Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Poriadok v meste a detské ihriská

pridané: 19.2.2008 (22:18:37)

Mládež...graáže
Je to problém vlastníka pozemku.

Laco z Podmájskej

pridané: 17.2.2008 (21:27:35)

Mladez za garazami
Mladez konzumujuca alkohol a mozno aj nieco ine sa stretava za garazami na Kollarovej, pri novom betonovom plote ktori olemoval sukromny pozemok, preto pekne prosim Mestskych policajtov sem tam nazrite aj do tejto skuliny. Su to mladeznici z opusteneho domu na rohu Kollarovej ulice pri cinziaku 1231, odkial ich niekto vyhnal a tu si nasli dost nevhodne miesto.
Chalani vdaka

D.H.

pridané: 16.2.2008 (22:37:41)

Psíci
A viete vo Vrábloch o tom,že náš obývateľ vlastní aj psíkov ,majstrov Európy ?

pridané: 16.2.2008 (17:44:08)

Psíci
A tie psy čo majitelia venčia na sídliskách, nechajú ich vy.rať do trávy, niekedy aj pri pieskovisku tie vám nevadia? Asi preto že sú malé, zlaté, a pisklavo štekajú. Neviem čo je lepšie pre vaše dieťa, naplašiť sa ovčiaka, ktorý je na vlastnom pozemku za bránou, alebo si špinavé ručičky od psieho hovienka pchať do úsť.
Nemáte náhodou nejakú čivavu, ktorá ho za bránou provokuje?
Takisto štekajú aj tie malé psy, a neplatí že velký pes musí byť agesívny, to skôr tie malé chlpaté vechte čo vyvreskujú na sídl.

Paladin

pridané: 15.2.2008 (21:21:01)

ad
ďakujem za opravu. veľmi som rozmýšľal, či ten predchádzajúci príspevok nezmazať ...

správca

pridané: 15.2.2008 (20:36:03)

PES
Samozrejme,nemyslel som to vážne,išlo o čierny humor,alebo zlý vtip.Nech Vás to ani nenapadne urobiť.!

priateľ zvierat

pridané: 15.2.2008 (14:54:03)

pes je pes
Ano,dá sa to.Dajte do špekáčika spínací klinček,alias rajsek po vrábeľský a ponúknite toho haraposkuťa,na druhý deň vám bude chýbať ten štekot

priateľ zvierat

pridané: 13.2.2008 (22:33:05)

Re: Pes
Skúste sa s ním dohodnúť...

pridané: 13.2.2008 (12:49:53)

pes
Niekoľko krát za týždeň idem okolo rodinného domu na autobusovej stanici a vždy spoza plota útočiť a veľmi štekať veľký pes. Moje dieťa v kočíku sa veľmi naplaší ako aj ja samotná. A cez letné horúce noci stále šteká. Bola by som rada, keby sa toto nejak vyriešilo.ĎAKUJEM.

pridané: 6.2.2008 (12:02:00)

Polícia
V prvom rade by som chcel poďakovať za všetky príspevky a podnety, či už ide o opodstatnené, neopodstatnené alebo kritické. Chcel by som ale požiadať občanov, ktorým nie je ľahostajný verejný poriadok aby svoje pripomienky a podnety posielali aj na emailovú adresu „msp@vrable.sk, alebo v čase od 07.00 - 15.00 telefonovali priamo na moje tel.č.0907 560804, poprípade na tel. číslo 783 3231. Niektoré konkrétne problémy je totiž lepšie vysvetliť konkrétnej osobe. Ale nebránim sa ani osobnému rozhovoru na MsP v čase 07.00 - 15.00.
Teraz by som reagoval na predchádzajúce príspevky týkajúce sa MsP.


V prvom rade by som chcel povedať, že mestský policajti sa neschovávajú i napriek tomu, že už aj taká pripomienka bola aby sa niekde schovali a „číhali“. Čo je samozrejme vecou taktiky. Policajti hliadkujú podľa pokynov a hlavne podľa konkrétnej situácie a požiadaviek občanov. Ale čo sa týka diskoték (piatok, sobota) v čase
03.00-05.00 je tých požiadaviek viac. Aj v iných častiach mesta bývajú občania, ktorý sa dožadujú prítomnosti alebo kontrol mestskej polície. Snažíme sa vyhovieť a týmto občanom,
hoci problém diskoték sa týka hlavne s. Lúky a s. Žitava. Nehovoriac o tom že z času na čas
sú mládežnícke podujatia aj v kultúrnych domoch H.Ohaj a Dyčka, kde je požadovaná naša prítomnosť hlavne v čase keď podujatie končí a mládež sa rozchádza.
Čo sa týka pešieho hliadkovania. Porovnávať nás s mestskými políciami v Zl. Moravciach a v Nitre asi nie je adekvátne, čo sa týka hliadkovania. U nás je jedna hliadka a máme na výber či bude pešia alebo motorizovaná. U nás pripadá do úvahy ( v noci)hliadka motorizovaná. Samozrejme ak to vyžaduje situácia hliadka opustí vozidlo a pohybuje sa medzi bytovkami pešo tak, aby v prípade potreby mohla rýchlo zareagovať aj na oznámenie
z inej (vzdialenejšej) časti mesta poprípade v mestských častiach.
No a teraz niečo k našim spoluobčanom vyberajúcim kontajnery. Tento problém bol riešený už v decembri, keď sme navštívili riaditeľa OD. Informoval nás, že v priebehu januára budú
kontajnery oplotené, a potraviny a zeleninu nebudú do nich dávať. Žiaľ nestalo sa tak. Ale budeme tento problém riešiť s novým vedením OD.

K príspevku predbiehania kamióna osobným motorovým vozidlom snáď len toľko že nepoznám podrobnosti. Ale rád odpoviem telefonicky alebo iným spôsobom.

Ďalší príspevok sa týka vozidla parkujúceho pri bytovke 1231 a je bez EČ a parkovania kamiónu na parkovisku OD Lidl.
Čo sa týka vozidla bez EČ pokúsime sa zistiť majiteľa vozidla ( v tom by mám mohli pomôcť aj občania) a pokiaľ ide o vozidlo odhlásené z evidencie vyzveme ho na odstránenie vozidla .
Ku kamiónu len toľko, že parkuje na pozemku súkromnej firmy, ktorej to asi neprekáža. Inak by dali osadiť príslušnú dopr. značku. Pokúsime sa však osloviť kompetentných.

Na záver by som chcel vyzvať občanov aby sa obracali na MsP s ich postrehmi. Aby prostredníctvom bezplatného č. 159 oznámili protiprávne konanie (aj anonymne). MsP sa v rámci svojich možností a kompetencií snaží vyriešiť každý priestupok, ktorý zistí vlastnou činnosťou alebo nahlásený občanom. Veď aj tu platí to známe „viac očí viac vidí“!

náč.MsP

pridané: 6.2.2008 (07:58:54)

To parkovanie LIDL
LIDL je súkromná spoločnosť a parkovisko má postavené na vlastnom pozemku. Čo vás je do toho, kto tam parkuje a či mu poškodí dlažbu? Čo keď ten kamión za to miesto platí? Je to vec len a len LIDLA.

pridané: 6.2.2008 (01:24:31)

Parkovanie Lidl
V inych mestach ma Lidl zakaz vjazdu nakladnym autam na parkovisko. Tu im nevadi ze ten kamion poskodi dlazbu?

none

pridané: 5.2.2008 (19:52:22)

Parkovanie
Podobne parkujuci Renault 9 stoji aj na slepej ulici od Kollarovej pri tabuli Miestne oznamy asi uz rok, je bez EVC, tiez blokuje miesto, ale....
Taktiez jeden parkujuci kamion istej nitrianskej firmy na parkovisku Lidl, ma privilegia alebo co? Mozno ze vodic je invalid aby nemohol ist pesi od Matadoru domov ale jednoduchsie je ze pan kamionista si je isty si svojou velkostou a...no comment.
Tiez by to bolo dobre poriesit majitelov stornohych milacikov, tvaria sa velmi dolezite ale svojich bastrdov vencia bez voditok/cest vynimkam/ bastrdi vykonavaju potrebu aj do pieskovisk!!!!! Vsak pan bieleho psa, pani hnedeho psa a vam dalsi podobni!

Nahnevany Vrablecan

pridané: 5.2.2008 (14:23:09)

JEDNODUCHŠIE RIEŠENIE
za pohostinstvom "HUDECEK" vedla trafostanice bolo volakedy fajn detske ihrisko,teraz je s toho PARKOVISKO a mesto to akoze vyriesilo blbym a "financne ne-nakladnym"oplotenim co poprve vyzera otrasne,po 2.neplni hlavny ucel.
dako sa to mile vedeni a este sa to da spravit jednoduchsie a tym by stezabili 3MUCHY JEDNOU RANOU,
staci dat jeden stlpik do stredu pristupovej cesty medzi trafostanicu a chodnik.JEDNODUCHE NIE?
NENÁKLADNÉ ˇžE?
a jednu dopravnu znacku a je vyriesena vec.
A bolo by ostalo DEŤOM IHRISKO,zamedzil by sa PRECHOD ÁUT cez tuto cast sidliska co je čoraz frekventovanejsia a doteraz nik nevie ci to je cesta alebo ako si tam dat pozor... a NEPARKOVAŤ PRED TRAFOSTANICOU co je teraz normalna vec že nie je možny pristup k dveram/pokial sa nic vážne nestane /
Už minimalne mesiac tam stoji auto NR-859AD s defektom a to auto namiesto vrakoviska služi jednemu panovi ako elektro sklad!

sidliskový indian

pridané: 5.2.2008 (14:20:43)

rebus cesty a parkovania_
na sidisku luky oznacte dopravnou značkou prosim vas na ceste ktora vedie vedľa cinžiakoch 1228 až 1226 /od skoly k pohostinstvu "hudeček" smer parkovania či je to smerom k tým rodinným domom alebo smerom ku chodníku.
LEBO JE VTOM CHAOS.
Dakujem akto posuniete kompetentným a začne sa to konečnč začne riesit.

sidliskový indian

pridané: 5.2.2008 (10:27:00)

pseudopolicia
Mne to je jedno. Nech chodia aj na tankoch, ale nech si robia svoju robotu poriadne. Nemaju nahodou aj pravomoc davat pokuty za porusenie dopravnych predpisov. Lebo nedavno si to pred VUB, kde su 2 plne ciary, palil cez kamion nejaky chytrak. A nasi mili mestsky pseudopolicajti mu dobre že nezakývali. Ked mame takychto flakacov platit z dani, tak dakujem pekne.

nie policajt

pridané: 4.2.2008 (15:31:01)

poriadok
Tá pani má pravdu kde sú????

pridané: 4.2.2008 (13:48:12)

polícia
Kde sa schováva mestská polícia, ked sa vracajú podnapití pubertiaci z diskotéky? Pravidelne medzi 03:00 a 04:00 hod.ráno je na sídlisku krik a neraz si to odskáču aj odstavené autá na parkovisku - vedľa hlavnej cesty /palácke byty/.Boli na nich poodtŕhané sp.zrkadlá a stierače. Keby sa tam niekde policajti premávali, tak by to tých sopliakov hádam odradilo.Možno.A tiež by sa mali robiť niečo s našimi cigánskymi občanmi, ktorý už od 20:00 stepujú pri smetiakoch pri paláckych činžiakoch a čakajú, kedy zatvoria Tesco aby mohli ísť na nákupy a potom po nich zostáva len bordel.A ešte niečo k mestským policajtom, nemohli by aj oni chodiť pešo, aby sa dostali aj tam, kam to auto nejde? V NR, ZM chodia po svojich. Naši nemôžu?
Ďakujem

Lenka


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka