Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Inaugurácia publikácie Osudy vrábeľských židov

Inaugurácia publikácie Osudy vrábeľských židov

Takto decentne vyzerala pozvánka vypracovaná Luboš

Takto decentne vyzerala pozvánka vypracovaná Lubošom Trubínim. Už toto papierové prvé stretnutie s podujatím bolo malou slávnosťou.

V programe sa, ako vždy pri podobných príležitosti

V programe sa, ako vždy pri podobných príležitostiach, porozprával moderátor Juraj Čokyna (celkom vpravo) s aktérmi – v tomto prípade s autormi publikácie Jozefom a Lubošom Trubínim (zľava).

Ako inak, po programe nasledovala autogramiáda.

Ako inak, po programe nasledovala autogramiáda.

Po autogramiáde sa väčšina účastníkov milého stret

Po autogramiáde sa väčšina účastníkov milého stretnutia premiestnila len pár metrov od budovy mestského úradu. Nasledovalo odhalenie pamätnej tabule na počesť židovskej komunite, ktorá voľakedy žila vo Vrábľoch. Tu zaznela krásna židovská pieseň a krátke príhovory profesora Traubnera, čestného predsedu spolku židovských náboženských obcí a Tibora Tótha, primátora mesta Vráble ...


 
 
... aby následne spoločne odhalili spomínanú pamät

... aby následne spoločne odhalili spomínanú pamätnú tabuľu.

A tu je ďalšia zvláštnosť nášho mesta a jej text.

A tu je ďalšia zvláštnosť nášho mesta a jej text.

Primátor následne pozval prítomných na neformálne

Primátor následne pozval prítomných na neformálne spoločenské stretnutie, ktoré ale začalo – ako vždy – formálnym otváracím príhovorom ...

... aby prítomní mohli následne ochutnať špecialit

... aby prítomní mohli následne ochutnať špeciality židovskej kuchyne, ktoré pripravila reštaurácia Chez David. Aj vďaka sponzorom VÚB, DEXII, firme LOKUS, JUDr. Strieškovi a Vinanze. Náklady samozrejme sčasti hradil aj pán primátor so svojho reprezentačného fondu.


 
 
Predstavitelia židovských spolkov, jeden z autorov

Predstavitelia židovských spolkov, jeden z autorov publikácie, primátor mesta, a rodáci pán Petö (jeho predkovia založili vo Vrábľoch octáreň) a pán Dukes v zábere na pamiatku.

Primátor mesta Tibor Tóth, riaditeľ Múzea židovske

Primátor mesta Tibor Tóth, riaditeľ Múzea židovskej kultúry Slovenského národného múzea Pavol Mešťan, vrábeľský rodák Jozef Dukes, sympatická slovenská herečka s vrábeľskými koreňmi Silvia Petöová, autori publikácie Osudy vrábeľských židov Luboš Trubíni a Jozef Trubíni, a páni Bušovský a Petö na stretnutí po oficiálnej inaugurácii ďalšej dôležitej publikácie mapujúcej históriu nášho mesta.

Zhromaždenie prítomné na podujatí dostalo prostred

Zhromaždenie prítomné na podujatí dostalo prostredníctvom primátorovho faxu list od Vrábľanov žijúcich v Izraeli. Nezabudli ...

... a primátor im aj touto cestou ďakuje.

... a primátor im aj touto cestou ďakuje.


 
 

 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka