Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Oznámenie výrubu drevín

Oznámenie výrubu drevín

Výrub dreviny z dôvodu bezprostredného ohrozenia zdravia alebo života človeka, alebo pri bezprostrednej hrozbe vzniku značnej škody na majetku je potrebné oznámiť Okresnému úradu Nitra, Štefánikova tr. 69, 949 01 Nitra (od 1.1.2014), najneskôr do 5 dní od uskutočnenia výrubu.

Oznámiť skutočnosť výrubu dreviny je povinný ten kto:

  • pri bezprostrednom ohrození zdravia alebo života človeka, alebo pri bezprostrednej hrozbe vzniku značnej škody na majetku vyrúbal drevinu.


Vysvetlenie:
- bezprostredným ohrozením zdravia a majetku sa rozumie stav, ktorý je vyvolaný nepredvídateľnou alebo neodvrátiteľnou udalosťou nezávislou od ľudskej vôle s následkami ohrozenia zdravia, života človeka alebo spôsobenia značnej škody na majektku (stonásobok minimálnej mzdy). Ide o úder blesku, povodeň, zemetrasenie, smršť, zosuv pôdy a suché a odumreté stromy nachádzajúce sa na miestach, kde môžu ohroziť zdravie, život alebo majetok človeka.

Kontakt: Mestský úrad - Oddelenie životného prostredia a výstavby,
III. posch., č. dv. 305, kde poskytnú tlačivo a prípadné poradenstvo p. Mgr. Šemeláková, alebo môžete zavolať na tel. č. 037/7777042.
Čo potrebujeme: doručiť písomnú žiadosť poštou príp. do podateľne mestského úradu
- ponuka tlačiva
Súvisiace predpisy: zákon č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny, VZN mesta Vráble č. 3/1998 o starostlivosti o zeleň a správe zelene na území mesta Vráble
Poplatok: bez poplatku
Lehota na vybavenie: do 30 dní

 


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka