Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Poriadok v meste a detské ihriská

pridané: 21.8.2006 (10:11:00)

Autobusová stanica
Otázka autobusovej stanice je nám na Msú dôverne známa a môžem vám oznámiť, že ani nie ľahostajná. Z hľadiska právneho stavu, majiteľom nehnuteľnosti vrátane časti pozemku je SAD Nitra. Mesto Vráble je vlastníkom časti pozemku zo strany SOUE. V roku 2003 sme iniciovali rekonštrukciu asfaltového koberca a každá strana SAD i Mesto Vráble zafinancovala svoju časť. Zároveň sme iniciovali u SAD Nitra aj rekonštrukciu autobusovej stanice. nakoľko mesto zo zákona nemôže investovať do cudzej nehnuteľnosti. Dokonca sme im navrhli aj spôsob riešenia s rozpočtom a zároveň sme ich písomne požiadali o zaradenie tejto akcie do svojho rozpočtu resp. podnikateľského plánu na rok 2005 resp. 2006. Dôvodom, prečo nebola rekonštrukcia do dnešného dňa uskutočnená, je podľa vyjadrenia SAD nedostatok finančných prostriedkov. Mesto bude aj naďalej robiť kroky k tomu, aby sa investícia zrealizovala buď postupnými krokmi alebo aspoň ako hovoríte vy, čiastočne a zároveň efektívne.

S úctou Ing. Ján Jamrich, prednosta MsÚ

pridané: 21.8.2006 (06:41:37)

prosim svetlo
ja by som navrhoval spravit osvetlenie popri chodniky do "matadoru" lebo je tam tma ja v rohu ked ide clovek z poobednej....

gagarin

pridané: 19.8.2006 (20:36:19)

To spokojný občan
Zaujal ma váš príspevok ohľadne výberového konania na funkciu náčelníka mestskej polície. Netýka sa ma to priamo, nakoľko nie som členom komisie verejného poriadku, ktorá zrejme bude riadiť toto výberové konanie. Týka sa ma však vaša záverečná poznámka, kde zasvätene píšete o tom, že netreba meovať žiadne ďalšie komisie, a že je to fraška.
Vážený spokojný volič, od začiatku tohto volebného obdobia, t.j od začiatku roku 2003 predsedám komisii pre predaj a prenájom majetku mesta. Môžem vám so všetkou vážnosťou povedať, že táto komisia rozhoduje ZODPOVEDNE a v súlade so záujmami mesta. Vážtem prosím, v budúcnosti slová, pretože sa svojimi vyjadreniami môžete dotknúť ľudí, ktorí sa správajú inak, ako to popisujete vy - čestne a zodpovedne. Vašu poznámku nevzťahujem na seba, len vás chcem upozorniť, že nie všetko v tomto meste je čierne a som presvedčený, že aj výber náčelníka mestskej polície prebehne inak, ako to popisujete vy, a v prospech kvality služieb mestskej polície.

Marian Libiak, poslanec MsZ

pridané: 19.8.2006 (17:06:03)

RE:Konkurz
Prosim nepodpisuj sa uz uzivanym nickom spokojny volic!
Ak sa nemienis podpisat menom alebo nickom nepouzivaj uz pouzivany!

skutocny spokojny volic

pridané: 18.8.2006 (11:28:22)

re>>>>spokojny volic
a myslite ze ked zavru o 2200 tak ti ludia pojdu domov spat? akurat sa bude robit bordel po sidlisku..a mimochodom, do "uvedeneho nemenovaneho podniku" nechodim..

01

pridané: 18.8.2006 (11:19:25)

Re:spokojný volič,01,tiež občan,občan
Zachovať objektívny prístup k riešeniu problému nie je vždy jednoduché.Vždy si vyžaduje určitý kompromis a nadhľad,aby navrhnuté riešenie garantovalo práva jednej strany ,ale zároveň neobmedzovalo právo a aktivity druhej strany.táto problematika je typická pri riešení prevádzkových časov zariadení po 22.00 hod a posledne otázky "novej diskotéky".Mesto sa vôbec nevyhýba riešeniu týchto problémov a zaoberá sa každým podnetom podaným osobne ,alebo písomne.Takto sa riešil problem p. Hudečka(a vyriešil sa),problém Amsterdamu(riešený petíciou a dohodou prijaté opatrenia,medzi inými aj vybudovanie bariery-múrika) a ďalšie iné,či už v minulosti ale aj v súčasnosti.Z dôvodov pochopitelnych však problematiku podobného charakteru nie je možné riešiť cez lampáreň.
K novej diskotéke asi toľko,oficialna žiadosť na prevádzku novej diskotéky ,alebo diskoklubu na Hlavnej ul. predložena nebola a v prípade jej predloženia bude posúdená so všetkou zodpovednosťou v prípade potreby v komisiach,respekt. aj Mestským zastupiteľstvom.Otázku "stavebných prác" rieši príslušné odd. MsÚ.A ešte k otázke "prednejšie prachy",výber nájomníkov v mestských priestoroch sa robí súťažou,pričom hodnotiaca komisia ako kritérium neberie len finančný efekt,ale aj využitie priestorov respekt.služby poskytované budúcim nájomníkom.

Imrich Vojtek -ved. OPČaSMM-MsU Vráble

pridané: 18.8.2006 (10:38:23)

Konkurz na náčelníka MP
Prednedávnom mam oslovilo oznámenie o vyhlásenom výberovom konaní k obsadeniu pracovnej pozície náčelníka mestskej polície vo Vrábľoch. Nakoľko ma tento oznam zaujal snažil som sa dopátrať k podmienkám ktoré sú ustanovené pre uchádzačov. Na moje prekvapenie však mi je jasné že výberové konanie ani nemusí byť realizované, veď víťaza máte už vybraného vopred. len sa divím kompetentným osobám, že k tomu aby bol vo Vrábľoch v očiach kompetentných niekto úspešný stačí tak málo, musí byť v prvom rade priateĺ primátora a naviac skrachovaný policajt.Prosim Vás už nemenuj te nejaké komisie je to fraška.

spokojný volič

pridané: 18.8.2006 (08:59:22)

Autobusová stanica
V meste sa stále niečo deje. Skúste sa pozrieť aj na autobusovú stanicu v akom je stave. Žiadne osvetlenie, špinavá. Stačí málo, ponatierať a nahodiť osvetlenie. Ďakujem

Občan

pridané: 17.8.2006 (22:14:02)

RE:V tomto state
Mily prispievatel , moznoze prave teraz mas prave tento nazor, ale urcite by si ho zmenil keby si denno-denne mal po 22:00 hluk pod oknom, a nemohol sa v klude vyspat. Mozno este sa bavis pocas noci aj Ty v uvedenom nemenovanom podniku, ale niekde by mal fakt byt kompromis medzi podnimi a obytnou zonou. Alebo by to mal poriesit ten co prevadzku podniku povolil, t.z treba ju zatvorit na zaklade staznosti obcanov! Upravene otvaracie resp. zatvarcie hodiny ma aj Hudecek, a uz niekolko rokov ich plne respektuje o 21:30 finito zarva zaverecna! A nikto z navstevnikov neprotestuje a podnik funguje uz peknych par rokov bez staznosti. Neviem preco tento mini problemik uz odd. podnikatelskych cinnosti neporiesilo upráavenim zatvaracej doby o 22:00 a dost! Ked si nevie personal urobit priadok so azkaznikmi je na tahu Mesto, a ma na to zakonny narok!
Takze uradnici hlavy hore a treba tam urobit opatrenia.

spokojny volic

pridané: 17.8.2006 (13:43:18)

RE: V tomto state su prednejsie prachy ako nejaky obcan
no co ja viem..mas podnik pod oknami..vadi ti to....mozno este dalsim 50 ludom..ale dalsich 100 ludi sa chodi do toho podniku bavit...tak teraz komu vyhoviet? aj ten co chodi do toho podniku je obcan..a chces upierat obcanom pravo na zabavu? prestante sa prosim stale stazovat, nemozem za to ze uz ste asi moc stary na to aby ste sa isli niekam zabavit... kupte si stuple do usi, rohypnol a mate po probleme...dobru noc...

01

pridané: 15.8.2006 (20:44:32)

re: NOVÁ DISKOTÉKA?
V tomto state su prednejsie prachy ako nejaky obcan, to si este nezbadal? Aj preto mame hernu s krcmou a letnou terasou len 10 metrov od panelaku. A k tomu zdarma pravidelny hluk do druhej do rana, casto aj dlhsie. Tu sa proste schvali cokolvek, staci dobre zaplatit.

tiez obcan

pridané: 15.8.2006 (10:14:24)

NOVÁ DISKOTÉKA?
Dopočul som sa, a podľa reálne vykonávaných stavebných prác na tom niečo bude /Ozaj vie stavebné oddelenie mestského úradu, že sa v bývalej Octárni dejú stavebné aktivity pravdepodobne bez stavebného povolenia???/, že na Hlavnej ul. "hrozí" nová diskotéka? Je ozaj nevyhnutné k jestvujúcim ,na tom istom mieste fungujúcim, trom podnikom prihodiť ďalší, slušne povedané ešte ŽIVŠÍ? Mám rád hudbu, primerané "skotačenie" a relax ale nie, prosím Vás, v blízkosti novobudovanej obytnej zóny, kde je teraz a v najbližších niekoľko rokov bude najväčšia koncentrácia detských kočíkov v našom meste!!! Ďalej, vybudovanie Hlavnej ul. stálo nemálo finančných prostriedkov z verejných, teda naších spoločných peňazí! Kto ustráži diskotékovú bujarú mládež aby neničila najvýstavnejšiu časť mesta? DISCO LIFE je super lokalizovaný zábavný podnik: Chcem - idem - bavím sa! Ak nemám záujem - nie som účastníkom zábavy! DISCO na Hlavnej: Chcem - idem - bavím sa! Ak nemám záujem - povinne BUDEM ak som zo Sídl. ŽITAVA účastníkom zábavy!!! TOMU SA NEBUDE DAŤ ZABRÁNIŤ!!! KTO HOVORÍ NIEČO INÉ - KLAME!!!!!!!!!!

občan

pridané: 15.8.2006 (09:49:33)

cintorín
už som písala p. prednostovi dotaz, či má cintorín niekto na starosti, lebo vyzerá, akoby nemal žiadne gazdu, je zarastený vysokou trávou a burinou, ktorá sa kosí asi raz doroka, a vtedy všetka skosená tráva je na hroboch. nedajú si tú námahu upratať po sebe a nechať hroby v poriadku. Ĺudia tam majú veľké hodnoty v pomníkoch a je potrebné to brať do úvahy a tak sa správať. No v poslednom čase je cintorín nepokosený, zarastený, na mesto Vráble nedôstojný. Bolo by potrebné pravidelné udržiavanie, nielen raz za sezónu.

mária

pridané: 14.8.2006 (22:22:48)

RE:?? Vianoce
TAkychto miest je vo vrabloch viacej len keby zodpovedny zdvihli svoje telesne schranky a namiesto sedenia v kancelarii si presli aspon tie frekventovane trasy a dali pokyn rodinnej firme Vepos pokyn na zostrihanie zelene.
Tiez by sa zislo pokosit aj mestsky cintorin vyzera akoby ani nepatril k mestu Vrable, uplny kontrast!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vopred dakuju s uctou pred zelenou skloneni obcania

spokojny volic

pridané: 12.8.2006 (10:33:48)

???? na vianoce?????
chcem sa spytat na tie krasne rozrastene stromy na Moravskej ulici .. ako dlho mame chodit po chodnikoch so sklonenou hlavou??? nema ich kto pekne zostrihat??pokial viem byvali gulate.. upravene.. no nie su..

obcan

pridané: 10.8.2006 (15:40:40)

moderovanie diskusií
viacerí ste ma žiadali, aby sa v lampárňach zaviedol poriadok a aby sa vyčistili od nedôstojných príspevkov. ok. pohár pretiekol. VŠETKY lampárne sú odteraz "moderované", čo znamená, že NEPREJDE jedný príspevok, ktorý neuvoľním. prajem vám všetkým pekný deň ...

čokyna - správca

pridané: 9.8.2006 (17:45:13)

to l0r1
no vidis, mas zopar dobrych napadov kam disko vytiahnut, najlepsi by bol ten kyres, s tym by som suhlasil...alebo este lepsie na stare letisko smerom na melmak...

Milan

pridané: 9.8.2006 (15:55:18)

to l0r1
:) konečne niekto normálny - MÁŠ PRAVDU. V tomto meste ti závidí káždý všetko a nevidia to, že nesedíš na pive, ale robíš!!!!

s

pridané: 8.8.2006 (18:44:41)

je mi z vas do smiechu
no neda mi nezareagovat..co by malo byt podla vas na ulici? cez den svetlo, v noci tma..kde mimo mesta by mala byt diskoteka? na kyresi? na podmaji? na lukach? a ze co je to za cloveka? co ste vy za cloveka, ze sa tu takto detinsky stazujete? nie, ta disco mu ku stastiu nechyba.. majitel chce zarabat tak ako kazdy iny..to mu chcete vycitat? ze nemysli na starych ludi? a co vam starym ako ublizi novy podnik? ved vy donho chodit nebudete.. ste trapny..sodoma gomora cecilko, mozete sa za mna pomodlit....

l0r1

pridané: 8.8.2006 (17:25:31)

to uz vazne musi byt...
Vazne vo Vrabloch chyba nova Disco? Ten majitel vie co bude neskor po ulici? Ved je to hlavna ulica, ked chce nieco pre mladych nech to otvori niekde mimo mesta...na starsich ludi nemysli nikto...ale ved...pozrime sa na to takto...majitel, co je to uz za cloveka...to uz ma vazne len ta disco chyba ku stastiu? ved to neboli prazdne priestory? ktovie ako ich ziskal, isto nie cistou pracou...nema hanby...mysliet iba na seba...ale ked mu to ma priniest do zivota stastie...prosim, len dufajme ze Pan Boh vidi vsetko...

samuel

pridané: 7.8.2006 (16:44:44)

To Milan
Napriek povesti, aká ide s fans Trnavy si myslím, že naši diváci majú právo vidieť na našom ihrisku aj účastníka Corgoň ligy a jedno z najúspešnejších mužstiev histórie. Celkový výsledok ich správania sa určite ovplyvní aj správanie sa našich, s ktorými doteraz nebol žiadny problém. Verím, že sa nenechajú vyprovokovať a zápas sa odohrá v kľude, k spokojnosti divákov a že aj športová úroveň bude vysoká. Výkonný výbor Spartaka Vráble urobí všetko pre to, aby bol zabezpečený bezproblémový priebeh tohto futbalového stretnutia.

Marian Libiak, predseda dozornej rady Spartak Vráble

pridané: 4.8.2006 (16:55:07)

No ja sa tesim na ten "poriadok" v meste ked sem pride hrat Trnava so svojimi vychyrenymi fanusikmi :)

Milan

pridané: 4.8.2006 (11:07:25)

archivácia
júnové príspevky nájdete odteraz v archíve

čokyna - správca

pridané: 2.8.2006 (23:52:36)

..vsetkym..
..milujte sa a mnozte sa,ludkovia.. bude vam lepsie..

starsky

pridané: 1.8.2006 (14:42:06)

dobreeee
:D:D:D:D:D:D iste by to ustrazili...

Milan

pridané: 1.8.2006 (11:26:28)

pokus o vtip>>
ja si myslim za nasi policajti by to na hlavnej ustrazili :))))))))))))

01

pridané: 1.8.2006 (00:54:41)

Life
No to nam este chybalo, disko na hlavnej...teraz bude mesto plne primitovov zo vsetkych okolitych sedlaci a bude v meste akurat bordel...ved spomenme si na HOS ked bol v priestoroch dnesneho Routu...dufam, ze sa do toho niekto opre a ze tam ta trapna "didzina" nebude, pretoze teraz je v meste dobre, kludne lebo vsetka bedac je vystahovana v Life :) takze nech to tak len ostane...

milanko


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka