Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Modernizácia kina Tatra

                                      

 

„Digitalizáciu tohto kina finančne podporil Audiovizuálny fond v rámci komplexného projektu, realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky“

 

 

Fond:                          Audiovizuálny fond

                                  www.avf.sk

 

Program:                    4      Rozvoj audiovizuálnych technológií v Slovenskej republike

Podprogram:              4.2   Modernizácia kín technológiou E-cinema HD

Číslo výzvy:                4/2013

Uzávierka termínu:     15.04.2013

 

 

Výška udelenej dotácie:             13 000,00€

Spolufinancovanie prijímateľa:  11 000,00€

 

Začiatok realizácie projektu:       08/2013

Ukončenie realizácie projektu:    11/2013

 

 

V súčasnej dobe má Kino Tatra Vráble premietaciu technológiu, ktorá nevyhovuje štandardom prechodu na digitálne premietanie filmov. Hlavným cieľom projektu je zakúpenie kinoprojektora a modernizácia zvukovej techniky, aby bolo možné zachovať premietanie v kine minimálne v takom rozsahu,  ako v súčasnosti. Mesto Vráble má zámer modernizovať technológiu na premietanie digitálnych filmov spolu s modernizáciou zvukovej techniky, aby bolo možné premietať filmy vo vysokej kvalite. Okrem premietania v priestoroch kina by sa zakúpený projektor využíval i na tradičné Letné kino.

 

Predpokladaný ročný podiel európskej a slovenskej tvorby na programe kina je plánovaný na minimálne 30 % (za posledných 12 mesiacov bolo premietnutých 60% európskych filmov - do priemeru neboli rátané filmy s európskou koprodukciou). Mesto naďalej plánuje aktívne spolupracovať s Asociáciou slovenských filmových klubov a zaradiť do premietania nové európske filmy (ktoré sa pomaly tiež prestávajú distribuovať na filmových pásoch). 

 

Dňa 21.03.2013 bola na AVF odoslaná elektronická verzia Žiadosti o poskytnutie dotácie na projekt s názvom Modernizácia kina Tatra. Dňa 17.6.2013 bolo na mesto doručené Rozhodnutie o poskytnutí finančných prostriedkov a Zmluva o poskytnutí dotácie bola podpísaná dňa 12.8.2013. Od tohto dátumu sa začali prípravy podkladov k výberu dodávateľa zvukovej a obrazovej technológie. Predpokladaný termín ukončenia realizácie projektu je koniec októbra/začiatok novembra 2013.


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka