Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Poriadok v meste a detské ihriská

pridané: 30.4.2007 (12:17:03)

Autovraky na sídliskách
Na MsP je vyčlenený pracovník, ktorý sa venuje problematike autovrakov.V niektorých prípadoch je problematické zistiť majiteľa / vrak je bez EČ /.Niekedy postačí miestna znalosť policajta.Pokial nie tak sa zisťuje majitel prostredníctvom občanov.Prípady keď sa zistí majiteľ boli doposial velmi rýchlo vyriešené, preto pomoc občanov je vítaná či už prostredníctvom tejto stránky alebo na tel.159.

náč.MsP

pridané: 30.4.2007 (08:46:25)

Kostolná ulica
Upozorňujem pracovníkov MU na neporiadok na Kostolnej ulici,ktorý robia nájomníci domu v majetku mesta.
Najviac je ho okolo kontainera ,ktorý patrí kostolu ale aj po celej ulici sa váľajú umelé flaše,plastik.tašky,rôzne papiere atď.
Tento stav nie je nový.Ak si už mesto nevie rady s tým,kam "upratať" týchto spoluobčanov ,tak nech sa začne starať o upratovanie ulice.Aj my čo tam žijeme platíme mestu dane.Neviem čo denne upratuje kopa ľudí okolo MU?
Tiež by bolo dobre ,keby sa kostolný kontainer premiestnil pred kostol na parkovisko aby v ňom bolo len to čo je z kostola a aby ho mali na očiach aj tí čo chodia do kostola.Pred kostolom pekne a za kostolom chliev.Prajem pekný deň na MU.

Juro Andrla,Kostolná zlica

pridané: 26.4.2007 (16:48:11)

re: pripájam sa
Ten rodič, pred tromi rokmi, čo ti prišiel ukázať zlomenú detskú lopatku som bol ja. :-) Chceli sme sa hrať na starom ihrisku, ale piesok v tom čase nevymieňali a tak bol tvrdý ako betón. Tie ihriská už vtedy potrebovali obnovu. Neviem či sa aj do starého ihriska niečo plánuje, keď to nepatrí mestu.

peter

pridané: 26.4.2007 (13:58:28)

pripájam sa
peter, myslím, že to s vami som debatoval pred pár rokmi počas rock show o detskom ihrisku. veľmi sa mi páči váš prístup, že ste sa nenechali odradiť. držím vám všetkým palce ...

čokyna

pridané: 26.4.2007 (13:51:27)

Super príklad, ako sa dajú riešiť veci.

Gisel

pridané: 25.4.2007 (23:56:02)

stretnutie k preliezačkám
Stretnutie ohľadom preliezačiek na Kaške dopadlo dobre. Výhrady boli voči budovaniu ihriska, ale keďže ihrisko sa ani budovať nemalo, podarilo sa nájsť spoločné riešenie.
Preliezačky budú rozmiestnené po sídlisku. Do veľkého pieskoviska (medzi terajšie šmýkačky) pravdepodobne príde domček a možno lezecká stena. Hojdačka s reťazami, zvieratko na strune, preklápacia hojdačka a prípadne ďalšie sa rozdelia medzi domy k malému pieskovisku, ku starej kotolni a prosba bola aj na dvor za dom 920.
Schôdza teda splnila svoj účel, bol to dobrý nápad.
Ďakujem všetkým aj v mene detí, ktoré sa na to už dlho tešia.

peter

pridané: 24.4.2007 (21:26:46)

Autovraky na parkoviskach
Prosim niekoho zodpovedneho kto moze dat prikaz na odstranenie autovrakov na parkoviskach na sidlisku Luky.
Ford escort pri zahrade kusok od umeleho ihriska v ZS, druha skodovka biela na opacnom konci parkoviska za zahradami, tretia skodovka pri byvalej zmrzline pri krizovatka Kollarova Levicka.
Ak viete o dalsich napiste

Dakujem

pridané: 24.4.2007 (11:27:03)

potok
Ten Telinský potok je niečo hrozné. Kedy sa naposledy čistil? Sú tam pohodené rôzne veci od pneumatík do neviem čo. Nedalo by sa to aspoň zvačša dať na poriadok.

občan

pridané: 22.4.2007 (13:09:19)

Odpoveď
Snažili sme sa s kamarátkou dať pozvánku mladým rodinám s deťmi. Dúfam, že to pomôže, aby prišli.Ak nemajú dať kde deti, tak nech ich prinesú so sebou. Možno to zahrá na srtruny.

rodič z Kašky

pridané: 21.4.2007 (22:30:32)

RE: ahoj
Ja zas ďakujem za pozvánku. To dostal každý na Kaške? Prekvapilo nás to.

peter

pridané: 21.4.2007 (21:02:18)

ahoj
Ahoj Peter ďakujem, že sa zaujímaš o tento problém. Si skutočne jeden z mála, ktorí sa do toho zainteresoval. Ešte raz ďakujem!!!!

rodič z Kašky

pridané: 20.4.2007 (22:17:17)

preliezačky a nie ihrisko
VN č.8. píšu že sme v menšine, ale to nieje pravda. Stretli sme dokopy asi 5 rodín, ktoré majú výhrady ale inak všetci čo boli doma podporili osadenie preliezačiek. Ak teda niekto píše o vačšine asi by to mal tiež preukázať. Ale viac ako stovka proti piatim je dosť nerovný boj. Ďalej noviny píšu o budovaní ihriska, čo je zrejme nedorozumenie, pretože pieskovisko tu je dosť veľké a nebude sa nič budovať, len dopĺnať. Vedeli to aj predsedovia. V liste ktorý dostali je jasne napísané, že majú len určiť miesta na osadenie a nie rozhodovať o tom či ihrisko áno alebo nie. Preto sme aj spustili podpisovú akciu, aby sa aj do budúcna predišlo podobnej manipulácii.

peter

pridané: 20.4.2007 (19:53:53)

Riešenie
Malá úasť?Tak sa dajme všetci dokopy rodičia, starí rodičia, tety......a úrčite sa nás nazbiera dosť, aby sme presvedčili neprajníkov. To, že je to na 15 00 hod., tak buďme vôbec radi, že primátor si našiel čas na nás!!! Máme pposlednú príležitosťa ak ju nevyužijeme, tak tu nebude NIČ. S propagáciou nie je žiadný problém, len aby si uvedomili čo sa bude konať. A inak ďakujem. DAJME SA VŠETCI DOKOPY!!!!!!

rodič z Kašky

pridané: 20.4.2007 (10:25:12)

re
Mrzí ma ak to vnímaš negatívne, nebolo to účelom príspevku.

Keď sa vyzbieralo dostatok podpisov, už sme to považovali za hotovú vec. Aj na MSU v tom nevideli problém. Stačí len rozdeliť preliezačky rovnomerne po sídlisku, pretože všetko sa nezmestí do okolia pieskoviska.

Obehali sme tých ľudí aj preto aby sme im ušetrili čas a dali príležitosť vyjadriť sa. O pripravovanom stretnutí sme netušili, ale pomôžeme s propagáciou po vchodoch.

peter

pridané: 20.4.2007 (08:20:14)

pozvánka
Síce nie som zainteresovaná konkrétne do do tohoto problému, ale už dopredu avizujete malú účasť na tomto stretnutí. Ste rodičia detí, na ktorých vám záleží, píšete, ako veľmi chcete niečo pre ne, ako vám stále niekto robí zle a podobne a chcete mi povedať, že si nedokážete vybaviť v práci hodinu voľna pre dobro vašich detí? Všetko sa dá, keď sa chce a nie vyhovárať sa už dopredu na nevyhovujúcu hodinu. Keď to dáte na 18.00, niektorí predsa môžu byť na popoludňajšej smene a vždy to niekomu nevyhovuje. Tak prestaňte byť alibistickí.
Dúfam, že výsledok vášho stretnutia sa tu dozvieme.
Ďakujem

Gisel

pridané: 19.4.2007 (21:41:22)

RE: POZVANKA
Je fajn, že sa koná spoločné stretnutie. Má však jednu nevýhodu, a tou je čas konania. Väčšina ľudí je v tom čase v zamestnaní. A keďže minulý týždeň prebehla podpisová akcia, kde väčšina obyvateľov vyjadrila súhlasné stanovisko s osadením preliezačiek, predpokladám malú účasť na stretnutí. Podpisy sú na MsU na odbore výstavby.

peter

pridané: 19.4.2007 (14:41:29)

POZVANKA
Dovoľujem si Vás pozvať na diskusiu o našom detskom ihrisku. Bude sa konať dňa 25.4.2007 o 15 00 hod. v malej zasadačke Mestkého úradu. Zúčastní sa na nej aj primátor mesta Tibor Toth. Dúfam, že sa zúčastníme v hojnom počte a nebude nikomu za ťažko prísť. Ak Vám záleží na deťoch, tak prídite vyjadriť svoj názor. Toto je posledná príležitosť, aby naše deti mali vytúžené detské ihrisko.Robíme to len pre naše deti.Teraz je ten správny čas!!!!!!!

S pozdravom rodič z Kašky

pridané: 18.4.2007 (18:14:02)

Milí rodičia
Máte tu plno rečí, dúfam, že sa pripojíte k diskusii o ihrisku. Bude stretnutie s primátorom, tak tam bude priestor si vyjadriť názory. Ešte Vám dám vedieť, kedy sa uskutoční.Tak, dajme sa všetci dokopy a urobme tak málo pre deti. Stačí , že prídete.

rodič z Kašky

pridané: 18.4.2007 (13:36:16)

sídliská
Radšej sa starajte o svoje problémy na sídlisku . Tá predsedníčka nemá čo zasahovať do prostredia sídliska, nie je to jej majetok. Je to pre všetkých. Ona má pravo na býtovej jednotke, tam nech si robí čo chce. Akurát sa môže hambiť, za to čo robí proti deťom.

rodič z Kašky

pridané: 18.4.2007 (11:27:18)

Predseda SVB
Tvoje informácie o Kaške sú veľmi skreslené, preto bude lepšie prenechať tento problém na obyvateľoch Kašky.
Ďakujem za pochopenie.

peter

pridané: 17.4.2007 (21:33:52)

RE: Niekto
Vazeny neznamy bez podpisu! Dovolujem si Ti tykat, lebo asi patris k tej skupine vlastnikov bytov co schodzu zvycajne odignoruju, alebo si na nej mrtvy chrobak, a po nej/schodzi/ si chrobak TRUHLIK!!!
Palis ostre slova spoza buka, ale si obycajny slaboch, ktory si nevidis dalej od nosa! Mam taketo osobnosti aj vo svojom spolocenstve, ale bohuzial musia aj TIETO OSOBNOSTI dychat spolocny vzduch. Gratulujem Ti, aby si mal stale plny zasobnik nabojov, lebo funkcia predsedu SVB je na tri roky a mozes kludne na nu kandidovat.
P.S. poupratuj si hlavne doma a v aj vo svojej hlave a potom pred svojim prahom a ked nieco osozne spravis pre spolocenstvo a okolie potom vypisuj, ale k veci, nie taketo trapnosti. Chrobak Truhlik dobru noc Ti zela predseda SVB zo sidliska Luky!!!!

Predseda SVB

pridané: 17.4.2007 (21:12:54)

Niekto
Nikto neupiera predsedkyni zasluhy spojene so starostlivostou o cinziak. Je zastupca majitelov bytov a teda by kazde rozhodnutie malo byt schvalene nadpolovicnou vacsinou majitelov bytov. Zaroven chcem upozornit, ze zastupuje jeden cinziak a nemoze rozhodovat o celom sidlisku. Ani cinziak, ani sidlisko nie je jej osobne vlastnictvo. Ked raz zijeme na sidlisku, musime sa prisposobit vacsine. Ak sa to niekomu nepaci, ma moznost najst si byt na inom sidlisku alebo kupit rodinny dom. Kto to nepochopi, tak uz nie je o com sa bavit.

pridané: 17.4.2007 (09:15:54)

zelen (TESCO + uprava v meste)
Chcel by som sa spytat, ako to je so zelenou pred Tescom... podla info, ked sa schvalovalo a rozhodovalo a stavbe Tesca, bola spolocnosti nariadena vysadba nahradnej zelene... moja otazka je...do kedy bol urceny horizont vysadby a upravy plochy medzi parkoviskom a hlavnou cestou? nechcem rypat ale tie dva stromy co tam su opustene ako kol v poli su celkom dobrym zartom:) ... a este otazku resp nazor na zelen v meste... som rad ze tu mame zelene kolko mame, ale ked je to neupravene ako napriklad na parkovisku pred obchodnym domom Jednota tie divo rastuce kry, tak je to neesteticke a mozno by platilo v tomto pripade, ze niekedy menej je viac - to ze zasahuju aj do miest na parkovanie uz ani nehovoriac.. mimochodom s tou upravou krov sa nic nedialo v minulom roku absolutne nic a tiez som tu pisal (mozno pod inym nickom nespominam si uz presne) kvoli tomu prispevok avsak bez odozvy... dufam ze tomu teraz tak nebude a dockam sa aspon vyjadrenia ... dakujem

juraj

pridané: 15.4.2007 (21:30:50)

pre nikoho
Nie som si istá že nema právo zasahovať????!!!!!Ved je predsedničkou spoločenstva ...Ked sa stará o to aby sa Vám dobre bzvalo aby ste mali krajšie utulnejšie čistejšie ...vtedy má právo.Ved sa zamyslite ako stary je ten činžiak a ako vyzera -parada!Možte byť radi a dakovať že tam byva niekto taký kto ma o to zaujem kto beha vybavuje anemusel by .porovnajte si ten činžiak s inými aj to okolie a "mladšími "činžiakmi a urobte si názor .alebo vezmite si to na starosti Vy a ukážte nám ako sa to má robiť,ale nezabudnite sa pripraviť na to že aj ked sa budete akokoľvek snažiť namiesto dakujem pride niečo uplne iné ---to čo bohužial dnešní ludia vedia najlepšie ---frflať a ohovarať

niekto

pridané: 12.4.2007 (17:45:23)

archivácia
príspevky z decembra 2006 nájdete odteraz v archíve

čokyna - správca

pridané: 12.4.2007 (16:56:20)

Lampárne
sú odo dnes premenované na Diskusné fóra. Mestskí poslanci dúfajú, že sa týmto krokom podarí skultúrniť príspevky, že budú podpisované, a že sa tým pádom bude na ne viac reagovať zo strany poslancov, vedenia mesta i zodpovedných mestských úradníkov. Nuž, držím nám palce ...

čokyna - správca

pridané: 12.4.2007 (16:41:20)

vodic bez OP
do nedele jazdi vo Vrabloch a NR svajciarske auto LU, cierna audina combi, sofer nema vodicsky preukaz

obcan

pridané: 12.4.2007 (09:40:01)

Mudrlanti ( nikto )
Každý tu múdruje, ale keď je zromaždenie tak je tam účasť 40% ak som to neprehnal, tak ako chcete rišiť tento problém, ale nielen tento, ale aj iné.

pridané: 11.4.2007 (23:43:45)

Ani niekto tak slachetny, cestny a spravodlivy nema pravo rozhodovat o spolocnych veciach bez toho aby sa opytal ludi ktorych sa to priamo tyka. Ci uz islo o preliezacky, alebo zbytocne vyrubanu zelen.

nikto

pridané: 11.4.2007 (22:23:07)

Predsedkyňa bodaj by si ty mala jej IQ!!!!Ta žena má už niečo za sebou a to že to vobec robí a tak dobre čestne a spravodlivo je šlachetne a ty jej určite nesiahaš ani po členky

niekto


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka