Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Doprava

Doprava

pridané 30.9.2010 21:59:18

Parkovanie pred ZŠ Levická

Rád by som sa informoval, kedy sa pristúpi k riešeniu odstavných pruhov na Levickej ceste na strane pred školskou bránou.
Verím, že aj mestskej polícií sa uľaví. Videl som ako mestský policajt behal od prechodu k autám parkujúcim na strane pri škole. Vodičov upozorňoval aby na tejto strane nezastavovali a za ten čas deti neorganizovane vstupovali na prechod pred zodpovedných vodičov aut a kamiónov. V zápätí sa mestský policajt ponáhľal na prechod a atď. No bola to pekná sranda. Šťastie že sa nič nestalo.

elko


 
pridané 29.9.2010 15:06:46

Nové fórum mesta Vráble

Dnešným dňom je, po dohode s prednostom MsÚ, Ing. Jamrichom, verejne prístupné nové fórum mesta Vráble, ktoré postupne nahradí súčasné fórum. Simultánna prevádzka obidvoch fór bude trvať do 31. októbra 2010. Od 1. novembra 2010 bude prístupné už len nové fórum.
Nové fórum je prístupné na čítanie všetkým návštevníkom, no prispievať budú môcť len registrovaní užívatelia. Títo budú môcť zároveň hlasovať v prípadných anketách, či zasielať si navzájom správy bez toho, aby tieto boli viditeľné pre ostatných používateľov fóra.
Nové fórum by malo prispieť k zásadnému zvýšeniu úrovne príspevkov, zvýšeniu celkovej kultúry na tomto fóre a malo by viesť k vyššej zodpovednosti oslovených poslancov, zamestnancov MsÚ, či iných, mestom riadených inštitúcií.
Adresa fóra je forum.vrable.sk - link by mal byť aj na www.vrable.sk, ale dnes už asi nie.

Marian Libiak, poslanec MsÚ Vráble


 
pridané 28.9.2010 21:03:46

3 ZŠ

Ktorá je 3ZŠ?

neznalá


 
pridané 27.9.2010 21:49:34

Parkovacie miesta

Mohli by sa už konečne premaľovať parkovacie čiary na sídlisku Lúky, lebo sú veľmi slabo viditeľné. Konkrétne pred činžiakom č. 1135.

obyvateľ


 
pridané 27.9.2010 20:47:34

cesta pred 3ZŠ

Ďakujem v mene všetkých rodičov a vodičov

A k tomu, že tam stoja autá? po oboch stranách? Ja osobne si myslím, že aj škola aj majitelia bytoviek, by sa k tomu mohli nejako vyjadriť, lebo nemyslím, že budú všetky strany za zákaz "státia".

šoférka


 
pridané 27.9.2010 15:38:03

Parkovanie pred ZŠ Lúky

Dopravnú situáciu na komunikácii pred ZŠ Lúky budeme riešiť v spolupráci s mestskou políciou, v prípade doplnenia jestvujúceho dopravného značenia aj s Okresným dopravným inšpektorátom v Nitre.

ŽPaV


 
pridané 24.9.2010 11:03:28

Parkovanie pred ZŠ Lúky

Pred ZŠ s MŠ v ranných a poobedných hodinách je cesta skoro neprejazdná. Rodičia ktorý donesú, resp. prídu pre svoje deti do školy, nechávajú autá odparkované po obidvoch stranách cesty a parkovisko, ktoré je hneď vedľa cesty, je spolovice PRÁZDNE. Samozrejme touto neprehladnou situáciou (hlavne ráno keď oslepuje ranné slnko) na ceste sa zvyšuje riziko úrazu detí a dopravnej nehody, nakoľko neprechádzajú vždy po prechode pre chodcov, ale pobiehajú medzi autami. Zákaz STÁTIA by bol vhodným riešením. Ako zamýšľa mesto riešiť túto situáciu?

vodič


 
pridané 23.9.2010 09:16:42

Ivan Depeš

Dovolím si nesúhlasiť s názorom, že MsP by nemala riešiť dopravu. Preto aj zákon umožňuje riešenie niektorých dopravných priestupkov aj MsP. Neviem si predstaviť že by sme oznámenia a podnety občanov týkajúce sa dopravy riešili slovami „sťažujte sa na ODI Nitra“. To čo riešiť môžeme, budeme sa aj naďalej snažiť vyriešiť k spokojnosti občana.
Problematika mládež a alkohol je problematikou celoslovenskou a nie je to problém len nášho mesta. To čo je zanedbané od malička výchovou, to len veľmi ťažko vyrieši polícia. Ale aj napriek tomu riešime aj toto. I keď sa to nedarí vyriešiť k plnej spokojnosti. A verte mi, dostávame sa do rôznych situácii (mám na mysli reakcie rodičov).
K prejazdu cez kruhový objazd: Nepoznám dôvod prečo by som nemohol dostať presnejšiu informáciu o udalosti. Je len na človeku, ktorý o tom písal či ju poskytne alebo nie. A pod pojmom „poriešiť“ som určite nemal na mysli pokutu. Niekedy sa problém vyrieši aj pohovorom. Veľakrát sa to osvedčilo práve v takomto prípade (motorkári a pod.). A vôbec nemusím problém riešiť v uniforme ako policajt, ale ako občan.
Čo sa týka majáka. Všetci príslušníci MsP sa podľa zákona zúčastnili školenia a dopravno-psychologického vyšetrenia na používanie výstražného znamenia, takže sú spôsobilí a oprávnení používať výstražné znamenie. Dňa 17.9.2010 o 13,50 bol príslušník MsP požiadaný operačným strediskom OOPZ o spoluprácu pri dopravnej nehode. Preto použil maják. Podľa jeho vyjadrenia nedošlo počas jazdy na miesto nehody k nijakej kolízii s inými vozidlami.
A nakoniec čo sa týka kamier. Kamera pri kruhovom objazde je nastavená riadne. Neznamená to však že musí monitorovať len dianie na kruhovom objazde. Ale koľko ľudí, toľko je aj názorov čo by mala kamera monitorovať. Takže sa snažíme vyhovieť.

Marián Trubíni, náč. MsP


 
pridané 22.9.2010 16:14:04

Parkovanie pred ZŠ Levická

Toto parkovisko v objekte školy by bolo východiskom. No netreba zabudnúť na rannú špičku, kedy je problém vojsť aj z bočnej ulice na hlavnú cestu. Neviem si predstaviť ako budú autá vychádzať z objektu školy. Možno malý kruhový objazd, pri výstavbe parkoviska :-)
Dnes opäť polícia bola pred školou a tak som si pre istotu pozrel značky. Na celom úseku nie je zákaz státia (ani zastavenia). Je tiež pravda, že pri odstavení vozidla musí zostať volná plocha 3m. Samozrejme, že aj dnes všetci rodičia stáli priamo pri školskej bráne.
Bolo by dobré urobiť v čo najkratšom čase premiestniť (prekresliť) odstavený pruhu na stranu pri škole a až následne riešiť parkovisko v objekte školy. Myslím si, že prvý krok bude aj lacnejší a rýchlo vykonateľný. Nečakajme na nešťastie a predíďme tragédii.

elko


 
pridané 21.9.2010 19:54:36

Parkovanie pred ZŠ Levická

Už niekoľkokrát sa na zastupiteľstve hovorilo o situácii ohľadom parkovania pred ZŠ na Levickej ceste. Kompetentní o tejto situácii veľmi dobre vedia. Okrem iného ide aj o to, že zamestnanci školy, ktorí dochádzajú do práce autom, musia mať auto odstavené na hlavnej ceste počas celej pracovnej doby, tak isto rodičia, ktorí prídu pre svoje deti. Do telocvične chodia takmer denne stolní tenisti, ďalší športovci, ktorí využívajú telocvičňu, ak prídu autom, musia ho takisto odstaviť na hlavnej ceste. Žiadosť na kompetentných bola zameraná na vybudovanie prístupovej cesty, porípade malého parkoviska v areáli školy ( aj z dôvodu bezpečného prístupu v prípade požiaru, alebo nehody v budove), ale hlavne z hľadiska bezpečnosti. Nečakajme do chvíle, kedy sa stane nešťastie, lebo potom už bude neskoro.

rodič


 
pridané 21.9.2010 10:57:28

cesta pred 3.ZŠ vs POLICIA

pridané 20.9.2010 08:36:59,elko.Váš názor berieme,ako podnet a ihneď sa nim zaoberáme.Bezpečnosť detí je prvoradá a uvažujeme aj nad možnosťou vystupovania a nastupovania školákov z a do motorových vozidiel priamo v rámci vstupného areálu školy.
Ďakujeme za podnet.
S pozdravom Ing.Vladimír Pavlovič,ved.odd.ŽPaV


 
pridané 21.9.2010 08:13:37

cesta pred 3.ZŠ vs POLICIA

Dnes ráno sú pred školou policajti a upozorňujú vodičov, že na strane v smere do Levíc (a teda aj na strane pri škole) nemajú stáť, lebo obmedzujú dopravu. Na otázku kde je najlepšie odstaviť vozidlo, tak aby deti čo najbezpečnejšie prešli, bola podaná odpoveď "Na opačnej strane je vytvorený odstavný pruh a teda aj miesto na bezpečný výstup detí".
Je pravda, že doprava v ranných hodinách je zhustená, no neviem si predstaviť vodičov (rodičov), ktorý vezú svoje deti do školy, kde sa budú točiť, aby mohli postáť na opačnej strane školy. Tiež mám veľkú obavu, ako budú deti prebiehať od rodičovských zaparkovaných áut na druhú stranu. Aj keď sú tam prechody (a často aj mestská polícia), nie vždy idú DETI tak ako majú.
Preto verím, že POLÍCIA bude v budúcnosti zhovievavá vodičom/rodičom, lebo je lepšie mať oškreté auto ako "oškreté" dieťa. Taktiež verím, že kompetentný urobia všetko preto, aby odstavný pruh na strane do mesta bol v čo najkratšom čase prekreslení na strane školy (stačil by len úsek od prechodu po ďalší prechod). Tým by sa aj dosiahlo pôvodne zamýšľané spomalenie áut.

elko


 
pridané 20.9.2010 08:36:59

zajtrajšie noviny: prejazd kruhovym......

prosím, prestaňte vypisovať na fórum hlúposti a poriadne si skontrolujte dátumy uverejnenia príspevkov. podobné príspevky odteraz (ako prvýkrát) budem mazať v zmysle pravidla č. 4

správca


 
pridané 20.9.2010 08:33:47

Ivan Depeš

ak máte dojem, že niektorým príspevkom bolo porušené niektoré z pravidiel fóra a nevšimol som si to, prosím, buďte konkrétny. kontroloval som posledné príspevky, jeden mažem na základe porušenia pravidla č. 4 (nie je dôvod komentovať tu rodinných príslušníkov kohokoľvek), ale inak nevidím nič ... možno máme iný pohľad na vec, takže, prosím, spresnite, čo máte na mysli

správca


 
pridané 18.9.2010 10:58:09

prejazd kruhovym......

dobry den,

povedzte mi, ako mozte uz 14.9.2010 vediet, ze 15.9.2010 v udanej hodine pojde niekto cez kruhovy a este efektne....???


 
pridané 18.9.2010 08:10:03

PREJAZD Kruhovým OBJAZDOM

Pán Náčelník Vy sa starajte hlavne o poriadok v meste a neviem či vo vašich kompetenciách riešiť dopravu.
Riešte prosím opitú mládež na Autobusovej stanici a nie riešiť dopravu !!!
Videl som ako išiel včera 17.9.2010 cca 13,50 člen Vašej hliadky išiel na majákoch mestom pri čom spôsobil takmer dve nehody!
To je v Poriadku? Má oprávnenie jazdiť na majákoch?

Neviem ako Môžete žiadať o nejaké info Prejazdom.
A na základe toho ako ste napísali Pán Náčelník
"Toto vozidlo a jeho majiteľa vylustrovať a po riešiť.
Preto by som potreboval vedieť čo sa vlastne udialo.O aký efektný prejazd išlo."
Ako ho chcete riešiť?
Byť na jeho mieste podám trestné oznámenie za kazenie dobrého mena občana.

Dúfam že Pán Juraj Čokyna má dostatok zdravého rozumu a tieto Príspevky v krátkej Dobe zmaže.

PS:Nastavte si Kamery poriadne a potom niekoho riešte!
HLAVNE bezpečnosť a poriadok v meste nie dopravu!
To nechajte ODI NITRA

Pekný Den Prajem

Ivan Depeš


 
pridané 17.9.2010 12:33:33

?

príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4. zmazané. správca

ZajtrajšieNoviny.sk


 
pridané 17.9.2010 08:00:27

Prejazd kruhovým objazdu.

Prezrel som si zábery z kamery v čase ktorý udávate ale bohužial som spomínaný "efektný" prejazd nevidel.Kamera pri MsÚ je totiž otočná, to znamená že je naprogramovaná a sníma určité miesto po dobu 5-10 sekúnd.Takže môže dôjsť k tomu, že určitý moment kamera nezosníma , nakoľko sníma iný priestor. Ale aj napriek tomu sa pokusim toto vozidlo a jeho majiteľa vylustrovať a poriešiť. Preto by som potreboval vedieť čo sa vlastne udialo.O aký efektný prejazd išlo. Opíšte mi to priamo na tomto fóre alebo zavolajte na č.t. 7833231 (prípadne na msp@vrable.sk).

Ďakujem.

S pozdravom Marián Trubíni, náč. MsP


 
pridané 16.9.2010 18:29:43

pre načelnika MsP

príspevkom bolo porušené pravidlo č. 4. zmazané. správca


 
pridané 15.9.2010 20:21:16

Pre načelníka MsP

Vážený pán náčelník MsP Vráble, prosím pozrite si záber z kamery pri MsÚ z 15.9.2010 čas cca 19:45-19:50, pohľad kamery na kruhový objazd.
Čo vravíte na ten efektný prejazd kruhového objazdu vozidlom Subaru NR 600?
Ale sa krúti ako keď je v práci a varí.


 
pridané 14.9.2010 15:19:21

cesta pred 3.ZŠ

šoférka,ďakujeme za upozornenie.Jedna sa o uličnú kanalizačnú vpusť slúžiacu k odvodneniu cestnej komunikácie.O opravu sme dnes požiadali spoločnosť VEPOS Vráble, sro. K samotnej realizácii dôjde v najbližších dňoch.

S pozdravom Ing.Vladimír Pavlovič,ved.odd.ŽPaV


 
pridané 14.9.2010 08:45:26

cesta pred 3.ZŠ

(pôvodne pridané do fóra všeobecne 13.9.2010 20:32:24 - správca)

dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa nebude náhodou opravovať pred školou cesta, miesto by to malo byť asi tak pri retardéry a zdá sa mi, že sa tam prepadáva cesta pri kanály, je tam diera a fakt ju tam nie je bohvie ako vidieť, tak či apsoň nejako označiť by sa nedala, lebo ak si niekto bude nárokovať za vadu, tak to bude stáť viac ako to spraviť, alebo označiť

šoférka


 
pridané 14.9.2010 08:38:07

osvetlenie autobusového nástupišťa

Mariana Čechovičová. O stanovisko k Vášmu podnetu som dňa 13.09.2010 požiadal majiteľa uvedených zariadení a to spoločnosť Veolia Transport Nitra a.s. ,Štúrova 72, 949 44 Nitra,Telefón +421 37 6599 224 Fax +421 37 7720 244 .Ďakujeme za podnet.

S pozdravom Ing.Vladimír Pavlovič,ved.odd.ŽPaV


 
pridané 11.9.2010 08:37:41

osvetlenie autobusového nástupišťa

Autobusové nástupište vo Vrábľoch je zrekonštruované, ale nie je zabudované žiadne osvetlenie na nástupišti. Čakanie na autobusové spoje vo večerných hodinách a v zimných mesiacoch, keď sa stmieva podstatne skôr ako v lete, je nepríjemné, lebo je tam tma ako v rohu. Jediné pouličné osvetlenie je pri T 18 a neosvetľuje autobusové nástupište. Prosím o odpoveď.

Mariana Čechovičová


 
pridané 6.9.2010 20:03:18

obcan cokyna

diky Juraj .

Este 20 rokov a mozno ten komunizmus v

hlavach bude v mensine .

tt


 
pridané 4.9.2010 16:21:53

KOKSO

fiha, prave som si skoro oči vyočila pri čítaní celej diskusie ohľadom opravy priecestia, a poviem vám dýcha sa mi ťažko... p. Čokyna - máte moju poklonu !!! konečne sa niekto odvážil, ozval, dal si tú námahu dať to všetko "na papier". stále si čítam znova a znova príspevok od ŽPaV a snažím sa presvedčiť samu seba, že to napísal nejaký tetkybertydunčo a nie pán úradník, platený z daní občanov na ktorých takým arogantným spôsobom reaguje. uf, toto treba rozdýchať. p. Čokyna, ešte raz ďakujem...


 
pridané 3.9.2010 15:10:49

oprava priecestia - už viem

dnes ma zastavil prednosta msú pán jamrich s reakciou na môj predchádzajúci príspevok. pôvodne ju chcel uverejniť na fóre, neskôr si to rozmyslel a vysvetlenie podal len mne. vravel som, že je to škoda, lebo mnohé mi vysvetlil, a tak som sa rozhodol, že tak, ako som tomu porozumel, vám to dám na vedomie.
začnem od konca: pýtal som sa, ako je možné, že oprava nášho (v kontexte nedôležitého) priecestia „predbehla“ opravu iných (v kontexte dôležitejších). pýtal som sa, či ide o lobing, či nebodaj korupciu, či zneužitie právomocí verejného činiteľa. chvalabohu, dozvedel som sa, že ani o jedno. vedenie mesta sa údajne čosi vyše štyroch rokov snažilo o opravu zlého stavu priecestia. jednania sa netýkali nášho vúc, ale slovenskej správy ciest (nakoľko sa jedná o cestu prvej triedy). najskôr primátor, a potom vedenie msú zvádzalo ťažký argumentačný boj s úradníkmi, až napokon padlo (ešte za vlády minulej vlády) rozhodnutie, že sa bude opravovať - tým pádom bolo de facto naše železničné priecestie uznané ako potrebnejšie na opravu než tie (ožpav spomínané horšie) iné priecestia (len pripomínam, podľa prednostu jamricha to trvalo štyri roky a okrem iného sa týmto „bojom“ reagovalo aj na cca dva roky starú interpeláciu súčasných poslancov - skôr to nešlo ...). v tomto prípade vráble, ak tomu dobre rozumiem, vďaka vedeniu mesta zvíťazili, za čo mu (bez irónie) patrí vďaka. hurvínkovo - nehurvínkovo. to po prvé.
k arogancii úradníkov mám dva osobné postrehy. prvý je ten, že som bol upozornený, že som jediný, voči komu sa ľudia kedy ohradili na fóre, čiže dokázateľne jediný arogantný človek na úrade som ja. nuž, dokázateľne to tak zrejme bude, a mňa to nijako nepotešilo (budem sa nad sebou musieť vážne zamyslieť). čo ma potešilo, je fakt, že sa mi so svojou výhradou ohlásilo niekoľko kolegov, ktorí sa necítia a nechcú byť arogantnými úradníkmi. nuž, beriem to tak, že vidím veľa vecí inak, ako bežný občan, ktorý úrad navštívi, aby vybavil a rýchlo z neho zasa nadlho odišiel, že je môj pohľad skreslený „pohľadom zvnútra“. preto ma teší, že ak aj pri svojej práci robíme chyby, nie je to v rámci akejsi „vrodenej arogancie úradníka“. beriem späť, aj keď tí, čo ma poznajú, vedia, že je dosť vecí, ktoré mi vadia (ale, ako vravím, zrejme nie sú v ľuďoch - a, ak áno, určite nie vo všetkých).
k vinohradníkom: mário, ďakujem za solídnu odpoveď, vidím, že som (aj) vám krivdil. človek však vždy vychádza len z toho kvanta informácií, ktoré má v istom momente k dispozícii - preto je dobre, že si veci vysvetlil (a preto ja dnes píšem, čo som sa dozvedel v priamej odpovedi od prednostu jamricha). s bodom e) si nerob problém, ale o archíve sa ešte určite porozprávame (never tomu, že, keby sme nechceli, bol by tam sklad zeleniny, či čínskeho tovaru - ale to je o inom a na inde ...). ešte raz ďakujem.
a vraciam sa k ďalším veciam, ktoré som sa dozvedel: ako sa prednosta vyjadril, mesto samozrejme bolo účastníkom stavebného konania a prostredníctvom zástupcu primátora a prednostu msú sa podieľalo na návrhoch obchádzkových trás. na NÁVRHOCH! samozrejme, že, ako domáci, poznáme možné riziká, a aj sme na ne upozorňovali. náš návrh však neprešiel. ako povedal prednosta „ich zaujímali len cesty prvej druhej a (možno) tretej triedy" - nie tie naše. a tak to - napriek našej účasti a upozorneniam - dopadlo, ako to dopadlo. mimochodom (keď spravodlivý, tak spravodlivý), prednosta, podobne ako predseda združenia vinohradníkov, zástupca primátora, či predstaviteľ požitavskej vínnej cesty, zúfalo pobehoval po vinohradníckych cestách a snažil sa nájsť riešenie. keď je však niečo počarované, keď nie je ochota kompetentných, za krátky čas hlavou múr neprerazíte (poznám ho, nepochybujem). prednosta mi tiež povedal, že mesto má prehľad o škodách, investor vraj počíta s ich nápravou (presne, ako som predpokladal, že by to malo vyzerať) - táto záležitosť sa vraj má riešiť (ak som dobre rozumel) už v pondelok. (mažem body a, b a c)
ďalej sa v súvislosti s obchádzkou hovorilo o mestskom rozhlase. v tom sa ale všetci zhodneme: sú ľudia, ktorí ho chcú - sú ľudia, ktorí by ho hneď zrušili. jednoduché riešenie neexistuje ... a napokon - fungovanie mestskej stránky. túto debatu neskončím, ale odložím. na neskôr, na iné fórum, v inom kontexte ...
z uvedeného mi opäť vyplýva jedno: je veľmi dôležité sa rozprávať, komunikovať. je veľmi dôležité sa pýtať, ale je tiež veľmi dôležité dostávať odpovede. tá prvá reakcia zo strany úradu, to rozhodne nebolo to pravé orechové. len ľutujem, že som si odpoveď (okrem mária) vlastne musel napísať sám. a zároveň sa domnievam, že mám vlastne šťastie - som schizofrenik: občan-úradník-admin (nedá mi nepodpichnúť: iba raz capil, trinásť ich zabil). inak, neviem, ako by ste sa toto všetko dozvedeli ...

juro čokyna


 
pridané 2.9.2010 22:26:22

oprava priecestia

Pokúsim sa opísať aktivity Združenia vrábeľských vinohradníkov v tejto nešťastne riešenej oprave priecestia, aj keď som bol v tom čase odcestovaný. To čo sa začalo diať som sa dozvedel až zo zúfalých telefonátov členov nášho predsedníctva v piatok podvečer (nemusím snáď ani písať že sme o ničom nevedeli a že nám to určite nebolo ľahostajné). Okamžite sme začali obvolávať ľudí, ktorí by nám pomohli zastaviť inváziu áut po viniciach. a) žiadali sme nasadiť mestkú políciu aby nevpúšťali nákladné autá nad 3,5 t na vinice (vraj museli riešiť dopravu na inom mieste) b) zháňali sme značky zo zákazom vjazdu pre nákladné autá aj v Nitre, bohužiaľ vraj nemajú. Sme z toho zúfalí, ale všetko zlé je na niečo dobré a pravdepodobne podáme návrh na umiestnenie značiek pred každý vjazd na vinice, ktoré tam budú natrvalo, možno aj návrh na jednosmerné cesty, keďže som si najviac zaťaženú cestu prešiel a zistil som že najviac boli poškodené krajnice ciest pri vyhýbaní dvoch áut a úprava pred hajlochmi. Dážď tomu tiež výrazne pomohol. Čakal som že to bude horšie (nie že by to bolo super). Bolo obrovskou chybou rozkopať to v piatok a že chlapci mali fajront o 15.00 hod. Kto by však platil nadčasy... Normálne by bolo ak by to urobili počas víkendu keď kamióny nejazdia.
Neviem ako sa posielali kamióny cez Klasom keď tu veselo jazdili. Ale keď šofér povedal že ide do Matadoru....
Juraj občianske združenie nemôže nahrádzať prácu tvrdo platených policajtov a úradníkov, ktorý pripravujú plán na osadenie značiek (my si ich dokonca ani samovoľne osadiť nemôžeme) a zabezpečujú obchádzku, jedine ak ťa vyzvú o pomoc (čo sa neudialo).
K archívu vín - toto peklo trvalo 6 dní ale na sklad zeleniny (alebo bohviečoho) v centre vinohradov by som sa musel pozerať celý život. Táto predstava ma desí viac.
k bodu e) tomuto fakt nechápem, to si musíme vyjasniť.
Všetko sa podľa mňa robilo kvôli pretekom okolo slovenska.
Na záver môžeme iba skonštatovať že máme síce nové priecestie, ale o pár metrov ďalej rozbité cesty čo je podľa mňa najhoršie je rozbité srdce vinohradníka, ktorý sa na tie cesty skladal, ten ktorý ich dlhé roky budoval a tí čo sa o ne starajú. Toto sa bude hojiť ťažko.


Mario Chren, predseda Združenia vrábeľských vinohradníkov


 
pridané 2.9.2010 13:18:29

archivácia

príspevky z júla nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 2.9.2010 13:03:11

archivácia

príspevky z júna nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 2.9.2010 10:46:15

oprava priecestia

mám dojem, že reakcia ožpav je neadekvátna (a, zaujímavé, nikto to tu nepovedal priamo).
začnem hneď prvým odkazom na stránke: 26.8. sa o 11:12 katka opýtala, prečo sa o oprave dozvedá z ms. rozhlasu, ktorému nie celkom rozumela (áno, všetci vieme, že tá technika je zastaraná) a nie aj z mestskej stránky, kde očakávala úplný oznam? a máme prvý definovaný problém (aj keď sa netýka opravy): ako vlastne funguje stránka? oznamy na ňu vie predsa umiestňovať každé oddelenie msú? keď sme sa teda aj u nás na msú dozvedeli o úprave na poslednú chvíľu (ako to naznačuje ožpav), kde bol problém okamžite o tom informovať verejnosť týmto spôsobom? ale ... nestalo sa (a, namiesto ospravedlnenia za tento „drobný“ nedostatok, úradníci vyčítajú „anonymným“ prispievateľom na fórum, že sa sťažujú). neostáva iné, len z odstupu konštatovať, že diskutujúci majú pravdu (na fóre nie je podmienka nebyť anonymom). aby sme teda definovali 1. problém - stránka nefunguje!
druhý problém vyplýva z prvého. pán (mnohí vieme, že nie anonymný) peter, zbytočne budete rozhlas označovať za predpotopný - všetci to vieme. už tu bolo niekoľko debát o jeho riešení, už sa ho dokonca pokúsili odpojiť na sídlisku žitava, poznáme alternatívy prostredníctvom webu, či sms-iek, faktom však ostáva, že ms. rozhlas je, aký je, že sa doň vrážajú peniaze na jeho udržiavanie v aspoň takomto stave a ... že sa naň nedá spoliehať, lebo nielen, že technika je zastaraná, stačí, aby okolo vás prešlo auto, či aby ste o jedenástej alebo druhej boli v práci mimo mesta a ... skutek utek. preto je dôležitá stránka, čo však ani po rokoch jej fungovania nie všetci chápu. problém číslo dva sa teda volá systém informovanosti občanov, či - ak chcete reálnejšie - stav a používanie mestského rozhlasu. ale toto je téma, ktorá by sa mala seriózne zmapovať zrejme mestským zastupiteľstvom, pretože, ako to vnímam, rozdeľuje vrábeľskú pospolitosť. možno by to mohla byť téma do volieb, ktoré sa, mimochodom, blížia.
keďže si nedokážem predstaviť, ako by mohlo mesto ovplyvniť technológie prác na oprave, či to, kedy sa uvedené práce budú realizovať, tento problém obídem. nedá mi ale, aby som nevyjadril súhlas s martinom. ale, viete, martin, akí slováci, také slovensko ...
čo by som však definoval ako tretí problém, je „nelegálna“ obchádzka cez vinohrady. nehnevajte sa, priatelia, ale toto niekto nezvládol. tiež je zaujímavé, že odpoveď ožpav túto skutočnosť obchádza! nie som presvedčený, že za obchádzky zodpovedá v tomto prípade mesto, napriek tomu ma zaujíma, či niekto z „našich ľudí“ upozornil v tomto prípade kompetentných, že k takej situácii môže dôjsť (nebolo by to prvýkrát, veď v prípade havárií púšťajú policajti autá do vinohradov bez problémov - haha) a treba na ňu dozrieť. došlo k nejakému pracovnému stretnutiu mesta (ktorého sa tieto zmeny dotkli) investora, prípadne realizátora stavby a dopravnej polície? alebo sme sa len tešili, že sa bude opravovať naše priecestie (možno na úkor iných, ako píše ožpav, dôležitejších a viac znehodnotených?), bez toho, aby sme sa venovali tým „maličkostiam“, ktoré to so sebou prinesie? a (dobre, po boji je každý generálom), keď sa už stalo, čo sa stalo, a po viniciach nám jazdili kamióny (tie navigačné zariadenia nám bol čert dlžen), kto zaplatí prípadné opravy? prečo sa musí ohlásiť (anonymná) jana? konalo v tomto smere združenie vrábeľských vinohradníkov, ktoré dokáže byť v iných prípadoch (archív vín) mimoriadne agilné? ak sa už jane nedostalo odpovede zo strany kompetentných (schválne nepíšem mesta, aj keď ..), možno mohli reagovať vinohradníci, ako v tejto veci postupujú. ale to by museli nejako postupovať ... a tak sa tretí problém javí ako množstvo problémov: a) organizácia práce samosprávy v takýchto záležitostiach (koordinácia postupu, upozornenia zainteresovaných na miestne „špeciality“), b) organizácia obchádzkových trás (umiestnenie navigačných a zákazových značiek - napríklad tonáž áut, ktoré neodbočili na klasov ...), c) definovanie a vymáhanie prípadných škôd od kompetentných (aj keď nám prednostne a „za svoje“ opravili priecestie, škody by sme im mali zrátať, nech si ich pridajú k tým nákladom, keď situáciu nezvládli), e) činnosť občianskeho združenia, ktorá by mala smerovať k ochrane majetku zainteresovaných (možno nie celkom presné, ale určite chápete, o čo ide), aj keď to bude nepríjemné prípadnému donátorovi činosti ...
pred tým, ako sa budem venovať tomu najvážnejšiemu v celej tejto diskusii, by som ešte rád pozdravil poslanca libiaka: maroš, ďakujem ti za konštatovanie, že nie všetky autá chodia cez vinice. možno si niekomu v dobrom poradil, ale nič z uvedených problémov to nerieši ...
a poďme na dva (podľa mňa) najväčšie problémy, ktoré v súvislosti s témou vyplávali na povrch. ten prvý by som nazval aroganciou. osobne sa mi tiež niekoľkokrát stalo, že som aj na tomto fóre „vypenil“ voči prispievateľom, ale (verte či nie, fakt si myslím) dokázal som si priznať chybu a ospravedlniť sa. to na jednej strane. to by bolo ešte ako tak v poriadku. čo nie je v poriadku je to, že sa nám - úradníkom - to v poslednej dobe stáva (nekomentujem, ako často). sme arogantní voči občanovi. a to je veľká chyba. tá sa možno dá ospravedlniť tým, že niektoré príspevky na fórach sú agresívne, pritom ale nekonkrétne, že sa na ne nedá odpovedať, že sa niet ako brániť, či vysvetľovať. tu však bolo položených niekoľko veľmi konkrétnych otázok, na ktoré nebol problém odpovedať. ak aj petrovi m. trocha ušli prsty na klávesnici, katka a jana si zaslúžili odpovede (bez komentára). nestalo sa. a ja mám z toho zlý pocit úradníka - pána, nie úradníka - sluhu (kostrbaté, ale verím, že rozumiete). a táto atmosféra nejde dobrým smerom ... mimochodom, tiež som sa o oprave železničného priecestia vo vrábľoch dozvedel z dopravných informácií z médií (bol som na dovolenke), ale veď predsa je markantný rozdiel, či cez vráble len prechádzam (obídem ich po vyznačenej trase, zanadávam si a zabudnem), alebo tu žijem! tá informácia sa v tom prípade musí dostať ku mne domov! a s predstihom! o tom niet pochýb! a potom - áno - presne ako píše v odpovedi ožpav - tie obmedzenia prežijem. ak už toto niekto nechápe ... a tiež mimochodom, aj keď toto nespadá do kompetencie ožpav (ale vyjadrilo sa k tomu) - ja osobne prispievam k tomu, aby toto mesto bolo v životaschopnom stave tým, že platím dane! a to je nielen o rozhlase, ale aj o vývoze odpadu, verejnom osvetlení, miestnych komunikáciách (teda aj chýbajúcich chodníkoch), mestskej polícii a - ak chcete - o spoločenskom vyžití! okrem toho sa snažím správať ako slušný človek, neničím verejný majetok a podobne. čo viac môže kto odo mňa chcieť?! prosím, čo konkrétne ste mysleli pod tým, „čím ste Vy osobne prispel k tomu ,aby v meste neboli,podľa Vás,predpotopné amplióny“?! asi by som ich mal, keďže mi vadia, kus po kuse vymeniť zo svojich súkromných peňazí?! tak to bolo myslené? dajte mi vedieť, v ten moment odmietam platiť dane, v ten moment nepotrebujem úradníkov a - napríklad - v ten moment si ľudia na „príčine“ urobia z ušetrených peňazí chodníky! ale toto hádam nie je úroveň debaty medzi dvoma slušnými a zodpovednými skupinami obyvateľov jedného malého mesta ...
a posledný problém - z hľadiska princípu asi najväčší a „nemalicherný“ - sa skrýva hneď v úvode reakcie ožpav: „V prvom rade je slušné sa poďakovať pánovi primátorovi,že sa mu podarilo presadiť túto investíciu u kompetentných.Na Slovensku je veľa omnoho frekventovanejších železničných priecestí,ne to naše tu vo Vrábloch.Napriek uvedenému sa to podarilo.“ musím povedať: TY KOKOS! ako sa na slovensku (či, ak chcete, v nitrianskom samosprávnom kraji) stanovuje plán opráv týchto (a nielen týchto) zariadení? ako to, že je „veľa omnoho frekventovanejších železničných priecestí, než to naše tu vo vrábľoch“ a „napriek uvedenému sa to podarilo“? vďaka čomu?! ako sa to volá?! lobing (nech žijú nežné slová 22 rokov po nežnej revolúcii)! korupcia?! zneužitie právomoci verejného činiteľa?! lebo asi nie je celkom normálne predbehnúť „bezvýznamnou investíciou druhého rangu“ tie omnoho významnejšie! a ešte sa za to (na radu podriadeného) poďakovať (nadriadenému), lebo tak sa to plebsu predsa patrí!
za rýchle nájdenie riešenia týkajúceho sa mestskej stránky vopred ďakujem. tiež vopred ďakujem za to, že sa niekto konečne pokúsi (nie cez naše noviny) zmapovať názor a návrhy občanov na riešenie ms. rozhlasu. vopred tiež ďakujem za opravu komunikácií vo vinohradoch po spackanej obchádzke. a ďakujem za opravené železničné priecestie. nie však za spôsob, kedy priveľa zlých maličkostí zabilo dobrý skutok. a rozhodne nie za predbiehanie dôležitejších investícií s menším osobnostným krytím. lebo tie robia zo slovenska hurvínkovo. mimochodom, ani toto tu nikto nepovedal priamo ...
na záver: zasa veľa (trvalo to dlho, bolo to počas pracovnej doby, ale - verte - mám nadrobené), zasa možno nezrozumiteľne, ale, čo som si napísal, za to nesiem zodpovednosť. poznám túto diskusiu, nemám ilúzie, očakávam kopance a rany pod pás ale - tentoraz na ne nebudem reagovať. len vás prosím, predtým, ako si udriete, porozmýšľajte ...

juro čokyna, občan


 
pridané 1.9.2010 20:04:11

RE:Jana

Zákaz vjazdu mohol byť umiestený na cesty smerom Vrábeľské vinice.
Vďaka za opravu priecestia pánovi primátorovi je na mieste, len keď sa zistil stav,že veľká väčšina vodičov znalá miestnych pomerov jazdí cez vinice mohli sa tam dať zátarasy ako počas jarmoku so značkou zákaz vjazdu.
Polícia by potom mohla konať.
Dúfam že v budúcnosti anonymovia namiesto písania zavolajú na MsÚ odd.výstavby a navrhnú riešenie online, aby sa neničil osobný majetok.
teraz je to len mlátenie prázdnej slamy.
Osobne sa čudejem majiteľom pozemkov na spodnej viničnej ceste, že ste si tam nedali vysypať za TATRU kameňa a 100% by tade nešiel nikto.
Za 80,-€ makadan z Pohraníc by to poriešil!
Obchádzku som rešpektoval z úcty k dopravnému značeniu , a partii vinohradníkov, ktorí dokázali dokončiť cesty na vinohradoch, ktoré môj starý otec pred 35 rokmi začal vybavovať.

rodený vrábeľčan


 
pridané 1.9.2010 13:56:50

vinice

auta ano ale len ty ktori poznali cestu cez vinice... ale kamion??? to je uz trocha silna kava kde bola policia???

obcan


 
pridané 1.9.2010 10:48:53

To Jana

Nie všetky autá chodia cez vinice. Ja som išiel cez Paňu a Janíkovce - je to oveľa lepšia cesta ako nariadená obchádzka cez Novú Ves nad Žitavou.

Marian Libiak, poslanec MsZ


 

 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka