Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Oznam o povinnosti oznámenia údajov o malom zdroji znečisťovania ovzdušia na území mesta Vráble (zverejnené 7. 1. 2019)Vytlačiť
 

logoMesto Vráble si dovoľuje upozorniť všetky právnické a fyzické osoby, ktoré majú oprávnenie na podnikanie na ich oznamovaciu povinnosť v zmysle § 6 ods. 4 zákona č. 401/1998 Z. z. o poplatkoch za znečisťovanie ovzdušia v znení neskorších predpisov a  VZN č. 12/2014 o ochrane ovzdušia a o poplatkoch za znečisťovanie  ovzdušia na území mesta Vráble:

„Prevádzkovateľ malého zdroja znečisťovania ovzdušia je povinný oznámiť každoročne do 15. februára obci za každý malý zdroj znečisťovania ovzdušia spotrebu palív, surovín, z ktorých znečisťujúce látky vznikajú a ďalšie údaje potrebné na zistenie množstva a škodlivosti znečisťujúcich látok vypustených do ovzdušia za uplynulý rok (t.j. za rok 2017), najmä o druhu a kvalitatívnych ukazovateľoch palív a surovín, počte prevádzkových hodín MZZO a o druhu a účinnosti odlučovacích  zariadení.“

Oznámenie o MZZO je možné písomne doručiť poštou alebo podať na podateľňu MsÚ vo Vrábľoch do 15. februára 2019. 

Nesplnenie si tejto oznamovacej povinnosti podlieha podľa § 8 ods. 3 zákona č. 401/1998 Z.z. o poplatkoch za znečisťovanie ovzdušia v znení neskorších predpisov pokute do výšky 663,87 €.

Tlačivá na vyplnenie nájdete v podateľni MsÚ vo Vrábľoch počas pracovných dní alebo na internetovej stránke mesta v sekcii ako vybaviť.

Mgr. Šemeláková, ROŽP

 


 
 

dnes je: 23.7.2019

meniny má: Oľga

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka