Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Poriadok v meste a detské ihriská

pridané 30.6.2009 21:09:37

p.Benda

Bývam vo Vrábľoch už 48 rokov,ale Vaše priezvisko mi nič nehovorí.Mám pocit,že sa zaň iba skrývate.A keď sú Vám Vráble také nesympatické,prečo sa nestaráte o ich zveladenie.Alebo sa radšej odsťahujte za priateľom do Francúzska.A ešte niečo,keď bude hrať tá pre Vás plechová papula zatvorte si okná,alebo zalezte pod perinu.

rodený Vrábľan


 
pridané 29.6.2009 16:33:08

plechová papuľa

Aj nám vadila v nedeľu plechenná búda, práve sme obedovali. Keď chceli oznamovať mohli chvíľu počkať, či muselo to byť v čase nedeľného obeda?????

Občan


 
pridané 29.6.2009 09:14:58

re:najkrajsie mesto ...

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3

Giselle


 
pridané 29.6.2009 08:49:25

To Ján Benda

Je krásne, keď má niekto tak rád svoje mesto. Z vášho príspevku vyžaruje láska a hrdosť. Nebudem sa pýtať, čo ste vy urobili, aby sa tu žilo lepšie - vaše meno mi nerezonuje so žiadnou verejnou aktivitou.
Iste, veľa sa toho dá v našom meste robiť lepšie a veľa ešte urobiť treba, s tým súhlasím, ale nejde to naraz.
Popisujete stretnutie s Rómami ako niečo šokujúce pre vášho francúzskeho priateľa. Pane, bol som v Paríž niekoľko dní, bol som v Cannes, v Monaku... Nemáme sa za čo hanbiť, vo Vrábľoch nenájdete žobrákov, ktorí vás obťažujú takmer na každom kroku, v Paríži áno.
Názov Moravskej ulice, vážený, nie je odvodený od mesta Zlaté Moravce, to by sa volala Moravecká, nemyslíte? Je choré, keď vám aj názov ulice robí problém, nuž ale je to váš pohľad.
"Plechová papuľa" si vás dovolila vyrušiť pri nedeľnom obede, pretože pár ľudí, ktorí chceli niekoľkým stovkám občanov pripraviť zábavu pri príležitosti 90. výročia organizovaného futbalu (nie bordelu, to si vyprosím aj za mnohých, ktorí sa tejto oslavy už nedožili...) tesne predtým, na základe vývoja počasia, rozhodli o zrušení časti programu a teda považovali za zodpovedné oznámiť to občanom, nakoľko program mal začínať už o 13,00.
Je ľahké popľuť a pošpiniť všetko okolo seba, ale skúste to pozitívne. Príďte na Mestské zastupiteľsto, poraďte, pomôžte... Potom bude mať vaše slovo inú váhu.

Občan


 
pridané 29.6.2009 07:55:49

p Benda

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3

obcan VR


 
pridané 28.6.2009 14:09:32

Najkrajšie mesto sveta...

Je veľmi ľahko kritizovať čokoľvek, ak pri tom je druhá strana hluchá. Nedá mi ale nenapísať niektoré až do "neba volajúce" radosti mesta. Prechádzkou po meste i pri malom daždi máme s mojim francuzskym priateľom mokré topánky, lebo ten čo chodníky, i nové, zhotovil, bol Ing, veď mal na to školu. Prechádzame okolo kostola, pri pamätníku vojakov čo zachraňovali mesto, keď tu už iného vojaka nebolo a prejdeme sa po ulici "U tichého Róma", pardon po Kostolnej. Nuž krásna to ulica, všetci návštevníci sú očarovaní, veď atmosféru 19.storočia už len tak nevidieť. Mesto to tam obnovuje a obnovuje. Po tomto nevšednom zážitku idem do Mestského parku. No hneď je vidno že je rázu historického, ale ,že až tak je skrytý pred verejnosťou, sme nečakali. Boli tam nejaké jemne opité deti, čo sa váľali po zemi, olizujúc si isté partie, a veľmi "kultúrne" sa vyjadrujúce na okoloidúcich, no hneď vidieť, že sú zo slušnej rodiny. Park sme prešli, s mokrými topánkami, ešte z tej ulice, a chceli sme z parku po krásnom zážitku odísť opačným smerom. Tu ale, kde sa vzala tu sa vzala ukončená cesta a po nej tma, teda ornica a pekne rozoraná. Tak sme sa s radosťou vrátili späť po ceste ktorou sme prišli. Tie milé deti znovu niečo rozprávali, ale sme si ich nevšímali. Všimli sme si ale, že je tam kamera. Pochopili sme, že zbytočne. Hlavná ulica, teda aspoň podľa názvu, je priam nádherná, tu cítite tú pravú romantiku, všade plno kaviarničiek, romantických zákutí, množstvo ľudí...Keď som lepšie otvoril oči, tak som sa zo sna zobudil. Nie kaviarne, ale herne, nie romantika ale ohlučujúci rozhlas, ktorý už po dvadsiaty krát oznámil, že zomrela manželka, babka, prastará matka, sestra, sesternica, suseda... Nuž toľko ľudí naraz? Prepáčte, ale koho to zaujíma. Kto sa to má dozvedieť ten sa to dozvie z Parte, ostatných viac tisíc ľudí to vôbec nezaujíma.
Prechádzame po meste ďalej, a čo je zaujímavé nikde nikoho a zrazu spoza rohu ulice Levickej "Csanada a jej sestry". Môj Francúzsky priateľ sa ma pýta čo to je, a ja odpovedám, že podľa všetkého sú to potomkovia pôvodných obyvateľov mesta. Bol celý bez seba, samozrejme od radosti. Nič také ešte nevidel. Zastavili sme sa pri knižnici, pri malej zelenej ploche. Tu bude námestie, tu merali, farebná tráva to naznačuje. Bude to námestie, fontána, čo pritiahne množstvo turistov. Neskôr kde sa vzali tu sa vzali Rómske deti, samozrejme zo známou vychovanosťou, rovno pred nami vykonali malú potrebu. Ich mama si išla zahrať. Automaty. Je to divné lebo strážcovia zákona by to mali asi riešiť, ale nevadí. Je to jedno. Kasa sa napĺňa. Komu, to nás nezaujíma. Napokon prechádzame po ulici " Moravskej". Moravce sú síce iným smerom, ale Moravská. Herňa, poliklinika, bowling. Pardon kolky. To už naši pradedovia hrávali, tu je to novinka, hovorím priateľovi. Vraciame sa späť cez Hlavnú autobusovú stanicu. Tam pár "automobilových pretekárov" predvádza okoloidúcim ako "nebyť" arogantným vodičom. V strede tejto ulice je istá firma. Pekne upravená parkovisko. Vynovená budova. Škoda len, že je to bývalý kultúrny dom, hovorím priateľovi. Pozrel na mňa, nie celkom chápavo. " Kultúrne mesto si predá kultúrny dom?" Znela jeho otázka. Odpovede sa nedočkal, lebo na to odpovede niet. Keď už sme boli na zmrzline, tak " plechová papuľa" znovu oznamovala, že zomrela sestra, manželka, suseda, teta. Bože znovu toľko ľudí... Zvečerievalo sa a môj priateľ cestoval domov. Odniesli sme ho do Schwechatu. Odletel. V neskorú noc sme sa vrátili domov. Zaspali, sme. Ráno, "čo sme vôbec nečakali" nás zobudil príjemný hlas z "plechovej Papule", ktorý nám oznámil, že i dnes zomrel brat, manžel, starý otec..., a potom, že bude jarmok. Jarmok? Veru. Hurá všetci, vybrať z pod periny posledné centíky. Bude klobása, pivo....

Dnes cca o 12:10 mi znovu "plechová papuľa" s plačlivým hláskom oznámila priam tragickú udatnosť. Ruší sa pre nepriazeň počasia akýsi program pri príležitosti 90.výročia organizovaného bordelu, či čoho. A viete, že mnohých to vôbec nezaujíma. Slušný ľudia v nedeľu o tomto čase obedujú. Nechajte nás, aspoň jeden deň v týždni, keď je rodina pokope, naobedovať. Pre slaboduchých
" nažrať ".

Nuž súdruhovia, pardon páni, budú voľby budeme pamätať

Ján Benda, Vráble 28.06.2009


 
pridané 26.6.2009 09:53:46

dycka majer

Ak predstaveny,nami zvolení ludia nevypocuju hlas ludí,nemajú na tej pozicii čo hladať,tu podla mna pomožu lern media...........

obcan


 
pridané 24.6.2009 13:16:05

monika

mesto to zase zahra do autu vsetko zveladuju romom a z ludi z tejto lokality robia sasov s riesenia rommskej problematikyich nezaujima naco by si robil niekto z nich zbytocnu prac zataz ako aj poslanci niektory z nich nechapu vobec co sa prejednava na messtk zastup ako minule naco su tam aby oni jeden druhemu lobovali je to len fraska musia tahat za jeden koniec ,a kostolna zostane len romska cast mesta ziaden zaujem z mest uradu neni to riesit maju inaksie priority asi vieme vsetci ake , ZBOHOM KOSTOLNA ULICA aj blizky park treba len zatlieskat celemu vedeniu mesta .

obcan VR


 
pridané 23.6.2009 12:05:26

Dyčka cesta - Prosím príďte sa pozrieť!

Prosím všetkých ktorý nikdy neboli na tomto Dyčianskom Majery nad Vrábľami aby prišli pozrieť ako sa tu máme. Prosím hlavne mamičky s deťmi aby si prišli vyskúšať cestu pešo od autobusovej zastávky k bytovkám a nazad hlavne po daždi. Príďte posledným spojom večer a prejdite na majer, podľa niekoho po slušnej ceste na počet obyvateľov.
Som ochotný pohostiť všetkých ktorý prídu, dúškom “ možno“ pitnej vody. Možno preto pitnej lebo ani mi obyvatelia Majera nevieme či voda ktorú pijeme pitná. Na tuto skutočnosť sme ale boli upozornený, adekvátne rozbory vody tu boli robené naposledy za bývalého režimu.

Mimochodom trvalý pobyt tu má okolo 40 občanov mesta Vráble časť Dyčka a máme tu takúto cestu. Koľko obyvateľov má mesto s trvalým pobytom na viniciach!!!!
Tam sú všetky cesty nové a osvetlené!

Nová prípojka vody k dnešnému dňu nie je skolaudovaná vodárňami, ja osobne som za celú snahu pripojiť majer k mestskej vode poďakoval mestu na zastupiteľstve konanom 29.4.2009.

Toto všetko tu uvádzam preto, že do dnešného dňa t.j.23.6.2009 nikto s kompetentných neprejavil záujem dať do pôvodného stavu cestu ktorú znečistili pri výkopových prácach, rozbili prístupové cesty k domom a bytovkám.
Už sa tu stal aj úraz kvôli znečistenej ceste, aj tak to nikoho nezaujíma.

Rudolf Kolienek Dyčka-Majer


 
pridané 23.6.2009 11:46:12

úľava na dani

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 3

Eva


 
pridané 20.6.2009 22:04:41

mam problem

ja monika byvam na kostolnej ulici 112 medzi dvoma rodinnymi domami romov a mne to vadi mesto mi prislubilo ze sa o nich postara a najde im nahradne ubytovanie ze spatia celu ilicu aj ludom ktory chodia do kostola,ale mesto miesto toho aby pomohli pomahaju im a este aj im prispieva na byvanie.Mi na tejto ilici ich musime znasat a este nieco keby ste nam susedov okolo nich dali aspon ulavu na dane lebo mi normalny ludia platime vsetko a romovia nemusia co je to za zakon .

jojoj


 
pridané 20.6.2009 15:17:40

Dycka cesta

Podľa mňa ,vôbec nie je dôležité kto tam žije.Podstata je asi v tom,že sú to obyvatelia mesta Vráble a patrí sa im vytvoriť slušné životné podmienky.Absolútne narážam na nejakú tu cestu na majer,ale na to,že konečne majú vodovod a poďakovanie nikde.Vybudovalo ho mesto ,napriek tomu,že to je úlohou poberateľa peňazí ,teda vodárni a nie mesta. Na to,že prístupová cesta je takou akou je,no na to potrebuje mesto peniaze.A len tak mimochodom,je to nádherná lokalita na bývanie.Dávam podnet na zapracovanie do územného plánu pre zástavbu rodinnými domami.

juro


 
pridané 10.6.2009 18:08:24

Dycka cesta

Na pocet obyvatelov je tam slusna cesta, a tento majer je uz sukromny, takze aj cesta je vo vlastnictve sukromnej osoby. Alebo sa mylim? pretoze odtial delozuje majitel neplaticov...


 
pridané 9.6.2009 13:24:38

poriadok pri kontajnery

Chcela by som vedieť na toho sa mám obrátiť s nasledujucim problemom: už viac ako dva týždne máme pri smetiakoch pri činžiaku č.1135 na dvoch miestach veľkú kopu poopilovaných konárov.Asi to nie je starosť smietarov,keď to už dva týždne ignorujú. Dá sa s tým niečo robiť, komu to treba nahlásiť aby sa to odpratalo?
Ďakujem za odpoveď.

obyvatelia paneláku


 
pridané 9.6.2009 11:52:07

zvedavy občan

Stale nevidim odpoved pre pana Kolieneka,kompetentní nevedia odpovedať????

vsevedko


 
pridané 9.6.2009 10:07:30

RE: susedia

preco je povinny obcan starat sa o chodnik pred domom, ked uvedeny pozemok patri niekomu inemu, si mestu? este ma aj budu pokutovat, ze neupravujem ich pozemky, miesto toho, aby mi zaplatili:-))

...


 
pridané 5.6.2009 20:41:56

chodník

O chodník pred vlastným domom je povinný sa postarať každý sám.Mi to robíme tak,že raz pokosím susedovi ja inokedy on mne.A tým starím ľuďom by sused mohol pomôcť občas tiež.Zvlášť keď po tom chodníku prechádzate.

susedia


 
pridané 5.6.2009 12:53:01

chodník

Tiež bývam na Štúrovej ulici, som zvedavá, kedy sa niekto postará o udržiavanie chodníka. Keď trochu poprší tak človek ide ako po lúke a máme celé topánky mokré. Chodniky nie sú udržiavané a sú zarastené. Nie každý môže chodník pred vlastným domom upraviť. Bývajú tam aj starí ľudia a sú priestory neobývané ako to bolo uvedené v predchádzajúcom príspevku. Ozaj nikomu nezáleží na tom, ako vyzerá ulica, ktorou prichádzajú ľudia do Vrábel? Mám taký dojem, že asi nie. Táto ulica vyzerá horšie ako vstup do hocijakej malej dediny. Pán primátor často chodí na bycikli po našej ulici, snáď mu to padne do očí a urobí nápravu. Prerobiť ulicu ako pekný vstup do MESTA Vrábel. LĎakujem.


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka