI ZIADALY BY SME VAS O TO ABY STE NAS NEURAZALY ZA 2 ROMSKE RODINY A NEHADZALY NAS DO JEDNEHO VRECA , MY SA SNAZIME AKO VIEME A AKO MOZME LEBO SME NA TO SAMY , MESTO NAM IBA POMAHA Z MATIERALOM ZA CO SME IM VDACNY , AK VAM VIADIA TIE 2 ROMSKE RODINY KTORE SU TAM NAVISE TAK IM POSTAVTE UNYBUNKY V PRALESE LEBO MY ZA NICH NEMIENIME TRPIET A ZNASAT VASE URAZKY KTORE KED SOM CITALA TAK MY BOLO NA VRACANIE ZE S TOHO DVORA NA KOSTOLNEJ TRPIA RODINY AJ TIE KTORE SA ZNAZIA ZA NEAKYCH ROMOV KTORY TAM NEMAJU CO ROBIT A KTORY AJ NAM OSOBNE VADIA S TOHO DVORA LEBO TAM NEBYVAJU IBA ROMOVIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obcan Kostolnej 113


 
pridané 6.8.2009 15:09:29

hra??! alebo biznis?

chcem sa spitat ci sa da nieco robyt(nieakoobmedzit) pocet herní v meste je ich tu strasne vela a nemaju taku navstevnost, nerobi to dobre meno mestu. Mesto nema nieaký limit??? dakujem

obcan


 
pridané 6.8.2009 13:13:42

Chov psov...

Ešte raz sa vracia k tejto problematike.Dovoľujem si všetkých ktorých tento problém zaujíma upozorniť na skutočnosť,že pravidlá pre chov psov naše mesto má zakotvené vo VZN 07/1994 ktoré vychádza zo zákona o hygienických podmienkach a veterinárnej starostlivosti a o.i. tiež reguluje podmienky pre chov domácich "miláčikov"v obytných domoch. Myslím si že k tomuto problému by sa mal vyjadriť náš volený zástupca,ktorý je predseda komisii pre verejný poriadok a okrem toho je veterinár.Dúfam,že tak urobí.

občan znalý


 
pridané 5.8.2009 16:44:40

znova pre PETER zo Žitavy

Reakcia na tvoju reakciu na p.Michala
č.1 - ako môže NORMÁLNY človek venčiť psa na detskom ihrisku a ešte aj bez vodítka ? Aj ľudia (hlavne deti) na sídlisku chcú mať slobodu a nie hrať sa vo psích výkaloch. Nie raz som čistil topánky a aj oblečenie od výkalov. Jediný odborník na psov na Žitave si asi ty, ty vieš všetko o psoch. Lenže musíš sa doučiť aj niečo o ľuďoch, o ich potrebách a ...
Pobehaj trošku na internete a uvidíš koľko malých psov denne napadne malé deti a dokonca aj svojho majiteľa. Malí psi častejšie napádajú ľudí ako veľkí - toto si uvedom !!!
Peter máš deti ?
Nechávaš psíka cikať a kakať v ich detskej izbe ?
Nechal by si svoje dieťa hrať na takomto mieste ?
Dal by si svojim malým deťom na hranie niečo nebezpečné ? Napr. nožík.
Asi nie, lebo je to NEBEZPEČNÉ, mohli by sa porezať - že ?
No a o to nám ide. ZBYTOČNE NERISKOVAŤ, pohryznutie, napadnutie, nakazenie sa z výkalov, atď. CHÁPEŠ ?
č.2 - Komu nevadí skoro každodenné štekanie psíkov vo večerných priam nočných hodinách ? Ako by sa ti to páčilo keby tvoj sused začal napr. vŕtať do panelu, alebo nahlas počúvať hudbu v tom čase (v noci ) keď vonku šteká pes ? Tiež by to bolo len na chvíľku.
Ty a psíčkari si musíte uvedomiť, že žijete vo veľkom spoločenstve, aj vy musíte rešpektovať svoje okolie a názory zatiaľ väčšinovej populácie- ľudí.
Vy ste pre mňa a pre určite väčšinu ľudí neprispôsobivý susedia. Sídliská sa stavali pre ľudí a nie pre psov. Keby si domov doniesol každý to čo sa mu páči, ako by to na sídlisku vyzeralo ? Mne sa páčia kone, viem o ich povahách a chovaní veľa a nedonesiem si ho do paneláku.
č.3 - Ty nemáš najmenšie tušenie čo potrebujú ľudia na pokojný a spokojný život v paneláku, čo môže dieťa nachytať z výkalov, ...
Prečo psíčkari na tej jednej prechádzke za deň musia venčiť na detskom ihrisku ? Venčite ráno alebo podvečer (vtedy je tieň všade) medzi panelákom 1400 a Žitavou. Tam máte na venčenie vyhradené miesto, aj na behanie, tam nebudete nikomu zavadzať. A moje malé dieťa sa tam určite nebude chodiť hrať. A problém by bol vyriešený.
Trošku sa aj zamysli čo píšeš, lebo uprednostňuješ psa pred človekom. To je choré ! ! !
č.4 - Tvoja občianska povinnosť je neznečisťovať verejné priestranstvo , neohrozovať obyvateľov sídliska atď. Dodržuješ aspoň niečo ?
Psíčkari - ľudia ktorí už nevedia čo zo sebou, musia kúpiť psíka deťom lebo ho majú aj susedove, aby boli ,, in ,,. Keby ste sa aspoň toľko starali o svoje deti ako o psíkov.
č.5 - jedná sa o to, že psíčkari zo svojimi ratolesťami znepríjemňujú život ostatným obyvateľom sídliska. Ten psík za to nemôže, vie len to , čo ho majiteľ naučí. Nieje nič príjemné keď na susednom balkóne šteká večer čo večer (aj v noci) psík. Keď malé dieťa (ale aj dospelý ) musí spať pri zatvorenom okne, aby ho nezobudil štekot susedovho miláčika.

Vadia mi aj túlavé mačky a psy, porozbíjané flaše pri lavičkách, ...
To je ale iná téma, iné fórum. Tu riešime teraz psíčkarov.
Hádam nebudeme všetci kakať do piesku, lebo tam chodia túlavé mačky a psy. My dospelý máme ísť príkladom, všimni si Peter čo robia deti ktoré venčia psov. Nemajú ani šajnu kde, čo, ako majú robiť so svojim psíkom. Keď mu niečo poviem, tak sa tvári akoby to v živote nepočul.
Hlavne že rodič má na chvíľu od detí pokoj. Aj toto sú psičkari.
Ty sa ideš oháňať ,,Slobodou zvierat,, . Na vás ich treba zavolať, koľko krát je psík zavretý celý deň v jednej izbe - lebo všetci pracujú. Mali by vás pozatvárať za týranie zvierat. mali by zakázať chovať psa v panelákoch. Však jeden nestačí, my musíme mať dvoch, nech ostatný vidia, že na to máme a aby chudáčik psíček nebol doma sám - tak budú dvaja.
deťom sa rozžiaria očká keď uvidia psíka ? Hlavne tým ktoré majú zlú skúsenosť zo psom. Štekanie, skákanie, uhryznutie, ...
Aj iné spôsoby existujú na rozžiarenie očí ako kúpa psíka.

Už sa preber z toho ošialu a zorientuj sa. Žiješ v panelákovom byte nie v dome. Máš aj susedov za pár centimetrami betónu.
MUSÍŠ SA POZERAŤ AJ NA DRUHÝCH a NIE LEN NA SEBA (PSÍKA) ! ! !

Prajem príjemný a ničím nerušený deň. :-)

Stanislav zo Žitavy


 
pridané 4.8.2009 11:44:16

Pre Petra

Pán Peter, tak mi to pripadá, že ked ide velky pes po sidlisku všetci dúfaju, a aj chcu aby ho mal majitel na vodítku, ale pre malích psikov to asi platit nemusi...(pretože stale naražam na používanie voditok). Potom by sa nestávali situacie ked majitel velkeho psa ide vencit na priestranstva na žitave a malý psi do neho utočia pretože nie su na vodítkach a sú zrazu nekontrolovatelný...a útočný na velkého psa aj majitela...Asi ste nad tým nerozmýšlal...a to sa stáva každodenne... Len kvoli tomu, že si vela ludi myslí že voditka sú zbytočné...


 
pridané 3.8.2009 21:38:49

Archivácia

Príspevky z mája nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 3.8.2009 14:29:00

Psíčkári

Pre Michala - mesto má VZN,ktoré rieši problém chovu psov, písal som o tom nedávno príspevok, pozri vo "Všeobecne..." Žiaľ tak ako väčšina VZN (takmer všetky) ktoré riešia zabezpečenie poriadku v meste na stránke mesta nenájdete ! ?

občan znalý


 
pridané 3.8.2009 12:58:13

pán Michal

Musím reagovat na váš príspevok. Bod po bode.
k č.1 - ako môže normálnemu človeku vadiť voľný pohyb psov? Zamyslite sa. Vadí vám že má slobodu? Že môže behať? Ako ste prišli na to že menšie plemaná sú útočnejšie? Vy absolutne NIČ neviete o psoch a ich povahách. Priznajte sa , mali ste niekedy psa? Možno áno. Ale určite ste nezvládli jeho výchovu , následkom čoho mohli byt rôzne problémy. Neporovnavajte ostatných so sebou a svojou neschopnosťou.
k č.2 - Musíte byť malomeštiak ked vám vadí občasné štekanie psa. Uvedomte si že žijete vo velkom spoločenstve viacerých ludí v relativne spoločnych priestoroch. Ako takto chcete žit ked neviete rešpektovať okolie? PRAJEM vám neprispôsobivého suseda!
k č.3 - venčenie z núdze.... Musím sa opakovať. Nemáte najmenšie tušenie čo pes potrebuje k spokojnému životu. Skúsim vám to objasniť. Malému plemenu stači dlhšia prechádzka raz za deň. Preto sa im vraví bytový psi. Kedže psi , hlavne malé plemená , neznašajú horúčavy dobre , volia psíčkary prechádzku v tieni činžiaka , a to niekolko krát za deň. Len neskúsený psíčkar vezme v tychto horúčavách svojho psa na prechadzku popri Žitave kde nieje tieň.
k č.4 - toto bolo najhlúpejšie čo len môže normálny človek napísať... ako vás napadlo napísať že si obstaráte dvoch vlčiakov a necháte ich voľne behať a hrýzť ludí ??? Vyrastal som v ovela večšom meste kde bolo na sídlisku viac detí a aj viac psov. Nikdy som nepočul že by sídliskový pes niekoho pohryzol. Vam sa zdá zvláštne ked majitel psa nanho skríkne? Je zvláštne ze psi sú zvedavé ? Prečo nepodáte trestné oznámenie ked psy napadajú občanov? Viete že je vaša občianska povinnosť takéto prípady hlásiť policii?
k č.5 - koho sa to týka ? Keď vonku behajú psi a slušnému psíčkarovy zašteká pes na balkóne tak už nieje slušný? Lebo jeho pes úplne prirodzene zašteka na iného psa? veď vy nerobíte rozdiel medzi psíčkarmi. Pozorne si prečitajte aké katastrofické veci ste napísali....
Môj názor. Zvláštne že vám nevadia pomačkané plechovky od piva pri pieskoviskách. Rozbité sklenené flaše, črepiny v tráve , ogrcané chodníky. Nikomu nevadí ze v noci sa prechádzajú po pieskoviskách a tráve túlave mačky , ktorých je na Žitave niekoľko, a robia tam svoje potreby. Možno by som mal spomenúť aj tých dvoch stredne velkých psov co sa tu túlajú. Ale nechcem aby ste v panike prestali chodiť von.
Stojí za zmienku že sú deti ktoré sa psov boja. Ste si istý ze ten strach majú na svedomí psi a nie rodičia?
Všimli ste si ako sa deťom rožžiaria očká keď uvidia psíka??
p.s.: prečo raz píšete pod prezývkov Ladislav a potom Michal? Ved dvaja takto paranoidný ľudia sa nestretnú v jednom meste , nieto na jednom sídlisku....

Peter zo Žitavy


 
pridané 3.8.2009 10:44:28

Psíčkari

Tiež sa pripájam k tu doleuvedeným príspevkom.(A moje výčitky patria tým neposlušním psíčkarom a psíkom)
1.Vadí mi volný pohyb psov na sídliskách/sídlisku hlavne keď je pes NEOVLÁDATELNÝ a skáče po okoloidúcich, deťoch, alebo sa rozbehne a vrazí do vás, poprípade s Vami ako s cudzím človekom ide až domov a na svojho majitela vôbec nepočúva. Majitel väčšinou iba kričí, huláka ale márne.Tieto menšie plemená sú fakt útočnejšie a menej disciplinované/nevycvičitelné.
2. Vadí mi keď aj v letných mesiacoch ide majitel venčit psa(plati hlavne pre sídlisko žitava) o 23 30 a pustí ho volne behať, a psi, ktorý sú s prepáčením (to je krutá pravda) pozatváraní na balkonoch začnú štekať po tom ktorý sa venčí a trva to 15 -20 minút lebo majitel neodbehne ano na Žitavu kde bude klud, ale tvári sa , že sa nič nedeje! A to je už 23 30 alebo 23 40 dlho dlho kedy by sa mal akceptovať nočný kľud, a nie počúvať štekot 5-6 psov.
3.Vačšinou to býva venčenie z núdze (aspoň tak mi to pripadá) keď majitel si pred vchodom zapáli alebo len stojí ako stĺp a psika pustí volne behať a ten si robí čo chce, skače na ludí a majitel veselo dofajčuje svoju cigaretku, poprípade kríčí po psovy...Ale to som zhrnul 1 a 2 bod.
4.Treba fakt spravit neake VZN ktoré upraví chov psov na sidliskkách a v panelkoch, taktiež pripraví neake riešenia voĺného pohybu pre psov a psíčkarov. Pretože fakt mám niekedy pocit, že paneláky a sídliská sú s prepáčením chovne stanice...Ani Vám by sa nepáčilo, keby doma chovam 2 velkých vlčiakov, ktorých volne vypustim po sidlisku, skáču a hryzu kde koho a ja sa len nemo pozerám alebo vykrikujem po nich.

5. Tento príspevok patrí tým ktorých sa to týka. Nepatrí pre normálnych a slušných majitelov psíkov.

Michal


 
pridané 3.8.2009 08:19:56

Psíčkári

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5


 
pridané 2.8.2009 12:58:21

Zelezna stena

Ja som za zrusenie tohto oplotenia, je to tam otrasne a su to zbytocne vyhodene peniaze alebo je tu este dalsie riesenie, nech teda mesto postavi kademu obcanovi plot nech nikomu nieje vidiet do zahrady, ved toto je teray ako diskriminacia inych obacanov, preco len par ludom mesto postavilo plot??? Alebo este lepsie, ja by som chcel od mesta velky poschodovy dom samozrejme s plotom aby mi nebolo vidiet do zahrady...

nenažranec


 
pridané 1.8.2009 14:01:29

Pre Peter zo Žitavy

Keď si niekto nevie predstaviť, čo môže spôsobiť aj malý psík malému dieťaťu (nie len bolesť od uhryznutia ale aj psychickú traumu) to je podla mňa OBMEDZENÝ človek. Ak patríš k psíčkarom korí venčia psíka na detskom ihrisku bez vodítka a košíka(na volno) a tvoj psík napadne moje dieťa (hociktoré dieťa na ihrisku) buď si istý, že na to stretnutie ten psík dlho nezabudne a ty tiež. Volá sa to ,,trestné oznámenie,, za ublíženie na zdravý.
To budeš veľmi prekvapený.

A aké výmysly máš na mysli v tom mojom príspevku ?
Že psíkovia sú zásadne venčený na detskom ihrisku, že vela z nich behá bez vodítka - o košíku ani nehovorím, že sú väčšinou psíkovia neovládatelný(neposlušný), že hrozí od takýchto psíkov nejaký úraz, že je všetko na ihrisku ocikané a okakané, ... Čo je výmysel ? Toto je každodenná realita. Česť výnimkám.
PES NEMÁ ČO HĽADAŤ NA DETSKOM IHRISKU ! ! !
A ni v panelákovom byte.
Aby som definoval čo je detské ihrisko. Podla mňa je to priestor medzi panelákmi 1400 a 1401. Tu bi malo byť zakázané akékoľvek venčenie psov. Samozrejme aj kontrolované m.políciou a POKUTOVANÉ nedodržiavanie.
Asi tolko p. Peter zo Žitavy
Pekný deň. :-)

Stanislav zo Žitavy


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka