Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Farské spoločenstvo

Farské oznamy na stiahnutie:


 

 

 

Kostol_Vráble_03.jpg

 

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Vráble

Oznamy pre 14.01.2018 až 21.01.2018

 


 

Liturgický kalendár

Pondelok

 

Utorok

 

Streda

Sv. Antona, opáta, spomienka

Štvrtok

 

Piatok

 

Sobota

Panny Márie v sobotu, spomienka

Nedeľa

3. nedeľa v Cezročnom období

 


 

Úmysly sv. omší

farské_oznamy_2_nedeľa_cez_rok_2018.png

 


 

Ostatné oznamy

 • 24 koledníkov Dobrej noviny vykoledovalo v 35 rodinách našej farnosti 2388€.
 • Bohuznámi obetovali na kostol 20 a 50€. Pán Boh zaplať za milodary.
 • V týždni od 18. do 25. januára je Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Pamätajme v modlitbách zvlášť na tento úmysel.
 • V termíne od 16. do 23. mája je možnosť zúčastniť sa farskej púti do Svätej zeme. Bližšie informácie nájdete na nástenke alebo na farskom úrade. Prihlasovať sa môžete na farskom úrade. Z organizačných dôvodov prosíme, aby ste sa prihlasovali čo najskôr (do konca januára). Všetci tí, ktorí chcú ísť na túto púť do Sv. zeme, musíte mať platný cestovný pas.
 • V termíne od 15. do 22. júla sa bude konať púť na miesto modlitieb Medžugorje. Cena je 180€. Počas pobytu je možnosť byť 3x pri mori. Priebežný záujem nahláste na fare do konca januára. Viac info na nástenke alebo na fare.

 

Pozvánka:

*****************************************************

SVÄTÁ ZEM

farská púť Vráble

svata zem.png

Termín:  16.05. – 23.05.2018                Cena: 665,- €

V cene je zahrnuté

 • letenka Viedeň – Tel Aviv - Viedeň
 • 7 x hotelové ubytovanie *** s raňajkami, 6 x večera
 • doprava vo Svätej zemi klimatizovaným autobusom
 • odborný sprievodca – kňaz
 • servisné poplatky
 • komplexné cestovné poistenie
 • transfer na a z letiska Viedeň

 

V cene nie je zahrnuté

- obslužné, ktoré predstavuje sumu 70,- € +  10,- USD  vstupy do troch francúzskych kostolov – Páter Noster, Galikantum a kostol sv. Anny (platí sa priamo sprievodcovi vo Sv. Zemi) - plavba po Genezaretskom jazere, Petrova ryba  

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou !

Program  zájazdu:

1.deň: v poobedňajších hodinách (cca o 14.30 hod.) stretnutie skupiny vo Vrábľoch . Transfer na letisko do Viedne a následný odlet do Tel Avivu. Presun do Betlehema, ubytovanie.

2.deň: Betlehem - Pole pastierov, podľa tradície miesto kde pastieri prijali od anjelov posolstvo o narodení Ježiša Krista. Karmelský kláštor,  Šalamúnove rybníky,  Herodion – pevnosť postavená na umelo navŕšenom kopci, ktorú dal vybudovať kráľ Herodes Veľký /74-4 pr.n.l/, slúžila ako útočisko kráľa i ako miesto jeho posledného odpočinku. Presun do Ein Karem, návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety. Presun do Betlehema,  ubytovanie.

3.deň: presun do Galilee. Hora Blahoslavenstiev , Tabgha 1 - miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb,  Genezaretské jazero – plavba loďou (9,- €),  Tabgha 2 - miesto Primátu sv. Petra,   Kafarnaum - dom sv. Petra a miestna  synagóga. Pri jazere možnosť zakúpenia obedu tradičnej ryby sv. Petra.  Kána Galilejská -  miesto prvého zázraku Pána Ježiša, kde si manželia obnovujú manželské sľuby, ubytovanie.

4.deň: možnosť výstupu na horu Tábor /peši, alebo taxíkom za 7,-USD/, prehliadka kostola Premenenia. Nazaret - Bazilika Zvestovania a  kostol sv. Jozefa. Následne pohorie Karmel – nad jaskyňou, v ktorej žil prorok Eliáš, je vybudovaný chrám Stella Maris, miesto úcty Panny Márie Škapuliarskej. Cezarea Prímorská – založil Herodes Veľký, bola rezidenciou rímskeho prefekta a po zničení Jeruzalema v roku 70 hlavným mestom provincie Judea. Dodnes sa zachovala časť aquaduktu, ktorý privádzal vodu z prameňov na úpätí hory Karmel. Ubytovanie v Betleheme.

5.deň: prehliadka Betánie – Lazárov hrob, návšteva miesta Ježišovho krstu Qasr al Jahúd na hranici s Jordánskom, prechod Júdskou púšťou – najstaršie obývané mesto sveta Jericho, Hora pokušenia, návšteva Mŕtveho mora s možnosťou kúpania. Pre záujemcov fakultatívne návšteva Qumran a Masada. Návrat do Betlehema, ubytovanie.

6.deň: Jeruzalem, Getsemanská záhrada a Bazilika Agónie /miesto, kde sa Pán Ježiš potil krvou/, kostol hrobu Panny Márie, prehliadka  Starého mesta - Krížová cesta /Via Dolorosa/, Bazilika Božieho hrobu – Kalvária, Golgota, Kostol sv. Anny /vstup 3 USD/, Západný múr /Múr nárekov/, presun do Betlehema, ubytovanie.

7.deň: pokračovanie v prehliadke Jeruzalema - návšteva Olivovej hory – panoráma (najkrajší pohľad na staré mesto); kostolík Dominus Flevit - miesto, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom, Galikantum – miesto, kde Peter zaprel Krista, presun do Betlehema - Bazilika Narodenia Ježiša Krista,  jaskyňa Mlieka, ubytovanie.

8.deň: návšteva historickej lokality Emauzy, kde pútnici stretli zmŕtvychvstalého Krista. Okolo obeda odchod na letisko do Tel Aviv, odlet do Viedne a následne transfer do Vrábľov. (predpokladaný príchod cca o 22.30 hod.).

Sprievodca si vyhradzuje právo na zmenu programu ! Program v ponukovom letáku je orientačný a prispôsobuje sa odletovým časom a situácii v Izraeli.

*****************************************************

farská_púť_Vráble_-_Medžugorje_2018.png

 


 

dnes je: 20.1.2018

meniny má: Dalibor

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka