Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Gulášová súťaž 2003

Gulášová súťaž 2003

Konala sa v rámci Slávností vinobrania. Ono totiž

Konala sa v rámci Slávností vinobrania. Ono totiž guláš v praktickom živote patrí k oberačkám ta, ako k nim patrí burčiak (veď sa brigádnikom patrí dať vypiť a zajesť!). Tento rok sa súťažilo prvýkrát. Na zábere v popredí Slavko Bafrnec, iniciátor súťaže.

Tento rok bola teda súťaž zorganizovaná skúšobne,

Tento rok bola teda súťaž zorganizovaná skúšobne, to znamená, že sme sa na účasti dohodli s družstvami. Všetci ochotne pomohli. Aj družstvo Old boys Vráble - zľava Peter Bujalko a Vlado Šlachta. K pánovi Dóczymu sa ešte dostaneme. Ten vpravo, to je Milan Varga - člen internacionálov Old boys. A fotili sa pred stanoviskom družstva Taxi Vlado.

Ďalšími, kto sa nechali nahovoriť bolo družstvo fi

Ďalšími, kto sa nechali nahovoriť bolo družstvo firmy Verebélyi Trans. Šoféri bojovali dokonca dvoma gulášmi. (To sú okrem iných tí dvaja v žlto-modrých dresoch.) Opäť takto dokázali, že sa vedia a chcú baviť.

Do súťaže sa zapojili i traja maníci Matyo-Ma-

Do súťaže sa zapojili i traja ""maníci"" Matyo-Ma-Szö z Hosťoviec. Predchádzal ich chýr vyhrávačov podobných súťaží. Vraj aj k nám prišli zvíťaziť.


 
 
Ako by to bolo, keby sa nezapojili tí, ktorí o gul

Ako by to bolo, keby sa nezapojili tí, ktorí o gulášoch ozaj vedia svoje - vrábeľskí poľovníci. Okrem toho, že súťažili, zabezpečovali tradične guláš pre účinkujúcich. Ten, samozrejme, nesúťažne.

Aj dobrovoľní hasiči z Dyčky mali na vinobraní via

Aj dobrovoľní hasiči z Dyčky mali na vinobraní viac úloh. Stíhali zabezpečiť usporiadateľskú službu ... i súťažiť. Vyjadrili sa, že guláš síce varievajú, vedia ako na to, ale či to bude na súťaž, povedať nevedeli.

A napokon sám vojak v poli. Pali Horváth z firmy H

A napokon sám vojak v poli. Pali Horváth z firmy H. O. S. Všetci mali pomocníkov, on prišiel len so synátorom. Napriek tomu uvaril a chutilo. (To je ten pán ""s vyholenou hlavou"" v strede vzadu.)

No a tu už máme porotu, v tomto prípade konkrétne

No a tu už máme porotu, v tomto prípade konkrétne odbornú. O Jozefovi Dóczym som naznačil, že sa k nemu ešte dostaneme - a tu je. Známy gurmán a odborník na guláš bol predsedom tejto poroty. Okrem neho ju tvorili pani Kováčová a páni Červený a Fekeč.


 
 
V tomto zábere máme laickú porotu. Bolo nám cťou,

V tomto zábere máme laickú porotu. Bolo nám cťou, že pozvanie prijali osobnosti slovenského politického života, poslanci NR SR Plháková a Šimko, ako i splnomocnenec vlády SR pre reformu verejnej správy Nižňanský.

Politici, ako inak, využili čas i na debaty s obča

Politici, ako inak, využili čas i na debaty s občanmi ...

... zapózovali pred fotoobjektívmi a kamerami TV Z

... zapózovali pred fotoobjektívmi a kamerami TV Zobor ...

... aby si napokon podebatovali pri guláši, burčia

... aby si napokon podebatovali pri guláši, burčiaku, či dobrom vínku. A - všimnite si - opäť žiadne separé.


 
 
A ako to dopadlo? Keďže na fotografii pózuje Peťo

A ako to dopadlo? Keďže na fotografii pózuje Peťo Kunkela, šéf hasičov, je hádam každému jasné, že Dobrovoľný hasičský zbor Dyčka zvíťazil. Gratulujeme!


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka