Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Poriadok v meste a detské ihriská

pridané: 26.9.2007 (21:48:39)

To peter
pravidlo č. 3. zmazané - správca

len tíško závidiaci

pridané: 26.9.2007 (14:39:25)

RE:občan
Áno, nedostatočné svetlo a vplyv na zdravotný stav obyvateľov je dostatočný dôvod na výrub drevín. Treba si podať žiadosť , ktorá bude následne prehodnotená. Bližšie otázky môžete uvádzať aj priamo na mailovú adresu semelakova@vrable.sk

Mgr. Šemeláková, OŽP a výstavby

pridané: 26.9.2007 (11:27:10)

Otázka
Dobrý den dopocul som sa ze v sobotu 29. septembra sa ma zburat komin pri starej kotolni smerom na nitru chcel by som vediet o kolkej a ci je to vlastne pravda a ake opatrenia co sa tyka bezpecnosti chystaju. dakujem

obcan

pridané: 24.9.2007 (13:37:43)

re: občan
Tie stromy rúbali pred mojím oknom a nikto z bývajucich o to nežiadal, ani na prízemí ani na prvom, kam to zasahovalo. Požiadaj o presvetlenie. Je rozdiel niečo presvetliť a vyrúbať. Na to je aj zákon, ktorý tu už niekto citoval. Problém je aj osadenie stromov. Ihličnaté stromy tienia aj v zime, pritom mesto ich tu ponechalo a vyrubalo listnaté.

peter

pridané: 24.9.2007 (07:23:12)

živý plot na ul. 1. mája
Myslím, že poruším nejaké pravidlo zverejnené správcom, tak sa pokúsim tam vložiť aj nejakú otázku. Skrátka nie je téma, ktorej by peter nerozumel!!! Ja som tiež postihnutý nie výrubom, ale tromi stromami, ktoré mám pod oknom a v jednej izbe musím 24 hodín denne svietiť, pokiaľ chcem, aby sme niečo videli. A s chrípkou, prechladnuím a angínami začíname celá rodina od septembra. Slnko nevidíme ako je rok dlhý. Je jasné že bývajúcim na vyšších poschodiach sa krásne pozerá na zeleň, ktorá je pod ich oknami a pritom slniečko im vyhrieva byt. A to nehovorím o špine, ktorú máme v oknách, niečo také ako dať von prádlo, alebo vyvetrať periny neprichádza do úvahy. Preto sa pýtam, či je nedostatočná svetlosť a vplyv na zdravotný stav obyvateľov domu dostatočný dôvod na výrub týchto stromov? Zároveň apelujem na kompetentných pracovníkov na MsÚ aby pri výsadbe a revitalizácii zelene na ul. 1 mája brali do úvahy aj tieto dôvody (som za živý plot, a nejaké plazivé kríky). Nie každý ma rodičov na dedine, prípadne viničné domčeky. Ďakujem!

občan

pridané: 21.9.2007 (18:10:28)

RE: Živý plot na ul. 1. mája
Ako priamo postihnutý obyvateľ, výrubom tých stromov, by som bol rád aby sa osadili na pôvodné miesto. Ale neviem či dva vyrúbané stromy, 80 metrov živého plotu a množstvo ďalších kríkov nahradia len dva stromčeky. Nieje to málo? A okrem toho, predseda vlastníkov bytov býva v inom vchode a bez nášho vedomia nám nemal do toho vôbec zasahovať. Živý plot plnil dôležitú bariéru pred prachom aj hlukom, oddeľoval nás od rušnej cesty. Preto žiadam o jeho obnovu, alebo otvorenie debaty na túto tému.
Ďakujem.

peter

pridané: 21.9.2007 (13:21:56)

Živý plot na ul. 1. mája
Mesto plánuje výsadbu 2 ks listnatých drevín na Sídl. Kaška, resp. ul. 1. mája, ako náhradnú výsadbu. Bol oslovený predseda vlastníkov bytov,aby vám predniesol na najbližšej schôdzi či stretnutí, otázku umiestnenia týchto drevín. Podobne to bude i s kríkami, ktoré však neplánujeme vysadiť ako živý plot. Predpokladaný termín ukončenia výsadby pri hladkom priebehu je koniec októbra t.r.

Mgr. Šemeláková, OŽP a výstavby

pridané: 20.9.2007 (14:50:39)

Živý plot na 1.mája
Kedy začne mesto s výsadbou živého plota na ul. 1.mája, ako náhradu za ten vyrúbaný?

peter

pridané: 17.9.2007 (12:55:53)

zeleň(úprava v meste)
V týchto dňoch konečne prebieha úprava drevín resp. kríkov na parkovisku pri Jednote. Úpravu zabezpečila Jednota prostredníctvom firmy Vepos.

Mgr. Šemeláková, OŽP a výstavby

pridané: 10.9.2007 (16:39:43)

archivácia
júlové príspevky boli zaarchivované

správca


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka