Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Hudobné skupiny a súbory

Hudobné skupiny a súbory


 

adoremus

Adoremus - slovenský spevácky zbor

profil: Zbor bol založený v roku 1992 ako celoslovenské vokálne teleso dramaturgicky zamerané na sakrálnu hudbu. Jeho cieľom je šíriť duchovnú hudbu a všestranne napomáhať jej zveľadeniu. Zbor pracuje pod umeleckým vedením dirigenta Mrg. Art. Dušana Billa. Od svojho vzniku sa úspešne predstavil na mnohých medzinárodných festivaloch, uskutočnil stovky koncertov doma i v zahraničí – v Českej republike, Maďarsku, Rakúsku, Nemecku, Taliansku, Slovinsku, Poľsku.

zriaďovateľ: o.z. Adoremus
dirigent: Dušan Bill
zameranie: sakrálna hudba
kontakt: Jozef Vrábel - 037-783-3476

www.adoremus.sk

 


 
 
kameneKamene - spevácky zbor dospelých

profil: spevácky zbor zložený zo strednej a staršej generácie pod vedením Jozefa Vrábela so zameraním liturgickú hudbu. Nácviky zboru bývajú v utorok a štvrtok o 19:00 hod na ZUŠ I. Godina.  


zriaďovateľ: Farský úrad Vráble
vedúci: Jozef Vrábel
zameranie: liturgia
kontakt: 037-783 3476

 


 

ŠtrkŠtrk - Nová generácia mládežnícky spevácky zbor

profil: Pôvodná zostava ŠTRK-u  pod vedením RNDr. Juraja Chlpíka, PhD. a PaedDr. Patrika Hallera sa rozpadol v roku 2005. ŠTRK - nová generácia bol znovu obnovený v roku 2010 z iniciatívy novej mládeže, ktorá mala záujem spievať. Vedenie ŠTRK-u Nová generácia si tentokrát pod svoj patronát zobral Ján Haller.  Zbor spieva prevažne na mládežníckych sv. omšiach, liturgických sviatkoch a slávnostiach, birmovkách, 1. sv. prijímaniach a sobášoch.


zriaďovateľ: Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže Vráble
vedúci: Ján Haller
zameranie: liturgia
kontakt: 0905 733 793

 


 

piesokPiesok - detský spevácky zbor

profil: Spevom, ako jednou zložkou z estetickej výchovy, formujeme pozitívny vzťah k hudbe a umeniu. Učíme sa spievať intonačne čisto, prirodzene, rytmicky správne, spevom vzbudzujeme radosť a spontánnosť, pri "ukazovačkách" koordinujeme hudobno-pohybový prejav detí. Striedame vokálne, inštrumentálne, percepčné činnosti. Podporujeme individuálny hudobný prejav nadaných detí. Spoločne vytvárame jedno spoločenstvo, ktoré spája láska k spevu a k nášmu Pánovi. Repertoár tvoria detské duchovné piesne.


zriaďovateľ: ZŠ Sv. Vojtecha Vráble
vedúci: Mgr. Ľuboslava Banská
zameranie: účinkuje pri liturgických ale i spoločenských príležitostiach
kontakt: 037-783 3746

 


 

VrábľankaVrábľanka - ženská spevácka skupina

profil: Vrábľanka je spevácka skupina šarmantných dám v najlepších rokoch.Pôsobia od 1. mája 2010 pod vedením Jednoty dôchodcov vo Vrábľoch. Ich repertoár sa skladá zo slovenských ľudových a žartovných piesní, evergreenov a humorne ladeného hovoreného slova. Vystupujú pri rôznych kultúrnych príležitostiach v meste Vráble a blízkom okolí.


zriaďovateľ: Jednota dôchodcov Vráble
zameranie: zborový spev
vedúci: Mária Patkolová
kontakt: 0907 284 931
https://www.facebook.com/Vrablanka

 


 

briezkaBriezka - ženská spevácka skupina

profil: Repertoár tvoria piesne tanečné, duchovné a vlastenecké, najmä však ľudové piesne vychádzajúce z folklóru vrábeľského regiónu. Skupina prezentuje aj folklórne pásma: Krštenie, Žatva, Oberačky, Ondrejský jarmok, Svadba, Páračky a iné. Vystupujú nielen na domácej pôde, v rámci okresu, kraja, predstavili sa aj v zahraničí (Maďarsko, Poľsko). V roku 2000 sme získali 2.miesto v súťaži folklórnych skupín Nitrianskeho kraja. Niekoľkokrát spolupracovali so slovenským rozhlasom - Rádiom Regina. V roku 2012 natočili pre Slovenskú televíziu videoklip do relácie Kapura a získali s ním 1. miesto v tejto televíznej hitparáde folklórnych súborov. V spolupráci s mestom Vráble vydali CD nosič - Vrábelskie pesničky


zriaďovateľ: Jednota dôchodcov Vráble
umelecká vedúca: Margita Barteková
organizačná vedúca: Anna Vojteková
zameranie: vrábeľský folklór
kontakt: Org.ved.A.Vojteková +421 902 405 173
http://fsbriezka.webnode.sk/o-nas/

 


Kaška - detská folklórna skupina
zriaďovateľ: ZŠ sv. Vojtecha
zameranie: vrábeľský folklór
kontakt: 037-783 3746

 


 

Januárové PrekvapenieJanuárové Prekvapenie

profil: Kapela vznikla v januári 1998 vo Vrábľoch. Pri príležitosti prvého koncertu, ktorý sa mal mimochodom konať v januári, ešte neexistoval názov, takže toto zoskupenie bolo na plagáte pomenované ako januárové prekvapenie koncertu. JP má za sebou účinkovania na koncertoch a festivaloch po Slovensku, Čechách, Maďarsku a Poľsku. Kapela sa sama považuje hlavne za koncertnú a hráva prevažne vlastné veci. Čo sa týka štýlu - nie je bližšie špecifikovateľný. Zostava: 2 gitary, basa, bicie, saxofón a flauty. 


kontakt:  +421 908 410 144 - Tomáš Sádovský, +421 908 480 672 - Gula - Jaro Varga
http://www.januaroveprekvapenie.com/

 


 

KanapaKANAPA

profil: Vrábeľskú kapelu Kanapa založila skladateľsko-textárska dvojica Peter Prešinský – Filip Németh po rozpade ich multižánrovej kapely Nové Zvuky Starého Pľúcneho  a to v roku 2007. A tak sa presťahovali do Petrovho záhradného domčeka a začali pracovať na nových nápadoch a pretvárať niektoré staré pesničky do podoby, v ktorej by boli hrateľné a najmä počúvateľné aj v najjednoduchšom prevedení s jednou gitarou a vokálom. Ak máte pocit, že z niektorých piesní Kanapy cítiť poletujúce vločky snehu za oknom, vôňu medom sladeného lipového čaju alebo mrazivé pohladenie prvých jarných lúčov slnka, tak vedzte, že vás vaše zmysly nevodia za nos. Kapela tiež prearanžovala zopár starších piesní a zorganizovala koncert v bočnej miestnosti miestneho kina, kde sa pri čaji a vôni vodnej fajky na kanapách a gaučoch predstavila svojmu domácemu publiku. Na konte majú spolu 3 demá z rokov 2008, 2009 a 2011


kontakt:  0915 116 279 Ing. Peter Prešinský
https://www.facebook.com/pages/Kanapa/273512551976

 


 

Free FallinFree Fallin

profil:  Kapela má korene na Základnej umeleckej škole I. Godina vo Vrábľoch, postupne sa z nej vykryštalizovala kapela „Free Fallin“ z pôvodného LK - Bandu, z ktorého som zostal už len bubeník. Hrajú prevažne známe skladby, ktoré sú jazz-popovo aranžované. Vkladajú do nich niečo svoje, z čoho cítiť atmosféru kapely. Do budúcna plánujú vlastné skladby prevažne v jazz- groovovom nádychu. Hrali na rôznych podujatiach, od každoročného Jaaz Festu vo Vrábľoch, až po Európsky festival mládeže vo Francúzsku. Zloženie kapely v súčasnosti  je Zuzana Novotná - spev, Jaro Ryzer - basa, Miloš Fojtík - klavír, Jakub Brestovský - alt saxofón, Marcel Balogh - bicie. 

kontakt: 0915247904 - Marcel Balogh
http://www.facebook.com/freefallinvrable?fref=ts

 


 

backspaceBackSpace

profil: Kapela BackSpace vznikla v roku 2013, kedy sme sa po prvý krát predstavili vrábeľskému publiku.  Náš repertoár sa skladá z prevzatých skladieb - sk/cz hity, zahraničné, ale aj po svojom prerobené ľudovky. Určite sa chceme presadiť aj s vlastnou tvorbou, ale zatiaľ čakáme na správnu múzu (smiech). Súčasná zostava kapely je: Hanka Peceková – spev, Tomáš Raček – gitara, Dominik Podbehlý – bicie / percusie, Bohuš Chovanec – bass gitara


kontakt:  0902 679 097 - Hanka Peceková
https://www.facebook.com/BackSpaceSlovakia?ref=ts&fref=ts

 


 

kabát revival

KABÁT REVIVAL

profil: napísali o sebe "Ako každá hudobná skupina sme hrávali vlastné pesničky a kombinovali to rôznymi prebratými od iných interpretov Na koncertoch sme si všímali, že na pesničky od Kabátu sa zabáva najviac ľudí a tak sme si raz povedali (rok 2005), že tomu treba dať "formu". Nacvičili sme viac Kabátov a vznikol Kabát revival. Potom bola pauza počas ktorej náš spevák Patrik Imre spieval v skupine Metalinda a keď odtiaľ odišiel, tak sme znova oprášili Kabát revival. Vystupujeme po celom Slovensku a Čechách. Ponúkame takmer dvojhodinovú show, v ktorej sú zahrnuté najväčšie hity. Naše vystúpenia máme spravené tak aby sa čo najviac podobali originál vystúpeniam Kabátu. To sa týka hudobného prevedenia, choreografie na pódiu a v neposlednom rade aj oblečenia". 


kontakt: 0903 835 789 - Roland Nagy
http://www.kabatrevival.sk/ 


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka