Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VrábleHľadať
 
 

Doprava

Doprava

pridané 31.5.2010 21:02:37

Kamera na kruhovom objazde

Prosím o vysvetlenie MsP k akému účelu slúži kamera v blízkosti kruhového objazdu pri mestskom úrade?
Nevidel som tam tabuľku s označením o monitorovam priestore,
a ak tam toto zariadenie je, tak je tam zbytočné ako aj naša MsP.
Nakoľko už som bol niekoľko krát svedkom,ako si kvázi víkendoví pretekári merajú sily s fyzikálnymi zákonmi, na úkor bezpečnosti CP!
Nepostrehol som, že by títo víkendoví pretekári.../ v nedeľu pretekajú, a v utorok ich zvyčajne vencujú na cintorínoch/ boli kontrolovaní hliadkami Msp, alebo PZ SR.
Veď zdokumentované ohrozenie iného účastníka CP je postihnuteľné, aj na základe kamerového záznamu,tak prečo MsP Vráble nekoná?!
Alebo čakáme na ďalšie NEVINNÉ obete ako vlani v apríli v miestnej časti Dyčka!

profesionál


 
pridané 27.5.2010 13:22:43

znovu odbocenie na Moravsku

Živý plot pri prechodoch je už zrezaný viac ako treba, ale zabudlo sa na zakrytý zákaz odbočenia na Moravskú ulicu:
http://lnk.sk/zakaz


 

peter m.


 
pridané 27.5.2010 09:19:08

kriky

no ja zas nechapem preco zrezali vsetky kriky, pozdlz celej cesty okolo jednoty, ked stacilo len ten jeden, ktory nafotil peter m:
http://lnk.sk/kruhovyobjazd

Prosim o vysvetlenie.

volic21


 
pridané 26.5.2010 22:35:41

kriky pozdlz cesty

dobry den.
Tiez sa pripajam ku krikom pozdlz cestyJe to strasne.Ked idete od jednoty smerom k Orange tak vobec nic nie je vidno.A horsie je ze denno denne tadial prechadzaju aj mamicky s kocikami.Ohrozuju tak svoje deti ako aj seba.Tak mi prosim vysvetlite ako mam clovek tadial prejst ked vobec nevidi na cestu ci ide auto.Bolo by rozumnejsie tie kriky bud nahradit nizsiimi alebo ich zostrihat.

občan


 
pridané 26.5.2010 15:52:21

pani Andrea

keďže predpokladám, že toto vysvetlenie vám ako návod nebude stačiť, ale obšírnejšie to asi nie je na fórum, odporúčam vám kontaktovať kolegov z oddelenia výstavby prostredníctvom e-mailu vystavba@vrable.sk

správca


 
pridané 26.5.2010 10:35:32

Andrea

Žiadosť na vyhradené parkovisko pre občanov odkázaných na invalidný vozík vybavuje MsÚ - odd.ŽP a výstavby, po odsúhlasení okresným dopravným inšpektorátom.

ŽPaV


 
pridané 25.5.2010 22:02:05

Andrea

Chcem sa spýtať, či je môžné a za akých podmienok, umiestniť na sídlisku dopravné označenie a vyhradenie parkoviska pre vozíčkara. Pýtam sa z dôvodu, že ked sa vrátime neskorších hodinách domov, nemôže zaparkovať blízko bytu. Ďakujem

Andrea


 
pridané 25.5.2010 19:05:03

RE: kruhový objazd

V každom meste sa tie kruhové budujú rovnako, aj s prechodmi pre chodcov. Autá v okolí kruhového idú pomalšie a nemajú taký problém zabrzdiť ako keď letia predpísaných 50 tacho + 10 GPS + 10% chyba merania. Najbližšie od nás je taký kruhový v Šuranoch aj s prechodmi aj s trávnikom, ďalšie napríklad 3x v Senci, v Šali, 3x v Galante, Levoča,.. a najďalej v Kráľovom Chlmci. Sú ich stovky. Vidno ich aj na mapách. Jediný rozdiel sú tie živé ploty. To sa málokde takto vysadilo a jedine Vráble ich zrezávajú až keď prerastú cez hlavu, čo môžem doložiť fotkami. Prípadne si to môžu zodpovední vytiahnuť z kamerového systému.

peter m.


 
pridané 24.5.2010 18:23:41

kruhový objazd

no tak to je teda pravda, tie prechody pre chodcov "nemajú chybu", to je strašné, kto to mohol aj navrhnúť, alebo celkovo schváliť

Občan


 
pridané 24.5.2010 13:15:55

kriky

Zopakovaný predchádzajúci príspevok. Zmazané. správca

Katka


 
pridané 24.5.2010 13:15:15

kriky

no kriky su ostrihane, resp. skor osmykane..ked som to uvidela, tak som skoro na zadok spadla :-D ale dobre, snaha bola..od zaciatku sa to malo riesit vysadenym travy a nejakych nizkych krickov,ktore su len pri zemi a bolo by po starostiach.

Katka


 
pridané 24.5.2010 12:12:14

bez názvu

Keď si prečítam príspevky na tejto stránke, tak sa presviedčam, že čokoľvek sa urobí, náš človek je stále ufrflaný, nespokojný so všetkým čo sa urobí, pritom sám nie je schopný urobiť nič.
To sa týka aj ľudí bývajúcich na sídliskách. Mesto im kosí trávu, upravuje. Možno by stačilo, keby boli ľudia bývajúci na sídliskách trochu všímavejší a ich životné prostredie by bolo veľmi dobré. Ja bývam v rodinnom dome. Okolo domu na ulici mi nikto nepokosí, neupraví. Musím to robiť sama a preto si svoje okolie viem viacej vážiť. Čo keby ste si svoje okolie udržiavali takzvanými social. záväzkami a sami sa niečim pričinili aby ste boli spokojní. Pozerať sa cez okno a nič nerobiť tak to je život eňuňuno. To Vás učí len kritizovať, veď čo by som aj ja robil. veď to niekto urobí. Čo sa týka kruhového objazdu. Keď nebol, tak bolo toľko kritiky, že prečo nemáme, keď iný majú ? Keď je urobený, zasa je zle, že nie je ničím vysadený a pod. Veď aj pekne pokosená tráva je pekná. Nebuďme len kritický, niečo aj pochváľme!!!!

občanka vrábieľ


 
pridané 21.5.2010 14:28:44

Kríky pozdĺž cesty

Smiem sa spýtať, prečo všade pozdĺž Hlavnej ulici sú pri ceste kríky? Bránia vo výhľade jednak vodičom, ale i chodcom. Takmer každý deň vychádzam zo sídliska pri jednote a zľava nevidím prichádzajúce autá. A ako chodec tiež nemám bohvieaký výhľad, keď chcem prejsť na prechode pred orangeom. Nedali by sa tie kríky nahradiť niečím nižším, prípadne ich častejšie strihať na nižšiu výšku? Ďakujem

Katka


 
pridané 20.5.2010 21:26:34

Kruhový objazd

Uvedený kruhový objazd iba spomalil a skompikoval dopravu v meste, tak ako aj štyri prechody pre chodcov na úseku 200m v smere od LV do NR.
Keby sa ožili semafory ako napriklad v Zlatých Moravciach fungujú v špičke, určite sú menej nákladné, ale doprava nekolabuje ako v našom meste.

profesionál


 
pridané 14.5.2010 23:00:11

Kríky

Som za zeleň v meste. No kríky- akési bariéry, ktoré bránia vodičom vo výhľade, pri výjazdoch a na prechodoch, by sa mali prehodnotiť, alebo zostrihať na výšku, aby bolo vidieť z auta aspoň hlavy chodcov. Konkrétny prípad- na Moravskej, pri firme Sontek mi vstúpili do vozovky dve osoby. Ani vodič idúci 20km/hod, nemá šancu ubrzdiť.

vodič


 
pridané 14.5.2010 14:29:50

osvetlenie chodníka

A u nás vo Vrábloch sa konečne podarila dobrá vec,stalo sa to ,že osvetlenie od -bazáru áut je lepšie bol tam pridaný stlp s ovetlením,čiže teraz aspon vidiet na mostíku a zdá sa že hadam daju osvetlenie aj na zatácku,kde este stále chodíme do práce po tme a to nie je pri tom parkovisku kamionov sranda.Tešim sa že budeme mat osvetlenú cestu a buderme sa cítiť trosku bezpecnejsie.Vdaka patrí ludom ,ktorí sa o to pričinili,že sa táto dobrá vec uskutocnila .Dakujem.

Vrabelcanka


 
pridané 13.5.2010 09:38:33

Odbočenie

Ďakujem za uvedenie veci na správnu mieru. Tú tabuľku tam naozaj nie je
vidieť pre kríky.

nevodič


 
pridané 13.5.2010 08:41:41

archivácia

príspevky z januára nájdete odteraz v archíve

správca


 
pridané 12.5.2010 20:11:55

Odbočenie

Dopravná značka v smere Levice-Nitra zakazuje odbočiť vľavo na Moravskú ulicu iba nákladným autám.
Dodatková tabuľka v kríkoch osobným autám a dopravnej obsluhe odbočiť povoľuje.
Zvislá dopravná značka je nadradená vodorovnému značeniu.

profesionál


 
pridané 10.5.2010 21:39:16

Správca

Príspevkom bolo porušené pravidlo č. 5

Martin K.


 
pridané 9.5.2010 09:26:48

čierna octavia combi - stale stoji na chodniku!!!

Príspevok zmazaný na základe žiadosti prispievateľa

Richard


 
pridané 7.5.2010 13:42:28

zákaz odbočenia na Moravskú ulicu od Levíc

Vodiči, všimli ste si zákaz odbočenia do jednosmerky na Moravskú ul. keď idete od Levíc?
Je tam plná čiara a aj umiestnená dopravná značka. Musíte ísť cez kruhový objazd.

nevodič


 
pridané 5.5.2010 16:35:12

kruhovy objazd

Živý plot bol v roku 2009 zostrihaný,ale už opäť narástol.Pracovníci fi. Vepos ho zostrihajú v dohľadnom čase.S dosadbou zatiaľ neuvažujeme z dôvodu realizácie rekonštrukčných stavebných prác v uvádzanom území.

ŽPaV


 
pridané 5.5.2010 13:33:10

kruhovy objazd

Minulý rok, na verejnom prerokovaní rozpočtu na rok 2010, odznela aj žiadosť učiteľov z Levickej ulice na ostrihanie kríkov pred kruhovým objazdom. Ide o prechod pre chodcov medzi OD Jednota a Orange. Dodnes sa s tým nič neurobilo a situácia sa stále zhoršuje. Vodiči už cez zeleň nevidia ani keď na vozovku vstupuje dospelá osoba. Deti nevidno vôbec.
Chodcom to tiež bráni vo výhľade a musia skákať autám pod kolesá.

http://lnk.sk/kruhovyobjazd

Podobná situácia nastane aj od orange k mestskému úradu, kde nasadili vysoké kríky priamo ku prechodu a tie nízke sú vysadené až pri zmrzline....

Tiež by bolo dobré dosadiť chýbajúce časti živého plotu v miestach kde bol starý prechod.

Ďakujem.

peter m.


 
pridané 4.5.2010 21:02:51

Prechod medzi kniznicou a VUB

za posledne 2 dni som si vsimol, ze vodici nakladakov s privesmi iduci od Levic nejako nevnimaju prechod pre chodcov medzi kniznicou a VUB, stojacich ludi zakryvaju aj kriky vedla cesty, zrak odputava aj skor umiestneny stlp zo smerovkami na rozne firmy. Mozno by stalo za uvahu ten prechod nejako zvyraznit. Mozno nejaka blikajuca znacka, alebo znizenie MPR-ky od krizovatky pri drogerii. Bolo by to na minimalnom useku, ale vodica by nutilo skor pribrzdovat ako potom brzdit prudko a v poslednej chvili koli nejakej babke ktora sa odvazne pustila na prechod.

dodo


 
pridané 3.5.2010 16:26:05

Správca

Dobrý deň, židaám správcu aby vymazal príspevok o čiernej Octaví , lebo si nežiadám aby to tu figurovalo. Pán Richard asi nevie čo sa patrí, kedže je celý deň doma a pozerá s okna čo, kto, kde urobil, a hned to sem píše.

Ďakujem

Martin K.


 
pridané 1.5.2010 09:35:29

čierna octavia combi - stale stoji na chodniku!!!

Zmazané na žiadosť iného prispievateľa

Richard


 

 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka